Een populaire verschijning op onze wegen Geen R.A.I. maar wel nieuwe modellen HAARLEMSCHE AUTOMOBIELHANDEL EXPOSEERT Nieuws uit den Opel-stal Speurtocht door de oude Spaarnestad VEEL VERBETERINGEN IN DE EDITIE 1939 taS mam SHOWROOMS STUN VOOR ONS OPEN ZONDAG 5 FEBRUARI 1939 Zooals reeds eenigen tijd geleden Werd bekend gemaakt, zal dit jaar de gebruikelijke R. A. I.-tentoonstelling te Am sterdam niet doorgaan. Zulks kan natuurlijk de automobiel- handelaren niet Weerhouden hun nieuwe materiaal in zoo groot mogelijken kring aan te kondigen. In deze bijlage, den auto- en motorhandel betreffende, geven wij het Woord aan onze adverteerders in Haarlem, om hun aldus gelegenheid te geven, onzen lezers hun nieuwste aanwinsten te toonen. Geruischlooze snelheid, praktische bediening, charme en comfort Luxe-materiaal en vrachtwagens Buick en Chrevolet Chrevolet ^de en nieuwe wereld ontmoeten elkaar D.K.W. Hudson Nash (Zie verder volgende pagina) Ruime sorteering van luxe-wagens en vrachtauto's Elke millimeter benut Verkenning van het jongste materiaal loont ook dit maal de moeite Détails verbeterd en verfijnd Nog beter dan een expositie! Steeds grooter perfectie Veel nieuwe modellen Opel's vrachtmateriaal I (Laatste, nieuws van AUTO en MOTOR Onze speurtocht door het gebied van den auto in de oude Spaarnestad ving aan op de Nieuwe Gracht, waar de heer Joh. Swaalf zoowel op het gebied van luxe- wagens als op dat van vrachtmateriaal up to date is. Deze beide General Motors wagens worden vaak in één adem genoemd. Laten wij ons eerst bepalen tot de Buick, den ^l,den beproefden, wij zouden haast zeggen onver- ^ijtbaren middenklasser. Buick lanceert voor 1939 vier series, de Limi- ted, Roadmaster, Century en Special. De Limited-serie bevat een ruime 7-persoons vierdeurs Touring Sedan, een 5-persoons Tou- z'hg Sedan eveneens met vier deuren en een '-persoons Limousine. De serie-Roadmaster opent met een juweel !_an een 5-persoons vierdeurs Convertible phaeton (Cabriolet) en heeft verder een 5-per- So°ns Touring Sedan, een 5-persoons stroomlijn Sport Phaeton, een 5-persoons Tournale Sedan nog een 5-persoons Sedan met vlakken ach tersteven, welke alleen op speciale bestelling ge keverd wordt. De Century bevat 4 modellen, waarvan de 2"Persoon Convertible Coupé zonder achterseat Uiaar met achterin 2 klapzetels werkelijk een 'ust voor het oog is. Dan volgt nog de serie "Special", eveneens bevattende vier modellen, n i- een 5-persoons Touring Sedan, een 5-per- s°ons vierdeurs Convertible Phaeton, een 2-per- s°ons Convertible Coupe, ook met 2 klapzetels onder de kap en een 5-persoons Touring Coach. Alle Buicks zijn voorzien van een achtcylinder kopkleppenmotor. Wij zouden het er na deze opsomming bij ^Unnen laten, wantgoede wijn behoeft geen krans. Toch willen wij er nog even de aandacht op vestigen dat in de modellen voor 1939 weer Nieuwe technische verfijningen zijn toegepast. Buick-constructeurs hebben hun Buick Limited etl Buick Roadmaster niet slechts ontworpen 0ftr aan de eigenaars er van het genot van een puimen en bij uitstek comfortabelen wagen te bezorgen, zij hebben tevens aan deze fijne luxe- wagens capaciteiten gegeven, die het besturen van en rijden in deze Buicks tot een sportief eehot maken. De Limited heeft een wielbasis van 3,56 m, de °°admaster van 3,38 m. Hun gewicht en de tbimte der interieurs zijn daarmee in overeen- sternming. Toch trekt de Roadmaster op vlakken weg Van 16 tot 96 Km/u. op in 18 seconden en de Limited in slechts 0,3 seconde meer. Hun klim- Vermogen zal bij iederen tocht in bergterrein w bewondering opwekken. Zij sturen ongelooflijk licht en zuiver en Tianoeuvreeren in druk stadsverkeer veel ge makkelijker, dan men van wagens van die groot- 'e ooit verwachten zou. En aan dit alles paren zij rijkwaliteiten, die meh niet naar waarde beschrijven kan, doch 016 men bij ervaring moet leeren kennen om z'ch een voorstelling er van te maken. ^De nieuwe Chevrolet 1939 bestaat uit de faster „Knee Action" en De Luxe „Knee Ac tion", Beide series zijn voorzien van de onafhan kelijke voorveering systeem „Knee Action". Met 'feze voorveering geeft elke Chevrolet ilhans Astzelfde rijcomfort als de duurdere wagens en e General Motors hebben de toepassing van dit nieuwe systeem dan ook belangrijk genoeg gevonden om den naam ervan aan de beide series te verbinden. Chevrolet heeft natuurlijk nog steeds zijn ouden beproefden zescylinder motor. De serie De Luxe bevat een Touring Sedan, Touring Coach en Sport Coupé; de Masterserie een Business Coupé, Sedan en een Coach. De sierlijkheid van een automobiel wordt be oordeeld volgens iemands persoonlijken smaak. Er bestaan echter van die welgeslaagde concepties, die vrijwel de algemeene waardeering en be wondering hebben, wat dan natuurlijk wordt gedemonstreerd door de verkoopcijfers. Dat nu is het geval met Chevrolet. Het interieur van de Chevrolet 1939 is een droom elegante zittingen, luxe capiton neering, een welgeslaagde keuze van accessoi res en een prachtig, duidelijk leesbaar instru mentenbord. Verder een royaal uitzicht, want de totale vensteroppervlakte werd met 1.556 cM2. vergroot. Ook door dit fraaie interieur is Che vrolet een scherpe concurrente van veel duur dere merken. Het eigenlijk geheim van dit wel geslaagde interieur is de volmaakte ha/monie van het ensemble. Nergens ook maar de gering ste dissonant; elk onderdeel volmaakt in zichzelf heeft zijn juiste plaats in het geheel. Twee bekende adressen zijn er waar U deze veel gezochte producten van de General Motors met eigen oogen kunt aanschouwen, n.l. in de showroom van de Amsterdamsche Rijtuigmaat schappij, Houtplein, en te Heemstede in de N.V. Autogarage van Lent (Raadhuisstraat 53 65). Eerstgenoemde firma heeft de vertegen woordiging voor Haarlem, terwijl deze voor Heemstede, Aerdenhout, Zandvoort, Benne- broek, Haarlemmermeer, Aalsmeer en Uithoorn in handen is van de garage v. Lent. Onder de kleine, wij zouden haast zeggen zeer economische wagens, neemt de D.K.W. een bij zondere plaats in. In de showroom van de N.V. Ed. Kimman en Co. aan den Zijlweg prijken talrijke D.K.W.'s naast hun grooteren broer Mercedes. Men kent de technische bijzonderheid van de D.K.W. Hij is uitgerust met een kleploozen 2- cylinder 2 takt motor en daardoor natuurlijk al zeer voordeelig in het gebruik. De D.K.W. is een product van de Auto Union, welke fabriek met Mercedes Benz den toon aangeeft op de Europeesche snelheidswedstrijden voor automo bielen. De D.K.W. heeft voorwielaandrijving, het geen er toe medewerkt dat de betrekkelijk lichte wagen uitstekend op den weg ligt. Men heeft hier wel een bijzonder uitgebreide keuze. Het fraai uitgevoerde nieuwe prospectus toont U allereerst de D.K.W. Tweepersoons Ca briolet „Reichsklasse". Deze Reichsklasse heeft echter ook een vierpersoons Limousine, een zeer economischen wagen, waarin 4 personen met bagage niet alleen plaats vinden, maar boven dien 100 K.M. ver weg worden gebracht voor 6 Liter brandstof. Dan vraagt de D.K.W. „Spezialklasse" met een 4-persoons cabriolet, welke echter ook als limousine kan worden geleverd, de aandacht. De z.g. „Meisterklasse" bevat allereerst een tweepersoons cabriolet, dan een vierpersoons limousine en vervolgens nog een fraaie cabriolet voor 4 personen. Deze tegen alle weersomstan digheden bestaande cabriolet is in enkele oogen- blikken om te vormen tot een sportieven open wagen. Tenslotte is er nog een tweetal luxe model len, n.l. de D.K.W. Tweezits Luxe CabrioletL en de D.K.W. vierpersoons Luxe Cabriolet. Men ziet dat de Auto Union, evenals de Mercedes- fabrieken, hun grootste productie hebben in wagens, welke zoowel open als gesloten kunnen worden gereden. De overschakelingshandle hebben alle D.K. W.'s op het dashbord, waardoor men voorin veel ruimte voor de beenen heeft. Het practische van de D.K.W. is, dat alle be dieningsorganen buitengewoon gemakkelijk te bereiken zijn. Naast de groote verscheidenheid van luxe wagens levert D.K.W. ook een completen be stelwagen. De uitvoering is, zoowel van binnen als van buiten degelijk en toch fraai. Hierbij is de laadruimte doelmatig ingericht en heeft een bijzonder gunstig laadvlak. In den wagen is een binnenverlichting aangebracht, terwijl de deur van een speciaal slot is voorzien. Hij, die lichte vrachten snel en goedkoop aan het adres van den afnemer bezorgd wenscht te zien, heeft zeker interesse voor dit economische D.K.W. vervoermiddel. Naast de merken van de twee grootste Duit- sche fabrieken is bij de N.V. Ed. Kimman en Co. Zijlweg ook nog de vertegenwoordiging voor Haarlem en omstreken gevestigd van de Hud son, de even fraaie als bekende Amerikaan. Deze Amerikaansche fabriek komt in de la gere prijsklasse met de nieuwe Hudson 112, een zescylinder met 86 P.K. Vier prachtige modellen, een Coach, Cabrio let 4 onder de kap, Cabriolet 3 onder de kap en een Coupé voor 4 personen trekken sterk de aandacht. Direct vallen de fraaie lijnen en het buiten gewoon afgewerkte uiterlijk op, twee belangrijke dingen, waaraan Hudson terecht steeds veel aandacht heeft geschonken. Het interieur neemt voor zich in door een luxueuze stoffeering en door veel ruimte. Op het dashbord zijn alle instrumenten, waaronder „telefast" dynamolaad-, stroom- en oliedruk meters, duidelijk zichtbaar geplaatst. Op deze goedkoopere klasse van de Hudson volgt dan de nieuwe 96 P.K. Ook hier zijn de modellen als bij de nieuwe Hudson 112. Voor een iets hoogeren prijs kan men zich dezen meer verfijnden zescylinder aanschaffen. De nieuwe Hudsons, zoowel de 86 als de 96 P.K., hebben de versnellingshandle recht onder het stuurwiel. De vloer voorin is dus volkomen vrij. Op verzoek wordt bovendien Hudson's automatische overschakeling geleverd, waardoor de koppelingspedaal overbodig wordt. De nieuwe Hudson Country Club-modellen zijn die van de z.g. middenprijsklasse. Deze zeer luxe wagens worden zoowel met zes- als met achtcylinder motoren gebouwd. In deze fraaie wagens vindt men het sum mum van hetgeen Hudson's dertigjarige erva ring, Hudson's toepassing van de meest moder ne vindingen en Hudson's perfecte fabricage systeem heeft weten te bereiken. Zij vertegen woordigen inderdaad het beste van hetgeen Hudson heeft geproduceerd. De modellen zijn een Hudson Country Club Coach voor 6 personen, een Country Club Ca briolet 4 onder de kap, tusschen haakjes een buitengewoon fraai exemplaar, een Country Club Cabriolet voor 3 personen en een Country Club Coupe voor 5 personen (Victorie-model) of voor 3 personen (Coupe-model). Het achtercompartiment van de Hudson Country Club Sedan vertoont een nieuwen voornamen stijl-opmaak aan een rijke grijze lakenbekleeding, welke men aantreft bij alle acht-cylinders, behalve bij de cabriolets en den custom acht-cylinder. Het moet wel een uitstekende kracht van bin nenhuis-architectuur zijn geweest, die met den staf van Hudson samenwerkte om de fraaie en luxueuze nieuwe interieurs van de fraaie Hud son 1939 te kunnen creëeren. Packard en Nash hooren bij elkaar, dus vin den wij ook laatstgenoemden wagen bij de fir ma Swaalf. Nash biedt voor 1939 wederom drie series wa gens, namelijk de Nash Ambassador Six, de Nash Ambassador Eight en de Nash „400". Drie series automobielen, die de wenschen van den meest verwenden automobilist volkomen zullen bevredigen. In de nieuwe 1939 modellen zijn. niet minder dan 83 nieuwe verbeteringen toegepast, waar van er 6 zeer belangrijk genoemd mogen wor den. Tot de belangrijkste verbeteringen kunnen zeker wel de nieuwe Super Thrift motoren van de Nash „400", Ambassador Six en Eight ge noemd worden. Deze motoren zijn van een ge heel nieuwe constructie. Ze zijn uiterst eenvou dig, hebben minder onderdeelen dan vroeger gebruikt werden, geven U niet minder dan 10 pet. meer krachtsontwikkeling, terwijl ze min der olie en benzine verbruiken dan voorheen. Verder is er door de toepassing van geluid dempende materialen een zeer geruischlooze carrosserie verkregen. Het zou te ver voeren om hier alle nieuwe verbeteringen die de Nash 1939 modellen bezit ten, uitvoerig te beschrijven, want zelfs de meest gloedvolle beschrijving zou niet in staat zijn om U een idee te geven van de sensatie, die het rijden in de nieuwe Nash automobielen U biedt. Een sensatie, die niet alleen verkregen wordt door de geruischlooze snelheid, doch ook door de toepassing van een geheel nieuw systeem schokbrekers, die den wagen als het ware aan den weg doen kleven. Een uitzondering willen wij hier echter nog maken en wel voor de geheel nieuwe versnel lingshandle, welke thans onder het stuurwiel is aangebracht. Men kan over de nieuwe Nash modellen net zooveel schrijven als men wil, men zal toch niet in staat zijn U de schoonheid van de nieuwe wagens zóó te beschrijven als zij in werkelijkheid is, net zoo min als 'n pen in staat zijn U een idee te geven over de rijkwaliteiten, waarover deze nieuwe modellen beschikken. Dit zal men pas beseffen, wanneer men in een nieuwe Nash rijdt, wanneer men achter het stuur zit, diep weggedoken in de comfortabele kussens, Het stuurwiel in de hand en den voet op het gaspedaal. Eerst dan zult U zich pas volicomen realiseeren, welk een prachtige auto mobiel Nash U dit jaar voor zéér weinig geld biedt. V Een tijd, dien we reeds lang ontgroeid zijn. De automobiel, zooals zij in het begin van deze eeuw onze wegen in opschudding bracht 2!4 Tj. Opel Super Six Ongetwijfeld behooren de Opeis reeds tot de meest populaire wagens op onze Hol- landsche wegen. Dit Amerikaansch-Duit- sche of omgekeerd Duitsch-Amerikaansche product is er in korten tijd in geslaagd zich ook in Nederland een zeer groot afzetgebied te verzekeren. Van de nieuwe modellen dienen we allereerst de Opel Super Six te noemen. Naast de Opel Super Six Sedan vinden we een Coach en een fraaie Cabriolet met gemakkelijk te verstellen kap. Bij ontwerp en bouw van de Super Six 1939 werden alle ten dienste staande technische middelen aangewend om tot een volledig com fort te komen. Zoo moet men o.a. het vernuft bewonderen, waarmee elke „millimeter van wiel basis en spoorbreedte werd benut om de com partimenten zoo ruim mogelijk te maken. Op de ruime, rijk bekleede zittingen kunnen 4 a 5 personen gemakkelijk plaats vinden. Een onberispelijke veering, o.a. door de on afhankelijke voorveering type „Knee-Action", vrijwaart carrosserie, inzittenden en stuurin richting tegen elke reactie als gevolg van on effenheden op den weg. Het vermogen van den 60 P.K. motor en de uiterst zorgvuldig bere kende drie-versnellingsgangwissel dragen er elk het hunne toe bij, het rijden in een Opel Super Six 1939 tot een waar genot te maken. Door de synchronisatie van de twee hoogste versnel lingen is het op- en terugschakelen uiterst ge makkelijk, zelfs voor den beginneling. Ook de „Admiral" is een 6 cylinder Opel product. Het duurste en fraaiste product van deze fabrieken. Deze Opel neemt een vooraan staande plaats in onder de Europeesche luxe wagens. „Admiral" heeft een fraaie 4 deure Sedan en een met veel smaak vervaardigde 4 deurs Cabriolet, een uiterst sportieve en zeer luxe wagen. De acceleratie en de snelheidscapaciteiten van den krachtigen en toch zeer zuinigen zes cylinder kopkleppenmotor maken het rijden van een Opel Admiral tot een sportief genot. De alom geroemde veering van de Opeis draagt hiertoe eveneens nog het noodige bij. In de „Olympia" zijn Amerikaansche pres taties aan Europeesche zuinigheid gekoppeld Toen reeds lang voor het einde van 1938 de vereeniging Rijwielen en Automobielen Industrie bij meerder heid van stemmen besloot dat de Tentoonstelling in het R. A. I.-ge bouw in 1939 niet zou worden ge houden, bleek uit dit besluit, dat het meerendeel der automobielhandela ren en zij, die na aan deze branche zijn verbonden, weinig heil zagen in een expositie, welke reeds zoo talrijke malen een evenement hoofdstad beduidde. voor onze Het waren niet alleen de Amsterdamsche exploitanten van café-restaurants en andere publieke gelegenheden, die dit besluit in hooge mate betreurden. Voor tienduizenden automo bilisten in den lande beteekende de automobie len-expositie een bijzondere gebeurtenis, welke men diende te bezoeken om „bij" te blijven. Doch de automobielhandelareh zullen even goed als wij weten dat een tentoonstelling bui ten het direct verkoopen van nieuwe wagens, nog andere voordeelen voor den handel heeft Maar enfin, de tentoonstelling kwam er niet. Behalve zij, die zich de luxe van een uitstapje naar Brussel konden permitteeren, verkeeren thans velen in het onzekere betreffende de nieuwe auto-mode vt>or 1939 Wil men op de hoogte blijven, dan zal men dus bij de verschillende handelaren een kijkje dienen te nemen. En dan behooren wij hieraan direct toe te voegen dat dit ongetwijfeld de moeite loont. Zoo'n bezoek bij de vertegenwoordigers der diverse automobielen biedt in elk geval het voordeel dat men er in een heel wat rustiger sfeer de artikelen in oogenschouw kan nemen dan dit in het drukke en roeze moezige R. A. I.-gebouw het geval was. Daarmede willen wij echter niet beweren, dat het nu maar uit moet zijn met onze auto mobielententoonstellingen Neen integendeel, wij zien haar graag vol gend jaar weer terug. Maar niettegenstaande dit is het een niet te weerspreken feit, dat de handelaar, voor wiens wagen u interesse hebt, u veel meer kan ver tellen en veel meer laten zien ook, wanneer u de moeite neemt zijn shbw te bezoeken. Men mag het van regeeringswege zoo nu en dan noodzakelijk achten den automobilisten op een of andere wijze met een nieuwe verhooging van zijn lasten „dwars" te zitten; het leven van de automobielhandelaren moge over het a'gemeen niet over een pad van rozen gaan; de belangstelling voor het meest populaire ver vermiddel van onzen tijd is er niet door ver flauwd. Hierbij stellen wij allereerst voorop, dat de fabrikanten toch wel uitstekend de kunst ver staan deze belangstelling aan te wakkeren. Telkens weer denkt men dat de groote fa brieken nu wel aan het einde van hun studie zullen zijn, doch ook telkens weer komt men tot de ontdekking dat zij de verbruikers in hooge mate animeeren tot het aanschaffen van een nieuwen wagen, zelfs wanneer de „oude" eigenlijk nog van reeenten datum is. En dit hebben zü dan gevonden in verbe tering en verfijning van het product op détails, welke echter toch altijd weer sterk tot het pu bliek spreken. Wordt de duurdere wagen langzaam maar zexer door het goedkoopere product verdron gen? Wanneer men deze vraag zoo stelt zeg gen wjj neen. Een statistiek zal ongetwijfeld uitwijzen, dat Nederland op het gebied van klassewagens een belangrijke plaats inneemt. Waar de auto ech ter gedurende de laatste 10 jaren binnen het bereik van velen is gekomen, voor wie zij vroe ger een luxe beteekende, is het vanzelfsprekend dat men in deze kringen niet alleen naar billij. ke, doch vooral ook naar zuinige producten zoekt. Vooral de Europeesche fabrieken hebben hieraan de grootst mogelijke aandacht besteed. Men kan heden goed en geriefelijk auto rijden in een wagen die heel wat minder dan 40 belasting per kwartaal oppeuzelt en slechts 1 op 4 haalt. Maar dit neemt niet weg dat er in ons land voor den klasse wagen altijd nóg een groote belangstel ling aanwezig is. Hoewel dit jaar ons niet de gebruikelijke R. A. I. heeft gebracht, zijn de nieuwe model len in even grooten getale als voorheen aanwe zig. Zij, die een nieuwen wagen willen koopen komen toch wel, heeft de autohandelaar waar schijnlijk gedacht Laat ons hopen dat dit in derdaad het geval is. Wanneer de verkoop cijfers van 1939 bekend zijn, is men, wat dit betreft, ongetwijfeld iets wijzer, hoewel er na tuurlijk altijd factoren zijn, die los van de ex positie dit verkoopcijfer in gunstigen of min der gunstigen zin kunnen beïnvloeden. Hoe dit ook zij, het loont de moeite zich er van te gaan overtuigen wat dit jaar ons aan nieuws en verbeteringen altijd nog maar weer verbeteringen heeft gebracht. En wan neer men zonder bepaalde koopplannen hier en daar zijn licht eens wil opsteken, dan vindt men vele gedienstige lieden, die het den bezoe ker heusch niet kwalijk zullen nemen, wanneer hij niet als bezitter van een nieuwen wagen hun heiligdom verlaat. zeggen de fabrikanten. Een feit is het, dat 'de Olympia een zeer gezochte wagen uit de klei nere klasse is. Hij wordt geleverd in drie modellen, nJ. de vierpersoons Coach, vierpersoons-Cabriolet- Coach en vierpersoons Sedan. De „Olympia" heeft een viercylinder kop kleppenmotor. Ook bij de „Olympia" met zelf dragende carrosserie, vormen chassis en koets werk één gecombineerde staalconstructie. Ook hier dus de leuze „veiligheid voor alles". Tenslotte de „Kadet", voorzien van een vier cylinder zijkleppenmotor. De Kadet is lever baar in vier modellen; de Standaard Coach. De Luxe Coach; de Luxe Cabriolet Coach en De Luxe Sedan, alle modellen vierpersoons. Ook de eigenaar van een Opel Kadet ver heugt zich niet alleen in een wagen, waarmede hij uiterst goedkoop .rijdt, door zeer laag ver bruik eerstens, maar bovendien door de duur zame betrouwbaarheid van 't geheele mechanis me, maar hij heeft tevens een fraaien kleinen wagen, die bewondering afdwingt door zijn te gelijk forsch en sierlijke lijnen en door de oij- zonder zorg, welke aan zijn geheele afwerking besteed is. Ook op het gebied van trucks zorgen de Opelfabrieken voor een zeer ruime sorteering. De zwaardere trucks zijn uitgerust met een 2,5 en 3,6 L. motor. Zij hebben een zescylinder kopkleppenmotor in zes punten op rubber op gehangen. De zescylinder motor is uitstekend berekend op de hooge eisehen, welke het moderne snel- vervoer stelt. Zoowel van de 2,5 liter motor van het lichte als van de 3.6 lit. motor der zware trucks-chas sis kan men verzekerd zijn, dat zelfs met ma ximaal toelaatbare belasting van het voertuig onder de ongunstigste wegcondities nog over een behoorlijke reservekracht beschikt kan worden. De technici der Opel-fabrieken. die deze mo toren ontwierpen en bouwen, hebben er in alle opzichten rekening mee gehouden, dat alleen absolute betrouwbaarheid, die tegen jaren dienst bestand is, op den duur het voordeelig- ste vervoer kan verzekeren. Voor het lichtere vervoer zijn er tenslotte nog de 1,1 L. en de 1,5 L. motor respectievelijk voorzien van een viercylinder zijkleppen- en viercylinder kopkleppenmotor. Het lichtere chassis met 1,1 L. motor heeft zich reeds een reputatie verworven. Nieuw is de 1,5 L., waarmede de Opel-fabrie- ken haar reeds ruime serie bedrijfsautomobie len hebben aangevuld. Dit chassis is speciaal berekend voor snelle besteldiensten. De krachtbron is, zooals wij reeds zeiden, een 4-cylinder kopkleppenmotor. Het nieuwe type verbrandingskamer, de volstroomcarburator en de thermostatische regeling van de voorver warming dragen alle bij om het benzineverbruik te verlagen. Ziehier wat Opel u aan te bieden heeft. Het is niet weinig. In de showrooms van het N.V. Automobielenbedrijf v.h. Gebr. H. en F. Kim man, Wagenweg 8, kunt u al dit schoons met eigen oogen gaan aanschouwen. U vindt er de „koninklijke" Admiral; de Su per Six en de kleinere modellen, doch u vindt er eveneens alles wat u op het gebied van het vrachtmateriaal interesseert. Volledigheidshalve vermelden we hierbij nog, dat voor de bussen der gemeenten Heemstede, Haarlemmermeer, Aalsmeer, Bennebroek en AerdenhoutZand voort de N.V. Garage Barnhoorn de Opel-ver- tegenwoordiging hee^ Toen er nog een R.A.I. gehouden werd. Ook buiten het expositie-gebouw zijn het de automobielen die het beeld beheerschen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 9