Kloosterlijke soberheid in het Conclaaf Chamberlain verdedigt de erkenning van Franco Soudan belast met kabinetsvorming De positie van den dollar Het nieuws van heden I „PROTECTOR" I DE EENVOUDIGE CELLEN DER KARDINALEN NIEUWE BETOOGINGEN TE WARSCHAU ATTLEE DIENT MOTIE VAN WANTROUWEN IN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27H cf. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM WOENSDAG t MAART 1939 - OCHTENDBLAD VIJF EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21662 Waai de Prinsen der Kerk zich moeten behelpen met wit- emaille waschkommen Fresco's, harnassen en ijzeren ledikanten Een drie-partijen-regeering in België het meest waarschijnlijke Het tegenoffensief der Vlamingen Italië bemoeilijkt het werk van journalisten Tegenwerking voor hen, die zich naar Vaticaanstad begeven „Ver. Staten niet van zins de dol larwaarde te wijzigen, tenzij in een noodtoestand" Sir John Simon ziek Duitsche bladen in Polen in beslag genomen „Niemand kan zeggen, waar de republikeinsche regeering is en wat er nog van over is" Franco en de kwestie der represailles Chamberlain antwoordt Is de linksche regeering nog wettig? Geen nadeel voor Britsche belangen (Zie vervolg op pagina 2). Wie wel doet wel ontmoet Nieuwe expeditie naar de Zuidpool Ontploffing in een steenkoolmijn Het WeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiig INBRAAK-VERZEKERING Uitsluitend voor: Kerken, Pastorieën Kloosters en Kerkelijke Instellingen NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et., Ingez. mededeeiingen 50 cent; idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" n'e de rubriek Onze iomeinsche correspondent seint ons d.d. 28 Februari Strodnend water dat biedt u tegen woordig het kleinste hotel in het kleinste dorp, paar kom er niet om in de aparte- mentet van het Conclaaf. De Prinsen der Kerk wasschen zich in wit-geëmailleerde kommen met water, dat zij uit wit-geëmail leerde kannen schenken. Zulk een losse waschtafel, bestaande uit een kom en een kan, ck laatste liefst in de eerste geplaatst, is zoo extravagant ouderwetsch, dat wij geneigd zijn onze oogen uit te kijken. Het was het eerste, dat ons opviel, toen wij eindelijk in de gelegenheid gesteld werden een Conclaaf-cel te aanschouwen. Zooals steeds in het leven, bleek ook nu de stelregel op te gaan, dat wanneer eenmaal de eerste weerstand overwonnen is, alles als van zelf rolt. Wij hebben tenslotte wel een dertig tal cellen in oogenschouw genomen, maar de indruk, welken de eerste ons gaf, wijzigde bij de 29 volgende niet. In het kort: het was de indruk dien een emaille waschkom als boven beschreven op den wat comfort betreft verwenden modernen mensch maakt. Die neemt met erger genoegen, doch alleen wanneer hij bevangen is door dien gpedaardigen waanzin, welke zich uit in kam peeren. En dat doet hij zich dan ook zelf aan. Tegenover de soberheid van een Cbnclaaf-cel staat hij op zijn zachtst gesproken zeer onwen nig en als iets hem duidelijk wordt dan is het waarom een lid van het H. College, toen men in zijn bjjzijn voorzichtig tastend over het Conclaaf begon, verzuchtte, dat het toch hope lijk maar kort zou duren. „Is het dan zoo erg?" Ach neen, het Conclaaf vergt van den Con clavist alleen maar het ntoodige talent in de kennis van het zich weten te behelpen, doch men vergete niet dat vele leden van het H Col lege reeds den leeftijd bereikt hebben of binnenkort zullen bereiken waarop men als gewoon burger de profijtelijke kwalificatie: pensioengerechtigd heeft verworven. De eerste cel, welke wij te aanschouwen kre gen, was die welke bij loting aan Kardinaal Van Roey toeviel. Men moet zich de situatie goed voorstellen. Om in zijn cel te komen pas seert Kardinaal Van Roey de zaal van de Ver rijzenis en de zaal van St. Catharina, dat wil o.a. zeggen, dat hij langs prachtige fresco's van Pinturricchio gaat en zich een kerkvorst uit de Renaissance kan wanen. Dan treedt hij zijn kamer binnen en ziet hij een losse wasch tafel, een ijzeren ledikant, een eenvoudige ta fel en leuningstoel, een bidstoel en een gewel dig rijkgesneden notenhouten bureau, dat met twee zeer fraaie majolica's van Lucca della Robbia, die aan weerszijden van een groot hou ten crusifix hangen, het eerste is wat niet al te schril afsteekt bij de voorzalen, maar dan ook in zijn cel ais verdwaald staat. Zijn bediende en secretaris slapen in een kamertje, dat een afdeeling schijnt te zijn van een wapenmuseum. Aan den muur hangen zwaarden, harnassen, maliënkolders en helmen. Hun ijzeren veldbedden staan schuin achter karmozijnen gordijnen. De meest fantastische verblijfplaats neeft een van de personen uit het gevolg van Kardinaal Boetto. Deze slaapt na- Onze Brusselsche correspondent seint d.d. 28 Februari: Koning Leopold heeft den socialistischen senator Soudan, minister van Buitenland- sche Zaken in het afgetreden kabinet, be last met de vorming eener nieuwe regee- rtng. Op dit oogenblik kunnen wij nog niet voor zien of de heer Soudan erin zal slagen een nieuw kabinet samen te stellen, hoewel men een groote politieke moeheid kan vaststellen die allerlei inschikkelijkheden van de verschil lende partijen zal meebrengen. Het meest waarschijnlijke is, dat de heer Soudan wederom een drie-partijen-regeering bestaande uit katholieken, socialisten en libe- melijk in de sterfkamer van Paus Alexander VI. Daaraan grenzen kleine cellen, waarin het licht druilerig binnenvalt vanuit een kleine binnenplaats. Ook hier slapen de Kardinalen weer in cellen met ijzeren veldbedden, een voudige bidstoelen en losse waschtafels. De meeste Kardinalen hebben een cel op de derde verdieping, vlak bij de sterfkamer van Paus Pius XI, die nog verzegeld is. Het zijn witte, heldere kamertjes, die sterk herinneren aan kloostercellen. Wij zagen er de beeltenis van Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad en daarvoor een bidstoel. Het Conclaaf is ontstaan als een vorm om de Kardinalen te dwingen, spoedig tot de keuze van een Paus te komen. Thans is het een vorm om iederen invloed van buiten te weren, maar zijn soberheid heeft het bewaard. Vroege: bijvoorbeeld lieten de Kardinalen hun diner van buiten komen, dat hun werd aangereikt door de tourniquets. Daar stond dan een prelaat, die met zijn vork in de pas teien prikte om te onderzoeken, of er geen briefjes in zaten. Thans zorgen de Piccoia Suore della Sacra Famiglia, de Kleine Zusters van de H. Familie, die meegaan in het Con claaf, voor de keuken. De keuken vande zusters is doorgaans even degelijk als eentonig. Zooals men weet eten de Kardinalen gezamen lijk; tot refter is de z.g. Scala Dei Papi om geschapen. Morgen tegen 6 uur in den avond wordt het Conclaaf gesloten. Om vier uur zullen de Kardi nalen zich onder het zingen van het Veni Crea tor in processie naar de Sixtijnsche kapel begeven, waar zij den eed afleggen op de be palingen van het Conclaaf en de deken een rede zal houden. Ook de maarschalk van het Conclaaf en de hem assisteerende prelaten zullen den eed af leggen. De overige conclavisten leggen terzelfder tijd in de Paolijnsche kapel den eed af. Heden voor negen jaar werd Kardinaal Pa- celli tot staatssecretaris benoemd. De beambten van de staatssecretarie, met aan het hoofd H. H. Excellenties Tardini, Montini en Spada, resp. secretaris voor de buitengewone kerkelijke aangelegenheden, substituut van de staatssecretarie en kanselier van de Apostolische Breven, werden in dit verband hedenmorgen op hun verzoek door den kardinaal Camerlengo ontvangen. Mgr. Tardini hield een toespraak, waarop Kardinaal Pacelli antwoordde met in bewogen woorden de groote figuur van Paus Pius XI te herdenken. PARIJS, 28 Febr. (Hava-s)Charles Roux de ambassadeur van Frankrijk bij den Heiligen Stoel, heeft door tu&schenkomst van den secre taris van het Vaticaan de aandacht van het H. College van Kardinalen gevestigd op de hin derpalen, welke door de Italiaansche autoritei ten worden in den weg gelegd aan de vrije uit oefening van de journalistiek, met name door het verhinderen aan tal van buitenlandsche journalisten zich over Italiaansch grondgebied naar Vaticaanstad te begeven. De ambassadeur van Frankrijk bij den Hei ligen Stoel heeft ook de aandacht van het H. College gevestigd op de moeilijkheden op het gebied van het telefoon- en radioverkeer, waar door buitenlandschen journalisten verhinderd wordt zich vrijelijk injichtingen te verschaffen. Soudan, de nieuwe Belgische kabinetsformateur ralen zal vormen en dat men zich voor het financieel herstel op andere wegen zal bege ven dan de deflationistische maatregelen, die de regeering-Pierlot in het vooruitzicht had ge steld. Soudan zal eerst beginnen met het opstellen voor een program van financieel herstel en slechts langzaam zijn onderhandelingen en be sprekingen voeren om, met het oog op den in- gewikkelden poütieken toestand, met des te meer zorg te kunnen arbeiden. Een struikelblok voor het medewerken van de liberalen aan de reeuwe regeering blijft het geval dr. Martens waarbij de liberalen nog altijd, tenminste in schijn, niet willen toegeven, terwijl nochtans alle hoop is vervlogen dat het Vlaamsche aca demielid vrijwillig ontslag zal nemen. Devèze, de liberale minister van Staat, heeft laten hooren, dat de Koning bij hem en zijn liberale collega's neeft aangedrongen op be reidheid tot het vinden van een minnelijke of tenminste bevredigende regeling welke een nieuwe regeering van nationale unie en een herstel van de eendracht en samenwerking ia België zal mogelijk maken. Engeland staat geheel in het teeken van den luchtafweer. Boven: de nieuwste afstandsmeter, om den juisten schots afstand voor het afweergeschut te kun nen bepalen. Hiernaast: de vuurmond gereed om te vuren WASHINGTON, 28 Febr. (Reuter). Mor- genthau heeft krachtig aangedrongen op een vernieuwing der volmachten, betrekking hebbende op het stabilisatiefonds en de de valuatie van den dollar, welke volmachten 30 Juni afloopen. In de bijeenkomst der muntcommissie van het Huis van Afgevaardigden hield Morgenthau staande, dat de bevoegdheid den dollar te de- valueeren een waarschuwing aan de wereld be- teekent, dat Amerika bereid en in staat is zijn positie in den wereldhandel te verdedigen en de Amerikaansche goederen te beschermen te gen een krachtige mededinging op de markt der Vereenigde Staten. Morgenthau heeft er van afgezien de ver nieuwing der volmachten, waarbij machtiging wordt gegeven pasgedolven zilver te koopen, aan te bevelen, doch hij vestigde er de aandacht op, dat deze volmachten op 30 Juni afloopen. Morgenthau drong er op aan de bevoegd heid van den president, de goudwaardc van den dollar te wijzigen, te verlengen. Hij zet te uiteen, dat de regeering niet van zins is de dollarwaarde te wijzigen, tenzij zich een noodtoestand zou voordoen. Zij wenscht de ze bevoegdheid echter te behouden als een reservewapen. Morgenthau verzekerde, dat het hiet verstan dig zou zijn, indien de Vereenigde Staten zich de handen zouden binden door voortdurend de goudwaarde van den dollar vast te stellen en dat in een tijd, waarin geen enkel ander be langrijk land een dergelijken maatregel heeft genomen. Morgenthau zeide, dat het feit, dat de Ver eenigde Staten de goudwaarde van den dollar in de afgeloopen vijf jaren van internationale monetaire onrust hebben behouden, de beste verzekering vormt, dat de regeering de goud waarde niet wenscht te veranderen, tenzij on der omstandigheden, welke een dergelijken maatregel duidelijk zouden vereischen. LONDEN, 28 Febr. (Reuter). Sir John Simon is lijdende aan een aanval van griep en bron chitis. Hij zal derhalve de debatten in het La gerhuis over de door de Labour-party ingedien de motie niet kunnen bijwonen. Anderzjjds werd een nieuwe daad ge steld in het Vlaamsche tegenoffensief. He- Sen hebben vertegenwoordigers van de Vlaamsche oud-strijdersbewegingen, bege leid door vertegenwoordigers van alle groo te Vlaamsche cultureele vereenigingen, een adres naar het Koninklijk Paleis gebracht, gericht aan Z. M. den Koning. In dit adres wordt op eerbiedige, maar le vendige wijze de belofte door Koning Albert aan de Vlaamsche soldaten gedaan, bij den aanvang van het groote offensief in 1918, in herinnering gebracht. De vertegenwoordigers van de Vlaamsche oud-strijders en cultureele vereenigingen van Vlaanderen dringen aan op een volledige cul tureele autonomie en werpen de aanpassing op van het bestuur van staatsinstellingen aan de dualiteit van het land. Zij vragen volledige gelijkstelling van beide nationale culturen in do hoofdstad en een eerlijke en strenge toe passing van de bestaande taalwetten in den geest van volstrekte tweetaligheid in Vlaande ren en gelijke tweetaligheid in Brussel. Ook wijzen zij in dit adres den Koning op dc noodzakelijke, voor de pacificatie onmid dellijk in te voeren, volledige splitsing van alle bestuursdiensten, die belast zijn met de behar tiging van wetenschappen en onderwijs. De vertegenwoordigers van de Vlaamsche oud strijders en groote cultuurvereenigingen be vestigen aan het einde van het adres dat zij weten, dat Z. M. de Koning het goed met het Vlaamsche volk meent. Zij verklaren overtuigd te zijn, dat het Z. M. zal behagen hun overwegingen en wenschen aandachtig te onderzoeken met de bedoeling den koninklijken invloed aan te wenden ten bate van een spoedige, meest gunstige en meest bevredigende oplossing van de in België be staande nationale moeilijkheden. WARSCHAU, 28 Febr. (Havas). Een dui zendtal studenten te Warschau hebben Dinsdag getracht een demonstratie te hou den. De samenscholingen werden echter door de politie uiteengejaagd. De studenten trokken daarna door de straten en uitten vijandige kreten aan het adres van Beek. Een groep, die de Duitsche ambassade wilde naderen, werd door een charge van de bereden politie verspreid. Verscheidene stu denten en voorbijgangers werden gewond. Gedurende de laatste dagen zijn verscheidene kranten der Duitsche minderheid o.a. de „Kat- tcwitzer Zeitung" en het „Posener Tageblatt" in beslag genomen wegens het publiceeren van een verslag over de anti-Duitsche betoogingen. Verder is een propagandabrochure, bevattende een opsomming van de klachten van Hasbach aan het adres van de Poolsche autoriteiten, door den burgemeester van Bydoszcz in beslag genomen met het motief, dat de brochure on juiste berichten verspreidde, die de openbare orde zouden kunnen verstoren De rectoren van de universiteiten van War schau en de voorzitter van den studentenbond hebben stappen gedaan bij den minister van Buitenlandsche Zaken, teneinde garanties voor de veiligheid van de Poolsche studenten te Danzig te verkrijgen. Ook hebben de studenten van de hoogescholen vergaderd. In de straten wordt gepatrouilleerd door be reden politie en de Duitsche ambassade wordt door talrijke agenten bewaakt. Reuter verneemt verder uit Danzig, dat een aantal Poolsche studenten aan de technische hoogeschool is beboet wegens uitdagend ge drag jegens de politie. De vice-president der technische hoogeschool sprak in een redevoering over het gediscipli neerde gedrag der Duitsche studenten. „Wii zullen nimmer toestaan, dat Danzig een vat buskruit zal worden". In Poolsche kringen wijst men de verantwoordelijkheid voor de in cidenten van de hand. LONDEN, 28 Febr. (Reuter). In het Brit- sche Lagerhuis heeft Attlee, de leider der LabOur-oppositie, de Maandag reeds gepu bliceerde motie van wantrouwen in de re geering ingediend, waarbij hij wederom critiek uitoefende op het feit, dat Chamber lain het Huis niet eerder in kennis had gesteld van het besluit tot erkenning van Franco. De poging van Chamberlain om zich te rechtvaardigen was volgens spr. een „weefsel van halve waarheden, hetgeen ergers is dan leugens." Voortgaande gaf Attlee als zijn meening te kennen, dat er een daadwerkelijke regeering met een leger van een half millioen man in republikeinsch Spanje aanwezig is. Dat zijn geen omstandigheden, welke een erkenning van Franco rechtvaardigen. Spr. vroeg welke verzekering Chamberlain had ontvangen, dat Franco, wanneer zijn re geering eenmaal erkend was, zich niet onmid dellijk zou aansluiten bij de spil Rome-Berlijn. Hierop nam Chamberlain het woord. „Wij voeren, aldus de Eerste Minister, hedenmiddag debatten over een onderwerp van groot belang, het beslnit der regeering om een andere regeering te erkennen, die langen tijd in bitteren strijd gewikkeld was. Het schijnt mij niet in Overeenstemming met onze waardigheid, dat die bespreking zou ont aarden in een persoonlijk krakeel". Chamber lain verklaarde niet in staat te zijn het Huis te misleiden of debatten te ontwijken, zelfs wanneer het onderwerp de regeering in verle genheid zou brengen. De regeering was van meening, dat het oogenblik gekomen is voor de erkenning van Franco. Zij wensehte echter in nauwe overeenstemming te blijven met de Fransche regeering en had de toekenning van de erkenning niet voorbereid, voor zjj ervan overtuigd was dat de Franschen het ermede eens waren. De regeering kon niet zeker zijn omtrent de Fransche houding tot Vrijdag. De definitieve beslissing kon niet voor Vrijdag genomen wor den en werd in feite gedurende het weekeinde genomen. Sprekende over het punt, dat de erkenning een grove inbreuk vormde op het volkenrecht, zeide Chamberlain, dat dit niet de eerste actie van dien aard was. Precedenten waren reeds geschapen. Chamberlain citeerde autoriteiten in het constitutioneele recht, teneinde aan te toonen, dat de erkenning gerechtvaardigd wordt door het gebruik. Chamberlain oordeelde dat Franco narden val van Barcelona en de bezet ting van Catalonië een redelijke verwachting had op een blijvend bewind en op superioriteit Kon echter de republikeinsche regeering nog langer beschouwd worden als de wettige regeering des lands? De antwoorden op deze vraag zijn nogal eenvoudig. Kon de republi keinsche regeering beschikken over een vol doende hoeveelheid munitie, of zelfs levensmid delen om den strijd gedurende een lange pe riode of met een redelijke kans op succes voort te zetten? Niemand kan zeggen, hoeveel van de re publikeinsche regeering nog over is of waar zij gevonden kan worden. President Azana, die niet in Spanje vertoeft, is afgetreden. Sommige ministers zijn in Frankrijk, som mige in Spanje. Spr. geloofde, dat vele vrienden en militaire raadgevers van Negrin aandrang op hem uitoefenden om de vijan delijkheden te staken. Het is twijfelachtig, of deze regeering nog kan worden be schouwd als een wettige macht. Het is er ver van. dat de erkenning een in breuk vormt op de internationale tradities; het zou integendeel een inbreuk daarop zijn, wan neer de regeering geweigerd had Franco te er kennen. Wat zou men gewonnen hebben aoor de weigering de erkenning te verleenen? Zou de niet-erkenning de republikeinsche regeering aangemoedigd hebben den weerstand voort te zetten? Wanneer dat zoo is, zou zij in strijd zi.in met alle eischen van menschelijkheid. Ieder, die kortelings betrouwbare verslagen gehoord heeft over de toestanden in Madrid, kan zeker niet wenschen, dat die langer zullen duren dan noodig is. Een inhouden der erkenning zou de republikeinsche regeering of de bevolking van Madrid niet helpen, maar de Britsche betrek kingen met de nieuwe Spaansche regeering ver bitteren en iederen invloed vernietigen, dien Engeland zou kunnen hopen te hebben bij die regeering. Ten aanzien van Attlee's vrees, dat de Brit sche strategische belangen zouden kunnen wor den benadeeld door het aan de macht komen van Franco, zeide Chamberlain: „Wil Attlee zeg gen. dat het een goed ding is, Franco te drijven naar gevoelens van vijandigheid jegens Groot Brittannië, hem den indruk te geven, dat wij hem vernedering en onrechtvaardigheid hebben opgedrongen? Kunnen wij niet door de vestiging van vriendschappelijke betrekkingen met Franco hopen, dat de Britsche belangen niet benadeeld zullen worden door wat hierna gebeurt? Het is volstrekt onmogelijk inwilliging van voorwaar den te eischen zooals Attlee die voorstelde, ten zij wij bereid waren ten oorlog te trekken. Wij hebben herhaalde verzekeringen gekre gen van Franco op alle punten. Er is een punt, waarbij wij zoo bijzonder betrokken zijn, dat wij het noodig achtte Franco wederom te vra gen zijn verzekeringen te herhalen. Dat was de kwestie der represailles. Wij hebben er op aan gedrongen, dat er geen algemeene represailles zouden komen wegens politieke overtredingen. Wij hebben die verzekeringen verkregen. Het is niet redelijk Franco te vragen van te voren volledige amnestie af te kondigen, met inbegrip van de mannen, die schuldig zijn aan de af schuwelijkste misdaden." Debatten in het Britsche Lagerhuis over de erkenning van het bewind van Franco. De socialistische senator Soudan belast met de vorming van een nieuw kabinet in België. Morgenthau over de positie van den dollar. De Spaansche republikeinsche ministers verlaten Madrid voor een belangrijken ministerraad. De spanning in Palestina weer toege nomen. De Tweede Kamer heeft de Indische be grooting z. h. st. goedgekeurd. Beurs van New York: Stemming vast. O Dit is zóó waar in het leven, dat iedereen de juistheid ervan kan toetsen. Want al is ondankbaarheid 's werelds loon, toch ligt in de goede daad van het weldoen zooveel blijde, innerlijke, zuivere voldoeningdat de weldaad reeds door zich zelf als het ware beloond wordt. Het beste dat ge geven kunt, waarmede ge wei-doen kunt is uw eigen persoon, is uw liefde. Waardeer de liefde, die men u toe draagt en beproef ze te behouden. Draag zelf ook uw warme liefde uit tot velen. Wees een zon in de maat schappij, wees een weldoener en een weldaad in de samenleving. De maat schappij heeft menschen noodig die haar geestelijk opheffen. Weldoeners der menschheid zijn de groote lich tende, verwarmende geesten, die de samenleving noodig heeft. SYDNEY, 28 Febr. (Reuter). Lincoln Ells worth is voornemens in Januari 1941 'n nieuwe expeditie naar het Zuidpoolgebied te onderne men. Hij wil een kamp opslaan bij de Zuidpool en hier den geheelen winter blijven, teneinde met twee metgezellen waarnemingen te doen. De expeditie zal vermoedelijk met twee vlieg tuigen van Walvischbaai vertrekken. Ook is Ellsworth voornemens het 81.000 vier kante mijl groote gebied ten Zuiden van Prin ses Elisabeth-land, dat hij onlangs heeft opge- eischt voor de Vereenigde Staten, „Het Ameri kaansche Hoogland" te noemen. ISTANBOEL, 28 Febr. (Havas) Ten gevolge van een mijngasontploffing bij Heraclea zijn 35 mijnwerkers van de buitenwereld afgesloten. Drie en twintig werden gedood, twee gewond en tien licht gekwetst. i VOOR HET GEHEELE LAND: meest krachtige, tijdelijk stormachtige, H Zuid-Westelijke wind, wisselende bewol- king, plaatselijk nog enkele buien, iets kouder dan gisteren. S I ALGEMEENE VOORUITZICHTEN: g aanhoudende depressie-activiteit. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiim O N D E K I,. VERZEKERING-MIJ. i DAMRAK 60 AMSTERDAM-C. Telef. 45014 en 45016 Directie H. F. HEERKENS THIJSSEN Stand op Woensdag 1 uur v.m. 742.3 Vorige stand 753.7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1