Ruim 200 millioen pond voor Britsche luchtvaart Communistisch verzet blijft te Madrid voortduren begrooting is thans Britsche schepen borden beschermd ,Een verwachte der volkeren" Het nieuws van heden INGEDIEND KRACHTIG OPTREDEN DER REGEERING JAPANSCHE BOMMEN OP ITSJANG DE BAROMETER VEREENIGDE katholieke pers 6UREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: nASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal ^3.25. Bij onze Agenten 2IVi ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VRIJDAG 10 MAART 1939 - OCHTENDBLAD VIJF EN ZESTIGSTE JAARCANC No. 21678 «»Oe Engelsche luchtmacht is even geweldig als iedere andere ter wereld" Berlijn ziet gevaren voor den vrede Berlijn over Britsche bewapening Het Weer V erklaring van Halifax in Hooger- huis na besluiten van Burgos inzake scheepvaart «ew, Brand aan boord van de Pasteur" Republikeinsche duikboot heeft zich te Palma aan de recht- schen overgegeven La Pasïonaria eveneens te Parijs aangekomen Communisten gefusilleerd By Antwerpen tentamen twee schepen met elkaar in botsing. De „Orm Jarl" werd maar. beschadigd sa zonk (mmiddellvl& Spaansche vluchtelingen Nog geen opvolger van Hitier aangewezen Bericht wordt te Berlijn als voorbarig beschouwd CONGRES DER RUSSISCHE COMMUNISTEN BIJEEN Kardinaal Verdier over de verkie zing en de persoonlijkheid van den Heiligen Vader ,,Pius de Twaalfde zal de goede herder zijn" Britsche leening verschaft een vastere positie aan den Chineeschen dollar Geen candidatuur voor Van Zeeland De dag ontwaakt Geen redenen tot ongerustheid Duitsch en Fransch oordeel over beweringen in Journal des Débats SCl kWVAWW 111111III IJ /////////AzZ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.. Ingez. mededeelingen SO cent; idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de Heine annonces „Omroepers" zie de rubriek gii' LONDEN, 9 Maart (Reuter). De grootste 'ichtvaartbegrooting, die ooit in het Lager- hois is ingediend en die ruim 205 millioen P°nd bedraagt, is ingediend door Kingsley Wood, die verklaarde, dat de zware uitgaven 'O hoofdzaak veroorzaakt worden door het rioote aantal moderne vliegtuigen, dat 'hans bij de eskaders komt, de kosten voor het voorzien in aanvullende productieca paciteit en den bouw van nieuwe stations. Be minister herinnerde er aan, dat de luchtvaart begrooting van 1924 slechts 18 hhllioen bedroeg. De stijging van dit jaar htet 74 millioen staat gelijk met het totaal ^er defensiebegrooting van 1913. ®r worden 93 millioen uitgetrokken voor hegtuigen en ballons, en 35 compagnieën ge- 0rQid van den territorialen hulpdienst voor ^°uwen. Het maximum aantal van het personeel verhoogd tot 102.000. Met vliegtuigrom- j)eri en vliegtuigmotoren worden grootere vor mingen gemaakt dan verwacht werd. Men ®eft uitstekend gevolg gegeven aan den oproep atl Juni voor 31.600 piloten, waarnemers en Oder personeel. Dit aantal is reeds overschre ed. Er zullen dit jaar nog 20.000 man noodig lJh. Een civiele luchtmacht, die in tijd van °oü in staat zal zijn bij de luchtmacht te die- j.6n> telt 1400 geoefende piloten, terwijl nog 800 personen een vliegopleiding krijgen. Hingsley Wood vervolgde zijn uiteenzettingen alüus: "Onze luchtmacht is even geweldig als iedere at>dere ter wereld. In de laatste typen bombarde- "hents- en gevechtstoestellen bezitten wij de este ter wereld. Wij zijn bezig met den bouw Vah een evenwichtige luchtmacht, en hechten baarde aan het tegenoffensief als essentieel e'etnent in de luchtstrategie. Een machtige aativalskracht is niet alleen een sterk afschrik- "€kkend middel voor aanvallen, maar een vi- onderdeel van ieder gezond defensie- systeem". ttp^en aanzien van de productie van vliegtui- jfjn zeide de minister, dat men reeds een uit- 1aiding met 150 procent tot stand had ge acht. De uitbreiding van het volgende jaar zal n stijging met 400 procent toonen, vergeleken 1938. ^an semi-officieele zijde te Berlijn wordt Shield: '4n politieke kringen schenkt men aandacht 8,1 de verklaringen, gisteren door den Brit- 6h minister van Oorlog Hore Belisha in het Lagerhuis gedaan. Daarbij merkt men op, dat minder belang gehecht wordt aan de door den minister aangekondigde bewapeningsfeiten dan aan de mentaliteit, die uit de rede schijnt te spreken. Volgens de hier heerschende opvatting valt het niet te miskennen dat de agressiviteit, welke president Roosevelt sedert eenigen tyd tegenover de autoritaire staten ontwikkelt, tot op zekere hoogte haar weerslag heeft op de staten die plegen te verklaren dat zij, ondanks het verschil in regime, met de autoritaire sta ten in vriendschap willen samenwerken. Volgens de bekende Duitsche opvatting is het een goed recht van iederen staat, dat hij zich de bewapening verschaft, die hij noodig acht voor de bescherming zijner rechtmatige belangen. Daarom achten velen het verwonder lijk, wanneer van Britsche zijde voorbereidin gen voor de verscheping van 19 divisies naar Frankrijk aangekondigd worden. terwijl geen agressieve Duitsche bedoelingen tegenover Frankrijk bestaan, noch iets bekend is van aan valsplannen van Frankrijk tegenover Duitsch- land. In ieder geval, zoo voegt men daaraan toe, zullen degenen die zouden denken, dat der gelijke mededeelingen in Duitschland eenigen indruk zouden maken, zich vergissen met het oog op de militaire bescherming in het Westen van Duitschland. Men is hier verder van meening, dat de ont wikkeling van een gezonden en vreedzamen Europeeschen toestand ernstig belemmerd zou worden, wanneer de democratische mogendhe den er door haar bewapening toe verleid zouden worden haar bijdragen tot den vrede te weige ren door zich te onthouden van ieder begrip voor de gerechtvaardigde aanspraken en de vi tale rechten der autoritair geregeerde volken" Italiaansch oordeel De gisteren door den Britschen minister van Oorlog afgelegde verklaringen houden volgens de „Giornale d'Italia" in feite niets nieuws in, daar gezegd wordt dat het sterke landleger, hetwelk Groot Brittannië gaat samenstellen, gereser veerd is voor militaire samenwerking met Frankrijk, wat het bestaan bevestigt van het reeds bekende FranschBritsche militaire bondgenootschap. Na er op gewezen te hebben dat Roosevelt en zijn aanhangers met al hun krachten er aan werken om de Vereenigde Staten tot een bond genootschap met Parijs en Londen te brengen, betoogt het blad dat Italië, Duitschland, Japan en hun vrienden zich geenszins zullen laten ontmoedigen door de reusachtige bewapeningen der democratieën bij de verwezenlijking van hun wettige aanspraken. Er moet echter eens te meer de aandacht op worden gevestigd, dat de bewapeningen van Frankrijk, Groot Brittannië, en de Vereenigde Staten voortaan openlijk een offensief en uit dagend karakter aannemen. Naarmate de bewapeningen zich ontwikkelen nemen Parijs en Londen een toon en een hou ding aan, welke leiden tot intimidatie en mis bruik van kracht. VOOR HET GEHEELE LAND; M Matige tot zwakke Noord-Westelijke tot is Noordelijke wind, afwisselende bewolking, !E |5 weinig of geen regen, koude ochtend, zelf- de temperatuur overdag. j§ ALGEMEENE VOORUITZICHTEN: =j Aanvankelijk nog guur met koude nach- Ei ten, zwakke tot matige wind uit Noord -- tot West. ^Honden, 9 Maart (Reuter) Lord Halifax °«ft heden bij de debatten over Spanje in Hoogerhuis de waarschuwing uitgesproken. 8a,t Britsche oorlogsschepen instructies hebben •^kregen om Britsche schepen buiten de Spaan- e territoriale wateren te beschermen en zelfs •Cl» Seldingsmaatrcgelen te nemen binnen de rr'toriaIe Spaansche wateren tegen iederen "ilerzeeschen aanval. Hf zijn instructies gegeven aan de Britsche Oow„ 'ogsschepen om alle noodige bescherming te 'eh aan schepen, die het voorwerp zouden "hnen worden van zulke aanvallen en zelfs vei- r :Cuhgsmaatregelen te nemen binnen de ter- r'ale wateren tegen iederen onderzeeër, die erSaat tot een zoo onverdedigbaar optreden ^Prekende over de niet-inmenging, zeide ax> da' het historisch juist is, dat de in- (j„^Cntie aan den kant van de vroegere repu- einsche regeering minstens zoo actief is °est als die aan den kant van Franco, k; at de Spaansche vluchtelingen betreft, ver gaarde de minister: ,,De laatste 12 uur heb Vah de Fransche regeering inlichtingen ge- f^eSen, volgens welke de bijstand der Britsche jlpeering voor het onderhoud van de vluchte- 't -|en "I kampen in Frankrijk door middel van jB'i'sche Roode Kruis uiterst welkom zal zijn. e Britsche regeering heeft bijgevolg besloten jT1 belangrijk crediet toe te kennen aan het t^°de Kruis voor dat doel. Het werk is thans hand genomen en ia hoop in de volgende 48 v.r de uitwerking er van in de kampen ter aatse te zien. erder verklaarde de minister o. m., dat wan- <3_er er bijzondere personen en politieke lei- s ivaren, wier leven in gevaar verkeerde, Britsche oorlogsschepen volledig gemachtigd* waren hun traditioneele politiek ten uitvoer te leggen. Dat is weer een andere zaak dan het voor stel om 5 of 10.000 menschen, of zelfs meer, te evacueeren. De staat van dienst van dit land op humanitair gebied is er een, waarover wij ons niet behoeven te schamen, zoo besloot Ha lifax zijn rede. PARIJS, 9 Maart (Havas) De „Paris Midi" verneemt uit Saint Nazaire, dat in den afge- loopen nacht een groote brand is uitgebroken aan boord van het mailschip „Pasteur", dat op de werf Fenhoet wordt gebouwd. Het gevaar was zeer groot, aangezien de vlammen lekten aan een tank met stookolie. De brandweer wist evenwel te voorkomen, dat deze brandstof vlam vatte. Vanochtend te zes uur was alle gevaar ge weken. De schade is zeer groot, de oorzaak is niet bekend. De Amerikaansche kust wordt door geweldige verdedigingswerken beschermd. Een der groote vuurmonden tijdens een oefening in actie MADRID, 9 Maart. (Reuter). Vanochtend is het tot nieuwe gevechten tusschen de communistische opstandelingen en de troepen van Miaja gekomen. Op verschei dene punten werd kanongebulder gehoord. Er werd geschoten van daken en uit ven sters, zoodat de bevolking thuisbleef. Infan- terieversterkingen zijn op weg naar Ma drid om de communisten te bestrijden. Alle uitgangen der stad zijn door troepen afgezet. Union Radio heeft vanmiddag om 14 uur 25 een mededeeling uitgezonden van het hoofd kwartier, waarin bekend gemaakt wordt: „De opmarsch onzer troepen wordt zegevie rend voortgezet. Twee oproerige compagnieën zijn naar onze gelederen overgeloopen. Alle straten van Madrid zijn heden bezet door onze strijdkrachten". Tanks blijven patrouilleeren aan den ingang der straten, die de omgeving' beheerschen van de officieele gebouwen. Volgens inlichtingen, verkregen van het hoofdkwartier van den Na- tionalen Verdedigingsraad, verklaart men dat het einde der oproerige beweging nadert en de verdedigingsraad besloten heeft een einde te maken aan het oproer. Vanmorgen hebben drie escadrilles de wijk Chamartin gebombardeerd, waar de muiters zich gevestigd hadden De luchtmacht maakte daarbij slechts gebruik van kleine bommen, ten einde te vermijden slacht offers te maken. Te half twee verspreidden zich sterke troe- penafdeelingen door de straten om de doof communistische groepen bezette plaatsen te bevrijden. Het tramverkeer ligt geheel stil. Volgens inlichtingen, verkregen in kringen van den Nationalen Verdedigingsraad, zijn ook oproerige bewegingen uitgebarsten in Ciudad Real en Puerto Llano. Zij werden echter na een dag strijden onder drukt. Bevestigd wordt, dat de beweging geleid wordt door het communistische revolutionnaire comité, waartoe o.m. Felix Montiel behoorde, oud-gedelegeerde voor pers en propaganda. Volgens een draadloos bericht uit Madrid, dat te Burgos is opgevangen, zijn te Valencia negentien communistische legerleiders gefusil leerd. Uit Palma wordt aan Havas gemeld, dat de republikeinsche duikboot C 2 in den afgeloopen nacht daar is aangekomen en zich aan de rechtsche autoriteiten heeft overgegeven. Majoor Pona is te Oran aangekomen al dus meldt Reuter uit Burgos teneinde te spreken over het overgeven van de oorlogsbo dems, welke een toevlucht hebben gezocht te Oran en Bizerta, aan Franco. De woordvoerder van Franco heeft gister avond voor de radio verklaard, dat deze sche pen, overeenkomstig de internationale wet, aan Franco gegeven zullen worden. De Britsche regeering heeft nog geen besluit genomen inzake de aankondiging van de blok kade der Spaansche kust door Franco. Men heeft te Londen nog geen officieele mededeeling ont vangen, noch uit Burgos, noch van den hertog van Alva, hoewel zij een vertaling heeft ontvan gen van de aankondiging. De diplomatieke correspondent van Reuter voegt hieraan toe dat, zelfs indien Franco de rechten van oorlogvoerende zijn toegekend, het geen niet het geval is, hij dan nog niet het recht zou hebben zonder meer schepen tot zinken te brengen. Volgens de internationale wet wordt dit geacht zeeroof te zijn. Bovendien moet vol gens internationaal recht een blokkade, wil zij wettig heeten, voor honderd procent doeltref fend zijn, en tot nu toe heeft men geen verze kering dat de blokkade werkelijk doeltreffend is. Naar Havas uit Parijs verneemt, blijft de re geering aandacht schenken aan het probleem der Spaansche vluchtelingen in Frankrijk. De ministerraad zal morgen een beslissing hebben te nemen in het bijzonder ten aanzien van Ne- grin en del Vayo. Donderdagochtend hebben de autoriteiten La Pasionaria en kolonel Lister, den commandant der internationale brigades, mede gedeeld, dat zij zich, evenmin als de andere Spaansche' vluchtelingen, mogen ophouden te Parijs of in de onmiddellijke omgeving der hoofd stad. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken had onlangs bij een aantal regeeringen gevraagd, of zij bereid waren een deel der in Frankrijk aan gekomen Spaansche vluchtelingen op te nemen. De regeeringen van Brazilië, Argentinië, Cana da en Cuba hebben afwijzend geantwoord met een beroep op den toestand van de arbeidsmarkt. Argentinië heeft zich wel bereid verklaard tot het zenden van veldvruchten en andere levens middelen naar Frankrijk. Andere regeeringen hebben doen weten, dat zij slechts een beperkt aantal vluchtelingen zouden kunnen opnemen na strenge selectie. De keuze zou in de eerste plaats op landarbeiders vallen. Volgens Havas, is Dolores Ibarruri, bijge naamd „La Pasionaria" vanochtend te Parijs aangekomen. Zij werd op het Gare de Lyon ontvangen door het communistische Kamer lid Thorez en reed in een auto weg, zonder iets te zeggen. LONDEN, 9 Maart Volgens den Berlijn- schen correspondent van de „Daily Telegraph' heeft een ambtenaar van het Duitsche ministe rie van Propaganda gisteravond verklaard niet te gelooven in het bericht, volgens hetwelk kapi tein Wiedemann gezegd zou hebben, dat de op volger van Hitier reeds gekozen was. „Het komt mij voor een nieuwe misplaatste grap te zijn", aldus deze ambtenaar. „Het zou niet de eerste keer zijn, dat men vooraanstaanden personen verklaringen toeschrijft die zij niet hebben af gelegd MOSKOU, 9 Maart (Havas) Vanochtend is in het Kremlin het achttiende congres der Communistische Partij geopend. De twee mil lioen leden der partij worden door ongeveer 200 gedelegeerden vertegenwoordigd. Tot de rapporteurs behooren Stalin, Molotof en Djanof, Onze Romeinsche correspondent seinde d.d. 9 Maart: De Osservatore Romano van hedenavond publiceert een artikel van Z. Em. Kardinaal Verdier, getiteld „Desideratus gentibus", dat o.a. de bijzonderheden over het laatste Con claaf. welke door Kardinaal Kas par onlangs werden verstrekt, bevestigt. „Ik bevond mij, aldus Kardinaal Verdier, in de onmiddellijke nabijheid van Kardinaal Pa- celli, toen de stemmen van het H. College hem geleidelijk de zekerheid verschaften, dat hij Paus zou worden. Toen de laatste stem was afgelezen, sloot Kardinaal Pacelli de oogen. Hij was zeer bleek en ontroerd. Als verpletterd door de grootschheid van het gebeuren boog hij zich in diep gebed. Verschillende minuten vergingen zoo in plechtige stilte. Welk een moment en welk een gebed! Daarna schaarden de Kardinalen zich rond hem en vroeg de Deken van het H. College hem plechtig, of hij zich aan het ver langen van het H. College onderwierp en het Pontificaat aannam. „Uw keuze," antwoordde Kardinaal Pacelli, terwijl hij beefde, ,4s klaarblijkelijk de wil van den goeden God. Ik aanvaard haar en beveel mijn zwakheid aan in uw gebed. Ik kies den naam Pius XII." Evenals Kardinaal Kaspar, wees Kardinaal Verdier op het schoone schouwspel van eenheid tusschen Kardinalen van vijftien verschillende naties. Alle Kardinalen droegen in hun hart de hoop en de bezorgdheid van hun eigen vader land. Zij vonden elkaar in het gemeenschappe lijk verlangen naar vrede. De goddelijke Voor zienigheid heeft den Paus voorbereid op zijn taak door nuntiaturen, zendingen en het staats secretariaat. Pius XI had geniale intenties. Met groote kracht verhief Hij zich tegen de moderne dwalingen. Hij was inderdaad de Paus van het onverschrokken geloof. Pius XII zal de goede herder zijn, met Zijn zachte en engelachtige vroomheid." Het bezoek van den H. Vader aan Sint Jan van Lateranen op Zondag 19 Maart zal door middel van automobielen plaats vinden. De oude vergulde statiekoetsen, die vóór 1870 werden ge bruikt en nog op het Vaticaan bewaard worden, zullen dus geen dienst meer doen. Het geboortehuis van Paus Pius XII en de Borghese-kapel in Santa Maria Maggiore, waar Eugenio Pacelli met Paschen van het jaar 1899 de eerste H. Mis opdroeg, werden dezer dagen door vele Romeinen bezocht. TSJOENGKING, 9 Maart (A.N.P.) De stad Itsjang ten Westen van Hankau. is voor zeven tienden getroffen bij een zeer grooten luchtaanval door 45 Japansche bombardeurs. Gisteren tusschen acht uur 's morgens en vier uur 's middags hebben de Japanners tot vier keer toe een aanval ondernomen en daarbij honderd bommen uitgeworpen. Een derde van het aantal gebouwen is vernield. Itsjang is de grootste verdragshaven in de provincie West-Hoepei en aan den rechter oever van den Jangtse gelegen. De stad heeft een bevolking van een half millioen zielen. Het is nog niet bekend hoeveel slacht offers te betreuren zijn. De Japansche troepen, die zich in Westelijke richting bewegen langs den verkeersweg tus schen Tsjlngsjan en Tsjoengsjian iMidden- Hopei) zijn gisteren in Zuid-Oostelijke richting teruggetrokken na een succesrijken Chineeschen tegenaanval, waarbij de Chineesche troepen de Japanners verrasten. De Japansche troepen heb ben 300 man verloren. De binnenkort door Engeland aan China te verstrekken leening heeft op de beurs te Sjanghai geleid tot een ongeveer 2 pCt. vastere houding van de Chineesche valuta. Financieele kringen, die ook verder een vaste markt voor den Chineeschen dollar verwachten, zijn van meening dat met het verleenen van een Brit sche leening het gevaar voor de Chineesche valuta, dat door het afscheiden van Noora-China van het Chineesche valuta-gebied was ontstaan, als overwonnen kan worden beschouwd. Tegelij kertijd begroeten de Chineesche bladen de Brit sche leening als een bewijs voor het feit, dat Engeland zich practisch plaatst achter de ver klaring van lord Strabolgi, die luidde „Chinas strijd is Engelands strijd". BRUSSEL, 8 Maaxt. (Havas). Oud-premier Van Zeeland zal zich bij de komende verkie zingen niet candidaat stellen. Abbé Mahieux, voorzitter van de Waalsche concentratie, zou er aan denken om met het oog op de verkiezingen, een onafhankelijke Waalsche partij op te richten. Kardinaal Verdier schrijft in de Osserva tore over de verkiezing van den H. Vader. Duitsch en Italiaansch oordeel over Brit sche bewapening. Halifax verklaarde in het Hoogerhuis, dat Britsche schepen in de Spaansche wate ren krachtig zullen worden beschermd. Het communistische verzet te Madrid bleef aanhouden, maar werd grooten- deels onderdrukt. Een Japansch bombardement heeft Itsjang grootendeels verwoest. De Engelsche luchtvaartbegrooting werd ingediend. De Eerste Kamer heeft aangenomen de begrootingen van Justitie en Koloniën; begonnen werd daarna met die van So ciale Zaken. Besprekingen in de Contactcommissie voor het Mijnbedrijf; o.m. geen loons- verhooging. De Tramweg Mij. „De Graafschap" heeft besloten al haar aandeelen over te dragen aan de Geldersche Tramweg Mij. Het Nederlandsch elftal is voor den voetbalwedstrijd tegen België samenge steld. New-Yorksche beurs: stemming verdeeld. Elke dag dien God ons schenkt moet waarlijk een „geschenk" voor ons zijn. Want we kunnen er immers nog alles van maken voor de eeuwig heid. Een geschenk Gods dus. Maar daarom dient elke dag met Francis- caansche blijmoedigheid aanvaard te worden. Het leven is waard geleefd te worden; het leven kan zoo won derschoon zijn ondanks alle misères, ondanks alle crisis en welken tegen slag ook. Wanneer uit de duisternis de Zon rijst, wanneer de lichtende luister den zwarten nacht overwint, dan is het bestaan van den mensch tot ge bed en arbeid gericht. En beide die nen verricht te worden met die offer vaardige blijmoedige gesteldheid des hartenwelke ons alle moeilijkheden doet overwinnen en ons bestaan voor ons zelf en voor anderen tot een vreugde doet zijn. BERLIJN, 9 Maart. In welingelichte po litieke kringen weigert men een standpunt in te nemen tegenover de beweringen van het „Journal des Débats" in zake een z.g. operatieplan van Duitschland op ouiten- iandsch politiek gebied voor 1939. Men acht het volstrekt niet noodig zich bezig te houden met iedere uit de lucht ge grepen veronderstelling. Naar Havas uit Parijs bericht senrijft de „Temps" in het Bulletin du Jour: „Sensationeele geruchten doen soms oe ronde in internationale kringen, die de zenuwachtig heid der geesten en de ongerustheid dei naties die het meest blootgesteld zijn, tegenover de on zekerheid van morgen tot uitdrukking brengen. Zoo spreekt men reeds sedert eenigen tijd weer over een plan van actie van Duitschland tegen Nederland en zelfs tegen Zwitserland. Wy meenen te weten, dat nauwelijks enkele dagen geleden de Duitsche staatssecretaris >'an Bui tenlandsche Zaken Von Weizsaecker aan onzen ambassadeur te Berlijn. Coulondre, eens te meet de verzekering heeft gegeven, dat deze geruch ten geheel ongegrond zijn. Aan den anderen kant schijnt men ook te Londen, waar men uiterst aandachtig isten aanzien van de Duitsche voorbereidingen, in Den Haag en in Bern, voor het oogenblik te dien aanzien alle geruststellingen te hebben gekregen." Stand op Vrijdag 1 uur v-m.: 758.2 Vorige stand: 7554

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1