Spartaan door D.O.S.R. met 6-2 geslagen! Opnieuw in record tijd Drie koppels beheerschen de Antwerpsche Zesdaagsche B mm VOGIDO VERSPEELT EEN PUNT DE RESULTATEN OOK WALS-BOEYEN BIJ DE BESTEN MAANDAG 20 FEBRUARI 1939 VAN HET KATHOLIEKE KAMP Door een 4I-zege op Volendam, zijn de kansen van H.M.S. weer gestegen Staartclubs veroveren kostbare punten M. m. X- V- z- u" V" °- H.M.S. sterker dan Volendam De Zuilenaren winnen met 41 N.E.A. voorloopïg buiten schot G. Vi O. in Ouderkerk met 42 geklopt Schotlooze voorhoede van Wilskracht Fortitudo wint met 52 Hoog tempo Leonidas slaat H.B.C. met 2I Een krachttoer van D.O.S.R. Spartaan sneuvelt in de Veen met 62 S.J.C. scoorde één doelpunt Echter voor Onze Gezellendat daardoor met 10 won! ZWEMMEN Ragnhild zwemt de 100 yards borstcrawl in S9.7 sec. Billiet vormt met zijn maat Buysse weer een der snelste koppels.. AMERICAN CIGARETTE WIELRENNEN Te Arnhem, zijn Zondag m JMusitV' de wedstrijden om de nationale tafeltenniska mpio&nschappen gehouden. Een overzicht Van Vliet rijdt goed, maar Pijnen burg komt nog steeds niet los Buysse—Billiet leiden Zes ronden voorsprong! Wals in grooten vorm mmm Van Vliet beter dan Pijnenburg! BuysseBilliet leiden lUrr DE SPORTWERELD Ook de dag van gisteren heeft ons zijn verrassing niet onthouden. Hij bracht ons een klinkende 6-2-neder- laag van het bijna onaantastbare Spartaan tegenDOSR. In het Oosten moest eveneens een van de leiders capituleeren, al was het dan maar voor één puntje. Vogido speel de namelijk op eigen veld tegen Achilles gelijk, terwijl Vosta bij RVW met 21 won. Wat de staartclubs betreft, wisten NEO en Quick kostbare overwinningen te behalen, evenals Leonidas, dat daardoor met DOSR gelijk bleef, en NEA dat zich op werkte ten koste van GVO. In Zuid I werden de beide wed strijden afgelast. In Zuid. II heeft Brabantia het niet spelen van Schijndel benut, om weer een paar puntjes op de leiders in te loopen, door Mulo in Hel mond met 52 te slaan. Zwaluw speelde „on der de maat", want dat op eigen veld een punt aan Treffers zou moeten worden afgestaan, had men moeilijk kunnen denken. Voor de gasten intusschen een zeer nuttig punt. In Tilburg heeft RKTVV uitstekend partij gegeven aan Wilhelmina en tenslotte met 2—1 gewonnen. Dat is de heele, sobere buit uit de Zuidelijke afdeelingen. Spartaan 14 11 0 3 22 33—19 S. J. c. 14 7 3 4 17 34—28 Onze Gezellen 14 6 3 5 15 23—23 Excelsior 14 7 1 6 15 28—30 H. B. C. 12 6 1 5 13 43—34 Santpoort 14 6 1 7 13 39—33 T. Y. B. B. 14 5 3 6 13 27—25 D. H. L. 14 4 3 7 11 26—35 Leonidas 10 2 3 5 7 12—24 D. O. S. R. 12 1 5 6 7 17—31 Schijndel 15 13 1 1 27 56—22 Brabantia 17 12 2 3 26 63—25 SVB 16 10 2 4 22 46—37 Kolping 15 7 5 3 19 40—31 Zwaluw 15 8 3 4 19 45—40 Wilhelmina 17 8 2 7 18 37—33 RKTVV 17 7 2 8 16 38—43 Eendracht 16 5 3 8 13 37—51 Treffers 16 4 2 10 10 25—40 Best Vooruit 15 3 2 10 8 21—49 MULO 16 2 3 11 7 48—57 Venl. Boys 15 1 3 11 5 31—59 Door het gelijke spel van Vbgido tegen Achil- les, is de kans van Vosta, dat zelf nauwelijks öaet 2—1 bij RVW kon winnen, beduidend ge stegen. Wanneer de Oostelijke kampioenen nu hun achterstalligen wedstrijd nog in een over winning weten om te zetten, hebben zij weer het heft in handen en is het zeer de vraag of Vbgido, dat er momenteel niet zoo best meer in schijnt te zijn, den achterstand nog zal kun nen inloopen. VDZ heeft de verwachtingen ge ducht beschaamd. Dat Altior met een 40-over- Winning naar huis kon terugkeeren, is voor de gasten zeker een verdienstelijke prestatie, maar üe Arnhemmers hebben zich daarmede toch geducht in hun kaart laten kijken. Aan de staart werden een paar nuttige overwinningen geboekt. Quick maakte de hoogste cijfers tegen Grol, dat van zijn reis niet veel plezier heeft beleefd en met een 51 nederlaag op zak weer haar zijn haardstede terugkeerde. Toch hebben Wij nog meer bewondering voor de prestatie v'an NEO. Deze ploeg speelde het klaar om met 1 beide punten te bemachtigen tegen SDO 110 en dat nog w'S- in Ulft. Een paar punten, bie even verdiend als nuttig zijn voor de over winnaars. Vogido 15 11 1 3 23 50—26 Vosta 14 10 2 2 22 43—20 Altior 15 9 1 5 19 35—25 8 D. o. U. C. 14 6 1 7 13 18—31 Achilles 13 5 2 6 12 27—34 V. D. Z. 14 6 0 8 12 27—32 Lob. Boys 11 5 1 5 11 18—24 Quick 14 5 1 8 11 31—29 Qrt>l 12 4 2 6 10 25—27 E. O. 15 3 3 9 9 22—37 V. W. 11 2 2 7 6 17—28 In West I ging de met Spanning verwachte big-match De MeerV.V.A. niet door, maar Vo- 'Ohdam en H.M.S. speelden wel en met een resultaat, dat misschien verrassend schijnt, ■haar waarvan wij de mogelijkheid toch reeds hebben voorzien. De Utrechtenaren bewezen hun uitstekenden vorm, door den landskampioe- hen in eigen huis met 41 beide punten te ontnemen, hen daardoor practisch uit te scha kelen voor het kampioenschap en zichzelf weer oon heel eind dichter bij de begeerde plaats te brengen. Dat zal daar nog spannen. De twee kaartclubs leden tegen hun onmiddellijke voor gangers evenzoovele nederlagen. G.V.O. sneu- yejde in Ouderkerk met 41 tegen N.E.A. en wilskracht is er, overeenkomstig de voorspellin- ®eu, niet in geslaagd Fortitudo in eigen huis te porrassen. Met een 52-nederlaag werden de Amsterdammers door hun gastheeren huistoe Gezonden. 3 18 2 16 4 11 6 10 V" A- Pe Meer fL M. s. ^°lendam fortitudo E- A. Wilskracht Ih West II zal men van de zege, welke D.O.S.R. onverwachts en zoo overtuigend op Spartaan ^haalde, allicht hebben opgekeken. De Rotter dammers hebben daarmede weliswaar geen hUstap van beteekenis gedaan, maar deze uit- lust is toch wel weer teekenend voor de eigen- 12 12 11 10 11 10 13 10 12 10 1 20 37—14 24—14 37—13 23—21 22—23 21—24 22—35 14—23 22—36 12—31 aardige verrassingen, welke het voetbalspel brengen kan. Overigens bleef de voorsprong van de Rotterdammers op hun naaste concur renten onverminderd, want S.J.C. was zoo on verstandig zich op eigen bodem door Onze Ge zellen beide punten te laten ontnemen, een re sultaat dat voor de bezoekers, die nu met de Noordwijkers gelijk staan, alleszins verdienste lijk is, maar dat toch weer het beste is voor Spartaan. Nog een paar punten en de Maas stadbewoners zijn binnen. Leonidas gunde het D.O.S.R. niet dat het zijn positie verbeterde. Een kleine zege tegen H.B.C. leverde den Rot terdammers twee kostbare puntjes op, zoodat de staartclubs gezamenlijk den tocht omhoog be ginnen. Voor D.H.L. wordt het nu ook nog even oppassen. Hoewel tegen den sterken wind inspelend zijn de Zuilenaars vanaf den aftrap eenigen tijd in den aanval. Langzamerhand komt de thuis club er echter beter in. In een periode van Volendam-overwicht gaan de gasten er echter plotseling met den bal vandoor, en voordat iemand er erg in heeft ligt de bal in het Vo- lendam.net/ Op appèl van spelers en grensrech ters wordt deze aanvankelijk toegekende goal echter geannuleerd, omdat de bal met de hand in het doel zou zijn geslagen. Dan krijgt Vo lendam een penalty te nemen, doch het schot van Koning is zoo zacht, dat Pot den bal ge makkelijk kan stoppen. Fanatiek vallen de gasten aan; de Hosson weet een bal vrij te ma ken en afgemeten scoort hij het eerste doel punt (01). Dan is het weer de beurt van Vo lendam; een fraai schot van Sier wordt even fraai gestopt, doch als Koning even later een strafschop krijgt te nemen, is Sier, als Pot den bal laat vallen, er bij om de partijen weer op gelijken voet te brengen (11). Evenals voor de rust probeert Volendam het ook in de tweede helft met allerlei plaatsver wisselingen, doch geen enkele opstelling blijkt le KLASSE ZUID I R.K.O.N.S.Valkenburg afg. V.V.H.—R.K.N.A.C afg. ZUID II R.K.T.V.V.—Wilhelmina 2—1 Zwaluw—Treffers 11 MuloBrabantia 25 OOST VogidoAchilles33 R.V.W.—Vosta 1—2 QuickGrol 51 S.D.O.U.C.—N.E.01—4 V.D.Z.Altior 04 WEST I VolendamH.M.S1—4 De MeerV.V.Aafg. N.E.A.—G.V.04—2 FortitudoWilskracht 52 WEST II D.O.S.R.Spartaan 62 Leonidas—H .B .C21 S.J.C.Onze Gez. .01 in staat een goeden aanval op te bouwen. Zoo kwam dan ook H.M.S. langzaam maar zeker in de meerderheid en als Plat op een gegeven mo ment even weifelt met aanvallen is het weer de Hosson, die er 21 van maakt. Tevergeefs trachten de Volendammers den achterstand in te loopen. De Zuilenaren daarentegen benutten de laatste minuten om nog tweemaal op fraaie wijze het vijandelijk doel te doorboren. G. V. O. trekt direct ten aanval, doch de voorhoede weet de geboden kansen niet te be nutten. Tegen het einde van de eerste helft krijgt G. V. O. een vrijen schop te nemen, op eenige meters vanaf het doel. Noom plaatst zich achter het leder, doch Bezuijen weet op zijn beurt den bal corner te werken. Na de thee blijkt dat Nea sterker is. Direct trekken de Ouderkerkers dan ook ten aanval. Wanneer de strijd ongeveer 2 minuten oud is, krijgt Lubbe den bal van Overboom toege speeld en weet onhoudbaar te doelpunten. (10.) Hierna komen de G. V. O.'ers weer aan het woord. Wanneer Wijfjes een oogenblik met den bal treuzelt maakt Noom daar gretig gebruik van en doelpunt. Nea blijft echter een grooten druk op het G. V. O.-doel uitoefenen. De bal komt in een kluwen van spelers voor doel, waaruit back Baaijens niet anders weet te doen, dan in eigen doel te schieten. (21)Eenige minuten daarna geeft Overboom den bal opnieuw goed aan, waaruit linksbinnen W. van Beek weet te doelpunten (3—1). Niet ontmoedigd weten de bezoekers zich weer los te werken. De bal wordt goed aan den linksbuiten gegeven, die met een ver schot Bezuijen weet te passeeren. Vijf minuten voor het einde brengt W. van Beek den stand voor Nea op 42. Reeds na 2 minuten heeft Fortitudo succes als de spil Veldt een uitgetrapten bal opvangt en hoog retour zendt. De Wilskrachtkeeper grijpt mis en de bal valt achter hem in 't doel (1—0). Dan gaat de strijd gelijk op tot Wilskracht na een kwartier op 20 M. van het doel hands maakt. Veldt neemt den vrijen schop en schiet keihard langs den staander in (2—0). Het spel blijft verdeeld. De Fortitudo-voor- hoede schiet er in deze periode lustig op los, maar zonder succes. De Wilskracht-voorhoede. kreeg geen kans een schot te lossen. Na rust is Fortitudo nog lang niet zeker van de overwinning, doch krijgt dan een goal ca deau. Winkel zet voor en als keeper de Kruyf een bal zal onderscheppen, glijdt" hij uit en heeft Molders maar voor 't intrappen (30). Hierna volgen na telkens 10 min. spelen nog 2 doelpunten van Romein en Molders 50. De Amsterdammers redden de eer, als de Fortiback Hak hands maakt voor het doel (51). Tenslotte brengen de bezoekers den stand op 52. Er werd direct in een hoog tempo gespeeld, met de thuisclub sterk in de meerderheid. De HBC-defensie moest alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen; daarentegen waren de aanvallen van de Heemstedenaren geenszins van gevaar ontbloot. Bij een gevaarlijken aan val loopt doelman Meijs uit, de staander brengt redding, maar de toesnellende Peperkorn schiet in (01). Leonidas blijft sterker. Als v. Kessel is doorgebroken zet hij fraai voor en Vloeimans brengt de partijen op gelijken voet (11). Di rect hierna is 't weer van Kessel, diegevaar lijk voorzet. Doelman Vink tracht uitloopende den bal te onderscheppen, maar hij kan 't leer niet bereiken en C. Ciolina geeft de thuisclub de leiding (21). HBC valt heftig ""aan, maar zonder succes. Direct na de hervatting geeft Leonidas den toon aan, maar het lukt niet meer. Tegen het einde krijgt Leonidas nog een penalty toege kend, maar P. Haanappel schiet in keepers banden. De eerste zege der hekkensluiters werd be haald tegen de leiders der afdeeling. Deze ver schenen met twee invallers, maar wisten toch na 20 min. spelen door Wagemans de leiding te nemen (01), doch het leek wel, of de Rot terdammers daarmee al hun kruit verschoten hadden. Vrij spoedig had v. Velzen voor D.O.S.R. gelijk gemaakt (11) én daarna bleven de aanvallen der thuisclub gevaarlijk. De Spar taan-achterhoede wist evenwel stand te houden, doch zag zich kort voor de rust gepasseerd door goede schoten van v. Velzen en Bodewijk (3—1). In de tweede helft bleef D.O.S.R. haar zelfde spel ontplooien en was voor het Rotterdamsche doel steeds gevaarlijk. T. van Es scoorde het vierde doelpunt (41). Door denzelfden speler was het vrij spoedig 51 en tenslotte maakte Rodewijk er 61 van. Daarmee was het aan- valsvuur der Veenders gebluscht. W. Mensink scoorde nog eenmaal voor Spartaan (62'). Het is een gelijk opgaande strijd, maar na vijf minuten is het SJC dat het spel in handen neemt en dit niet meer overgeeft. Het is een spel, dat zich op de Onze Gezellenhelft afspeelt, maar door slecht plaatsen blijven steeds doel punten uit. Na de thee eenzelfde spelbeeld, maar toch zijn de uitvallen van O. G. niet van ge vaar ontbloot en moet Broekhof er aan te pas komen. Als er nog vijf minuten te spelen zijn komt de bal nog eens voor 't SJC-doel en als een der backs van SJC niet vlug genoeg weg werkt, wordt dit de thuisclub noodlottig, want, in 't nauw gedreven, speelt deze back op doel terug en de bal rolt buiten het bereik van Broekhof over de lijn (0—1). SJC stelt alles in het werk om gelijk te maken, maar tevergeefs. Op een zwemwedstrijd te Aarhuus heeft Ragnhild Hveger het trotsche record op de 100 yards borstcrawl, dat op naam stond van Wil ly den Ouden, met 0,1 sec. verbeterd. De Deen- sche zwemster legde dezen afstand in 59,7 sec. af. Willy den Ouden had reeds 'het record zeer scherp gesteld toen zij op 4 Februari 1934, dus ruim vijf jaar geleden, te Kopenhagen het record op 59,8 sec. bracht. (Van onzen eigen redacteur). ANTWERPEN, Zondag. Er heeft zich nog een derde koppel gevoegd bij de ploegen, die op de Antwerpsche Zesdaagsche de touwtjes in handen hebben. Vrijdagnacht waren het voornamelijk Buysse-Billiet en Kaers-Debruycker, die den toon aangaven, Zaterdag waren het in niet mindere mate onze landgenooten Wals en Boeyen, die de monstreerden wat zij bezitten aan groote oppermacht boven de twaalf andere combi naties, waarvan de renners zich moeten uit putten in snelheid en geslepenheid, om niet geheel en al bij de leiders ten achter te komen. Zóó groot is de oppermacht van genoemde ploegen, dat de andere koppels er in geen enêel opzicht aan te pas komen. Wanneer de „groo ten" het willen, wordt er gejaagd, hebben zij er genoeg van, dan liggen de jachten ook volko men stil, omdat de anderen de gelegenheid dankbaar benutten om weer eenigszins op adem te komen en zich aldus in zekere mate voor te bereiden op het oogenblik, dat een nieuwe jacht partij wordt gedecreteerd. De Zaterdagavond was hiervan een sprekend voorbeeld. De beginstand bracht Buysse-Billiet aan den kop met één ronde voorsprong op Kaers- Debruycker en Wals-Boeyen. Dat duurde zoo tot na de sprints van 9 uur de strijd weer los barstte. Hevige jachten waren het eigenlijk nog niet eens, maar zij waren juist voldoende om te bewijzen, dat er slechts drie koppels op de piste lagen, die iets in de melk te brokkelen hadden. Als bij afspraak trokken deze ploegen er tel kens gezamenlijk tusschenuit. Het had er veel van weg, dat zij het peleton murw wilden rijden en gezegd dient, dat het daaraan in geen enkel opzicht heeft ontbroken. De flitsende demarrages volgden snel achter een. Ontsnapte Kaers, dan kon men er zeker van zijn, dat Billiet zou volgen en weldra zag men dan ook de vuurroode jersey van Wals of Boeyen zich uit het peleton losmaken. En an dersom was het al precies eender. Wat de an dere koppels deden kwam er weinig op aan. De grootmachten reden zooals zij wilden en ver overden met groot gemak, ja zelfs met veel te groot gemak, ronde na ronde. Met groote zeker heid werd het vonnis over de andere koppels geveld en hun een diploma van onvermogen uitgereikt. Want de voorsprong, die aanvankelijk één ronde had bedragen, liep al spoedig tot twee en tot drie ronden op en alsof dat nog niet ge voeg was zagen we de koningskoppels tenslotte met een voorsprong van vijf maal de lengte van de piste aan den kop liggen. Toen vonden de heeren het welletjes en zakte het tempo. Nog even sputterden de kleine koppels wat na. De gebroeders Maes veroverden een ronde op een wijze, die hun later de groote premie opleverde, welke het publiek iederen avond aan het koppel, dat zijns inziens het beste heeft gereden, mag toekennen, maar toen was het afgeloopen en keerde de rust weer. Rust is overigens niets ongewoons in deze Zesdaagsche, want de toeschouwers moeten na een jacht heel lang de deugd van geduld toe- oefenen, voor zij weer eens wat te zien krijgen. Dat was zoo den eersten avond en ook Zater dagnacht bleek dit het geval. De heeren ren ners moeten maar oppassen, dat zij zich niet te veel aanmatigen, want dat kon wel eens een belangrijk verschil maken in de belangstelling van het publiek, waarvan zij het tenslotte moe- ter, hebben. Zaterdagavond intusschen ging het met deze belangstelling weer best. Ondanks de verhoogde toegangsprijzen waren er andermaal 20.000 toeschouwers, een feit, dat vreugde bracht in het directiekamp, waar men met verheugde gezichten rondloopt, nu de zaken eindelijk weer eens naar wensch marcheeren. Naar wensch marcheert ook Wals. Onze land genoot is weer enorm op dreef. Bij herhaling vertoonde hij flitsende demarrages, waaraan een Buysse en een Kaers hun handen vol hadden en waarbij het peleton eenvoudig bleef stilstaan. Weergaloos was de wijze, waarop hij verschil lende malen sprints won en premies in de wacht sleepte. Het is prettig voor den Hagenaar, dat hij weer eens een maat heeft, die bijna volko men aan hem gewaagd is. Want Boeyen heeft eerst nu met recht getoond, dat wij nog veel van Arie van Vliet is in het Zesdagenveld wel geen kampioen, maar rijden doet hij toch zeer behoorlijk hem te wachten hebben. Hij heeft een prettigen, evenals Wals, soepelen en attractieven stijl en verstaat de kunst om het werk van zijn maat vcort te zetten naar behooren. Waar de Nederlanders het alleen tegen twee Belgische koppels van beteekenis hebben op te nemen, kunnen wij moeilijk in een eindover winning gelooven, maar dat zij het hun tegen standers nog geducht lastig zullen maken, is boven allen twijfel verheven. Ook van Vliet heeft Zaterdagavond waarlijk niet slecht getoerd. Natuurlijk is hij nog geen Zesdaeenrenner van het zuiverste water, maar hij reed met een enthousiasme, dat prettig aan deed in deze sfeer en dat hem verscheidene ma len klassen boven zijn andere collega's uit de lagere regionen verhief. Het is beslist jammer voor onzen sprintkampioen, dat Pijnenburg er nog steeds maar niet in is. Trouwens wij hebben er ook weinig vertrouwen meer in, dat de „ka nonbal" er nog eens in zal komen. Hij heeft heel veel moeite om het tempo te volgen en kon slechts zoo nu en dan eens iets laten zien, dat herinnerde aan zijn groots dagen van weleer. Neen, de tijden, dat Pijnenburg Zesdaagschen won, zijn voorbij, dat bewijst wel zijn achterstand van meer dan tien ronden. En zijn maat kan hij er toch heusch de schuld niet van geven. De overige Nederlanders kwamen geen van allen boven de middelmaat uit. Zonder onvolle dig te zijn zullen wij derhalve geen bijzondere bespreking aan hun optreden wijden. Trouwens er is Zaterdagavond na bovenge noemde jachten niet veel meer te doen geweest. Het was dan ook maar gelukkig dat de directie voor de noodige afwisseling gezorgd had. Men amuseerde zich dan maar met den rood-uitge- dosten koorddanser, met de trapeze-artisten en met de „Elf Asgards" die, met behulp van een wipplank zulke ongeloofeli.ike sprongen maak ten, dat zelfs Wals er stil van werd. Daartusschendoor schetterde de muziek van twee orkesten, die om beurten het velodroom met lawaai vulden. Slechts zoo nu en dan was er een ontevreden toeschouwer, die zich 'herin nerde voor het wielrennen te zijn gekomen en die dan middels een fluitsolo of een paar krasse Vlaamsche uitdrukkingen zijn misnoegen ken baar maakte. Ook de nacht van Zondag op Maandag stond geheel in het teeken van de drie groote koppels. Onderling wisselde weliswaar de stand tusschen de groote ploegen, met dien verstande dat thans Kaers-Debruycker aan den kop kwamen te lig gen ook Wals-Boeyen hebben intusschen die eer gehad maar de groote voorsprong op ae andere koppels bleef. Hedenochtend was de stand als volgt: 1. KaersDebruycker, 40 pnt.; op 1 ronde: 2. WalsBoeyen, 62 pnt.; 3. BuysseBilliet, 20 pnt. Op 5 ronden: 4. ChristensenStieler, 43 pnt.; 5. R. en S. Maes, 7 pnt.; 6. LapébieArchambaud 3 pnt. Op 6 ronden: 7. LonckeHuys 32 pnt. Op 7 ronden; 8. DekuijscherMiddelkamp 54 pnt.; 9. Muller—Savelberg 33 pnt. Op 9 ronden: 10 SomersPalmans 20 pnt. Op 14 ronden: II. Pijnenburg—v. Vliet, 40 pnt. Op 15 ronden: 12. Braspenninxde Korver 43 pnt. Op 19 ronden: 13 BruneelNaye 90 pnt. Op 27 ronden: 14. Meerschaert (alleen) 18 pnt. oven het recht op eigendom gaat het recht op leven en beide rech ten liggen verankerd in de natuurwet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 9