Nieuw financieringsplan in Duitschland m De Duce spreekt hedenmorgen Geeft Madrid zich over? Polen versterkt zijn leger Een nieuwe haven voor Litauen m u py Grenscommissie werd benoemd Het nieuws van heden DE UITGIFTE VAN BELASTINGBONS GOUDEN HORLOGES 1 mm HANDELSVERDRAG MET DUITSCHLAND VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZONDAG 26 MAART 1939 - OCHTENDBLAD BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f 3.25. Bij onze Agenten 27K ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITtE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM VIJF EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21706 Het geheele diplomatieke corps uitgenoodigd om de rede te komen aanhooren Een telegram van Hitier Franco zou onvoorwaardelijke capitulatie binnen 48 uur hebben geëischt Linksche vloot wordt uitgeleverd Nieuwe commissie te Praag bijeen Voorstel tot ontbinding van alle politieke partijen Bijeenkomst van het parlement werd voor den tijd van een maand verdaagd Kardinaal Tedeschini aanvaardt nieuw ambt Zijne Eminentie bracht dank aan den H. Vader De Russisch-Britséhe besprekingen Het Weer Geen burger van het Memelgebied zal om politieke redenen worden vervolgd Schacht naar Bombay Extra belastingen noodzakelijk LAMERIS Voor Noord-China wordt een nieuw leger gevormd. Duizenden jonge Chineezen worden getraind. Zij dragen stokken in plaats van geweren Maandag bijeenkomst te Boeda pest ter regeling van Hon gaar sch-Slowaaksch geschil Er werd nog hevig gevochten Extra belasting Duitsch bedrijfsleven F abr ieksont plof f ing eischt acht dooden DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Lijden Wederzijdsche betrekkingen opnieuw geregeld tot 31 December 1940 Lawine vraagt vele dooden en gewonden NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen 'egel 30 ct Ingez. mededeelingen 50 cent; idem od pag één 65 cent pee regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek ROME, 25 Maart. (Stefani). De radio-uitzending van de rede van Mussolini Zondagochtend begint te elf uur Italiaanschen tijd, dus om 10.20 uur Ned. Tijd. Volgens Reuter is het geheele diplomatieke corps officieel uitgenoodigd de plechtigheden •>ij te wonen, waarby Mussolini zijn aangekon digde rede zal houden. Men ziet hierin een aanduiding, dat hij niets Zal zeggen, dat een crisis zal verhaasten. Naar D. N. B. bericht heeft graaf Ciano Za terdagmorgen opnieuw sir Noel Charles, se cretaris der Britsche ambassade ontvangen, die haar het schijnt een onderhoud had gevraagd. Naar van Engelsche zyde wordt verklaard liet Ldnden er 0p wijzen, dat het met belangstel ling den toestand aan de Roemeensche, -Hon- gaarsche en Slowaaksche grenzen gadeslaat Ciano zou geantwoord hebben dat de Italiaan- Sche regeering de situatie met optimisme be schouwt. Naar D. N. B. uit Berlijn meldt, heeft Hitier het volgende telegram gezonden aan Musso lini: „Op den twintigsten verjaardag van de stich ting der fascistische strijdhonden gedenk ik u als den zegenrijken schepper van het trotsche hieuwe Italië in hartelijke en trouwe vriend schap. Van dezelfde idealen vervuld staat het Duitsche volk met het in den strijd beproefde Italiaansche volk schouder aan schouder bij den afweer van allé door haat en onverstand gedragen pogingen den rechtmatigen levenswil Van onze beide volken in te perken en den Vrede der wereld te schokken." ROME, 25 Maart. (Havas). Van het front voor Madrid wordt radiotelefonisch aan de „Giornale d'Italia" gemeld, dat de over gave van de hoofdstad „op de door gene raal Franco gestelde voorwaarden, dat wil zeggen de volledige capitulatie" een feit is, waarover „men geen twijfel meer zou be hoeven te hebben, en dat gedurende dezen middag zal rijpen". De eerste daad van overgave zal bestaan uit tie bvergave aan de regeering van de republi- keinsche luchtmacht, welke in het gebied van Madrid is gestationneerd. Dit zijn dertig jacht vliegtuigen en 15 bombardeurs De onderhandelaars van den Verdedigings- Vaad, die naar Burgos zijn gevlogen om over tien vrede te spreken, zijn naar Madrid terug- Bekeerd, aldus meldt het blad „Piccolo", met een ultimatum van Franco waarin deze alge- heele en onvoorwaardelijke overgave van Ma- tirid eischt. Het antwoord wordt binnen 48 uur Verwacht. Naar Reuter uit Parijs meldt heeft de Fran- Sche regeering besloten om aan Franco alle oorlogsschepen der Spaansche republikeinen uit leveren, die onlangs een wijkplaats te Bizerte hebben gezocht. Het zijn drie kruisers en acht torpedobootjagers. PRAAG, 25 Maart. (D. N. B.) De commissie ®er nationale gemeenschap heeft vandaag in het parlementsgebouw vergaderd. De leden heb ben in handen van den voorzitter den eed ai- Belegd, dat zij hun volk en land zullen dienen voorts hebben zij verklaard niet te behooren Jot een organisatie van vrijmetselaars en geen hevelen van dergelijke vereenigingen te ont vangen. De commissie heeft verder besloten de regee- fhig voor te stellen alle politieke partijen en bewegingen te ontbinden en met de liquidatie tiezer organisaties een algemeen liquidator te belasten. Tegeli.ikertyd werd aan de regeering voor- Besteld het Huis van Afgevaardigden en den Senaat, zoomede alle parlementscommissies te bquideeren. De commissie zal den presidentvoorstellen "em volmacht te verleenen om het Tsjechische v°lk in een enkele totale party aaneen te buiten, Mussolini, die heden zijn lang verwachte rede zal houden WARSCHAU, 25 Maart (Reuter) In ver band met de jongste gebeurtenissen in Midden Europa worden in Polen uitgebreide maatrege len van militaire voorbereiding getroffen; doch in welke mate is onbekend, aangezien niets ge publiceerd mag worden over de aantallen reser visten, die onder de wapenen worden geroepen, r.och over andere maatregelen. Het schijnt, dat minister Beek, liever de grenzen van Polen wil garandeeren door de verklaring, dat Polen be reid is te strijden, dan door zich nauwer aan te sluiten bij de westelijke mogendheden. De leiders van de oppositie hebben met de vertegenwoordigers van de regeering geconfe reerd en vermoedelijk zullen de besprekingen op ruimer schaal worden voortgezet. Zóoals P.A.T. meldt heeft de président van de Poolsche republiek de gewone zit ting van Kamer en Senaat met ingang van 27 Maart a.s. voor den tijd van dertig dagen verdaagd. Volgens Havas doet sedert enkele dagen te Warschau het gerucht de ronde, dat de vroe gere Poolsche minister-president en leider van de boerenpartij, Vincent Witos, voornemens is naar Polen terug te keeren- Hij werd in het beroemde proces-Brzesc ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en vluchtte naar Tsjecho-Slowakije. De boerenpartij eischt amnestie voor hem, en de Poolsche regeering stelt zich op het stand punt, dat amnestie alleen kan worden verleend wanneer Witos naar Polen terugkeert en een soort symbolische daad van onderwerping stelt. Onze Romeinsche correspondent seinde ons Zaterdagavond: Heden heeft Zijne Eminentie kardinaal Fre- derico Tedeschini, die door Z.H. Paus Pius XII tot Zijn opvolger benoemd werd als aartspries ter van Sint Pieter, op plechtige wijze deze functie op zich genomen. Om elf uur hedenmorgen werd Kardinaal Tedeschini door de kanunniken en den overi gen clerus van den Sint Pieter bü den Ingang van de basiliek ontvangen en naar de sacristie richt. Nadat de Kardinaal had plaats genomen, werd voorlezing gedaan van de bulle der be noeming, waarna de geesteiykheid hem de ver schuldigde eer bracht. Zijne Eminentie hield daarop een rede, waar in Hij den Heiligen Vader voor de hem ten deel gevallen onderscheiding dank bracht, eenige re ligieuze en historische data uit de geschiede nis van de basiliek memoreerde en de nage dachtenis eerde van Paus Benedictus XV en Paus Pius XI, onder wie Hij Zijn kerkelijke carrière maakte. Vervolgens vond in de basiliek op de gebrui kelijke wijze de inbezitneming plaats van den Sint Pieter. De Kardinaal schonk aan het ka pittel twee zilveren kandelaars. Bij de plechtigheid waren vele h oogwaar- digheidsbekleeders uit Vaticaanstad aanwezig. MOSKOU, 25 Maart (Reuter). Hudson en Mikoyan hebben den geheelen dag hun bespre kingen voortgezet. Terwijl de onderhandelingen Vrijdag gewijd waren aan een gedachtenwisse- ling over algemeene beginselen, hebben de be sprekingen Zaterdag het stadium van een con crete beraadslaging over de Engelsch-Russische handelsbetrekkingen bereikt. Mikoyan heeft de Britsche delegatie een noen maal aangeboden. Tijdens dit noenmaal hebben Litwinof, Potemkin en andere functionarissen van het volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken zich in de besprekingen gemengd. Zaterdagochtend zouden de leden der dele gatie te gast zijn bij Litwinof, die een ballet zou laten optreden. De besprekingen van Hudson zullen gedurende het weekeinde worden voort gezet. VOOR HET GEHEELE LAND: E Gedeeltelijk bewolkt. Overwegend droog. E Matige, tijdelijk krachtige Oostelijke tot Noord-Oostelijke wind. Dezelfde tempera- 5 tuur als gisteren. E ALGEMEENE VOORUITZICHTEN: H Droog, vrü zonnig weer met iets hoogere temperatuur in den middag. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii WARSCHAU. 25 Maart (P.A.T.) De Litausche gezant te Warschau, Saulys, heeft den vertegenwoordiger van de Wiec- zor Warszawski medegedeeld, dat Litauen een nieuwe haven zal aanleggen ten noor den van de stad Palaga. Verder heeft, naar D.N.B. uit Memel bericht, het Memel-directorium bekend gemaakt, dat toestemming voor het overschrijden der grens tusschen Memel en Litauen slechts wordt ver leend aan ambtenaren van de vroegere Litau sche autoriteiten en semi-officieele instellin gen. Aan de werkende Litausche bevolking wordt verzocht aan het werk te blijven. Ieder die blijft werken, zal arbeid en loon vinden. In verband met de inschakeling van het economisch leven van Memel in het Duitsche Rijk zullen de douanegrenzen van Memel voor- loopig gehandhaafd blijven. Verder is tusschen de regeeringen van Duitschland en Litauen vastgesteld, dat geen burger van het Memelgebied wegens zijn poli tieke houding in verband met de betrekkingen tusschen Memel en Litauen zal worden ver volgd. GENEVE, 25 Maért (Havas). Dè vroegere president van de Ryksbank, dr. Schacht, die op het oogenblik in Zwitserland vertoeft, zal Dinsdag a.s. naar Bombay vertrekken. Het nieuwe Duitsche financieringsplan, waar van wij in ons ochtendblad van gisteren mel ding maakten, zal volgens den Staatssecretaris van het Rijksministerie van Financiën, Rein- hardt, bij het publiek een gunstig onthaal vin den. De voordeelen zijn, volgens dezen rijks financier, zoo evident, dat er ongetwijfeld een zeer groote vraag naar de z.g. belastingbons No. 1 zal ontstaan. Ondanks deze optimistische verklaring lijkt ons het voordeel echter meer aan de zijde van den Staat dan bij het publiek te liggen. Immers bij bestudeering van de nieuwe plannen valt het direct op, dat de circulatie der betalingsmid delen op een bijna ongelimiteerde wijze kan worden uitgebreid, zoodat het gevaar voor in- flationistische tendenzen niet denkbeeldig kan worden geacht. Tevens is de aangekondigde belastingverhoo- ging een consequentie van het gebruik van be lastingbons. De uitgifte van belastingbons zal geschieden vanwege den minister van financiën tot nomi nale bedragen en wel in twëe series: belasting bons '1 en belastingbons 2. Volgens de nieuwe wet zijn het Rijk, de lan den, de gemeenten en de gemeentelijke orga nisaties, de Rijksspoorwegen, de Rijkspost, de Rijksautowegen en andere rechtspersonen e.d. lichamen verplicht leveranties en andere pres taties van industrieele ondernemingen tot een bedrag van 40 pet. van de rekening in belasting bons te betalen; daarbij zijn voor de helft be lastingbons 1 en 2 te gebruiken. De minister van financiën zal alle bestuurs- instanties voorzien van de benoodigde bedragen in belastingbons. Deze instanties zullen voor de hun toegestane goederen principieel 60 pet. In geld en 40 pet. In belastingbons ontvangen. Het gebruik van deze bons is verboden bij rekenin gen van minder dan 500 mark. De industrieele ondernemer heeft het repht leveranties en an dere prestaties, die een industrieel ondernemer UURWERKHANDEL LEIDStHESIRAATI.8 "lO 11 lTT~2| 9 -V*7- 3 a 7 Tt» s '4a BRATISLAVA, 25 Maart (Havas). Tengevolge van een protest van minister Durcansky aan de Hongaarsche regeering heeft deze voorgesteld een gemengde Hon- gaarsch-Slowaaksche commissie te benoe men tot het vaststellen van de grens. De regeering van Slowakije heeft hierin on middellijk toegestemd, en Maandag zullen de Slowaaksche leden van deze commissie naar Boedapest gaan. Naar verluidt is deze regeling een gevolg van stappen der Duitsche regeering te Boedapest. Een te Boedapest uitgegeven officieel commu niqué over de grensgevechten deelt volgens Reuter mede: „Afdeelingen van de Slowaaksche land- en luchtmacht hebben gisteren aanvallen gedaan op de stellingen, welke de Hongaren sedert den ochtend van 23 Maart op de grens van Slowa- kye en Hongarije bezet hielden. De Hongaarsche troepen weken niet. Slowaaksche vliegtuigen wierpen bommen op de open Hongaarsche ste den Regnie, Ungar en Nagyberesna. De Hon gaarsche luchtdoelartillerie schoot zeven Slo waaksche toestellen omlaag en dwong een an der te dalen. By wijze van repressaille bom bardeerde de Hongaarsche luchtmacht het Slowaaksche vliegveld Iglo. Behalve de slachtoffers onder de burgerbe volking in de gebombardeerde steden zqn de Hongaarsche verliezen gering. De Hongaarsche regeering heeft ernstig de aandacht van de Slowaaksche regeering gevestigd op de actie van de Tsjecho-Slo- waaksche legermacht en gewaarschuwd, dat zij gedwongen zal zijn een grootere, meer doorslag gevende macht in te zetten, inge val geen bevredigende regeling tot stand komt Verder werd aan de regeering van Slowakije voorgesteld vertegenwoordigers naar Boedapest te zenden. In de afgeloopen 48 uur zijn te Boedapest uitgebreide maatregelen genomen tot het be schermen tegen aanvallen uit de lucht. Ka nonnen staan opgesteld op de voornaamste bruggen en op de heuvels rond de stad. Sedert de gebeurtenissen, waarvan in deze mededeeling sprake is, wordt op sommige plaatsen nog gestreden. Volgens een later bericht van Havas werd uit Boedapest officieel medegedeeld, dat de regee ring te Bratislava het voorstel der Hongaar sche regeering heeft aangenomen, om een ge mengde commissie te vormen tot regeling der hangende grenskwestie. aan hem heeft gezonden ot te zijnen behoeve heeft verricht, tot 40 pet. van het rekenings bedrag in belastingbons te voldoen, d.w.z. hij mag de belastingbons doorgeven. De belastingbons 1 worden zeven maanden na de uitgifte door de openbare kassen in betaling aangenomen, de belastingbons 2 na de 37-ste maand. Belastingbon 2 zal dan in betaling wor den aangenomen tegen 112 pet. van de nominale waarde. De belastingbons 1 geven voor het ge val, dat de industrieele ondernemer ze een tijd lang in portefeuille houdt, belangrijke belasting- voordeeien. Zoo kan hij, al naar den tijd, dat hij de bons 1 in zijn bezit heeft, 20 tot 35 pet. van de waarde der bons gebruiken voor buitenge wone, belastingvrije afschrijvingen op aan waar de-vermindering onderhevige bedrijfsgoederen. Ter bevordering van den export zal het per centage bij industrieele ondernemers der export industrie gemiddeld met 10 pet. verhoogd wor den. wanneer de uitvoer-omzet ten minste 25 pet. van den geheelen omzet uitmaakt. Het belastingbon-systeem kan eenige jaren lang gebruikt worden. Het grootste deel der be dragen, die aldus verworven worden, zal eerst in den loop van tientallen jaren bij de betaling van rijksbelastingen gebruikt worden, en wel dan, wanneer de groote nationaal-politieke ta ken ter verzekering van de toekomst van het Duitsche volk vervuld zullen zijn en de begroo- tingstoestand de aanvaarding in betaling van belastingbons zonder meer zal toestaan. Het geheele openbare beheer moet zich tot nader order beperken tot de uitgaven, die ter waar borging en bevordering van het algemeene wel zijn op het oogenblik onvermijdelijk zijn. Ten aanzien van de op geld luidende belas tingbons is het van belang, dat zij beleend kun nen worden en door de banken kunnen worden verhandeld. Zij zullen reeds na verloop van drie jaar geheel naar het Rijk terugvloeien. Om het tekort aan belasting-inkomsten van het Rijk te vereffenen, dat door het gebruik van de belastingbons ontstaat, zal, zoolang de be- grootingstoestand van het Rijk dat noodig maakt, een belasting op de toeneming van inkomsten worden geheven en wel voor de eerste maal voor het kalenderjaar 1939. De basis hiervoor zal zijn de vermeerdering van het inkomen van het vorige jaar in vergelijking met het daaraan voorafgaande jaar. Is het jaarlijksche inkomen grooter dan 2400 R.M., dan biyft in ieder geval 600 R.M. van het surplus vrij van belasting. Degenen, wier inko men het tweede jaar 3000 R.M. niet te boven gaat, vallen uit wat betreft deze belasting op de toeneming van het inkomen. Ieder surplus op inkomsten uit land- of boschbouw is even eens vrij. Ook de surplus-bedragen, welke een arbeider of ambtenaar uit hoofde van de loon regeling toekomt, omdat hij een hooger dienst jaar of, als resultaat van promotie, een hooger gesalarieerde positie bereikt heeft, of omdat het aantal gezinsleden is toegenomen, valt niet onder deze belasting. Deze belasting op vergroote inkomsten zal uniform 30 pet. bedragen van dat gedeelte van het inkomen, waarop de belasting betrekking heeft. Het tijdstip, waarop dit van kracht wordt zal waarschijnlijk 1 Mei as. zijn. Zooals gemeld geldt het geheele systeem der belastingbons ook voor het land Oostenrijk en het Sudetenland. De invoering van de belasting op hoogere inkomsten in Oostenrijk en de Su- detenduitsche gebieden blijft echter voprloopig voorbehouden. Men ziet, zoo rooskleurig als de Duitsche overheid het belieft voor te stellen is de situa tie niet. Met name het feit, dat het vooral niet consumptieve werken zijn die een grootere geld circulatie noodig maken, zal het gevaar voor inflatie ten aanzien van de consumptiegoederen in de hand werken. Onder het opschrift „Duitschlands be drijfsleven op stevïgen grondslag" schrijft de correspondentie „Dienst aus Deutsch- land" o.a.: „De politieke gebeurtenissen dezer week heb ben een diép ingrijpend hervormingsproces van de grondslagen van het Duitsche bedrijfs leven met zich meegebracht. Men mag niet over het hoofd zien, dat de economische af- hankeiykheid van het buitenland Duitschland als een zwaard van Damocles boven het hoofd gehangen heeft. Thans kan vastgesteld worden dat het spook van het economisch boycot ingevolge de jongste gebeurtenissen is verdre ven. Het zal voortaan niet meer mogelijk zün door een inkrimping der verbindingen ter zee het Duitsche bedrijisleven op de knie te druk ken. Aangezien Duitschland zich niet in zijn eigen grenzen kan terugtrekken, blijft de zorg voor den buitenlandschen handel, welke door expor ten de importen moet waarborgen, bestaan. Hier treedt de beteekenis van de overeenkomst met Roemenië naar voren. Duitschlands op pervlakte bedraagt op het oogenblik ongeveer 640.000 vierk. kilometer, tegen 471.000 in 1933. Landstreken zijn bij het rijksgebied gekomen waarin sinds eeuwen de Duitsche onderne mingsgeest gewerkt heeft. Onmiskenbaar neemt de Duitsche industrie in Europa de eerste plaats in, en men kan bijna gelooven, dat de capaciteiten van Noord Amerika overtroffen zullen worden. De markt van 86 millioen men- schen, die grootendeels in de industrie werken, wordt tot een verbruikscentrum, dat voor het geheele bedrijfsleven ter wereld nog meer be teekenis krijgt, dan tot dusverre het geval was. Deze omstandigheid is van beteekenis voor de agrarische landen, die hier een intact en sta biel afzetgebied voor hun producten zullen vin den, in zooverre zij bereid zijn om Duitsche fabrikaten in ruil daarvoor te aanvaarden." LONDEN, 25 Maart (Reuter). Tengevolge van een ontploffing in een fabriek van spring stoffen voor steengroeven en mijnen te Favers- ham in Kent is een der gebouwen geheel ver nield. Drie mannen en vqf vrouwen zijn door de ontploffing om het leven gekomen. De ontploffing werd tot op grooten afstand gehoord, en in aller ijl zjjn ambulance-wagens en brandweer toegesneld. De Fransche regeering zal de linksche vloot te Bizerte aan Franco uitleveren. Polen treft uitgebreide militaire voor zorgsmaatregelen. Maandag komt te Boedapest een com missie bijeen om de grensgeschillen te bespreken. Aan de Hongaarsch-Slowaaksche grens werd nog hevig gevochten. Litauen zal een nieuwe haven aanleggen. Overeenstemming over een nieuw Ne- derlandsch-Duitsch handelsverdrag, gel dig tot 31 Dec. 1940. Kamers van Koophandel tegen de voor gestelde nieuwe belastingmaatregelen. New-Yorksche Beurs. Stemming onregel matig. o In dezen Paaschtijd overdenken we de waarde van het lijden en den zin der woorden van den modernen dich ter dat daar nooit vreugde zonder smart geboren wordt. Passie! Het lijkt zoo onnatuurlijk en toch: we moeten het lijden liefhebben. Omdat het lij den de geboortesmart onzer vreugde is. Zonder lijden zullen we niet ingaan in het Vaderhuis des Heer en en zon der lijder, wordt de glorie der Verrij zenis niet bereikt. Passie.' We moeien het lijden aanvaarden als een stro.) maar ook als een Godsgave. Geluk kig hij die lijden kan en lijden mag. Door lijden kunnen we veel vergifje- nis voor ons zelf en anderen verkrij gen. Door lijden kunnen we gelijkvor mig worden aan Hem Wiens lijden en zoendood de wereld heeft gered. Lij den is met een zekere blijdschap te aanvaarden, öök naar den geest eener moderne wereld, omdat we door het lijden eerst de diepste beteekenis der vreugde leeren verstaan. Sinds 13 Maart werden te Berlijn tusschen een Nederlandsche en een Duitsche delegatie de onderhandelingen over de regeling van het Ne- derlandsch-Duitsche handelsverkeer voortgezet. De besprekingen, welke in vriendschappe- ïyken geest werden gevoerd, hebben Zater dag tot een volledige overeenstemming ge leid. Het nieuwe verdrag treedt den lsten April 1939 in werking. In vertrouwen op de sta biliteit in de ontwikkeling der economische betrekkingen tusschen Nederland en Duitschland werd het verdrag, in tegen stelling met vroegere regelingen, welke voor een korteren termijn golden, voor het eerst voor een langere periode, nj. tot 31 Decem ber 1940, afgesloten. Tevens hebben de Nederlandsch-Duitsche re- geeriiigscommissies de betalingscontingenten voor het tweede kwartaal 1939 voor den uitvoer van Nederland en koloniën naar Duitschland vastgesteld. POIX, 25 Maart (Havas). Bü het lawine ongeluk te Izourt zijn 27 personen om het leven gekomen en 23 gewond. De reddings werkzaamheden worden voortgezet. Stand op Zondag 1 uur v.m-: 758.7 Vorige stand: 754.9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1