R&D m tAtAt BEHANGSELS 5" EMSER-PASTILLES rrrtti 1 ,f- 'A'; K Haarlem, 1 April ST0UTENBEEK-BEVERW1JK Open Uw woning voor een zonniger sfeer! NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,N.v. HHR fpl fn j mi r i rn*f i ZATERDAG 1 APRIL 1939 Zandvoort bouwt aan zijn toekomst Allerwege wordt gewerkt Swmm COMITÉ VAN KATH. ACTIE STADSSCHOUWBURG Het dubbelleven van Jourdain Wij fourneeren U direct uit depot, (taliaansche reis-lires, betaalbaar in geheel Italië. Eveneens openen wij accreditieven in goedkoope Lires HERWONNEN LEVENS KRACHT De eerste bloempjesdag in de week REMBRANDT-THEATER Een film van Borneo in het Rèmbrandt-theater BURGERLIJKE STAND Gelukkig het huis, dat nu ver nieuwd wordt met R&D-behang Ruimer kamers, lichter en zonniger! Vraag onverwijld Uw behanger R&D's stalenboeken, Serie 50, de Keurverzameling, of de voordeelige Series 47, 48 en 49. Let op het R&D-merk op hetkaft! Alleen R&D-behangsels zijn gedrukt in de fijne, trans parante „Fixa-Color" kleuren! RATH DOODEHEEFVER FRAUDE BIJ STEUN- VERLEENING Vrouwelijke Jeugdbeweging „Graal" DE ECHTE HOEST EN VERKOUDHEID MUZIEK UIT 'T STOPCONTACT Programma Radio-centrale H'! lil m ïUm -I'""! 'i.l til l till L j t t-'"-- -■< - A L-*"v HM Met de uitbreiding van Haarlem naar het Noorden ontstond indertijd dringende behoefte aan een polikliniek -in Haarlem-Noord. En dat deze polikliniek, die tot dusver aan den Rijksstraatioegeven voorbij het Soendaplein, gevestigd was, aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord en aan de behoeften van de Noord- Haarlemmers heeft voldaan, bewijst wel het feit, dat men momenteel niet meer genoeg heeft aan de overigens beperkt e ruimte in het huis aan den Rijks straatweg. Momenteel is men bezig een nieuwe polikliniek te bouwen even Zuidelij ker n.l. naast het R.K. Kerkhof op het Soendaplein. Het ontwerp is van architect Henri L. Klein Schiphorst en het werk woidt uitgevoerd door den aannemer J. P. A. Nelissen. Het nieuwe huis is in alles een verbetering van het oude. Niet alleen, dat belangrijk meer ruimte beschikbaar zal zijn, doch ook zal de inrichting en outillage in overeenstemming zijn mat de meest moderne eischen, die men tegen woordig aan een polikliniek kan stellen BLOEMBOLLENCULTUUR Vergadering afd. Haarlem C. VAN MEETEREN Wielrijdster lette niet op Spelen op den rijweg Instituut Mercurius Luxor-theater BILJARTEN Wereldkampioenschappen libre Verzorgd is eike vrouw.... AGENDA Bioscopen 2 April Bioscopen Mauricialaan 25-27, Overveen Vrij ±e bezichtigen van 2-5 u. Des Zaterdags van 2-9 uur Verloofden vinden hier voor lichting, hoe hun aanslaand huis gezellig en degelijk in ±e richien Wie is kiezer? Wat iedere propagandist moet weten voor de komende verkiezingen Stemmen in een andere gemeente STAD Zooals ieder jaar omstreeks dezen tijd gaat de badplaats Zandvoort zich opmaken voor het komende seizoen. Het is echter niet ieder jaar dezelfde drukte, die zich dan openbaart. Dit jaar zijn de voorbereidende werkzaam heden van dien aard, dat men kan spreken Van een recordvoorbereiding. Nimmer toch heeft men het aangedurfd een bedrag van in totaal 168.000 te besteden aan de verfraaiing Van de badplaats. Nimmer ook heeft men de hans daartoe gehad, zou bijna kunnen worden gezegd. Wanneer niet een geheel nieuwe at tractie was geschapen, die voor Nederland een primeur beteekent, dan had 't ook dit jaar hiet zoo'n vaart geloopen. We bedoelen de autoraces, welke door de K.N.A.C. in samen- Werking met de V.V.V. alhier zullen worden gehouden. Is dit evenement voor de K.N.A.C. een ge weldig succes na jarenlange pogingen, niet minder groot is het een succes voor Zandvoort, dat zich gelukkig mag prijzen, dat aan de tweede badplaats van Nederland deze eer te beurt valt. En dat nog wel, terwijl het circuit hog moet worden aangelegd. Ook deze weg tot succes was geenszins bezaaid met rozen en het heeft heel wat voeten in de aarde gehad eer de vereischte goedkeuring van hoogerhand het sein tot beginnen beteekende. Thans is men ongeveer drie weken aan den arbeid en nu begint er teekening te komen in het werk. Een der grootste obstakels, die uit den weg ge ruimd moesten worden was wel de overbrug ging van het spoorwegemplacement, waardoor men niet alleen zich moest verstaan met de Nederlandsche Spoorwegen, doch tevens met het provinciaal bedrijf het P. E. N., dat bijna aan het einde van dit emplacement een ka- belloods bezit. De conferenties zijn reeds geheel beëindigd en tot aller tevredenheid opgelost, want vanzelfsprekend botsten hier drieërlei be langen tegen elkander. Wie het meest over de brug heeft moeten komen zullen we maar in het midden laten, doch het resultaat was, dat de brug er komt, ja er bijna al gekomen is en over twee maanden kan iedereen over de brug komen. Met de fundamenten is men zoo goed als klaar, terwijl ook de toegangswegen zijn geprojecteerd. Aan de noordzijde is men bezig zand te storten, want deze brug gaat over een spoorlijn. De N. S. missen daardoor wel een gedeelte van het emplacement, dat steeds werd gebruikt als opslagplaats voor de aan het strand verkregen schelpen, doch ook hierin is voorzien, daar deze schelpenopslagplaats nu komt ten Zuiden van de brug en den dijk. Deze brug is de noodzakelijke schakel in het circuit van Zandvoort. De aldaar in de omgeving lig gende en nog aan te leggen wegen, die teza men het circuit zullen vormen, worden thans geasphalteerd met een geruischloos wegdek, van het allermodernste procédé. Met nog an dere werkzaamheden aan de peripherie van Zandvoort heeft men ook het zeer belangrijke voordeel kunnen scheppen, dat thans ongeveer 160 werkloozen minder geboekt staan en dus bij deze werkzaamheden zijn betrokken. Dat beteekent, dat 160 man inplaats van met 'n ge middeld steunbedrag van 12 a 13 gulden thans met een weekloon van 22 tot 25 naar huis gaan. Men wordt dus niet zoogenaamd tewerk gesteld, doch als een volledige werkkracht be schouwd. Slechts 10 pet. is het verschil met het looncontract in het vrije bedrijf. Bij een gesprek met den wethouder van publieke wer ken en sociale zaken, den heer C. Siegers, als ook in een onderhoud met Ir. Kruger, den di recteur van publieke werken, kregen we de stellige verzekering dat de werkzaamheden °P tijd zullen gereed zijn. Daarover dus geen ongerustheid, die hier en daar al werd verno men in de badplaats. Ook de andere werken zullen nog voor dit seizoen gereed gekomen zijn en wel de asphalteering van de Zand- voortschelaan en het verlengen van de dr. Ger- kestraat. Tengevolge van de verbreeding van de Zandvoortschelaan, waardoor een rijweg verkregen wordt van 8 meter breedte, zullen de boomen aan een zijde er uit moeten, terwijl ook nog enkele wegens ziekte als slachtoffer moeten vallen. Met het rooien der boomen is men reeds zoo goed als klaar. Nog een enkele stam wacht op den houthakker. Zeker gaat hierdoor veel natuurschoon verloren, doch het moderne verkeer eischt dit nu eenmaal. Van af het punt, waar de verlengde dr. Gerkestraat Weder de Zandvoortschelaan ontmoet, zal men dus in de richting Zantvoort het eenrichting- systeem toepassen. Dit gedeelte wordt ook niet Verbreed, mogelijk in de toekomst wel. Het nieuwe te leggen verlengde gedeelte van de dr. Gerkestraat wordt eveneens een ge- ruischlooze weg, terwijl bet bestaande gedeelte geheel opnieuw is bestraat, nadat de weg zelf Voldoende was gehard en gewalst. Deze toe gang tot de badplaats zal dus een zeer mo dern aanzien krijgen. De andere toegang na melijk vanaf den Zeeweg te Bloemendaal zal ook verbeterd worden, waarvoor reeds met de gemeente Bloemendaal tot een vergelijk is gekomen. Al met al mag worden geconsta- teerd, dat dit jaar Zandvoort, wat zijn wegen betreft, niets meer te wenschen overlaat en de automobilist voor zijn genoegen een bezoek zal kunnen brengen aan de badplaats en er varen dat ook Zandvoort hem als koning van den weg weet te respecteeren. We vernamen nog, dat dezer dagen door de K.N.A.C. bezoeken zijn gebracht aan het par cours van de op 3 Juni te houden races voor auto's en reeds de plaatsen heeft bepaald, waar de meest overzichtelijke gedeelten van het cir cuit zijn gelegen om daar groote tribunes te bouwen. Het totale circuit bedraagt 2.3 K.M., terwijl over het geheele parcours een weg- breedte van 9 meter bestaat. Meer dan de helft van dit parcours zal voor het publiek volkomen te overzien zijn. Op hetzelfde circuit zal nog in dezen zomer een wedstrijd worden gehou den voor motoren op 5 Augustus, terwijl op 7 Zaterdag 8 Juli een wielercriterium zal wor den gehouden. Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59, Haarlem. Inlichtingen dagelijks. MAANDAG. 5.30—7 uur: Repetitie Turnclub ..Leonidas" voor meisjes van 6—13 jaar in de jongensschool, Timorstraat 17, H.-N. 7—8.15 uur: Repetitie Turnclub „Leonidas" Voor meisjes van 1316 jaar, in de Jongens school. Timorstraat 17, H.-N. 8 uur; Jaarvergadering R. K. Vrouwenbond in Hotel De Leeuwerik, Kruisstraat. 8.30—10.15 uur: Repetitie Turnclub „Leoni das" voor dames, in de Jongensschool, Timor straat 17, H.-N. OINSDAG: 10.30—12 uur: spreekuur van de it. K. Reclasseerings-vereeniging in het bureau der vereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Koninginne weg 8bis. 5 uur: Gymnastiekrepetitie „Hercules Win- fried" voor meisjes in de R. K. School aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in Gebouw St. Bavo. 8.30 uur: Cursus Leekenapostolaat door de E. E. Paters van de Vrande en Strijbosch, in de St. Elisabeths-vereeniging, Jansstraat 49. WOENSDAG: 45 uur: repetitie Turnclub „Leonidas" voor meisjes van 69 jaar in het Gymnastieklokaal, Eemstraat H.-N. 56 uur: Indoortraining voor junioren R. K. D. V. „Holland" in de St. Aloysiusschool, Zand voorterpad, Overveen. 56.15 uur: Repetitie Turnclub Leonidas voor meisjes van 913 jaar in het Gymnastiek lokaal, Eemstraat H.-N. 8.15 uur: Clubavond van de R. K. Bridgeclub „Haarlem" bij Brinkmann. ZATERDAG: 6.157 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwemvereeniging V. O. Z. in het Sport- fondsenbad voor jongens. 77.45 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwem vereeniging V. O. Z. in het Sportfondsenbad voor heeren. Ten einde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van vergaderingen ver zocht, vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Met, het zoogenaamde dubbelleven van den bescheiden ambtenaar Léon Jourdain is het merkwaardig gesteld. Hij zou het kerkerbe- staan van zielloozen arbeid en glansloos hui selijk leven misschien niet tot zijn vijftigste jaar hebben uitgehouden, was er niet zijn maandelijksche vlucht uit de werkelijkheid ge weest. Die escapade bestaat uit een avond in een luxueus restaurant, waar hij droomerig geniet van licht, muziek, champagne en lek kernijen, waaraan hij de achtergehouden dui zend francs van zijn maandsalaris verkwist. Jourdain bedriegt dus zijn vrouw die hem op deze avonden op een ambtenarensouper denkt maar hij bedriegt nog meer zichzelf, wanneer hij onder den schuilnaam Christian zijn dagdroomen uitleeft. Eindelijk komt het avontuur, dat hem ont maskert, maar niet vernederen zal. Hij maakt in het weelderige restaurant kennis met een jonge vrouw, die zich tevreden tracht te stel len met een doelloos mondain leven. Hij spreekt met haar, niet als Léon Jourdain, maar als de idealistische Christian, en daar mee opent hij voor Suzanne het inzicht in een ander, dieper leven, waar ze toch altijd inner lijk naar gehaakt heeft. De gevolgen blijven niet uit. Mevrouw Jour dain, die de situatie niet begrijpt, niet begrij pen wil en ook niet begrijpen kan, ontdekt de wonderlijke misstappen van haar gepantoffel- den echtvriend en leest hem onbarmhartig de les. Suzanne's vrienden roepen den geheim- zinnigen veroveraar van het meisjeshart ter verantwoording, verbazen zich over het zielige ambtenaartje, dat nu vóór hen staat, snappen niets van zijn surrealisme, maar moeten be schaamd afdruipen, omdat hij weer Chris tian geworden volkomen hun meester blijkt te zijn. Want wat Jourdain voor zichzelf niet be reiken kon, dat heeft hij voor Suzanne ver worven: een zóó sterke drang naar ruimer, beter leven, dat zij daarvoor met haar onwaar dig verleden breekt. In dit merkwaardige spel van Van Noé blijven de uiterlijke omstandigheden hoogst onwaarschijnlijk. Gaan zp overheerschen zooals in het tweede bedrijf, waar Suzanne aan de waarlijk niet sympathieke mevrouw Jourdain haar innerlijke belevenissen klakke loos vertelt dan daalt onmiddellijk de be- teekenis van het stuk. Hier wordt de werke lijkheid, bij het ongemeen knappe, maar zeer nadrukkelijke optreden van Joséphine van Gasteren als de huistyran, zóó alledaagsch, dat we nog moeilijk in de tragiek van Christian kunnen gelooven. Maar dan komt het brillante derde bedrijf, een bewonderenswaardig spel van den geest, dat ons Louis de Bree, den vertolker der hoofd rol, in zijn volle kracht laat zien. Jourdain is geen type, Jourdain is een wezen, dat een ge dachte uitbeeldt en het fantoom Christian doet leven. De werkelijkheid doet er hier niet meer toe en Louis de Bree speelt ze met een groote innigheid van gevoel en een feillooze weergave van den fijngeschreven tekst voor een poos vol komen weg. Hij kan dit te beter doen, nu hij in Myra Ward een Suzanne tegenover zich heeft, die met haar gaaf talent geheel in haar waarlijk niet gemakkelijke rol is ingeleefd. Zoo gaf het Nederlandsch Tooneel voor een slecht bezette zaal een zeer mooie voorstelling, want ook de kleine rollen werden naar belmo ren vervuld en de regie van Louis de Bree ver ried de zorg voor alle details. Het stuk vraagt voorbehoud voor volwasse nen, die het geheel kunnen overzien. Zij zullen de leegte van leven in dit milieu begrijpen en tegenover de beginselloosheid op het gebied der moraal in het streven van den fantast Chris tian het geestelijk element waardeeren. Inderdaad eindigt het spel dan ook veel juis ter en zuiverder dan het exposé in het pro gramma aangeeft. Zij. die Vrijdagavond van deze vertooning genoten, hebben hun bijval duidelijk laten blij- •1' ll'echt: zoo'n verfijnd spel krijgt men niet dikwijls te zien. H. B. v. d. S. Agentschap HAARLEM Croote Houtstraat/Croote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) De jaarvergadering van Herwonnen Levens kracht te Haarlem werd geopend met een kort gebed voor het herstel der patiënten. De voor zitter, de heer B. Reijnders, riep daarna het welkom toe aan eenige comité-ledèn en wees op het werk, dat de laatste maancon verricht is. De samenwerking met den R. K. Volksbond was bijzonder sympathiek. De jaarverslagen van den secretaris, den heer A. J. Lommers, en van den penningmeester, den heer J. de Graaf, werden goecViekeurd. Dank zij een zuinig en accuraat beheer, konden enkele honderden gul dens extra afgedragen worden voor de verple ging. Vervolgens werd de speldjesctag besproken en deze werd vastgesteld op Zaterdag 3 Juni. Dit is de eerste collecte-dag op een das in de week. En het spreekt vanzelf, cat meer dan ooit alle zeilen bijgezet moeten worden om het beste resultaat te bereiken. Er zal een grootsche re clame-campagne worden opgezet, waarvoor o. a. reeds de medewerking van de hoofden van scholen verkregen is. Honderden krachten zijn noodig en wanneer c'aze straks worden opgeroepen, hoopt het be stuur, dat zij voor het mooie werk alle energie zullen inzetten. Nog steeds werden de Dajaks van Borneo in ons Westen gedoodverfd als Kannibalen. Maar sedert de Nederlandsche en de Britsche regee ring het eten van menschenvleesch hebben ver boden en ook al sedert jaren strenge maat regelen zijn genomen om het te verhoeden, kan men met een gerust geweten zeggen dat het, kannibalisme is uitgeroeid. Tochin Britsch- Borneo wordt een hoogst enkele maal nog wel eens gerapporteerd, dat in het geïsoleerd bin nenland leden van een of anderen stam een vijand hebben opgegeten. In de film, die Zondagmorgen van de „In boorlingen van Borneo" in het Rembrandt- Theater wordt vertoond ziet men in de zeden en gewoonten van den Dajak, en vooral in zijn dansen, nog menige herinnering aan dien „goe den ouden'tijd", toen er nog geen Koppensnel- lersverbod bestond. Overigens geeft de film heel veel interessants te zien uit het leven van den Dajak, zijn spel, zijn jacht, zijn levenshouding en ook van de steden en het landelijke van be paalde gedeelten geeft de film zeer veel be langwekkends. Ze is door de centrale keurings commissie voor alle leeftijden goedgekeurd. GEBOREN: 31 Maart E. S. Negerman—Ex- ner d; 1 April E. Handgraaf—Krom d. OVERLEDEN: 30 Maart J. Spaander—van der Meulen, 84 j. Kamperstraat; 31 Maart W. van SchaikKampman, 69 j„ Lakenkoopers- straat; 30 Maart S. Arendsen, 75 j„ Ripperda- park; 31 Maart R. RoskamVroegop, 81 j„ Jansstraat. Levering via Uio behanger. Toonkamera te HaarlemParklaan 69, te Amsterdam, Prinsengracht 730-736, Nog steeds doen zich regelmatig gevallen voer, waaruit blijkt, dat ondersteunden opzet telijk, onjuiste opgave hebben gedaan omtrent eigen of gezinsinkomsten, met als gevolg daar van, dat zij een te hoog bedrag aan steun hebben ontvangen. Nogmaals wordt ernstig onder de aandacht van belanghebbenden gebracht, dat zij die zich aan fraude schuldig maken, zich niet alleen blootstellen aan een strafrechtelijke vervolging, doch dat zij bovendien worden gestraft met in houding van den steun en terugvordering van het ten onrechte genoten bedrag. Dat een zeer scherpe controle wordt uitgeoe fend op de opgaven, moge blijken uit het feit, dat gedurende 1938 22 gevallen van fraude door den rechter zijn gestraft met gevangenis straf, al of niet voorwaardelijk, terwijl boven dien een groot aantal gevallen uitsluitend langs administratieven weg (uitsluiting van onder steuning en terugvordering van het ten onrech te genoten bedrag) zijn afgedaan. Zondagavond 2 April 8.30 uur Spaame: speech met lichtbeelden over het H. Doopsel in ver band met Paasch-Zaterdag. Voor alle leden boven 16 jaar. (Deze avond is in plaats van den eersten Maandag). Zondagmiddag 2 uur parochie St. Johannes de Dooper inkleeding en inwijding. Zondagmiddag 3 uur operettegroep Spaame repetitie in de Leeuwerik. Aller opkomst is noodzakelijk. Maandagavond 3 April 8.15 uur Spaame Kin derverzorging. Passiespel van de Jozefsgezellen in het Bavo- gebouw. Vanaf Woensdag is het Graalhuis gesloten tot en met Dinsdag na Paschen. Aan alle leidsters en leden Zalig Paaschfeest. EXCELSIOR Graal-Tumclub Exvo Oefenuren Leonarduszaal Leidschevaart: Handels merk zijn en blijven vanouds hef besfe middel bij ZATERDAG 1 APRIL 1939 Programma 1: Jaarsveld. Programma 2: Hilversum I en II. Programma 3: 8.009.20 Keulen; 9.20—9.30 Parijs; 9.30—9.50 Radio P. T. T.; 9.5010 00 Pauze; 10.0012.20 Radio P.T.T.; 12.20—1.30 Ned. Brussel; 1.30— 2.50 Keulen; 3.50—2.55 Pauze; 2.55—4.20 Ned. Brussel; 4.206.20 Fransch Brussel; 6.207.50 Necj. Brussel; 7.509.35 Keulen; 9.35—10.30 Ned. Brussel; 10.30—11.20 Fransch Brussel; 11.20—12.00 Parijs. Programma 4: 8.00—9.20 Ned. Brussel; 9.20—10.35 Diversen; 10.353.35 Droitwich; 3.354DO Londen; 4.50 12.00 Droitwich. Programma 5: 8.00—7 00 Diversen; 7.00—8.00 Eigen gramofoon platen-concert, Verzoek-programma; 8.0012,00 Diversen. X'<£- i i 1 «ie» f Woensdag 5 April 7.15 uur meisjes; 8.30 uur dames. Donderdag 6 April 5 uur meisjes. Denk er om, dit is de laatste oefenavond voor de groote wedstrijden te Leiden op tweeden Paaschdag. De Donderdagavond gehouden vergadering der Afdeeling Haarlem van de Algem. Veree niging voor Eoembollencultuur werd voor een groot en belangrijk gedeelte ingenomen door een serie zeer fraaie gekleurde natuuropnamen van blöembollenvelden en bloembollen groepen, afgewisseld door verrukkelijke duinpartijen en een uitnemend geslaagden schaatsentocht, vrij wel den eenigen, die dezen winter kon worden gehouden. Deze bij voortduring bewonderde kleurenfilms waren opgenomen en werden ver toond door den heer H. P. Bos uit Bloemen daal, eigenlijk uit liefhebberij verzameld, waar voor hem niet alleen ten deel vielen der harte lijke woorden van dank van den voorzitter, den heer J. M. C. Hoog, maar vooral ook de door- loopende uitingen van bewondering en bijval. In de eerste plaats werd vastgesteld, dat op 13 April as. eenigszins met een feestelijk ka rakter het 60-jarig bestaan der Afdeeling zal worden herdacht, niet alleen met enkele histo rische herinneringen door den secretaris, den heer C. L. F. Sarlet, maar vooral door vertoo ning van de fraaie bloembollenfilms van ..Ho- boko" te Lisse, met de meeste welwillendheid aangeboden. Ter bijwoning zijn o.a. uitgenoodigd de leden der Afdeelingen Heemstede, Overveen-Bloe- mendaal en Schoten-Velsen, alsmede de leerlin gen van den laatsten en den vorigen Bloembol lencursus. Met belangstelling werd kennis genomen van het plan van het Hoofdbestuur om in Februari 1940 een wintertentoonstelling te houden in het Krelagehuis ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de 8 oudste Afdeelingen en het 80-jarig bestaan van de Vereeniging zelve. In principe werd deelneming toegezegd. Tot afgevaardigden naar oe op 3 April te houden algemeene vergadering werden aange wezen de heeren C. J. H. Hoog en J. van Za del en als plaatsvervanger de heer J. MOoy Jr. Nauwkeurige aandacht werd besteed aan het amendement door de Afdeeling Schoten-Vel sen, ingediend op het vyh'stel der Afdeeling Haarlem, doch den afgevaardigden werd opge dragen tegen dit amendement te stemmen. Adhaesie zal worden betuigd aan het voorstel van het Hoofdbestuur inzake aanvulling van het Handels-Reglement. Te Bloemendaal overleed in den ouderdom van 50 jaar de heer C. van Meeteren, opzichter der wegen. Op 1 Januari 1913 kwam de heer Van Meeteren als straatmaker in tijdelijken dienst bij Publieke Werken te Bloemendaal; een jaar later trad hij als zoodanig in vasten dienst om op 1 Januari 1920 benoemd te worden tot voor man van de straatmakers. In 1924 werd hij benoemd tot opzichter der straatmakers en sinds 1 Januari 1.1. was hij werkzaam als op zichter van de wegen. Bij Publieke Werken was de heer Van Meeteren een zeer geziene figuur. De teraardebestelling heeft plaats Maandag 3 April te kwart voor twee op de algemeens be graafplaats aan den Bergweg te Bloemendaal. V Gisterenavond om tien minuten voor acht reed een 38-jarige wielrijder op den Rijksstraatweg legen een vrachtauto op met het gevolg, dat hij kwam te vallen en met een zware hersenschud ding, na door den Ongevallen Dienst en een dokter behandeld te zijn, naar het Groote Gast huis vervoerd werd. De autobestuurder, een Ha genaar, die nog tevergeefs alle mogelijke midde len had aangewend om een botsing te voorko men, treft geen schuld. De wielrijder stak zijn hand uit ten teeken, dat hij linksaf wilde slaan en gooide op hetzelfde moment zijn stuur om. Een vier-jarig jongetje raakte gisterenmiddag op den hoek van den Kampersingel en de Kam perstraat spelenderwijze onder een auto. Met een gebroken been werd' hij naar het St. Elisabeth- gasthuis vervoerd. O. D. verleende de eerste hulp. Bij de aan het Instituut Mercurius aan het Houtplein, alhier, gehouden examens zijn ge slaagd: vóór machineschrijven; mej. H. Bruins te Heemstede (45 lettergrepen per minuut); de heer D. H. Huis te Hillegom (56 lgr.)mej. C. Knook te Haarlem, (45 lgr.; de heer H. W. Kammen te Haarlem (50 lgr.)de heer O. Steingrover te Haarlem (45 lgr.)de heer J. W. Schorfhaar te Haarlem (55 lgr.); de heer C. J. van der Aar te Haarlem (45 lgr.); mej. P. A. de Jong te Heemstede (45 lgr.)mej. M. Huizinga te Haftrlem (56 lgr.)mej. M. J. C. Fehres te Heemstede (45 lgr.). Herexamen; 2 candidaten. Afgewezen: 1 candidate. Voor stenografie Nederlandsch: de heer H. F. Hoijer te Haarlem (130 lettergrepen per mi nuut). Het verslag van „De man die zijn ziel ver kocht", de tweede hoofdfilm in het program ma voor het Luxor-theater werd in onze film rubriek van hedenmorgen abusievelijk onder „Meviac" geplaatst. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vijfde ronde van het toumooi om het wereld kampioenschap libre luiden: Inaebnit 500 11 496 45.45 Deckner 49 11 23 4.45 Galmiche 500 1 500 500.— Butron 0 1 0 0.— Ferraz 500 3 498 166.66 Romy 5 3 2 1.66 Cote 500 3 396 166.66 Sweering 178 3 178 5933 atholieken. God heeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waar heid gegeven om haar te dienen, te beschermen en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrouwen op Christus' woord, dat de poorten der hel, on danks alles, haar nimmer zullen over weldigen. die over een onberispelijke, jeugdige huid be schikt. De jeugd krijgt haar, later moet de vrouw er voor zorgen haar te behouden. Dat kan niet anders beteekenen dan na te bootsen, wat de natuur in de jeugdige huid volbrengt: eer. doorloopende vernieuwing. Daartoe is Sulfoderm- poeder, dat het natuurlijke proces der huidver nieuwing versterkt, het juiste middel Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Gebouw St. Bavo; Geel Wit, 630 uur; Gew. zittingen 4 en 7 uur. Gem. Concertzaal: Trekking van loterij „Pro za en Poëzie", 3305.30. Stadsschouwburg: Kinderuitvoering Mevrouw Ruth Tobi. 2.30 uur. Frans Halsmuseum: Expositie K.Z.OD., 2.30 4 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Cinema: „Zijn laatste vlucht", „O, die man nen", 2 uur en 8.15 uur. Luxor: „De man, die zijn ziel verkocht", „Tus- schen Shanghai en Frisco", 2.30, 7 en 9.15 uur, Frans Hals: „Morgen gaat het beter", 230, 7 en 9-15 uur, Mcviac: „Droomkoninkje", 2.30, 7.15 en 9.15 u. Gebouw St. Bavo: Stemming groslijst 104 uur. Stadsschouwburg: „Ukkie wist raad", 2 uur; Blanke Ballast, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 2—5 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 2—5 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 104 uur. Cinema: „Zijn laatste vlucht", „O, die man nen", 2, 5 en 8.15 uur. Luxor: „De man, die zijn ziel verkocht", „Tus- schen Shanghai en Frisco", 2, "4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Morgen gaat het beter", 2, 430, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Droomkoninkje", 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. MODELHUIZEN In verband met de verkiezingen voor de Prov. Staten (19 April) en voor den Gemeenteraad (21 Juni) vestigen wij de aandacht van de pro pagandisten op het volgende: Om kiezer te zijn voor de Provinciale Staten of voor den Gemeenteraad moet men aan de volgende eischen voldoen: le. Op 1 Januari van het jaar, waarin de ver kiezingen worden gehouden, binnen de Provin cie, resp. binnen de Gemeente, zijn werkelijke woonplaats hebben en tevens Nederlander zijn of door de wet als Nederlandsch onderdaan er kend zjjn Tot nu toe moest men, om in een bepaalde provincie of gemeente aan de verkiezingen voor de Provinciale Staten of Gemeenteraad te kun nen meedoen, op 1 Januari van het jaar, waar in de verkiezingen geschieden, minstens 1 jaar binnen de provincie hebben gewoond. Dit is nu niet meer noodig. Thans is het voldoende, dat men op 1 Januari van het verkiezingsjaar binnen de provincie (de gemeente) zijn werke lijke woonplaats heeft. Ieder, die dus op 1 Ja nuari binnen de provincie (gemeente) woont., al is het slechts één dag, kan natuurlijk mit» hij overigens aan de gestelde vereischten vol doet aan de verkiezingen voor Provinciale Staten en voor den Gemeenteraad deelnemen. 2e. Vóór 16 Mei van het jaar, waarin de kie zerslijst is vastgesteld, 25 jaar oud zijn. De kiezerslijst is vastgesteld op 22 Februari naar den toestand op 1 Januari. Het zal dus voorkomen, dat iemand, die na 1 Januari naai een andere gemeente verhuisde, niet op de kie zerslijst van zijn nieuwe gemeente voorkomt. Hij is dan gerechtigd in zijn vroegere woonge- rueente aan de verkiezingen deel te nemen. rersonen, die dit jaar tusschen 19 April em 15 Mei 25 jaar worden, stemmen thans reeds op 24-jarigen leeftijd. Voor de Provinciale Staten is het mogelijk dat men op den dag der stemming in een ande re plaats in dezelfde provincie, dan waar men woonachtig is, stemt. Hiertoe moet men zich uiterlijk veertien dagen vóór de stemming zal plaats vinden in persoon ter secretarie van een gemeente aanmelden. Dit behoeft niet te geschieden in de plaats, waar men woonachtig is, noch in de plaats, waar men wil stemmen, maar kan geschieden in elke gemeente in de Provincie, waar men toe vallig verblijft. Bij aanmelding moet men opgeven: Naam en voornamen, de dagteekening en plaats van ge boorte, de gemeente waar men op de kiezers lijst staat en een adres in die gemeente, waar men wil stemmen, zoo mogelijk met aanduiding van straat en huisnummer. Indien men geen oproepingskaart ontvan gen heeft, informeere men een of twee dagen I vóór de stemming aan het hoofdbureau Ver- j kiezingen wat hiervan de reden is en verzoeke j men een duplicaat. Ook kan men op den stemmingsdag zich aanmelden aan het stem bureau, waar men gewoon is te stemmen en verzoeken om een duplicaat. Ter overtuiging brenge men belastingbiljet of trouwboekje mee en dan ontvangt men daar een nieuwe oproepingskaart.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5