MENSCHEN UIT MIJN WIJK Wat we dragen op voorjaarsdagen Thee voor een 0% TOESPIJZEN BREIWERK Bloemen van de misère Ervaringen van een kraamverpleegster Een Moederring Kunnen Heerendassen gewasschen worden? NA DE HUISHOUDELIJKE DAGTAAK Afgewerkte handen, doffe nagels, vermoeide Voeten Hoeden met bloemboaquetten, bloementoeven waar een hoed bij hoort Hoe houden we Mimosa langer dan één dag goed ITVIN DINGEN en Huisvrouwen-belang SLAPELOOSHEID EN HEILZAME DRANKEN VOOR ONZE LEZERESSEN Kent U de rult&teek ZONDAG 5 FEBRUARI 1939 NIEUWE UITGAVEN Receptenboekjes Modebladen UITKOMST Bewaren van eieren Tarte a la minute Pique congolais Charlotte aux pommes Pain perdu Een recept voor een hoestsiroop Een kwart liter komt U op slechts 75 cent DE VROUW EN HAAR TIJD In mijn buurtje ligt een stuk grond, waar Jaren geleden krotwoningen hebben gestaan, die ik nooit anders heb gekend, dan met het opschrift: „Onbewoonbaar verklaarde woning." Voordien moeten de éénkamer-behuizingen, waarvan het dak al op manshoogte schuin om hoog begon te loopen, onverklaarbaar bewoond zijn geweest, want zelfs in een minder ver vuilden en verveloozen staat, moet het voor 'n normaal gezin van arme lieden die anders toch nog al wat gewend zijn op het gebied van ontbering onmogelijk zijn geweest om in de ze duiventillen te leven. Omdat de huisbaas er heelemaal niets meer van kon maken, zijn ze in het vroege voorjaar dan maar afgebroken. In den hoogen zomer, die voor hen anders niets feestelijks heeft, doch hoogstens een te korte verademing van de win- tersche ellende beteekent, hebben toen de kin deren zich meester gemaakt van het open ge komen terreintje. In Juni stond er zelfs vier uren per dag zon en het hoog-opschietende on kruid vormde een „idealen" speeltuin. De hand vooral van een arm kind is gauw gevuld. Toen ik op een ochtend de wijk in trok en langs den speeltuin liep, waren alle kinderen daar te hoop geloopen; zij verdrongen zich op hun teenen en halzen-rekkend om een vier jarige peuter, die opgetogen een bloem liet zien aan de tientallen jaloersche oogen, die haar omringden. Het was een anjelier, een teere kleine, spierwitte bloem, die de milde natuur in een gelukkige gril tusschen het woekerende onkruid had geplant. De kleine had haar ont dekt en op de vragen van de veie liefhebbers, waar zij de bloem had gevonden, antwoordde zij trots en een beetje kattig." „Daar! En er was er maar ééntje!" Daarmee was aan aller verwachting de bodem ingeslagen; de jongens dropen het eerst af. „Ach jó, ze heb 'm gegapt uit een winkel", zei er een, die daarmee uiting gaf aan de meening van veel anderen. Immers zóó'n bloem kon niet in hun buurt thuishooren. Die groeiden alleen in mooie tuinen in verre deftige wijken enin winkels. De meisjes bleven om de gelukkige bezitster staan, drongen zelfs op, dapper geworden nu de jongens weg waren. „Geemijnem!" zei een lange roode van een jaar of tien. „Niks hoor! Die is voor me moe der!" antwoordde de vierjarige dapper. „Je heb geen eens 'n moedert" kaatste de groote ver- nijnig terug. Haar tien jaren, die in 't buurtje voor twintig tellen, hadden het drama van den werkloozen kolensjouwer met de afgetobde vrouw, die haar wettige plaats aan een ander had moeten afstaan, al doorzien. „Welles!" antwoordde het kleine kind dreinend, „ze is best lief en die bloem is voor haar." De lange had genoeg van het debat. Zij*greep het kind bij den arm, schudde het door elkaar en griste de bloem uit de wanhopig omhoog gestoken hand. Voordat de anderen de dreiging, die in haar eenparig „gemeene meid!" lag be sloten, in daden hadden kunnen omzetten, was de dievegge verdwenen. Het drama van hebben en houden en nemen, wat je niet krijgen kunt, het drama van de hebzucht en de afgunst, dat in het buurtje dagelijks onder de grooten wofdt opgevoerd, had zich afgespeeld tusschen de kleinen. De strijd om het bezit der bezitloozen. Het dragen van een Moeder-ring komt in Engeland meer en meer in gebruik. Bij de heug lijke gebeurtenis krijgt de jonge moeder van haar echtgenoot dezen ring ten geschenke, die gesierd is met een robijn, wanneer de eerstge borene een jongen is en met een saffier, wan neer ze het leven schonk aan een meisje. De moederring wordt aan den middelvinger gedra gen en is met den gekleurden steen door den buitenstaander, die het gebruik kent, dadelijk te classificeeren. In Zweden bestaat dit gebruik van den Moe derring al veel langer. Maar naar Zweedsche traditie krijgt het jonge meisje bij haar enga gement een gladden, gouden ring, bij haar hu welijk een tweeden gladden ring en wordt de jonge vrouw bij de geboorte van haar eersteling een derde simpel-gouden ring geschonken! Al die gouden ringen echter zijn voor den vreemdeling, die 's lands gewoonten niet kent eenigszins verwarrend. Want om bij de eerste twee ringen, welke aan denzelfden vinger ge dragen worden, te blijven: een symbool, dat bij ons een droef verlies beteekent, siert daar de hand van een jonge vrouw op de huwelijks reis. Het was dan ook bij een jong echtpaar, dat de wittebroodsweken vierde in een Noordelijke wintersportplaats, dat de twee gladde, gouden ringen, die aan den vinger der jonge vrouw blonken, voor ons met typisch vrouwelijke nieuwsgierigheid een groot vraagteeken wa ren. De opheldering ontsluierde tevens het ge heim van de vrouw, die de drie gouden rin gen droeg: stijlvol symbool van het drieledig heuglijk gebeuren in haar leven. Toen ik een uur later bij vrouw Bartels bin nenging, om er op haar veertienden dag na de bevalling mijn afscheidsbezoek te brengen, stond het lange, roode kind schuw aan de deur. Vrouw Bartels had het hard, zooals al deze armen, maar zij was met een oppassenden man, nog een van de gelukkigsten in het buurtje. Eetji proper mensch, ruw, maar dankbaar en goedhartig. Bij mijn weggaan nam ze van den stoel naast haar bed een bosje magere rozen knopjes, zeggende: „Zuster, u ben altijd goed voor me geweest. D'r kan nie veel van de steun af, dat snap u wel, maar me man en ik hebbe iedere dag een cent apart gelegd voor 'n blom metje. Hier!" en haar dikke arm reikte mij de roosjes aan. Toen ik buiten kwam, telde ik veertien ro zenknoppen en een kleine witte anjelier. P. v. H. Zeker, de zoogenaamde onkreukbare dassen heel gemakkelijk zelfs. Het beste is hiervoor een lauw, bijna koud LUX-sopje te gebrui ken. De voering hoeft men niet eens uit de dassen te tornen, doch men moet bij het was- schen de das zooveel mogelijk in het model houden. Dit kan het beste geschieden door de das dubbelgevouwen te wasschen. U weekt de das even in water (lauw, bijna koud) met een scheutje azijn er in, vervolgens maakt u een lauw, bijna koud Lux-sopje en perst voorzichtig met de handen het sop door het weefsel. Vooral niet wringen! Is de das bovenop bij de knoop erg vuil, dan even heel voorzichtig over elkaar wrijven. Daarna de das in water van dezelfde temperatuur spoelen, tot het water helder blijft. Voeg aan het laatste spoelwater een scheutje azijn toe. Druk dan met de handen zooveel mogelijk vocht er uit, doch niet wringen en rol de das om het water er uit te verwijderen in een badhanddoek uit en leg hem vervolgens verder te drogen, maar niet in de zon of bij vuur. Wanneer de das droog is, kan hij voorzichtig onder een doek ge streken worden. Tweemaal zooveel duizenden handen als het aantal huismoeders, dat nu zonder hulp zit, dragen na hun ongewende dagtaak de sporen van keuken-arbeid en evenzoovele voeten, die den ganschen dag gedribbeld hebben, snakken op het einde van den dag naar zoete rust. Ze hebben iets meer dan anders te verduren, onze extremiteiten en daarom nemen we niet alleen voorzorgsmaatregelen, maar we geven ze ook onze nazorg. Zooals we reeds eerder in deze kolommen ver telden, behoort er geen enkel ruw werkje ge daan te worden, zonder dat we gummi-hand- schoenen aan hebben of, wat nog practischer is, de afgeknipte losse rubber-vingers hebben aan geschoven. Dat is de voorzorg. Wasschen we de handen, dan doen we dit niet in ijskoud, maar in lauw water. Tusschen haakjes zij opgemerkt, dat wanneer we vischlucht aan de handen heb ben, we ze niet onmiddellijk in warm zeepwa ter moeten brengen, maar de handen in dit ge val wel eerst even in koud water moeten af spoelen. In het zeepsopje, waarin men de handen wascht, doet men enkele druppels citroen, droogt de handen dan luchtig af en wrijft ze vervolgens in met glycerine, waardoor een scheutje kamferspiritus is vermengd. Is 't vet tige goedje geheel in de huid ingewreven, waar bij men de nagels over den binnenkant van de hand wrijft, om de glycerine ook langs den na gelrand te doen doordringen, dan poedert men den bovenkant van de handen en droogt ze luchtig af. Aan de nagelriemen mag nimmer geknipt worden; men moet, door de huid zacht te hou den, zorgen, dat ze los blijven. Niemand zal ontkennen, dat glanzende na gels mooier zijn dan doffe. Toch is lakken niet raadzaam voor wie weeke nagels heeft. Liever bewerkt men ze dan met steentje en polissoir. Voldoet het resultaat echter niet of constatee- ren we, dat die behandeling ons witte vlekjes op de nagels bezorgt, dan nemen we uiteindelijk onze toevlucht tot lak, echter in naturelkleur. Tot zoover over de handen-nazorg. Nu de voet-verzorging. Als voorzorgsmaatregel geldt: is men ge doemd den geheelen dag in huis rond te drib belen, draag dan gemakkelijke, ruimzittende schoenen, géén hooggehakt schoeisel en ook geen pantoffels, waarin de voeten geen steun hebben. Het is van sommigen een gewoonte om wan neer ze vermoeide voeten hebben of in den „U kunt de nagels, om ze gesoigneerd te houden, nooit genoeg met vette crème of olie bewerken" is de uitspraak der manicure MODEL LOUISE BOURBON Dii gedurfde modelletje in zachi- rose vili, dai ons naar den Direcioire-iijd ierugvoeri, werd ge garneerd mei een ijle 'voileiie, in dezelfde iini als de voyanie foef rose-lila vioolijes De beroemde „Agnes" heeft een voorjaars hoedje gecreëerd, dat we zouden willen be schrijven het klinkt misschien ietwat eer- biedloos als een omgekeerde snuifdoos, welke als een op het voorhoofd afgegleden kroon een lila haardos sierde. De kleurnuancen van coif fure, hoed en hoedensluier vormden één sym fonie van hyacintenblauw en seringenlila tot teeder pervenche en vieuxrose. Het bolletje van deze hoofdbedekking was gekruifd door een weelderige bloementoef van sleutelbloemen, duizendschoonen, vergeetmij nieten en ander fraais uit die kleurige, lieflijke overdaad, die Flora ons 's zomers ruimschoots pleegt te bieden. Parijs dicteert: de voorjaarshoed negen en dertig vraagt uitdrukkelijk een bloementuil- garneering! Niet dat wij hier, nu sneeuw en vorst nog niet zoo heel zeker van de baan zijn, ons al dadelijk bereid voelen, ons zonder meer met dezen hoog-zomersch aandoenden tooi te gaan dekken, maar het interesseert elke vrouw te we ten, wat Mode voor het voor de deur staande seizoen voorschrijft. Konden wij nu in de Seine-stad bij de toon aangevende modistes achter de coulissen kij ken, dan werden we er wel van overtuigd, dat bij den voorjaarshoed bloemen troef is. Ze worden ook al gedragen, die hoedjes met hun kleurige lenteweelde, maar nog slechts door de vrouw, die weet, dat ze het dragen kan. En waarom, zei een Fransche modiste, zou den wij niet trachten in dit trieste, grauwe seizoen ons zelf wat op te vroolijken? De bloe men met hun feestelijke kleuren geven iets, wat ons prettig stemt is de naargeestigheid van het jaargetijde. De vrouw met een onverbeterlij ke Fransche gratie is dit gezegd die zich ge tooid weet met zoo'n kleine lente-voorbode, krijgt daardoor al een tikje meer levensblij heid. Wie zou dat niet beamen? Een stelling, wel ke ressorteert onder het uitgebreide chapiter: de vrouw en haar ontvankelijkheid voor wat ze draagt! Behalve met viooltjes, margrieten, rozen en bloemen, die geen naam hebben, omdat ze slechts in het brein van den maker bestaan, zullen de hoeden ook getooid worden met aan zienlijke voiles, die ofwel coquet onder de kin vastgestrikt worden of als een ijle wolk op den rug fladderen. winter „last" hebben van hun onderdanen, de zen een soda-bad te geven. Tijdelijk mag dit verlichten, helpen doet het echter niet. Want sodabaden maken den voet droog en de droge huid doet de voeten hinderlijk zijn. We nemen des avonds onze toevlucht dus tot een ander middel: we smeren de voeten in met vet, met vaseline of cold cream, waarmee we den voet tot boven de enkels inwrijven, de spieren zacht masseerend. Voetzool, wreef, teenen, alles krijgt een beurt, ook de hielen, waar soms pijnlijk, harde eeltplekken ontstaan zijn. Men begint eerst om den anderen avond een voetbad te ne men en daarna de voeten in te vetten, te mas- seeren en grondig af te drogen. Na een week verricht men de bewerking om de twee dagen, daarna om de drie, met telkens langer tus- schenpoozen doorgaand tot het leed der „hin derlijke" voeten geheel geleden is. J. R. Een geïntteresseerde lezeres schrijft: Bij het lezen van dit eenvoudige opschrift denkt elke bloemenvriend, dat dit een onmoge lijkheid is, en toch, ik heb bij ondervinding ge zien, dat met een weinig moeite we de mooie teere bloempjes minstens twee a drie dagen goed kunnen houden. We zetten het vaasje met de mimosa des avonds in een emmer, zoo ver gevuld met wa ter, dat de vaas er in kan staan en dekken de emmer dan toe met een doek. Op die manier ontstaat er een vochtige damp, die de wollige fijne bloempjes frisch houdt. De mimosa komt wel uit warmere streken, maar is daar bloot gesteld aan frisschen wind; het kan er in het Zuiden ook fiks waaien. Worden de bloemen nu in een warme kamer gezet, dan moeten de vele heel kleine bloempjes, waaruit zoo'n bol letje bestaat, door een tekort aan waterdamp verdrogen en is het zoo spoedig met die heele lieve pracht, die ons de zonnige Italiaansche Riviera in de gedachten roept, gedaan. Probeert u het eens ik heb er zelf steeds veel plezier van en probeerde het de eerste maal met twee vaasjes: één werd vóór 't ven ster gezet en kon daar beslist geen last van de warmte hebben; resultaat den volgenden mor gen, alles verschrompeld! Een vaasje op de bovenomschreven wijze in een emmer water gezet (de heele vaas, niet al leen de bloemen) was den volgenden ochtend fleurig en slechts enkele bolletjes waren ver droogd. H. Het is een vrouwelijke eigenschap gevoe lig te zijn voor kleine uiterlijkheden, goed gestemd te worden, wanneer een detail prettig aandoet. Het serveeren van een om een restaurant- uitdrukking te gebruiken één persoons thee aan 'n zieke, of de ochtend-thee voor den logé die op dit Engelsche gebruik gesteld is, zal i meer geapprecieerd worden naarmate de wijze van opdienen verzorgd is en er de sporen van draagt, dat liefdelijke handen zich er mee belast hebben. Deze teekening geeft aan, op welke wijze een fleurig stelle tje voor het kleine theeblad te maken is. 't Dansende juffertje kan met behulp van calqueer papier op ware grootte worden overgeteekend en met groven sieelsteek in bonte kleuren op den ondergrond worden ge werkt. De kleine bloemmotiefjes vullen het opengehouden vlak en herhalen zich op het blad kleedje en vingerdoekje. Als materiaal komt linnen, dat goed waschbaar is, in aan merking. De twee helften van de thee muts worden elk afzonderlijk afgewerkt en van ongefeston- neerde gaatjes voorzien, waar door een smal gekleurd band geregen wordt. Wasschen en strijken levert later dan geen moeilijkheden. Is rose linnen gekozen als stof voor theemuts en kleedje, dan zou het figuurtje gewerkt kun nen worden in rood en donker bruin. Overigens is de kleuren- keuze geheel aan het initiatief van de maakster; overgelaten. Bij Nijgh van Ditmar in Rotterdam ver scheen „101 manieren om rijst te koken" be werkt door Marion Bekker, die ons door den uitgever reeds eerder in de keuken werd ge ïntroduceerd, waar ze ons leerde „eens iets an ders" klaar te maken. Rijst is een eerste klas voedsel, zindelijk, voedzaam en goedkoop, lezen we en we zijn het met samenstelster eens, dat deze honderd en een uit Spanje afgekeken rijst-gerechten de be langstelling van de Hollandsche huisvrouw ver dienen. Niet in Spanje, maar in het Amerikaansche zijn de schrijfsters van „Cocktails en Cocktail hapjes" door dezelfde uitgever gepubliceerd, gaan snuffelen om hun aardig, overzichtelijk boekje samen te stellen, waaruit de gastheei kan leeren, zelf z'n cocktails te bereiden en de gastvrouw een te over aan ideeën vindt om haar genoodigden iets anders voor te zetten dan de eeuwige blokjes kaas en augurkjes. Ver schillende foto's verluchten den tekst. „Beyers Mode für Alle" van de tweede jaar- maand staat reeds in het teeken van de voor jaarsmode 1939. Nieuw is de zoogenaamde blousejurk, waarbij de onderrok een belangrijke rol speelt. Mantel pakjes voor de eerste zonnige dagen zijn er te kust en te keur. En voorts vinden we, zooals we dat gewend zijn van dit tijdschrift, in de ver zorgde pagina's al waarnaar de belangstelling der modieuze vrouw bij de wisseling der sei zoenen uitgaat. Verkrijgbaar in den boekhan del Wanneer de rubber warmwaterzak een lek kage vertoont, brengt een druppeltje nagellak, waarmee het gaatje wordt dichtgeplakt. Van zelfsprekend nemen we onze toevlucht slechts tot dit middel, wanneer het om een miniem scheurtje gaat. (Als de zeemleeren lap hard en stijf als een plank geworden is, r.adat ze langen tijd onge bruikt heeft gelegen brengt een lauw waterbad, waarin een flinke scheut ammonia. Hierna krijgt de lap een sopje om tenslotte nagespoeld te worden in water, waarin enkele druppels olie. Dan voorzichtig oprekken. Voor den plakkenden strijkbout bij 't strijken var.' gesteven goed, geeft een handvol grof zout op een lapje of een stuk papier gestrooid, waar de bout eenige malen stevig overheen geschuurd wordt. il De liefhebbers, die met een zacht gekookt eitje den dag plegen te beginnen, zien bij het korten van de dagen met leede oogen den prijs van dit onvolprezen kippenproduct angstwek kend stijgen. En het meeste van wat het menschelijk ver nuft bedacht heeft, om van den zomerschen overvloed en de eierweelde wat te kunnen bewa ren voor schraler dagen, kan bij hen geen gena de vinden. Kalkeieren, koelhuiseieren, water glaseieren, zij willen er niet aan. Ze kunnen 't dan goedkeuren, dat moeder de vrouw ze in haar pannekoekjes verwerkt, of de banketbak ker in zijn gebakjes, hun verwende smaakpa pillen weigeren, al deze proeven van huishoude lijke voortvarendheid, bij het gebruik aan de ontbijttafel, als gelijkwaardig met 't versche product te erkennen. In de Chemiker-Zeitung vinden wij de be schrijving van een installatie voor het bewaren van eieren bij lage temperatuur, onder een overdruk van koolzuurgas. De eieren worden deze installatie wordt in België aangewend in enorme kasten en rekken geplaatst, die 250000 tot 1.000.000 eieren kunnen bevatten. Na dat men de lucht uit deze kasten grootendeels heeft weggepompt de luchtdruk bedraagt nog slechts 10 m.m. kwikdruk laat men in de kasten een mengsel binnenstroomen van lucht en koolzuurgas, net zoo lang tot men in de kasten een overdruk heeft van enkele m.m. kwikdruk. De kasten worden, na gejsloten te gijn, van buiten sterk afgekoeld. Dit veroor zaakt condensatie van den in het vertrek aan wezigen waterdamp op de buitenwanden van de kasten. Deze dienen daarom goed geverfd te zijn. Eieren, die aldus waren opgeslagen, bleven bij een temperatuur van 0 gr. tot 1 gr. in de op slagplaats gedurende zeven tot acht maanden volkomen goed. Reuk en smaak der eieren wa ren niet het minst veranderd of hadden ook maar iets geleden. D. Breit gjj reeds met Neveda-Wol Aan Neveda, Heerengr. 483, A'd.-C. M., U gelieve mij gratis te zenden een Neveda-breipatroon voor een: Damesblouse, Deuxpièces, Heeren- slipover of Meisjesjurkje (doorhalen wat niet verl. wordt), en den naam van den Neveda-winkelier te mijner stede op te geven. VIII Naam Adres te bereiden met den Franschen slag Niet alleen dat van onderstaande desserten de bereiding weinig tijdroovend is, maar ook kun nen ze op het laatste moment aan het menu worden toegevoegd, omdat de ingrediënten meestal wel in huis zullen zijn. een ons boter, een ons bloem, een soeplepel poedersuiker, een likeurglaasje rhum. Boter en bloem goed dooreenmengen, daarna de suiker en de rhum toevoegen. Dun liefst met den vinger uitstrijken op een beboterd taartblik en tien minuten in een warmen oven lichtbruin laten worden. Even voor het opdie nen naar smaak met jam of gekookte vruchten bestrijken. per persoon rekent men hiervoor: een ei, een reep chocolade. Laat de chocolade smelten, roer er de eidooier doorheen en daarna het stijf geklopte eiwit. Maak dit dessert liefst eenige uren van te voren en bewaar het op een koele plaats. Gedroogde appeltjes, rozijnen, oud brood. Kook de appeltjes op de gewone wijze, tot ze half gaar zijn. Ontdoe het brood van de korst, snijdt het in kleine, rechte sneedjes en bak deze in de boter bruin. Bedek dan den bodem en den rand van een vuurvast schoteltje met het brood. Neem de appeltjes uit het water, vermeng ze met de rozijnen en vul er het scho teltje mee op. Dit wegr met brood bedekken en gedurende tien minuien in een warmen oven plaatsen. Naar verkiezing kan het in hetzelfde schoteltje opgediend worden ofwel omgekeerd op een platte schaal. Voor zes personen rekent men zes dikke sneetjes brood zonder korst, of zes beschuiten, een kopje melk, een pakje vanillesuiker, een ei. Laat het brood in de melk weeken, klop het ei en wentel daar de beschuiten of sneetjes in. Bak ze daarna in boter mooi lichtbruin. Be strijk ze voor het serveeren met jam of ge kookt fruit. Een even oud als eenvoudig middel tegen slapeloosheid, en volkomen onschadelijk, is het drinken van een glas warme melk, en dit liefst wanneer men kant en klaar onder de wol ligt. Mogelijk dat de vriendelijk witte vloeistof, die ons tot de kinderjaren terugvoert, een kalmee- rende werking heeft op onze gespannen zenu wen, hoe het ook zij: melk doet slapen. Echter zijn er tallooze lieden, die ondanks den wijzen slagzin, welke den rand van hun jeugdbeker sierde, melk als zoodanig nimmer hebben kun nen apprecieeren en hun antipathie nog niet overwonnen hebben. Denzulken zette we een melkdrank voor, waarin de melk, die 't 'm doen moet op spitsvondige wijze is gecamoufleerd. Een „gembermelk" bijvoorbeeld bereiden we door in een halven liter melk, die aan de kook gebracht is, een halven eetlepel suiker op te lossen, de melk voorts te binden met een hal ven lepel maizena, welke tevoren is aangelengd en er daarna een halven deciliter gemberstroop doorheen te roeren. Wie een zoet verhemelte heeft, zetten we de melk voor onder het mom van een caramel- drank. De bereidingswijze is het smelten van drie eetlepels suiker in een ijzeren pannetje, tot ze caramel wordt, waarbij een liter melk wordt toegevoegd. De hoeveelheden kunnen naar verhouding verkleind worden. Hier volgt ons receptje, dat zijn doeltreffend heid bewezen heeft. Kook een kwart liter Water, los er een eetlepel suiker in op en voeg hierbij 30 gram Vervus (dubbel geconcentreerd) die U bij eiken apotheker of drogist tegen den vastgestelden prijs van 75 cent kunt verkrij gen. Goed doorroeren en Uw hoestsiroop is ge reed. Dosis: volwassenen: een eetlepel, kinde ren van 8 tot 12 jaar: een dessertlepel. Kin deren van 3 tot 8 jaar: een theelepel. Na de voornaamste maaltijden en voor het naar bed gaan. Neem vandaag nog een proef en bewaar dit uitstekende receptje. DAMES, Indien U wilt weten hoe U deze prettige nieuwe steek kunt breien, behoeft U slechts een briefkaart (geen brief) met Uw naam en adres te zenden aan de „3 Suisses" Wol- fabrieken, afdeeling 90 te Tilburg. Plak er, boven het gewone port, op de adreszijde 3 postzegels van 5 cent op. Omgaand ont vangt U dan een zeer nuttig boekje: „De 24 Breisteken". In dit boekje vindt U op aangename wijze voorgesteld, de uitleg van 24 geheel nieuwe breisteken. Door een vernuftig systeem van plooiïng vindt men in dit boekje onmiddellijk de steek die men zoekt. Elke beschrijving van een steek is duidelijk geïllustreerd. Doe Uw aanvraag vandaag nog. U zult er beslist tevreden over zijn.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 8