Vrede door kracht" luidt het Britsche devies Kabinet-Pierlot beëedigd Een verklaring van Teleky Turkije erkent Franco Balkan-entente erkent Burgos Wat wil Japan in China? Schip bij Azoren getorpedeerd? Het nieuws van'heden CHAMBERLAIN SPREEKT TE BLACKBURN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 23 FEBRUARI 1939 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal 13.25. Bij onze Agenten 27M ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD M€T OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VIJF EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21652 Belangrijke gebouwen te Brussel uit vrees voor betoogingen bewaakt Paus Pius XI wordt in Parlement herdacht Politiek van het vorige kabinet zal worden voortgezet Duïtsch besluit over Vreemdelingenlegioen Leden worden van nationaliteit vervallen verklaard bor°lgeris Havas verzekert men in Berlijnsche Va,! kringen, dat het decreet ten aanzien bet llet Fransche vreemdelingenlegioen geen jv ?;ekenis voor de buitenlandsche politiek heeft, iat chland kan echter, zoo zegt men, niet toe- dat zijn burgers in een buitenlandsch le- dienen en tevens de rechten, voortvloeien- Wilit Duitsche nationaliteit, zouden be- v««ea. Zaterdag komen wellicht officieele betrekkingen van Parijs en Burgos tot stand Stanley Golding in vrijheid gesteld Communiqué bij het einde der conferentie te Boekarest Het Weer Handelsbesprekingen als vredesmïddel Verschillende stroomingen in de buitenlandsche politiek van Japan De z.g. vredesactie van Konoje schjink^taadpunt, Militair kabinet te verwachten? Gebrek aan vertrouwen Raadselachtige seinen, waarover men nadere berichten moet afwachten Samenwerking tusschen Ver. Staten en Genève Grandi weer te Rome DOODEL1JKE TREINBOTSING BIJ GLASGOW Japansche eischen inzake Sjanghai NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct Ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek BRUSSEL, 22 Pebr. (Belga). In de Kamer heeft de voorzitter Huysmans heden een door de Kamerleden staande aangehoorde herdenkingsrede voor Paus Pius XI uitge sproken, waarin hij de door den Paus ge voerde vredespolitiek in het licht stelde. Pius XI zag zich verplicht te strijden tegen den geest van geweld, die door het oorlogs conflict is ontketend en door vredesverdra gen niet werd uitgebannen. Moge het laatste woord van den Paus over den vrede, aldus besloot spr., staatslieden en volkeren inspi- reeren tot een nieuwen geest. De minister van Buitenlandsche Zaken sloot zich namens de regeering bij de woorden van den Kamervoorzitter aan. Vervolgens sprak Huysmans een lofrede uit op den overleden staatsman Henri- Jaspar. De minister van Financiën diende daarop een wetsvoorstel in betreffende inwilliging van voor- loopige credieten voor de regeering. In den Senaat heeft de president, Moyersoen, de lofrede op den Paus uitgesproken. Na een onderbreking der zitting tot vier uur werd ook in den Senaat het wetsontwerp op de voorloo- pige twaalfden ingediend. De Kamer nam het ingediende ontwerp tot inwilliging van aanvullende credieten voor 1937 en 1938 aan met 103 tegen 26 stemmen en het wetsontwerp op voorloopige credieten voor drie maanden met 75 stemmen tegen 31 en 23 stem men blanco. De Senaat heeft laatstgenoemd wetsontwerp aangenomen met 95 stemmen te gen 13. De ontwerpen waren ingediend door de regeering-Spaak, die nog steeds belast is met de loopende zaken. Een aanzienlijke politiemacht bewaakt het koninklijk paleis, het parlement en de departe menten met het oog op mogelijke nieuwe betoo gingen van de Waalsche en Brusselsche oudstrij- ders, die nog steeds het aftreden van dr. Mar tens eischen. De bijeenkomst der leden der nieuwe regee ring is om zeven uur onderbroken. Zij begaven zich naar het Koninklijk Paleis teneinde tegen over den Koning den eed af te leggen. Toen de ministers buiten .kwamen, beperkter zij zich er toe te verklaren, dat zjj net eens waren over het program. Om negen uur komen zij weer bijeen, teneinde de regeeringsverkïa- ring gereed te maken, die Donderdagmiddag in het parlement zal worden voorgelezen- BOEDAPEST, 22 Febr. (Reuter.) In de re geringsverklaring van het nieuwe Hongaarsche kabinet heeft minister-president Teleky gezegd, dat de nieuwe regeering zoowel in het binnen land als ten aanzien van het buitenland dezelf de politiek zal volgen als de vorige. De anti- loodsehe maatregelen zullen derhalve gehand haafd blijven Verder sprak Teleky over de traditioneele Vriendschap van Hongarije voor de as Rome— ®erlijn, welke voor een deel verantwoordelijk is Ypor het toetreden van Hongarije tot het anti- Kominternverdrag.' De vriendschap tot Polen, a!dus verklaarde Teleky verder, kwam voort uit vredelievende bedoelingen van beide landen. Ten aanzien van de anti-joodsche maatrege- eh zeide Teleky, dat deze zonder twijfel pijnlijk 2Ün, doch zij zijn noodzakelijk voor het bewa- *en van het ethnisch karakter van de natie, p- zijn Hongarije niet door druk uit het bui- Vfhland opgelegd, doch waren het gevolg van •°Odzaak en zijn onvermijdelijk gebleken. Berlijn, 22 Febr. (D.N.B.) De minister van Binnenlandsche Zaken heeft beschikt, h®-t iedere Duitscher, die in het volledige hezit van zijn geestelijke vermogens dienst ^eemt in het Fransche vreemdelingenlegioen zijn dienstverband verlengt, van de Duit- Sche nationaliteit vervallen verklaard moet borden. Hetzelfde geldt voor de naar öhitschland teruggekeerde oud-soldaten van 1)61 legioen, die zich in strijd met een ver bod naar het buitenland begeven. In de Westminster-kathedraal van Londen is door Mgr. Godfrey, den Apostolischen Delegaat voor Groot-Brittannië, een plechtige Uitvaartdienst voor de zielerust van Paus Pius XI gecelebreerd. De absoute BURGOS, 22 Febr. (Reuter). Men heeft hier de officieele mededeeling ontvangen, dat de Turksche regeering het bewind van Franco de jure erkend heeft. Volgens bericht uit Barcelona is Franco van daag vertrokken om de schepen zijner vloot te inspecteeren. Uit Londen wordt, volgens Havas, officieel medegedeeld, dat Stanley Golding, honorair con sul van Engeland te San Sebastian, die eenigen tijd geleden door de rechtsche autoriteiten ge arresteerd was, evenals zijn vrouw in voorloopige vrijheid gesteld is. Hij mag Spanje echter niet verlaten. In Britsche diplomatieke kringen be schouwt men de vrijlating als een gebaar van hoffelijkheid jegens de Engelsche regeering, die herhaaldelijk de invrijheidstelling van Golding gevraagd had. Verder meldt Havas uit Saint Jean de Luz, dat Léon Bérard eerst Donderdag naar Burgos zal terugkeeren inplaats van Woensdag, zooals werd aangekondigd. De secretaris van de ambassade, Saint, die rapport heeft uitgebracht aan den Franschen minister Bonnet, is vanochtend te Saint Jean de Luz teruggekeerd. Hij heeft onmiddellijk een bespreking met Bérard gehad. Tegenover een vertegenwoordiger van Havas verklaarde Bérard heden o.m.: „Het is waarschijnlijk, dat Zaterdag een be sluit der Fransche regeering zal vallen, waar door het opnemen van officieel contact, dat zal geschieden tusschen vertegenwoordigers der bei de regeeringen, definitief zal worden. Ik herhaal, dat het nemen van een definitief besluit een zaak der Fransche regeering is. Dat besluit zal genomen worden in den ministerraad. Wat mij aangaat, gaat het slechts om het op lossen van technische problemen, die aangesne den zijn tijdens mijn eerste duidelijke besprekin gen en bestudeerd tijdens de besprekingen, die ik Zaterdag en Zondag met Jordana heb ge voerd." BOEKAREST, 2<2 Febr. (Havas.) Aan het inde van de Balkan-conferentie is een com- nuniqué gepubliceerd, waarin o. a. wordt ge- egd, dat de leden van den Permanenten Raad an de Balkan-entente eenstemmig hebben ge- lonstateerd, hoe de politiek welke de entente 'olgt gericht is op het ideaal van den vrede, vvaardoor de entente sedert de oprichting werd geleid. Verwijzende naar de overeenkomst van Salo- ïiki van 31 Juli 1938, wordt de wensch te ken nen gegeven, dat de zevende bijeenkomst van den economischen raad te Boekarest in April 1939 de economische banden nog nauwer zal aanhalen. De volgende gewone jaarlijksche bij eenkomst van den Permanenten Raad zal wor den gehouden te Belgrado in Februari 1940. Tegelük met het voorlezen van het commu- liqué heeft Gafeneoe, de Roemeensche minister -an Buitenlandsche Zaken, verklaard, dat de eden van den Permanenten Raad in beginsel besloten hebben de regeering van Franco in Spanje te erkennen. Ieder van de leden der entente blijft evenwel vrij deze erkenning te idosa «p een oogcnbUk dat hem gunstig VOOR ZEELAND, NOORD-BRABANT, ZUID-HOLLAND, UTRECHT EN NOORD-HOLLAND- Matige tot krachtige tijdelijk stormachtige wind uit Zuidelijke richtingen. Zwaar bewolkt tot betrokken, eenige regen, zelfde temperatuur als gisteren. VOOR GRONINGEN, FRIESLAND. 1 DRENTE, OVERIJSEL, GELDER- LAND EN LIMBURG- Matige tot krachtige wind uit Zuidelijke j= richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, 5j geen regen van beteekenis, zelfde tempe- ratuur als gisteren. STORMWAARSCHUWINGSDIENST: 1 Woensdagmiddag te 16 uur werd geseind aan de posten van IJmuiden tot dé Bel- gische grens en Woensdagavond te 20.30 uur aan die van IJmuiden tot Delfzijl: Weest op uw hoede. LONDEN, 22 Febr. (.Reuter). Minister president Chamberlain heeft vanavond te Blackburn een redevoering uitgesproken, waarin hij een beroep heeft gedaan op het land, de politiek der regeering van „vrede dooi' kracht" te steunen- Hij zeide o.m.: „Het komt mij voor, flat onder dergelijke omstandigheden alleen roekelooze, onverantwoordelijke of onwetende lieden kunnen wenschen, dat de regeering eenige andere poli- liek zou volgen dan wij voor onszelf hebben vastgesteld, een politiek van vrede door kracht, welke geen gelegenheid zal voorbij 'aten gaan verdenkingen en vijandelijkheden den kop in te drukken en tezelfdertijd gestadig, vastberaden en met de Ifulp van onze vrienden binnen en buiten het rijk eert macht op te bouwen, die zoo formidabel is, dat zij onze rechten kan handhaven tegen ieder, die zoo onbezonnen zou zijn ons aan te vallen." Na de uitbreiding der defensiemidcelen te hebben geschetst trad Chamberlain in bijzon derheden over het werk der verdediging van de burgerij, dat geschiedt onder leiding van sir John Anderson. Hij zeide te hebben opgemerkt, dat een aan tal critici zeer stellig verklaart, dat daar stalen schuilplaatsen, welke aangeschaft worden en waarvoor de kosten 20 millioen pond bedragen, geen bescherming geven tegen directe treffers, deze moeten worden opgegeven en dat in plaats daarvan schuilplaatsen moeten worden ver zorgd, die zoo diep onder den grond liggen, dat zij door geen enkele bom kunnen worden ge troffen. De zaak is echter niet zoo eenvoudig. Er moet rekening gehouden worden met de mo gelijkheid dergelijke diepe schuilplaatsen binnen te gaan zonder paniek of overijling. Een directe treffer bij den ingang zou veel slachtoffers eischen. De regeering heeft nog geen definit-el De Belgische oudstrijders hebben in de krypte te Laeken met hun vaandels een bezoek aan het graf van Koning Albert gebracht TOKIO, ,:Z Fcl,r. (Reuter) Wat wil Japan eigenlijk in China? Volgens een zeer goed ingelicht Japanner is dit het vraag stuk dat de Japansche regcering in drie groepen verdeelt. De radicaalste dezer stroomingen, die de „Zuid-China-groep" wordt genoemd, wil onder geen voorwaarde vrede, voor en aleer geheel China onder Japansche controle staat. Zij predikt een trotseerende houding tegenover Engeland en de Vereenigde Staten, verdrijving van alle blanken uit China en koestert zelfs aspiraties ten aanzien van het gebied ten Zui den van Japan. De tweede groep, de „Noord-China-groep", is voorstandster van vrede met China, ontrui ming van Zuid- en Midden-China en concen tratie van de geheele Japansche bedrijvigheid in het Noorden, Binnen-Mongolië en Mand- sjoekvA». Deze groep bevat zeer bekende na men: generaal Doihara, Itagaki, den minister van Oorlog, Matsoei, oud-opperbevelhebber te Sjanghai, generaal Araki, minister van Onder wijs en favoriet van het Japansche publiek. Men zegt, dat ook admiraal Jonai, minister van Marine, en eenige andere vooraanstaande zee-officieren, deze strooming steunen. De lei ders van de „Noord-China-groep" zouden zich zeer bezorgd maken over de groeiende ontevre denheid onder de boeren, die 57 procent van de natie vormen, en de kleine industrieelen, die getroffen zijn door de beperking van den in voer van grondstoffen en artikelen, welke niet direct voor den oorlog noodig zijn. Zoowel boeren als kleine ondernemers staan op het dat htm opofferingen m vroegere, oorlogen niet beloond zijn, en eischen de ver zekering, dat de verovering van China htm voordeelen zal brengen. In verband met deze houding vreezen de leiders der tweede groep, dat de nationale eenheid en de nationale mo bilisatie van arbeidskrachten, kapitaal en ma teriaal niet verwezenlijkt kunnen worden. Intusschen is er zooveel verschil van mee ning en afgunst tusschen de radicale en de gematigde groep en in kringen van militairen, politici en hofdignitarissen, dat het niet onmo gelijk zou zijn, dat de „Noord-China-groep" een propaganda-actie tegen de Sovjet-Unie op touw zou gaan zetten om de aandacht van de binnenlandsche aangelegenheden af te leiden. Daardoor zou zij dicht naderen tot de derde groep, de anti-Sovjetstrooming, die het parle ment wenscht te ontbinden en een nieuwe nationale partij wil vormen ter voorbereiding van een oorlog met Rusland. De aanhangers van deze beweging betoogen, dat een oorlog in een zóó volledige Japansche overwinning zou eindigen, dat alle Japansche moeilijkheden op het gebied van binnen- en buitenlandsche po litiek zouden verdwijnen. Er wordt in Japan nog veel gesproken over de vredesactie van Konoje, den vorigen minis ter-president. Men zegt, dat Konoje verschei dene maanden in geheime briefwisseling heefr gestaan met Wang-Tsjing-Wei, die in Decem ber uit de Kwomintang is gezet. Konoje's vre desvoorwaarden Werden in November door den keizer bekrachtigd. Tegen de bekendmaking heeft zich toen Soeëtsoegoe, in dien tijd minis ter van Binnenlandsche Zaken, krachtig ver zet. Soeëtsoegoe wilde het parlement ontbinden en alle maatregelen nemen, die China op de knieën zouden kunnen brengen. Men zegt, dat Konoje en Ikeda, minister van Financiën, talrijke dreigbrieven hebben ont vangen van extremistische officieren in China, die het hun kwalijk namen, dat zij over vrede dorsten te spreken. Konoje heeft toen toch zijn vredesvoorwaarden gepubliceerd onder druk van hofkringen, menschen uit financieele krin gen en journalisten. Overigens gelooft niemand in China, dat de regeering-Hiranoema lang aan het bewind zal blijven. Men voorspelt een kabinet, dat voor 100 procent uit militairen zal bestaan. In som mige kringen gelooft men, dat de verwezenlij king dier verwachting verhaast zal worden door een actie van de jongere officieren, die ook het bloedige oproer van Februari 1936 hebben ont ketend. Zij zouden thans hun plannen beter voorbereid hebben. besluit kunnen nemen over de kwestie van diepe bomvrije schuilplaatsen, doch intusschen is het volgens spreker zeer zeker juist voort te gaan met de splintervrije schuilplaatsen. „Mijn eigen meest oprechte wensch, aldus ging spreker verder, is de vestiging van den vrede te zien en het vertrouwen, dat hij be waard zal kunnen blijven. Ik geloof, dat zoodra dit vertrouwen in aanzienlijke mate zal zijn ver kregen, het mogelijk zal zijn over te gaan tot de taak der ontwapening door algemeene overeen komst. Geen der landen gaat voor de aardigheid over tot dezen ruïneuzen vorm van uitgaven. Zij doen dat, omdat zij bevreesd zijn voor hetgeen met ben zou gebeuren, indien zij ontwapenen. Neem deze vrees weg en automatisch zal ontwapening volgen Chamberlain voegde hieraan toe. dat hij de onlangs tusschen de Duitsche en Britsche kO' lenindustrieën gesloten overeenkomst, welke ge' volgd zal worden door onderhandelingen tus schen de vertegenwoordigers der Britsche en Duitsche industrieën, in het algemeen, ten zeer ste toejuicht. Bovendien zal de minister van Handel de volgende maand een bezoek aan Berlijn brengen en op deze wijze door persoon lijk contact deze methode verder bevorderen. „Ik ben het eens met de de vorige maanfl dcor Hit-Ier gesproken woorden, toen hij zeide dat samenwerking tusschen onze volken in het volledig vertrouwen voor elkander voor de ge heele wereld geluk zou beteekenen. Vertrouwen wordt niet in een dag geboren en wanneer het eens verstoord is, is er veel tijd voor noodig het te herstellen. Doch een weinig goede wil aan beide zijden heeft een wonderlijk heilzaam effect, en ik voor mij bezie de toe komst met de groote verwachting, dat deze gelukkiger zal blijken te zijn, dan het verleden.' Vogens een Reuter-bericht uit Chattam (Massachussetts) heeft een schip, dat aange duid wordt als P.E.C.C., draadloos geseind, dat het getorpedeerd is door een onbekenden on derzeeër op 200 mijl ten zuiden van de Azoren. De letters zouden de draadlooze roepletters kunnen zijn van het schip, ofschoon in de be staande nomenclaturen niets gevonden kan wor den ten aanzien van zoo'n sein. Het bovenstaande bericht is opgevangen door de Radio Marine Corp. en was afkomstig van het s.s. Tulsa, dat hier nog aan toevoegde, dat het schip in zinkenden toestand verkeert op een plaats, die aangeduid wordt als 32 graden 10 min. N.B. en 37 graden W.L. De Tulsa heeft het zinkende schip, dat S.O.S.-signalen uitzond om 13 uur Greenwichtijd, niet geïdentificeerd. De Tulsa tracht weer met het schip in verbinding te komen. Het marine-hoofdkwartier van Bos ton merkt op, dat roepletters die met een P. beginnen, gewoonlijk gebruikt worden door Nederlandsche schepen. Van bevoegde zijde te Amsterdam maakt men er ons opmerkzaam op, dat de roepletters P.E.C.C. inderdaad zouden wijzen op de Neder landsche nationaliteit van het betrokken schip. De waarschijnlijkheid is echter groot, dat de Tulsa het door het zinkende schip uitgezonden sein onjuist opgevangen heeft of wel, dat het sein zelf niet juist is uitgezonden, hetgeen, ge zien de omstandigheden, waaronder de tele grafist moet werken, niet geheel uitgesloten geacht zou kunnen worden. Voorts doet men ons opmerken, dat een tor pedo-aanval door een duikboot op de aange geven plaats ook zeer onwaarschijnlijk geacht moet worden. GENÈVE, 22 Febr. (Reuter.) De Vereenigde Staten hebben gunstig geantwoord op de vraag welke Avenol heeft gericht tot alle staten, wel ke geen lid zijn van den Volkenbond, om de technische en niet-politieke samenwerking met den bond te versterken. ROME, 22 Febr. (Reuter). Men verdiept zich te Rome in gissingen over de bewegingen van Grandi, die Maandag voor zijn derde be zoek in drie weken tijd uit Engeland te Rome is aangekomen. In politieke kringen meent men hier een aan wijzing in te zien voor een geringe spanning tusschen Londen en Rome over de Spaansche kwestie, welke te Rome de meeste belangstel ling blijft vragen. De opschriften der bladen spreken van „twijfel, aarzeling, intrige" tusschen Londen en Parijs en Burgos. LONDEN, 22 Febr. (Reuter.) Li de nabijheid van een tunnel bij het station te Glasgow zijn twee treinen op elkaar gereden. Een reiziger v.'erd gedood, terwijl 31 menschen gewond wer den. Eenige rijtuigen sloegen in den tunnel om waardoor het licht defect geraakte. De meeste slachtoffers waren op weg naar Parkhead om den voetbalwedstrijd tusschen Celtic en Hearts brj te wonen. Chamberlain sprak te Blackburn over de Britsche politiek. De nieuwe Belgische regeering werd door Koning Leopold beëedigd. Turkije heeft het bewind van Franco rechtens erkend. De leden van den Balkanbond besloten in beginsel Franco te erkennen. De Hongaarsche premier Teleky legt een regeeringsverklaring af. De Tweede Kamer heeft Woensdag de behandeling der Indische begrooting voortgezet. De Tweede Kamer spoedig tot na Pa- schen uiteen? De Eerste Kamer heeft de begrooting van Defensie aangenomen. H. M. de Koningin bezoekt den ijs hockey-wedstrijd CanadaAmerika, te 's-Gravenhage. Conflict bij de Vrijwillige Burgerwacht te Apeldoorn. Belangrijke opdracht van Venezuela aan Nederlandsche firma. Goede raad „Wie geheel radeloos wil zijn, moet zich door allen laten raden," is een oud Spaansch gezegde. Er zijn men schen, die bij ieder en telkens weer, om raad komen. Goede raad is niet zoo gemakkelijk te verkrijgen en daarom moet een weloverwogen keuze gedaan wiens of wier raad men in roept. Loop niet bij Jan-en-alleman om raad en kom niet telkens weer- aan met hetzelfde. Wanneer ge met zorg uw raadslieden gekozen hebt, moet ge u aan hun raad houden. Vooral moet ge u er voor hoeden om goede raadgevers voor het hoofd te stooten, door toch weer naar anderen te gaan en bij ieder opnieuw hetzelfde te vragen. Dan verspeelt ge het ver trouwen bij de ernstige menschen, die u helpen kunnen. Ga vooral met u zelf te rade en bedenk daarbij ook, dat er nog een Moeder van Goeden Raad is, tot Wie we onze toevlucht kunnen en moeten nemen. TOKIO, 22 Febr. (Reuter). De „Asahi Sjim- boen" bericht, dat de Japansche consul-gene raal te Sjanghai opdracht heeft van den ge meenteraad van de internationale nederzetting te eischen: onmiddellijke arrestatie van de ter roristen, vermeerdering van het aantal Japan sche leden van den gemeenteraad en grondige reorganisatie van de internationale nederzetting ter vergemakkelijking van het handhaven van orde en rust. Het blad voegt hieraan toe dat de Japansche regeering onafhankelijk handelend zal optreden, wanneer deze eischen worden verworpen. De Japansche marine-autoriteiten hebben tevens stappen gedaan bij de consuls van En geland en Noorwegen te Sjanghai om te pro testeeren tegen het vervoer van rijst door Brit sche en Noorsche schepen uit het door Japansche troepen bezette gebied naar het nog niet be zette gebied. De Japansche autoriteiten behou den zich het recht voor maatregelen te nemen. Volgens een Havas-bericht heeft de woord voerder van de Japansche marine te Sjanghai aan de pers medegedeeld, dat in verband met het vermoorden van een Chineesch politieman bij Singapore Road hedenochtend, tien Japan sche mariniers naar dit deel van de interna tionale nederzetting zijn gezonden om met de politie samen te werken. Dit deel van de neder zetting werd vroeger bewaakt door de Italiaan- sche troepen. Naar Reuter uit Sjanghai meldt zijn zeven en veertig buitenlanders, onder wie 19 Engelschen en 11 Amerikanen heden in Kioekiang aangeko men uit Koeling, dat met een beleg wordt be dreigd. Zij zijn de Japansche en de Chineesche linies ongedeerd gepasseerd. k^lA VAG.VUUui in mil ir.'////;;t#?. Stand op Donderdag 1 uur van.: 742.2 Vorige stand; 756.2

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1