p&nkCac AUTOBANDEN Laatste Nieuws IMÊHÊÈËÊêkJIÊÊI m 20% KORTING HOTEL „DEN HOUT" Haarlem, 20 Febr. GEERT ROGGEVEEN ■Srl.y-* iBREEMEN „HERCULES" - P. v. d. WAL DE ONDERHANDELINGEN MET FRANCO ZONDAG 19 FEBRUARI 1939 HERMAN MOERKERK vertelt een en ander uit zijn interessante leven en van zijn veelzijdig werk ket Groote activiteit De schilder onder den koepel Conservator van brokjes leven" Ontwerper van optochten Het geval „Alexei Wladkine" „'t Krijtje" E. N. A. van MEVERDEN ACCOUNTANT LID VER. NED. ACC. AMSTERDAM 7 P. C. HOOFTSTR. 90361 TELEFOON 22361 (NA 6 UUR 23123) Programma Radio-Centrale Alléén: Mr. ComelissSraat 54 - Telef. 16270 v f Het Paradijs van Herman Moerkerk LAAT U NIETS AANSMEREN KIEST DAAROM EEN OUD-VERTROUWD ADRES TELEFOON: 10070 Hoe kweek ik Floralia- stekken op? Een openbare les DE OPLEGGER ZONDER REMMEN 25 jaar bij de tang en het kaartje E.H.R.K.W.S.V. „Sportief" MAXIMUM-SNELHEID RIJKS STRAATWEG Requiem-Mis voor Z. H. den Paus R. K. Kamercentrale Leiden Nog korten tijd op ALLE prijzen van ST00MEN - VERVEN VELSEN Uitbreiding „De Heerenduinen" Gem. Arbeidsbeurs BURGERLIJKE STAND AANGENAAM VERBLIJF VOOR LENTE EN ZOMER IJMUIDEN R. K. Middenstandsver. De Hanze Weer haring aan den afslag 6 Mr. CORNELISSTR. 6 - Telef. 12262 - Kleverpark - Haarlem AGENDA Bioscopen Apotheekdiensten (Berichten reeds geplaatst in een deel van onze vorige oplage) Nieuwe strijd ingezet Minister wil verscherpt toezicht op de wilde bussen TERAARDEBESTELLING VAN A. EIKENHOUT H. Ms. „Tromp" te Casa Blanca (Gedeeltelijk gecorrigeerd) Begin volgende week zullen defini tieve besprekingen worden gevoerd TADSOPT1M w<° Onder den koepel van het imposante Spaar- hestad-gebouw heeft hij zijn knusse nestje gebouwd. Het gedreun van de rotatie-persen kan zoo goed als niet binnen zijn muren drin gen, de inktlucht heeft haar kracht allang Verloren, de zakelijke sfeer die het heele com plex doordeesemt, heeft voor zijn deur rechts omkeer gemaakt. Daar onder den koepel heeft hij een para dijsje gebouwd: dag- en kunstlicht heeft hij meesterlijk gemixed, zoodat de kleurige lappen en doeken, de narrenpakken, de maskers en de Vele, vele souvenirs een sprookjesachtig uiter lijk krijgen. Ginds staat een zetel, die ééns van Nero geweest kan zijn, daar hangt een mon nikspij, waarin men met weinig fantasie een inhoud kan tooveren, hier valt een ijle, blauwe lichtstraal op een frêle kinderkopje en in een hoek rust een stoffige mandoline op een diep- hiauwen fluweelen strook stof Daar onder den koepel dirigeert hij met honderden kwasten en duizenden potlooden. öaar onder dien koepel van het grafische grootbedrijf werkt hij, de kunstschilder, Her man Moerkerk, die 2 Maart zestig jaar wordt De aanstaande jubilaris biedt ons een keu- rigen stoel aan, maar we prefereeren een nau- vle zitplaats op de rieten zitting van een bid- Ktoeltje, dat ééns gestaan heeft in de Bossche kathedraal en waaromheen verhalen te dich ten zijn. Zoodoende komen -we onmiddellijk in de Vereischte sfeer en zijn we zonder afspraak haar het zonnige Zuiden gereisd, waar zestig laar geleden Moerkerk's wieg stond, de wieg, hie nadien geen verdere nazaten zou herbergen. German bezocht natuurlijk de fratersschool en ging daarna naar het gymnasium in Sittard. kij herinftert zich nog goed, dat hij van een hUden teekenleeraar met een romantischen "aard les kreeg en ontdekte, dat hij misschien V'at zwieriger met het potlood zou kunnen om gaan. Zijn vader zag hem al spoedig „liefheb beren" met het kleurcrayon en vertelde zijn gewaarwordingen aan den hof-calligraaf Theo- hoor van Kempen, die den jongeman daarna h®t minutieuze teekenen bijbracht. Hoewel vader Moerkerk zijn zoon voor het Zakenleven bestemde en deze in den geest al staan aan het hoofd van het groote ma- hufacturen-magazijn, dat hij moeizaam had °Pgebouwd, informeerde hij toch hier en daar. ?°e men over het oeuvre van zijn zoon dacht, h steeds was het antwoord: de jongen heeft h^miskenbaar talent! Piet Slager, een Bossche ^hiider van naam, adviseerde zelfs: „Ik zou hem geen les laten nemen, want zijn heerlijke f'ginaliteit moet behouden blijven en alleen Crüjnd worden!" Het talent ontwikkelde zich, maar daarmede ?ng een groot verdriet gepaard, w'ant Moer- moest overdag verblijven tusschen de do lden manufacturen, leiding geven aan het ~°ote personeel en steeds weer hooren, dat IP teekenstift geen toekomst kon brengen. Maar in den nacht teekende hij uren en Pfen en toen zijn productie steeds waarde-, voller werd, besloot hij op aanraden van bekende critici voor het eerst te exposeeren. Hij was ongeveer 25, toen hij te Amster dam in het publiek met zijn werk ver scheen. Het succes was groot en van toen af begon hij zijn studie te vervolmaken en v°lgden een paar dozijn exposities te Rot terdam, Den Haag, Groningen, Maastricht, kijmegen en natuurlijk Den Bosch. J'ïh die dagen," vertelt Moerkerk dan verder, i a-akte ik kennis met den gevestigden Bos- p kunstschilder Jan Bogaerts, die een re- atie genoot door zijn stillevens en portret tin Voor hem heb ik altijd een groote veree- Vri5 gehad en uit onze vijf en twintigjarige Hij n,5Schap heb ik ontzettend veel opgestoken, het roeide me, zijn instructies hadden nooit ijj karakter yan les en zijn ideëelen omgang zal hooit vergeten tjh terwijl we verder praten, wordt ons ook kejf, eeh ander feit duidelijk: mevrouw Moer- to drong er steeds weer bij hem op aan om üiw^Poseeren en steeds gaf zij haar zoo bij bij** 1ek begaafden man den ruggesteun, dien 'J behoefde. Zijtl s Moerkerk bijna dertig jaar is, slaat hij b'Pe beugels verder uit en reizen zijn teeke- *Pdr aduarellen en schilderijen naar Ned.- dapp6<Batavia, Medan, Bandoeng)naar Bu st^ j Helgië, Londen etc. Hij zelf gaat ook boiid n bet buitenland zoeken en hij komt met Swit,erden schetsen terug uit Frankrijk, Tyrol, rlaPd, Italië etc. hier 1S niet mogelijk om dit interessante leven Ven PP den voet te volgen en daarom vertoe- betJe^6 pp even bij de bijzondere omstandig- h'itndie Moerkerk's productiviteit, toen hij veertig jaar was, belangrijk stimuleerden. ^Hsschien is in die periode vooral de jour- Moerkerk op den voorgrond gekomen. g6ll ^elde vele leerlingen, ging zeer veel lezin- °Pden in alle deelen van het land en wera C0ll gewaardeerd medewerker van de Bossche hkm v- Waarin hij zijn „brokjes leven", voor in j 1Jk met humoristischen inslag, beschreef tij beeld bracht. De zaken gingen goed, danl: hpctiê *"aaie volharding, de ongelooflijke pro- beid 6n de 200 benijdenswaardige veelzijdig- Van Moerkerk's talent. dl Keller in Berlijn vroeg hem om illustra- ties, Querido en Jan Feith kregen hem voor „De Forens" en vele andere, nu bekende figu ren onder* de jongeren kregen door Moerkerk's toedoen gelegenheid om in het tijdschrift „Nieuwe Tijden" hun kunnen te laten zien. Hij bracht den ,,'s Hertogenbossche Kunst kring" tot grooten bloei en wie in die dagen (en nu nog) in de Brabantsche hoofdstad ge vraagd zou hebben „wie zijn hier de drie meest populaire figuren?" zou vernemen „zeker d'n Erman". Toen in 1919 de groote lustrumfeesten te Utrecht gehouden werden, moesten Willy Slui ter, Jan Sluyters, Huib Luns en Herman Moer kerk een optocht verzorgen. Ze kregen ieder een faculteit en Moerkerk moest de medicijnen uitbeelden. Nog zal men in de Domstad terug denken aan de reusachtige basillen, die bij die gelegenheid door de straten kropen. Is het een wonder, dat men in Den Bosch ook bij den schilder aanklopte voor optocht en revue? En is het bijna niet vanzelfsprekend, dat men hem later in Haarlem wist te vinden voor hetzelfde doel? De sprookjes-optocht en de fijne stoet, die bij het Koninginnefeest door onze stad trokken, zullen velen ongetwijfeld beter hebben doen beseffen, hoe blij men in onze oude schil- derveste met deze figuur moet zijn. Als wfe een sigaartje opsteken, zien we ineens een heel ondeugenden glans in Moerkerk's oogen. „Ja," zegt hij, „het was toen een heele ge beurtenis en het is alweer tien jaar geleden, zocdat ik de geschiedenis met die „Russen" wel vertellen kan." ,Het geval Alexei Wladkine" fluisteren we lachend. „Het heeft me geen goed gedaan," gaat hij voort, „maar het was een eerlijke zaak. Ik kon het niet verkroppen, dat de critici van de groote pers nooit naar Tilburg kwamen, als daar een collega exposeerde. En op een goeden dag kreeg ik een idee, dat me schatrijk had kunnen maken. In die dagen dweepte men met de z.g. expressionnistische kunst en met de schilders uit den vreemde. Ik maakte een der tigtal schilderstukken in een paar dagen en onderteekende ze met „Alexei Wladkine". Ik liet de critici uitnoodigen om naar Tilburg te komen, omdat daar iets sensationeels te zien zou zijn. Zelf kamde ik de stukken af en men merkte dan ook op, dat men mij nooit van zoo veel jalouzie had durven verdenken. De truo slaagde geweldig, de kranten kwamen over „het genie" niet uitgepraat en men bood prachtige sommen voor de wonderen van mo dernen eenvoud. Maar op een goeden dag kon ik het niet langer uithouden en heeft mijn be kentenis den critici niet veel genoegen gedaan! Als dat geval zich in Parijs zou hebben voor gedaan, zou heel Nederland er over gepraat hebben, maar nu moest het stilzwijgen de bla mage doen vergeten Moerkerk denkt even na en zegt dan: „een leek, die zich even van het alledagasche kan losmaken en zijn eerlijke meening zegt, is de beste criticus en voelt zoo fijn de bedoelingen van den schilder Herman Moerkerk ziet overal den humor en waar mogelijk legt hij hem, midden in het drukke leven, met enkele lijntjes vast. Waar hij ook is, op een concert, op de markt (ja vooral de markt!), in de kerk, in het schaft lokaal, overal trillen zijn vingers in zijn flu weelen colbertzakken. Huib Luns heeft eens van hem gezegd: ,,'t Lijkt wel of hij altijd, zonder uitzondering, een krijtje in z'n zak heeft". En Huib Luns had 't goed! Dat krijtje en dat geestige woordje trok ken in 1927 de aandacht van de directie van „De Spaarnestad" en men verzon een krijgslist om hem voor de vele tijdschriften voor goed te winnen. Moerkerk ging drie dagen per week naar Haarlem en een jaar daarna vestigde hij zich voor goed in onze bloemenstad en konden honderdduizenden voortaan genieten van zijn penseel en potlood en van zijn geestige geïllus treerde verhalen. Het afscheid in Den Bosch w'as grandioos. In het Casino huldigde de bur gerij tijdens een speciaal matinée den kunst schilder, terwijl o.a. de Commissaris der Ko ningin in Noord-Brabant en de burgemeester in het Museum hartelijke woorden spraken. „Kon u hier wennen?" vroegen we oolijk. Het antwoord is te typeerend om het te ver zwijgen. Het .luidde letterlijk: de koelere om geving en de geheel andere volksaard hebben mij mijn optimisme en humor niet kunnen ont nemen en mij zelfs aanleiding' gegeven tot speciaal vruchtbaar werk We verlaten het atelier, want er is in zijn woning nog zooveel te zien en te bewonderen. Honderden aquarellen, caricaturen, schetsen legt hij ons voor, alles even raak, alles met die bekende Moerkerk-kleuren, alles even levend en even zonnig. Maar hij is ook de teekenaar van zoovele groote figuren uit de kunstwereld hier en in het buitenland. Een schat van „kop pen" van beeldhouwers, componisten, bouw meesters, tooneelspelers heeft zich in zijn ate liers opgestapeld. Ze hebben bijna alle een opdracht met onderteekening en ze zijn onge twijfeld waardevoller dan Moerkerk vermoedt. Moerkerk is straks zestig jaar en niemand zal het gelooven. Zijn productiviteit is nog '.norm, telkens weer opnieuw brengt hij ver rassingen en soms zou men denken, dat hij een nieuwte jeugd is begonnen. Als hij op onze redactie binnenkomt, brengt hij de zon mee en den humor énhet leven. Deze zestigjarige mag gerust de stads-optimist genoemd worden, want er kan niets gebeuren of hij ziet er een bemoedigenden kant aan. Den Bosch eischt hem 5 Maart op. Zijn expo sitie zal daar feestelijk door den populairen bur gemeester van Lanschot geopend worden. Het bekende 's-Hertogenbossche muziekcorps zal hem én zijn familie een serenade brengen en een speciaal gecomponeerden Moerkerk-marsch uitvoeren. De kleuren zullen uit de trompetten druipen. Er is receptie en héél Oeteldonk zal hem hulde brengen en gelukwenschen. Maarwij Haarlemmers laten dezen heer lijken zonnemensch niet meer los. We houden hem vast, tot hij honderd is en als het kan nog langer: misschien.... misschien heeft hij het zelfs tegen dien tijd klaar gespeeld om onze koele omgeving kokend te maken en onze volks aard wat soepeler Herman Moerkerk, houdoe-war, nog veule jaore met oe vrouw en keinders! v. W. Maandag 20 Februari 1939 Programma 1: Jaarsveld. Programma 2: Hilversum I en II. Programma 3: 8.00 Keulen; 9.20 Parijs Radio, 9.30 Radio PTT N., 9.50 Pauze, 10.00 Parijs Radio 10.20 Radio PTT N„ 11.20 Keulen, 12.20 Brussel Ned., 2.20 Parijs N., 3.15 Pauze, 3.20 Droitwich, 3.55 Radio PTT N., 4.50 London Regional 5.20 Brussel Fr„ 5.50 Keulen, 7.30 Weenen of div., 9.20 Brussel Ned., 10.30 Keulen. Programma 4: 8 uur Brussel Ned., 9.20 Diver sen, 10.35 London Regional, 1.05 Parijs Radio, 1.35 London Regional, 4.20 Droitwich, 8.20 Brus sel Fr., 8.40 Droitwich. Programma 5: 8.00—7.00 diversen; 7 uur popu lair programma. -M sA-A' niet iedereen heeft verstand van brandstoffen. Dat is ook niet noodig i Wel moet ge ver trouwen kunnen stellen in Uw brandstofïenLEVERANCIER. Er wordt vaak geklaagd over de grootte van de klassen. Maar de heer G. J. Boeschoten, 't hoofd der Bloemendaalsche gemeentelijke kwee- kerij, die gisteravond in het Jeugdhuis een les gaf in 't kweeken van Floralia-stekken, klaag de heelemaal niet over de grootte van zijn klas, integendeel, hij verheugde zich juist over zijn groote klasse. Hij kan hierin 't bewijs gezien hebben, dat er groote interesse bij de jeugd be staat voor het werk van „Floralia en Jeugd- tuinen". Ook enkele ouders waren van de partij en dezen behoorden niet tot de minst aandachtigen. Voor dat de heer Boeschoten met zijn les begon, sprak de heer Dankbaar een inleidencj woord. „Floralia en Jeugdtuinen", aldus de heer Dank baar, beoogen liefde te jeweeken voor planten en bloemen. Een 50 jaar geleden hadden plan ten en bloemen niet die belangstelling, die ze tegenwoordig genieten. Bloemen kwamen alleen voor bij sommige feestelijke gelegenheden. Er werd weinig aan gedaan om de kinderen mét de planten en bloemen bekend te maken. Vooral stadskinderen wisten bedroevend weinig van de natuur af. Ze kenden eenige groenten, ja, maar hoe ze groeiden, daar wisten ze niets van af. Er waren er, die meenden, dat kom kommers aan boomen groeiden! De tegenwoor dige jeugd is in dat opzicht heel wat gelukkiger, dank zij den Floraliavereenigingen, de School tuinen en wat er verder gedaan wordt om liefde voor planten en bloemen aan te kweeken. Maar om de resultaten bij 't opkweeken van Floralia- stekken nog beter te kunnen maken, zal de heer Boeschoten eenige nuttige wenken geven, aldus besloot de heer Dankbaar zijn inleidend woord. De heer Boeschoten gaf toen een aantal nut tige raadgevingen, die, als ze nauwkeurig op gevolgd worden, zeker tot gevolg zullen heb ben, dat bij de eerstvolgende tentoonstelling meer en mooier planten zullen worden inge zonden. Om volle planten te krijgen, is 't noodig, de plantjes den eersten tijd, b.v. tot Juli, te kop pen. Gieten moet zooveel gebeuren, dat de grond vochtig aanvoelt. Bemesten kan gebeuren met vloeimest of met kunstmest. Met 't laat ste zij men voorzichtig, hier is 't: overdaad schaadt. Om de planten voor uitdrogen te be hoeden, is 't goed de potten in te graven, maar dan moeten de potten om de week b.v. een halven slag omgedraaid worden, anders gaan ze door- en overwortelen. Fuchsia's, geraniums, be gonia's en margrieten vragen zon; tradescantia's kunnen toe met minder zon. Uitgebloeide bloe men moeten verwijderd worden, 't Opbinden verrichte men met verschillende schuin uit staande dunne rietjes en raffia. Een en ander werd door den heer Boeschoten uitvoerig toegelicht, 't Koppen en aanbinden werd met eenige planten zichtbaar voorgesteld. Vervolgens werden door den heer Mellona, leeraar in de biologie te Haarlem, eenige films vertoond. Zeer interessant (voor ouderen!) was b.v. de microfilm, die ons den bouw en de inwendige verrichtingen van planten liet zien. Het „Oogstfeest" bij de Amsterdamsche schooi en werktuinen was een mooi geslaagd staaltje van kleurfilm. Met een Charlie Chaplinfilm van een 25 jaar terug werd 't programma besloten, waarna de heer Dankbaar nog een opwekking deed, niet te lang te wachten met opgaven voor een jeugd- tuintje. Vrijdag is door de motorbrigade proces-verbaal opgemaakt tegen den bestuurder van een acht- wieligen truck met oplegger, een vrachtrijder uit Beverwijk. De truckremmen waren in orde, maar die van den oplegger functionneerden niet, zoodat bij een snelheid van 35 K.M. de oplegger doorschoot, waardoor de combinatie dwars over den weg kwam te staan. Dit alles terwijl de wagen onge laden was. De gevolgen bij een zware bevrach ting laten zich denken. Het voertuig is voor herstel naar een garage gebracht. Op 23 Februari zal de heer Huining, Jan Stuytstraat 12, 25 jaar met de kniptang de spoorkaartjes bewerkt hebben. Op dien dag zal hij zijn zilveren jubileum vieren als conducteur bij de Ned.. Spoorwegen. Ongetwijfeld zal hij, die dagelijks met zooveel menschen in aanraking komt, veel belangstelling bij zijn jubileum onder vinden. Voor de oprichting van een damesafaeeling bestaat zeer veel animo. Op den Donderdagavond gehouden vergadering gaven zich reeds verschil lende dames als lid op. Voorloopig is de trai ningsavond vastgesteld op Vrijdagavond, terwijl de contributie zeer laag is gehouden, n.l. voor dames beneden 18 jaar 10 ct. en oudere dames 15 cent per week. Nogmaals vragen wij aan alle R.K. dames wandelsportliefhebsters zich te vereenigen in onze R.K. Wandelsportvereeniging „Sportief". Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door den secretaris, den heer H. J. d' Haene, Tweede Vooruitgangstraat 46. Aangezien den laatsten tijd vele bestuurders van motorrijtuigen zich schuldig maakten aan overtreding der snelheidsvoorschriften, voorna melijk op den Schoterweg en den Rijksstraatweg dezer gemeente, wordt door de politie een scherp toezicht uitgeoefend. In de afgeloopen weken is dan ook tegen verscheidene bestuurders, die met snelheden van 60 a 70 K.M. per uur over deze wegen raasden, proces-verbaal opgemaakt. Naar ons is gebleken, is uit de vermelding van de aanwezigen in de Requiemmis voor Z. H. den Paus in de Kathedrale Kerk, de naam van mr. C. J. KoCïl, voorzitter van den Raad van Arbeid te Haarlem, uitgevallen. Op de gistermiddag gehouden vergadering van de R K Kamercentrale Leiden gaf de voor zitter, mr E. J. M. H. Bolsius, allereerst een ovrzicht van de bijzonderheden van de organi satie na de laatstgehouden vergadering. Daar na herinneerde spr. aan het 40-jarig jubileum van Hare Majesteit de Koningin en het over lijden van Z. H. den Paus. Na eenige zakelijke mededeelingen hield drs. P. Kasteel een rede over „De actueele politiek" Tot plaatsvervangende afgevaardigden in den Partijraad werden gekozen de heeren H. J. van Mil te Zoeterwoude S. Neefjes te Ncordwijk. (Het uitvoerige verslag van deze vergadering zullen wij Maandag plaatsen.) Naar wij vernemen is het thans zeer waar schijnlijk, dat het zwembad „De Heerenduinen" door de vestiging van VZV uitgebreid zal wor den. Het zwembassin wordt vergroot en er wordt een tribune gebouwd voor het publiek. Het Werk is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan den heer G. C. Bleeker. Uit het overzicht van de Gem. Arbeidsbeurs blijkt, dat het aantal ingeschreven werkzoeken den bij het begin dezer week 2272 bedroeg, waarvan 1831 geheel werkloos, 362 gedeeltelijk werkloos en 79 werkend. De totale werkloosheid bedroeg in de over eenkomstige periode van 1938: 2362 en in 1937: 2538. Geboren: C. P. Veenhuijsen-Vellekoop. d.; C. Ebbing-van Schie, d.; E. Blomvliet-Iskes, z.; B. Venema-Vazel, d.; J. Bastiaan-Slotboom, z.; A. Schouten-Langbroek, d.; A. M. 'Bosch-Hm- richs, z.; A, J. Harsveld-Pancras, z.; S. de Boer- Hoekstra, d.; C. Luttik-Booy, z. Overleden: N. Wijnolst, 76 j., wed. van B. van Pelt; N. van Geldorp, 75 j„ echtgen. van F. M. Willemse; R. H. Wolfraad, 4 m„ z. v. J Wolfraad; B. Blok, 63 j„ wed. van S. Vlessing; J. J. M. de Meere, 7 m„ z. v. J. J. W. de Meere; E. de Wilde, 77 j„ echtgen. van G. Vos; W. J. Polderman, 60 j„ ongeh.; A. Smit, 70 j., we- duwn. van M. Kramer. HAARLEM (einde Dreef) - TELEF. 15407 BILLIJKE TARIEVEN De R.K. Middenstandsvereeniging „De Han ze" houdt Maandag a.s., des avonds 8 uur, in het Patronaatsgebouw haar jaarlijkschen feest avond, welke toegankelijk is voor leden en da mes. Deze feestavond, welke zich steeds door 'n gezellige sfeer kenmerkt, zal door het geva rieerd programma ook nu weer in den smaak vallen. Deze week is door een tweetal motortraw lers der reederij „Piscator" de eerste trawlharing van dit jaar aangevoerd. Niettegenstaande d' kwaliteit niet best was, bracht deze haring nor ca. f 4.50 tot f 5.per kist op. Ook werd deze week nog haring aangevoerd door een Engelschen drifter, waarvan de kwaliteit eveneens te wen schen. overliet. STUKWij vulcaniseeren GLADWij maken „Anti-Slip" VERSLETEN.... Wij maken nieuwe loopvlakken GEGARANDEERD - GOED Ons speciaal adres is: AUTOBANDENHUIS EN VULCANISEER-INRICHTING Gebouw St. Bavo: Haarlems Zanggenot, 3 uur; Gecombineerde Kleermaker, 8 uur; R. K. Eevolkingsbureau, 8 uur; „De Narcis", feestver- gadering, 2 uur Stadsschouwburg Ria Focke „Voor de Kunst", 8 uur- Domi, Zandvoorterpad, O verveen: Comité v. Katholiek Overveen: „De zeven wonderen van Zuid-Afrika". Seminarie Hageveld, Heemstede: Shake speare's „Julius Caesar", half zes. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. H. B. S„ Santpoorterplein: Ned. Nat. Hist. Ver., 8.15 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Hotel Royal, Stationsplein: Alf. Donders, „Spreken in her openbaar", 8.30 uur. Rembrandt: „De Zusters", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Spoorwegpdraten," en „Meer dan secretaresse", 2 en 3.15 uur. Lurer: „Marie Antoinette". 2-30, 7 en 9.15 u. Frans Hals: „De fatale nacht", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de vcégende apotheken: Th. Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596; Grij seels Van Hees, L. Veerstraat 14, tel. 11000; Frans Halsapotheek. Fr- Halsplein 1, tel. 11180. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman, Bin nenweg 206208; Elswoutapotheek, Bloemen - daalscheweg 341: Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan. telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 90, telefoon 28197; De Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalsche- weg 85, telefoon 22181, Naar wij vernemen, is Zaterdag van den minister van Justitie een aanschrijving uitge gaan aan de procureurs-generaal bij de ge rechtshoven, waarin er op wordt gewezen, dat het wenschelijk is, dat den eersten tijd door de opsporingsambtenaren in het bijzonder wordt gelet op de overtredingen van het reglement autovervoer personen 1939 (het z.g. gewijzigde R.A.P.) en waarin opdracht wordt gegeven, om, indien overtredingen worden geconstateerd, met spoed proces-verbaal op te maken en een rech terlijke uitspraak uit te lokken. Op de Algemeene Begraafplaats aan den Ver- perdeweg te Haarlem-Noord is Zaterdagmorgen het stoffelijk overschot van den heer Albert Eikenhout, die 42 jaar als meesterknecht aan de N.V. Drukkerij de Tijd was verbonden, ter aarde besteld. Ds. Henstra sprak aan de groeve een woord van vertroosting, terwijl mede namens Directie en Redactie van de N.V. Drukkerij de Tijd de heer A. G. G. Kroon, procuratiehouder, 'n laatsten groet bracht aan den overledene, die zijn persoonlijke vriend was geweest en bij de oudere werkers van 't Kasteel nog lang in her innering zal blijven. H.Ms. flottieljeleider „Tromp", onder bevel van den kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman, is 17 Februari te Casa Blanca aangekomen. BURGOS, 18 Febr. (Reuter). De Britsche zaakgelastigde Hodgson heeft verscheiden be sprekingen gehad met ambtenaren van het rechtsche ministerie van Buitenlandsche Zaken, doch de berichten, dat hij namens de Britsche regeering' den rechtschen autoriteiten de juiste beteekenis heeft gevraagd van wat bedoeld wordt met onvoorwaardelijke overgave, worden bevestigd noch ontkend. Bérard is vanavond met de heeren Saint en Baraduc aangekomen. Waarschijnlijk zullen be gin volgende week definitieve besprekingen wor den gevoerd. Men is van gevoelen, dat todat de positie der republikeinsche regeering definitief zal zijn vast gesteld en Frankrijk en Groot-Brittannië zullen beslist hebben, of deze regeering eenig gezag behoudt, er geen zekere aanwijzing kan worden gegeven hoe spoedig de oorlog zal kunnen ein digen. De rechtsche autoriteiten nemen de grootst mogelijke reserve in acht ten aanzien van on derhandelingen over de overgave der republi keinen. Intusschen worden voorbereidingen ge troffen voor een offensief tegen het gebied, waar de republikeinen meester zijn gebleven. Franco zelf was vandaag niet te Bureos.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 3