Téeefcen.- en 'h Hlmlmieek van naatd en scUaat mm fMÖi ÜJ &am&sk&e&dCng. PASCHEN. PALTHE! Persen! Piekfijn! A. FUNKE Zn. N.V. K Haarlem, 3 April PAASCHBROOD VAN DER LINDEN'S BAKKERIJEN Les Tricots Eldécé B tlMltlU $AKKCR'J€N© MAANDAG 3 APRIL 1939 Ook stoomen! Na de groslijst stemming Van onwaarde.... 72 Jubileum DE EMMABLOEM-COLLECTE Dames en Jongedames van Haarlem en Omstreken! Speciale etalage Jasje 16.75 Rokje 12.75 in de maten 38—46 In vele modieuze combinaties MODEMAGAZIJNEN CR. HOUTSTRAAT HOEK ANECANC Kinderen en bloemen Per trekschuit langs de bollenvelden Haarlemsche Orkest-Vereeniging Stenographic en Typen Gesneden naar Engelsche snit, aangepast aan onze Hollandsche begrippen omtrent comfort en smaak. Vervaardigd uit Kamgaren of Cheviot, zoowel in rustige en stemmige dan wel exclusieve en aparte dessins. NAAR MAAT (passen inbegre pen) voor 50.— Inderdaad 'n meesterwerk van naald en schaar. Vraagt stalen, per telefoon 10401. HET JUBILÉ VAN ZUSTER WENDELIEN Hulde van groot en klein BESTUURSRAAD VAN DEN R.K. VOLKSBOND CHRIST. FANFARE-CORPS 20 vereeni gingen komen naar Haarlem Een Passie-avond op het R. K. Lyceum WAARBORG- KLEEDING WAARBORG- KLEEDING zoo chic is er geen. Door de samenwerkende speeltuinvereenigingen is op Palmzondag evenals vorige jaren een Palmpaaschoptocht gehouden. Foto: Met „De Spaarnèbazuin" voorop trekt de stoet langs het Bisschoppelijk Paleis, waar Mgr. J. P. Huibers met zijn beide secretarissen van zijn belangstelling blijk gaf Groslijststemming R.K.S.P. De candidatenlijst voor den Gemeenteraad DE KATHOLIEKE VERKENNERS Feest in het Kleverpark MUZIEK UIT HET STOP- CONTACT Programma Radio-Centrale Geen Donderdagmiddag-sluiting de kappers-zaken voor AGENDA Bioscopen 4 April Bioscopen Apotheekdiensten BURGERLIJKE STAND eet U dit jaar natuurlijk weer. Laat het vooral lekker Paaschbrood zijn. Lekker Paaschbrood, lang versch blijvend en goed gevuld bakt VAN DER LINDEN Ook voor Uw Paasch brood BAKENESSERGRACHT 71 Tel. 13882 Haarlem Winkels: Kamperstraat 15 Da Cost astraat 46 STAD Met 539 van de in totaal uitgebrachte 637 stem men hebben de katholieke kiezers van Haarlem gisteren hun candidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkiezingen vastgesteld. Wanneer wij hier spreken van „de katholieke kiezers", dan bezigen wij in dit verband wel een héél weidsche uitdrukking; Haarlem toeh telt ongeveer 18.500 katholieke kiezers, waarvan er slechts rond 2500 lid der kiesvereeniging zijn en dus een oproepingskaart ontvangen hebben, terwijl er van de 2500 opgeroepenen niet meer tian 637 verschenen zijn aan de stembus. Het moge een compliment beteekenen voor het bestuur der afdeeling Haarlem van de R.K. Staatspartij, dat het gros der kiezers de voor bereiding en samenstelling der candidatenlijst biet een gerust geweten aan de leiding over laat, maar liever zou het ons geweest zijn, in dien er voor deze stemming meer belangstelling Ware getoond. Wij weten wel, dat de katholieke kiezers, ook al houden velen van hen zich in den beginne afzijdig, bij de eindstemming hun beginselvaste trouw aan het katholieke ideaal steeds demon- streeren, maar wij gelooven, dat zij dit met te grooter enthousiasme zouden doen, indien zij meer deel gehad hadden aan de voorbereiding. Juist in deze dagen hebben onze kiezers alle reden om met sympathie en energie den ver kiezingsstrijd aan te binden: méér dan ooit is het noodig, dat de katholieken niet alleen hun eenheid bewaren, doch bovendien hun kracht vergrooten; zien wij wat er aan gene zijde van °nze Oostgrens gebeurt, dan weten wij, dat voor °hs alles op het spel staat en dat alles opge offerd moet worden aan het streven ook dat IS een ideaal! het erfdeel onzer vaderen te behouden en nog hechter tot het onze te maken. België heeft zooeven een prachtvoorbeeld ge- Seven; de katholieken wonnen er tien zetels en Oe fascisterige Rexisten daalden van een en twintig opvier zetels! Kan zoo'n gebeurtenis ons koud laten? Ged. Oude Gracht 41. Nog slechts één dag rest u deel te nemen aan dit nobele werk van zoo hoog maatschappelijk belang. Wat is er mooier: zieken en zwakken helpen en u zelf en anderen helpen beschermen tegen ziekte. Het bestuur der Vereeniging tot Bestrijding der T. B. C. heeft reeds gerekend op de me dewerking van u allen en op die van het groo- te publiek, waardoor de opbrengst der Emma- bloemcollecte minstens op hetzelfde peil zal blijven als het vorige jaar, en is begonnen met de uitzending van dagkinderen naar „Brede- rode-duin". Zorgt dat dit vertrouwen niet be schaamd wordt. Het zal menigeen opvallen, dat er van de 637 ih totaal uitgebrachte stemmen 72 ongeldig ver klaard zijn. Dat is 11.3 pCt.! Geen kleinigheid voorzekèr. Wij zullen ons wel niet te zeer vergissen, Wanneer wij veronderstellen, dat de ingewik keldheid van het stemformulier hieraan debet ie. Wil men het Politiek Advies stemmen, dan ie de zaak gemakkelijk genoeg, maar o wee, Wanneer men van een 'afwijkend verlangen wil boen blijken! Slechts 23 kiezers hebben gisteren kans ge zien niet op het Politiek Advies te stemmen en toch hun stembiljet niet ongeldig te maken. Booze tongen hebben voorheen wel eens be weerd, dat bestuurders van kiesvereenigingen in een ingewikkeld stembiljet een gelukkig mid- Öel zagen, om zoo weinig mogelijk stemmen, af wijkend van het Politiek Advies, in ontvangst te moeten nemen doch voor die bestuurders wijzen wij die beschuldiging met beslistheid af; hier zijn geen bijbedoelingen aanwezig; al teen: de zaak zélf is niet eenvoudig, en heel hioeilijk zal het zijn een eenvoudige op1ossing te vinden voor het moeilijke geval. Dat er niettemin de aandacht op gevestigd blijft, is een eisch van redelijkheid. Vandaag herdenkt mej. E. H. M. Lammersden bag, waarop zij voor 12% jaar als juffrouw in tie huishouding bij mevrouw dr. Koot (KI. Hout- Weg) in dienst kwam. Namens het bestuur van den Kath. Vrou wenbond overhandigden mej Th. Teppema, pre sidente, en mej. H. van Os, secretaresse, met een hartelijke toespraak een diploma van trouwe Plichtsvervulling. Het Emmabloem-comité schrijft ons: Ten derden male doen wij 'n beroep op uw Hulp. Er zijn nog eenige wijken onbezet voor den Emmabloemendag op Woensdag a.s. Dat kan en mag echter niet zoo blijven. Iedere wijk Welke niet wordt afgewerkt,beteekent verlies Voor de tuberculosebestrijding en vermindering bij de tuberculosebestrijding beteekent meer leed en meer infectiegevaar. Helpt ons dit voorkomen en meldt u aC.ii als bioemverkoopster aan het Consultatiebureau, In de gemeente Lisse, het centrum der bloe menvelden, is nog steeds geen vereeniging voor vreemdelingenverkeer. Dit is dan ook de re den, dat café-restaurant „De Nachtegaal" als particuliere belanghebbende in samenwerking met zijn leveranciers op attractieve wijze be kend zal maken, dat de bloemenvelden begin nen te ontluiken. Op Woensdagmiddag 5 April zal een1 bloe- menvaart per trekschuit georganiseerd worden, waaraan ongeveer vierhonderd schoolkinderen zullen deelnemen. Alle kinderen, die aan de vaart deelnemen, moeten versierd zijn met bloemen. Voor de meest fraaie en meest ori- gineele versiering zijn veertig kinderboeken beschikbaar gesteld. Het programma zal zijn als volgt: Om 2 uur verzamelen de deelnemende scho len zich bij „De Nachtegaal". Door een jury worden dan de prijswinnaars uitgekozen, die dan op een aparte boot plaats nemen. 2.30 uur afvaart der eerste schuit voor den burgemees ter van Lisse en genoodigden. Bij den uitkijk toren, die temidden der bloeiende velden weer is opgebouwd, worden door den burgemeester de prijzen uitgereikt. De kinderen zullen dan groep voor groep den toren bezoeken, waarna terugvaart naar „De Nachtegaal", waar een kindertractatie plaats vindt. Hopelijk zal een mooi voorjaarszonnetje de vaart der moderne jeugd met de middeleeuwsche trekschuit op- vroolijken. Het bestuur van de Haarlemsche Orkest Ver eeniging deelt mede, dat in de bestuursverga dering van Zaterdagmiddag j.l. met algemeene stemmen tot dirigenten van de H.O.V. benoemd zijn de heeren Marinus Adam en Toon Verhey. De toonkunstenaar Marinus Adam werd 2 Augustus 1900 te Den Haag geboren. Van het jaar 1913 tot 1918 studeerde hij on der leiding van Viotta en Johan Wagenaar aan het conservatorium te Den Haag. Hij legde zich toe op klarinet, harmonie, theorie, viool en alt. In het jaar 1916 werd hij benoemd tot plaats vervangend altist bij het Residentie-orkest. Voorts studeerde hij1 viool bij Herbschleb, eer tijds een der concertmeesters van het Concert gebouw-orkest in Amsterdam. In compositie en contrapunt bekwaamde hij zich bij Jos. de Klerk te Haarlem. In het jaar 1927 werd hij benoemd tot tweeden dirigent bij de H.O.V. De dirigent Verheij begon na zijn muzikale opleiding zijn loopbaan als solist bij het Utr. Stedelijk Orkest. Hij concerteerde in Rusland, in Weenen cn, nadat hij in Holland was terug gekeerd, werd hij dirigent van het Haagsche Kamerorkest en daarna van de Koninklijke Qr- kestvereeniging ,,Symphonie" te Rotterdam. Hij heeft in binnen- en buitenland veel er varing opgedaan. Bij de op 1 April te Amsterdam gehouden examens van den R.K. Bond St. Genesius voor Stenografie „Groote" slaagden de volgende leerlingen Kantoor-stenograaf de dames: N. Kuypers en R. van Workum. Kantoor-typiste de dames T. Hiep en R. van Workum. Zij hebben haar opleiding genoten in het St. Veronica. Spaame 89. atholieken, God heeft alleen aan onze Kerk de eenige eeuwige waar heid gegeven om haar te dienen, te beschermen en te verspreiden. Waakt en bidt in het vertrouwen op Christus' woord, dat de poorten der hel, on danks alles, haar nimmer zullen over weldigen. Gisteren herdacht Zuster Wendelien den dag, dat zij vijftig jaar geleden voor het eerst als portierster aan de Maria-School fungeerde Vijftig jaar lang heeft de jubilaresse, iederen dag opnieuw, de deur van de zes en vijftig jaren lang bestaande school geopend; talrijke kleuters heeft zij zien opgroeien tot flinke meisjes en vrouwen, wier namen zij nog kent en die zij dan ook nooit uit haar gedachten zal verliezen. Reeds in den morgen begonnen de feestelijk heden met een plechtige Mis in de kapel, op gedragen door Pater Kuypers, missionaris uit Suriname, die daar hij in Nederland vertoefde, als woordvoerder van de missie-zusters uit dat verre missieland optrad. Mgr. M. P. J. Mölimann, oud-vicaris van het Bisdom, was één van de eersten, die Zuster Wendelien kwam gelukwenschen, zoo ook de familie Beynes, stichtster van de school. Ook pater Beaufort, lid van de Tweede Kamer, als mede de eerw. Geestelijkheid van de Groen- marktkerk, gaven van hun belangstelling en sympathie blijk. Doch in den middag was de feestvreugde wel op haar hoogst gestegen. Indien zuster Wendelien oooit getwijfeld heeft aan haar populariteit bij de leerlingen van het verleden en heden, dan heeft de receptie ge noegzaam ieder twijfelgevoel in deze doen ver vagen. Getooid met een kroontje van witte bloemen op de donkere kap, heeft ze de honderden ont vangen, herinneringen opgehaald uit die lang vervlogen jaren. Wij zagen leerlingen van Zuster Wendelien, die reeds den graad van grootmoeder bereikt hadden en die, trotsch op dit praedikaat, hun kleinkinderen als eereteeken hadden meegevoerd. We zagen jongere leerlingen, die opgetogen aan de jubilaresse hun echtgenooten kwamen voorstellen, echtgenooten die zelf eens gezeten op de kleuterschool, dolblij geweest waren rae' een lachje van Zuster Wendelien. Ook bemerkten wij onder al die feliciteerenden wethouder W. J. B. v. Liemt en familie, den in specteur van 't Lager Onderwijs H. v. d. Weyer, alsmede het bestuur van den R. K. Vrouwen bond. Tal van bloemstukken, schilderijen en andere voorwerpen mocht Zuster Wendelien ontvangen, zoodat weldra de reeds zoo feeste lijk versierde ontvangzaal in een bloemenpaleis herschapen was. Er is veel gesproken, te veel om hier alle rnaar neer te schrijven, maar één zinnetje moesten wij uit iederen mond hooren: Zuster Wendelien is niets veranderd. Hetzelfde lachen de gezicht, die zelfde kleine vroolijke oogjes achter den grooten bril. Zuster Wendelien nog tal van jaren, een goede gezondheid en hetzelfde vriendelijke ge laat. Dat is de wensch van allen het verleenen van een bijdrage ad 10 cent per lid en per jaar voor de Nieuwe Gemeenschap, verkiezing leden centraal bestuur, behandeling financieel verslag en begrooting, bespreking re glement Credo Pugno-Clubs, bespreking plaat selijke instellingen: Herwonnen Levenskracht, Winterhulp, Arbeid Adelt, Spaarkas, Begrafenis- vereeniging, enz. Woensdag 5 April a.s. houdt de R. K. Volks bond een bestuursraadsvergadering des avonds acht uur voor alle besturen der onderafdeelin- gen. Aan de orde komt o. m. een voorstel tot Aan het Groot Nationaal Concours, uitge schreven door het Chr. Fanfarecorps „Arti et Religioni", zullen 20 vereenigingen deelne men, welke volgens gehouden loting als volgt zullen optreden; Op 18 Mei Hemelvaartsdag: x 1. Eendracht, Huizen, 2e afd. Harmonie. 2. Broek in Waterland, le afd. Fanfare. x 3. Harpe Davids, Schiedam, le afd. Har monie. x 4. Tuindorp, Watergraafsmeer, le afd. Harmonie. x 5. Albert Heijn, Zaandam, le afd. Harmo nie. 6. Wilhelmina, Santpoort, afd. Uitm. Fan fare. x 7. Echo der Duinen, Noordwijk a. Zee, afd. Uitm. Harmonie, x 8. Crescendo, Spaarndam, eere-afd. Fan fare. 9. Kunst en Vriendschap, Krommenie, eere-afd. Harmonie. 10. Concordia, Oostzaan, Supr. afd. Fan fare. Op 29 Mei 2en Pinksterdag: x 1. Jeugdcorps Oosterkwartier, Haarlem, 3e afd. Fanfare, x 2. Juliana, IJmuiden-Oost, 2e afd. Harmo nie. 3. Soli Deo Gloria, Velsen-Driehuis, le afd. Harmonie. x 4. Gusto, Schiedam, le afd. Harmonie. 5. Juliana, eiland Marken, afd. Uitm. Fan fare. x 6. Chr. Politiecorps Crescendo, Amsterdam, afd. Uitm. Fanfare. 7. Soli Deo Gloria, Bodegraven, eere-afd. Fanfare. x 8. R.K. Kon. Fanf. St. Caecilia, Puth. Schinnen (L.), Supr., afd. Fanfare, x 9. Nut en Genoegen, Edam, Supr. afd. Harmonie. 10. Aalsmeers Harmonie, Aalsmeer, Supr. afd. Harmonie. De met x gemerkte nemen deel aan den marschwedstrijd. Tevens kunnen we nog mededeelen, dat B. en W. het Prinsen Bolwerk (Kalfje) als con coursterrein hebben aangewezen. De Academie „Cassiciacum" van het R. K. Lyceum zal op Dinsdag 4 April een Passie-avond houden. Het bestuur zal gaarne zien, dat ook vele oud-lyceïsten blijk geven van hun belangstelling. Alle vakkenners roe men de kwaliteit van Men mag immers niet veronderstellen, dat zij het Lyceumleven geheel zijn vergeten en dat alle banden reeds zijn verbroken. Niets is na gelaten om dezen avond te doen slagen. Uitgevoerd zal worden het Passieverhaal. Verschillende declamatoren verleenen hun medewerking, terwijl het geheel omlijst en toe gelicht zal worden met kleurenbeelden, koor- en gramofoonplaten. Bij de Zondag 2 April gehouden groslijststem ming der R.K. Staatspartij werden uitgebracht 637 stemmen. Voor het politiek advies 539, af wijkend van het advies 23, van onwaarde 72, blanco 3, zoodat de candidatenlijst voor de a.s. verkiezing voor den gemeenteraad er als volgt uit zal zien: 1. W. J. B. van Liemt, 2. M. L. A. Klein, 3. Mr. dr. F. A. Bijvoet, 4. J. Ph. H. Castricum, 5. H. J. L. Klein Schiphorst. 6. Dr. M. C. Hil- brink, 7. J. G. van Kessel, 8. A. v. d. Veldt, 9. Ch. C. Wolff. 10. C. A. Brandenburg. 11. Th. S. J. Hooy, 12. A. J. M. Angenent, 13. H. H. A. van Beek, 14. Mr. dr. A. F. H. Schreurs, 15. Mej. C. M. Heerkens Thijssen. 16. J. M. Bon- frer Palmzondag was voor de St. Franciscusgroep van de Katholieke Verkenners in de parochie van het H. Hart een ware feestdag. Op dezeri dag werd de kroon gezet op het jarenlang werken tot het verkrijgen van een eigen hoofdkwartier. Ofschoon de groep reeds een viertal jaren bestaat, was de huisvesting van welpenhorde en verkennerstroep tot nu toe steeds onvoldoende en van tijd tot tijd was men zelfs geheel dakloos. Doch alle leed is nu geleden en de groep heeft de beschikking ge kregen over een hordehol en een hoofdkwar tier. Van den zoldea van de nieuwgebouwde pa rochieschool is een groot gedeelte door de eerw. Zusters Franciscanessen van Bennebroek afgestaan en in korten tijd is deze ruimte in gericht, geheel in de sfeer zooals die voor lo kaliteiten waar verkennersbijeenkomsten wor den gehouden gewenscht is. De dag werd ingezet met een algemeene H. Communie en des namiddags om half vijf was een gezelschap, waarbij de eerw. heeren geeste lijken, het kerkbestuur, het groepscomité, de districts-aalmoezenier, de commissarissen voor Welpen, Verkenners en Voortrekkers, ouders van verschillende leidsters en leiders en eenige Akela's en Hoplieden tegenwoordig waren cm de plechtige ingebruikneming bij te wonen. De pastoor der parochie, de zeereerw. heer dr. Cassianus Hentzen zegende de vertrekken in en wijdde de kruisbeelden, die daarna werden op gehangen. In het korte woord, dat hij daarna sprak, bracht hij allereerst hulde aan. de na gedachtenis van pater Dekkers, die de eerste moeilijke jaren van de groep heeft meege maakt. ,,Ik heb", aldus de eerw. spreker, „zoo dra er sprake was van het bouwen van een school in onze parochie moeten beloven dat op rie school een grocte zolder zou komen. En nu is die zolder er." Spr. bracht verder hulde aan den tegenwoordigen aanmoezenier, pater Lou- we, aan de leidsters en leiders, die zich zooveel moeite hebben gegeven om te bereiken wat thans verkregen is. Hierna vclgde de installatie van hopman B. van Opstal en vaandrig M. Vermeij, die ge schiedde door Commissaris Nooy. Deze memo reerde de lijdensgeschiedenis, die de leiding va,n deze groep heeft doorgemaakt. Ofschoon n.l. de afdeeling Verkenners van de St. Fran ciscusgroep reeds drie jaar bestaat, is er tot nu toe niet veel bereikt, doordat de leiding tel kens moest aftreden om verschillende redenen. Er waren thans nog slechts twee verkenners overgebleven. Doch de commissaris vertrouwt, dat met de thans geïnstalleerde leiders de verkennerstroep weer tot hoogen bloei zou geraken. Het aantal verkenners werd meteen uitge breid met een aantal welpen, die den verken nersleeftijd hadden bereikt. Voor de laatste maal deden vijf jongens onder leiding van Akela Vissers de horderoep, waarna ze de sym bolische lijn overschreden, die hen van de ver kennerswereld scheidde. Tot slot werd nog een kort kampvuur ge houden, waarbij onder leiding van hopman Vermeij, een broer van den nieuw geïnstalleer- den vaandrig, eenige vroolijke liedjes en ca nons werden gezongen. Pater Louwe hield aan dit kampvuur nog 'n korte toespraak, waarbij hij alle gelukwenschen van dezen middag samenvatte en er nog dank aan toevoegde voor den pastoor, aan wien de groep zooveel te danken heeft. De Verkennersbeweging van de H. Hartpa rochie kan terugzien op een mooien dag, die beschouwd kan worden als de eerste van een nieuw tijdperk, dat, naar we wenschen, een gelukkig zal zijn. Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: Keulen 8.009.20; Parijs 9.20 —9.30; Radio PTT Nord 9.30—9.50; Keulen 9.50 —1020; Parijs 10.20—10.50; Radio PTT Nord 10.50—11.20; Keulen 11.20—12.20; Ned. Brussel 1220—2.20; Londen 2.20—325; Keulen 3.25 4.20; Radio PTT Nord 4.20—5.35; Ned. Brussel 5.356.50; Keulen 6.50—7.30; Ned. Brussel 7.30 —7.50; Keulen 7.50—8.40; Fransch Brussel 8.40 9.20; Londen 9.20—9.35; Fransch Brussel 9.35 —10.20; Ned. Brussel 10.20—10.30; Boedapest 10.30—10.50; Ned. Brussel 10.50—1120; Parijs 11.20—12.00. Programma 4: Ned. Brussel 8-009 20; Diver sen 9.2010.35; Londen 10.3512.15; Droitwich 12.15—12.50; Londen 12.50—1.35; Droitwich 1.35 —6.35; Fransch Brussel 635—7.20; Droitwich 7.20—9.45; Londen 9.45—10.05; Droitwich 10.05 —12.00. Programma 5 8.00—7.00 Diversen; 7.00— 8.00 Eigen gramofoonplatenconcert „Van solist tot Koor"; 8.00—12.00 Diversen. Op Donderdag 6 April zal voor de Haarlem sche kapperszaken de wettelijk voorgeschreven middagsluiting niet gelden. Gebouw St. Bavo: Passiespel, 8 uur; HaarL Zanggenot, 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg: „Menschen van onzen stand", 8.15 uur. H.K.B., T empeliersstraat„Bloembollencul tuur", half twee. Concertgebouw: Jaarvergadering Luchtbe scherming, 8.15 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Alliance Frangaise, half negen; Vereeniging .Haerlem", 8 uur. Brinkman, Houtplein: Gr. Houtstraatvereeni- ging, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat: R.K. Vrou wenbond, 8 uur. Cinema: „Zijn laatste vlucht", „O, die man nen", 2 en 8.15 uur. Luxor: „De man, die zijn ziel verkocht", „Tus- schen Shanghai en Frisco", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Morgen gaat liet beter", 230, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Droomkoninkje", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo „Winterhulp", 8 uur; „St. Caecilia", 8 uur; Electriciens, 8 uur; Be stuur Jongeren R.K.S.P., 8.30 uur. Ned.-Herv. kerk, Bloemendaal: Matthaus- Passion, door het Chr. Gem. Koor, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 165 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Cinema: „Zijn laatste vlucht", „O, die man nen", 2 uur en 8.15 uur. Luxor: „De man. die zijn ziel verkocht", „Tus- schen Shanghai en Frisco", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Morgen gaat het beter", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Droomkoninkje", 2.30, 7.15 en 9.15 u. De Zondags- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door: C. G. Loomeyer, Barteljorisstraat 11, telef. 10175; Parkapotheek, Keverparkweg 13; telef. 11793; Teylerapotheek, Teylerplein 79; telef. 17946. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 90. telef. 28197; De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Geboren: 2 April, A. van OsKnap, d.; 1 April M. J. C. van LooijengoedBos, d.; P. H. J. BrouwerKnierim, d.; 31 Maart J. Molenaar Aiking, z.; 2 April C. T. KuipersBroekman, d.; 1 April J. M. L. FutselaarWiesebron, z.; 31 Maart, A. Koedooder—de Heij1 April M. J. v. BakkumDerks, z.; 31 Maart A. B. Weijs Trappel, d.; 2 April M. P. van den Boschvan den Berg, d.; 30 Maart J. M. BeekelaarIJsen - dijk, z.; 2 April C. de MesKistemaker, z. Overleden: 1 April J. van den Bosch, 78 jaar; Westerhoutpark; 31 Maart, G. Ramp, 54 jaar. President Steijnstraat; 31 Maart, G. J. Eyntho- venSmit, 51 jaar, Kanlperlaan; 30 Maart, P. H. J. Francot, 77 jaar, Maerten van Heemskerk straat; 1 April, M. E. Stoel, 61 jaar, Linnaeus- laan; 2 April, G. Kuipersvan Eeden, 70 jaar, Croesenstraat; D. Dekker, 80 jaar, Dreef; 31 Maart J. F., m., zoon van J. A. Overtoom, Pre sident Steijnstraat; 1 April, M. P. van Ever- dingenLaadstra, 30 jaar, Goetzeestraat; 3 April, H., 7 m., z. van C. Z. Mesman, Leidsche- straat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5