Veranderingen in den Raad imHleetmaketskuusl (dë SPRINGBOK Haarlem, 23 Febr. BRACHT DEE. V VERSTARRING? ntroducHe Cosl'uum naar maal kleeJinpmapa/Ijnen BELEEDIGING VAN HET NOTARIAAT OO DONDERDAG 23 FEBRUARI 1939 Ook vroeger werden er veeljarige zittingsperioden gemaakt „Plakkende" raads leden VRIJDAG-CONCERT H.O.V. Concerten voor 2, 3, 4 piano's en 4 violen Kuituur- en oerwereld op Sumatra BURGERLIJKE STAND TIJDELIJKE AANBIEDING TOT 15 MAART Wordt alleen afgeleverd indien het GEHEEL EN AL aan Uw verlangens voldoet. En gedurende 12 maanden ten volle gegarandeerd. ANEGANG HAARLEM „Hotel Groot Badhuis Nieuwe eigenaars zetten het bedrijf voort UITSPRAKEN RECHTBANK Oudejaars-dieven Gevonden dieren en voorwerpen Een gids voor Sassenheim Programma Radio-Centrale R.K.W.S.V. „Sportief" DE KANO EN DE SPORT Propaganda-avond voor de kano sport in jeugdbioscoop „City" Maar is het notariaat een bevolkingsgroep? De „speciaal"-dief Hazardspelers veroor deeld BILJARTEN Kampioenschap van Haarlem le klasse Goeie tyding van die Kaap AGENDA Bioscopen 24 Februari Veroordeeling van B. en W. van Sassenheim Vonnis in hooger beroep bevestigd Junioren-tournooi R.C.H. UIT DEN OMTREK ZANDVOORT STAD UWS By de invoering van het evenredig kiesrecht is de veronderstelling geuit, dat er in de sa menstelling van de vertegenwoordigende licha men voortaan maar weinig veranderingen meer Zouden komen. De verkiezing van personen Werd toen immers door het stemmen op lijsten Vervangen en, zoo dacht men, wie eenmaal een plaats op zoo'n lijst zou hebben veroverd, zou er wel moeilijk meer af te krijgen zijn. Men voorzag reeds raden, Provinciale. Staten en een Staten-Generaal saamgesteld uit uit sluitend oude mannen en aan hun zetel vast gekleefde partij-corypheeën. Een terugblik op het verloop van den Haar- lemschen gemeenteraad in de afgetoopen zit tingsperiode toont echter aan, dat het in de practijk zoo'n vaart niet loopt en dat de ver jonging van de partijvertegenwoordiging niet in het gedrang behoeft te komen, Omdat de tijd zelf reeds voor de noodige mutaties zorgt. Allereerst zijn er betrekkelijk velen, die over. lijden, dan zijn er, die door hun levensomstan digheden moeten verhuizen en ook zijn er ge noeg voor wie het baantje van raadslid, of sta tenlid, zijn aantrekkelijkheid verliest. Wat dit laatste betreft zijn het vooral de nieuwelingen, die zich teleurgesteld voelen Zij hadden zich bij hun intrede in den Raad zoo- Veel van hun invloed en macht voorgesteld, enkelen waanden zich waarschijnlijk op den goeden weg, wereldhervormers te worden en met de stukken op tafel Wijkt dan, dat zij het, door ijzeren noodzaak in bedwang gehouden, niet verder kunnen brengen dan hun voorgangers, tegen wie zij wellicht tijdens de verkiezings campagne heftig te keer zijn getrokken. Voor Sommigen is dit zoo'n groote ontgoocheling, dat Zij van verdere deelneming aan het openbaar bestuur afzien. Van de 39 raadsleden, die den nieuwen raad Van 1935 vormden, zijn er thans nog 31 Over. Als wij de bekend geworden candidaatstellingen en mededeelingen, dat geen nieuwe candidatuur meer gewenscht wordt, overzien, dan is het al zeker, dat de nieuwe raad van 1939 in verge lijking met die van vier jaar terug, veertien fiieuwe leden zal aanschouwen. Om ï£isch bloed in den Raad te houden, is Zoo'n verandering na slechts vier jaar wel ge- S'chikt. Misschien bruist het leven er zelfs wat al te onstuimig op die manier. Maar bij deze veertien nieuwe gezichten zal het niet blijven. De samenstelling van de can- didatenlijsten kan nog teleurstellingen voor de Zittende leden opleveren en ook is het nog mo gelijk, dat de ongunst der kiezer.s enkelen par tijen een zeteltje ontfutselt. Niet alleen de eenlingvertegenwoordigingen in den raad loopen die kans, maar ook de grootere partijen kuil den daarvan te lijden hebben. Stellen wij de mogelijkheid, dat er behalve genoemde veertien dog vier zittende leden afvallen, dan zou de Raad in September, na vier jaar, bijna voor de helft vernieuwd zijn. En ook de Overblijvende 21 leden blijken geen Plakkers te zijn. Van de thans zittende raads leden is de heer M. de Braai de oudste in dienstjaren. Hij werd op 26 Juni 1900 gekozen e-d heeft van dien datum af onafgebroken zit ting gehad voor de anti-revolutionnaire partij. Rij .behoort niet tot de blijvers, want hij heeft den wensch te kennen gegeven voor den nieu wen raad niet meer in aanmerking te komen Wegens gevorderden leeftijd, maar wij noemen hem nOg in dit verband, omdat hij de nestor is van den tegehwoordigen raad en de andere Raadsleden ver achter zich laat. Op hem toch volgen in datum van verkiezing de heeren wet houder W. J. B. van Liemt, G. Wolzak en M. L. A. Klein, die alle drie in 1915 werden ge- hozen. De heer Reinalda is opvolger met als verkiezingsjaar het jaar 1917 en dan komen Wij al tot 1919, het jaar van de invoering der evenredige vertegenwoordiging. Van dat jaar *al in den vólgenden Raad alleen de heer Peper hog over zijn, omdat mevrouw Maarschall Rbmin en de heer Boes, die ook in 1919 werden Sekozen, van plan zijn te bedanken. De heer Castricum is van het jaar 1921, de heeren ^lein Schiphorst en Joh. Visser van het jaar l923; de heer mr. dr. F. A. Bijvoet vanaf 1927. ^an 1931 af de heeren mr. v. Dam, Mars, mevr. ■Pr. Scheltema-Conradi en Westerveld, van 1933 de heer mr. Blankevoort, van 1934; de heer Wd. Wall en de overigen van 1935. Een bijzondere plaats nemen de heeren Wölff, "leijers en van Kessel in. Deze zijn van 1927 lid van den Haarlemschen Raad, maar waren v°ordien reeds lid van den raad van Schoten Bloemendaal; de heer Wolff van 27 Juni 1911 de heer Meijers van 3 Juli 1917 en de heer v&h Kessel van 21 September 1918 af. Men ziet hieruit, dat %et kleven aan raads- *etels nog al losloopt. In de afgeloopen vier jaar zijn er ook twee Wethouders gestorven, n.l. de heeren mr. J. Ger- Wtsz en W. Roodenburg. Zij werden vervangen ö°or de heeren Reinalda en v.d. Wall. Een derde Wethouder, de hes. A. G. Boes. zal wegens ver vorderden leeftijd geen nieuwe candidatuur Vah zijn partij, den Vrijzinnig-democratischen ^°hd, aanvaarden, zoodat in September het c°Üege van B. en W„ in vergelijking met vier tear geleden, zelfs voor minstens driekwart ver nieuwd zal zijn. .Rij alle geroep om fristfh bloed is dit wel een a tje te veel van het goede, zelfs als wij in aanmerking nemen, dat de vierde im Eunde, 'ethouder Reinalda, reeds eenige jaren geleden j V van het colle'ge uitmaakte. In het dage- ^'ksche bestuur van een gemeente is eenige Vrtinuïteit wel gewenscht. Rog een derde lid ontviel den Kaad door den dood, n.l. de eenige vertegenwoordiger van de vrije of wilde lijst, de heer G. J. BOuman. Hij was min of meer bij toeval in den Raad aan geland, toen de NSB'ers, die zelf geen can- didaten voor den Raad hadden gesteld, het parool uitgegeven hadden op zijn lijst te stem men en waarschijnlijk zelf aan dat advies had den voldaan. Of zijn opvolger onder deze om standigheden veel kans heeft in September in den nieuwen raad terug te keeren staat te be zien. 'Een andere eenling in den Raad, de heer van Engelen, vertegenwoordiger van de katho liek democratische partij, heeft verteld, dat de politiek hem niet meer bekoort en dat hij zich daaruit geheel terugtrekt. Intusschen is de K.D.P. opgeheven, zoodat er in Haarlem bij de a.s. verkiezingen geen candidaat meer zal worden gesteld in lijnrechte oppositie tot de R.K.S.P. En deze zelfinkeer bij de K.D.P. zal dan waarschijnlijk ook een terugslag hebben Op de kansen van den heer Schaafsma, die vier jaar geleden door de Christen.democraten naar den Raad werd afgevaardigd. Reeds toen was deze krachtvertooning een verrassing en het is de vraag of dit kunststukje dit jaar zal kunnen worden herhaald. De liberalen beschikken over twee vertegenwoordigers in de kracht van hun leven, mevrouw Mr. Scheltema-Conradi en Mr. Blankevoort, die ook weer gecandideerd zijn vOor den nieuwen raad, zoodat, indien de libe rale gedachte in Haarlem krachtig blijkt te zijn, deze vroeden wel weer op het Prinsenhof zul len terugkeeren. De katholieken hebben sinds 1935 alleen den heer Kuiper verloren, die naai Utrecht verhuisde, doch drie zittende leden, mevrouw Weber-Strick en de heeren Weustink en van Tetering hebben te kennen gegeven, niet, meer in den nieuwen raad te willen terugkee ren. Het hardst aan veranderingen onderhevig blijkt de groote SDAP te zijn geweest. Van de veertien zetels zijn sinds September 1935 vijf vernieuwd en een enkele zelfs twee maal. In September zullen er in de fractie der SDAP maar vier leden over zijn, die langer dan vier jaar zitting in den raad hebben. Niet veel voor 'n partij, die geroepen wordt om wethouders te leveren. Het is opvallend, dat, in het bijzonder de jongere leden klaarblijkelijk weinig voor het raadslidmaatschap voelen of dat zij er, eenmaal in den Raad, gauw genoeg van krijgen. Men heeft bij de SDAP eenige moeite geschikte can- didaten te vinden. Alles bijeen, geloovcn wij, zonder nu juist een minutieus onderzoek naar den toestand in vroe ger jaren te hebben ingesteld, dat de gemid delde zittingsduur van een raadslid tegenwoor dig zeker niet langer is dan in den tijd vóór de invoering van de evenredige vertegenwoor diging. Integendeel, er zijn ons voorbeelden uit vroe ger jaren bekend, dat dezelfde persoon keer op keer gecandideerd werd en. b.v. tot op zeer hoo- gen leeftijd wethouder is geweest. Het laatste Vrijdagconcert brengt een zeld zaam programma en een serie van medewer kers, waarvan het programma zegt: „de H. O. V. moet een huiselijk gehéél vormen, waarvan één deel muziek maakt en het andere deel mu ziek hoort." Een bijzondere attractie is zeker het concert voor 4 piano's van Bach, waaraan vooraf gaat de origineele zetting van het concert n.l. voor 4 violen van Vivaldi, zoodat men tweemaal on geveer hetzelfde concert geeft, echter in geheel andere samenstelling. Het pianoconcert wordt gespeeld door de dames Emmy van Eden, Betsy Koopman, O van Marle de Booy en C. Hesselo. Het concert voor 4 violen wordt uitgevoerd door de beide concertmeesters en den aanvoerder der tweede violen, Gijs Beths, G. Mulder, L. A. de Graaff en J. Eggelte. Verder komt tot uitvoering het Concert voor 2 piano's van Mozart, dat gespeeld wordt door P. de Waardt en Jac. Zwaan en eveneens wordt het Concert voor 3 piano's ten gehoore ge bracht van Mozart, waaraan Mart. J. Lürsen zijn medewerking verleent. Alle concerten zijn met Orkestbegeleiding. Marinus Adam vangt het Concert aan met de Ouverture „Het verlaten Eiland" van Haydn. Een zeker niet alledaagsch programmal E enheel bijzondere film wordt Zondagmor gen 26 dezer onder auspiciën der Cinematogra fische Volksuniversiteit in het Rembrandt- Theater alhier vertoond. Het is een film van Sumatra, de eenige die van dat deel van ons Insulinde bestaat, waarop zelfs de Indisch-man veel vreemds en onbekends zal zien. Zij werd opgenomen door een Zweedsche wetenschappe lijke expeditie, die, na den tocht over zee, haar expeditie bij Padang begon. Zij gaat daarna het binnenland in en ondervindt allerlei vreemde dingen, ook op natuurgebied. Per trein wordt de reis dan voortgezet naar het Hoogland, waar men de prachtigste landschappen krijgt te aan schouwen. Ook de wonderlijke dierenwereld hier krijgt men te zien, o.a. de volledige verfilming van 't leven der roode mieren, wat zeer interessant en leerzaam is; de neushoornvogels, vliegende hon den en veel ander karakteristieks. Men bezoekt vervolgens de streek der Me- nagkabauers, met de prachtige kunstvol ge beeldhouwde huizen. We maken hier een hu welijksfeest mee, leeren den rijstbouw kennen en de eigenaardige dressuurschool voor apen, die worden afgericht om cocosnoten vanuit de hooge palmen naar beneden te werpen, enz. In Fort de Koek maken wij een markt mede, waar meer dan 60.000 menschen bijeen zijn. Wij wonen buffel- en paardenrennen bij, enz. Deze film is toegankelijk voor alle leeftijden. Getrouwd: 23 Febr. 1939: W. v. Leeuwen en G. Addiks; A. J. v. Zanen en J. J. Willemse; A. v. Ommeren en M. Bouwman. Geboren: 20 Febr. z. van T. A. Geurtz-Baat- sen; 22 Febr.: d. v. L. H. M. v. d. Aa-Heckhau- sen; d. van G. K. Klooster-Elfrink; d. van E. C. v. d. Moolen-v. Verseveld; 23 Febr. d. van A. Slooff-Vrugtman. Overleden: 21 Febr. J. Lohuijs, 59 j., Mrt. v. Heemskerkstraat; 22 Febr. C. M. Seijsener- Stokman, 36 j., Kamperlaan. iuweettie In aansluiting met ons bericht van gisteren kunnen wij nog mededeelen, dat de koopers van hotel Groot Badhuis, de heeren S. W. Kuchlin te Den Haag, G. J. A. Bakker te Nijmegen en L. Junclau te Wassenaar voornemens zijn voor zoover noodig het hotel te restaureeren en met Pinksteren de deuren voor de eerste gasten van het voorseizoen te openen. Een der koopers, de heer S. W. Kuchlin, is alhier geen onbekende, daar hij eenige jaren tot en met het jaar 1937 het G'rand Hotel aan den boulevard Barnaart exploiteerde. Omtrent de overname van den in 't hotel aanwezigen in ventaris kon men nog geen inlichtingen ver schaffen, doch vermoedelijk zullen over het koopen van den inboedel onderhandelingen worden gevoerd. Het eeuwigdurend erfpachtsrecht van 'n per ceel grond met opstallen achter de hotelgarage werd toegewezen aan den heer W. Paap q.q. te Zandvoort voor 6600. Twee Hagenaars, een monteur en een koop man, die zich op 31 December in den namid dag toegang hadden verschaft tot een woning aa.n de Pijnboomstraat, terwijl de koopman reeds in den middag 'n huis aan de Eemster- straat met een bezoek „vereerd" had, stonden twee weken geleden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht. Tegen den koopman was een jaar geëischt; tegen den monteur acht maanden. De Rechtbank besloot hedenmorgen het re- classeerings-rapport af te wachten. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur Beursje met inhoud, Rutte, Kleverlaan 70; kinderhandschoen, Toeset, Mr. Cornelisstraat 40; hondje, Bergman, Eemstraat 14; armband horloge, Versteeg, Kruisstraat 44 H.; hond, Burck, Velserstraat 70; hond, Scholten, Rijks straatweg 499; hondje, v. Donselaar, Bakker straat 51; hond, politie, Zandvoort; 4 honden, Asyl, Ridderstraat 11; dameshandschoen, Smit, Eendrachtstraat'20; portemonnaie met inhoud mej. Meulman, Wagenweg 47; portemonnaie met inhoud, Bur. van politie, Smedestraat; por temonnaie met inhoud, Kuiper, Timorstraat 29, Heemstede; jongensportemonnaie met inhoud Nul, Floresstraat 33; rijwielbelastingplaatje, Enderman, Roerdompstraat 18; sleuteltje, Huis mans, Pegasusstraat 3; kindertaschje, v. Steijn, Spaarnhovenstraat 63; actentasch met inhoud, Eechhorn, Z. Tuindorplaan 34; tabakszak, Wa- leveld, Dunklerstraat 80; een paar wanten, Zuijdam, Vergierdeweg 52 A. Reeds lang bestond het plan een gids voor Sassenheim uit te geven. Door verschillende omstandigheden echter is dit plan telkens weer op de lange baan gescho ven. Door de a.s. vestiging van Sikken's Lakfa brieken, waardoor zich minstens 25 gezinnen in Sassenheim zullen moeten vestigen, is de kwestie weer urgent geworden. De burgemeester, de heer Gouverneur, die het initiatief nam, heeft thans in een circu laire een beroep gedaan op de medewerking van zijn gemeentenaren. Zoodat de uitgave waarschijnlijk wel spoedig ter hand kan worden genomen. Vrydag 24 Februari Programma 1; Jaarsveld. Programma 2Hilversum I en II. Programma 3: 8.00 Keulen, 9.20 Parijs Radio, 9.30 Radio PTT Nord, 9.50 Pauze, 10.00 Parijs Radio, 10.40 Radio PTT Nord, 12.30 Brussel N., 2.20 Motala of Diversen, 2.40 Radio PTT Nord, 3.20 Keulen, 4.15 Droitwich, 4.50 Keulen, 5.20 Brussel Ned., 5.50 Brussel Fr., 6.20 Keulen, 7.30 Diversen of gram., 8.35 Straatsburg, 9.35 Brus sel Fr., 12.20 Brussel Ned., 10.30 Keulen, 11.20 Parijs Radio. Programma 4: 8.00 Brussel Ned., 9.20 Diver sen, 10.35 Londen Reg., 12.35 Droitwich, 1.20 Londen Reg., 5.20 Droitwich, 6.40 Londen Reg, 7.20 Droitwich, 9.45 Diversen, 10.05 Droitwich. Programma 5 8.00—7.00 Diversen, 7.008.0C Gramofoon, 8.00—12.00 Diversen. Men bericht ons, dat de eerste trainingstocht voor de damesafdeeling „Sportief" hedenavond om 8.15 uur zal plaats hebben. Nieuwe leden kunnen zich nog opgeven bij den heer H. d. Haene, Vooruitgangstraat 46 en vanavond bij den heer G'. A. Mol, Gr. Willemstraat 12 (fietsleider), vanwaar ook de trainingstocht begint. De nieuwe woonschuit, die door helpend Heemstede het gezin v. d. Zwaag is ge schonken, in ruil voor de oude, die op Dinsdag na Kerstmis afbrandde Het varen in een kano en het kanovaren zijn twee geheel verschillende dingen. Het kanovaren is superieur aan het varen in een kano, het staat hooger, eischt veel meer lichamelijke inspanning en is „sport." Het varen in een kano heeft, evenmin als het rijden in een auto of op een fiets, nog nooit aanspraak kunnen maken op zekere sportkwaliteiten. Deze twee toepas singen van de kano worden nog al eens verward. En om de vele misverstanden, die er over het gebruik van een kano in omloop zijn, te ont zenuwen, en tevens om de groote verschillen tusschen kanosport en het varen in een kano te toonen, werd gisterenavond in jeugdbioscoop „City" aan de Zuiderstraat door de Haarlem sche verenigingen van den Nederlandschen Kanobond, „De Trekvogels" en de Haarlem sche Kanovereeniging een filmavond gehouden. De interesse, die er in Haarlem blijkt te be staan voor de kanosport, gepaard aan de acti viteit van de beide kanovereenigingen, hadden tot resultaat, dat het zaaltje bijna geheel ge vuld was. Een belangstlling overigens, die zeer gewettigd was en die ook niet is beschaamd. Begrijpelijkerwijze was het programma ineen waterige sfeer gehouden. Het gedeelte van den avond voor de pauze werd gevuld met een twee tal teekenfilmpjes, gevolgd door een lange serie opnamen van de Niagara-watervallen. Op het eigenlijke kanothema kwam men reeds in de film „Van Mötz tot München'het draaiende dagboek van een reis per kano door de rivieren tusschen de Zuid-Duitsche bergen. Onder de pauze werden demonstraties gege ven met opvouwbare kano's, die, vooral bij zeer lange tochten, die niet geheel te water zijn af te leggen, onschatbare diensten bewijzen. De hoofdfilm „Wij varen", propagandafilm van den Nederlandschen Kanobond, deed hier zijn eerste entree op het witte doek, daar de film pas een dag van tevoren gereed gekomen was. Deze propagandafilm was vervaardigd uit ge deelten van amateuropnamen, onvervalsehte grepen uit het vroolijke leven in de kanosport. Werd in het eerste gedeelte zeer uitvoerig op het kanotoerisme gewezen, het tweede gedeelte bracht de wedstrijden in de kanosport, met de verschillende kanotypen, die voor wedstrijden gebezigd mogen worden. De film, die buitengewoon insloeg, en die op een frissche wijze, een blik wierp achter de schermen van het kanovaren, werd ingeleid door den heer K. v. d. Plaats. Eep. vroolijk slot werd aan den avond ge maakt door een filmpje van Charlie Chaplin. 0 Een 54-jarige machinist uit Beverwijk had in September van het vorige jaar bij een openbare veiling in het notarishuis aan de Bilderdijkstraat pamfletten verspreid onder de aanwezigen, die beleedigend waren voor het notariaat in het algemeen en voor den 62-jarigen notaris W. in het bijzonder. Hij had de gestencilde geschriften op de tafel tjes gelegd en aan verschillende personen uitgereikt, waaronder toevalligerwijze ook een candidaat-notaris, zocdat het ook onder oogen der notarissen kwam, die het geschrift hedenmorgen als getuigen voor de Haarlem sche rechtbank zeker beleedigend voor de notarissen noemden. De Officier van Justitie had twee wetsover- tredingen ten laste gelegd. Op de eerste plaats de beleediging bij geschrifte in het openbaar van een bevolkingsgroep en daarnaast nog eenvoudige beleediging van een notaris. Er is een kwestie geweest, zei de Officier, tusschen verd. en notaris W., en nu heeft verd het recht om te denken wat hij wil, maar niet om in het openbaar stemming tegen dien no taris te gaan maken en nog veel minder om een blaam te werpen op het geheele notariaat. Het notariaat en de betreffende notaris zullen ongetwijfeld bevredigd zijn, als verd. maar ophoudt met zijn beleedigingen en in verband daarmede volstond de Officier met een geldboete van f 75te eischen, te vervangen door 25 dagen hechtenisstraf. Mr. Nieuwenhuis, de verdediger, bestreed op juridische gronden beide tenlasteleggingen en vroeg vrijspraak. Zijn cliënt zou niet bedoeld hebben de notarissen in het algemeen, doch zooals uit het pamflet duidelijk blijkt, slechts het notarisambt. En dat kan geen groep der bevolking worden genoemd. Subsidiair vroeg spr. gezien de omstandighe den een lichte veroordeeling. Hij vertelde in het kort de geheele kwestie en eindigde met de opmerking, dat de gemoedsstemming van zijn cliënt toch wel te begrijpen is. Na re- en dupliek werd de uitspraak bepaald op 8 Maart. In dezen tijd van specialiseeren hoeft het ons niet te verbazen, dat ook de leden van het gilde der dieven en inbrekers zich toe gaan leggen op diefstal van bepaalde zaken. Een 42-jarige vischkoopman had zich zeer beschcidenlijk, maar met succes toegelegd op diefstal van tasschen en fietsen. Boodschap- pentasschen had hij in den loop van Decem ber hier en daar van fietsen gehaald en de fietsen zelf had hij in Haarlem en omrin gende gemeenten ook van tijd tot tijd buit gemaakt. Eens had hij zich vergrepen aan een jas, die op den 12en December in het Rozenkrui sersgebouw hing. Voor de rechtbank ontkende hij echter hard nekkig. Hoe kom je dan aan deze tasch? vroeg de president, op een der vele stukken van over tuiging wijzend. Aan een kraam in Amsterdam gekocht. En aan die tasch? Och, meneer, dat ding had ik al jaren en jaren! Niet minder dan tien' getuigen vertelden hun belevenissen met boodschappentasschen en fiet sen en van hun ontsteltenis als zij die voor werpen naderhand vermisten. Een rechercheur-hoofdagent had een bij verd. gevonden fiets chemisch onderzocht en kwam tot de conclusie, dat het merk overeen kwam met dat van een in Hillegom gestolen fiets. In de Generaal Cronjéstraat had verd. merkwaardige dingen gedaan, waardoor men zou kunnen twijfelen aan zijn hardnekkig vol gehouden onschuld. Hij nan> al rijdende van een damesfiets een tasch weg en peddelde lustig door tot kreten als „houdt den dief'' en uitroepen van soortge lijke strekking hem tot bezinning riepen. Toen reed hij terug, hing de tasch weer aan de fiets en vervolgde zijn weg. Die tasch had ik per ongeluk meegenomen, vertelde hij. Niettes, zei getuige, die had je gestolen. Verdachte was al achtmaal veroordeeld en in verband daarmede eischte de Officier een gevangenisstraf van twee en een half jaar met aftrek van preventieve hechtenis. Mr. Verlooy, de raadsman, achtte den diefstal niet bewezen en concludeerde tot vrijspraak, subsidiair tot een straf, die meer in overeen stemming was met den ernst der feiten. Uitspraak 9 Maart. In den zomer van 1937 hadden twee 50-ja- rige Amsterdammers in combinatie met een 3- tal Belgen in eenige door hen gehuurde zalen van het Casino speeltafels geplaatst. Hierdoor werd het publiek in de gelegenheid gesteld veel geld te winnen, doch ook te ver liezen. In den avond van den vierden Augustus had de Commissaris van Zandvoort, bijgestaan door eenige politie-mannen, een einde gemaakt aan dit hazardspel. De rechtbank veroordeelde hedenmorgen beide kooplieden ieder tot een geldboete van f 50, eventueel te vervangen door 10 dagen hechtenis. De eisch was: 2 x f 100, subs. 30 dagen. In café Insulinde a. d. Cronjéstraat werden Woensdagavond wederom 3 partijen gespeeld voor bovengenoemd kampioenschap. De match Huiskens (Ins.)Steffers (D.E.S.) was zeer spannend. De eerste nam met een mooie 48 de leiding en eerst tegen 't einde kon de D.E.S.'er hem passeeren. part. brt. hs. gem- 245 32 48 7.34 250 32 29 7.81 A. W. Huiskens J. Steffers Corvers (Ins.) gaf Metz (B.C.H.) goed partij De B.C.H.'er maakte op de 10e beurt een se rie van 40, gevolgd door 25. Wel liep de 2e klas kampioen iets in, doch verloor als volgt: G. W. Metz A. Corver 250 206 40 40 40 18 6.25 5.15 v. d. Hoek rechtvaardigde zijn plaatsing in dit toumooi door v. d. Berg (Ins.) in 26 beur- u 1T.,Hieri4ip Springbok is 'n blye boodskap van son en warm vriendskap van die Kaapkolonie aan die stam verwante Nederland. U moet diriproe: I 'n Baie goeie soel mmkadelwyn Eemg Imp.: WED. G. OUD P»w. Co. - HAARLEM Gebouw SL Bavo: Retraite spoorwegpers., 8 uur; Best. R. K. V. B., 8 uur; Lezing Laschclub, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: Letterkundige avond HaarL Boekverk. Ver., 8.15 uur. „Lion d'Or", Kruisweg: Jos. Butlervereeniging, 2.15 uur; English Association, 8 uur. Icrdensstraat 73: Brokkenhuis bazar 25 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Ged. Oudegracht 104: H. A. F. V., 8.15 uur. Rembrandt: „De Zusters", 2.30 7 en 9.15 uur. Cinema: „Spoorwegpiraten", „Meer dan se cretaresse", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De fatale nacht", 2.30, en 9.15 uur. Mo viae: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo H.G.K., 8 uur Schaak club, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Voorb. Stille Omgang, 8.30 uur. Stadsschouwburg Geloof en Wetenschap, 8.15 uur. Lion d'Or, Kruisweg Drentsche Vereeniging 8.15 uur. Gem. Concertzaal HOV-concert, 8.15 uur. Paterskerk Nieuwe Groenmarkt Recollec tieclub, 8.30 uur. Kunstzaal De Bois Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar Ezpositie 105 uur. Frans Halsmuseum Expositie 105 uur. Op 9 Februari stonden voor de Haagsche Rechtbank terecht de heeren J. P. Gouverneur, burgemeester, en W. Warnaar en H. Bader, wet houders der gemeente Sassenheim, die in hoo ger beroep waren gekomen van een vonnis van den Leidschen kantonrechter, waarbij ieder van hen was veroordeeld tot een geldboete van zes gulden subs, twee dagen hechtenis. Hun was ten laste gelegd, dat zij zonder ver gunning van Gedeputeerde Staten van Zuid holland een inrichting tot verwerken van afval in werking hebben gejiouden, toebehoorend aan de gemeente Sassenheim. Deze inrichting be stond uit een terrein, dat als stortplaats voor vuilnis diende, terwijl het op dat terrein ge storte afval door werklieden der gemeente Sas senheim werd verspreid. Het gemeentebestuur van Warmond had hierover een klacht wegens hinder ingediend. De officier van justitie had bevestiging van het vonnis van den kantonrechter gevraagd. Hedenochtend deed de rechtbank uitspraak. Burgemeester en wethouders der gemeente Sassenheim werden opnieuw veroordeeld tot een geldboete van zes gulden subsidiair twee dagen hechtenis. ten te kloppen. Bij de 14e beurt had v. d. Hoek de leiding met 152 om 112, doch zijn partner haalde op en nam zelfs met een fraaie 30 de leiding over. De D.E.S.'er antwoordde echter met een uit stekende 48 en won verdiend als volgt: F. v. d. Berg v. d. Hoek 243 250 26 26 30 48 9-34 9.61 De volgende ontmoetingen zijn vastgesteld voor Donderdagavond: 6.30 uur: G. Metz—A. W. Huiskens. 8.30 uur: J. Lamers—C. v. d. Hoek. 10.15 uur: J. LamersA. Corver. Zondag 26 Februari a.s. organiseert R.C.H. een juniorentournooi om den Zilveren Wissel beker. Deelnemende elftallen zijn: Groep I: A.F.C., H.F.C., VS.V. en RiCrH.- comb. A. Groep II: D.W.S., Zeeburgia, Stormvogels en E.D.O. Groep III: Kennemers, Ajax, Bloemendaal en R.C.H.-comb. b. Verkooping. Ten overstaan van de notaris sen H. M. van Weel te Bloemendaal, mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven te Haarlem werd gisterenmiddag in Ons Huis verkocht: I. De autogarage „Rinko" ter grootte van 2773 vierkante meter, gelegen aan de Oranje straat alhier. Verkocht voor 12.100.aan den heer L. J. Rinkel, alhier. II. Een perceel bouwterrein aan den Hoogeweg hoek Groote Krocht, groot 356 vierk. meter. III. Een perceel bouwgrond aan de Koning straat tegenover de Oosterstraat, groot 267 vierk. meter. De perceelen II en ni werden gecombineerd verkocht aan den heer J. Heu perman te Overveen voor ƒ4000.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5