H Laatste Nieuws Haarlem, 13 Maart De brand te Utrecht DE H.A.C.O.-TREKKING MAG GEWOON DOORGAAN MAANDAG 13 MAART 1939 Vrijwillige Burgerwacht Een onderscheiding Raadsbesluiten goedgekeurd H.O.V. Negende Symphonie van L. van Beethoven DE VOORJAARSBEURS COMITÉ VAN KATH. ACTIE Zwijntjesjagers Onder den invloed.... Plotseling sterfgeval Bevordering van harmonische lichaamsontwikkeling Jeugdige dieven BURGERLIJKE STAND Kapelaan van Buuren gaat heen Geslaagd Programma Radio-Centrale Opbrengst collecte Gevonden dieren en voorwerpen R.K. Dam- en Schaakclub St. Bavo Heemstede UIT DEN OMTREK BEVERWIJK PROPAGANDAVERGADERING „ST. RAFAËL" NIEUW TEHUIS VOOR HET VROUWELIJK JEUGDWERK Gelegenheid geven tot hazardspel HILLEGOM HEEMSTEDE LAATSTE ZONDAGMIDDAG CONCERT H.O.V. Soliste: Claes Molenaar (piano) VELSEN De P.T.T. en de bijkantoren Herziening uitbreidingsplan Fraaie aanwinst Politie-sportvereeniging IJMUIDEN BUITENLANDSCHE OP- DRACHT VOOR „VOLKER" Uit zee teruggekeerd ZAANDAM ZANDVOORT MERCEDES LANCIA HUDSON D K W vanaf vanaf vanaf vanaf N.V. Ed. Kimman Co. AGENDA Bioscopen 14 Maart Schade der opgeslagen goederen f 500.000 Gaat Fokker Douglas- machines bouwen? Eventueel in nieuwe fabriek op Schiphol Degrelle veroordeeld. Nagekomen Familieberichten V STAD Aan den Adjudant Onderofficier meester ge weermaker J. P. L. Pennock werd door den Ned. Bond van Vrijw. Burgerwachten toege kend de medaille voor Bijzondere Toewijding, als erkentelijkheid voor de aan het Instituut der Burgerwachten bewezen diensten. Deze onderscheiding werd hem op den Hen Maart jJ. met een toepasselijk woord door den Commandant der VJ.H. op diens bureel uit gereikt. Met bekwamen spoed hebben Ged. Sta ten de besluiten van den Haarlemschen Gemeenteraad omtrent de restauratie van de Bakenessergracht en de verbetering van den Spoorweg-overgang aan de Klever laan goedgekeurd. Dinsdagavond wordt door de H.O.V. en het H.O.V.-koor, versterkt met de mannenzangver- eeniging Haarlem's Zanggenot en de solisten Hélène Ludolph, Annie Hermes, Albert Dana en Lucien Louman de 9de Symphonie van den grooten meester uitgevoerd. In het eerste programma-deel zal het orkest openen met de Ouverture „Fidelio", daarna wordt uitgevoerd de Koor-fantasie voor piano, solisten en koor en orkest. De piano-partij daarin zal gespeeld worden door de bekende pianiste Elsa Nolthenius. De solistengroep wordt in dit werk nog uitgebreid met mej. Wagener, sopraan en den heer Trog- trop, tenor. Ook dit concert dat het laatste zal zijn van den Beethoven-cyclus en tevens het laatste van het winterseizoen staat onder leiding van Ma- rinus Adam. Door beide koren is dit jaar met veel en thousiasme aan deze werken gerepeteerd. De so listen zijn voor Haarlem geen onbekenden, zoo- dat het een bijzonder mooie avond kan wor den, die zeer zeker vele muziekminnenden naar de concertzaal zal trekken om den grooten meester Beethoven te eeren. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben ten aanzien van de winkels op de door de afd. Haarlem en omstreken van de Neder- landsche Vereeniging van Huisvrouwen op 16, 17. 18, 20, 21, 22 en 23 Maart in het Gemeente lijk Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat te houden Voorjaarsbeurs ingevolge de Winkel sluitingswet ontheffing verleend van de ver bodsbepalingen van die wet, zoodat die winkels op 16, 17, 20, 21, 22 en 23 Maart 1939 van des namiddags 8 uur tot des namiddags 11 uur en op Zaterdag 18 Maart van des namiddags 10 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, en daarin mag worden verkocht. DONDERDAG 10.30—12 uur: Spreekuur van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het bu reau van de vereeniging, Bakenessergracht 26 zw. 4.15 uur: Repetitie gymnastiek meisjes kleuter- afdeeling der R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Tempeliers straat 1. 5.15 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried", in de school aan de Tempeliersstraat 1. 7 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. Muloschool aan de Gedempte Oudegracht voor junioren. 7.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercules Winfried", afdeeling gymnastiek voor groote meisjes in „De Doelen". 8 uur: Tafeltennis „Hercules Winfried" in de Muloschool aan de Gedempte Oudegracht. 8.15 uur: Repetitie Utile Dulci in het gebouw van Onderling Genoegen, Berkenrcdesteeg 1. 8.15 uur: Clubavond R.K. Bridgeclub „Ons Ge noegen" in hotel „Suisse". Rijksstr.weg, Haar lem-Noon 8.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Her cules Winfried", afdeeling gymnastiek voor da mes in „De Doelen" 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Domi" in het R. K. Gebouw „Domi" te Overveen. 8.30 uur: Vergadering R. K. Reclasseerings vereeniging in het gebouw Bakenessergracht. 26 zwart. 8.30 uur: repetitie Gemengd Tooneel „Thalia" in het Clublokaal, Spekstraat 8. Vrijdag 4.30 uur: Repetitie jongensafdeeling gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het Gymnastieklokaal Eemstraat, Haarlem-Noord. 6.15 uur: Gymnastiekrepetitie van ae Kleu- terafd R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de R. K. School, Westergracht hoes Leidschevaart. 7.15 uur. Gymnastiekrepetitie jongensafdee ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de school Westergracht. 7.308.30 uur: Zwemuur van de R.K. Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor dames en meisjes. 8 uur: Repetitie rederijkerskamer „Alber- dingk Thijm" in de Studio, Lange Wijngaard straat 17. 8 uur: Tafeltennis Hercules Winfried", m de Muloschool aan de Gedempte Oudegracht. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee ling R. K Sportvereeniging .Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. ZATERDAG 4.15 uur: Gymnastiekrepetitie kleuterafd. van de Sportvereeniging .Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teyler- plein. 5.15 uur: Gymnastiekrepetitie jongensafdee ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. 6 uur: Oefenuur „Hercules Winfried" voor Jongens van 14 tot 17 jaar in de school aan de Westergracht. 6.157 uur: Zwem-uur van de R.K. Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor Jongens. 77.45 uur; Zwem-uur van de RH. Zwem-, vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor heeren. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen oi te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van vergaderingen ver zocht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bi) vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen Nadat Vrijdag j.l. een 22-jarige schilder uit Amsterdam te Haarlem gearresteerd was we gens diefstal van een rijwiel, oordeelde de po litie het nuttig diens woning aan een inspectie te onderwerpen; de politie had geluk, want zij vond bij de huiszoeking ook een racefiets, die op 4 Maart j.l. aan den Koninginneweg was weggenomen; op denzelfden dag had een broer van den racefiets-eigenaar ook een gewone heerenfiets daar in de buurt neergezet. De schilder heeft nu bekend, dat een kame raad van hem, een 27-jarige koopman te Am sterdam, laatstbedoelde fiets wederrechtelijk tot zijn eigendom verklaard had, en tevens mede gedeeld, dat de fiets voor de somma van vier gulden aan een 34-jarigen man te Amsterdam was verkocht. Toen deze man in samenwerking met de Am- sterdamsche recherche aangehouden werd, had hij de gestolen fiets toevallig bij zich. Ook hij heeft bekend en zit nu eveneens te Haarlem ingesloten. Zondagnacht heeft een hoofdagent van po litie aan de Ged. Oudegracht een bestuurder van een vrachtauto uit de Haarlemmermeer be let om weg te rijden, wijl de man te rijkelijk alcoholica tot zich had genomen en gevaar op leverde voor de veiligheid van het verkeer. Een andere hoofdagent heeft in denzelfden nacht op den Rijksstraatweg een 43-jarigen monteur uit Amsterdam aangehouden, die, eveneens nogal onder den invloed, een perso nen-auto bestuurde; de auto is tijdelijk in be slag genomen en proces-verbaal is opgemaakt. Zondagmorgen te kwart over elf is een 66- jarige heer op den Verspronckweg ineengezakt. Hij werd in een woning binnengedragen, waar een dokter den dood door hartverlamming con stateerde. Op Donderdag' 16 Maart en Vrijdag 17 Maart a.s. zullen H.L.O.-vaardigheidsproeven worden afgenomen vcor een aantal militairen van den Motordienst alhier. De behaalde diploma's zullen op Zaterdag 18 Maart 1939, des voormiddags 10 uur, op het voorterrein van de kazerne aan de Kleverlaan officieel worden uitgereikt door den voorzitter van het Werkcomité, den heer A. M. M. van Loon, commandant van den Militairen Motor- dienst. Opgemerkt wordt, dat het hier een tusschen- tijdsche proef afneming betreft. De militairen vertrekken n.l. einde Maart uit Haarlem en hebben dus geen gelegenheid om aan de proeven voor vereenigingen en particulieren, welke, zoo als bekend, in Mei en Augustus a.s. worden af genomen, deel te nemen Inlichtingen voor laatstbedoelde proeven wor den op aanvraag verstrekt door den secretaris, den heer K. Rijpma, Heussenstraat 22. Het programma luidt als volgt: Athletiek en klimmen: Donderdag 16 Maart 1939, aanvang 9 uur v.m. op het voorterrein van de Kazerne Motordienst. Wielrijden: Donderdag 16 Maart 2 uur n.m. van genoemd terrein af naar den Zeeweg. Wandelen: Vrijdag 17 Maart 1939 te 9 uur v.m. van voornoemd terrein af. Zwemmen: Vrijdag 17 Maart 1939 van 7.30 tot 8.30 n.m. in Stoop's bad. Uitreiking diploma's: Zaterdag 18 Maart 1939 des voormiddags te 10 uur door den voorzitter van het Werkcomité, den heer A. M. M. van Loon, op het voorterrein van de Kazerne Motor dienst. N.B. De wandelroute is als volgt'samengesteld (30 K.M. 6 uur)Kazerne, r. a. Kleverlaan, r. a. Schoterweg, Frans Halsstraat, Kennemer- plein, Prinsen Bolwerk, r. a. naar Catharijne- brug, 1. a. Harmenjansweg, r. a. Harmenjans- straat, 1. a. Oudeweg tot Penningsveer, r. a. en direct 1. o. naar Spaarnwoude, 1. a. Hoogedijk naar Spaarndam, en vervolgens naar Santpoort, r. a. Hoofdstraat, 1. a. Hagelingerweg, 1. a. Spoorweg over Driehuis-Westerveld, Duin- en Kruidbergerweg, 1. a. Middenduinerweg, r. a. Brederodeweg tot hockeyvelden „Bloemendaal" r. a. Zomerzorgerlaan, 1. a. Middenduinendaal- scheweg, 1. a. Hoogenduinendaalscheweg, r. a.Lom. oar Petrilaan, over Zeeweg n. Brouwerskolkweg, r. a. Duinlustweg, 1. a. Zijlweg, 1. a. Elswoutlaan, Korte Zijlweg, Bloemendaalscheweg, Kleverlaan. Kazerne. De Haarlemsche recherche heeft in samen werking met de politie te IJmuiden twee jon gens uit Velsen aangehouden, een van acht tien en een van negentien jaar, verdacht van rijwieldiefstal. De jongens bekenden de fietsen te hebben weggenomen en ze respect, in het Noordzee kanaal en in een sloot te Santpoort te hebben geworpen. Het was hun niet zoozeer om de fietsen te doen geweest, dan wel om de lan taarns met dynamo's. Op hun aanwijzing werd in genoemde sloot gedregd, doch zonder resul taat. Wel werden in het Noordzeekanaal twee rijwielen opgehaald, waaraan lantaarns en dynamo's ontbraken. De lampen hadden de knapen voor 60 cent verkocht. Zij zijn te Haarlem ingesloten om voor den Officier van Justitie te worden geleid. Geboren: 10 Maart: R. Hagenaar—Moffie, z; M. C. Chr. KoskinskiBergmann, z. 11 Maart: C. M. van der RestSteffers, d; H. J. Chr. TweehuijsenBosman, d. 12 Maart: M. BreedLandwerd, z; R. Jon kerde Boer, d. Overleden: 10 Maart: J. A. v. d. Kolk, 46 j. r, Bosch- en Vaartstr.; G. P. Zandvliet, 70 j. r. Kamperlaan. 11 Maart C. Sijsenaar, 84 j. r. M. v. Heems- op 27 Maart e.v. kerkstr.; W. H. Bouwmeester, 68 j. r. Clovisstr.; J. J. Droogleever, 88 j. r. Koninginneweg. 12 Maart: C. M. Rfbbe, 78 j. r, Leidschevaart; T. A. Kammingavan Vleuten, 47 j. r. KI. Hout weg. Z. H. Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan in de parochie van den H. Laurentius te Alkmaar den weleerw. Heer F. F. van Buuren, tot dusver Kapelaan te Overveen. Mariascholen, Koningstraat 20 Haarlem. Mo devakschool. Voor coupeuse slaagden de volgen de candidaten: Annie Kokkelkoren, Clara Ber- sée en Corry Joosten. Voor costumière: Laura Jansen, To Smit, Annie Gijssen, Francine Schouten, Gerda Bersée en To van Schaik. Aanvang van den nieuwen cursus 1 April. DINSDAG 14 MAART 1939 Programma 1: Jaarsveld. Programma 2: Hilversum I" en II. Programma 3: Keulen 8,00; Parijs 9.20; Ned. Brussel 12.35; Danmarks Radio of diversen 2.20; Radio P.T.T. 2.40; Keulen 3.20; Diversen 4.20; Keulen 4.35; Ned. Brussel 5.20; Fransch Brussel 6.50; Ned. Brussel 7.20; Keulen 7.50; Ned. Brussel 10.20; Danmarks Radio of diver sen 11.20. Programma 4: Ned. Brussel 8.00; Diversen 9.20; London Regional 10.35; Droitwich 12.50; London Regional 2.20; Droitwich 4.20; London Regional 6.45; Droitwich 7.20; Straatsburg 7.50; Fransch Brussel 8.20; Droitwich 9.20; London Regional 9.45; Droitwich 10.20. Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7.008.00 Gramofoonmuziek; 8.0012.00 Diversen. De opbrengst van de collecte, gistermorgen onder alle H.H. Missen in de Spaarnekerk ge houden voor de St. Vincentius-vereeniging, na een predikatie van pater Henri de Greeve, was f 783.91. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur: Armband, Terwal, Groendaalsteeg 19; melkbus: Zipp, Kleverlaan 5; Cape: Verzijlberg, Bakkerstraat 34; hond: Kennel Fauna. Friesche Varkensmarkt 2—4; twee katten: Kennel Fau na, Friesche Varkensmarkt 24; Oorhanger: Pop Glasblazersstraat 45rood; damesparapluie: Bureau van Politie, Smedestraat; kinderporte- monnaie: Dames, Kamperstraat 8; kinderfiets je: Schuil), v. Zeggelenstraat 38; rozenkrans: Kodde, Celebesstraat 1; rijwielbelastingplaatje: De Vries, Berkenstraat 4; heerenschoen: Exel, Verbindingsweg 6, Bloemendaal; actentasch. Remmel-zwaan, Anegang 42. Paardedeken, Rijkborst, Goetzeestraat 11. Horloge met hangertje, Bureau van Politie, Smedestraat. Kistje i'nh. borduurwerk, v. Meurs, Oost-Indiëstraat 122. Muts, De Lee, Rijks straatweg 269. Pakje inh. elastiek, Misbeek, Ti- morstraat 56. Rijwielbelastingplaatje, Zonne veld, Damiatestraat 10. Ring, Hanzen, Kerkstr. 10 rd. Ring, Bureau van Politie, Smedestraat. Gymnastiekschoenen, v. Rooten, Brandtstraat 21. Een paar gymnastiekschoenen, Remer, Bas- tiaanstraat 22. Vulpenhouder, Wiskel, Juno- plantsoen 59. Bij bovengenoemde vereeniging is de strijd om het clubkampioenschap reeds in vollen gang. Ook nu heeft de titelhouder weer ongeslagen de leiding. Toch zullen de nog te spelen partijen de noodige voorzichtigheid opeischen. De stand is thans als volgt (le klasse) B. Stevens 7 6 1 - 13 J, Drayer 7 4 2 1 10 J. Warmerdam 5 2 2 1 6 J. Weyers 3 2 4 J. Stevens 6 - 4 2 4 L. v. d. Voort 4 1 1 2 3 A. Masteling 5 1 1 3 3 J. Wullems 5 - 3 2 3 F. Broekman 3 - 2 1 2 J. v. d. Zwan 1. - 1 - 1 J. Schilder 3 - 1 2 1 G. Does 1 - - 1 Enkele spelers, die tot nu toe verhinderd waren te spelen, zijn hierin nog niet opgeno men. Binnenkort zal de technische commissie weer een aanvang maken met het organiseeren van theorie-avonden, welke steeds zulk een groot succes waren. i Vrijdagavond hied de R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel afdeeling Beverwijk in het K.S.A.-gebouw een propagandavergadering, die o.m. werd bijgewoond door leden van de af- deelingen Uitgeest, Castricum, de Zaanstreek, Velsen en IJmuiden. De heer G. Welagen meende in zijn openings woord niet achterwege te mogen laten zijn vreugde over de Pauskeuze uit te spreken. Na dit openingswoord trad de heer Metselaar, humorist, met een vroolijk nummertje op, dat bij de aanwezigen insloeg. De heer H. Prüst, hoofdbestuurslid uit Utrecht, hield vervolgens een rede over het lidmaat schap van een katholieken bond. In het kort stond spreker stil bij datgene wat de organisa tie voor haar leden is in stoffelijken zin. Op het oogenblik zijn de omstandigheden nog veel ongunstiger dan in vroeger jaren en, is het nog even hard, ja veel harder noodig om de stoffelijke belangen de organisatie in eere te houden. Ook op geestelijk terrein heeft de organisatie leiding gegeven. De strijd voor verkorten ar beidsduur werd ook een groote zegen voor het godsdienstige leven, voor het gezin, de opvoe ding van de kinderen en het eigen hoogere leven. Toch zijn we er nog niet, ook op dit gebied leven we in een echten crisistijd. Wij moeten niet denken: het zat mijn tijd wel uitduren. Dat is het niet, 'n jong geslacht staat achter ons. Ook de organisatie van katholieke werkne mers moet haar gedachte de wereld indrijven. Een strijd strijden voor sociale liefde en recht vaardigheid. Zoo moet men de organisatie zien! In het kort samengevat: willen wij als R. Kath. organisatie onzen invloed blijven uit oefenen op de maatschappij, dan allemaal mee werken! Vervolgens bleef spreker nog een oogenblik stilstaan bij de actie voor het Mgr. Mutsaerts- oord, het katholieke herstellingsoord, waarvoor in 1928 de actie werd ingezet. Bij gelegenheid van het tweede lustrum, volgend jaar, wil men als feestgave aanbieden een extra mooie ver siering en verfraaiing van de kapel, door het aanbrengen van een beeld van O. L. Vrouw van de wonderdadige' medaille. Hiertoe wordt van ieder lid in twee jaar een bijdrage gevraagd van f 5. De voorzitter dankte den spreker. De rondvraag leverde enkele vragen van in ternen aard op, waarna de heer Metselaar nog eens optrad' met een humoristisch nummer. De commissaris voor het Mgr. Mutsaertsoord, de heer Verron, zétte nog eens de actie voor het herstellingsoord uiteen, waarna de heer G. Welagen de vergadering sloot. Zooals wij reeds gemeld hebben heeft het meisjesjeugdwerk hier ter plaatse, dank zij de goede zorgen van de zeereerw. heeren pastoors, de beschikking gekregen over een paar keurig ingerichte localiteiten. De officieele opening en inwijding van het nieuwe „tehuis" zal plaats vinden Woensdag a.s., des avonds om 8 uur. Het Amsterdamsche Hof veroordeelde een koopman conform den eisch wegens gelegen heid geven tot hazardspel tot tien dagen hech tenis. De rechtbank te Haarlem had hem tot vier dagen veroordeeld. Verd. had ter gelegenheid van een harddraverij te Beverwijk gelegenheid gegeven om weddenschappen af te sluiten. Verd. was voor dergelijke feiten reeds eerder veroor deeld, zoodat het Hof van oordeel was, dat de straf, die in het onderhavige geval is opgelegd, te laag was. oe meer men gelijk wil hebben, hoe minder men het krijgt. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elizabeth, dochter van J. Kolk en C. F. Noord- hoek; Johannes Cornelis Joseph, zoon van Th. Kaptein en C. M. v. Maris; Helena Antonia, dochter van A. v. d. Linden en H. A. van Looij. Ondertrouwd: J. H. Paap en M. Klinkhamer. Getrouwd: G. de Vink en E. H. Kluivers. Geedkoope levensmiddelen. Voor het tijd vak van 13 tot en met 25 Maart zijn goedkoope levensmiddelen te verkrijgen in de volgende zaken: onverm. margarine, bak- en braadvet en tomatensoep in blik bij M. P. Lommerse, Weeresteinstraat; groenten in blik bij M. Dubis v. h. Pijper, Hoofdstraat. De Hillegomsche veiling gaat uitbreiden. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, bestaan er plannen bij het bestuur van de Hillegomsche Veiling, vanwege den zeer grooten aanvoer en de zeer gunstige financieele resultaten over het afgeloopen seizoen, haar kantoren en ge bouwen belangrijk uit te breiden. JUBILEUMWEDSTRIJD DE MORGENSTOND Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Vischclub „De Morgenstond" werd Zondagmor- Met een gevarieerd programma, waarvan Beet hoven's Eerste Piano-concert in c. kl. t. op. 15 den hoofdschotel vormde, sloot de Haarlemsche Orkestvereeniging gisteren de serie Zondagna middagconcerten. Als openingsnummer had Marinus Adam de ouverture „Die Entführung aus dem Serail van Mozart gekozen, terwijl de Fransche School met „Jeux d'enfants" van Bizet, en „L'Apprenti sor- cier" van Dukas na de pauze aan het woord was. Mej. Claes Molenaar trad, zopals werd bericht, opnieuw met het vorige week zoo in den smaak gevallen Eerste Piano-concert van Beethoven als soliste op. Wat we bij haar eerste optreden reeds als een gemis hebben gevoeld, maar wat we toen an nervositeit meenden te moeten wijten, en daarom niet onderstreepten, was de minder ster ke linkerhand-techniek, welke we ook nu weer opmerkten. Ofschoon het euvel wel niet bijzon der hinderlijk was, zal een verbetering hiervan in de toekomst den samenklank toch evenwich tiger maken, en sommige passages wat minder rommelig en groezelig doen klinken. Afgezien evenwel van deze kleine onvolkomenheid, bewees de pianiste niet deze auditie opnieuw van het goede hout te zijn gesneden, door haar levendige muzikale voordracht, en haar opgewekt, tintelend spel, wat zich vooral in het Rondo- en Allegro- Scherzando demonstreerde. Ja, zij scheen ons zelfs losser en beter op dreef dan bij de eerste uitvoering. Het orkest secondeerde de pianiste met den mannelijken voornaam ook ditmaal wederom ac curaat en correct. Ook het hout was fraaier en zuiverder van intonatie dan de eerste maal. Me juffrouw Molenaar behaalde met deze interpre tatie welverdiend succes en kreeg bloemen. Zij liet Marinus Adam en de zijnen even welver diend in de haar gebrachte hulde deelen. Het was minder prettig pvenwel dat het an ders met zoo blijde gevoelens begroete voor jaarszonnetje door de hooge vensters onzer con certzaal naar binnen gluurde. Het is niet de eerste maal dat een solist en ook dirigent en orkestleden hiervan hinder ondervinden op de namiddagconcerten. Zou het zoo onmogelijk zijn om hieraan door enkele gordijnen een alles zins wenschelijk einde te maken? Behoeven we nog te zeggen dat de beide Fran sche composities na de pauze een geestdriftig en dankbaar gehoor vonden en dat Marinus Adam en het orkest hiermede een hartelijk ap plaus verwierven? Voor eenigen tijd zal het apparaat onzer H. O. V. dus nu weer stil staan. Moge de tijd spoedig aanbreken dat een lange gedwongen vacantie als in de laatste crisisjaren niet meer noodig zal zijn! En herinneren we tenslotte van deze plaats nog eens bijzonder aan 't laatste der vier Beet hoven-concerten dat Dinsdag a.s. wordt gegeven, en waarop men in de gelegenheid zal zijn van Beethovens vrij zelden gehoorde „Koorfantasie" en zijn onsterfelijke „Negende" te genieten. T. S. gen een onderlinge wedstrijd gehouden. De uitslag was als volgt: 1. A. Leuven, 16 stuks; 2. A. v. d. Eem, 13 st.: 3. D. Kroes, 11 st.; 1. P. v, d. Klashorst, 9 st.; 5. T. Verschoor, 8 st.; 6. M. Geerskens, 7 st.; 7. J. Zorge, 6 st.; 8. J. v. Honschoten, 5 st.; 9. T. v. Thiel Sr., 4 st.; 10. M. v. d. Ham, 4 st.; 11. G. Leuven, 3 st.; 12. C. v. Maurik, 3 st.; 13 C. v. d. Heuvel, 2 stuks. „DE DAGERAAD", HEEMSTEDE Zondagmorgen hield het vischcollege „De Dageraad" haar sluitingswedstrijd- van dit sei zoen. De uitslag was als volgt: 1. C. v. Norde, 2. J. v. Norde, 3. H. Kuvener, 4. J. Bank, 5. H. Schoo, 6. J. Bos, 7. J. H. Schoo, 8. Neeskens, 9. L. Bex, 10 Scheerling Sr., 11. J. Schoo, 12. Ver zijlberg, 13. Scheerling Jr. De directeur der P.T.T., kantoor IJmuiden, vestigt er de aandacht op, dat voortaan aan de agentschappen te IJmuiden, Kennemerlaan en Zeeweg, alsmede te Driehuis, na 15 uur geen gelegenheid meer zal bestaan voor storting en uitbetaling van postwissels en postbewijzen, aanbieding van kwitantiën en uitbetaling van quitantie-afrekeningen, stortingen en uitbetalin gen, de verzekeringswetten betreffend. Ter voorkoming van teleurstelling gelieve men hiermede rekening te houden. Naar wij vernemen ligt in het bijkantoor in de Kennemerlaan een inteekenlijst waarmede men dezen maatregel ongedaan hoopt te krijgen. Vanaf heden zal gedurende vier weken, in een uitvoerige kaart uitgewerkt, op de ge meentesecretarie (4e afdeeling) voor een ieder ter irfzage zijn nedergelegd, een ontwerp tot herziening van het plan van uitbreiding, aan wijzende de bestemming van den daarin be grepen grond in onderdeelen, omvattend een gedeelte van het perceel, liggende ten oosten van den Hagelingerweg te Santpoort. Gedurende den bovenbedoelden termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij den gemeenteraad bezwaren indienen. De natuurkundeclub „St. Franciscus", onder afdeeling der R. K. Jeugdbeweging „De Kruis vaart" is dezer dagen in het bezit gekomen van een groote collectie ertsen, waaronder zelfs goudhoudende. In Mei zal wederom een ten toonstelling worden gehouden, waarin naast de aquaria en herbaria, ook de groote collectie ertsen aan den bezoekers zullen worden ge toond. Dinsdagmiddag 2 uur zal het eerste elftal van de Velsensche Politie-sportvereeniging den strijd op het groene tapijt aanbinden tegen haar Hil- versumsche collega's. De wedstrijd vindt plaats op het Stormvogelsterrein. De Engelsche Regeering heeft aan Adriaan Volkers Mij. tot Uitvoeren van Openbare Wel ken N.V. te IJmuidenSliedrecht opgedragen, de Admiraliteitshaven van Dover uit te diepen, waarmede ongeveer een half jaar gemoeid is. Deze maatschappij, welke eveneens belast is met het op peil houden van de buitenhaven en het zeegat van IJmuiden, heeft thans een tweetal modern uitgeruste motorhoppers naar Dover gedirigeerd ter completeering van het inmiddqls aangekomen materiaal uit Sliedrecht. Dat deze opdracht aan een Nederlandsche firma is ge geven, heeft tot een debat aanleiding gegeven in het Engelsche Lagerhuis. Dat de Engelsche aan nemers bijna tweemaal zoo duur waren en veel langer tyd noodig hadden is aanleiding geweest, dat deze regeeringsopdracht aan een Holland- sche firma is gegund. De stoomtrawler „Zwarte Zee" IJm 94 heeft tijdens het uitoefenen der visscherjj in de Moray-Firth machineschade gekregen waardoor zij de visscherij heeft moeten staken en naar IJmuidèn is teruggekeerd. Zaandamsche Hard dra verijver eeniging In de gehouden algemeene jaarvergadering van de Zaandamsche Harddraverijvereeniging werd be sloten de jaarlijksche draverij en ringrijderij te houden op Woensdag 30 Augustus, dus zooals voorheen weer in de kermisweek. Als prijzen zijn hiervoor beschikbaar gesteld 400, 150, 50 en 25, alsmede de wisselbeker en het zilveren theeservies. Voorts vereenigde de vergadering zich met het bestuursvoorstel tot het organiseeren van een verloting. Het batig saldo is bestemd ter vorming van een fonds tot stichting van een eigen terrein en sportpark. De aftredende bestuursleden, de heeren K Prins, S. Kuyper en G. Maas, werden herkozen. Blindenavond. Onder auspiciën van den Nederlandschen Blindenbond wordt op Dinsdag 14 Maart een blindenavond gehouden in gebouw Monopole, welke te acht uur aanvangt. De opening zal geschieden door burgemeester H. van Alphen. Het programma zal worden af gewisseld met stemmigen zang, waaronder de mooie stukken: In Monte Oliveti (Op den Olijf berg) van Ingegneri; Ave Verum van Mozart en het Slotkoor van de Mattheus-Passion van Schutz. Lezing De heer Twisterling, scheidsrechter, zal op Ponderdag 16 Maart a.s. in „Ons Huis" een lezmg houden over de spelregels bij voet balsport voor de leden van De Zeemeeuwen. Aanvang half negen. Nieuwe vereeniging Alhier is opgericht een vereeniging van kleinhandelaren in het visch- en haringbedrijf. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heeren J. Molenaar, voorzitter; P. Paap, secretaris, Haltestraat 61 en A. Loos, penning meester. f 2.475.— f 2.890.— f 2.295.— ff Ï.095.— Verkoop op gemakkelijke betalingsconditiën ZIJLWEG 35 - TEL. 11905—11906 - HAARLE3Ï Fil. te A'dam, Stadhouderskade 100 - Tel. 90915 Gebouw St. Bavo: „Excelsior", 8 uur; R. K- Bevolkingsbureau, 8 uur; Best. Transport, 8 uur; Zangkoor H. O. V., 8 uur. Brinkmann, Groote Markt: R, K. Middell- standsvereeniging, 8.30 uur. Holl. Bloemb. Ge nootschap, 10.15 uur. Gem. Concertzaal: Matthaeus Passion, 8.15 uur. Kunstzaal de Bois: Expositie 95 uur. Rembrandt: „De Pastoor van Kirchfeld"> 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema:' „Zij die van de straat leven", „Non stop New-York", 2 en 8.15 uur. Luxor: „Too hot to handle", 2.30, 7 en 9-15 uur. Frans Hals: „Zwijgende lippen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Een nacht op den Donau", 2.30,4.30 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: St. Caecilia, 8 uur; Rechts kundig' Bureau, 8 uur; Debatingclub, 8 uur. Gem. Concertgebouw: H.O.V.-concert, 8.15 f- Kunstzaal Leffelaar: Expositie 8.1510 uur- „De Leeuwerik", Kruisstraat: Cursus voor Schoenverkoopsters, 8.30 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 95 uur. Gebouw Nassauplein 4: Vergadering. Kaïnef van Koophandel, 8 uur. „De Spaarnestad", Nassaulaan 51: Jaarlijk sche Algem. vergadering van aandeelhouders kwart over acht. Nog steeds woedden hedenmiddag de vlammen in het warenhuis „Galeries modèrnes" te Utrecht. Alles is reddeloos verloren. Verzekering dekt de schade, welk? de directeur, voor wat betreft de opgeslagen goederen op ruim vijfhonderdduizend gulden schat. De directie zal zich morgen beraden, op welke wijze men den verkoop opnieuw ter hand zal nemen. Vermoedelijk zal een noodgebouw wor den ingericht, zoodat zich in de Lange Viestraat twee van dergelijke noodgebouwen zullen be vinden, w.o. een van C. en A„ dat reeds eenige maanden in gebruik is in verband met de» nieuwbouw aan het Vreeburg. Naar aanleiding van de geruchten over de bouw van Douglasmachines in ons land ka» worden gemeld, dat de heer Fokker met de Re' geering in onderhandeling is getreden over he hier te lande in licentie bouwen van Douglas- machines voor K. L. M. en K. N. I. L. M- Mocht Fokker met de regeering tot overeen stemming komen, dan ligt het in het voorne men een fabriek op Schiphol te bouwen. Naas' den licentiebouw der Douglasmachines wl Fokker dan ook weer een geheel nieuw passa giersvliegtuig ontwikkelen. Op deze wijze hoopt hij een debacle, welk® voor zijn bedrijf zou ontstaan zoodra de vraaS naar militaire machines daalt, te voorkomen. BRUSSEL, 11 Maart (Havas) Degrelle, d® leider der Rexisten, werd tot acht dagen 8e' vangenisstraf veroordeeld wegens beleediginS' tijdens een vergadering jegens den gewezen ®l" nister Jaspar geuit. Gesterkt door de genade middelen der H. Kerk, overleed in den ouderdom van 82 jaren, onze ge liefde Grootmoeder, Over grootmoeder en Behuwd- moeder, Mevrouw HERMANDINE ELISABETH KOK Weduwe van den Heer Johannes Jacobus Rooyers Familie ROOYERS Overveen, 11 Maart 1939 Huize Duinrust. Gaarne uwe gebeden en H.H. Missen. De Uitvaartdiensten zul len plaats hebben op Donderdag 16 Maart, in de parochiekerk te Overveen, om 7.30 en 8.30 de stille H.H. Missen en 9.30 de H. Requiemmis, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof, aldaar.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2