Het protectoraat Slowakije Japansche aanval ingezet New-Yorksche Beurs stoomvaartlijn0 faillissement WOENSDAG 22 MAART 1939 Over den nieuwen staatsvorm wordt thans te Berlijn onderhandeld Von Neurath zal slot te Praag bewonen Parlement te Praag ontbonden Fransche boodschapper naar Rome? Een Duitsch démenti Non-interventie ter zee gestaakt Versterking van 't anti- kominternpact? De Skoda-fabrieken zullen wel geen wapens meer aan China leveren MINDER AANVOER, HOOGERE BESOMMINGEN Ervaring en vooruitzicht IJselmeervisscherij Vollenhove moet opgeven KONINGIN EMMA TE BAARN HERDACHT Prinses Juliana bij de uitvoering van Verdi's Requiem Academische examens Examen apothekersassistent Stuurlieden-examen Machinisten-examen DAMMEN DE TWEEDE HERKAMP VOS—KELLER Eveneens te Amsterdam AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 20 Maart CLEARINGKOERSEN Krachtig technisch herstel; omzetten van bescheiden omvang; vrij groote voor zichtigheid. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. BERLIJN, 21 Maart (Reuter). De Slowaaksche ministers Toeka en Durcansky zijn te Berlijn aangekomen, teneinde de be sprekingen over de verhouding tusschen Duitschland en Slowakije voort te zetten. Durcansky heeft Reuter een uiteenzetting van den nieuwen Slowaakschen staatsvorm gegeven. Hij verklaarde door Tisso gemachtigd te zijn een verdrag met Duitschland te teekenen, en over dit verdrag is reeds volledige overeenstem ming bereikt. De Duitsche bescherming zal niet veel meer dan een garantie zijn. Binnen de perken van de omstandigheden en de nood zakelijkheden van het land zal Slowakije een eigen gewapende macht handhaven; het zal een klein diplomatiek corps met gezanten of zaak gelastigden in de groote hoofdsteden behouden. Slowakije zal een eigen valuta hebben, en een tollinie met Duitschland zal niet noodzakelijker wijs tot stand behoeven te komen. Over de economische betrekkingen met Duitschland zal later worden beslist. De besprekingen over het terugtrekken der Duitsche troepen naderen haar voltooiing. De oude nationale vlag zal in eere hersteld worden. President Hacha heeft volgens DJST.B. den leider der Praagsche regeering, Beran, een be schikking betreffende ontbinding van het Huis van Afgevaardigden en van den Senaat doen toekomen. Hiermede is het parlement te Praag ontbonden. Over nieuwe verkiezingen is nog niets bekend. De „Protector" van Bohemen en Moravië, Baron von Neurath, zal, naar Havas bericht, het slot te Praag bewonen. De vertrekken in het eerste deel van het slot zullen worden ont ruimd om plaats te maken voor de kanselarij. De kanselarij van staatspresident Hacha zal aan de derde binnenplaats gelegen zijn. Te Praag wordt in een snel tempo Duitsch geld in omloop gebracht. De mark wordt reeds op de stations, in de trams en de winkels in j betaling aangenomen. De bevelhebber van het Duitsche leger in Bohemen en Moravië, generaal von Brauschitz, heeft het Duitsche strafrecht ingevoerd voor alle Duitschers in dit gebied. Tsjechen zullen daaraan onderworpen zijn, wanneer zij misdaden plegen, gericht tegen den Duitschen staat en het Duitsche leger. Verder worden de Duitsche jongelieden in deze gebieden aangespoord zich op te geven als vrijwilliger voor het Duitsche leger. Zij zullen in den zomer of den herfst van 1939 worden ingelijfd en vrijgesteld zijn van den arbeids dienst. land en Italië te versterken en tevens bin- nenlandsche bestuurshervormingen toe te passen. Alle Japansche bladen wijden groote aan dacht aan den nieuwen toestand in Europa en schrijven, dat Japan den toekomstigen loop der gebeurtenissen nauwlettend moet volgen, aan gezien Europa thans aan het grootste gevaar is blootgesteld wegens de versterking van de „as" tusschen Engeland, Frankrijk en de Sov jetunie tegen Duitschland. Volgens de „Kokumin Sjimboen" zou Tsjang Kai Sjek het ergst van den nieuwen toestand in Europa te lijden hebben, aangezien de mo gendheden die hem hun steun verschaften, het te druk met hun eigen zaken hebben. De „Nitsji-Nitsji" zegt, dat de berichten over de pogingen tot vorming van een anti-Duitsch blok door het streven naar samenwerking met de Sovjetunie, de Ver. Staten en de Balkanlanden, duidelijk aantoonen, met welken geest Engeland en Frankrijk bezieid zijn. In de tegenwoordige omstandigheden, zoo besluit het blad, zal elke actie, welke tegen Duitschland ondernomen wordt, ook den tegenstand van Italië uitlok ken. De gebeurtenissen in Spanje kunnen hier toe als voorbeeld dienen. PARIJS, 21 Maart (Reuter). Het gerucht doet de ronde, dat een niet-officieel boodschap per naar Italië zal worden gezonden met een speciale opdracht. De namen van oud-minister president Laval, die met Mussolini heeft onder handeld over het Noord-Afrikaansche verdrag, en van graaf de Chambrun, oud-ambassadeur te Rome worden genoemd. Laval ontkent even wel, dat hem over deze zaak gesproken is. Men is zich er van bewust, dat men spoedig een besluit zal moeten nemen, aangezien Mus solini Zondag as. zal spreken. Officieele kringen te Parijs zeggen niets te hebben vernomen van een plan, dat een niet- officieele boodschapper naar Italië zou worden gezonden met een speciale opdracht. BERLIJN, 21 Maart Het Duitsche Nieuws bureau ontkent de juistheid van het bericht in de „Daily Telegraph", waarin een relaas van het onderhoud te Berlijn tusschen Hacha, Chwalkowski, Hitier, Goering en Von Ribben- trop wordt gegeven. Dit maakwerk, aldus wordt hier verklaard, dat in alle details zuiver het product van fantasie is, draagt zóó duidelijk het stempel van de leugen en verraadt zóó openlijk het doel, dat daarmede nagejaagd wordt, cJSit het overbodig zou zijn er van offi cieele zijde stelling tegen te nemen. Opmerke lijk is het, dat dit product geschreven werd hoewel men wist, dat de radio-omroep te Praag, nog vóór Hacha te Berlijn was aange komen, mededeelde, dat de president voorne mens was de verklaring van hereeniging van Bohemen en Moravië in het historische ver band met het Duitsche rijk mede terug te brengen. Naar wry van particuliere zijde vernemen, zou het hoofdkwartier te Londen van de non-inter ventie-commissie voor de controle ter zee zijn medewerkers hebben aangezegd, dat de controle is gestaakt. TOKIO, 21 Maart (Domei). De vier Japansche minderheidspartijen zullen mor gen in de Kamer een motie indienen, waarbij de regeering wordt verzocht het antikomintexnpact tusschen Japan, Duitsch- TOKIO, 21 Maart (Domei). In samen werking met de Japansche strijdkrachten in Noord-China en de vloot hebben uitgezochte eenheden van het Japansche expeditieleger in Midden-China 20 dezer een algemeen offensief ingezet op zeer groote schaal. Zij staan tegenover 800.000 man Chineesche ge regelde en ongeregelde troepen, die volgens persberichten uit Sjanghai over een front van meer dan 1000 kilometer verdeeld zijn. In een communiqué van de marine wordt medegedeeld, dat vliegtuigen der Japansche ma rine in actie zijn geweest en den vijand groote schade hebben toegebracht. Ook hebben onlangs Japansche troepen den overblijfselen der Chineesche troepen in het gebied langs de rivier Han, in het Noorden van het district Woehan, een vernietigenden slag toegebracht. Domei meldt verder uit Hankau dat bij de eerste gevechten na vier maanden aan het front langs de rivier Sioe (in het Noord-Westen der provincie Kiangsi) de Japansche troepen Maandagochtend vroeg een algemeen offensief hebben ingezet. Om drie uur Dinsdagmiddag werd gemeld, dat de Chineesche troepen werden teruggedrongen Sjioetjen Foe, op 7, kilometer ten Noorden van Woening gelegen, is Maandagmiddag in het be zit der Japanners gekomen. De Chineesche stel lingen in Lopansjan, Tsjanglingkoeng en Wang- nausjan zijn snel door de Japanners bezet. De Japansche ambassadeur te Berlijn, gene raai Osjima, die aanwezig was bij de ontvangst van Hitier op Zondag jJ„ heeft gisteren, vol gens Havas, een langdurig onderhoud gehad met Von Ribbentrop. Bevoegde Duitsche krin gen weigeren een standpunt te bepalen ten aan zien van de geruchten, die de ronde hebben ge daan betreffende een wijziging van het anti- komintempact in een militair bondgenootschap. Japansche kringen te Berlijn hebben met vol doening de inlijving van de Tsjechische pro vincies in Duitschland begroet. Zij hopen voor al, dat Duitschland, nu het de controle heeft over de wapenfabrieken van Skoda, de wapen leveranties van Tsjecho-Slowakije aan China niet zal voortzetten. Alles wijst er op, dat Japan terstond de annuleering gevraagd heeft van de bestellingen, die voor rekening van China nog niet zijn uitgevoerd. Ten kantore van den Rijksdienst ter uit voering van de Zuiderzeesteunwet te Am sterdam is onder voorzitterschap van ir G. F. H. Houben, directeur van dezen dienst, opnieuw een vergadering der contact-com missie voor de IJselmeervisscherij gehou den De vergadering werd bijgewoond door den heer J. van Hengel, inspecteur der Visscherijen, hoofd in het tweede, derde en vijfde district ale vertegenwoordiger van den minister van Eco nomische Zaken. Besproken werden de ervarin gen, welke de IJselmeervisscherij in het jaar 1938 heeft opgeleverd. De directeur van den Rijksdienst toonde aan de hand van de opbrengstcijfers van het IJselmeer aan, dat de totaal besommin gen niettegenstaande de verhooging van de maat op aal, welke een belangrijk minde ren aanvoer, in gewicht gerekend, ten ge volge had, voor de IJselmeervisschers, die met kans op welslagen bezig zijn hun be drijf te vervormen, een hoogere opbrengst in geld in 1938 vergeleken bij 1937 hebben doen zien. De gemiddelde besomming dezer visschers per vaartuig is in verhouding nog meer gestegen als gevolg van het feit, dat minder vaartuigen deelnamen aan de vis- scherij, daar een aantal oudere visschers het bedrijf inmiddels had verlaten. Van de zijde der visschers werd algemeen aangedrongen op een verscherping van het toe zicht der visscherij-politie. Deze verscherping van het toezicht werd zoowel gevraagd om het palingvisschen met het kuilnet binnen het daar voor verboden gebied tegen te gaant als om het aanvoeren van ondermaatschen snoekbaars energiek te kunnen bestrijden. Met het oog op den handel, welke in som mige aanvoerplaatsen op groote schaal in deze ondermaatsche visch wordt gedreven, hoopten deze visschers dat ook aan den wal, door rijks- en gemeente-politie scherp toezicht zou wordeD gehouden. Ten slotte vroeg men om krachtige maat regelen zooals het intrekken der vergunning tot uitoefening der IJselmeervisscherij tegen hen, die op overtreding mochten worden be trapt. De inspecteur der visscherijen wees er op, dat de bestrijding der diverse overtredingen zijnerzijds met kracht geschiedt en dat in het komende seizoen bti het toezicht de ervaringen. welke waren opgedaan, ten nutte gemaakt zou den worden, om het toezicht nog effectiever te doen zijn Naar aanleiding van klachten over de slechte vooruitzichten voor de visschers te Vollenhov» en den in verband daarmede naar voren ge- brachten wensch van ruimeren steun, wees de directeur van den Rijksdienst er op, dat de achteruitgang der visscherij te Vollenhove e» omgeving geheel in de lijn ligt van de voort schrijdende inpolderingswerkzaamheden teT plaatse, zoodat de voorgebrachte klacht niet anders doet dan aan te geven, dat het thans hoog tijd wordt voor deze visschers het bedriji te verlaten. Op deze noodzakelijkheid zijn zij reeds jaren geleden gewezen, doch deze aan bevelingen zijn door het overgroote deel steeds in den wind geslagen. Gevraagd werd voorts, om de export-mogelijk heden van zoetwatervisch te bevorderen, waar bij ook gewezen werd op de blei, die vaak in groote hoeveelheden wordt gevangen en hier te lande weinig marktwaarde heeft, doch in andere landen, b.v. Duitschland, een goeden prijs kan bedingen. Ten slotte werden enkele wenschen kenbaar gemaakt van uiteenloopenden aard over de re geling .van den bedrijfstoeslag voor de IJsel meervisschers, waarbij de directeur van den Rijksdienst er op wees, dat deze bedrijfstoeslag, gelet op de verwachtingen voor de IJselmeer visscherij, in algemeenen zin bedoelt het bedrijf tot een loonend bedrijf te doen zijn en dav mitsdien in beginsel moet worden aanvaard dat degene, die met den bedrijfstoeslag met kan rondkomen zijn bedrijfsuitkomsten zal moeten zien op te voeren dan wel het bedrijf verlaten. De toeslagregeling zal er nimmer toe mogen leiden, dat personen, van wier bedrijf in de toekomst geen redelijke resultaten vallen te verwachten, door den toeslag ten onrechte in het bedrijf worden gehouden. H. K. H. Prinses Juliana heeft Dinsdagavond het concert bijgewoond, dat het Koningin-Em- makoor te Baarn jaarlijks ter gelegenheid van den sterfdag van Koningin Emma in „Musis Sa crum" aldaar geeft en waarbij het Requiem van Verdi wordt uitgevoerd. Als vertegenwoordiger van H. M. de Konin gin was aanwezig jhr. J. A. de Jonge van Zwijnsbergen, intendant van het paleis Soest- dijk. In de pauze werd de dirigent, de heer Sjef van der Eerden, aan H. K. H. voorgesteld, waar bij de Prinses zich geruimen tijd met hem on derhield. AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen Duitsche taal en letterkunde mej. J. de Groot en voor het doctoraal examen Fran sche taal en letterkunde mej. C. J. Peters. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren G. W. van Lommei te Scheveningen en A. Lubbers te Leiden. LEIDEN Geslaagd voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde, letter L, de heer T. Meijers, Dordrecht. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak pharmacie, mej. W. Hoogeboezem, Kethel. AMSTERDAM. Geslaagd: mej. C. H. van der Ree te Schiebroek 's-GRAVENHAGE Geslaagd voor tweeden stuurman groote handelsvaart: A. van der Kroef en T. C. Sonnenberg en voor derden stuurman groote handelsvaart: N. Wensveen. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma B de heeren: P. Palmkoeck te 's-Gravenhage, P E. Jansen Schoonhoven te Rotterdam en S. de Vos te Nw. en St. Joosland en voor diploma C de heer G. F. Smit te Amsterdam. Door het onbeslist eindigen van den eersten herkamp van 3 partijen tusschen Vos en Keiler was een tweede beslissingsmatch van 3 partijen noodig geworden. Deze partijen zijn thans vast gesteld op de Zaterdagen 25 Maart, 1 en 8 April, n.m. 1 uur. Zij zullen worden gespeeld in „Atlantic" te Amsterdam. Mocht ook deze tweede korte match onbeslist eindigen, dan zal, zooals gemeld, overeenkom stig het reglement worden doorgespeeld tot de eerstvolgende winstpartij, die dan beslissend is. (Medegetfceld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Anaconda U. 3. Steel Beth. Steel Rep. Steel Shell Union 30214—304 199 13014 21%—21 5/16 43%—43 5/16 51% 1414—14 11/16 9%—9 11/16 Am. Car and Foundry 20% Van 4.305.00 uur Kon. Olie 30414 Philips 198199 Aku 36%—36% Anaconda 21% U. S. Steel 43%—43% Beth. Steel 51—51% Rep. Steel 1414—14% Adam Rubber 197 Shell Union 911/16 Am. Car and Foundry 20%20% Youngleening met verkl. 20% Koersen voor stortingen op 22 Maart tegen verplichtingen luidende in; Reichsmarken 75,56, Lires 9,90. NEW YORK, 21 Maart. De stemming op de New Yorksche effectenbeurs was heden vast. Reeds gisteren kon worden waargenomen, dat het sentiment verbeterd was en dat de spanning was afgenomen. Nu ook heden alar- meerend politiek nieuws is uitgebleven, leidde dit tot een krachtig technisch herstel, doordat het aanbod in verband met de wat gunstiger beoordeeling van den toestand in Europa sterk was ingekrompen. Ook de Europeesche beurzen hebben heden de reeds gisteren ingezette her stelbeweging voortgezet en dit vormde waar schijnlijk wel de voornaamste oorzaak van de krachtige stijging, die heden plaats had, want stimuleerend nieuws uit het bedrijfsleven was er niet. Wel heeft natuurlijk de overweging, dat een uitblijven van een gewapend conflict in Europa stagnatie in den conjunctuuropgang in de Vereenigde Staten zou kunnen doen plaatsmaken voor een voortgezet herstel, tot op zekere hoogte eveneens invloed op de ten- denz gehad. De zeer sterke koersstijgingen, die in vele gevallen voorkwamen zonder dat de omzetten een uitbreiding van beteekenis te zien gaven, deden echter wel uitkomen, dat het herstel hoofdzakelijk van technischen aard was, en aan het plotseling terugtrekken van het aanbod moest worden toegeschreven. Van om vangrijke vraag was n.l. geen sprake en de omzetten waren dan ook maar matig. Er werd nog steeds met groote voorzichtigheid te werk gegaan en al kwamen de koersen over de ge- heele linie op hooger peil, de vraag bleef selec tief en de algemeene stijging was meer een gevolg van sentiment en marktpositie dan van reëeie vraag. Reeds gisteren maakte de markt trouwens kennelijk den indruk „oversold" te zijn. De koerswinsten bedroegen reeds bij de opening voor het overgroote deel der fondsen tot 1 dollar, maar verschillende specialiteiten alsmede de staalwaarden boekten aanzienlijk grootere winsten, die in sommige gevallen 2% a 3% dollar bedroegen. Met name U.S. Steel, Bethlehem Steel, Standard Oil of N. J., Allied Chemical, Du Pont, Westinghouse, A.T.T. en Eastman Kodak lagen zeer vast in de markt. Gezien den aard dezer fondsen, blijft men klaar blijkelijk toch in meerderheid van meening, dat, zoo in Europa al geen conflict zal uitbre ken, de bewapeningen overal verder zullen wor den opgevoerd. Trouwens ook vliegtuigfondsen waren weer vaster, al bleven de koerswinsten hier van beperkter afmetingen. Na de eerste transacties is niet veel verandering ingetreden. De markt bleef ongeveer op het openingspeil fluctueeren, al trad hier en daar een fractioneele reactie in. De omzetten namen daarbij gelei delijk aan in omvang af en in het tweede uur werd de markt zelfs zeer stil, terwijl ook toen weinig verandering intrad, al viel algemeen eenige neiging tot reageeren waar te nemen als gevolg van winstnemingen op beperkte schaal en het ophouden van de vraag. In het eerste uur bedroegen de omz.tten 250.000 shares en in het tweede uur 110.000 shares. De noteeringen schommelden in de tweede beurshelft eenige keeren heen en weer, doch later op den dag liepen de koersen weer op en het slot kwam niet ver beneden het hoogste punt van den dag terecht. Hoewel het meeren- deel der fondsen een winst boekte, die 1 dollar niet te boven ging, waren er tal van waarden over vele rubrieken verdeeld, die winsten te zien gaven van 1 tot 3% dollar. Het waren vooral die fondsen, die oorlogsmateriaal ver vaardigen, die de grootste attentie van het publiek hadden. Van de staalwaarden waren het nu U. S. Steels, die gefavoriseerd waren en een winst van bijna 1% dollar konden boeken, en terwijl de meeste overige staalwaarden slechts kleine winsten te zien gaven, moesten Youngstown een kleinigheid afstaan. Koper waarden ontleenden mede een stimulans aan de betere stemming voor het product; de voor- deelige verschillen rangeerden tusschen 1 en 1% dollar. Van de sporen waren het vooral Chesap. Ohio en Union Pacific die de aan dacht trokken door bij matigen handel een winst van resp. 1% en 2% dollar te boeken. Van de oliewaarden waren het Standard Oil, die zeer vast in de markt lagen met een winst van ruim 2 dollar, die reeds bij het begin van Laatst gedane koersen Mrt. 21 Allied Chemical American C in Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Tres -ing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consc.1 Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesi. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak EL Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harv.jter Intern- Nickel Intern. TeL Tel. Kcnnecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil proctor Gamble Pubi. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S Leather U. S. Rubber U. S. St. -i Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building 20 18 172 170 170 88% 88 90 27 26% 25% 17 16% 163/g 43% 42% 42% 157% 154% 157 85 Vt 84% 84% 11% 11 11% 27 3/4 26% 26% 34 31% 33 6 5% 6 67% 663/4 653/8 4% 43/8 4% 84 83 82 31% 30% 30% 363/8 34% 35% 20 75% 74% 74 7 7 7% 31% 31 31% 27% 27% 28 22% 22 23% 18 17% 18 21 20% 20 68% 68 66% 149% 147 146 174 170% 171 10 9% 10 39V4 c8% 39 463/4 46% 46% 32 31 3/fe 31 6% 6% 6% 15% 14% 143/4 59 Vi 59 60% 49% 48 48% 83/8 8 8% 363/8 35% 35% 1% 1% 1% 49% 48 3/8 48% 25 24% 24 14% 14% 14% 17% 17% 17% 16% 16% 16% 22% 22% 23% 176 176 173 20% 20 20 35% 37% 39 57 563/g 56% 35% 34% 343/4 7 7 7 19 19 18% 71% 72 72% 12 3/s 12% 123% 12% 12 3% 12% 16 15% 15% 18% 17 17% 6% 6% 6% 48 45% 46% 13% 13% 12% 99 96% 96 38% 38% 37% 3 2% 2% 4% 4% 4% 44% 44 43% 57% 55% 56 21V4 20% 203/i 106% 104'/j 106% 47% 47% 43 den beurshandel viel te constateeren. Nadien kwam er niet veel verandering meer in den koers. Chryslers waren het bij de automobiel waarden, die de grootste aandacht trokken, ter wijl ook Amer. Tel. Tel., Allied Chemical, Du Pont de Nemours en Westinghouse zeer vast waren en van 2 dollar tot 3% dollar konden monteeren. Mijnwaarden, luchtvaartfondsen, public-utilities, rubbers, equipmentshares, kuhst- zijde-aandeelen en tabakken lagen goed prijs houdend in de markt, terwijl warenhuisfondsen een eenigszins onregelmatig verloop te zien ga- yen. Sears Roebuck verkeerden iets in reactie als gevolg van de publicatie van de netto winstcijfers over het afgeloopen jaar; de netto winst bedroeg n.l. 23.354.000 dollar, overeenko mende met 4.17 dollar tegen 30.828 000 dollar of 5.58 dollar per aandeel in 1937. De omzetten bleven van bescheiden afmetingen; met een omzet van 130.000 shares in het laatste uur kwam het totaal op 690.000 shares. NEW YÓRK, 21 Mrt. Slotkoersen Mrt. 21 20 18 Brussel 16 83 16.83 16 83 Rome 5.26% 5 26% 5.26Vi Bern 22.49 22.50 22.62 Madrid Oslo 22.54 22 53 23.53% A'dam 53 09 53.„9% 53.08% Londen 4 68-1V 4.68% 4.68% Parijs 2.64H 2.64% 2.64 3A Berlijn 40.10 40.13 40 13% NEW YORK, 21 Mrt. 21 Mrt. 20 Mrt. 21 Mrt. 20 Mrt. Suiker Jan. Sept. 201—02 201—02 Mrt. 1.90 1 90-— Nov. 2,06-— 2.04 - Mei 1.94- 5 1.93-94 Jan. 1 98-99 1 96-98 Juli 1.98-99 1.97-*8 Mrt. 2.00—201 1.99.201 Katoen Mei 8.218.25-26 Dec. 7 617.71-72 Juli 7 98-— 8.05Jan. 7,60-— 7.71 Oct. 7,67- 7 76Mrt. 7 637.75 Koffie (Rio - Nieuw contract) (Santos) Dec. Mrt. 4.06 Mei 4 08 Juli 4.07 Sept. 4 07 Dec. 4.C8 Rubber Standaard Juli li.88-f Mei 15 92 Mrt. 15 93- f Sept. 15-95 Tin Loco 46 15 Mrt. Mei Juli Sept. Dec. 4 07- 4 09- 4.07- 4 07- 4.07 Maart 6 04 5 82 5 85 5.t9 5.95-- 6U0 01 5.74- 5.77- 5.81- 5 87- 5 92- 5.96- 15.77Oct. 15.95 15.82 15.83Dec. 15.9415 81 15 80Jan. 15.9615 84 15 82 21 Mrt. Tarwe Mei 67%-% Juli 67 - Sept. 68 Mais Mei 47 Juni 493/8.— Sept. 50% Reuzel Mrt. 6.3 6.33 Mei 6 42% 6.40 46 00 Termijn 46 15 46 00 CHICAGO, 21 Maart 20 Mrt. 21 Mrt. 20 Mrt. Haver 68 68 Mei 29%29 - 681/4 Juli 27 271/4 - 69%- 9 Sept. 26%26% - Rogge Mei 42yg.— 42%- Juli 43 - 44 V8 - Sept. 44% 4i 47% 49%- 50 Juli 6 60 6.57% Sept 6 77% 6 75 WINNIPEG, 21 Maart 21 Mrt. 20 Mrt. 21 Mrt. 20 Mrt. Tarwe Gerst Mei 60%— 613/4Mei 3t%-— 37%- Juli 61V8 - 62V4-— Juü 35%-— 35%- Oct. öz%- 63%Oct. 35 353/s Rogge Lijnzaad Mei 39%40% Juli 160% 159 Juli 4OV4-— 41 Mei 158 155% Oct. 41V4-— 42 Haver Mei 28% 28%— Oet. 28%28 Juli 28'A—28% gedaan en laten t bieden Activa: Binnenlandsche Wis- Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. oli. buit. i. disc Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, n voor de Bank niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Vo in Reken.-Cour. Onderpand Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Ceelen Totaal Voorsch. a. h. (Art. 16 d. Ban! K.B. v. 1 Maart Stbl. no. 401) Munt en Materi Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt. Zilv. enz Muntmat. Zilv. en Totaal Belegg. van Kap. les. en Pensioenf. Gebouwen en' Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 St.bl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. Totaal W.v. a. Ned.-Indlë t) W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaldo (K.B. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. aangekomen 20 Maart, Iris, SJfL tin; Box Hill, s„ terug uit nee, wegens a'ec weer; Orpheus, s., Stettin. ^er- Uitgaande vastgemaakt, wegens slecht Largo, s. oM'affl. Aangekomen 21 Maart. Amstelkerk laatst R°f Vertrokken 21 Maart, Poelau Bras, mts., Ba burg. öis, AMSTERDAM, aangekomen 20 Maart, Stettin, stukgoed. Sumatrakade, Verg. care doorskanfoor; Neerlandia, Groningen, ledig. ger H. A. L., Scheepvaartbedrijf Gruno; Jam1""' Beverwijk, ledig, Steiger H. A. L., Kampman. 21 Maart, Rozenburg, Ijmuiden, ledig. 1 a Dok. N.V. Vulcaan; Orpheus, Stettin, stukgo® Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. .friva Aangekomen 21 Maart, Amstelkerk, West-A* 1 laatst Rotterdam, stukgoed, Handelskade, West-Afrika Lijn. KON. PAKETVAART MIJ. BANTAM, 18 Maart van Beira naar Tulear. STAGEN, pass. 18 Maart Thursda Island. TEGELBERG, 20 Maart van Kaapstad te W STRAAT SOENDA. naar Java, pass. 20 Maa""1 Kaap de Goede Hoop. -e BANJOEWANGI, naar Java, pass. 21 Maa Malta. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIBESAR, 18 Maart van Batavia naar TJINEGARA, 19 Maart van Manilla te Honb kong. SILVERJAVA—PACIFIC LMN BENGKALIS, 20 Maart van Pacific Kust Bombay. MANOERAN, 20 Maart van Los Angeles New Orleans. SAPAROEA, Penang. na®1 20 Maart van Pacific Kust 21 20 Maart '39 13 Maart '39 7.558.643 6.592.095 187.348 142.221 704.238 532.280 8.450.229 7.266.597 2.700.000 2.700.000 2.700.000 2.700.000 189.162.707" 213.818.270* 1.965.992 2.178.916 24.302.406 23.598.071 215.431.106 239.595.259 214.365.094* 238.448.307* 1.066.011 1.146.951 215.431.106* 239.595.259* 106.637.555 106.637.555 1.279.455.945 1.304.623.102 1.386.093.500 1.411.260.657 25.361.929 25.420.970 1.411.455.430 1.436.681.627 43.849.794 43.849.794 4.580.000 4.580.000 11.412.169 11.897.831 8.905.871 8.905.871 1.706.784.603 1.755.476.982 20.000.000 20.000.000 4.860.787 4.860.787 7.102.179 7.102.179 12.155.710 12.155.588 973.206.040 973.002.650 47.872 65.559 64.281.646 93.233.801 619.963.785 639.915.020 5.166.580 5.141.395 1.706.784.603 1.755.476.982 63.247.800 63.247.800 748.641.825 754.380.948 JAVA—NEW YOKk LIJN KOTA INTEN, Java naar New York, 19 te Belawan. BRASTAGI, New York naar Java, pass. Maart Kaap de Goede Hoop. KOTA INTEN. Java naar New York, 21 M3^ van Sabang. ALKMAAR, 21 Maart v.m. 6 uur van Antve pen naar Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BODEGRAVEN, uitreis, 19 Maart te Callao- BOSKOOP, uitreis, 20 Maart te Valparaiso. - C'OTTICA, thuisreis, pass. 21 Maart v.m'. 1 uur 40 Lydd. CRYNSSEN, 20 Maart van Barbados 1 Trinidad. DOURO, arr. 19 Maart te Cristobal. EUTERPE, naar Amsterdam, pass. 20 Maar n.m. 9 uur 55 Lydd. GANYMEDES, 20 Maart van Portimao naar Li sabon. IRIS, 20 Maart n.m. van Stettin te Amst. ORESTES, 20 Maart van Haifa naar A»' werpen. ORPHEUS, 21 Maart van Stettin te Amsterdam SOCRATES, 20 Maart van Cristobal "a Cartagena. STELLA, 20 Maart van Istanboul te Izmir. STUYVESANT, thuisreis. 20 Maart te Para m'aribo. TRITON, 20 Maart van Candia naar Zante. i8 VAN RENSSELAER, 20 Maart van West-W0' tc New York. PERICLES, uitreis, was 19 Maart 5 Uur 2° n.m. 130 mijlen Z. van Lands End. ,r BERENICE, 20 Maart van Rotterdam na Passages. ODYSSEUS, 21 Maart van Amst. te Stettin- OBERON, 19 Maart van Aruba naar Amst- PERSEiUS, 20 Maart van Amst. te Gdynia. j. VULCANUS, naar Amsterdam, pass, 21 Ma* v.m. 4 uur Ouessant. GANYMEDES, 21 Maart van Portimao te Li» sabon. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 21 Maart van West-Afrika laat3 Rotterdam voorgaat's van Ijmuiden. AMSTELKERK, 21 Maart van West-Af"*" laatst Rotterdam te Amsterdam. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. HERMES, 20 Maart van Piraeus te Port CHAMA, naar Shelhaven, pass. 20 Maart Lib3' KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND, thuisreis, 20 Maart te Ceara. WESTLAND, thuisreis 18 Maart van B.-Airt** VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN HEEMSKERK, thuisreis, pass. 21 Maart v.m- uur Ouessant. tlt MELISKERK, 21 Maart n.m. van Beira "a Mozambique. llf BOSCHFONTEIN, uitreis, 21 Maart n.m'. 1 te Kaapstad. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN GAASTERKERK, thuisreis, 21 Maart van Syb' HOLLAND—O.-AZIE LIJN TJIKEMBANG. thuisreis, 20 Maart van SmS9* pore. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALPHERAAT, 20 Maart van R'dam te B.-A" ALWAKI, thuisreis, 20 Maart van Rio Jane" ROTT. LLOYD BLITAR, thuisreis, pass. 20 Maart Point de Ga' passeerde 20 1,1 vO* KOTA NOPAN, thuisreis, Point de Galle. KOTA PINANG, thuisreis, pass. 21 Maart Sagres. KERTOSONO, uitreis, pass. 21 Maart Finist£'r HOLLAND—AMERIKA LIJN NIEUW-AMSTERDAM, toeristenreis, 16 van Bahia. VEENDAM, thuisreis, 21 Maart van Plymouth- NOORDAM, uitreis, pass. 19 Maart Lizard. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGEN, 20 Maart van Vlaa"11 gen te Narvik. STAD MAASSLUIS, 20 Maart! van Kirk«nB naar Vlaardingen. STAD DORDRECHT 20 Maart van Bon»'- STAD VLAARDINGEN, 21 Maart van Na' naar Vlaardingen. MIJ. OCEAAN DOLIUS, 20 Maart van Yawata naar Amst. MARON, 18 Maart van Batavia naar Ams^ GLENROY, 18 Maart naar Yokohama Amsterdam. MIJ. NEDERLAND -f POELAU BRAS, 21 Maart van Amsterdam' 11 Hamburg. BEVERWIJK, naar Malta, pass. 20 Mrt. O" sant. Opgegeven door V. d. Graaf Co. N.V. Afd. Handelsinformaties f 11 Surséance van betaling J. B. Coops, 6e D06 chem. id De bewindvoerder, mr. S. Rink, te Arnhem' g. de surséance van betaling, verleend aan. J',jer Coops, te Doetinchem. aldaar handelende „„is! de firma Wed. J. B. Coops J. Bzn. geeft kbj, ie. J. B. Coops heeft ter griffie der Arr. bank te Arnhem, een ontwerp van accoord gelegd, waarbij aan de schuldeischers, ten gf zien van wie de surséance werkt, 70 pet. h"1 vordering tegen finale kwijfdng wordt aansB den. 2e. Schuldvorderingen, ten aanzien, de surséance werkt, moeten uiterlijk op 22 "F 1939 bij den bewindvoerder zijn ingediend. ullr. Verhoor Maandag 8 Mei 1939, des n.m- 2 3- in het paleis van Justitie 6e Arnhem, Mar* gp Surséance van betaling N.V. Conserve»- Vleeschwarenfabriek „De Valk" te Rotterdam- Een ontwerp van akkoord is nedergeleg" griffie ó'er arr. rechtbank te Rotterdam- glif- Schuldvorderingen. ten aanzien waarvan oe g30 séance werkt, moeten uiterlijk op 10 Apr" G- warden ingediend bij den bewindvoerder, "lLp"-'' J. C. Schilthuis, Ged'. Beerhaven 8, te Rotter ae Verhoor: 12 Mei 1939, des n.m. 2 uur raadkamer der arr. rechtbank te Rotterdam- 0- 13 Maart 1939 is Antoon van Maanen, flê hem, Utrechtscheweg, surséance van "f-oe' vereend voor den tijd van 1% jaar. met B0iei° ming van jhr. mr. J. D. Quintus, StaticmaF 13, te Arnhem tot bewindvoerder. Uitgesproken: „e"' 20 Maart: Petronelia Johanna Nijehhuis, sionhoudster, Velp, gem. Rhederr, LarensteW°^tof laan 8. R.c. mr. C. Star Nauta Carsten, cU,g. mr. J. P. Hogerzeil, Arnhem, Stationsplein jjij- Theodoras Martinus Rasing, slager fij3uta megen, Broerdfik 77. R.c. mr. C. Star Carsten. Curator mr. Ph. A. M. Hillen, Nijm B St. AnnasFaat 69. ge" T'-ibbe Vleer, zetboer. Dedemsvaart, A- meente. Avereest (Zwartepad). R.c. mr. J\'0jje» Vos, te Zwolle, curator mr. H. J. Bouman, Koesoraat 18. 25)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2