1 COSTUMES NAAR M/ VAT ZILVERVOSSEN F 89.- EN HOO GER EN HOO GER Voorjaar 1939 dILAUW V(JjolhN Ir 45.** WEILL en ZOON SANOSTOL Haarlem, 6 Maart HUWELIJKS UITZETTEN GEEN NOOD... 1 AU PRINTEMPS MAANDAG 6 MAART 1939 Herman Moerkerk huldiging in zijn geboortestad Over humor Dankwoord KATHOLIEKE REIS- VEREENIGING RADIO „MARCO" Nachtelijke vechtpartij Veldslag in de Zijlstraat INBRAAK Jubileum arts E. Düsterbeck Programma Radio-Centrale Nederlandsche Roode Kruis BURGERLIJKE STAND Van onzen winkelstand Lichtdrukinrichting fa. Ant. de Rooij AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN Jubileum De visschende melk handelaar Hedenmorgen door het Kanton gerecht vrijgesproken Dl All ll\Y/\ AOiCCinV I F te Bontwerkers Dameskleedermakers Barteljorisstraat 26-28, Haarlem Vogelenzang krijgt een nieuwen herder Pastoor v. d. Eem uit Anna- Paulowna benoemd „Draagt elkanders lasten" Kapelaan J. N. Verklij gaat heen STADSSCHOUWBURG DE BRAND IN DE HAARLEMMERMEER „De zanger" UIT DEN OMTREK BLOEMEND AAL „Hei lekkere levertraan-product!" BEL EVEN: 10070 AGENDA Bioscopen 7 Maart RECTIFICATIE ZIJLSTRAAT 94 Bij de Gr. Markt STAD De gelegenheid om Herman Moerkerk, den ®ud-stadgenoot, schilder-auteur, op zijn zes tigsten verjaardag bij de opening van diens ^re-tentoonstelling in de openbare Leeszaal e®n hartelijke hulde te bereiden, heeft s-Hertogenbosch niet onbenut gelaten. Zondagmorgen celebreerde de heer-zoon Van den zestigjarige in de St. Leonardus- kerk, de parochie, waarin de familie Moer kerk tijdens de Bossche jaren heeft gewoond-, een H. Mis, welke door tal van vrienden en kennissen werd bijgewoond. 's Middags om half vier bleek de expositiezaal r®n de Choorstraat te klein om alle belangstel enden te bevatten, zoodat velen in een der an- ere lokaliteiten een plaatsje moesten zoeken. °nder de aanwezigen bevonden zich het col- ege van B. en W. der stad, de griffier van Pro- •hciale Staten Vincent Cleerdin, de burgemees- 6rs van Vught en Boxtel, voorts tal van schil- Fers en kunstenaars, zoowel uit Brabant als uit fet Nooden, en tal van vrienden en goeie oude ennissen. Na een jnieidend woord van de vice-presidente ah het bestuur der Leeszaal, mevr. dra. Ebeling ""•Bergé, hield burgemeester van Lanschot een 6sPraak. Deze zeide blij te zijn op dezen dag iets °°r Moerkerk te mogen doen. Hij toch heeft ?to Bosch voor velen in Nederland en daarbui- X geopend. Hij heeft hun getoond wat rare sin- J^Uren de Bosschenaren kunnen zijn, maar ook F lief hem zijn stad was. In woord en beeld Prak hij er van. Nij deed er ook aan politiek. Doch daarvoor «eugde hij niet. De raadsleden bekoorden hem tot meest: hij teekende ze stuk voor stuk en spr. ekende het zich een eer zijn slachtoffer te zijn sjeest. .Met zijn schetsen en teekeningen amuseerde P'i de Bosschenaren en spr. was dankbaar, dat Bosch een zoo begenadigd kunstenaar, die 'ch zelf wist te ontwikkelen, heeft voortge- hracht. ®Pr. noemde Moerkerk een achter-achter toeinzoon van Jeroen Bosch en hij uitte de hoop, tot als „de Spaarnestad" hem zal hebben gepen- 'toneerd, hij naar den Bosch zal terugkeeren. Ito directeur van de Leeszaal, drs. A. B. W rans hield vervolgens een causerie over Moer- "erk's humor. ^an Moerkerk's humor geldt wat Thackeray phreef: „Humor is wit and love". Zijn humor a Positief geladen en ze draagt liefde in zich. ftot is steeds een eer slachtoffer van Moerkerk mogen zijn. .Mij mag caricaturist, humorist zijn, orridat hij Pherlijk boven personen en situaties staat. Hij fatl ook een loopje met zich zelf nemen en voor torn geldt derhalve niet Goethe's: Wer sich P'cht selbst zum besten haben kann, der iest ge wiss nicht von den Besten. In Moerkerk's humor schuilt een sterk po sitief element. Achter zijn werk schuilt de Nngelsche humor: zoo die van Dickens, den kunstenaar, die zoo fijn op het leven was kigesteld. Moerkerk heeft lief, kent geen sarcasme, is innerlijk niet geschonden, want hij kent Öen humor, den hoogsten vorm van wijsheid. In Moerkerk's humor waardeert men de hooge moreele waarde van humor en carica- tour, die bevrijding voor den mensch in houdt. Drs. Brans uitte de hoop, dat voor Moerkerk h de toekomst de inspiratie even gelukkig moge to als in het verleden. Merman Moerkerk, dankend, zeide zijn moe- torstad niet te kunnen vergeten, omdat zij hem Sooveel gegeven heeft. Bovendien hangt er over toze stad steeds een zoo merkwaardige en bij- Pdere sfeer, dat hij daarnaar heimwee heeft, !®is, wat zijn Haarlemsche vrienden hem niet ^'alijk mogen nemen. Achtereenvolgens dankte hij den burgemees- to\ dien hij nooit zou geteekend hebben als deze toen persoonlijkheid ware geweest, drs. Brans, jto hem bewust heeft gemaakt niet voor niets te tobben geleefd en al zijn vrienden, die hem de °'doening hebben geschonken te zeggen, dat zij aar aanleiding van zijn werk gelachen hebben. Nog werd Moerkerk door den componist S. ^Mero een „Herman Moerkerk"-marsch aange togen. Het had in de bedoeling gelegen dezen "torsch door 's-Hertogenbosch' muziekkorps te toen uitvoeren, doch wegens het overlijden van Pastoor van Grinsven moest deze serenade ach- to"wege blijven. Echter bracht Koninklijk 's-Hertogenbosch Jtonnenkoor, dat onder Moerkerk destijds opera- °orstelIingen bracht, den oud-regisseur een tohghulde. Vermelden we nog, dat het Waleson-ensemble to opening der expositie opluisterde met de uit kering van werken van Schubert en Mozart. Excursies en bijeenkomsten Op Woensdag 8 Maart maakt de afd. Haarlem 'ah de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken eh excursie naar de Palestina-diorama's aan ton Schotersingel. Op Donderdag 9 Maart zal de heer J. Scheffer P't Utrecht des avonds om kwart over 8 in „De kt] euwerik" Kruisstraat, ^preken over „Schot- hd". Zijn lezing wordt geïllustreerd met films. Op Zondag 23 April brengt de afdeeling een tozoek aan het slachthuis. In perceel Nassaulaan 10 vond Zaterdag de Pening plaats van een filiaal van de zaak in todio en onderdeelen Radio „Marco", welke todert eenige jaren in de Nassaustraat geves tod is. Met filiaal ziet er in alle opzichten keurig uit eP in talrijke langs den muur aangebrachte kkjes wordt een groote keus g'etcond van allerlei toderdeelen, die de radio-amateur zoo zeer van Ptode heeft. Ook in deze zaak bevindt zich een adiokliniek, waar alle gebreken kundig en pijn- jtos worden verholpen. Een rijksgediplomeerde Madiotelegrafist eerste klasse weet voor iedere to'aal het juiste geneesmiddel en vooral voor den kortegolf-amateur zijn beide zaken een dorado. De nieuwe zaak was ter gelegenheid van de opening keurig in de bloemetjes gezet en beiden firmanten, den heeren Mulder Sr. en Jr., wen- schen we veel succes toe. Een echtpaar en een jongeman van 20 jaar werden In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks half één in de Zijlstraat lastig gevallen door een achttal personen, die allen eenigszins onder den invloed van sterken drank verkeerden. Een der aanvallers rukte de dame haar taschje uit de hand, waarna het tot een complete vechtpartij kwam. Op het rumoer kwam een agent van politie te hulp, doch de aangeschoten jongelui keerden zich toen tegen hem. De agent trok zijn sabel en deelde enkele klappen uit, waarbij een 27- jarige los-werkman aan z'n hoofd werd gewond. Met behulp van enkele andere agenten war den drie der aanvallers naar het politiebureau gebracht, terwijl vijf anderen de vlucht namen. Een lid van den Ongevallendienst heeft op t Politiebureau den gewonde verbonden, waar na deze per ziekenauto naar het Groote Gast huis is gebracht. Hierna kon hij naar het bu reau terugkeeren. Een voorbijganger in de Zijlstraat heeft tij dens de vechtpartij het damestaschje gevonden en dit den agent ter hand gesteld. De porte- monnaie, die er in geborgen was, ontbrak evenwel. Later heeft men deze gevonden in de wachtkamer van het Politiebureau onder de bank, waar een der aangehoudenen even had gezeten. Hoewel deze den diefstal ontkent is hij in verzekerde bewaring gesteld. Tevens verzoekt de Comm. v. Politie in ver band hiermede den man, die het taschje ge vonden heeft, zich te melden aan het bureau van Politie, afd. recherche, voor het geven van inlichtingen. De overige twee van de aangehoudenen heb ben den nacht eveneens op het Politiebureau doorgebracht, doch zijn gisteren op vrije voeten gesteld. Tegen hen zal proces-verbaal worden opge maakt wegens wederspannigheid, terwijl waar schijnlijk ook nog aangifte zal volgen van mis handeling, aangezien de twintigjarige jonge man tijdens de vechtpartij licht gewond werd. Een inbreker heeft zich toegang verschaft tot de apotheek aan den Kleverparkweg en een bedrag van ongeveer 27.ontvreemd. De apotheker, die eldeds woont, heeft Zaterdag avond om acht uur zijn zaak gesloten. Ver moedelijk is de dief naar binnen gekomen met behulp van een valschen sleutel. De eere-voorzitter van het mannenkoor „Cae- eilia", de heer dr. E. Düsterbeck, herdacht op 8 Februari het feit, dat hij 25 jaar geleden tot arts promoveerde. Bescheiden als hij is, heeft hij dien dag echter ongemerkt voorbij laten gaan. Thans echter heeft een groot aantal pa tiënten, in samenwerking met het bestuur van „Caecilia", besloten hem alsnog' op den dag waarop hij zich te Haarlem vestigde dat is 15 Maart a.s. een huldiging te bereiden die in overeenstemming zal zijn met de plaats, die hij inneemt in de harten van zijn talrijke patiënten en van de leden van het koor. DINSDAG 7 MAART 1939. Programma I: Jaarsveld. Programma II: Hilversum I en II. Programma III: Keulen 8.00. Parijs Radio 9.20. Radio PTT 9.30. Parijs Radio 11.20. Ned. Brussel 12.35. Mo- tala 2.20. Radio PTT 2.40. Keulen 3.20. Diver sen 4.20. Keulen 4.35. Ned. Brussel 5.20. Keulen 6.50. Pauze 7.30. Beromunster 7.35. Keulen 9.35. Ned. Brussel 10 20. Danmarks Radio 11.20. Programma IV: Ned. Brussel 8.00. Diversen 9.20. London Re gion. 1.035. Droitwich 1.05. London Region. 2,20. Droitwicht 3.24. London Region. 3.55. Droitwich 4.45. Ned. Brussel 7.20. Straatsburg 7.50. Fr. Brussel 8.20. Droitwich 9.20. Programma Y 8 007.00 diversen. 7.008.00 gramofoon. 8.00 12.00 diversen. Op 17 Maart a.s. zal het Nederl. Roode Kruis afd. Haarlem en omstreken een ledenvergade ring beleggen ten kantore der N.V. Joh. Ensche dé en Zonen aan het Klokhuisplein. De agenda zal o.m. bevatten de behandeling der Jaarverslagen. Aanvang 8.30 uur n.m. Ondertrouwd 4 Maart '39 B. Schildirveijer en A. S. v. d. Pad Geboren: 2 Maart G. M. Beek—Quéré, z. M. E. den HartoghNelissen, z. 3 Maart A. J. Bur gerOpstal, z. J. M. Mocreriv. Klink. d. E. C. LaporteDosse, z. 4 Maart M. W. E. Holleboom Albersen, z. G. M. Hirsv. Dijck, z. M. E. On- steinMengelder, zcon. M. Wijbrandiv. Kleef, d. E. WijntjesWijnands, d M, T. v. d. Hoorn de Rooy, zoon. C. BesselingDollé, z. A. M. Zandstrav. d. Veldt, z. 5 Maart E. A_ Bonke v. Item. z. j. C. M'ookOosthout, d. E v. Rooij Ebert, zoon, M. A. SwartBrantjes.. z. Overleden: 3 Maart J. A.. F. A. M. Spoelder, 42 jaar, Hunzestraat. J. Windtv. d. Geijn, 77 jaar, Damiatestraat. 4 Maart G. E. Diekmann, 63 jaar. Jansstraat. A. C. Suidgeest, 49 jaar, Sper werstraat. R. HuizingaZandstra, 70 j., Oran jestraat. E. HosNieuwenhuizen, 59 j., Scher merstraat, G. Lode, 59 jaar, Rijksstraatweg. J. v. Lubeek. 82 jaar, Hagestraat. 5 Maart J. Roose boom de Vries 88 jaar. Lange Lakenstr. A. Men- seBakker, 71 jaar, Busken Huetstraat, Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Noord-Hollandsch District zijn ie IJmuiden Zondag damwedstrijden gehou den tusschen het Nationale Tiental en het Noordholl. Tiental. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, doet den eersten zet, links R. C. Keiler, rechts B. Dukel Zaterdag werd de geheel nieuw gebouwde lichtdrukinrichting van de firma Anton de Rooij, Schagchelstraat 14 te Haarlem, in gebruik ge nomen. Het bedrijf is modern en geheel naar de laatste eischen ingericht. Ook werd een nieuwe machine, de „Rooija", waarmee afdruk ken van allerlei bescheiden enz. gemaakt kun nen worden, in gebruik gesteld. tig jaar op de zetterij der Oprechte Haarlem sche Courant werkzaam is geweest. Als zettersmaat begonnen, heeft hij zich door zijn groote vlijt en bekwaamheid opgewerkt too machinezetter en heeft het diploma machine- zetter-leermeester behaald. Als zoodanig heeft hij aankomende zetters opgeleid. De 29-jarige man, die in den nacht van 25 op 26 Februari op den Rijksstraatweg door een auto werd aangereden, toen hij trachtte met zijn fiets aan de hand den weg over te steken en ernstig gewond werd, is Zaterdag in het Zie kenhuis St. Johannes de Deo, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, overleden. Requiem-Mis J. Roodnat De directie der R.K. Schoolvereeniging maakt de oud-leerlingen en verdere belangstellenden er op attent, dat a.s. Woensdag te 9 uur in de Kathedrale Kerk te Haarlem een Requiem-Mis zal worden opgedragen voor de zielerust van wijlen den heer J. Roodnat. Zie annonce in dit blad. Donderdag 30 Maart hoc.pt de heer A. Lan- gereis het feit te herdenken dat hij vijf-en-twin- Een jeugdige Zandvoortsche melkhandelaar had op een middag een soort hark met een net eraan over zijn schouder geworpen en hij was volledig gekleed in zee gewandeld. En wel op een zeer gelukkig plekje. Want het mocht hem gelukken in een half uur tijd on geveer 70 pond garnalen te vangen met de „kroon", zooals het vischtuig genoemd wordt. Thuis had hij het kaf van het koren geschei den, waardoor 10 kilogram niet voor consump tie geschikte garnalen uitviel. De rest was in den familiekring genuttigd en men had ook verschillende kennissen bedacht terwijl het overschot weggegooid werd. Onlangs stond de melkhandelaar voor den Haarlemschen kantonrechter, wegens overtre ding van het garnalenconsumptiebesluit 1936 en omdat hij zonder lid te zijn van den Nederland- schen Bond van garnalenvisschers deze beestjes had durven verschalken. De Ambtenaar van het O. M. had een boete van f 6.geëischt, subs. 1 dag hechtenis. De Kantonrechter deed heden schriftelijk uitspraak en sprak den melkhandelaar vrij. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haar lem is de zeereerw. heer M. M, v. d. Eem pastoor te Anna Paulowna, benoemd to pastoor te Vogelenzang. In zijn plaats is tot pastoor te Anna Paulowna benoemd de weleerw. heer J. L. Wortel, thans kapelaan te Amsterdam (H. Ger. Majella). Pastoor v. d. Eem werd 9 September 1886 te Hoofddorp geboren. Hij maakte zijn gymna siale studies aan het college der paters Jezuïe ten te Amsterdam, doch volgde het laatste stu diejaar aan het klein-seminarie te Voorhout en maakte vervolgens zijn theologische studies aan het seminarie te Warmond. Na zijn pries terwijding op 15 Augustus 1911 was hij een zes tal weken assistent te Zoetermeer en achter eenvolgens kapelaan te Halfweg van 1911 1914, te Goes van 19141919, te Noordwijker- hout van 19191921, te Amsterdam (H.H Mart. v. Gorkum) 19211924, te Delft 1924 1926, te Rotterdam 19261929 en te Hoorn 19291931, in welk jaar zijn benoeming volgde tot pastoor te Anna Paulowna. Pastoor v. d. Eem had al direct met groote moeilijkheden te kampen, daar de kerk noodig gerestaureerd moest worden. Deze restauratie werd in den loop der jaren tot een goed einde gebracht. Pastoor v. d. Eem wist een bloeiend paro chieel vereenigingsleven tot stand te brengen. Wij herinneren o.a. aan de beide Maria-Con- gregaties met haar onderafdeelingen, aan de tooneelclubs, de voetbal- en korfbalclub, d« mandolineclub en de middenstandsvereeniging. Als een van de mooiste herinneringen aan het pastoraat van pastoor v. d. Eem noemen wij het prachtige orgel, dat de pastoor aan de pa rochie heeft geschonken. Als directeur van de bedevaart van het de kenaat Schagen naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo hield ^pastoor v. d. Eem vele jaren de predikaties tijdens dezen jaarlijkschen pel grimstocht. Zijn vertrek uit Anna Paulowna zal ongetwij feld door al zijn parochianen met leedwezer vernomen worden. De op Zaterdag 4 Maart gehouden collecte voor het Chr. T.B.C.-fonds „Draagt elkanders lasten" heeft opgebracht f 317.65. Het comité dankt alle medewerkers en gevers. Z.H .Exc. Mgr. J. P. Huibers heeft benoemd tot kapelaan van H.H. Elizabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat den weleerw. heer H. M. J. Brans, terwijl kapelaan J. A. Verklij benoemd is tot Rector van Huize St. Angela, aan de Prinsengracht te Den Haag. Kapelaan Verklij was directeur van de Kruis vaart en velen zullen zijn heengaan betreuren. „Op vrije voeten" hotft iemand vijftien jaar in een gevangeniscel heeft doorgebracht en in dien hw in denken over de beteekenis van het leven is ge komen dan moet de terugkeer in ziin „3-..-- geren maatschappelijken kring wel schokkende gewaarwordingen opleveren. scnoKKende wu °°- i;Lhet met den gewezen bankier Ludovic Hp vindt zijn familie terug als een wereldte dat hem geheel vreemd is geworden. Maar 't is dan ook 't wereldje wel! Een vrouw, dfe opgaat in beuzelachtigheden; een stiefdochter, die een onwaardig verstandshuwelijk wil sluiten- een °id®Jfder' die zich uit zijn leven alleen zijn kwaaltjes herinnert; een schoonbroer die in waaerhu8rien geweten heeft' een gezelschap, pencil a man' als frauduleus bankier eenmaai de gevangenis inging, en die dus het warte schaap van de familie moet zijn, scherp afsteekt door zijn eerlijkheid en beter levens- inzicnt. De familie denkt er evenwel anders over. Zii ontvangt den ontslagen gevangene op haar luxe-jacht en verlangt van hem, dat hij weer een der hunnen zal worden. Ludovic probeert het, op aandrang van een vriend, maar diei po ging loop-, aanstonds spaak. Bij dit leven ver geleken schijnt de gevangenis hem de vrijheid toe; met zijn levensverlangens en contrastee- rende opvattingen botst hij tegen de door en door vooze groep op en ten einde raad springt hij overboord om het land en de frissche lucht te bereiken. Een gegeven voor een sterk drama, een felle levenstragedie of een spel van zinrijken humor maar wat heeft de schrijver, Jean Anouilh, er feitelijk van gemaakt? Het is een reeks dialogen geworden, waarin het hoofdmotief zich tot in den treure herhaalt en waarin geen enkel boeiend tafereel de vereischte afwis seling brengt. De handeling speelt zich af op het dek. Bij den eersten aanblik een frisch décor; maar of dat jacht nu stil ligt of vaart, het blijft een levenloos stel coulissen, zonder eenige sfeer. Geen oogenblik krijgen we den indruk, dat deze menschen zich inderdaad op het water bevin den en dat een boot in zee een ding vol eigen leven is. De auteur heeft zich daar blijkbaar niet om bekommerd, en nu liet de regisseur Hans van Meerten, het ook maar zoo. Over het spel van alle optredenden kunnen we weinig meer dan lof hebben. Er werden ty pen met sterk aangezette karakters van hen gevraagd, en die hebben ze gegeven. Theo Frenkel speelde met veel levendigheid en uit drukkingsvermogen den benarden man op vrije voeten. Dat zijn houding niet altijd overtuigt, ligt buiten de schuld van den acteur. Hélène Berthé heeft wel een zeer soïiede gestalte voor een kinderachtige, wufte bankiersvrouw, maar zij acteerde soepel. In Anton Roemer zagen we het type van den killen zakenman uitste kend weergegeven; Frits van Dijk was 'n prent je van 'n tooneel-pipa; Louis de Bree teekende uiterst fijn den goedwillenden vriend; Myra Ward deed voortdurend in de gewild-koele stiefdochter gelooven en Hans van Meerten maakte van het lugubere „schaap" een indruk wekkende figuur. Dit goede spel kan het reeds van vroeger be kende stuk niet in zijn geheel interessant ma ken. De vraag, die door zijn omgeving her haaldelijk aan Ludovic wordt gesteld: wat hij nu eigenlijk wil? die stelt de serieuze toeschou wer ook en hij blijft al even onbevredigd als die luxe-jachtelingen. Die vraag krijgt geen dramatische en geen filosofische oplossing. Dit laatste is wel zeer moeilijk, omdat de schrijver van het stuk zijn standpunt tegenover het ze delijke leven nergens duidelijk laat uitkomen. Alleen is er in 't eerste tooneel een onhandige toespeling op het Onze Vader, maar in het geheele spel blijkt niets van eenigerlei ernstige levensbeschouwing. Aan het slot werd door het niet bijster tal rijke Zaterdagavond-publiek hartelijk geap plaudisseerd. Dat kwam deze verdienstelijke groep van het Nederlandsch Tooneel en in het bijzonder den vertolker van de hoofdrol onge twijfeld toe. H. B. v. d. S Hoewel Zaterdag nog hier en daar overblijfse len van hout en graan lagen te smeulen op het terrein van de verbrande graanopslagplaats aan den Cruquiusweg, meende de brandweer van Hoofddorp, dat het gevaar van uitbreiding geweken was, zoodat men om half 1 inrukte. Maar toen Zondagmiddag de wind naar het Westen draaide en ook feller werd, was het gevaar van een wederoplaaien en daardoor uit breiding van den brand, naar de nog behou den loods, niet denkbeeldig. Om 4 uur Zondagmiddag trok de brandweer er dan ook weer op uit en bleef in actie tot hedenmorgen half 7. Hoewel nog hier en daar een rookwolkje opstijgt, is nu elk gevaar wel geweken. Het personeel van het bedrijf is hedenmor gen met het opruimingswerk begonnen. Onder een berg van asch en verbrand hout vond men eenige half-aangetaste zakken, waarvan de in houd alleen gebruikt kan worden voor veevoe der. Begrijpelijkerwijze was Zondag de belangstel ling van vele nieuwsgierigen zeer groot. Het mannenkoor „Caecilia" alhier heeft zich van een eigen orgaan voorzien, dat den naam van „De Zanger" draagt. Het zal zijn weg in het vereenigingsleven wel vinden. „Christus Rex" De RK. Propagandaclub Christus Rex" te Bloemendaal zal heden avond in het gebouw .Campagne aan den Dennenlaan een ontwikkelingsavond organisee- ren voor den geestelijken bloei der parochie en wanneer er voldoende belangstelling voor bestaat zullen meerdere van deze avonden vol gen. Voor dezen eersten avond wordt een aan schouwelijke lijdensmeditatie gehouden met meer dan 120 lichtbeelden, welke zullen worden toegelicht en besproken door kapelaan B. Hen- ning te Bloemendaal, die hiervan langen tijd studie heeft gemaakt en van alle kanten zijn foto's heeft verzameld. Er wordt slechts toe gang verleend aan personen van 17 jaar en ouder. Wees maar gerust, kleine meid, Moeder geeft je voortaan alleen nog maar Sanostol: het lékkere levertraanproduct. Want dat heeft niet alleen een frisschen sinaas- appelsmaak, het is ook het eenige levertraanproduct, dat zóó'n schat aan vitaminen A, B, C en D bevat. Endaarom neemt het heele gezin Sanostol, de natuurlijke krachtbron. De „familieverpakking" van f. 2.75 is voordeelig. Zij bevat 2V4 x zooveel als de bekende flacon van f. 1.40. BROCADES STHEEMAN PHARMACIA wij staan gereed met de allerbeste ANTHRACIET, die U maar wenschen kunt. Telefoon 10070 - Schouwtjeslaan 23 Gebcuw St. Bavo Comité van Katholieke Actie, 8 uur G«c. Slagers, 8 uur; Propaganda club Kiesvereeniging, 8 uur; Bestuur St. Jo zefsgezellen, 8 uur; Comité Winterhulp. 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg „Schijn en werkelijkheid" 8.15 uur. Drijfricmenfabriek v.h. A. Drost, Harmen- jansweg Jaarl. Alg. Vergadering, 2 uur. Kunstzaal De Bois Expositie van 9 tot 5 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie van 10 tot 5 uur. Brinkrrann. Gr. Markt Alf. Donders over „Welsprekendheid", 8.30 uur. Rembrandt „Zestig glorierijke jaren", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema „Het geheim van dr. Clitterhouse" „Vreemde kostgangers", 2 en 815 uur. Luxor „Wat leven wü toch gelukkig". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals „Spotternij en Zotternij", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac „Wenn am Sonntagabend die Dorfsmusik spielt", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Huldiging P. M. Gen- nes, 880 uur. Gem. Concertzaal: H.O.V. concert, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur.' In de advertentie van gister morgen stond abusief BABY-UITZETTEN Men gelieve hiervoor te lezen:

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5