New-Yorksche Beurs DONDERDAG 2 FEBRUARI 1939 Heden ministerraad in België In tegenwoordigheid van den Koning Dag der fascistische militie te Rome Mussolini opent een museum Manhattan moet trappen loopen Liftboys van de wolkenkrabbers in staking Duitsche pers contra ,,Osservatore Romano" De kolonisatie door Portugal Verlenging van dienst tijd in Zwitserland Vorst en sneeuwstorm in Amerika Benoemingen bij de Duitsche marine Japansch offensief gestuit Rublee bereikt een positief resultaat Maatregelen in Chili HERWAARDEERING BRIT- SCHEN GOUDVOORRAAD GAFENCOE TE BELGRADO RETRAITEN Bisschoppelijk Retraitenhuis Heerlen Retraitenhuis Roermond Het gemeentebestuur en Artïs Denkbeeld van mr. Bunker c.s. geen grondslag voor nieuwe onderhandelingen NEDERLAND—DUITSCHLAND Stand der clearing per 31 Januari Katholieke economische hoogeschool Academische examens Technische Hoogeschool Koersen brokkelden af stemming lusteloos Clearingkoersën AMStERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 1 Februari WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT - STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN BRUSSEL, 1 Febr. (Belga) Donderdagoch tend zal in het Koninklijk Paleis een minister raad worden gehouden onder voorzitterschap van den Koning. In parlementaire kringen doet het gerucht de ronde, dat de raad zich zou bezig houden met de „kwestie-Martens". In tegenstelling hiermede schrijft de Peuple: „Wanneer wij goed ingelicht zijn, zou t staats hoofd van de hervorming der regeering gebruik willen maken om met zjjn ministers de groote problemen der binnenlandsche politiek te be- studeeren, ten einde onmisbare hervormingen op weg naar verwerkelijking te brengen. De kwestie der bestuurshervorming zal op de agenda staan. De ministerraad zou tot taak hebben de mid delen te zoeken om de uitvoering er van te bespoedigen. De zaak-Martens zal evenwel in het geheel niet op de agenda staan". I ROME, 1 Febr. (Stefani). De viering van den zestienden verjaardag van de oprichting der fascistische militie is hedenmorgen te Rome be gonnen met plechtigheden ter eere van de ge vallen leden en ter gelegenheid van de over winning der fascistische idee in Spanje. De ge- teele stad is met vlaggen versierd. Om 10 uur begon de duce op de Piazza Vene- zia voor het graf van den Onbekenden Soldaat met het uitreiken der decoraties aan hen, die zich in Oost-Afrika of in Spanje hebben onder scheiden. De plechtigheden op de Piazza Vene- zia namen een einde met het zingen der volks liederen door 90.000 soldaten, die zich op het plein hadden opgesteld. Vervolgens vond een défilé plaats. In het begin van den middag begaf de duce zich naar het hoofdkwartier van Se fascistische militie, waar hij een bezoek bracht aan de kapel in dit gebouw, die speciaal bestemd is ter herdenking van de by de verovering van het keizerrijk en de in den oorlog in Spanje ge vallen leden der militie. Voorts wijdde Mussolini een museum in, waarin de wapens en vlaggen enz., die door de militie tijdens de Abessinische campagne en in Spanje zijn buitgemaakt, zijn ondergebracht. Zoowel bij zijn aankomst als bij zijn vertrek werd de duce door een enthousiaste menigte begroet. NEW-YORK, 1 Febr. (Reuter). De bijna 250.000 bontwerkers en arbeiders in de New- Yorksche kleedingindustrie hebben vandaag trappen moeten loopen. De liftboys in hun wijk waren in staking gegaan met het gevolg, dat geen enkele lift in de zeshonderd gebouwen op Manhattan, die het speciale domein der klee dingindustrie vormen, werkte. De staking omvat 8.000 personen. Zij is uit gebroken omdat de werkgevers niet wilden in gaan op 'n eisch tot instelling van een 40-urige werkweek in plaats van een 48-urige. In de om geving zijn 300 politiebeambten gestationneerd om onregelmatigheden te voorkomen. BERLIJN, 1 Febr. (Havas). Het anti-se- mietische weekblad „Stuermer" en het orgaan der S.S. „Schwarzes Korps" doen in een artikel, getiteld: „Het blad van den Paus is het blad van de Joden" een heftigen aanval op „de „Os- servatore Romano". „Stuermer" schrijft met name: „feer waar schijnlijk hebben de redacteuren van de „Osser- Vatore Romano" Joodsch bloed in de aderen." „Schwarzes Korps" verwijt aan het Vaticaan de centrale organisatie der emigranten te zijn geworden. LONDEN, 1 Febr. (Reuter). Aan een heden avond gehouden feestmaaltijd van de Royal African Society heeft de Portugeesche ambas sadeur een breedvoerig betoog gehouden over de beginselen der Portugeesche kolonisatie. Het kolonisatiewerk, zoo sprak hij, vereischt een langdurige ervaring en een bijzondere roe ping. Kolonisators kunnen niet worden geïm proviseerd. Laat ons daarom hopen dat in de hedendaagsche internationale politiek deze ele mentaire waarheid zal worden ingezien, ten einde aldus te vermijden, dat op de inboorlin gen wordt neergezien als zijnde van geen be- teekenis in de kermis der ijdelheid van de vol keren. Het bestuur der Portugeesche koloniën berust niet op een gewapende macht, maar SDruit voort uit zuiverder bronnen, t.w. ver draagzaamheid, gerechtigheid en begrip voorde mentaliteit en de nooden der inlandsche bevol king. BERN, 1 Febr. (Havas). De besprekingen in de Zwitsersche federale kamers, die gedurende een week in buitengewone zitting bijeen zijn, hebben in hoofdzaak betrekking op het voorstel tot verlenging van den diensttijd der recru- ten, van 90 tot 116 dagen voor de infanterie en 130 dagen voor dragonders. Bij deze gelegenheid heeft de leider van het militare departement, Minger, een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „Ons leger is in staat welken aan valler ook een hardnekkigen en doelmatigen te genstand te bieden. Van nu af aan kan het land het volste vertrouwen in de weermacht hebben. Als ons land door een groote mogend heid zou worden aangevallen, zou ons niets anders overblijven, dan ons tot het uiterste en tot den laatsten druppel bloed te verdedigen. De dood is beter dan de slavernij." Met 102 tegen 18 stemmen werd besloten het voorstel in behandeling te nemen. NEW YORK, 31 Jan. (Reuter). In de Oostelijke staten zijn thans reeds 29 personen om het leven gekomen ten gevolge van de hevige koude. Alleen te Chicago reeds bedraagt het aantal slachtoffers 11. Het verkeer is in vele steden door de sneeuw ontwricht. Een sneeuwstorm, welke een snelheid heeft van 100 kilometer per uur, woedt boven Boston. De Indiana is als gevolg van de aanhoudende regens gewassen. BERLIJN, 1 Febr. (D.N.B.) Hitier heeft den vice-admiraal Grassmann benoemd tot „Amtschef" bij het opperbevel der marine. Bo vendien werden benoemd: de kapiteins ter zee Von der Marwitz tot marine-attaché in Anka ra, tevens Athene, Boekarest en Sofia, Löwisch tot marine-attaché in Rome, en de fregatten- kapitein Henning tot marine-attaché in Parijs. TSJOENGKING, 1 Febr. Het Chineesche te- legraafagentschap meldt, dat het Japansche offensief in de bergen van Tsjoentau in Zuid- Sjansi, definitief gestuit is. De Chineesche troe pen bestoken voortdurend de achterhoeden der Japanners. Deze trachten zich te handhaven gebruik makend van de oneffenheden van het terrein. De kern der troepen trekt evenwel terug. BERLIJN, 1 Febr. (Havas). Rublee, de di recteur van het bureau voor Joodsche emigra tie, heeft zijn besprekingen met dr. Wohltat beëindigd. Rublee is naar Londen vertrokken. De besprekingen hebben tot een positief resul taat geleid, waarover waarschijnlijk een com muniqué gepubliceerd zal worden SANTIAGO de CHILI, 1 Febr. (Havas). Bij het Congres is een ontwerp van wet inge diend strekkende tot de bijeenbrenging van buitengewone middelen, tot leniging van den toestand, ontstaan door de aardbeving op 24 Januari. De middelen zullen gevonden worden door een leening van twee milliard pesos, waarvan een vierde bestemd is voor den herbouw van woningen, verhooging van de belastingen door de invoering van een extra-belasting op land- bouwbezit, door verhooging van de successie rechten en de rechten op schenkingen, door wijziging der patentrechten en een belasting op telegrammen. LONDEN, 1 Febr. (Reuter) De regeering heeft bij het Lagerhuis een wet ingediend, waarbij het goud in het Issue Department van de Bank of England wordt geboekt volgens zijn huidige marktwaarde. Op het oogenblik wordt het goud in het Issue Department gewaardeerd op den ouden prijs van 85 shillings per ounce Daar het goud in het Issue Department zal blijven, zal het mogelijk zijn de fiduciaire circu latie vast te stellen op 300 millioen pond ster ling, tegen op het oogenblik 400 millioen BELGRADO, 1 Febr. (Reuter) De Roe- meensche minister van Buitenlandsche Zaken, Gafencoe, is te Belgrado aangekomen voor het houden van besprekingen met stojadinowitsj. 5 Febr.: Recollectie-dag K. A, V. O. U14 Febr.: Jonge meisjes Neerbeek, Rans- dael, Schin op Geulle, Slenaken, Wahl en Nijs- willer, Eys, Wittem, Lauradorp, Mheer, Puth, Elsloo. 1417 Febr.: Gehuwde vrouwen Heerlen, Heerlerbaan, Molenweg, Sittarderweg, Tree beek, Vrank. 1820 Febr.: Cursus tot inleiding voor het volle leven. 2023 Febr.: Jonge meisjes Epen, Gronsveld, Holz, Margraten, Noorbeek, Mechelen, Reymer- stockj Schimmert, Vijlen. 28 Febr.3 Mrt.: Gereserveerd Maastricht. 47 Maart: Jonge meisjes Breust, Eysden, Cadier en Keer, Heugem, Eckelrade, Oost- Maarland, Scharn, Wittevrouwenveld. 711 Maart: Gereserveerde Damesretraite, 1114 Maart: Jonge meisjes Berg, Bom, Buchten, Guttecoven, Urmond,Einighausen, Limbricht, Obbicht, Broeksittard. 1417 Maart: Jonge meisjes Amstenrade, Bingelrade, Vaesrade. Jabeek, Wijnandsrade, Oirsbeek, Merkelbeek, Sweykhuizen, Munster- geleen. 2124 Maart: Jonge meisjes Middenstand. 2528 Maart: Hoensbroek, Lemiers, Luttera- de, Geleen, Lindenheuvel, Vaals. 2831 Maart: Gehuwde vrouwen Dekenaten Sittard en Wijk. 1—4 April K. J. V. retraite. 58 April: Onderwijzeressenretraite. 7 F 47 Febr.: Jonge meisjes Meyel, Venray, Herkenbosch. Als u "tóch iets moet vërliezen En u hebt 't voor 't kiezen Offert liever dan een uur Dan uw verd'ren levensduur! Sedert de vergadering van hypothecaire obligatiehouders van 30 November j.l., in welke het bekende bestuursvoorstel werd verworpen, hebben de obligatiehouders, ter vergadering vertegenwoordigd door mr. I. Bunker, een plan ingediend, in groote trekken hierop neerkomen de, dat strboken grond, tot Artis behoorende, en h.i. voor de exploitatie van niet overwegend belang zijnde, doch als bouwterrein het meest waardevol, zouden worden verkocht en dat voor het overige Artis in stand zoude blijven. Deze strooken waren gelegen langs de Plan tage Middenlaan, de Kerklaan en de Muider. gracht. De bestaande concertzaal, het bureau van Artis, de restauratiegebouwen, de biblio theek en musea, voorzoover die niet in het aquarium gehuisvest zijn, en een drietal dienst woningen. waren er onder begrepen, welke ge bouwen, indien zij niet verkocht zouden wor den, naar de meening van den trustee kostbare herstellingen zouden behoeven. De opbrengst van die strooken gronds en ge bouwen zou dan strekken ter betaling aan obli gatiehouders, waardoor, gepaard aan het be kende aanbod der gemeente, de obligatiehouders een hoogere uitkeering zouden ontvangen dan in het verworpen aanbod was voorzien. Aan de gemeente zou kunnen worden aangeboden, dat zij in plaats van voor 8 ton, Artis zou verwer ven, zonder de bedoelde strooken grond en ge bouwen, voor 6 ton. Door het bestuur van Artis, gezamenlijk met den trustee, is dit denkbeeld ter sprake ge bracht bij het gemeentebestuur. Naar aanleiding hiervan schreven burgemees ter en Wethouders op 25 Januari jj. aan het bestuur van Artis het volgende: „Het door u, tezamen met den heer mr. van Hall, op 19 Januari j.l. bij den wethouder voor de Financiën ter sprake gebrachte denkbeeld, een deel van de terreinen van Artis te verkoo- pen, Om daardoor in de gelegenheid te komen, een hooger bod aan obligatiehouders te doen. heeft in de vergadering van ons college een punt van bespreking uitgemaakt. Het spijt ons u te moeten mededeelen. dat dit denkbeeld voor ons geen grondslag tot het opnieuw onderhandelen ten be hoeve van het behoud van Artis kan uit maken. Het bestuur van Artis heeft den trustee hier op medegedeeld, dat het hoopt, spoedig met den trustee in nader overleg te kunnen treden aangaande de vraag, langs welken weg thans een oplossing gevonden zou moeten worden. De trustee meent naar aanleiding hiervan vooralsnog gebruik te moeten blijven maken van het door obligatiehouders tot uiterlijk I Juli a.s. verleend uitstel van executie Algem. Clearingrekening 31139 21.004.900 1. Stortingen in Nederl... Waarvan bestemd voor: a) Achterst, vorder b) Rentedienst Dawes- en Youngleening, Oos- tenrijksche Staatslee- ningen en Stillhalte Rentetransfer c) Vrjje Rek. Reichsbank d) Nieuwe onder de Clearing vallende vorderingen 2. Stortingen in Duitschl. (nieuwe vorderingen) (inclusief saldo 1938 ad 28.955.500) 3. Uitbetalingen in Ned. op nieuwe vorderingen (l.d.) 23.700 377.700 2.091.600 23—1—39 15.421.900 17.700 250.700 1.546.300 18.511.900 13.607.200 51.982.400 16.842.500 45.069.200 12.636.100 Laatst uitbetaalde nummers van storting* tegen guldensvorderingen 686.658a; tegen Reichsmark vorderingen 130.251/126.748. Speciale Verrekening Stortingen in Ned. tegen afgegeven reischèques (inclusief saldo 1938 ad 365.400) Uitbetalingen in Ned Nog beschikbaar 31—1—39 23- -39 459.700 18.800 440.900 431.900 7.200 424.700 TILBURG. Geslaagd voor het prop. examen economische wetenschappen de heeren H. J. Kloppenburg uit Enschede, J. J. M. Selen uit Venlo en J. J. Vorstermans uit Arcen. AMSTERDAM. Bevorderd tot arts: mej. G. J Vermande (Hoorn) en de heeren H. P. de Jong (Zaandam). W. A. H. Hoogenboom (Rotterdam) en I. Swelheim (Hilversum). Geslaagd voor het artsexamen le gedeelte: mej. A. C. Janssen (Amsterdam), mej. W. D. Mooy (Apeldoorn) en de heeren P. P. H. de Bruvn (Amsterdam) en L. Gezelle Meerburg (Bergen op Zoom). AMSTERDAM- Geslaagd voor het doctoraal examen pharmacie (cum laude) de heer H. G. C. Kiliaan. UTRECHT. Doctoraal examen pharmacieM. Hacquébard en G. P. L. Bloemen. Apothekers-examen tweede gedeelte mej. B. C. Modderman, ir. C. E. Bremer, P. Mulder en K. J. v. d. Kamp. DELFT. Geslaagd voor het candidaatsexamen voor natuurkundig ingenieur: D. N. Dietz, 'sGravenhage; P. Hekker, Noordwijkerhout. E. W. van Heuven, Hoorn; J. J. H. Jansen Manen- schijn, Dordrecht; S. T. Stap, Woudsend; J. J. M. Taudin Chabot, Rotterdam. Geslaagd voor het ingenieursexamen voor na tuurkundig ingenieur: K. H. P.- Nieukerke, 'sGravenhage; J. S. Woldringh, Sint Pieter, NEW YORK, 1 Febr, (Part.) Aan de koers stijging op de effectenbeurs is heden reeds weer eeil einde gekomen. Hoewel het sentiment niet was omgeslagen en men in het algemeen optimistisch gestemd bleef, werd toch weer een grootere terughouding aan den dag gelegd, dit trouwens in navolging van de meeste Europee- sche beurzen. Het is thans weer de heden door Mussolini te houden rede, die nieuwe onzeker heid schept en weer eenige vrees voor compli caties in Europa in het leven heeft geroepen in geval Mussolini de Italiaansche eischen ten aanzien van Frankrijk op scherpe wijze mocht stellen. Wel is de invloed hiervan niet zoo sterk als die, welken de spanning voorafgaande aan Hitler's jongste rede heeft gehad, doch de ondernemingslust werd er toch merkbaar door geremd. Daarbij kwam, dat er uit het bedrijfs leven geen nieuws was dat de markt een sti mulans kon verleenen, terwijl de krachtige stij ging, die zich sedert Zaterdag, zij het met een onderbreking op Maandag, voltrokken heeft automatisch winstnemingen moest uitlokken, vooral nu de onzekerheid omtrent verschillen de factoren nog niet geheel geweken is. Bij ge brek aan voldoende vraag konden deze winst nemingen bij opening niet gemakkelijk ver werkt worden, hetgeen tot koersverliezen van 1/4 tot 1 dollar over vrijwel de geheele linie leidde. Desondanks kon men de markt niet be paald flauw noemen. Er ging n.l. betrekkelijk weinig om en. van sterken verkoopdrang was geen sprake. De cijfers van de U.S. Steel over het vierde kwartaal van 1938, die eerst gisteren na het slot werden gepubliceerd, hadden' geen bijzonderen invloed op de markt. De cijfers kwamen trouwens ongeveer overeen met de ge koesterde verwachtingen. Men zou zelfs kun nen zeggen, dat ze eerder nog meevielen en dit heeft de verwachting doen ontstaan, dat in het eerste kwartaal van dit jaar, nu de bedrij vigheid stijgende is en de prijssituatie iets gunstiger, wellicht winst op de gewone aandee- len zal kunnen worden gemaakt. Ter beurze liepen heden berichten, dat over Januari door de US. Steel op de gewone aan- o'eelen winst was gemaakt. De verschepingen kwamen overeen met een productie van 47 pCt tegen 44.6 nCt. in het vierde kwartaal van 1938. Desondanks openden US. Steel y, dollar lager, terwijl ook Bethlehem Steel gedrukt lagen met een verlies van meer dan 1 dollar. Voor enkele specialiteiten waren de verliezen nog iets groo- ter In het eerste uur bedroeg de omzet 220.000 shares. Nadat de koersen gedurende het eerste uur nog iets waren ingezakt, kwam er in het tweede uur eenige steun, voornamelijk voor staalwaarden, vliegtuigfondsen en public-utili ties, waardoor niet alleen deze, maar ook de meeste andere fondsen een deel van de aanvan kelijke verliezen weer konden inhalen, doch tegen het einde van het tweede uur kwam deze beweging weer tot staan. De handel bleef trou wens ook tijdens de stijging zeer kalm en van geringen omvang. In het tweede uur werden 90.000 shares afgedaan. Bij inkrimpenden handel verkreeg de markt, in het verdere verloop een lusteloos voorkomen en brokkelden de noteeringen nagenoeg over de geheele linie weer af. Slechts sporadisch viel een klein voordeelig verschil op te teekenen. Het nieuws uit het bedrijfsleven was verdeeld. De bedrijvigheid in de staalindustrie wordt door Iron Age geschat op 53 'A pCt. (v.w. 52 pOt.) van de capaciteit. Er vond een geleidelijke toe neming der orders plaats, vooral van de zijde van de spoorwegen en men is voor de overige maanden van het loopende kwartaal gunstig gestemd. Daartegenover stond, dat in Pittsburgh de prijs van staalschroot met 12 y, ets. en in Chicago met 25 ets. per ton werd verlaagd. Door de Standard Oil of Cal. werd een onver anderd kwartaaldividend van 0.25 gedecla reerd, doch het extra dividend werd verlaagd van 0.10 tot 0.05. De prijs van Pennsylvania crude-oil werd opnieuw verhoogd, en wel met 8 dollarcents per vat tot 1.88. De emissies van de North American werden overteekend en de diverse stukken warden zelfs met agio verhan deld. De Southern Pacific zou in Januari 1939 een bedrijfswinst hebben gemaakt (in Januari 1938 werd nog een bedrijfsverlies van 462.000 ge boekt). De resultaten over 1938 der Westing- house Electric waren teleurstellend en gaven 'n vermindering te zien zoowel van de bedrijfs winst als van de onuitgevoerde orders. Staal waarden zakten geleidelijk aan in, zoodat U. S. Steel, Bethlehem Steel en Youngtown resp. VA, V/4 en 13/8 dollar lager afkwamen. Automobiel waarden vertoonden eenzelfde koersverloop, doch hier viel bij het slot een fractioneel her stel op te teekenen, hetgeen niet verhinderde dat voor de meeste fondsen eenig verlies moest worden geregistreerd. Packard boekten even wel een fractioneele winst. Koperwaarden en mijnen volgden het algemeene koersverloop, evenals warenhuisfondsen, aandeelen in fabrie ken van electriscjie apparaten, rubbers, lucht vaartwaarden, equipmentshares, die tot 2% dollar lager afkwamen. Van de chemische waarden verkeerden Allied Chemical V/2 punl in reactie. Sporen waren verdeeld, doch hier hadden de nadeelige verschillen de overhand; Atch. Topeka verloren bijna l'/2 punt. Ook pu blic-utilities, aandeelen in telegraafmaatschap- pijen werden op onregelmatige wijze verhan deld en belandden iets boven of iets beneden de vorige slotprijzen. Oliewaarden, kunstzijde fondsen, tabakken en amusementswaarden wa ren aan den luien kant. De omzetten bedroe gen in totaal slechts 588.000 shares; in het vierde uur verwisselden slechts 60.000 shares van eigenaar. Laatst gedane koersen Febr ./Jan. \llied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Roll. Mills Am. Smelt. Rel. Am. Tel. Tel. Km. Tobacco B. -Km Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock 1st Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. uouglas Aircratt Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. Genera] Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat. City bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips 0|i Proctor Gamble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building ex. dividend 4- nieuwe aandeelen Gedaan en laten t bieden. Koersen voor stortingen op 2 Februari tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken f 74.60, lires f 9.66. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Anaconda H. V. A. U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber Kennecott North Am. Aviation 309—311 197 1311/2 22 3/16—223/8 418—419 43%-44 49 49 153/8—15 5/fi 200 27"/,—27'/. 12% Van 4.305 uur Kon. Olie Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel A'dam Rubber North Am. Aviation 311 223/a 44—44l/4 493/4 15 9/16—15 J4 200 12 11/16 1 31 30 172 173% 174 94 Vs 94 92 27% 29 27% 18 18% 17% 44% 45% 44% 15/ Vs 153 153% 87% 88 85% 12% 13 12% i9 29% 29 34% 36 35% 6% 6% 61/4 66% 6(3/1 67 5 5 5% 82 84% 81 30V4 30% 30 34% 34% 34% 73 73% 72% 8 Vs 7% 73/s 37% 1% 3l3/8 28 Vs 4, 27% 22% 22% 21 19 19 17% 19% 19% 19% 6 69 69% 146% 143% 1453/4 172 172% 172 10% 10% 10% 353/4 40 39% 45% 46 3/i 461/4 31% 323/8 323/8 7% 7% 7 163/8 17 16% 56% 56% 55% 60% 513/g iO'/s 83/s 9 8 36% 37% 36% 3/4 1% 1% 1V4 48% 493/4 48% 23% 24 23% 13 13 12% 17% 18% 18 16% 173/s 16% 23% 241/s 24% 171% 171 167% 201/a 20% 20% 39% 39% 39% 56 56 56 33 33% 33 7 7% 7Vs 20% 211/8 203/s 68 68% 68 13Vs 133/4 13Vs 1'% 12% 123/8 16% 173/s 16% 18 l/g 19 18% 6% 6% 6% "493/8 50% 50 12% 13V8 12% 94 93% 92% 381/8 39V» 39% 3 3 3% 5 43/i 444 43 44 43% 57% 59Vs 571/8 21% 221/s 22 106 108% 105% 43 48% 47% NEW YORK, 1 Febr. Slotkoersen Febr./Jan. 1 31 30 Brussel 16 90 16.91 16.91% Rome 5.26% 5 26V4 5.26Vi Bern 22.58% 22.59 22.59 Madrid Oslo 23.50% 23.51 23.52 A'dam 53 84% 53.82% 53.95 Londen 4 67M 4.67% 4.67 r! Parijs 2-64% 2.64% 2.643/g Berlijn 40-12 40 13 4013 1 Febr. Suiker Jan. Mrt. 1.81-82 Mei 1.89-90 Juli 1.93-14 1.95-96 Katoen Mrt. 8 39-40 Mei 8.09- Juli 7.80 Koffie NEW YORK, 1 Febr. 31 Jan. 1 Febr. 31 Jan. Sept. 1.82-83 Nov. 1.91-92 Jan. 1 96-97 2 00 - 1.95 96 1. 8-99 2 02 1.96.97 4.30 4.30 430 Dec. Mrt. Mei Juli Sept. 4.30 Dee. Rubber Standaard Mrt. 15.7 Mel Jull Sept. Tin Loco 46.37 46 40 8 35 Oct. 7 46 7*44-45 8 03-04 Dec. 7 47 7 45 7 75-76 Jan. 7.48 7 47 contract) (Santos) Dec. 449 Mrt. 0 22 627 4.23 Mel 6.32 6.38 4.24 Jull 6.38 6.44- 425-- Sept. 6.42 6.47 Dec. 647-- 6 :2 15.89 Oct. 15.61-f 15.71-f 15.71 Dec 1562 15.72 f 15.66 15(4-— Jan. 15.6415.71 15 62.- 1 Febr. Tarwe Mel 69-68% Jull 68%-3/4 Sept. 69%-% Maïs Mel 50% Jull 51 Sept. 52 Reuzel Mrt. 6.80 Mel 6.92% 31 Jan. 63 3/4 683/8 69% 50% 513/8 52 6 85 6.97 Termijn 46 35 46 37 CHICAGO, 1 Febr. 1 Febr. 31 Jan. Haver 28 28 Mel Jull Sept. 271/s-— 27 Vs 26%-— 26% Rogge Mei 46 45%- Jull 46%-— 46% Sept. 47%47%- Juli 710 Sept. 7 25 7-17% Zouden wjj waardige zonen en doch ters zijn van de martelaren, de verdrukten, de lijders en strijders, als wij te kort schoten in het laatste en toch waarlijk niet het zwaarste werk van onze emancipatie: Instandhouding en uit bouw onzer eigen Universiteit? 1 Febr. 31 Jan. Tarwe Mei 62%62% Juli 633/s633/g- Oct. 63%633/4- Rogge Mei 42%—42% Juli 43%43</4 Dec. Haver Mei 29%— 293/8 Jull 28%— 28% WINNIPEG, 1 Febr. 1 Febr. 31 Jan. Gerst 37%37% 371/s37% Mei Juli Dec. Mëi Juli Lijnzaad 146%146%- Oct. 28%28% BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 31 Jan.: Rijnstroom-, m.s., Bristol. 1 Febr.: Amstelstroom, m-.s., Londen; Doris, s.. La Plata; Taygetos, s., idem; Castor, m.s.. Duin kerken (voor Zaandam). Vertrokken 31 Jan.: Zeemeeuw, m.s.. Londen; Regeja, m-.s., Aberdeen; Merel, s., Londen; Anna W.. m.s., Kopenhagen. 1 Febr.: Vliestroom, s., Hull; Bollsta, s., Oslo. Aangekomen 1 Febr.: Rudolf, s.. Caen (voor Velsen Vertrokken 1 Febr.: Sigrid, s., Drontheim'; Rhein, s.. Hamburg; Achilles, s., Hamburg; Perseus, A., Kopenhagen: Theano, s., Belfast via R'dam'. AMSTERDAM. Aangekomen 31 Jan.: Olga. Hen gelo, stukgoed, Steiger H.A.L., Kampman; Cosrr.o- poliet. Karlshamn, ink'aren. Steiger H.A.L., Wa genborg. 1 Febr.: Rijnstroom, Bristol, stukgoed en steen kolen. Rietlanden. Holl. Stoomb. Mij.; Amstel stroom, Londen, ledig, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Doris, La Plata, graan, Eng. Boeien, Vinke &Co.; Taygetos, La Plata, graan. Silokade. idem. Aangekomen 1 Febr.: Grada, R'dam-. repareeren, Spijkerkade, Wagenborg; Aino. terug wegens ma- chlneschade. J. P. Coenhaven, v. Es v. Om meren; Chr. Cornells, torpedoboot, Den Helder. De Ruyterkade. Steiger P. KON. PAKETV. MIJ. BOISSEVAIN, 31 Jan. van Mauritius n. Reunion. NIEUW HOLLAND, pass. 30 Jan. Thursday Is land. NIEUW ZEELAND, pass. 29 Jan. Thursday Is land. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISAROEA. 30 Jan. van Hongkong n. Amoy. MIJ. OCEAAN POLYPHEMUS, 1 Febr. van Londen te Hamburg. KON. NED. STOOMB. MIJ. AURORA, naar Amst., pass. 31 Jan. n.m. Gi braltar. BACCHUS, 1 Febr. van New-York n. W.-Indie. DEUCALION, 31 Jan. van Alexandrië n. Jaffa. SATURNUS, naar R'dam, pass. 31 Jan. Finisterre TELAMON, 31 Jan. van W.-Indië te New-York. ACHILL-ES, 1 Febr. van Amst. n. Hamburg. PERSEUS. 1 Febr. van Amst. n. Kopenhagen. RHEA. 1 Febr. van Gibraltar naar Oran. VENUS, 1 Febr. van Constanza te Bourgas. COLOMBIA, 31 Jan. van Barbados naar Amst. ODYSEUS, 1 Febr. van Amst. te Bordeaux. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE WITT, uitreis, 1 Febr. van Suez. TAJANDOEN, uitreis, pass. 1 Febr. Ouossant. HOLL AND-WEST-AFRIK A LIJN AMSTELKERK, uitreis. 1 Febr. van Bordeaux. MAASKERK. 1 Febr. van Lagos n. Kotonou. HOLLAND-AMERIK A LIJN DELFTDIJK, thuisreis, 31 Jan. te Glasgow. NIEUW AMSTERDAM, toeristenreis. 29 Jan. van Rio Janeiro. DRECHTDIJK, uitreis, 31 Jan. van Kingston (J) BOSCHDIJK, thuisreis, was 41 Jan. 1 u. 35 n.m. 100 m'ijlen W.Z.W. van Bishop Rocks. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, thuisreis, 30 Jan. te Bahia. ROTT. LLOYD BLITAR, uitreis, pass. 1 Febr. Gibraltar. KOTA INTEN, uitreis, pass. 1 Febr. Perim. SIBAJAK. thuisreis, 1 Febr. van Colombo. KOTA NOPAN, thuisreis, 1 Febr. n.m. 1 uur 35 te Londen; zal 2 Febr. n.m. 4 uur de reis voort zetten en wordt 3 Febr. v.m. 7 uur te R'dair- verwacht. ROTTERDAM Z.-AMERIKA LIJN ALCYONE, uitreis, 30 Jan. te Montevideo. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AUSTRALIË LIJN ALMKERK. thuisreis, 1 Febr. van Antwerpen. GAASTERKERK, uitreis, pass. 31 Jan. Gibraltar. ÏIOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN, thuisreis, 31 Jan. n.m. te Duinkerken. NIJKERK, thuisreis, 1 Febr. v.m. te Dar es Salaam. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 1 Febr. ran Port Said. DIVERSE SCHEPEN BEVERWIJK, naar Mythilene, pass. 1 Febr. Gi braltar. RANDWIJK, 1 Febr. van Antwerpen te Bakar. BOEKELO, 1 Febr. van Genua naar Las Palmas. VEENENBURGH, 1 Febr. van Exm'outh te Pen- rijn. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Mutatie: In het op £0 Januari 1939 uitgesproken faillis sement van S. Appel Amsterdam is in de plaats van rn-r. J. W. Harbers tot curator benoemd mr. J. J. Romein, Prinsengracht 460, Amsterdam. Surséance Surséance van betaling D. Geerligs, manufactu- rier, Meppel. Op 21 Jan. 1939 is door schuldenaar een akkoord neergelegd ter griffie der Arr. Recht- aank te Assen. 26 Jan. 1939 is bepaald: Schuldvor deringen, ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten uiterlijk op 13 Febr. 1939 bij den bewind voerder mr. J. E. van de Rhoer te Meppel wor den ingediend. Verhoor: Dinsdag 28 Febr. 1939 des v.m. te 10.30 uur in het paleis van Justitie te Assen. 27 Jan. 1939 is, in verband met het door J. L. A. Boekhorst, koopman en winkelier te Zutphen, Sprongstraat 8, bij de Arr. Rechtbank te Zutphen ingediende verzoek tot het bekomen van verlen ging van surséance van betaling en het door ge noemden Boekhorst gedeponeerd akkoord. be paald, dat schuldvorderingen moeten worden in gediend uiterlijk op 7 Febr. 1939 bij de bewind voerders mr. B. G. Wildervanck de Blécourt, Zut phen en mr. C. J. Pické, Arnhem:. Verhoor: 21 Febr. 1939 des v.m. te 11 uur ln de raadkamer der Rechtbank. Failliet verklaard: 30 Jan.: H. R. Briedé, boekbinder, Den Haag, Nunspeetlaan 289. R.c. mr. A. J. Paulus. Cur. mr. H. J. Romeyn, Den Haag. N. van Straaten, groentenhandelaar, Nieuw- veen. Dorpstraat 46. R.c. mr. F. J. de Jong. Cur, mr. C. M. Loef te Boskoop. W. F. Westerbeek, koopman. Den Haag, Escli- doörnstraat 89. R.c. jhr. mr. H. O. Feith. Cur. Jhr. mr. A. W. Snouck Hurgronje, Den Haag. N.V. „Laga". Wandbekleeding, Den Haag, Vondelstraat 19. R.c. mr. A. Ikman van Burck. Cur. ml*. D. E. J. Schaffer, Den Haag. H. J. Sinke, Oosterstraat 56, Delft. R.c. mr. A. W. J. van Vrijberghe de Conlngh. Cur. mr. J. P. Chardon, Delft. 31 Jan.: R. Schipper, slager, Hoogeveen, Kerk straat 13. R.c. mr. A. J. E. Terwlndt. Cur. mr. L. D. Vorstman, Meppel Frederik Thies, autotransportondernemer, As sen. R.c. mr. A. J. E. Terwindt. Cur. mr. J. Ver doorn, Assen. J. J. Kofoed. zonder beroep, Haarlem, Mar- nixstraat 83. R.c. mr. C. G. Bijleveld. Cur. mr. L. M. I. L. van Taallngen Dos, Haarlem. B. W. de Graaff, winkelier, Haarlem, Cor- nelissteeg 4. R.c. mr. C. G. Bijleveld. Cur. mr. L. U. Jhr. Rengers Hora Siccam'a, Hoofddorp. D. Offenberg, behanger, Beverwijk, Breestr. 179. R.c. mr. C. G. Bijleveld. Cur. mr. F. J. D. Theyse, Haarlem. A. W. Kooy, grossier ln groenten en fruit. Krommenie. Zuiderhoofdstraat 13. R.c. mr. C. Bijleveld. Cur. mr. J. A. P. C. ten Eokkel, Haarlem. Jan Buis Jbzoon, tuind'er, Aalsmeer, Uiter- weg 40. R.c. mr. C. G. Bijleveld. Cur. mr. J. A. P. C. ten Bokkel, Haarlem. 1 Febr.: A. Lexmond Azn., gewoond hebbende te Amsterdam, Kinkerstraat 103, thans wonende al daar Da Costakade 108. R.e. mr. J. J. ter Maten. Cur. mr. J. E. Scholtens, Keizersgracht 391, Am sterdam. Z. Bouwman, handelende ln koelinstallaties, wonende te Amsterdam, Pythagorasstr. 115 boven, ook handelende onder de firmabenaming Han delsonderneming „Nederland Vooruit". R.c. mr. J. J. ter Maten. Cur. mr. N. H. van Voorst van Beest. Amsterdam,' Visschersdam 5. Faillissementsstatistiek over Januari 1939. Sa mengesteld door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co., N.V. Amsterdam. Noordholland (excl. Amsterdam) 13; Amsterdam 25; Zuidholland (excl. Den Haag en Rotterdam) 21; Den Haag 18; Rotterdam 11; Utrecht 11; Gelderland 25; Noord- Brabant 17; Limburg 6; Zeeland 2; Friesland 5: Groningen 6; Drente nihil; Overijssel 5. Totaal 65 faillissementen. Volgens „Handelsbelangen" werden gedurende de maand Januari 1939 bij de gezamenlijke grif fies in Nederland gedeponeerd 77 crediteuren- lijsten met een totaal passief van f 938.617.94%, waarvan preferent f 119.827.68. Opgeheven wegens gebrek aan actief de falll. van: A. J. Matteman, Amsterdam; C. A. Dank- meyer, eehtgenoote H. M. v. d. Berg, Amsterdam: J. Goud. Amsterdam: H. Hollander, Htversum; G. de Graaf, Wormerveer. Vernietigd door het Gerechtshof te Amsterdam het faill. van A. Verwey, Meteren. Vernietigd na gedaan verzet het faill. van G. J. van Bennekom, IJsselsteln.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2