Fa. J. HUIZING BALLY MERCURY VAN DEN BERGHE HAARLEM UTRECHT NEDERLANDSCHE LANDBOUWBANK Haarlem, 2 Maart HEEREN- HOEDEX M. VISSERS VOORJAARSMODELLEN N.V. Bijkantoor Haarlem Rekeningen-courant voor particuliere en zakendoeleinden i DONDERDAG 2 MAART 1939 Oud-strijder viermaal onderscheiden Gezien inwoner van Zandvoort 7e HAARLEMSCHE VOOR- JAARSBEURS 80 firma's nemen deelinteressante demonstraties De raadsverkiezingen Mr. Blankevoort zal geen nieuwe candidatuur meer aanvaarden GEZELSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG Hedenavond half negen Specialiteit BALLYschoenen BERICHT DE ONTVANGST DER WIJ BRENGEN UITSLUITEND NOUVEAUTÉ S IN EEN ZELD ZAME KLEURENRIJKDOM EN TALLOZE COMBINATIES GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 CHOORSTRAAT 32 Wethouder Boes 75 jaar Zestig glorierijke jaren Nogmaals een film over Koningin Victoria in Rembrandt LEDENCONCERT H.O.V. Solisten: Clovis en Steele, zang Uit de t-üm „60 glorierijke jaren Ann Neagle en Adolph Wohlbruck in „60 glorierijke jaren" JUBILEUM Het 20-jarig bestaan zal luisterrijk gevierd worden GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG Jaarvergadering afd. Overveen STADSSCHOUWBURG Programma Radio-Centrale H.R.K.W.S.V. Sportief Elke vrouw wenscht zich.... AGENDA Bioscopen 3 Maart Bioscopen Apotheekdiensten Politiehonden Dresseerclub Zuiderhout Jubileum bij „Polyhymnia" Aanbesteding NIEUWE MODELLEN Prijzen v. 2.50 tot 10.50 KRUISSTRAAT 2 HAARLEM Midza-bons ili STAD De heer I. Petrovitch te Zandvoort, Serviër van geboorte, heeft Woensdagmorgen in het consulaatsgebouw van Joego-Slavië te Rot terdam een viertal onderscheidingen ontvan gen van den consul-generaal als oud-strijder uit den Turkschen Oorlog (19121914) en den wereldoorlog. De heer Petrovitch, die juist gisteren zijn 59sten verjaardag vierde ontving met de och tendpost een brief van bovenvermeld consulaat om zich nog dienzelfden morgen te begeven naar het Joego-Slavische consulaat te Rotter dam. Uiteraard zeer verbaasd over dit plotselinge verzoek begaf hij zich derwaarts waar hem een zeer hartelijke ontvangst wachtte. Het voltallige personeel stond aangetreden en de heer Petro vitch werd begroet door den consul-generaal, den beer Mitic. Vervolgens na mdeze het woord en schetste in een zeer waardeerende rede in de Servische taal de groote verdiensten van den heer Petrovitch als oud-strijder in bovenge noemde oorlogen. Namens de regeering van ■Joego-Slavië bracht de consul-generaal hulde aan zijn vaderlandslievendheid en deelde hem niede, dat het de regeering had behaagd zijn Verdiensten te erkennen door de verleening van een viertal onderscheidingen. Zeer ontroerd speldde de consul-generaal den heer Petrovitch de versierselen op de borst, waarna op de ge bruikelijke wijze de twee kussen op de linker en rechterwang volgden, beiden tot tranens toe bewogen, hetgeen een uiting is van hun lands aard. De onderscheidingen zijn de volgende: Het Grootkruis van Joego-Slavië in goud voor betoonden moed en dapperheid in den Turk schen oorlog; idem in goud voor betoonden moed en dapperheid in den wereldoorlog; idem in goud voor betoonden moed en dapperheid in den oorlog tegen Albanië (1915) toen de Servische troepen onder persoonlijke aanvoering van Prins Alexan der moesten terugtrekken. Deze terug tocht heeft geduurd van 15 October tot 14 Jan. h.a.v., zoo vertelde ons de heer Petrovitch gister avond. Aan dezen terugtocht heeft de heer Pe trovitch vele herinneringen, die niet tot de aan genaamste gerekend kunnen worden. Zoo bijv. deelde hij ons mede, dat de manschappen zich moesten voeden met de schors van de boomen en het vleesch van de paardenkadavers langs den weg. Velen hebben dezen terugtocht dan ook niet overleefd en menig strijdmakker meest hij daarbij achterlaten. Het vierde Grootkruis in goud werd den heer Petrovitch verleend voor zijn dapperheid in den slag tegen Bulgarijë. Bijzondere herinneringen bewaart de heer Petrovitch aan den slag bij Cossowo, waarbij Servië zich vrijmaakte van de Turksche overheersching, die geduurd heeft van 1339 tot 1912. De heer Petrovitch die een boeienden vertel trant heeft, waarbij nog een licht Servisch ac cent te onderscheiden is, verhaalde ons nog tal van interessante bijzonderheden uit zijn krijgs- loopbaan. Immers, hij vocht zes jaar achtereen en een gelukkig lot beschoor hem, dat hij nim mer noemenswaardig werd gekwetst. Van 1912 tot 1918 hoorde hij vrijwel niets anders dan het gebulder der kanonnen en het moordende ge ratel van machinegeweren. Doch wie den heer Petrovitch kent zal aller minst in hem een krijgshaftig oorlogsheld zien. Alleen de liefde tot zijn vaderland heeft hem 'u held gemaakt. In den dagelijkschen omgang kant men hem alleen als den voortreffelijken gastheer van bodega Petrovitch a. d. Strandweg Daar heeft hij zich met vrouw en eenigst kind ontelbare vrienden verworven. Zijn buitenge wone hartelijkheid is in Zandvoort en daarbuiten zeer bekend. Vermeldenswaard is neg, dat de heer Petrovitch de eenigste oud-strijder is van Joego-Slavië in Nederland. Toen hij terugkwam Uit Rotterdam werd bij zijn thuiskomst door vele vrienden en gasten het Servische volkslied aan geheven hetgeen hem uiteraard zeer ontroeroe. Het is een zeer prettige verjaardag geweest. Het bestuur van de afdeeling Haarlem en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging Van Huisvrouwen organiseert vanaf Donderdag 16 Maart tot en met Donderdag 23 Maart voor de zevende maal de jaarlijks terugkeerende Voorjaarsbeurs. De Voorjaarsbeurs zal weder 7 werkdagen, telkens n.m. van 1.30 tot 5.30 en van 7.30 tot 11 uur geopend zijn, want op Zondag 19 Maart is zij gesloten. De belangstelling voor deelname van de zijden der fabrikanten en winkeliers is weer bijzon der groot geweest en we kunnen gerust zeg gen, dat deze elk jaar steeds grooter wordt, Want nu reeds zijn alle beschikbare plaatsen in de groote zaal, vestiaire en bijzalen, zoowel beneden als boven, besproken. De gezellige thee- en koffieschenkerij op het Podium zal niet ontbreken van de firma Van Helle. De firma Franken zal in de vestiaire het geheele bakkersbedrijf in werking hebben, ter- Wijl aan de overzijde wasscherij ,,Het Klever- Park" den bezoekers zal* laten zien hoe haar be drijf werkt. In de bijzaal beneden zal door de oliefabrie- ken Calvé-Delft doorloopend gebakken en ge braden worden voor iedereen die maar proeven Wil. De expositie van de leden der Haarlemsche Broodbakkers Patroonsvereeniging belooft iets buitengewoons te worden. Waren het verleden jaar de slagers en de Vischhandelaren die hun beste beentje voor- Zetten, ditmaal zullen het de bakkers zijn. Allen deelnemenden bakkers-patroons is dezelfde tafelruimte 2 M2, toegewezen en daarop mogen zij hun artikelen etaleeren. Het publiek zal door stemming uitmaken welke in zending naar zijn oordeel het mooiste is. De stembus zal dus alweer vroeg aanwezig zijn. De prijzen voor de bakkers bestaan uit fraaie bekers met inscriptie, welke reeds gereed zijn en in zaken in verschillende deelen der stad tentoongesteld zullen worden. Op het oogenblik staan zij in de étalage van den heer H. van Rigteren, Gen. Cronjéstraat 40, den •leverancier der bekers. Voor de goede beoordeelaars hebben de bak kers echter wederkeerig prijzen beschikbaar gesteld en zoo zal op 22 Maart, wanneer de uit slag bekend wordt gemaakt, menig be zoeker (ser) der Voor jaarbeurs verrast worden met een heerlijke taart, cake. tulband, kren tenbrood of een andere lekkernij. Ook het muzikale gedeelte wordt weer goed verzorgd door twee orkesten. Voor het eerst zal op de gaanderij de gelegenheid geboden worden daar een poosje te vertoeven, opdat de bezoekers ook eens rustig de drukte in de groote zaal kunnen aanschouwen. Tal van attracties zijn er verder aan de Voorjaarsbeurs verbonden, zoowel voor volwas senen als kinderen. Op Donderdagavond 16 Maart geeft het mannenkoor Proza en Poezie zijn medewerking. Het kinderkoor „Inter Nos" zal aanwezig zijn op 22 Maart. Op Vrijdag 17 Maart zoowel des middags als 's avonds wordt door Stoutenbeek's Modehuis van het Houtplein een modeshow gegeven. Het gemeentelijk gasbedrijf geeft op Maan dag 20 Maart een kookdemonstratie, en op Donderdagmiddag 23 Maart een kookwed- strijd, ditmaal door leerlingen van de huis houdscholen. Het geheel belooft dan ook weer heel aardig te worden en op zeer druk be zoek wordt dan ook weer gerekend. Tenslotte vermelden wij nog, dat door de deelnemende firma's duizenden verrassingen, geheel kosteloos zullen verstrekt worden, welke door de bezoekers direct in ontvangst kunnen worden genomen, tegen overlegging van het bonnetje, hun volgnummer, hetwelk zij bij het binnenkomen uit den automaat ontvangen. Naar wij vernemen zal mr. C. Blankevoort, die in den gemeenteraad zitting heeft voor de Liberale Staatspartij geen nieuwe candidatuur meer aanvaarden. Het gezelschap van den Stillen Omgang houdt hedenavond te half negen in het gebouw St. Bavo haar jaarlijksche vergadering, waar be handeld zullen worden jaarverslagen secretaris en penningmeester, mededeeling over de rege ling van de bedevaart in den nacht van 18 op 19 Maart; verder toespraak van den zeereerw. di recteur Pastoor P. Roovers Tot slot zingen allen gezamenlijk het lied „Roomsche Blijdschap." A. G. Soes (Amsterdam) Ced. Oudegracht 38 - Tel. 1380-6 De volgende week, Donderdag 9 Maart, zal de heer A. G. Boes 75 jaar worden. Als wij ons niet vergissen zal hij op dien dag nog in het buitenland vertoeven en zich alzoo het genoegen ontzeggen van tal van heel vrien delijke menschen te zijnent te zien komen om hem oprecht gemeende gelukwenschen aan te bieden, maar dit weerhoudt ons toch niet, nu hij geen candidatuur voor den nieu wen raad meer heeft aan vaard en met September dus als wethouder van on derwijs zal heengaan, in dezen verjaardag aanleiding te vinden met enkele woor den op het welbestede leven van dit scheidende raadslid te wijzen. De heer Boes onderging het zeldzame lot op meer dan zeventigjarigen leeftijd voor de eerste maal tot wethouder te worden gekozen. In Mei 1934 verwisselde Mr. Slingenberg zijn Haarlem sche wethoudersportefeuille voor de ruimere acte-tasch van lid van Gedeputeerde Staten van Noordholland en werd in de ontstane vrij zinnig-democratische wethoudersvacature de voorzitter van de V.D.-raadsfractie, de heer Boes, gekozen. Deze aanvaardde de benoeming- echter alleen op voorwaarde, dat hij „onder wijs" zou krijgen. Daarvan heb ik verstand, zeide hij, van financiën, armenzorg of open bare werken niet. Hij kréég onderwijs en de heer Roodenburg verhuisde naar financiën, wat hem als accountant ook beter lag dan Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. De heer Boes heeft het nimmer onder stoe len of banken gestoken, dat hij deze benoeming tot Haarlemsch wethouder van onderwijs als een mooie bekroning van zijn loopbaan be schouwt en tot op zekere hoogte heeft hij in derdaad den maarschalksstaf, dien iedereen bij den aanvang van zijn carrière in zijn ransel draagt, er uit gehaald en opgenomen, want de heer Boes, opgeleid tot onderwijzer, begon zijn loopbaan bij het Haarlemsche onderwijs (hij heeft in die qualiteit zelfs het tegenwoordige raadslid, den heer Joh. Visser, m zijn klas gehad) en het baantje van wethouder moet een jong onderwijzer in dien tijd wel zooiets als het commando van een veldmaarschalk heb ben toegeschenen! Na zijn Haarlemschen tijd trok de heer Boes naar Indië, waar hij de leiding kreeg van een school voor Inlandsche' hoofden. Daarna werd hij directeur van een kweekschool. Terug in Holland werd hij belast met het schooltoezicht o.a. in Haarlem en in de twintig jaar, dat hij deel uitmaakt van den Haarlem schen raad, had ook niets zoozeer zijn bijzon dere belangstelling als het Haarlemsche on derwijs. In den loop der jaren hebben wij door den heer Boes dan ook heel wat ten bate van het onderwijs hooren pleiten. Hij was gul met zijn lof en waardeering voor den arbeid van wet houder Bruch, en wethouder Roodenburg, maar het was hem toch ook niet kwalijk te nemen, dat zij in zijn oogen waren en bleven de vurige voorstanders van de bijzondere school van wie moeilijk kon worden verwacht, dat zij een pré aan de openbare school zouden trachten te geven. De tijdsomstandigheden zijn hem tijdens zijn wethouderschap niet gunstig geweest en de fi- nancieele moeilijkheden haalden niet alleen een streep door heel wat van zijn mooie voorne mens, doch dwongen dezen pleitbezorger van het openbaar onderwijs zelfs, veel af te breken van wat met moeite in den loop der jaren was opgebouwd. Maar met zorg heeft hij over het Haarlemsche onderwijs gewaakt en met trots en naar waarheid mocht hij onlangs getuigen, dat het Haarlemsche onderwijs nog altijd aan de spits gaat in Nederland. Van zijn twee voor gangers kon worden verklaard, dat zij het bij zonder onderwijs gaven wat het toekwam en het openbaar onderwijs zeker niet tekort deden; van den heer Boes mag worden gezegd, dat hij zijn hart aan het openbaar onderwijs heeft verpand, Dit is de tweede maal, dat in Engeland een film wordt gemaakt over het leven van Ko ningin Victoria en haar roemrijke zestigjarige regeering. Thans was het de Amcrikaansche maatschappij R.K.O. Radio, die de film in En geland entameerde en in kleuren zette met Ann Neagle en Adolph Wohlbruck als Ko ningin Victoria en Prince Albert in het mid delpunt. Uiteraard komt de geschiedenis met die van de eerste film overeen. Achtereenvolgens zien wc de verloving, het huwelijk, de moeilijkheden met Wellington, de democratische staatslieden er. het volk zelf, die allen wantrouwig staan te genover de bedoelingen van Albert en hun wan trouwen niet onder stoelen of banken steken. Een en ander bedroeft ten zeerste de Koningin, die overgelukkig is in haar voorbeeldig huwelijk, en de eerlijke intenties van Albert kent. De jaren gaan voorbij, de acht kinderen groeien op, er is vreugde en leed, leed vooral door oorlogen, die men had kunnen voorkomen, )m uitgemoorde koloniale regimenten, dien men te laat hulp bood, om den dood van Albert, die bij zooveel liefde zoo weinig genegenheid in het land had gevonden. Dan wordt het eenzaam om de Koningin die jaren noodig heeft om weer aan het publieke leven te wennen. Een groot doch het bijzonder in geen enkel opzicht stief moederlijk bedeelt. Als wethouder en reeds in de latere jaren van zijn raadslidmaatschap was dat het geval erkent hij de gelijkheid en de gelijkwaardigheid van het openbaar en het bijzonder onderwijs. Terugziende op zijn levensweg moet dit voor onzen wethouder, die den schoolstrijd in zijn vollen omvang heeft meegemaakt, wel een verrassende gewaarwor ding zijn. De heer Boes geniet allerwege waardeering en achting om zijn eerlijkheid, zijn betrouw baarheid en zijn open karakter. Deze hoedanig heden hebben voorkomen, dat hij in den loop der jaren is gaan behooren tot de scherpslij pers in den schoolstrijd. Hij was steeds voor overtuiging vatbaar en hij schroomde niet openlijk te erkennen, wanneer hij op een be- 20 20 paald punt tot andere inzichten was gekomen. Een dankbaarder gehoor dan de heer Boes is voor een spreker dan ook nauwelijks denkbaar. Zelf is hij geen groot redenaar, maar wel een goed spreker, die zijn met zorg gekozen argu menten met klem voordraagt. Groote bewondering moet men hebben voor zijn vitaliteit en frissche levenskracht. Bij de behandeling van de begrooting van verleden jaar bestond deze 74-jarige het, na van des middags half twee vergaderd te hebben, des nachts om half één nog alle sprekers, die het woord hadden gevoerd over het hoofdstuk On derwijs, stuk voor stuk te beantwoorden. Den anderen middag half twee was hij monter pre sent in den Raad. Het zal den heer Boes, na zoo'n bezig leven, niet gemakkelijk vallen afstand te doen van zijn arbeid, doch de wetenschap, dat hij tot de genen behoort, die tot de laatste vijftig meter in de renbaan meeloopen en met eere zal hem de voldoening kunnen geven, dat hij in zijn leven aardig partij heeft gegeven en dat de gemeenschap daarvan heeft geprofiteerd. Met dit concert werd dus de cyclus der Woensdagavond-concerten besloten. Marinus Adam had in ieder geval gezorgd voor een gevarieerd en aantrekkelijk program ma, waarvan de beide Amerikaansche solisten ongetwijfeld de voornaamste attractie uit maakten. Ook de Vijfde Symphonie van Tschai- kowsky heeft altijd de noodige aantrekkings kracht gehad. Daar komt nog bij dat het ge- ruimen tijd geleden was dat we dit werk op een .HO.V.-concert mochten hooren, zoodat eenige bijzondere belangstelling welke er voor deze laatste uitvoering bestond, begrijpelijk zou zijn geweest. Des ondanks was de belang stelling veel minder groot dan anders. Met de kostelijke Mozart-Ouverture „Die Entführung aus dem Serail" werd de avond geopend. Het leek wel, of de betrekkelijk magere opkomst haar terugslag deed gevoelen op het orkest. De lichte gratie en de pittigheid van andere uitvoeringen hadden moeite zich baan te breken, en ook in het fijne genre stukje van Ravel „Ma mère L'Oyeliet het effect tot de beide laatste deelen op zich wach ten. Men kwam niet uit boven 'n .vrij mat ni veau, waartoe enkele te lage en ongelijke into naties in de houtblazers nog het hunne bijdroe gen. En zelfs de verrassende klankschilderingen en het slagwerkeffect in de beide laatste deelen van Ravel's opus bevredigden niet zooals anders. Waren de beide Amerikaansche solisten ook gehandicapt door de half leege zaal? Het ge leek er veel op, want ook Clovis en Steele, de sopraan en tenor, die samen een duetten- programma ten gehoore zouden brengen, konden hun stemmen noch hun stemming over het voetlicht brengen. Zooals de laatste malen her haaldelijk is voorgekomen, had er ook nu weer een pragrnmma-wijziging plaats en kregen we een di^et uit Mozart's „Entführung", het duet „Nur dir will ich gehören" van Schubert, en het duet „So lass uns wandern" van Brahms, voor de Shakespeare duetten van Castel- nuovo-Tedesco. En onze indruk? Gereserveerd. De beide vocalisten bezitten wel goed ge schoolde stemmen, hun voordracht is over het algemeen goed verzorgd, evenals ook hun dictie, waar het Amerikanen betreft, vooral van het Duitsch bevredigend. Maar de stem men en dit vooral van den tenor die een licht lyrisch geluid heeft, schieten aanmerkelijk in kracht te kort en zouden beter passen in een kleine zaal, bij een kameruitvoering met piano of vleugel, dan in onze Concertzaal. De sopraan was nog het klankrijkst van beiden, en domi neerde in den samenzang nogal eens, hoewel zij zich blijkbaar veel moeite gaf, om haar part ner niet al te sterk in de schaduw te stellen. De keuze der duetten was zeer zeker prijzenswaar dig en ook de muzikale uitbeelding van den tekst getuigde van eruditie en inzicht. Over het geheel genomen evenwel konden we niet bijzonder onder den indruk van hun optreden geraken, en vroegen we ons in ernst af, wat zij straks met het Concertgebouworkest, waar voor hun optreden was aangekondigd, zullen kunnen bereiken. De aanwezigen waren gul met applaus, en hebben den goeden wil blijkbaar voor de artis tieke daad genomen. Het orkest begeleidde hoe zeer ook door Marinus Adam in toom ge houden nog altijd veel te zwaar voor deze weinig volumineuze stemmen, waarvan de te nor ook in concertroutine aanmerkelijk de mindere bleek van de sopraan, en op een ge geven moment bijna aanleiding was voor een tijdperk van vrede en welvaart breekt nü aan en als zij 81 jaar oud sterft, weent het heele land om dit verlies. De film „Zestig glorierijke jaren", die in een eenvoudigen trant werd verteld, bevat menige toespeling op de huidige wereldgeschiedenis. Zoo treft met name een uitspraak als deze: „Het talmen is onze grootste fout, het zal eenmaal onze ondergang worden", een uitspraak ge daan, nadat het bericht is binnengekomen van de decimeering van een koloniaal regiment, dat te laat door het vaderland geholpen werd. Men kan deze film moeilijk een kunstwerk noemen, doch zij doorstaat de vergelijking met de gebruikelijke films gemakkelijk, alleen al door haar inhoud, die onderhoudend wordt verteld. Bezwaren behoeft men tegen de film niet te hebben. algemeen déraillement, dat Marinus Adam nog tijdig wist op te vangen. Na de pauze de reeds genoemde Vijfde Sym phonie van den grooten Rus, den wel eens „vereurope aanscht" genoemden Tschaikowsky. Was de voorbereiding hier mogelijk eveneens wat kort? We hebben dit massaal geïnstrumen teerde werk over het geheel al eens gevoeliger en vooral accurater, en ook in enkele deelen met meer „Schwung" en breedheid hooren ver klanken, hoewel ten andere verschillende mo menten zoo bijvoorbeeld het Andante canta bile, en de Valse, benevens in het vierde deel het Allegro vivace uitstekend werden ge ïnterpreteerd en de noodige sfeer verkregen. De bloemen aan het einde van 't concert Ma rinus Adam aangeboden en het warme applaus der toehoorders mogen hem overtuigd hebben, dat hij met zijn musici, die hij liet deelen in het succes, met deze uitvoering van Tschai- kowsky's Vijfde de juiste snaar had weten te treffen. J. S. Wij1 lezen in „De Knor": Op 8 September a.s. zal het 20 jaar geleden zijn dat in onze M. T. S. de eerste lessen werden gegeven. Wij vernemen, dat er grootsche plannen in voorbereiding zijn om dit jubileum luisterrijk te vieren. Reeds is door den directeur een com missie van voorbereiding gevormd, bestaande uit de heeren: ir. A. P. Potma, ing. W. A. Brandt (afgestudeerde), B. van Blommestein en J. H. E. van Bremen. Als eerste plan staat op het programma de aanbieding van een geschenk, te geven door de leeraren en verder personeel, de afgestudeer den en de leerlingen. Het ligt voor de hand, dat dit zal zijn de voortzetting van het geschilderde raam in de M. T. S., waarvan het eerste ge deelte bij het 10-jarig jubileum werd aange boden. Verder zullen de eigenlijke feestelijkheden plaats hebben op een Zaterdag, volgens voorloo- pig ontwerp, bestaande uit een optocht van reünisten met receptie op de school, een ge meenschappelijk diner en bal voor de reünisten en genoodigden. Wij hopen, dat evenals bij het 10-jarig jubi leum, door het Bestuur van de school een avond tevoren aan de leerlingen een feest in den Schouwburg zal worden aangeboden. Dit zijn plannen, die nog door de werkcommis- sie nader moeten worden uitgewerkt. Aangezien het feestvieren in het begin van den cursus ook wegens de noodige voorbereidingo ongeschikt is, bestaat het voornemen dit feest te vieren op Vrydag 27 en Zaterdag, 28 October, dus n aan sluiting op de Herfstvacantie. Verwacht wordt dat het Corps van leerlingen zijn eigen jubileum zal vieren einde Januari of begin Februari, en met een schitterende revue vóór den dag zal komen. De leden van het genootschap van den Stillen Omgang afd. Overveen kwamen Dinsdagavond voor de jaarvergadering in ..Domi" bijeen, on der voorzitterschap van den heer J. van Woen- sel. Uit het overzicht van den secretaris bleek, dat het ledental in het afgeloopen jaar vooruit is gegaan. Het verslag, hierna door den penning meester uitgebracht, wees een voordeelig kas saldo aan. De verkiezing van een voorzitter in verband met het bedanken van den heer J. van Woensei had tot resultaat dat in zijn plaats werd geko zen de heer C. C. A. van Wel. Kapelaan Th. Drost hield vervolgens een toe spraak. De eerw. spr. belichtte uitvoerig het his torisch karakter van de devotie rondom het H Sacrament van Mirakel in Amsterdam. Voorts behandelde spr. nader de algemeene intentie voor dit jaar, n.l. de bevordering van sociale rechtvaardigheid en sociale liefde" en wekte tot slot de aanwezigen op om In den nacht van 18 op 19 Maart wederom naar de H. Stede op te trekken en in stil gebed eer te brengen aan Jezus in het H. Sacrament. Na deze kernachtige toespraak van kapelaan Drost werd tot slot nog medegedeeld, dat de deelnemers aan den Stillen Omgang met auto bussen vanuit Overveen kunnen reizen. Om hiervan gebruik te maken moet men zich op Zondag 5 of Zondag 12 Maart na de Hoogmis in gebouw „Domi" opgeven. Na 12 Maart kun nen geen opgaven meer aangenomen worden. Het vertrek der bussen is bspaald op 3.30 van Tuindorp en om 3.35 van „Domi". De terugreis vanuit Amsterdam geschiedt om uiterlijk 7 uur van het Spui. Het Nederlandsch Tooneel, directeur Cor van der Lugt Melsert, zal op Zaterdag 4 Maart a.s. in den Stadsschouwburg alhier de eerste voor stelling voor Haarlem geven van: Op vrije voeten (Y' avait un prisonnier) een interes sant Fransch tooneelwerk door den bekenden schrijver Jean Anouilh, met Theo Frenkel in de hoofdrol, en onder regie van Hans van Meerten. Vrijdag 3 Maart 1939. Progr. 1: Jaarsveld. Progr. 2: Hilversum I en II. Progr. 3: Keulen 8.00, Parijs Radio S.20, Ra dio PTT NORD 9.30, Pauze 9.50, Parijs Radio 10.00, Radio PTT NORD 10.40, Ned. Brussel 12.20, Motala of Diversen 2.20, Radio PTT NORD 2.40, Keulen 3.20, Droitwich 4.20, Keulen 4.50, Ned. Brussel 5.20, Radio PTT NORD 6 05, Keu len 6.20, Diversen of Gram. 7.20, Keulen 8.20 Fransch Brussel 9.35, Ned. Brussel 10.20, Keu len 10.30, Parijs Radio 11.20. Progr. 4: Ned. Brussel 8.00, Diversen 9 20, Lon don Regional 10.35, Fransch Brussel 12.20, Droitwich 12.35, Parijs Radio 1.20. London Re gional 2.05, Diversen 3.15, Londen Regional 4.05. Droitwich 5.20. London Regional 6.45. Droit wich 7.20, Diversen of Gram. 9.45, Droitwich 10.05, London Regional 11.00. Droitwich 11.20. Progr. 5: 8.007.00 Diversen 7.008.00 Gramof. Muziek en zang uit Duitschland en Engeland, 8.00—12.00 Diversen. De aandacht van alle R- K. Dames wandel sportliefhebsters wordt gevraagd voor de offi- cieele oprichtingsvergadering van een dames wandelclub op Vrijdag 3 Maart a.s. des avonds te half negen, gebouw Spaarne 29, waar men zich kan opgeven als lid, terwijl de dames dir zich reeds als lid op de voorloopige oprichtings vergadering opgaven, dringend worden verzocht op deze vergadering1 aanwezig te zijn. de zachte huid van een kind. De bijzondere schoonheid van de kinderlijke huid is gelegen in haar vermogen zich zeer snel te vernieuwen en zoodoende zich zelf te verjongen. Het is een geluk, dat de wetenschap in Sulfoderm-poeder een middel gevonden heeft, dat dit vemieu- wings- en verjongingsproces van buiten af onopgemerkt bewerkstelligt. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Gebouw St. Bavo: Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur; R. K. Bevolkingsbu reau, 8 uur; Stille Omgang, 8 uur. Stadsschouwburg: Ballet Tilly Sylon, 8.15 uur. St. Jozefburcht, Begijnhof: Studieclub „Gra ficus", 8 uur. Gebouw St. Vincentiusvereeniging, Nieuwe Groenmarkt: Algemeene jaarvergadering, 8.30 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Vergadering comité voor Nationale Veiligheid, 8.15 uur. "Raadhuis Heemstede: Gemeenteraad Heem stede, 8 uur. Kapel Ziekenhuis St. Joannes de Deo: Mid- denstandstriduum, 830 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 10—5 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt: „Suez", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Marie Antoinette", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Sergeant Berry", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Veerman Maria", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Ledenvergadering Tram personeel, 8 uur; H G.K., 8 uur; Schaakclub St. Bavo, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau. 8 uur. Kapel St. Joannes de Deo: Middenstandstri- duum, half negen. Gem. Concertzaal: H.O.V. Beethovenconcert, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Zestig glorierijke jaren". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Vreemde kostgangers", „De geheim zinnige Dr. Bruterhausen", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Wat leven wij toch gelukkig", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Spotternij en Zotternij", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Wenn am Sontagabend die Dorfs- musik spielt", 2.30. 7.15 en 9.15 uur. De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken; C. J. Loomeijer, Bartel- jorisstraat 11. tel. 10175; Park-apotheek. Kle verparkweg 13. tel. 11793: Teyler-apotheek, Tey- lerplein 79, tel. 17946. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman. Bin nenweg 206208; Elswoutapotheek. Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout. Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche - Apotheek, Binnenweg 90. telefoon 28197; De Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalsche- weg 35, telefoon 22181. Maandagavond gaf de Politiehonden Dres seerclub „Zuiderhout" een avond voor leden en genoodigden, om den heer Giorgis te huldigen bij zijn 10-jarig voorzitter- en 15-jarig lidmaat schap. Om ongeveer half negen haalden feestcom missie en leden den heer Giorgis en eciiteenoote in, met een „Lang zullen zij leven", waarna de heer C. Visser den voorzitter toesprak en me moreerde wat deze wakkere en hardwerkende voorzitter voor de vereeniging gedaan had. Daarna overhandigde hij, met een kleine toe spraak, een bouquet bloemen aan mevr. Giorgis. Het cadeau van de leden bestond uit een bureau. Op den wekelijkschen repetitieavond van het gein. Koor .Polyhymnia" in gebouw Zang en Vrienschap werd de penningmeester, de heer H. P. Ulsamer, gehuldigd ter gelegenheid van zijn 25-jarig lidmaatschap van het koor, waar van hij reeds ruim 23 jaar bstuurslid is. Hij werd toegesproken bij monde van den voorzitter, den heer Zonneveld, en bedankt voor ret vele werk door hem in die jaren verricht. Van de leden ontving de heer Ulsamer een blijvende herinnering. Ook zijn echtgenoot® deelde in de feestvreugde en ontving een mooie bloemenmand. Daarna dankte de heer Ulsamer voor de tref fende hulde. De Nederlandsche Spoorwegen "hebben aan besteed het maken van een aanbouw voor wielenwerkplaats aan de Centrale Werkplaats te Haarlem. Ingekomen waren 25 biljetten, waarvan de hoogste inschrijver was J. H. Leur- dink te Winterswijk voor f 28.250.en Ce laag ste inschrijver H. van Dijken te Amersfoort voor f 23.240.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5