I y y y D De luchtroovers van Hoitika 1 Lucht Verdediginqs Fonds Scherpe Wind VICKS H0ESTB0NB0NS Mei raadsel Ook Uw steun! ER IS MAAR ÉÉN m IS FIETSRECHT van Kronstein WOENSDAG 8 FEBRUARI 1939 DE AGENT VAN TUINDORP Een interview met den zilveren jubilaris R. K. Studieclub „Graficus" UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HetLuchtverdedigings- fonds stelt jongelui financieel in staat tot vlieger opgeleid te worden. Een versterking van de vlieger-reserve is ver sterking van onze Neu traliteit. Zendt Uw aan het bijdrage HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE ZANDVOORT HILLEGOM SANTPOORT ZAANDAM En drielingen die er zijn mogen, door alle rokers om strijd bewonderd en geroemd. BERTENJA FAVORIET, ENORM en STANDAARD. Velen hebben hun voorkeur reeds bepaald. Hebt U Uw keuze al gedaan naar model en melange? Zo niet, doe het dan onverwijld, want U kunt er niets anders dan genot van hebben. IJSHOCKEY FELLE STRIJD TUSSCHEN DUITSCHERS EN TSJECHEN De wedstrijden voor de halve finales begonnen ROMAN VAN A. HRUSCHKA STAD wel, hoe men zoo iemand noemt. En Vaar je er tusschen door, dan komt de wind van twee kanten. Zit men b.v. de bedelende kooplui langs de deuren achter de broek, dan wordt er gezegd: die v. d. Z. heeft geen hart, want die arme stakkers moeten toch aan den kost komen. En als men hen hun gang maar zou laten gaan, dan zou 't zijn: daar moest zoo'n v d. Z. nu toch eens beter op letten!" Met den schralen troost, dat hij nog geboren moet worden, die 't iedereen naar den zin kan I maken, namen we afscheid van den aanstaan- i den jubilaris. I Vrijdag 10 Februari a.s. houdt de heer Joh. F. Fieggen voor bovengenoemde studieclub een lezing met lichtbeelden over de „Druktechniek in al zijn vormen, van snelpers tot en met ro tatie-machine". Wij noodigen al onze leden en belangstellenden, leden van den Ned. Kath. Graf. Bond uit, deze zeer interessante lezing te beluisteren. Onze bijeenkomsten worden gehouden in St. Jozefburcht, Begijnhof (achter Jansstraatkerk) Dezer dagen deelden wij mede, dat de agent van politie, de heer J. van der Zande, op 9 Febr. den dag hoopt te herdenken, waarop hij voor 25 jaar bij de politie in dienst trad. Nu is de wijk Overveen met haar rustige arbei ders en haar nette middenstanders geen Lon- densche of Amsterdamsche onderwereldbuurt, waar roof, moord en doodslag aan de orde van den dag zijn, maar een politieman met een 25 jaren diensttijd heeft al licht zooveel „mee gemaakt", dat er wel een paar velletjes copy in zitten. Maar toen we na eenige vergeefsche pogin gen den aanstaanden jubilaris thuis „te pak ken" kregen en 't bloknootje voor den dag kwam om nu eens een bonnetje voor hem klaar te maken, klonk 't: „ik zou de moeite maar sparen, want ik heb reden om te vermoeden, dat de kranten meer gesteld zijn op relazen van vermoorde en ingezouten vrouwen, van bankovervallen of juweelendiefstallen, dan op die van een gestolen rijwiel of van een zak aardappels." „Ja maar, waarde heer, u maakt mij niet Wijs, dat u in die 25 jaar nergens anders mee te maken hebt gehad dan met een gestolen rijwiel en met een ,dito zak aardappels", wier pen we er tegen in. „Neen, dat is zoo, anders kon ik hier in Over veen wel gemist worden. Als ze dan nu en dan maar eens een agent uit Haarlem stuurden, zou 't ook gaan. Maar dat gaat niet. „Want al gebeurt er hier eiken dag geen moord en dood slag, toch is er voortdurend politietoezicht noo- dig. Of we zouden denzelfden weg op gaan als vroeger, voor de annexatie. Maar daar wil ik niet veel van zeggen." Maaafcr om hu eens met een bekende stem uit de radio te spreken als ik een opsom ming zou moeten geven van alles, wat ik als politieman heb meegemaakt, dan zou het een avondje worden met een „wordt vervolgd." In 't kort kan ik u dit zeggen Op 9 Febr. 1914 kwam ik in dienst bij de politie te Enschede. In Febr 1917 werd ik be noemd tot gemeenteveldwachter te Haarlem- merliede. De laatste mobilisatiejaren waren voor de politie niet gemakkelijk, ook in Haar- lemmerliede niet. Vleesch wasschaarsch en vaak werd 't uit de wei gehaald. Slachtpartijtjes in de Wei kwamen herhaaldelijk voor. Gebrek aan een goede gelegenheid, om boosdoeners voor- loopig op te bergen, was een groote moeilijk heid en dat heeft eens een keer aanleiding ge geven tot een vermakelijke geschiedenis. „Is dat hier in Overveen in orde met die op- berggelegenheid", interrumpeerden we den ver teller. „Als u daarover meer wilt weten, dan moet u aan de Smedestraat zijn," was 't antwoord. „Over interne zaken laat ik me niet uit. Maar ever die veediefstalllen zou heel wat te vertel len zijn. En dan zou er ook nog wel eens ge lachen kunnen worden. Maar de politieman had vaak weinig reden om te lachen, want mo derne hulpmiddelen stonden hem in 't lande lijke Haarlemmerliede met z'n eindelooze pol ders nog niet ten dienste. Maar al zeg ik 't zelf ik was niet onfortuinlijk en er waren maar weinig gevallen, waarbij de dader op vrije voeten bleef. Veel hulp heb ik gehad van mijn honden. Naar mijn idee wordt een goede hond, vooral in buitengemeenten, nog lang niet genoeg gewaardeerd. Door de annexatie van Haarlemmerliede in Mei 1927 ging ik over in Haarlemschen dienst en kwam er een groote verandering. Overge plaatst naar de wijk Overveen, kreeg ik meer stadsdienst. Dit heeft ontegenzeglijk z'n voor- deelen: door de nabijheid van Haarlem'en door de telefoon is assistentie spoedig aanwezig, als die noodig is. Maar......" „Nu, wat maar?" vroegen we. „Nu ja, hoofdzaak is of de zaken goed mar- cheeren. Ik weet wel, dat je 't iedereen niet naar den zin kunt maken, vooral den overtre ders niet maar dat is juist 't onpleizierige en ondankbare, aan de betrekking verbonden. Ben je slap en gemakkelijk, dan is 't niet goed. En ben je actief, dan ben jeenfin, u weet Parochieavond. Gisterenavond werd in het R. K. Vereenigingsgebouw te Bennebroek èen propaganda-avond gehouden van de parochiale vereenigingen van den R. K. Volksbond „De Hanze" en de St. Josephsgezellen van Benne- broek en Vogelenzang. Om acht uur opende de heer F. Lommerse, voorzitter van „De Hanze" de bijeenkomst. Daarna heette spr. ellen van harte welkom, in het bijzonder den spreker, den weleerw. heer Henri de Greeve. Van den pastoor was bericht van verhindering ingeko men. Na het zingen van het „Aan U, Koning der Eeuwen" sprak de weleerw. heer H. de Greeve over „De Bond zonder naam." Aan de hand van de bekende brochure van dezen Bond, gaf spr. een uiteenzetting van hef doel en streven van den Bond. De heer Lommerse dankte den spreker en met het zingen van „Roomsche blijdschap" werd deze leerzame avond besloten. oor het bloed van martelaren wordt de akker der Kerk vrucht baar. Jaarvergadering Oranjcvereeniging. In een te Nieuw-Vennep gehouden algemeene ledenver gadering van de Oranjevereeniging „Beatrix' bleek uit de voorgelezen verslagen, dat het le dental tot ruim 800 was gestegen; de inkomsten, met inbegrip van het staangeld en de betaalde toegangsgelden bedroegen ruim f 1500 en de uit gaven ruim f 300, zoodat een batig saldo aan wezig is van ongeveer f 300. Geslaagd. Op het te Nieuw-Vennep gehou den examen slaagden voor costumière de dames R. van Tol, R. Steenwijk, F. de Kwaasteniet, H. Nel en M. van Reeuwijk, wonende aldaar. B-ij het gehouden examen aan de Vereen. Modevakscholen voor Nederland en Ned.-Indie slaagde voor coupeuse Mej. N. L. van der Lin den, wonende aan den Leimuiderdijk te Nieuw- Vennep. Wielrijder aangereden. Dinsdagmiddag omstreeks half twee had op den Kruisweg nabij de brug te Hoofddorp een aanrijding plaats tus schen een wielrijder, den heer R. wonende te Hoofddorp, en een auto. bestuurd door de dame C. uit Aerdenhout, doordat de wielrijder dwars den rijweg overstak. R. werd door den auto gegrepen en tegen het wegdek geworpen, waardoor hij eenige hoofd wonden bekwam. Geneeskundige hulp was hier spoedig aanwezig. Dr. Bult verbond de hoofd wonden. Hoewel R. klaagde over pijn in het hoofd, werd opname in het ziekenhuis niet noodig ge oordeeld en kon hij, na verbonden te zijn, naar zijn woning terugkeeren. Het rijwiel werd geheel vernield en verbogen; de auto was licht beschadigd. Tegen R. zal proces-verbaal worden opge maakt wegens plotseling oversteken van den rijweg, terwijl hij aan den auto voorrang had moeten verleenen. Auto's in botsing. Dinsdagmiddag had op den Hoofdweg hoek Kruislaan een botsing plaats tusschen twee auto's. Uit de Kruislaan kwam naar den Hoofdweg een groote vrachtauto, bestuurd door den heer N. Bij het naderen van het hoekpunt gaf de bestuurder herhaald signaal. Van rechts kwam op dat moment een kleine personenauto, waar van de bestuurder den vrachtauto nog niet op merkte, waardoor de auto's op elkaar botsten. Met een hevigen slag werd de kleine auto ge grepen en enkele meters voortgeschoven. De materieele schade was voor den luxe auto aan zienlijk. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Vergadering R. K. Volksbond. De afd. Heemstede van den R. K. Volksbond houdt hedenavond een ledenvergadering, waar o.m. zal behandeld worden de begrooting over 1939, terwijl als spreker op zal treden de weleerw. heer kapelaan J. Klijn, geestelijk adviseur, met als onderwerp „Naar de nieuwe gemeenschap". Postgiro 287177 Den Haag, ten name van de Vereeniging vooi Nationale Veiligheid. Stille Omgang. Het genootschap van den Stillen Omgang te Zandvoort houdt op Vrijdag 10 Februari as. zijn jaarvergadering. Voor den aanvang van de vergadering, welke te 8.15 be gint, kan men zich opgeven als lid van de ver eeniging bij den secretaris, tefwijl men te allen tijde zich kan aanmelden aan diens woning. Tramstraat 3. R. K. Staatspartij. Op Maandag 13 Febr. is er een ledenvergadering van de R. K Kies- vereeniging, om 8 uur in het hotel Sistermans. De agenda vermeldt onder meer: behandeling van de agenda voor de vergadering der R. K. Kamercentrale, bespreking van den beschrij vingsbrief en een inleiding over de gemeente politiek. Het is een zeer belangrijke vergadering met het oog op de komende verkiezingen. De leden worden aangespoord deze vergadering te bezoe ken. R. K. Volksbond. Op initiatief van den R. K. Volksbond was Dinsdagavond een verga dering belegd in hotel Sistermans, speciaal vóór de R. K. werkloozen. Op deze vergadering gaf de heer Van Baal, directeur der Gemeentelijke Arbeidsbeurs en Werkverschaffing, een overzicht van de werk verschaffing en alle maatregelen tot verbete ring daarvan. De vele wijzigingen en verbete ringen in de steunregeling werden op duidelijke wijze behandeld. Na deze uiteenzetting werden door de aan wezigen verschillende vragen gesteld, welke door den heer Van Baal tot tevredenheid werder. beantwoord. De voorzitter, de heer C. Seysener. dankte daarna den heer v. Baal. Hierna sluiting. Vrienden van Oud-Santpoort. Genoemde vereeniging hield Dinsdagavond in het Jeugd huis in samenwerking met de Vereeniging Sant- poorts Bloei een vergadering, waarop lantaarn plaatjes werden vertoond. De sprekers waren ac heeren dr. M. de Groot, Joh. van Beem en Visser. Dr. de Groot opende den avond en gall een uiteenzetting hoe Santpoort er vroeger uit zag aan de hand van vele gegevens, door hem m vele archieven en bibliotheken enz. opgediept. Hierna sprak de heer Joh. van Beem, die een schets gaf over de vele bleekerijen, die vroegei te Santpoort gevestigd waren. De meest bekende waren wel „Zorgvliet", Spaarnberg", Vlugtho- ven" en „Bleek en Höven". De heer Visser gaf aan de hand van vele möoie en gekleurde lantaarnplaatjes een beschouwing over datgene wat voorheen heeft bestaan en wat nu nog bestaat. De voorzitter, dr. de Groot, sloot met een woord van dank voor de steeds grootere opkomst van hen, die belang in „Oud Santpoort" stellen en uitte den wensch, dat de kring van vrienden van Oud-Santpoort steeds grooter moge worden. R.K. Zwemvereeniging „Orka". Donderdag avond wordt in Hotel Reitsma een ledenverga dering gehouden. Aanvang half negen. In deze vergadering worden de plannen voor het komen de zwemseizoen besproken. Ten-, bate van da kas, organiseert, „Orka", een verloting met als hoofdprijs een Simplexflets maakt Uw keel droog en effent den weg voor verkoudheden." Verzacht maak Uw keel vochtig met X*,- KARELI Maar de angst en boosheid gaven Piet onverwachte kracht. Hij rukte zich los en rende de kajuit uit. Hij holde het' dek op, doch struikelde over een kabel, waardoor hü voorover tegen de planken sloeg. Pedro zat hem op de hielen en bracht hem zon der complimenten weer naar zijn hut terug. Toen hfj den volgenden morgen eindelijk wakker werd, voelde hü dadelük, dat het schip varende was. Hoe lang hij geslapen had, wist hij niet, maar wel, dat hü ergen honger had. De deur van zijn hut was natuurlijk op slot, doch een paar fiksche trappen kon hij er in ieder geval wel tegen geven. Anders hadden ze maar voor een bel moeten zorgen. Voor poule B van de nalve eindstrijden om het Europeesch en wereldkampioenschap üs- hockey kwamen de Vereenigde Staten teger. Hongarije uit. De Amerikanen hadden groote moeite hun overwicht in de noodige doelpunten uit te drukkerf. In elke periode werd er éen goal gescoord, resp. door Dondy, Bogne er Magnhild. De strüd in poule A te Zuerich tusschen Tsje- cho-Slowaküe en Duitschland was uitermate spannend. De Tsjechen waren vrüwel voortdu rend sterker, doch de Duitsche verdediging weerde zich met den moed der wanhoop Eerst in het tweede gedeelte wist Perge aan Tsjecho-Slowaküe de leiding te geven. In de laatste periode scoorde Jaenicke na een fraaien solo-ren den gelijkmaker. Nog driemaal werd de strüd met vüf minuten verlengd, doch hoe bit ter er ook voor de zege gevochten werd, geen der beide partüen mocht er in te slagen een doelpunt te maken. Voor de troostronde werd te Zuerich de ont moeting tusschen België en Joego-Slavië ge speeld. Het resultaat werd 33 (10, 21. 02). De Trail Smoke Eaters wonnen Dinsdagavond te Zuerich voor 4000 toeschouwers met 40 van Engeland. De Canadeezen deden het zoo rustig aan, dat de beide eerste spelgedeelten zonder doelpunten verliepen. Zeven minuten vóór hei einde stond het nog 00, doch toen gooiden de Smoke Eaters er een schepje op en in een mi nimum van tijd was de stand 40. Te Bazel won Zwitserland met dezelfde cü- fers van Polen. Het Is nu reeds duidelijk, dat in de Bazelsche groep Zwitserland en de Vereenigde Staten zien X Jo zeker, wont óe wet elscht op d* fiets: 1e een wit achterspatbord, 2e een goedgekeurd rood achterlicht, dat tevens: 3e als reflector dienst kan doen. 't Is voor uw eigen veiligheid: zorgt, dat uw fiets nog vandaag in orde komt! zullen klasseeren voor de finale. Wie met Ca* tiada uit de Zuericher groep naar de final®" poule over zal gaan is nog niet te beoordeeld1' De standen in de halve-finale-groepen lui" den: Groep A Bazel: Zwitserland Ver. Staten Hongarije Polen gesp. gew. gel. verl. pnt. dpnt 4—-® 3—a CP-3 0-* 1 1 Groep B Zuerich: Canada 1 Tsj.-Slowakije 1 Duitschland 1 Engeland 1 4—1 1-1 1-1 O-4 36 Zelfmoord? Onmogelijk! Denk toen aan alles, wat ik je verteld beb. Een vrouw, die zich koelbloedig op een nieuwe toekomst voorbereidt, pleegt geen zelfmoord! En (Mare aarzelde een oogenblik, maar ging toen op vasten toon voort)Von Heiden? Die was op de hoogte van de plaatselijke om standigheden Neem 't mü niet kwalük, mün jongen, maar die gedachte is eenvoudig absurd, ofschoon ook Ilse herhaaldelijk een toespelling van dien aard heeft gemaakt. Voor von Heiden bestond er geenerlei aanleiding om de misdaad te plegen. Op de eerste plaats beminde hij Sabine; ten tweede rekende hü er op, door Sabine later in 't bezit van een aanzienlijk kapitaal te komen, indien het beiden gelukte, hun liefde te ver heimelijken, totdat de scheiding was uitgespro ken. Daar von Heiden geen vermogen bezit, pleit deze omstandigheid sterk te zünen gunste. Alleen de levende Sabine had waarde voor hem haar dood moest al zün berekenin gen In duigen werpen. U hebt gelük, vader. Von Heiden kan 't niet geweest zünMaar wat kan hü bedoeld heb- men met den tweeden weg dien de gravin moest volgen, om vrij te worden? Dat weet ik niet. Ik zal er mü het hoofd niet mee breken. De vraag: Wie is het dan ge weest? lükt me van heel wat meer belang. Mare wilde juist iets zeggen, toen Evert binnentrad: Münheer de graaf, juffrouw Hartlieb laat zich aandienen. Heb je haar gezegd, wie er Is? vroegen vader en zoon als uit één mond. Evert glimlachte een beetje verlegen of on deugend: Neen, münheer de graaf, ik heb er niets van gezegd. Ik wist immers niet, of münheer de graaf het goed zou vinden, en daarom dacht ik Best, Evert. Zeg er ook nu geen woord van en breng de juffrouw hier. HOOFDSTUK XXV Dr. Turba had Ilse voorgerekend, dat Mare in ieder geval nog eenige dagen zou uitblüven. Dat kon niet anders, had hü gezegdIlse trad de kamer binnen, zonder eenig vermoeden van de blijde verrassing, die haar wachtte. Zij slaakte een kreet en vloog in Marc's armen Nu zitten zü hand-in-hanó tegenover den ouden graaf, en zooals een uur te voren moet Mare vertellen. Eerst van Brazilië en dan van zün wedervaren in den nacht van 28 Februari, welks raadsels ook thans nog niet opgelost zün Ilse's gezichtje betrekt allengs. Zü heeft zoo veel hoop op Marc's mededeelingen gesteld en nu is het weer niets Wel begrüp ik nu, sprak ze, dat je vader voor den moordenaar moest houden, maar ik rekende er zoo vast op, dat je mededeelingen ons althans een vingerwijzing aangaande den echten dader zouden gevenen nu zijn we nog even ver als vroeger Voordat je kwam, spraken vader en ik juist daarover, wij namen alle mogelükheden in oogenschouw, maar alles tevergeefs. De persoon van den moordenaar blüft nog steeds in ge heimzinnig duister gehuld. Naar mijn meening blüft ons nog maar één middel over om licht in de zaak te brengen Laat hooren! Wü laten een detective van den eersten rang komen, installeeren hem hier onder de een of andere vermomming op Kronstein, brengen hem volledig op de hoogte van de ons bekende feiten en laten verder alles over aan zijn onder vinding en scherpzinnigheid Neen, neen, daar moet ik mij krachtig tegen verzetten! viel graaf Klemens zijn zoon in de rede. Zelf de politie in huis halen en mijn privéleven prijsgeven aan haar speurin stinct die gedachte is mü onverdraagüjk! Hü wierp Mare een verwütenden blik toe. Vergeet je heelemaal, wat ik je aan gaande mün huwelüksleven heb verteld? zei die blik. Mare werd rood en haalde de schouders op. Neem 't mü niet kwalük, vader. Die stap zou mü zeer pünlijk vallen, maar ik weet nu eenmaal geen ander middel Toch zijn er nog verschillende. Daar heb ben we büvoorbeeld juffrouw Motika. Ilse be weert, dat zü meer weet van de zaak, dan zij wil zeggen. Wat zou juffrouw Motika kunnen weten? Zü sliep reeds lang toen de moord werd ge pleegd. Juist dat geloof ik niet, verklaarde Ilse, maar om de een of andere onverklaarbare reden wil zü den moordenaar spaTen. Trots alle in spanning is 't mij niet gelukt, méér dan halve woorden uit haar te krijgen, maar die halve woorden hebben mijn vermoeden nog versterkt. En dan ook nog de man, die je heeft gade geslagen op je vlucht naar 't park, Marc. Die persoon komt mü zeer verdacht voor. Hoe kwam hü 's nachts om één uur op die plaats? Wat had hü d&ar te maken? Kan hij niet zelf den moord gepleegd hebben, en daarna getracht hebben, de verdenking op jou te laten vallen? Ik weet wel Zonnestraaltje, dat je vader, die zoo vast overtuigd is van Marc's schuld, je niet gaarne over die zaak te woord zal staan, maar zou je toch niet eens kunnen probeeren van hem den naam van dien man te weten te komen. Ik ken hem reeds, maar ik geloof niet, dat hü ons kan helpen, antwoordde Ilse. Zü wendde zich tot Marc, die haar verbaasd aankeek en ging voort: ik heb nog geen gelegenheid gehad om jou en vader te zeggen, dat papa mü eergisteren betrapt heeft, toen ik, zooals gewoonlijk, door het poortje achter in het park, Kronstein ver liet. Er volgde toen een onderhoud, in den loop waarvan ik papa alles bekende, wat ik tot dan toe voor hem had verborgen gehouden en hem ook zeide, om welke redenen noch jü. Mare, noch je vader iets met den moord konden uit te staan hebben. Die redenen verwierp hü natuurlük! zei Mare niet zonder eenige verbittering. Neen, zü maakten blijkbaar indruk op hem, en ik mag aannemen dat zün geloof aan je schuld zwaar is geschokt. Ons onderhoud had ook verder een niet ongunstig verloop. Papa beloofde mü geen hindemissen meer in den weg te zullen leggen wat mijn bezoeken aan je vader betrof, Maremaar enkel tot je terugkeer. Hij verklaarde namelük dat hij in geen geval zijn toestemming tot een verloving kon geven vóór dat de zaak volkomen was opgehelderd en dat daaTom verdere bezoeken op Kronstein na je terugkeer mü aan praatjes zouden kunnen blootstellen. Dat is zoo. En daar je goede naam mü even dierbaar is, als hem, heb ik onderweg reeds ernstig nagedacht over dat punt. In geen geval zou ik vader van je gezelschap willen berooven, en daarom heb Ik besloten, slechts eenige dagen op Kronstein te blüven en dan op ons Jachtslot Tannstein mün intrek te gaan nemen, 't Ligt een heel eind van hier maar toch niet zoover, dat vader mü niet van tüd tot tijd per auto een bezoek zou kunnen brengenMaar zeg ons nu den naam van den man, die mü dien nacht heeft gadegeslagen; want ik meen uit je woor den te kunnen opmaken, dat je van je vader hebt gehoord, wie hij is. Ja; papa heeft op mijn vraag bereidwillig geantwoord, 't Is de bejaarde houtvester Ulrich, die toen, om sneller thuis te komen, zün weg door het park van Kronstein nam en je toeval lig zag. Toen den volgenden dag de moord ruchtbaar werd, begon die nachtelijke ontmoe ting hem zwaar te drukken. En daar hij in dienst van Kronstein is, en jou, Mare, goedge zind, ging hij, gehoor gevend aan den drang van zijn geweten, mün vader opzoeken, met wien hij reeds tientallen jaren bevriend is. En hü stelde papa de vraag, of hü over de zaak moest spreken, dan wel zwügen, hoewel hü moes* aannemen, dat jij, Mare, de dader was. Papa gaf hem den raad te zwijgen, zoolang hü niet van bevoegde zijde uitdrukkelijk werd onder vraagd, en dat is nooit gebeurd. Vader en zoon keken elkaar teleurgesteld aan. Dus weer niets, zei Mare eindelük, want de oude Ulrich heeft natuurlijk niets met den moord uit te staan. Use staarde een oogenblik peinzend voor zich uit. Z|j wist niet goed, hoe in tegenwoordigheid van den ouden graaf en zonder hem te kwetsen, te beginnen over datgene, wat haar op het hart lag en dat nacht en dag haar gedachten bezig hield. Maar eindelijk schepte zij moed, en begon een weinig bedeesd. (jWordt vervolgd)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2