Halfweg krijgt weer een sterrenwacht katholiek haarlem O Haarlem, 14 Febr. de woningvoorraad emanuel feuermann DINSDAG 14 FEBRUARI 1939 Vijfhonderd huizen meer in 't afgeloopen jaar Station Bloemendaal Gevaarlijke bocht zal verdwijnen NARCISSENTENTOON- STELLING De voornaamste bekroningen SINT GENESIUS Voor den Volksbond te Overveen R.K. VOLKSBOND Ontwikkelingsavond DON KOZAKKENKOOR PAR. O. L. VR. HEMELVAART Valkenburg bestaat 12% jaar VAK- EN ONTWIKKELINGS CURSUSSEN Kunstavond over den Renais sancetijd R.K. Gymnastiekvereeniging Exvo BURGERLIJKE STAND ill» samm** GEMEENTEZAKEN De Koningin bezoekt de Alexanderkazerne Administratieve wijziging FEESTAVOND T.Y.B.B. Gem. Radio-centrale BILJARTEN AGENDA Bioscopen Kampioenschap van Haarlem 2e klasse STAD ^ïj kunnen in Haarlem niet zeggen, dat de atholieken het jaar 1939 niet op forsche en °Vertuigende wijze hebben ingezet. Nauwelijks uws zeven weken van het nieuwe jaar verstre- of we hebben al eenige roemruchte feiten zijn ken de jaarannalen te boeken. ^en weet in onze stad, dat Haarlem voor een ^i'de uit katholieken bestaat en dat dit deel 1,1 hooge mate actief is. Een ieder zal nog ,ersch in het geheugen liggen het principieele debat, dat tijdens de behandeling der gemeente- eSrooting in den raad gevoerd werd en waarbij 0tlze woordvoerder ten aanhoore van onze heele Etedeiijke gemeenschap duidelijk liet blijken dat wij tot de strijdbare kerk behooren en alles 2u'len doen om kwaad, dat tegen onze principes ^druischt te weren. klanken zijn nog niet vervaagd of een bieuw grootsch feit heeft de volle aandacht ge- ^bsgd. De getuigenis van katholiek Haarlem Eisterenavond in de Concertzaal bewees, dat er 'ets ieeft orMjer 0nze geloofsgenooten, dat er v"Ur is jn hun harten, dat in de branding van ^zen tijd het belijden van het ware geloof de bitkomst moet brengen. opkomst en het enthousiasme op dezen ge- 'bigenisavond hebben de verwachtingen meer öan beantwoord en daarom wilden wij op deze Maats nog een eeresaluut brengen aan degenen, b'e deze bijeenkomst voorbereidden en aan den sPreker, die met zijn bezielend betoog de over ling versterkte en het enthousiasme ver bootte. Set aantal woningen in Haarlem bedroeg op Januari 1939 totaal 37359 of 500 meer dan jaar te voren. Opmerkelijk is de daling in aantal huizen met een huurwaarde van 2 tot 4 per wèek (2931 in het begin van het Jaar 1938 en 2868 in het begin van dit jaar). v ®et aantal woningen met een huurwaarde ari 1000 en hcoger is precies gelijk gebleven bedraagt thans 1316. v°oruitgang is er voor de huizen met een jbbrwaarde van ƒ350 tot ƒ600. Er waren er 28 in Januari 1938 en 10889 in Januari 1939. °ven deze huurwaarde zijn zoo goed als geen bb'hgen gebouwd. N°g steeds heeft Haarlem 43 woningen met b huurprijs van 1 per week en 98 beneden volgde dan zijn benoeming aan het Staats-Con- servatorium te Berlijn; hij was toen 27 jaar oud en verreweg de jongste onder de professoren. Te Berlijn bleef hij vier jaar, waarna hij, na de instelling van het nieuwe régime, Duitschland moest verlaten. Tusschen Aug. 1934 en Maart 1935 maakte Feuermann zijn eerste wereldtournée, die hem bracht naar Noord- en Zuid-Amerika, Ned. Indië, Japan, China, enz. Ook in ons land heeft Feuermann vele triom fen gevierd en regelmatig treedt hij elk seizoen o.m met het Concertgebouw- en Residentie Orkest op. Zeer terecht geldt hij ook hier als een der allergrootste cellisten van dezen tijd. *2 Per wèek. 0 beroemde cellist Emanuel Feuermann zal ^Njdag 17 Februari a.s. voor de Maatschap- 1 tot Bevordering der Toonkunst een concert* tpVetl in den Stadsschouwburg' alhier, met edewerking van Theo v. d. Pas, piano. Het li P?ramma bevat werken van Handel, Corel- t>, artini, Lalo, Schubert, Fauré, Sénaillé, fcli bhgel en Dvorak. 1 V11VI ev01°mia (Oostenrijk) geboren. Zijn vader was Jbeens cellist en zijn grootvader, evenals de ty este andere familieleden, waren musici. Ei ,ren vijf kinderen, waarvan de oudste, Sig- jhd, een buitengewoon talent als violist had. h 1909 begaf de familie Feuermann zich naar q ®nen en Emanuel begon daar zijn studies. qT, ^"jarigen leeftijd kreeg hij zijn eerste cello- **qr- ^Ptanuel Feuermann werd 22 Nov. 1902 te ^erricht van zijn vader. c a°en hij li jaar was, gaf hij zijn eerste con- tjji te Weenen. De bekendste critici van dezen V,j roemden zijn buitengewoon talent. Zijn ijbden, <jie (jen anderen dag kwamen om hem lp 2ijn succes geluk te wenschen, vonden hem S0. ,eeh straat, waar hij met andere kinderen Hip ptje speelde. Zijn eerste tournée's door tljb'ka en Engeland en nadere landen konden jö oorgaan in verband met den wereldoorlog. Uuec3s als kind hield hij er veel van om UPei'hiuziek te spelen; hij deed dit o.a. met V;0] Ur Schnabel en Rudolf Kolisch, den eersten hij'st van het bekende Kolisch-kwartet, toen t 10 jaar was en Kolisch 18. jarigen leeftijd eindigde Feuermann's 5atir®öen als wonderkind en ging hij studeeren het Conservatorium te Leipzig, o.a. ook mu- tZ-iheorie, piano, enz. Hij was slechts 16 jaar, lelt)1 naar Keulen werd geroepen voor het C0 van een cello-klasse aan het Staats- tpj'^rvatorium. Gezien zijn jeugd was dit een W, geval! Toen hii zich bii het Conserva- totj geval! Toen hij zich bij het Conserva kaihrm aanmeldde, bracht men hem in een Vab 6b^e' dat hestemd was voor de professoren het Conservatorium, doch de secretaris van Ihtg ^telling, misleid door Feuermann's jeugdig ^IjK. -.r -- *3*4- —4 -- 'Hat' er aan toevoegende, dat de leerlingen 'b rt. Conservatorium niet het recht hadden kamertje te verblijven. De jeugd van 5t.Permann was de oorzaak van voortdurende bitsige gebeurtenissen, omdat, op een enkele bhering na, al zijn leerlingen veel ouder han hijzelf. Vier jaar later verliet Feuer- bppj11 het Keulsche Conservatorium, omdat het 'b v °Pmogelijk werd daar langer les te geven V4l!evband met zijn groot aantal concerten. Ö0o'r j?23 tot 1929 maakte hij groote tournée's brko Eur°pa, trad als solist op.met alle bekende en trok ook naar Rusland. In 1929 vroeg hem of hij dit kamertje wilde Daar het verkeer met motorrijtuigen op het Stationsplein te Bloemendaal op den hoek van den Noorder- en Zuider-Stationsweg in bijzon dere mate is toegenomen in de richting Noord- Zuid door de totstandkoming van de nieuwe wegen tusschen de spoorbaan en den Kennemer- weg, alsook in andere richting voor voetgangers- en wielrijdersverkeer door den nieuwen tunnel onder de spoorbaan door, is een verruiming van het plein door een betere afronding van den hoek Noorder- en Zuider-Stationsweg, med: met het oog op het gevaar voor het verkeer in die scherpe boch\ zeer wenschelijk te achten. B. en W. van Bloemendaal deelen nu mede, dat de eigenaren van de op dien hoek gelegen per- ceelen bereid zijn den voor de beoogde afronding benoodigden grond in eigendom af te staan tegen een grondprijs van 10 per M2. plus een schade loosstelling wegens waardevermindering van perceel Stationsweg 33 van 900, en van perceel Zuider-Stationsweg 31 van ƒ275, terwijl de kos ten van verplaatsing van de in de bocht staan de garage worden geraamd op 900 en de werk zaamheden en materialen voor de wegverbree- ding op 1625, zoodat de totale kasten der voorgenomen afronding op 6250 worden ge raamd. Deze transactie acht het college aan vaardbaar. Op de jaarlijksche narcissententoonstelling te Sassenheim welke dit jaar van 14 tot 18 Fe bruari gehouden wordt, werden hedenmorgen door de jury de volgende prijzen toegekend: De eerste prijs voor prijsvraag no. 1, de groote zilveren wisselbeker 1938, uitgeloofd voor inzen ding narcissen bestaande uit 30 soorten welke voor den handel de beste toekomst hebben, werd toegekend aan de Firrria Warnaar en Co. De tweede prijs: vraag voor twintig soorten narcissen: 1. T. Vos, 2. de firma A. Frijlink. De derde prijsvraag voor tien soorten narcis sen in serie van tien rassen: 1. G. Sandbergen. Inzending van narcissen uit tien van de beste handelssoorten: 1. G. Sandberg, 2. G. Warnaar. Certificaten voor zeven rassen: de Fa. Frij link (2), v. d. Voet, Vos, Warnaar en Sand bergen (2). Maandagavond vierde de Nederlandsche R. K. Volksbond, afdeeling Overveen en Omstreken, zijn32ste jaarfeest in het gebouw „Domi" met een voorstelling, gegeven door de R. K. Ge mengde Tooneelvereeniging „Sint Genesius". De avond werd geopend met een welkomstwoord van den voorzitter, den heer C. P. van Gaaien, die wees op de noodzaak c-m den Volksbond te steunen. Daarna sprak de nieuwe adviseur, ka pelaan Th. Drost, nog enkele woorden. Het ver heugde hem in den aanvang van zijn adviseur schap inééns kennis te kunnen maken met alle leden en vooral met de vrouwen van de leden. Hij richtte zich in het bijzonder tot haar en vroeg, dat de vrouwen hun mannen zónder een „boos" gezicht naar de vergaderingen van den Volksbond zouden laten gaan, opdat de invloed en beteekenis van dezen bond kan worden ge handhaafd en opgevoerd. Sint Genesius speelde op dezen specialen avond het tooneelstuk „Branding", geschreven door Ralph Cullinan, een spel, dat door het beroepsgezelschap van Frits Bouwmeester des tijds met succes in verschillende gedeelten van het land werd opgevoerd. De intrigue ontwik kelt zich in een visschersdorp in Ierland, op een laten zomeravond in de keuken van den visscher Corney Halpin, die zijn eenvoudige woning met zijn schoonzuster Ellen Halpin en haar achttien-jarige dochter Norah Halpin deelt. De echtgenoot van Ellen is jaren geleden bij 'n twist gedood en het onstuimige visschershart van Corney zwoer wraak. Gelukkig kon hij deze niet ten uitvoer brengen, omdat de dooder van zijn broer stierf. Doch toen de zoon van dien man, de nog jonge Christie Barrett, uit Australië terugkeerde, laaide de haat weer op tegen dien onschuldige. Aanvankelijk schijnt de intrigue zoo te verloopen, dat Christie om de dochter Norah komt, een vermoeden dat duchtig wordt aangestookt door den vrek Padna Collins, die zelf met het jonge meisje wil trou wen. Éen hevig, gevaarlijk conflict ontstaat, doch ongelukken kunnen nog bijtijds worden voorkomen. Het derde bedrijf brengt ons de blij-stemmende, doch eenigszins overhaaste op lossing: Norah zal vertrekken naar een klooster in Australië, Christie kwam om Ellen, een on vergetelijke jeugdliefde ook zij zullen zich n Australië vestigen en „oom Corney gaat mee, omdat hij anders de kans loopt de ver foeilijke Padna Collins in zijn huis te krijgen. Wij moeten ons verheugen, dat Genesius'dit dramatische spel met katholieke strekking heeft gekozen. Het. laatste gedeelte van het tweede en het geheele derde bedrijf zijn weliswaar niet sterk, meermalen zelfs psychologisch onaan vaardbaar, maar er blijft voor de vijf rollen voldoende gelegenheid over om te „spelen" en te trachten de innerlijke bewogenheid van een voudige menschen uit te beelden. En van deze gelegenheid hebben de leden van Genesius een gepast gebruik gemaakt. De opvoering van .Branding" is de beste voorstelling, die wij ge durende dit seizoen van deze vereeniging heb ben gezien. De rolverdeeling was blijkbaar met zorg geschied, want iedere figuur was juist ge kozen en slaagde er in die vertolking te geven, welke van hem of haar werd vereiseht. Wij hadden hier met een, bij dilettantentooneel vrij zeldzaam verschijnsel te doen, dat de spelers stuk voor stukgoed waren en geen enkele acteur opvallend uitblonk boven de anderen. Juist daarom was het jammer, dat de mogelijkheden op het tconeel in „Domi" niet grooter zijn en dat de regie blijkbaar niet met straffe hand was opgetreden. Mej. A. van Oostrom als Ellen was een uit stekende vrouwelijke figuur van ongeveer mid delbaren leeftijd; mej. R. de Leeuw, als haar dochter Norah, was het blozende, doch tevens diep-godsdienstige visschersmeisje, dat in dit spel zoo'n overheerschenden invloed heeft; de heer J. de Goede suggereerde den bejaarden, ruigen visschersman uitstekend, terwijl de heer G. P. A. van Kessel als Christie de overtuigende, stoere zeebonk was, die verre landen en zeeën heeft bevaren. Wellicht dat de heer B. de Goeds als de vrek Padna, juist omdat hij zoo'n moei lijk karakter had te vertolken, iets boven de anderen uitstak, hetgeen al onmiddellijk bewees, dat hij zich voortreffelijk van zijn taak kweet. De R. K. Volksbond mag deze tooneelvereeni ging erkentelijk zijn voor de uitstekende keuze van stuk, waarmede dit jaarfeest gisterenavond en ook nog hedenavond werd opgeluisterd. Al spreken wij, modernen, spoedig van een melo-drama en overdreven sentiment,, toch is het van beteekenis, dat kluchten en blijspelen eens worden afgewisseld door een spel van ern- stigen inhoud, zelfs als is deze van tijd tot tijd in strijd met den logischen gedachtengang. Wij zien met belangstelling uit naar de verdere prestaties van Sint Genesius. PIETER VAN DER VALK Donderdag 16 Februari des avonds acht uur zal op de ledenvergadering van den R. K. Volks bond naast mededeelingen en ingekomen stuk ken een belangrijk onderwerp behandeld wor den door den heer J. de Wit en wel „Rijkskin- dertoeslagfonds". Alle leden worden aange spoord deze ledenvergadering te bezoeken. Het wereldvermaarde „Don Kozakken-koor" onder leiding van Serge Jaroff zal op Dinsdag avond 21 Februari te 8.15 uur in de Gemeente Concertzaal optreden. Het genoemde koor bestaat uit 33 zangers en solisten, en heeft gedurende zijn triomftocht door de wereld meer dan 3000 concerten ten gehoore gebracht. In September a.s. zal het 1214 jaar geleden zijn dat de parochiekerk van O. L. Vrouw He melvaart te Heemstede, meer populair genoemd de „Kerk van Valkenburg", in gebruik werd genomen. In den korten tijd van haar bestaan is het parochieleven, mede door den grooten groei der gemeente, sterk toegenomen, zoowel op di rect kerkelijk gebied als in de jeugdbeweging, een groot onderdeel van dit kerkelijk en Gods dienstig leven. De herdenking van de stichting' dezer paro chie zal natuurlijk niet onopgemerkt voorbij gegaan worden. Er heeft zich dan ook een zeer uitgebreid comité gevormd, dat zich ten doel stelt gelden bijeen te krijgen voor een feestgave die zal bestaan uit een verbouwing van den ingang* der kerk, die door den grooteren toe vloed van parochianen in den loop der jaren ondoelmatig is geworden. Vervolgens moet er uitgezien worden naar een beter onderkomen voor de verschillende takken der jeugdbeweging. Het comité heeft nu een beroep gedaan op alle parochianen om door groote of kleine giften dit werk te steunen; zelfs kan men wekelijks of maandelijks iets af dragen, gedachtig het spreekwoord „Vele klei nen maken een groote". De bedoeling van het comité is dan ook dat allen, ook zij die niet met aardsche goederen gezegend zijn, hun steentje komen bijdragen. i..- Serge Jarolf, de dirigent van het ver maarde „Don Kozakkcnkoor" dat 21 Fe bruari in de Concertzaal een uitvoering geeft Voor een uitverkocht huis van deelnemers aan bovengenoemde cursussen, hield de heer W. J Heikens, uit Amsterdam, gisterenavond een in leiding over de schilderkunst van Michel An- gelo en Leonardo da Vinei. Spreker gaf eerst een duidelijk overzicht van den tijd van de middeleeuwen tot aan den Re- naissance-tijd, of den tijd der wedergeboorte. Zeer treffend was hierbij de vergelijking met de hedendaagsche omstandigheden. Bij de beschrijving van de levensomstandig heden van Michel Angelo en da Vinei, gaf spre ker aan de hand van een groot aantal vertoonde gekleurde lichtbeelden, origineele reproducties, 'n prachtigen indruk van den geweldigen schep pingsdrang van deze groote kunstenaars. Spreker citeerde eenige sonnetten van Michel Angelo, waaruit bleek, hoe zijn drang om alléén iets groots te scheppen, steeds werd beheerscht door de angst en het wantrouwen van zijn om geving. Uit deze gemartelde ziel ontstonden steeds beelden van ellende en verwording, hetgeen dui delijk in zijn werken tot uitdrukking komt. Spreker gaf een boeiende beschrijving van de omstandigheden, Waaronder de beschilderingen van de Sixtijnsche Kapel te Rome tot stand waren gebracht. Alle muur- en plafondschilderingen werden op het doek prachtig geprojecteerd, zoodat de aanwezigen zich in Rome waanden. Het was een avond van zeldzaam kunstgenot- waarvoor hem na afloop door den heer van de Haar, namens de aanwezigen, dank werd ge bracht. In verband met de Donateursuitvoeringen in de Kathedrale Parochie zal de oeTenavond van dames en meisjes gehouden worden in de zaal aan de Koningstraat ingang Stoofsteeg. De tij den zijn van 7—8 uur en van 8.15 tot 9.15 uur. Geboren: 13 Febr.: W. M. Rooijers-Veringa, d.; 11 Febr.: H. W. Rietbrink-Wink, z.; 13 Febr.: G. J. v. Oosterhout-Havermans, z.; J. G. Schra- ders-Hardick, z.; J. v. Kouteren-Duin, d.; 11 Febr.: M. Ebbing-Kruijenaar, d.; M. T. de Mijt tenaere-v. Dijk, z.; 13 Febr.: H. v. Baekel- Schoon, d.; 12 Febr.: W. Vosse-v. d. Berg, d. Overleden: 11 Febr.: J. B. G. Dietz-Meijer, 79 j., Zomervaart; 13 Febr.: A. Slot, 63 j„ Jans- weg; 12 Febr.: J. Hartog-v. Keulen, 92 j., Rip- perdapark; 11 Febr.: J. Srn.it, 72 j., Ramplaan; 13 Febr.: H. H. v. Gulik, 64 j., de Wltstraat. Het vermaarde „Don Kozakkenk oor" dat op 21 Februari a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal een uitvoering zal geven In den nacht van 19 op 20 December is de sterrenwacht van den amateur-astronoom P. G. Meesters te Zwanenburg door een hevige brand totaal verwoest. Het houten schuurtje, dat door den eenvoudigen grondwerker in den loop der jaren geheel ingericht was tot een compleet astronomisch observatorium was niet meer te redden. Volgens schattingen bedroeg de schade 23.000,—. Er ging een telescoop ver loren met een lensdiameter van 15 c.M. Elf kleinere kijkers, twee kasten met boeken, kaar ten en atlassen, waaronder een door den be kenden amateur zelf geteekende atlas met 100 vaste en tweehonderd losse bladen, een groote serie waarnemingsboekjes, de draaibare kap van het observatorium, van dat alles bleef wei nig of niets over. Een werk van jaren en jaren dat niet zonder resultaat was gebleven, werd in één nacht vernield. En hoewel de heer Mees ters voor een lager bedrag verzekerd was, dan waarop de schade begroot werd, is hij thans vol energie begonnen aan den bouw van een nieuwe sterrenwacht, op dezelfde plek, waarop de oude stond. In hoofdzaak werkt de energieke amateur alleen. Het zal daarom nog wel eenigen tijd duren, voor Halfweg zich weer kan verheu gen in het bezit van een sterrenwacht. Reeds op 17-jarigen leeftijd begon Meesters, die men op onze foto aan het werk ziet, zich door het lezen van boeken van den Franschen astronoom Flammarion voor sterrenkunde te interesseeren. In 1925 werd hij in de gelegenheid gesteld, een reis naar Indië te maken, waar hij te Rembang acht maanden werkzaam was aan de Bosschasterrenwacht. De heer Meesters heeft de voldoening mogen smaken, eenige onregel matige sterren te ontdekken. Het is een vaste gewoonte, dat het derde re giment cavalerie in de residentie op zijn ver jaardag voor H. M. de Koningin defileert, doch Maandag, op den dag van 't 125-jarig bestaan, van het regiment, is men van dezen regel af geweken: de Koningin stelde er prijs op, per soonlijk de nieuwe kazernes aan de Van Alke- madelaan in oogenschouw te nemen. Nadat om 9 uur twee kransen namens de of ficieren van het regiment en namens den Bond van oud-onderofficieren waren neergelegd bij het monument voor de gevallen kameraden en de commandant, luitenant-kolonel J. J. van Diepenbrugge, een herdenkingsrede had gehou den, maakte het regiment zich op, om H. M. de Koningin in zijn midden te ontvangen. Om elf uur kondigden trompet-signalen Van de wacht en het hijschen van den koninklijken standaard aan den speciaal daarvoor opgerich- ten vlaggemast de komst van de Koningin aan. Vergezeld van Haar adjudant, kolonel jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet en Haar ordon nans-officier, eerste luitenant jhr. D. J. A. A. van Lawick van Pabst, betrad H. M. het voor plein van de kazerne, waar Zij werd ontvangen door den regimentscommandant. Onder het spelen van het Wilhelmus, gevolgd door 't huzarenlied, inspecteerde de Koningin Vervolgens de rond het voorplein opgestelde escadrow;, waarna een driewerf hoera op H.M, send uitgetaeacht. - Na de inspectie leidden de commandant en zijn adjudant, ritmeester H. A. M. Latour, de Koningin rond door het moderne kazerne-com- plex, waarbij H.M. zich persoonlijk op de hoog te stelde van het leven van den troep. De een voudige huzaar, die in welk vertrek ook, dat H. M. bezocht, dienst deed, moest zich per soonlijk bij H.M. melden. Zoo kon Zij uit den mond van de mannen zelf de gewenschte in lichtingen verkrijgen. Geruimen tijd vertoefde de Koningin in de prachtige keukens, waarbij Zij Zich door den kok liet voorlichten omtrent de werking van de machinale stamppotten en naar het menu in formeerde, dat op dezen feestdag een speciaal karakter droeg. Tegen twaalf uur was het bezoek ten einde. Bij Haar vertrek onderhield H.M. zich eenigen tijd met overste Van Diepenbrugge en den oud sten dienstdoenden officier ritmeester W. E. Mathon, die den troep gecommandeerd had. Luid toegejuicht door het publiek, dat voor den ingang der kazerne was samengestroomd, ver liet de Koningin het kazerne-terrein. £fa het bezoek van de Koningin heeft het regiment een feestmarsch door de stad ge maakt. Gedurende dezen marsch heeft het re giment voor den commandant van het Veld leger, luitenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, gedefileerd, die voor zijn bu reau aan het Lange Voorhout te paard het voorbijtrekken gadesloeg. Daarna, omstreeks een uur, heeft het regi ment gedefileerd voor den minister van Defen sie, dr. J. J. C. van Dijk. Na afloop van dit défilé is het regiment naar de Alexander-kazerne teruggekeerd. Naar aanleiding van de aan Gedeputeerde Staten ter goedkeuring gezonden 3e suppletoire begrooting voor den dienst 1937, ontvingen B en W. het verzoek het geraamde bedrag, ad f 18.477.04, wegens afrekening van de uitkeering uit het Gemeentefonds over het tijdvak 1936— 1937 af te voeren en over te brengen naar den dienst 1938. Overeenkomstig de bij het opmaken dezer suppletoire begrooting bestaande voorschriften hadden wij genoemd bedrag reeds ten laste van den dienst 1937 gebracht en kon derhalve geen uitvoering meer worden gegeven aan de daarna verschenen ciculaire van den Minister van Bin- nenla.ndsche Zaken, volgens welke de verreke ning dezer uitkeering moest geschieden op den dienst 1938, schrijven B. en W. aan den raad en verder: Tegen dezen maatregel van administratieven aard bestaat naar onze meening geen enkel be zwaar, zoodat aan de uitnoodiging van Gedepu teerde Staten kan worden voldaan. In verband hiermede doen wij u hierbij ter vaststelling toekomen een ontwerp-beslult tot wijziging der 3e suppletoire begrooting voor 1937 benevens een 2e suppletoire begrooting voor den dienst 1938. Ontwerp-besluiten voor de wijzigingen, welke ook de rekening over 1937 en de begrooting voor 1939 als gevolg hiervan behooren te on dergaan, zullen wij u te gelegener tijd doen toe komen. Op Donderdag 16 Februari a..s. organiseert T.Y.B.B. zijn tv'eeden feestavond in dit seizoen in de groote zaal van den Haarlemschen Ke gelbond. Het programma, dat wederom geheel ver zorgd wordt door de beide tooneelclubs der geel-zwarten en het duo Meulenbroek, waar borgt ook ditmaal weer een genotvollen avond voor de groote T.Y.B.B.-familie. WOENSDAG 15 FEBRUARI 1939 Programma I: Jaarsveld. Programma 2: Hilversum I en II. Programma 3: Keulen 8.00; Parijs Radio 9.20; Radio P.T.T.-Nord 9.30; Pauze of diversen 9.50; Radio P.T.T.-Nord 10.20; Ned. Brussel 12.20; Danmarks Radio 2.20; Radio P.T.T.-Nord 2.40; Keulen 3.20; Radio P.T.T.-Nord 4.20; Lon don Regional 4.45; Fransch Brussel 5.20; Ned. Brussel 5.35; Radio P.T.T.-Nord 6.05; Ned. Brussel 7.20; Straatsburg 7.50; Pauze 8.20; Lon don Regional 8.25; Keulen 8.35; Ned. Brussel 10.20; Weenen 10.30; Danmarks Radio 11.20. Programma IV: Ned. Brussel 8.00; Diversen 9.20; London Regional 10.35; Droitwich 1.15; London Regional 2.00; Diversen 2.50; Droitwich 3.20; Boedapest 6.40; Droitwich 7.20. Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 gramofoon. Gebouw St. Bavo: Jozefsgezellen Soaarne. 8 UUr Geb. Kleermakers, 8 uur Overheids personeel, 8 uur Trampersoneel, 8 uur St. Caecilia, 8 uur Rechtsk. Adv., 8 uur Winterhulp, 8 uur. Stadsschouwburg: „St. Odilia", 8.15 uur Frans Hals-museum: Expositie 105 uur, „Brinkmann" Gr. Markt: English associa tion, 8 uur R. K. Middenstandsvereeniging, 8 uur. „Lion d'Or": „Tuinbouw en Plantkunde" 8 uur. Rembrand: „Die verduivelde waarheid", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Duister Shanghai", „Op glad ijs", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Mannen met vleugels",-2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Ein Lied geht um die Welt", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. P. Slot A. Corver pnt. brt. h.s. gem. 148 36 22 4.11 150 36 25 4.16 De ontmoeting tusschen de B.C.H.-ers Okker en v. d. Berg was meer spannend dan fraai. Eerst tegen het einde nam v. d. Berg „den kop" en won als volgt: J. Okker G. v. d. Berg pnt. brt. h.s. gem. 129 45 15 2.86 150 45 14 3.33 Hasselmeyer (Ins.) nam tegen Lamers (Sr.) van meet af de leiding om ze niet meer af te staan. Lamers bleef beneden zijn kunnen. pnt. brt. h.s. gem. H. P. Lamers 124 43 15 2.88 J. Hasselmeyer 150 43 20 3.48 Zondagmiddag half drie traden de spelers weer in het strijdperk. Slot (DjE.S.) herstelde zich tegen Lamers (Exc.) het eerste en nam met 22, 13 en 10 een flinken voorsprong. Tegen het einde kwam de D.E.S.-er nog tweemaal in de dubbele cijfers en won onbedreigd. P. Slot H. P. Lamers pnt. brt. ha. gem. 150 28 22 5.35 68 28 9 2.43 In café Metz aan de Barteljorisstraat werden Zaterdag! de wedstrijden om bovengenoemd kampioenschap voortgezet. De organiseerende vereeniging deed goed om wederom een tweetal matches tusschen clubge- nooten vast te stellen. De Zwart en Okker (B.C.H.) wogen vrijwel tegen elkaar op. Alhoewel het spelpeil niet hoog was, bood de partij spanning genoeg. Het resul taat was: L. de Zwart H. Okker pnt. brt. h.s. gem. 134 44 14 3.04 150 44 18 3.41 v. d. Hoek (D.E.S.) was tegen Lamers Sr. (Exc.) in prima vorm en liep na een gelijk opgaand begin met 15, 35 en 28 snel uit. De Wijkervogel maakte weinig meer en verloor als volgt: H. Lamers C. v. d. Hoek pnt. brt. h.s. gem. 82 23 15 3.56 150 23 35 6.52 Slot (D.E.S.) en Corver (Ins.) kampten van begin tot eind. Beuterlings hadden de rivalen de leiding. Corver was 't gelukkigst en won met twee punten- Zoowel Corver (Ins.) als Okker (B.C.H.) be gonnen slecht. Na dertig beurten was de stand 100 om 90. Daarna liep Corver uit en zegevierde als volgt: pnt. brt. h.s. gem. A. Corver 150 37 13 4.05 J. Okker 98 37 13 2.64 v. d. Hoek (D.E.S.) maakte met v. d. Berg (B.C.H.) korte metten en stond met scores van 13, 9, 13. 14 en 26 weldra ver voor. Wel haalde de B.C.H.-er met 19 en 10 nog wat op doch verloor kansloos. pnt. brt. h.s. gem. C. v. d. Hoek 150 30 26 5.00 G. v. d. Berg 107 30 19 3.56 Hasselmeyer (Ins.) startte hoopvol en maakte o.a. 15, 27 en 28. Wel kwam De Zwart (B.C.H.) nog flink opzetten, doch zijn achterstand was te groot en hij verloor als volgt: pnt. brt. hs. gem. L. de Zwart 104 29 11 3.58 J. Hasselmeyer 150 29 28 5.17 De match Corver (Ins.)—Lamers (Exc.) spande op het laatst geducht. Corver stond na achttien beurten met 106 om 37 bijna gewonnen. Beurt na beurt liep Lamers echter in en ver loor slechts met zeven punten. pnt. brt. h.s. gem. A. Corver 150 33 26 4.54 H. P. Lamers 143 33 24 4.33 De kansen van Slot daalden aanmerkelijk door een nederlaag tegen v. d. Berg (B.C.H.I. De partij spande van begin tot eind. Het resul taat was: pnt. brt. h.s. gem. G. v. d. Berg 150 41 20 3.65 P. Slot 141 41 15 3:43 Hieronder de rangschikking: gesp. gew. pnt. brt. h.s. aig-.gm. I. A. Corver 4 4 600 129 29 4.65 2. C. v d. Hoek 3 2 447 85 41 5.25 3. J. Hasselmeijer 3 2 386 95 28 4.06 4 P. Slot 4 2 589 137 22 4.29 5. G. v. d. Berg 4 2 535 144 26 3.47 6. L. de Zwart 4 1 388 111 21 3.49 7. J. Okker 3 1 377 126 18 2.99 *8. H. Lamers 4 0 417 127 24 X28

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5