OP SLOT!! OUDE LAMPEN! Haarlem, 4 Maart Sleutel weg? Tel. 11493 beethoven-cyclus h.o.v. J NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ, o AUTO-SLEUTELS AUTO-SLOTEA 1L. VEERSTR. 10 „I N T I M A" KRUISSTRAAT 42 KERKLIJSTEN ^-EEN GLORIERIJKE WEEK!^ ZATERDAG 4 MAART 1939 Een zeer welkome gids Ten behoeve van het Maatschap pelijk Werk te Haarlem Solist: Edouard Darsky, piano TRIDUUM R.K. MIDDENSTAND Autobotsing te Aerdenhout Wij bewaren Uw waardepapieren, goud en zilver in onze safe-loketten, ook voor korten tijd REMBRANDT-THEATER HILLEGOM Kampioenschap Bollenstreek 1939 Vrouwelijke Jeugdvereeniging voor Katholieke Actie W elsprekendheid Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK R.K. STATENKRING ZAANDAM Uitslag groslijststemming UIT DEN OMTREK BEVERWIJK Week-agenda St. Jozefsgezellen- vereeniging Haarlem J Zondagmiddagconcert H.O.V Oranjebond „Prinses Juliana*' Haarlem-Oost BURGERLIJKE STAND Vereeniging voor Lucht bescherming (over de Hema) TELEFOON 10311 HAARLEM S WIJ HEBBEN: Zilverstalen asjes 4-5-6-7-8 m.M. materiaal voor ankerwikkelen-prespaan-collectoren-katoenband- draad. Inrichting voor condensatorenbeproeving op cap. en lek Technisch Bureau „De Magneet" Kleine Houtstraat 37 Haarlem - Tel. 17032 Velsen-Noord Zaandam Zandvoort OVERVEEN AGENDA Bioscopen VELSEN 3elooning reserve-brandweerlieden S Maart Bioscopen 6 Maart Bioscopen Restitutie belasting ZAANDAM Apotheekdiensten Weldadigheid naar Vermogen De Sleutelspecialist - LVeerstr. 10 MERCEDES LANCIA HUDSON D K W vanaf f 2.475.' vanaf f 2.800. vanaf f 2.295.' vanaf f 1.095.* N.V. Ed. Kimman Co. STAD UWS Vanmorgen werden wij verblijd met een keurig verzorgde gids ten behoeve van het Maatschappelijk Werk te Haarlem, uitgave van flen Armenraad. Het boekje is van zeer handig f°rmaat en telt 165 bladzijden. In zijn voorwoord schrijft de secretaris van Sen Armenraad, mr. P. E. Barbas, o.a. het v°lgende ..Reeds geruimen tijd bestaat hier ter stede behoefte aan een gids voor Maatschappelijk Werk. In 1918 verscheen het laatste jaarboekje van Haarlem, waarin ook de instellingen, die °P sociaal terrein werkzaam waren, werden ver geld. Sedert dien is er veel veranderd en zijn er tal van instellingen bijgekomen. Deze gids een wegwijzer zijn voor allen, die bij het Maatschappelijk Werk zijn betrokken. Met elk ^er vermelde instellingen is overleg gepleegd °Htrent de beschrijving van haren arbeid; ten einde echter de gegevens zoo lang mogelijk Actueel te doen blijven, zijn de volledige bestu ren der instellingen niet vermeld." In het boekje treft men o.a. aan alle ge gevens van burgerlijke, kerkelijke en bijzondere Ondersteunende instellingen van alg. aard, inrichtingen en tehuizen en de hofjes voor °hden van dagen, zorg voor weezen, zorg voor zieken, voor T.B.C.-lijders, voor kraamvrou wen, voor zuigelingen, bescherming van vrou wen en meisjes, uitzending van kinderen naar "Uiten, kinderbewaarplaatsen, zorg voor blin- ^h, dooven enz., reclasseering, bestrijding van flöi woeker, voedselverstrekking, rechtskundige adviesbureaux, arbeidsbemiddeling en beroeps keuze, hulp bij onderwijs, volks-bad- en ^eminrichtingen, jeugdwerk, sociale verzeke- Mhg etc. Ongetwijfeld zal men den samensteller van öezen gids in breeden kring dankbaar zijn voor zÜn voortreffelijk werk. jestraat 62; armbandhorloge: W. Witkamper, Plataanstraat 93; armbandhorloge: J. Tork, Emmauslaan 7; hond: V. Schijndel, Van Len- nepweg 6 (Aerdenhout): hond: J. C. Rijbroek, Teijlerplein 59; stormlantaarn; O. Hartman, Schouwtjeslaan 11; rozenkrans: V. d. Heijde, Rollandstraat 59 rd.; handtasch met inhoud: W. Singer, Van Berensteijnstraat 39. Het eerste der vier Beethoven-concerten vond gisterenavond onder vrij groote belangstelling PMats in de Gemeentelijke Concertzaal. Een ^langstelling welke goed doet aan het muzi kale hart, wijl ze het bewijs is dat de onsterfe- 'Üke meesterwerken van dezen grootsten der Srooten nog altijd zooiets als een magisch aan rakingspunt vormen. Marinus Adam, die den geheelen cyclus leidt "ad de Leonore-Ouverturen II en III als inlei ding der beide concerthelften geplaatst. Het W'as dus mogelijk de beide meesterlijk door werkte stukken op eenzelfde auditie tegenover Mkander te stellen, en er de verschillende ele menten, waaruit de componist ze opbouwde uit np te diepen. De tweede Ouverture, welke Beet hoven na de eerste opvoering van „Fidelio" in November 1805 niet bevredigde, en het daaruit Voortgekomen, vol spanning en dramatische kracht zijnde symphonische werk, de derde, Welke het geheele Fidelio-drama in sterk ge- ooncentreerden vorm weergeeft. Er was, in de °ver het algemeen goed verzorgde vertolking, ^Panning en accuratesse, een enkel minder ge- mkkig moment in de houtblazers uitgezonderd Marinus Adam behaalde er dan ook groot sUcces mee. De jeugdige pianist Edouard Darsky vertolk- j6 ons het Vierde Piano-concert, dat in G. gr. ons nog slechts enkele weken geleden ook floor Cor de Groot voorgezet. Hier openbaarde ~mh ten deele een geheel andere, hoewel zeker met minder poëtische geaardheid, zich uitend P fellere contrasten van licht en donker, maar *an een zeker even groote, zoo niet nog ster kere technische hoedanigheid en van een inni ge muzikaliteit, welke zich vooral in het van Meur zoo mysterieus donker gehouden midden vel: het Andante con moto. Vitaal en sterk Persoonlijk was de ons niet bekende cadens in Pet eerste deel. Het succes van den jeugdigen s°list was zeer groot en alleszins verdiend. Het fli'kest reageerde uitstekend en paste zich zoo- Wel in de kleur als in het tempo uitstekend Aan. Men bracht Edouard Darsky staande een P'-tbundige ovatie. Mogelijk verwachtte men ®en toegift, doch deze kwam niet enwas rouwens ook totaal niet noodig om de schit- erende spel-kwaliteiten en de muzikaliteit van voordracht van den solist nog eens extra te °hderstreepen. De Achtste Symphonie in F. gr. terts, ging h de tweede helft. Zooals ook aan de A-dur «ymphonie, ligt ook aan deze achtste een op- echte levensvreugde ten grondslag, zij het dat fleze intiemer en gevoeliger is afgestemd en «leer op het innerlijke is gericht. Als zoodanig 0l'acht Marinus Adam ze met de zijnen ook ten Schoor e, met fraai geschakeerde nuanceering, met bijzonder fijn verzorgde details en in het Scherzando met beheerschte geestigheid en flharme, met zonnige blijheid in het Tempo di «lenuetto. De tutti-inzet van 't eerste deel was W-ogelijk wat rauw en abrupt, doch bleek slechts een „Abschweifung" van voorbijgaanden flard. Het geheel vermocht ons uitstekend te bevredigen en ook de aanwezigen toonde zich Uiterst dankbaar jegens Marinus Adam en de Mjnen voor het geschonken kunstgenot, dat een êoede belofte inhield voor de nog te volgen avonden. J. S. Men deelt ons mede, dat het Triduum van den R. K. Middenstand in alle opzichten als geslaagd is te beschouwen en het zou niet te verwonderen zijn als de Kapel bij de sluiting op a.s. Zondagmorgen, te klein zou blijken. Bijzonder vestigen wij er de aandacht op, dat door de groote opkomst de H. Mis niet om half negen kan zijn, gelijk met de Hoogmis voor de inwonenden, maar om half tien uit sluitend voor de deelnemers aan het triduum, terwijl deze H. Mis te hunner intentie, door den leider, Pater v. Hartefeld O.F.M., zal wor den opgedragen. Vrijdagmiddag vijf uur had bij den Viersprong te Aerdenhout een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Een auto kwam van Overveen in de richting Vogelenzang en werd bestuurd door den heer D. S., wonende de Bodegraven en de andere auto kwam van Zandvoort, reed in de richting Heemstede en werd bestuurd door den heer v. K., wonende te Amstelveen. De be stuurder D. S was blijkbaar niet oplettend en verleende geen voorrang. Een botsing was het gevolg. Beide auto's werden beschadigd. Per soonlijk liep dit ongeval goed af. Proces-verbaal werd opgemaakt. Agentschap HAARLEM Groote Houtstraat/Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) Men verzocht ons mede te deelen, dat, ge volg gevend aan veler verzoek, de directie van bovengenoemd theater besloten heeft, de va- cantiefilm van het Prinselijk gezin in Gündel- wald nog een week in haar program te prolon- geeren. tegen den luchtoorlog in verband met de inter nationale rechtsontwikkeling. Zij zal zich binnenkort belasten met de op richting van de diverse hulpdiensten, benoodigd voor luchtbescherming, zooals E.H.B.O., brand weer, opsporing en herstelling. Het bestuur is als volgt samengesteld: mr. H. J. Scholtens, eere-voorzitter; H. A. J. J. van den Bergh, voorzitter; L. A. J. C. Verbunt, se cretaris, Stumphiusstraat no. 12; M. Buitenhuis, penningmeester; dr. Lappöhn, H. Blaauw, A. van der Plas en mevr. Moensvan der Veen. Aangezien het lidmaatschap slechts minimum bedraagt 0.25, kan bijna iedereen deze ver- eeniging steunen, die alleen beoogt de bevol king van voorlichting te dienen, ter voorkoming van een paniekstemming in geval van aanvallen uit óe lucht en ter voorlichting van de gevolgen daarvan. De burgemeester van Lisse, Jhr. Mr. F. J. C. M van Rijckevorsel, heeft zich op uitnoodi- ging van het comité bereid verklaard het ope ningswoord te spreken op de kampioenswedstrij den van de schakers. Deze belangstelling zal door de schakende Bol lenstreek ten zeerste op prijs worden gesteld. Het aantal inschrijvingen loopt thans al naar de 40 en het laat zich aanzien, dat dit aantal na sluiting der inschrijving op 8 Maart a.s, de 50 zal benaderen. Inschrijving kan tot Woensdag 8 Maart ge schieden bij den secretaris, Leidschestraat 59, Hillegom. Zondag 12 uur begint de Leidstersdag te Amsterdam. De leidsters die met de tram gaan komen om 11# uur aan de Kampervest bijeen. Maandagavond 6 Maart: Oudere ledenavond 8.30 uur. Donderdag 9 Maart: 8.15 uur Graalkoor. EXVO Leonarduszaal Westergracht Woensdag 8 Maart; 7.15 uur meisjes, 8.30 uur dames. Donderdag 9 Maart: 5 uur kleuters. Op 26 Maart Sportappèl. Vraag inlichtingen op je club Woensdag a.s. Dat is meteen de laatste gelegenheid om je op te geven voor den lentetocht. Geef je dus op. In Brinkmann aan de Gr. Markt zal op Maan dag a.s., des avonds om half negen, de heer AM. Donders een lezing houden over „Wel- sPrekendheid." De toegang is vrij. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Bril: bureau van politie, Smedestraat 9; broche: Barf, Eindenhoutst-raat 53; autobum- t>er met nummerplaat, politie-posthuis, Am- sterdamschevaart; kinderdas: G. v. Dam, Oran- Naar aanleiding van de gehouden groslijst stemming is door het bestuur van den Kring „Zaandam" de volgende candidatenlijst opge maakt: 1. J. Valkering, Limmen. 2. E. P. Clijnk, Zaandam. 3. S. J. A. Keesom, Alkmaar. 4. G. C. Bos, Egmond-Binnen. 5. C. P. Spaansen, Castricum. 6. P. C. W. de Wildt, Castricum. 7. T. A. v. d. Laan, Wormerveer. 8. G. v. Slingerland, Alkmaar. 9. P. v. d. Ven, Uitgeest. 10. J. F. M. J Kamphuys, Zaandam. 11. C. Venneker, Alkmaar. 12. F. A. Th. v. Ditshuizen, Zaandam. 13. J. G. Stevens, Wormerveer. Zondag: 2.305.30 uur gelegenheid tot ont spanning. Na de meditatie eveneens tot 10.30 Tafelt., 9.00 aspirantencursus. Maandag: 8.00 tooneelrep. (Juniores), dam club T. E. P. Dinsdag: 9.00 schola cantorum, 8.00 vergade ring van Raad van Bestuur. Woensdag: 8.30 uur verplichte avond, lezing met lichtbeelden. „Ook de jeugd en juist de jeugd voor God." Donderdag 9.00 schola cantorum. Vrijdag: 9.00 zelatricenvergadering, 8.00 too- neelrepetitie. Zaterdag: 8.00 tafeltennis O. Z. Op het Zondagmiddagconcert dat Zondag 5 Maart in de Gem. Concertzaal wordt gegeven, zal onze stadgenoot Karei de Jong het derde piano-concert van Rachmaninow spelen. Dit is de eerste uitvoering in Haarlem. Het orkest o.l.v. Marinus Adam opent den middag met „Ma mère l'oye" (De sprookjes van Moeder de Gans) van Ravel en sluit met de 5e Symphonie van Tschaikowsky. Men schrijft ons: Het bestuur van den Oranjebond in Oost, die ieder jaar op den verjaardag van H. K. H. Prin ses Juliana den kinderen der leden een aange naam feest bereidt, mocht heden een gift van f 50.ontvangen voor de kas der vereeniging van „Iemand die onbekend wenscht te blijven." Het spreekt vanzelf, dat het bestuur zich zéér verheugt met deze mooie attentie, en dat zij gaarne langs dezen weg den Onbekenden Gever (ster) haar welgemeenden dank brengt. Geboren: 3 Maart J. J. C. RijksenBakuwel z. 2 Maart S. B. OvermeerKuzewsky d. 4 Maart W. Beetsma—Postmus z. 4 Maart J. M. HijmaStroo Cloeck z. 3 Maart G. Vink Spieostra z. 3 Maart J. C. H. Veling—Jonker d. Overleden: 2 Maart W. M. G. Bartelds 79 j., Westerhoutpark. 3 Maart J. M. Ketterde Vries 28 j., A. L. Dyserinckstraat. 3 Maart J. P. 14 mnd. z. v. W. Kuilboek, Kamperlaan. 4 Maart C. G. Passchier 28 j., Amsterdamsche- vaart 3 Maart G. Weerman 66 j., Roosveld- straat. 3 Maart H. P. J. Boeltjes, 15 j., Kle verlaan. Dezer dagen is opgericht de afdeeling Bever wijk van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming, 'gevestigd te 's Gravenhage. De oprichting vond plaats ten raadhuize onder leiding Van den burgemeester, mr. H. J. J. Scholtens, waarbij het hoofdbestuur vertegen' woordigd was door den heer Bézemer en de Gemeente door het hoofd van den Luchtbe schermingsdienst den heer H. J. de Groot. De vereeniging stelt zich ten doel de bevor dering van: 1. De kennis, de voorbereiding en de uitvoe ring van maatregelen, zoomede de medewerking daaraan, tegen de gevolgen van aanvallen uit de lucht. 2. De volkenrechtelijke beschermingsmiddelen zocht door 163 betalende bezoekers. Voor gla diolen is meer vraag dan aanbod; handel ge woon. De N.V. A. C. van der Schoot bracht ter op luistering een fraaie collectie narcissen en tul pen, waaronder wijopmerkten de karmijnroode leliebloemige tulp Captain Fryatt en de mooie diep-goudgele Sebastian, die in bijzonder goede conditie was. Verder de fraaie nieuwe Poetaz- soorten, Sparkling Eye, Bella Donna, Orange Queen en de zeer rijk- en vroegbloeiende Early Splendour. Verder de fijngetinte Inc. Lofty, Orange Sun, Abelard en Strand Palace. Onder de. Barrii vielen ons de overigens fraaie soorten Gerald, Royal Diamond en Sweet Melody, en in het bijzonder de variëteit Ina op, die met haar breed helderwit dekblad en mooi con- trasteerende oranjeroode cup wel een van de fraaiste nieuwe Barrii's is, die zeker haar weg wel zal vinden. Wethouder P. Klaver Maandag a.s. wiordt wethouder P. Klaver 65 jaar. Wij hebben de overtuiging, dat het den heer Klaver dien dag niet aan belangstelling zal ontbreken. Burgerlijke Stand Geboren: Leonardus A., z. van A. J. Weijers en E. M. A. van der Dussen Petrus M., z. van K .A. Kalkers en L. P. van Echteld Gerardus, z. van B. G. Lammens en B. Korsse Elisabeth M., d. van J. W. Rusman en M. Q. E. Pennings. Ondertrouwd: W. ten Hoope en H. Eilts J. de Rooij en J. M. van Biezen. Getrouwd: K. de Groot en W. Kühl L. M. van der POtten en A. M. Bender. Overleden: Th. H. Pijpers, 24 j. W. H. M Jonkman, 16 d. Wed. J. BoumanMeijneke, 79 j. Een gratis verloting Het bestuur van den bekenden St. Josephpenning houdt een gratis verloting voor de leden. Op den hoek va.n de Brouwerslaan en Hoofdstraat zijn de prijzen voor deze verloting geëtaleerd. Als hoofdprijs valt een prachtig rijwiel te bewonderen Gaarne wijzen wij er nogmaals op, dat deze verloting zal plaats hebben vóór 1 April. Degenen die zich voor dien datum nog opge ven als lid van den St. Josephpenning, nemen deel aan de gratis verloting. De contributie be draagt niet meer en niet minder dan 5 cent per lid en per week. R.K. Landarbeitlcrsbond Men verzoekt ons te willen meedeelen, dat het bestuur van ge noemden bond voor de uitbetaling van kinder toeslag zitting houdt en uitbetaling zal doen op Donderdag a.s, des namiddags van 6.30 uur tot 9 uur in de zaal van hotel Sittermans. Dus niet in den R.K. Volksbond! Concordia-nieuws Zondagmiddag zal het eerste elftal vriendschappelijkspelen tegen Lisse II. De junioren A spelen thuis tegen B.S.M. Aan vang half één. De Junioren B gaan naar Haarlem-Noord om slag te leveren tegen Onze Gezellen. St. Josephsgezellenvereeniging. Agenda week 511 Maart 1939. Hedenavond: Vrije bij eenkomst tot 10.15 uur. Zondag: Algemeene H. Communie in de St. Martinuskerk. Intentie: den bijzonderen bij- opnieuw overtrekken van lantpekappen is onze hobby- Wij komen bij U ihuis, bespreken wai hei besie ie kun nen doen, brengen wai meer lijn in de lamp. Wij ionen U aan hei siuk 500 dessins Lampekapzijde, waarvan de meesie handwerk. Wij geven vooruii een prijs op welke U gaarne wili beialen, en Uw kap is de volgende dag al klaar. Als U eens rondkijkt in onze mooie en groie collectie lampen, dan weei U ook wai hei resuliaai zal zijn als •U ons Uw lampekap laai vernieuwen. HAARLEMS GROOTSTE SPECIAALZAAK 3D] KLAAR TERWIJL U WACHT. REPARATIE EN DOORSMEREX Gew. voordeursleutels, w.o. Tale, Lips 35 ©t. DE SLEUTEL-Specialist HAARLEM - TEL. 11493 stand van den H. Geest vragen voor Paus Pius XII. Na de Hoogmis vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Onder de Meditatie is de zaal ge sloten. Maandag: Repetitie Tooneelclub; oefening biljartclub en kaartclub. 1 Dinsdag: Damclub en vergadering Retraite club. Woensdag: Bestuursvergadering Gez. Ver. Donderdag: Verpl. vergadering, cursus vice- praeses. Zaterdag: Vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Inenting tegen diphterie. B. en W. van Hillegom brengen ter openbare kennis, dat voor de kinderen tusschen 1 en 12 jaar, die nog niet tegen diphterie zijn ingeënt, de ge legenheid daartoe kosteloos zal worden open gesteld. Aanvragen voor deze inenting moeten schrif telijk of mondeling geschieden ten Raadhuize, afd. Algemeene Zaken, vóór of op Woensdag, Maart 1939, iederen werkdag tusschen 9 uur m. en 1 uur n.m., onder opgave van naam, voornamen, geboortedatum en adres van het kind. Plaats en datum van inenting zullen nog na der worden gepubliceerd. ZONDAG de H.H. Missen te half 7, 8 uur en te kwart over 10 de Hoogmis. Eucharistische dag, uitstelling van het Alleheiligste van half 7 tot na de Hoogmis en 's avonds van half 6 tot na het Lof. Onder de H.H. Missen collecte voor onze eigen kerk, te half 7 Lof ter eere van het H. Hart. DINSDAG-avond half 8 Mariacongregatie voor de meisjes tot 17 jaar. WOENSDAG 6e van de 7 Woensdagen, die het feest van St. Jozef voorafgaan, 's Avonds 7 uur Lof met predikatie. DONDERDAG half 8 H. Familie afd. mannen. VRIJDAG 7 uur gezongen Requiemmis voor hen, wier namen op de zielelijst geplaatst zijn. ZATERDAG biechthooren van 5—7.30 uur en van 8—9 uur. ZONDAG, le Zondag van de maand, 2e Zondag van de Vasten. De stille H-H, Missen om 6 uur, 7 uur, half 9 de Hoogmis, 10 uur de Kindermis, uitsluitend voor kinderen toe gankelijk, de laatste H. Mis om 11 uur. Onder de H. Missen schaalcollecte voor de Missie op Timor. Om 4 uur oefening van de Derde Orde. Des avonds om 7 uur Lof met lijdensmedita tie, Om 8.30 uur causerie met lichtbeelden over de Timor-missie in het vereenigingsgebouw. IN DE WEEK de H.H. Missen om 6.45, 7.30, 8 en 9 uur. MAANDAG geen H. Mis om half 8. Om 4 uur Katechismus voor de jongens. Om 8.30 uur Maria Congregatie, afd. II (jonge Dames). DINSDAG Feest van den H. Thomas van Aquino, patroon der Kath. scholen. WOENSDAG, om haf 12 Katechismus voor de meisjes. DONDERDAG, des avonds om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gebeden ter eere van onzen Kerkpatroon St. Bonifacius voor de bekeering I van ons vaderland. VRIJDAG 8 uur Gez. Requiem v. d. Eeuwige Memorie. Om 11.30 en 4 uur biechtgelegenheid voor cje kinderen van de hoogere klassen van de meisjesschool. Des avonds om 7 uur Kruis wegoefening. Om 7.30 uur Recollectie v. oud- retraitanten. ZATERDAG, des morgens onder de H. Mis van 8 uur Alg. H. Communie voor de kinderen, Des namiddags van 4 tot 8.30 uur gelegenheid om te biechten. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd Maria voorde bekeering van de zondaars. Voor de deelnemers aan den Stillen Omgang wordt de Kerk geopend, om half 1 bes nachts, Om kwart voor 1 Lof met toespraak. Om kw. over 1 vertrek naar de Heilige Stede. ZONDAG a.s. dag van den Stillen Omgang, Algemeene H. Communie voor de Parochie. ZONDAG 5 Maaxt de H.H. Missen om 7 uur, 8.30 en 10 uur. Algem. H. Communie voor de Meisjescongregatie onder de H. Mis van 8.30, niemand blijve afwezig en allen nemen plaats in de zijbeuk op de stoelen; onder de H. Mis col lecte voor onze arme parochiekerk, welke al tijd in uwe milddadigheid blijft aanbevolen, om 12 uur voorberêiding voor de plechtige geloofs belijdenis, om 7 uur Lof met lijdensmeditatie (lied 105) DINSDAG om 8 uur congregatie voor de meisjes, waarbij allen verwacht worden, na de congregatie worden de zelatricen van het Krui meltjesfonds verwacht in het Patronaat voor het afdragen van de ingezamelde gelden. WOENSDAG om 3 uur voorbereiding voor de kinderen v. d. Eerste H. Communie, om 7 uur St. Joseph-Lof met rozenhoedje en litanie en het gebed tot den H. Joseph (lied 125), om 8 uur Congregatie voor de dames. DONDERDAG cm 7.30 gezongen Requiem voor de zielen v. d. Zielenlijst. VRIJDAG om 7 uur oefening v. d. H. Kruis weg met vereering v. d. Relikwie van het H Kruis (lied 28). ZATERDAG van 5—9 uur gelegenheid om te biechten. ZONDAG Algem. H. Communie voor de hee rencongregatie onder de H. 'Mis van 830. Gebouw St. Bavo: Geel-Wit, 6 uur, Gew. zittingen, 5 en 7 uur. Stadsschouwburg: „Op vrije voeten". 8.15 u. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Kunstzaal LeffelaaT; Expositie 105 uur. Diefstal van houtgewas Vrijdagmiddag werd aan het Brouwerskolkpad een net gekleed heer aangehouden, die zich schuldig maakte aan diefstal van boompjes, waarmede hij zijn eigen tuintje wilde versieren. Hij werd naar 't politiebureau te Overveen overgebracht om verhord te worden. Hij was een zekere L., wo nende te Haarlem. Proces-verbaal werd opgemaakt. Het komt voor, dat gedurende de werkuren de vaste bemanning van de motorbrandspuit te IJmuiden slechts gedeeltelijk op de gas- en wa terbedrijven aanwezig is. Het is daarom gewenscht enkele leden van het personeel, wier werkzaamheden medebrengen, dat zij vrijwel steeds op de bedrijven aanwezig zijn, aan te wijzen als reserve-brandweerman, om ingeval van brand overdag, als niet onmid dellijk over het vaste personeel kan worden be- cchikt, mede uit te rukken. Ingevolge het bepaalde in de verordening in zake aanwijzing van personeel voor de brand weer, ontvangen de brandweerlieden boven en behalve hun bezoldiging in hun gemeentelijke betrekking een vergoeding. B. en W. stellen voor, deze vergoeding voor reserve-brandweerlieden vast te stellen op f 5 per jaar. Rembrandt: „Zestig glorierijke jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Vreemde kostgangers", „De geheim zinnige Dr. Clitterhouse", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Wat leven wij toch gelukkig", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Spotternij en Zotternij", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviar- ..Wenn am Sonntagabend die Dorfs- musik spielt", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gem. Concertzaal HOV concert. 2.30 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 25 uur. Kunstzaal Leffejaar Expositie van 2 tot 5 uur. Rembrandt „Onder de wilden der kanni- baleneilanden", 11.30 uur; „Zestig glorierijke jaren". 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Ginema „Het geheim van dr. Clitterhouse", „Vreemde kostgangers", 2, 5 en 8.15 uur. Luxor „Wat leven wij toch gelukkig",, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „Spotternij en Zotternij", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Moviac „Wenn am Sonntagabend die Dorfsmusik spielt", 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo Comité van Katholieke Actie, 8 uur; Gec. ISagers, 8 uur; Propaganda- ciub Kiesvereeniging, 8 uur; Bestuur St. Jo zefsgezellen, 8 uur; Comité Winterhulp, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg „Schijn en werkelijkheid" 8.15 uur. Drijfricmenfabriek vJ». A. Drost, Harmen- jansweg Jaarl. Alg. Vergadering, 2 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 9 tot 5 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie van 10 tot 5 uur. Brinkmann, Gr. Markt Alf. Donders over „Welsprekendheid", 8.30 uur. De Huurwaarborgvereeniging „Veisen" heeft aan den raad het verzoek gericht, van elke ver huurde woning, welke langer dan drie maanden leegstaat, het desbetreffende gedeelte van den aanslag in de straatbelasting dezer gemeente te restitueeren. B. en W. stellen voor dit verzoek in hun han den te stellen om advies. Trekking verlating „Harmenie" Donder dagavond werd in het R.K. Vereenigingsgebouw de trekking gehouden van de verloting van de R.K. Muziekvereeniging „Harmonie". Deze trek king had het volgende verloop: le prijs, keuken uitrusting op lot 4104; 2e prijs, Elesva cassette op lot 566; 3e prijs, fruitschaal op lot 562; 4e prijs, dejeunertje op lot 284; 5e prijs wandlamp je op lot 568. Prijzen kunnen worden afgehaald tot en met 31 Maart bij den heer H. Mandjes, Belgische- straat'58, des avonds tusschen 7 en 8 uur. Prij zen op dien datum niet afgehaald, vervallen aan de vereeniging. V. V. Z.-nieuws. Voor Zondag a.s. is het volgende programma vastgesteld: VVZ 1—HMS 1, 2.30 uur. USV 2—VVZ 2, 2.30 uur. VVZ 3—Wilskracht 3, 12.30 uur. Oranje Zwart 2VVZ 4, 12.30 uur. Vitesse aVVZ a, 2.00 uur. SVA bVVZ c, 1.00 uur. VVZ eGVO c, 1.15 uur. Vitesse b—VVZ d, 12.30 uur. VVZ h—USV b, 2.30 uur. VVZ f—VVZ g, 12.00 ufcr. Woensdag 8 Maart algemeene jaarvergade ring van de voetbalvereeniging in het gebouw van de St. Josephsgezellen. Op de agenda komt o.m. voor: Verkiezing elftal-commissie, P. P. C., kas-commissie, be stuursverkiezing. De aftredende bestuursleden M. Dekkers en Joh. de Lange zijn herkiesbaar. Naar aanleiding van de Woensdag 8 Maart te houden jaarvergadering bevat het clubblad „De V.V.Z.'er" een uitgebreid jaarverslag, waar aan wij het volgende ontleenen: De athletiek- en korfbalafdeelingen tellen resp. 26 en 18 leden. De voetbalafdeeling telt 191 leden, waarvan 80 senioren en 111 junioren. Bij de bespreking van .de training, door den heer P. Hoogmoed, wordt de klacht geuit, dat de opkomst bij de indoortraining door tal van oorzaken veel te wenschen overlaat. Een prachtig stuk propaganda voor de ka tholieke sportbeoefening is gelegen in de mis sie-actie. In 1938 werd door de 1 cents-actie een bedrag van f 48.84 bijeengebracht. Ook de gehouden Missiesportdag werd een succes. Dank wordt gebracht aan den E. H. B. O.- post op het R. K. Sportpark. Met de supportersvereeniging Blauw-Zwart gaat het echter niet naar wensch, maar ge lukkig openen zich nieuwe perspectieven. Het jaarverslag van den penningmeester ver toont een gezond financieel beleid. Brug over de Zaan B. en W. van Zaandam hebben den onderbouw voor de nieuwe bascule- brug over de Zaan, ten Noorden van de gas fabriek opgedragen aan de Aanneemmaatschap- pij vii. J. B. Vermorken en Co. te Amsterdam, voor de som van f 160.430. De bovenbouw werd reeds eerder opgedragen aan de N.V. Machinefabriek en construetie- Rembrandt „Zestig glorierijke jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Het geheim van dr. Clitterhouse" „Vreemde kostgangers", 2 en 815 uur. Luxor „Wat leven wij toch gelukkig", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „Spotternij en Zotternij", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac „Wenn am Sonntagabend die Dorfsmusik spielt", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De Zondags- en avonddiensten der apothe ken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: N.V. van Rijn, KI. Houtweg 15, tel. 10539; C. Loomeyer, Zijlweg 34, tel. 12495; Schoter bosch-Apotheek, Rijksstraatweg 19, tel. 17711. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman, Bin nenweg 206—208; Elswout-apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortsehelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 90, telefoon 28197; De Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalsche- weg 85, telefoon 22181. Lente, bloemen, zonneschijn, En toch kan er gebrek nog zijn. Wie ons met blijdschap iets wil geven, Zal dubbel lentevreugd' beleven. Sophiastraat 2 d., Telefoon 12255, Postgiro 212793. werkplaats van Gebroeders Klinkenberg te Wor merveer. Voor de missie op Timor Pater J. Smit uit Volendam zal Zondag a.s. onder alle H.H. Mis sen een predikatie houden over zijn missie op het eiland Timor, waarbij een beroep gedaan zal worden op de milddadigheid der parochianen ten bate van de missie op Timor. Voorts zal pater Smit Zondagavond in het R. K. Vereenigingsgebouw een causerie met lichtbeelden houden over de missie op Timor. Verkoop op gemakkelijke betalingsconditiën ZIJLWEG 35 - TEL. 11905—11906 - HAARLEM Fil. te A'dam, Stadhouderskade 100 - Tel. 90975 ZESTIG GLORIERIJKE JAREN! Wat zegt insider en leek? Dat 's voor REMBRANDT en z'n klanten Weer een glorierijke week! DICK. MAES.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5