I ROMEREIS I NAAR HET CONCLA VE Het Nederlandsch elftal New-Vorksche Bears stoomvaartlijnen WOENSDAG 22 FEBRUARI 1939 Drankwet van 1931 in revisie Uitgebreide commissie benoemd Ongeconcessionneerde busdiensten Bespreking over de wijze van optreden er tegen Het tentoonstellings wezen In het leven roepen van centrale instantie in overweging GEEN COLLECTE VOOR SPANJE 2G Februari tot en met 7 Maart VOETBAL Samenstelling voor den wedstrijd tegen Hongarije Zwaluwen verliezen van Roode Duivels Belgen wonnen met 41 van onze matig spelende landgenooten Spel en spelers Rimet naar Zuid-Amerika VLIEGSPORT ROUS EN HEYMANS TE ALEPPO WIELRENNEN Nederlandsche renners te Parijs BOERDERIJ AFGEBRAND Het vee in de vlammen omgekomen Kath. Econ. Hoogeschool Academische examens Modevakschool-examens Langzame verbetering; slot prijshoudend. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Stuurlieden-examen De King George V te water gelaten Grootste slagschip der Britsche vloot loopt van stapel AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 21 Februari ai y. FAILLISSEMENTEN Machmisten-examen C De minister van Sociale Zaken heeft een com missie aangewezen om te onderzoeken, welke wijzigingen moeten worden aangebracht in de Drankwet van 1931 en om deze wijzigingen voor te bereiden. In die commissie hebben, naar de N. R. Crt. vernam, zitting als voorzitter de secretaris-ge neraal dr. A. L. Scholtens en als vice-voorzitter dr. C. v. d. Berg, directeur-generaal van de volksgezondheid. Als vertegenwoordigers van andere departementen zitten in de commissie de heeren W. H. van den Berge, van Financiën: mr. J. M. Kan, van Binnenlandsche Zaken; mr. W. F Sikman van Economische Zaken De pro vincies zijn vertegenwoordigd door mr. "A. J Backer van de provinciale griffie in Noord-Hol land en Th. Roeffen van de provinciale griffie in Noord-Brabant; de gemeenten door H. R. Stoet, inspecteur van politie le klasse te Am sterdam; J. M P. j. Verstegen, hoofdambtenaar der Ver. van Nederl. gemeenten en P. C. Wes- seling van de secretarie te 's-Gravenhage; de inspectie van de volksgezondheid door den heer J. Maarleveld te 's-Gravenhage; de organisaties van belanghebbenden door de heeren T. Blok van den Ned. Bond van Slijters; P. Jac. van Dijk (pl.v. mr. G. W. J. Jonker) van den R.K Bond van hotelhouders enz.; mr. Abel J. Herz- berg (pl.v. mr. A. J. Roest Crollius) van Hore- caf; mr. D. den Hollander van den Ned. Bond van hotel-, koffiehuis-, restauranthouders en slijters; mr. H. Ivens van den Bond van Brou werijen, N. F. 7. Moorsel van De Vereenigde Distillateurs; A. Rijks (pl.v. R. Woldring) voor de organisaties van fruitverwerkers, wijnhande laars en vruchtenwijn- en limonadefabrikanten; mr. M. M. van Velzen van de Ned. Ver. van distillateurs en likeurstokers; J. F. van Bijster- veld, F. A. Claasen en J. C. B. van Hilst van de personeelsorganisaties in het hotel-, café- en restaurantbedrijf; W. Blokker, pater Elpidius Bruna, W. Elgersma, ds. J. Henri Ledeboer, mr. J. In 't Veld en Th. v. d. Woude als vertegen woordigers van de Nationale Commissie tegen het alcoholisme en J. H. van Linden van den Heuvel van den Volksbond tegen drankmisbruik. Secretaressen van de Commissie zijn mej. mr. F. Mulder, adjunct-commies ten bureele van den inspecteur van de volksgezondheid (drank bestrijding) te 's-Gravenhage en mej. M. C. J. Pipel, adjunct-commies bij de afd. Volksgezond heid van Sociale Zaken. Naar wij vernemen, heeft de procureur-gene raal bij het gerechtshof te 's-Gravenhage Dins dagmiddag een bespreking gehouden met ver schillende vertegenwoordigers van het openbaar ministerie in zijn ressort en met de hoofdcom missarissen van politie te Rotterdam en te 's-Gravenhage over de wijze van optreden tegen ongeconcessionneerde busdiensten in verband met de jongste wijziging van het Reglement Autovervoer Personen (R.A.P.). Aan de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer op de suppletoire begrooting van Eco nomische Zaken voor 1938 is het volgende ont leend: Naar aanleiding van de opmerking van de leden, die van meening waren, dat de uitgave van het bedrag ten behoeve van de Nederland- sche inzending naar de Wereldtentoonstelling te New York niet verantwoord is, aangezien het hier uitsluitend een aangelegenheid van volks vermaak betreft, merkt de minister op, dat hij deze meening niet kan deelen. Veeleer acht hij bij de Nederlandsche inzending naar voormelde wereldtentoonstelling uitnemende rijksbelangen betrokken. Dat de Nederlandsche nijverheid in het alge meen weinig belangstelling aan den dag heeft gelegd voor een tentoonstelling in een hoog ge ïndustrialiseerd land als de Vereenigde Staten, is aannemelijk. Om deze reden is dan ook de Nederlandsche deelneming, voor zoover het eco nomisch aspect betreft, in het bijzonder dienst baar gemaakt aan die takken van volkswelvaart, welke daarvan het meest baat kunnen trekken. Het conflict, gerezen tusschen de commissie, welke de Nederlandsche deelneming aan de We reldtentoonstelling te New York verzorgt, eener- zijds, den Tentoonsteïlingsraad voor bouwkunst en verwante kunsten anderzijds, zal naar het oordeel van den minister niet tot gevolg hebben, dat de cultureele vertegenwoordiging van ons land niet voldoende zou kunnen worden geacht. De minister overweegt een centrale In stantie hier te lande in het leven te roepen voor de behandeling van aangelegenheden op het gebied van het tentoonstellingswezen, inzonderheid voor zoover betreft buitenland- sche tentoonstellingen. Het ligt in de bedoeling van den minister het overleg met zijn bij deze aangelegenheid betrokken ambtgenooten spoedig te openen. Naar aanleiding van de opmerking, dat uit de verslagen van de N.V. Maatschappij voor In dustriefinanciering niets is op te maken omtrent den aard van de door haar gefinancierde pro jecten, wijst de minister er op, dat bij een be paalde aanduiding het vertrouwelijke karakter der credietverleening, dat voor een goed func- tionneeren van deze maatschappij noodzakelijk is, licht kan worden geschonken. Uit de cijfers blijkt duidelijk de beteekenis van deze credietverleening voor de ontwikkeling van onze nijverheid. De minister acht een ver hooging van het aandeelenkapitaal der maat schappij met het voorgestelde bedrag van groot belang voor de verdere uitbreiding der Neder landsche nijverheid en de daarmede gepaard gaande vermeerdering der blijvende werkgele genheid. Dinsdag is uitgegeven het Staatsblad no. 2340: besluit van 3 Februari 1939, tot vernietiging van het besluit van B. fen W. der gemeente Finster- wolde van 21 December 1938, strekkende tot verleening van toestemming voor het houden van een collecte ten behoeve van de noodlijden de bevolking, staande onder het gezag van de Spaansche regeering. ^Illlllllllllllllllllllllllllllllimilllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli Nu de oogen der gansche wereld zich naar Rome wenden j| H en tienduizenden met de grootste belangstelling de komende Pausverkiezing afwachten, hebben we besloten voor onze lezers een reis naar de Eeuwige Stad te organiseeren. Katholiek Nederland wil in de dagen van j| H het conclave te Rome vertegenwoordigd zijn. De „Vereenigde Katholieke Pers" en de „Nederlandsche Reisvereeniging voor Katholieken" hebben daarom, in samenwerking met het officieele Italiaansche verkeers- bureau C.I.T., besloten aan Katholiek Nederland de ge- s legenheid te bieden onder hun leiding een reis naar E Rome te maken, ten einde in de komende historische dagen in de onmiddellijke nabijheid van het Vaticaan getuige te zijn van de Pausverkiezing. H Hoewel de tijd van voorbereiding kort is hebben we niet geaarzeld deze reis voor onze lezers voor te bereiden. Aanmelding kan geschieden aan al onze plaatselijke kantoren der V.K.P. s tot 22 Februari. Voor leden der Ned. Reisvereeniging voor Katholieken aan het centraal adres: Heerengracht 215, Amsterdam. Alsmede bij de bureaux der C. I. T., Leidschestraat 8993, Amsterdam en Plaats 23 te E= Den Haag. Deze veelbelovende reis via München en verblijf te Rome met vele uit- stapjes zal slechts 135.kosten (alles inbegrepen), 2e klasse trein met hotel en 85.derde klasse trein met logies in instituten. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag 26 Fe bruari as. te Rotterdam tegen Hongarije zal uitkomen, is door de keuze.cbmmissie van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond als volgt samengesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Blomvliet (Ajax) en Caldenhove (DWS). Midden; Stam (VUC), Anderiesen (Ajax) en Schubert (Ajax). Voor: Draeger (DWS), Van der Veen (Hera cles), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem) en J. Et. de Harder (VUC). Aanvoerder is Anderiesen. Tot reserves zijn aangewezen: Dijkstra (ZFC), Van Ierlandt (Willem 2), Bonsema (GVAV) en C. J. de Harder (VUC). Dinsdagmiddag is op het terrein van de F. C. Charleroi de voetbalwedstrijd Roode Duivels— Zwaluwen gespeeld. De Belgische ploeg heeft zich in deze ontmoeting welverdiend met 41 de meerdere getoond van onze landgenooten, nadat bij 'de rust de stand nog 11 gelijk was Bij de Belgen was Isenborghs vervangen door De Kleyn van de S. V. Mechelen, terwijl Roe- lofs (Feijenoord) de plaats van zijn clubgenoot 3 Paauwe innam. Aanvankelijk ontwikkelde zich een gelijkop- gaande strijd en de eerste vijfentwintig minuten verliepen zonder doelpunten. Toen echter slaag de de Juliana-speler Vondenhoff er in den rechtsachterspeler Van den Kerckhove te pas- seeren en met een fraai schot via den rug van Heyman, gaf hij zijn ploeg de leiding (01). Vier minuten vóór tijd slaagde de linksbuiten, De Mulder, er in, uit een pass van De Kleyn den gelijkmaker in het net te doen belanden Na de rust trokken de Zwaluwen het eerst ten aanval. De Belgische linksbinnen Nelis werd echter twaalf minuten na den aanvang op on rechtmatige wijze ten val gebracht in het straf schopgebied, waarvoor de scheidsrechter een strafschop toekende. Reeds zag men het doel punt gemaakt, maar op onnavolgbare wijze stopte Dijkstra het harde schot in den bene denhoek. De Belgen bewezen kort daarop, dat een HoUandsch kwartiertje" niet bepaald „Hol- landsch" behoeft te zijn. Bij een Belgischen aanval op het Nederlandsche doel gaf De Kleyn een afgemeten voorzet aan De Mulder, die niet aarzelde en doelman Dijkstra onhoudbaar pas seerde (31>. Drie minuten later zaten de Belgen alweer op de Nederlandsche helft. De Mulder kwam in het bezit van den bal, hij gaf dezen door naar Nelis en met een keihard schot via de beenen van Blom was de stand 31 voor de Roode Duivels. De Zwaluwen konden hun normalen vorm niet meer vinden, men aarzelde en van zulk een aarzeling maakte de Belgische aanval gebruik om negen minuten vóór het einde nog maals te doelpunten, opnieuw door toedoen van Nelis. De elftallen kwamen in de volgende opstelling uit: ROODE DUIVELS De Raets Heyman Homble Van de Kerckhove Claes Ceuleers v. d. Wouwer Lamoot De Kleyn Nelis De Mulden Vondenhoff Bonsema Roelofs Blom ZWALUWEN Sterk Dumortier Van der Veen Punt Van Heel Van Ierlandt Dijkstra Ondanks het feit, dat alle spelers den Zondag tevoren een zwaren competitiewedstrijd gespeeld hadden, was het tempo van deze door-de- weeksche ontmoeting vrij snel. Echter heeft de Zwaluwenploeg eenigermate teleurgesteld en men hoorde de opmerking, dat dit niet de Zwa luwen waren, die men gewend is tegen de Roode Duivels te zien uitkomen. Bfj de Belgen is als uitblinker te noemen de invaller-middenvoor De Kleyn. Wat de Nederlanders betreft, van hen moet allereerst genoemd worden doelverdediger Dijk stra, die de ster van het veld was. De achterspelers waren daarentegen zeer ma tig. De middenlinie heeft hard gewerkt en men kan wel zeggen, dat deze voldaan heeft, maar de voorhoedespelers zijn wel de grootste oorzaak van de geleden nederlaag. Het spel in deze linie was te onregelmatig om succes te hebben. De beste spelers waren hier nog Dumortier, Bonsema en Vondenhoff, alhoe wel zij evenmin boven het middelmatige uit kwamen. De voorzitter van de FIFA, Jules Rimet, is Zaterdag vanuit Parijs naar Zuid-Amerika vertrokken. Het doel van deze reis is het con tact tusschen de FIFA en de Zuid-Amerikaan- sche voetbalbonden te verbeteren; de heer Ri met zal een bezoek brengen aan Montevideo, Santiago de Chili, Buenos Aires en misschien nog enkele andere, nader aan te duiden plaat sen. De sportvliegers Rous en Heymans zijn Dins dagmorgen van Rhodos vertrokken. Onderweg hadden zij met zware regens en hevigen tegen wind te kampen. Na een vlucht van acht uur, waarbij geen tusschenlanding werd gemaakt, bereikten zij Aleppo, waar zij zouden overnach ten. In een wedstrijd achter Demy.motoren zal onze landgenoot van Amsterdam aanstaarden Zondag te Parijs rijden tegen Charles Pelis- sier, Paillard, Diot, Laurent, Bizzi, Buysse en Arents. In een internationalen sprintwedstrijd komt Van de Vijver uit tegen Loatti, Georget, Re- naudin, Chaillot en Michard. Aan den Rijksstraatweg onder de gemeente Wolvega is door nog niet bekende oorzaak brand ontstaan in de boerderij van J. J. Schol ten. De geheele boerderij is vernield. Het vee: acht koeien, een paard en eenig pluimvee, kwam in de vlammen om. De inboedel, de hooivoor- raad en het landbouwgereedschap zijn verloren gegaan. Twee kinderen, die te bed lagen, kon men tijdig in veiligheid brengen. De schade wordt door verzekering gedekt. TILBURG. Geslaagd voor het propaedeutisch examen in de economische wetenschappen jhr. J. H. J. M. van de Poll, Vught en de heer J. G. Waterreus, 's-Gravenhage. AMSTERDAM, Geslaagd voor het candi- daatsexamen Italiaansche taal en letterkunde de heer A. van Seters en mevrouw C. J. M. Lub bers; voor het doctoraal examen Fransche taal en letterkunde R. Biltris. LEIDEN. Geslaagd; candidaatsexamen rech ten de heeren J. de Jongh van Arkel, Leiden; A. W. Thöne, Bloemendaal. Doctoraal examen rechten de heer A. D. Vas Nunes, Leiden. Op de examens gehouden voor de Eerste Ne derlandsche Modevakschool Vereeniging slaag den voor costumière: de dames L. Hey en F. H. Petersen te Utrecht, M. Kok, Amsterdam, A M. v. Ooijen, Geldermalsen, M. de Haan, Har- dinxveld, J. Roussel te 's Bosch, C. Scheel en C. Moens te Hoek. Voor coupeuse. C. M. Poos te Bennekom, N M. Klomp te'Zeist, S. M. de Braai en G. J. Schrampers te 's Bosch, P. C. de Haan, Har- dinxveld, E. C. Oostveen te Soestdijk, H. Pelle- grom te Opijnen, J. v. d. As en A. v. Best te Hilversum, T. v. Reenen, T. Schuring te Utrecht, O. J. Hooper en Tan-Biesum te Soe- rabaja en G. N. Kheng te CheriUón. Voor leerares coupeuse: B. C. Timmerman te Bussum, G. Portenge, J. v. d. Brink, W. Koenen te Arnhem, J. A. Coster Dieleman te Kloosterzande. Allen leerden volgens methode E-N.S-AXp. I ?=Gedaan en laten i j= feieden. NEW YORK, 21 Febr. (Part.) De effecten beurs heeft zich heden niet van de gisteren plaats gehad hebbende reactie kunnen herstel len. De markt had weer een tamelijk lusteloos verloop en de terughouding was opnieuw groot. Natuurlijk was daarop mede van invloed het- feit, dat de beurs morgen wegens de viering van Washingtons Birthday gesloten zal blijven, van invloed, daar dit den toch al geringen lust om nieuwe verbintenissen aan te gaan, nog vermin derde. Hoewel de daling van gisteren eigenlijk onverwacht scherp is geweest en afgescheiden van den politieken factor daarin, n.l. de uitla tingen van Roosevelt, niet goed verklaard kan worden, gaf men er heden de voorkeur aan niet te trachten het verloren terrein te herwin nen. Het is een feit, dat het conjunctuurnieuws eenigszins tegengevallen is. Vooral de vermin dering van de bedrijvigheid in de staalindustrie heeft eenig opzien gebaard. En zijn echter zekere aanwijzingen om te veronderstellen, dat dit niet de inleiding tot een verdere vermindering der activiteit zal zijn, al zal de bedrijvigheid deze week natuurlijk geremd worden door den feest dag. Overigens zijn er toch ook factoren, die van gunstiger strekking zijn, zooals b.v. het di vidend van Du Pont de Nemours van 1.25 te genover het vorig jaar om dezen tijd slechts 0.50. Dit duidt toch ongetwijfeld op hooger winstverwachtingen. Ook de cijfers van de spo ren over December zijn zeker niet onbemoedi gend. Dit alles echter had ook heden weinig ef fect op de markt. Hoewel de opening over het algemeen goed prijshoudend en fractioneel hoo ger was, bleef groote terughouding bestaan en het gevolg was, dat de markt nadat de verbete ringen aanvankelijk nog iets waren uitgebreid, reeds spoedig weer begon terug te loopen, als gevolg waarvan in de meeste gevallen de openi- ningswinsten weer vrijwel geheel verloren gin gen. De daling voltrok zich echter in een zeer kalm tempo en bij kleine omzetten. In het eer ste uur werden slechts 150.000 shares afgedaan en daarna kromp de affaire nog verder in, zoo dat het totaal voor het tweede uur niet meer dan 70.000 shares bedroeg. In het tweede uur geven de koersen slechts uiterst kleine fluctua ties te zien, zoodat er in het koersniveau over het geheel genomen weinig verandering kwam en de markt ten opzichte van het slot van gisteren prijshoudend kon worden genoemd. Alleen de public utilities konden zich op een iets verhoogd koerspeil handhaven. Bij minimalen handel had de vraag in het verdere verloop de overhand. Slechts in lang zaam tempo konden de noteeringen verbeteren en de markt sloot in meerendeels goed prijshou dende stemming, met voor veel fondsen het slot op het hoogste punt van den dag. De voordee lige verschillen bleven echter nagenoeg over de geheele linie kleiner dan 1 dollar. Eenige uitzon deringen vielen te vermelden, n.l. van de wa renhuisfondsen Sears Roebuck, die na een frac tioneel hooger inzet geleidelijk aan monteerden en 1% punt winst konden boeken. Van de kunst- zijde-aandeelen waren het Amer. Celanese, die bij matige omzetten vast in de markt lagen en bijna l'/2 Sollar opliepen, terwijl ook Int. Nickel goede vraag ontmoetten en ruim 1 dollar avan ceerden. Daarentegen hadden van de tabakken Amer. Tobacco eenig aanbod te verwerken en dit fonds verkeerde 1% dollar in reactie. De ove rige afdeelingen boden weinig bijzonders. Staal- waarden lagen, met uitzondering van National Steel, die 'n halven dollar moesten afstaan, goed prijshoudend in de markt en stelden zich per saldo om en nabij een halven dollar hooger. Ook koperwaarden, oliefondsen, aandeelen in telegraafmaatschappijen en idem in fabrieken van electrische apparaten werden op onregelma tige wijze verhandeld en het slot was of iets hooger of iets lager. Van de automobielwaarden gaven Chrysler nog de meeste affaire te zien; voor dit fonds bedroeg de winst punt. Sporen, warenhuisfondsen, luchtvaartwaarden, public- utilities, rubbers en amusementsfondsen konden zich op een lichtelijk verhoogd niveau goed handhaven, terwijl mijnen fractioneel lager af kwamen. De omzetten bedroegen in totaal 470.000 shares. Febr. 21 20 18 Allied Chemical 171% 17:% 173 American Cin Co. 87 89 90% Am. Car F.dry 28 27% 28% Am. Rolling Mills 17% 17% 18% Am. ömelt Ref. 44 44% 45 Am. Tel. Te!. 157 157% 158 Am Tobacco B. 85 86% 86% Am Waterworks 12% 12% 13% Anaconda Copper 28 28 29% Atchison Topeka 34 33% 35 Baltimore Ohio 6% 6 6% Bethlehem Steel 6 68% 71% Canadian Pacific 4% 4% 5 Case Tres-ung 82 81 85% Chase National B. 31% 31% 32% Ches. Ohio 35 34% 35% Chicago Rock Isl. Chrysler Motor 75% 74% 77% Cities Service 7% 7% 8% Consol Gas N.Y. 32% 32% 33% Continental Oil 26% ^6% 273/8 7 Dawesl. 23 23 22% 5 y2 Young 19% 19% 19% Deleware G? Huds. 19% 19 19% Douglas Aircraft 72% 723/g 75% Dupont de Nem. 147 146% 150 Eastman Kodak 170 171 173% El. Bond Sh. 11 10 Vs 11% General Electric 39% 39% 41 'A General Motors 47% 4?% 49% Good Year 32 31% 33% Hudson Motor 7 7 7% Illinois Central 16% 16 16% Intern. Harvester 57 57% 58% Intern. Nickel 51% 50% 52 Intern. Tel. Tel. 8% 8% 9 Kcnnecott Copper 35% 36 37 Missouri Pacific Idem pref. 1% 1% 1% Montgomery Ward 49 48% 50% Nat. City Bank 24 23% 24% Nat. Dairy Prod. 14 14% 143/8 New York Central 18 17 5/s 18% North Am. Av. 18% 13 19% North. Amer. n.a. 24% 24% 25 Norfolk Western 175 178% 180 Pennsylvania 20% 19% 20% Phillips Oil 38 38% 39% proctor Gamble 55% 56% 56% Publ. Serv. N. J. 35 35 36 Radio Corporation 7 6% 7 Rep. Steel 20% 20% 21% Sears Roebuck 71% 70% 72% Shell Union Oil 12% 12% 13% Socony Vacuum 12% 12% 12% Southern Pacific 16% 16% 17% Southern Railway 18% 18Vs 19 Standard Brands 6% 6% 7 Stand. Oil of N.-J. 48% 48% 49 Tidewater Ass. Oil 12% 12% 13 Union Pacific 93% 94% 96 United Aircraft 40% 40% 42% United Corp A 3% 3 3% U. S. Leather 4% U. S. Rubber 44% 44 46% U. S. SU A 59% 59 61% Western Union 20% 20% 213/8 Westingh. Electr. 107% 108 111 Wool worth Building 48 473/s 48 S ex. dividend ex coupon. -J- nieuwe aandeelen NEW YORK, 21 Febr. Slotkoersen Febr. 21 20 18 Brussel 16 84% 16 85 16.85% Rome 5.261/4 5.26% 5 26V< Bern 22.75 22.72 22.70% Madrid Oslo 23.55 23-55 23 55% A'dam 53.53% 53 58 53.64% Londen 4.68% 4 6811 4 68-}-? Parijs 2 64% 2 64!| 2.64% Berlijn 40 14 40-14 40 14 NEW YORK, 21 Febr. 21 Febr. 20 Febr. 21 Febr. 20 Febr. Suiker Jan. 1 7" 80Sept. Mrt /-88 1.(8-79 Nov. Mei 1-92 1.85-86 Jan. Juli ^3-/4 1.89-90 Katoen 197191-92 195- 1.91 93 1.90.91 Mrt. 8 46-47 8 48- Oct. 7 407.40 Mei 8.08 810- Dec. 7 37-— 7 35-36 Juli 7.83-84 7.53 Jan. 7.397,58 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Dec. Mrt. 4 30 4 31 Mrt. 6 036 07 Mel 4.28- 4.28 Mei 6 176 20 Juli 4 27 4.27 Juli 0,260-29 Sept. 4 27 4.27 Sept. 6 '26.35 Dec. Dec. 637640- Rubber Standaard Mrt 16.26- 16 17 Oct. 16.26-— 16.14 Mei 16.2 16.16 Dec. 16 2716.15 Juli 16.25 16 13- f Jan. 16 2716 15-- Sept. 16.26-- - 16-14-- Tin Loco 45.35 45 50 Termijn 45.30 45 45 21 Febr. Tarwe Mei 68 Ó8 69 69%- Juli Sept. Maïs Mei Juni Sept. Reuzel Mrt. 6.77% Mei 6.92% 50 51 51%-- CHICAGO, 21 Febr. 20 Febr. 21 Febr. 20 Febr. Haver 68 Va Mei i9 - 29 - 68 - Juli 27 - 27 b9Va-3A Sept. 27% 27%- Rogge 44% Mei 45%45%- 51 Juli 46%-— 46% 51%Sept. 475/s4i% 6.75 6.90 7 12% 7.25 7.10 7.25 21 Febr. Tarwe Mei 63 Va 63%- Juli 63 %- 63% Oct. 64 'A - 64 - Rogge Mei 43 Va43% Juli 44 Va-— 44%- Dec. Haver Mei 29%— 29% Juli 29 Va 29% gedaan en laten t nominaal Juli Sept. WINNIPEG, 21 Febr. 20 Febr. 21 Febr. 20 Febr. Gerst Mei Juli Dec. Mei Juli Oct. 37%-— 37 Va 36%36%- Lijnzaad 151% 147% 151%-- 147% - 29 s= bieden 29 Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen, enz. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. oJi. buit. i. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors/ in Reken.-Cour. op Onderpand Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt. Zilv. enz. Muntmat. Zilv. en Totaal Belegg. van Kap. ^es. en Pensioenf. Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 St.bl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken Totaal 20 Febr. '39 13 Febr. '39 7.658.628 252.754 555.232 8.466.616 3.150.000 3.150.000 264.238.919* 2.025.699 23.982.025 290.246.644 288.726.8504 1.519.794 290.246.644 106.637.555 1.354.642.420 1.461.299.975 27.642.082 1.488.922.057 43.621.293 4.580.000 11.969.947 8.905.871 1.859.862.430 20.000.000 4.860.787 7.102.179 11.842.132 966.565.085 107.728 162.801.523 681.654.665 4.928.329 1.859.862.430 63.247.800 W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaldo (O. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) 764.656.589 760.508.310 Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Rentestand sedert 3 Dec. 1936: Wissel-disconto 2 pet. Promessen-disconto 2 y, pet. Beleening van Effecten 2 pet. Beleening van Goederen en Ceelen 2 pet. Voorschotten in Rekening-Courant 2 pet. 7.660.544 262.495 259.472 8.182.512 3.150.000 3.150.000 274.176.896* 2.052.529 24.481.446 300.710.872 299.128.799* 1.582.072 300.710.872* 106.637.555 1.354.640.904 1.461278.459 27.544.506 1.488.822.966 43.621.293 4.580.000 11.994.272 8.905.871 1.869267.788 20.000.000 4.860.787 7.102.179 11.842.132 972.899.760 85.149 174.631.393 673.635.668 4.910.717 1.869.967.788 63.247.800 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor 3en stuur man groote handelsvaart: G. W. Verboom en J. Wildschut, NEWCASTLE ON TYNE, 21 Febr. (Reu ter). Het grootste slagschip der Britsche vloot, de King George V, is vanmiddag te Walker on Tyne in tegenwoordigheid va» den Koning te water gelaten. Het slagschip kwam om 3 uur 02 in het water, onder het loeien van sirenes. De Koning werd luide toegejuicht en een muziekcorps speel de Rule Britannia. De zeer groote menigte had den Koning een hartelijk onthaal bereid. Het nieuwe slagschip heeft een waterverplaatsing van 35.000 ton en is sneller dan de Nelson en de Rodney, die een snelheid van ongeveer 23 knoopen hebben. V9 bewapening bestaat uit tien kanonnen van 1* duim, die in drie geschuttorens zijn geplaatst voorts zijn er 16 kanonnen van 5.25 in acht geschuttorens en daarenboven veel kiein ge schut. Het slagschip zal vliegtuigen aan boord nemen, die met een catapultinstallaf.it> zulle worden opgelaten. De bemanning zal bestaan uit ongeveer low koppen. Het schip is ingericht als vlaggesclnP- De kosten bedragen ongeveer 8 millioen P°nd sterling. Dit is na veertien jaar weer net eer ste slagschip, dat in Groot Brittannië te water is gelaten. Naar schatting heeft een millioen personen de tewaterlating gadegeslagen. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel North Am. Aviat. 308% 44% 51%—519/16 15 7/16—15% 13 15/16 Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Anaconda 309 binnenlandsche havens IJMUTDEN, aangekomen 21 Febr., Hebe, Danzig; Engeland, s., Gdynia; Anna, m-.s. Bai Vertrokken 21 Febr., Kern', s., Stavang Crackshot, s„ ew Castle. Aangekomen 21 Febr., Lysland, s.. Gdyn Buterpe, s., Bordeaux. Aangekomen 21 Febr., Orpheus, s-, Stettm. Ousel, s., Liverpool; Java, m.s., Memel. AMSTERDAM, aangekomen 20 Febr.. Eraibf*' Velsen, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. oaib doorskantoor; Ambulant, Itzehoe, inklaren, ger H. A'. L.. Wagenborg. 21 Febr., Orpheus, Stettin, stukgoed, Sumatra kade. Verg. Cargadoorskantoor; Ousel, pool, stukgoed. Handelskade, Hall. Stoomb. Java, Memel, hout, Houthaven, Abeca. Aangekamen 21 Febr.. Hebe, Danzig, stukgo^ Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor; Lub land, GcVynit, steenkolen. Hoofdkanaal 7%' P. E. G. E. M.; Anna, Worcbester, ledig, J- f Coenhaven, Kersten, Hunik en Cp; Euterpe, Bo dcaux, stukgoed, Surinamekade. Nw. Rijnv. Lysland. Gdynia, steenkolen, Ertskade, De HUIU ber Hand. Mij. MIJ. NEDERLAND MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, uitreis, Febr. te Port Saki'. POELAU TELLO, uitreis, 20 Febr. te SabanS- KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BENNEKOM, 20 Febr. van Arlca naar Mollen»"; BERENICE, 20 Febr. van Aarhuus naar Kopei hagen COTTICA, 19 Febr. van Curacao naar puer Cabello. „t DEUCALION, naar Antwerpen, passeerde Febr. v.m. 3 uur Finisterre. EUTERPE, naar Amsterdam, passeerde J" Febr. n.m. 7 uur 5 Lydd. RHEA. 20 Febr. van Dubrovnik naar Ban. TRITON, 20 Febr. van Algiers naar plrs®" VULCANUS, 20 Febr. van Bourgas naar Varn ORPHEUS, 21 Febr. \-an Stettin te Amsteraa» HERMES. 21 Febr. van Isanboul n. Izmir. PERSEUS, 20 Febr. van Amsterdam te Danzas, AGAMEMNON, 21 Febr. van Algiers naa Lissabon. EUTERPE. 21 Febr. van Bordeaux te Amsv- DOURO, 20 Febr. van Cristobal naar Pue Barrios. HEBE, 21 Febr. van Danzig te Amsterdam. VULCANUS, 21 Febr. van Varna n. Constam» HELDER. 21 Febr. n.m. 2 uur van Antwerp" naar Amsterdam HERNICE, 21 Febr. van Aarhuus te Kope* naa* hagerr. COSTA RICA, 20 Febr. van Cristobal Cartagena. JUNO, 20 Febr. van Piraeus te Valimitik-*- HEBE, 21 Febr. van Danzig te Amsterdam. ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis, 21 Febr. van Tanger. KOTA BAROE, uitreis, pass. 21 Febr. Malta- INDR.APOERA. uitreis, 21 Febr. te Singaph'.j BALOERAN, uitreis, 21 Febr. n.m. 2 Gibraltar. HOLLANDWEiST-AFRIKA LIJN t AM8TELKERK, 21 Febr. van Lagas naar T" Harcourt. -t. ULYSSES. 20 Febr. van Hamburg naar Am MAASKERK, El Febr. van Amsterdam Hamburg. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AUSTRALIË LIJNN GAASTERKERK, uitreis, 20 Febr. te Bombay- HOLLAND—AFRIKA LIJN ,.0 BOSCHFONTEIN, 21 Febr. V'oorgaats van Nieuwen Waterweg: wordt opgehouden door 'n. JAGERSFONTEIN, 21 Febr. v.m. 7 uur Dakar naar Southampton. __j(j NIJKEÏR-K. 21 Febr. n.m. 1 uur van Port naar Genua. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALUDRA, thuisreis, 19 Febr. van Victoria HALCYON LIJN SiTAD VLAARDINGEN, 24 Febr. van Narvik Vlaardingen verwacht. STAD HAARLEM, 24 Febr. van Genua. Opgegeven door afd. Handelsinformaties v. d. Graaf Co. N.V.. Amsterdam UITGESPROKEN: „,e- 20 Febr.: Cornells Leonardus van Egmond, n, •aalbewerker. Amsterdam, 2e Jacob van Ca®P straat 92 (111). R.c. mr. J. Sprey. Cur. mr. a- van Namen, Amsterdam, Keizersgracht 756. 20 Febr: Jozef Isaac Koppels, koopman- .cy, versum, Eemnesserweg 207. R.c. mr. J- Cur. mr. R. Meurs. Kerkstraat 87, Hilversum^. 20 Febr.: Nalatenschap van Klaas Aanse. cT. tijds gewoond hêbbende te Amsterdam. G® g, schekade 39 (1). R.c. mr. J. Sprey. Cur. Gerbrandy, Amsterdam, Nassaukade 359. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 17 Febr.: J. Kouwenhoven, Rotterdam. 17 Febr.: Th. van Egmond, Rotterdam. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd vt>or diPl0^Lr« de heeren P. Dorleijn te Rotterdam, A. te Amsterdam. Voor het eerste gedeelte van diploma c' jj, heeren M/ Sint Nicolaas te Zwijndrecht. [e Heepke te Amsterdam en P. J. van Alphen Haarlem. v,rd Voor het diploma als machinist aan 15 j, van stoomzeevisschersvaartuigen de heere» M. Krijger te IJmuiden. en A. E. Broek, eV eens te IJmuiden. Ih,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2