New-Vorksche Beurs WO'ENSf^G 5 APRIL 1939 Het manifest van de Fransche Bisschoppen Een nadere verklaring van Kardinaal Ver dier Grensovereenkomst te Boedapest geteekend Slowaaksch gebied wordt Vrijdag overgedragen De installatie van den nieuwen president Godart handhaaft ook thans zijn candidatuur Turkije wil Sand jak niet bezetten Geruststellende verklaringen tegenover Bonnet Archeoloog gewond in Jeruzalem Een «Fransch-Zweedsch handelsaccoord Varkenscentrale buiten haar boekje? Handelaren eischen schade vergoeding BUIIG WEER VOORBIJ? Algemeene toestand nog onvast DAMMEN RAICHENBACH VERLIEST! Ham wint den Rotterdamschen achtkamp Clubkampioenschap van Nederland MOTORSPORT TERREINKAMPIOENSCHAP VAN GELDERLAND Op Zondag 23 April a.s. te Eerbeek HOCKEY Traveller»Batavieren 22 Academische examens Machinistenexamens Stuurliedenexamens Zwakke markt met nieuwe verliezen WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT f Dec. 15.9316 00 Jan. 15)416.01 Mrt. 15 9416.01 VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Clearingkoersen AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 4 April STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Z. Em. Kard. Verdier, Aartsbisschop van Parijs, heeft naar aanleiding van het manifest der Fransche Kardinalen en Bisschoppen van 31 Maart jj. de volgende verklaring aan het agentschap „Telefrance" doen toekomen: „Drie overwegingen hebben geleid tot het initiatief van de Algemeene Vergadering der Fransche kardinalen en Bisschoppen: le. Wij beleven een ernstig uur voor de toe komst van Frankrijk. Indien, naar men mag hopen, het herstel van het land voortgaat en zich voltooit, zullen vele dingen in Frankrijk en in de wereld veranderen. Het is duidelijk, dat de wereld een sterk vereend Frankrijk, dat de Christelijke beschaving bewaakt, van noode heeft. Welnu, de huidige regeering schijnt; daartoe gebracht door de gebeurtenissen, maar ook door de gezonde vaderlandsliefde die diep geworteld is in de ziel van eiken waren Fransch- man, het land op den goeden weg gebracht te hebben. Zich als altijd plaatsend boven de politieke partijen, heeft de Vergadering der halve gemeend deze dubbele positie te moeten innemen: de regeering gelukwenschen en aan moedigen; de regeering steunen. 2e. Wij wenschten, dat het herstel vergemak kelijkt zou worden en zooveel schooner zou zijn, waar alle Franschen eraan zouden meewerken. WJj meenden, dat een adhaesiebetuiging van het geheele Episcopaat de aarzelenden tot die medewerking zou brengen. Overigens moet ge zegd worden, dat de houding van de regeering ten aanzien der moreele krachten van het land uitstekend is. 3e. Wij meenden, dat onze stap de nog altijd hardnekkige vooroordeelen over het zoogenaamd atheïstische Frankrijk zou wegnemen. De dag zal komen, waarop Frankrijk fier zijn schoonste Christelijke tradities weder zal opvatten; en die dag is niet ver meer. Ik eindig met mijn blijdschap uit te spreken over de aanmoedigende ontvangst, die het par lement, de pers en de publieke opinie bereid hebben aan de pogingen tot herstel, door de regeering ondernomen. Allen hebben gevoeld, dat Frankrijk aan de wereld een bemoedigend schouwspel te zien gaf: Frankrijk mobiliseert al zijn materieele en geestelijke krachten om de Christelijke beschaving en den vrede te ver dedigen." BOEDAPEST, 4 April. (Havas). De Hbn- gaarsch-Slowaaksche overeenkomst inzake de grensafbakening tusschen beide landen is van middag op het ministerie van Oorlog te Boeda pest onderteekend. Ook de overdracht van het aan HPngarije afgestane gebied op 7 April ah is geregeld. De „Pesti Hirlap" schrijft ten aanzien van deze overeenkomst, dat, naar Hongarije oprecht hoopt, in de toekomst de samenwerking tus schen beide landen geheel vrij zal zijn. Hon garije verlangt oprecht naar een vreedzame sa menwerking. De Slowaaksche ministers Tisso en Durcansky worden, volgens Havas morgen te Berlijn ver wacht, in verband met de regeling van bepaalde bijzonderheden van de kort geleden tusschen Duitschland en Slowakije tot stand gekomen accoorden. PARIJS, 4 April (Havas) Ingeval Lebrun als president der republiek herkozen wordt, zal hij eerst Donderdagochtend te elf uur op het Elysée geïnstalleerd worden. De senator van 't departement van de Rhone, Justin Godart, heeft verklaard, dat hij zijn can didatuur bij de presidentsverkiezingen hand haaft, aangezien president Lebrun zich candi- daat heeft laten stellen en niet zichzelf candi- aaat heeft gesteld. Indien Lebrun zou hebben verklaard van meening te zijn, dat het zijn plicht was zich wederom candidaat te stellen, zou de senator zich bedacht hebben. Hernieu wing van het mandaat van president der repu bliek is volgens Godart tegen den geest van de grondwet. PARIJS, 4 April. (Havas). In welingelichte Kringen wordt verklaard, dat, in tegenstelling met hetgeen werd medegedeeld over het onder houd tusschen den Franschen minister van 'Bui- tenlandsche Zaken Bonnet en den Turkschen ambassadeur Suad Davaz, de minister den Turkschen ambassadeur inlichtingen heeft ge vraagd over de bedoelingen van Turkije ten aanzien van Sandjak. Suad Davaz heeft ver klaard dat zijn regeering geenszins voornemens was het Sandjak gewapender hand te bezetten De besprekingen tusschen de Fransche en de Turksche regeering worden vbortgezet. De Turksche regeering ontkent verder dat 60.000 man Turksche troepen aan de grens van het Sandjak zouden zijn geconcentreerd om het gebied te bezetten, zoodra het parlement de aanhechting bij Turkije zou proclameeren. JERUZALEM, 4 April (Havas). De conser vator van het Rockefellermuseum, de archeo loog John Iliffe, Is in de nabijheid van de He rodes-poort, welke toegang geeft tot de oude stad, door een aantal schoten ernstig gewond In verband met dezen aanslag heeft de mili taire commandant aan Arabieren verboden de stad binnen te komen. 15 EEN VONKJE NOG ZOO KLEIN IN T BOSCH KAN 'T ZEER.GEVAARL!) HEIDEMY PARIJS, 4 April. (Havas). Het ministerie van Handel deelt mede, dat dc regeeringen van Frankrijk en Zweden een overeenkomst hebben gesloten, waarbij hun handelsbetrekkingen voor 1939 worden geregeld. De voorrechten, welke Frankrijk overeenkom stig het verdrag voor 1938 genoot, zijn gehand haafd en op sommige punten uitgebreid, vooral wat betreft den uitvoer van wijn naar Zweden OOk Zweden heeft eenige voorrechten voor zijn uitvoer gekregen. Voor de derde kamer van de Haagsche recht bank zijn de pleidooien gehouden in de proce dure van de Nederlandsche varkenshandelaren (Ballering c.s.) tegen de Varkenscentrale. De handelaren hadden middels hun advo caat, mr. Grosheide, de centrale, het door de overheid in- het leven geroepen crisisinstituut, gedagvaard voor vergoeding van kosten, scha den en interessen, door hen geleden als ge volg van huns inziens onrechtmatig optreden der centrale op de binnenlandsche markt. Mr. L. Bouma, die in de plaats van mr. Gros heide optrad deze was wegens ziekte ver hinderd merkte op, dat men te doen heeft met een groep grossiers, die uitsluitend aan slagers en vleeschwarenfabrieken leveren en al dus typisch voor de Nederlandsche markt wer ken. Het geheele gebied van de verwerking van varkens is een samenhangend geheel. Wanneer de export van bacon e.d. slecht gaat, dan werpt men meer producten op de binnenlandsche markt, al heeft deze een zeer beperkt opne mingsvermogen, In September 1931 was er een weerslag in den export, naar aanleiding waarvan de Varkens centrale ontstond. De klacht van de Nederland sche varkenshandelaren nu is, dat de Varkens centrale buiten haar bevoegdheden is gegaan, door zich met den binnenlandschen handel in te laten. De Varkenscentrale zou alleen de teelt en productie regelen en bij de slachting een heffing doen, doch overigens zou het alles „vrij heid en blijheid" zijn. President: Die blijheid schijnt wel te zijn tegengevallen. Pleiter: Inderdaad, heel erg. De Nederland sche Varkenscentrale had beperkte bevoegdhe den en had zich buiten den binnenlandschen handel moeten houden. Zij is haar statuten te buiten gegaan en heeft zich daarbij aan on rechtmatige daden schuldig gemaakt. Doordat de Varkenscentrale op bijzonder voor- deelige wijze leverde aan het bedrijf te Uit hoorn dat oorspronkelijk een baconbedrijf was is dit een zeer lastige concurrent op de binnenlandsche markt geworden. Op verschillende wijzen werden bepaalde be drijven bevoordeeld ten koste van de eischers in casu. De commissie-Beumer heeft in haar rapport zelf geconstateerd, dat de Varkenscentrale haar taak te buiten was gegaan, doch merkwaardig genoeg concludeert zij, dat er niets kwaads is gedaan. Deze conclusie slaat volgens pleiter als een tang op een varken. De varkenscentrale deed allerlei dingen bui ten de regeering om en zij zal daarvoor haar verantwoordelijkheid moeten dragen. De recht bank zou de schade hebben te bepalen. Jhr. mr. G. W. van der Does herinnerde aan de statuten van de Varkenscentrale, waarvan de instelling van het uitvoermonopolie het voor naamste was. Daarnaast werd een invoer mo nopolie ingesteld. Evenwel is het zelf ter hand nemen van den handel in varkens zeer duidelijk in de statuten opgenomen. In deze vereeniging (Varkenscentrale) had de staat grooten invloed en daarom heeft de regeering de commissie- Beumer ingesteld, toen er klachten over de Varkenscentrale rezen. Bij de oprichting van de Varkenscentrale zijn weliswaar fouten gemaakt, doch ieder men- schelijk werk toont fouten. De overheid wordt meermalen genoopt, toe zeggingen te doen, doch zij moet, bij veranderde omstandigheden, vrijheid behouden om toezeg gingen in te trekken. De mededeeling, dat de Varkenscentrale zelf niet in varkens zou han delen, was slechts als een toezegging te be schouwen, die zeker niet verder kon strekken dan hetgeen in de statuten was vastgelegd. In repliek betoogde mr. Bouma nog, dat de bevoegdheid tot handeldrijven door de Varkens centrale niet kan worden erkend, aangezien zij niet in de wet is voorzien en dat de statuten geen ruimere strekking mogen hebben. De rechtbank zal Dinsdag 2 Mei uitspraak doen. Onze weerkundige medewerker schrijft: De meeningen over het weer zijn de laatstr dagen verdeeld. Dat komt wel hierdoor, dat de temperatuur nog niet hoog is, de wind vrij scherp en de zonneschijn gedempt. Op plaatsen waar men niet aan den wind is blootgesteld maar wel aan den zonneschijn is het heerlijk warm. Doch alleen overdag stijgt de thermo meter tot een hoogste, die iets boven de nor male ligt, maar 's morgens en 's avonds is het nog erg koel. Het is geen winter meer en de lente staat voor de deur. De vraag is nu echter wat ons verder te wachten staat. Zal er spoedig warmer lente weer komen of moeten wij nog een terugval verwachten? Het antwPord op die vragen is nog moeilijk te geven. In dezen tijd van het jaar is zoo Weinig staat te maken op een paar mooie da gen. Dikwijls hangt het warme weer af van het toevallig samengaan van sterken zonneschijn met weinig wind en soms met het optreden van een zoogenaamden Föhn toestand, die het weer drukkend en moeilijk te verdragen maakt. War me voorjaarsdagen Ifebben wdinig stabiliteit. De algemeene weerstoestand geeft ons ook niet veel houvast. In het Westen ligt een zeer diepe depressie maar deze schijnt niet te zul len doorkomen. Verschillende kleine depressie- centra zijn over Europa verdeeld en kunnen ieder oogenblik storingen in de weersgesteld heid veroorzaken. Er valt dus noch op stabiel mooi weer, noch op regenachtig weer te reke nen en wij zullen dus eerst de verdere ontwik keling van den algemeenen weerstoestand die nen af te wachten eer wij zullen kunnen zien of het v'eer gestadig warmer zal worden of dat het terug zal keeren tot den onaangenamen toestand, dien wij zoo lang gehad hebben. Ech ter schijnt wel één ding vast te staan n.l. dat de periode van noordelijke en noordwestelijke winden met buiig weer voorbij is. Dat zou dan dit jaar heel vroeg zijn. (Nadruk verboden) In Rotterdam is Zondag een toumooi beëindigd georganiseerd door den Rotterdamschen Dam- bond, waaraan als gast de wereldkampioen Rai- chenbach deelnam. De Rotterdamsche meester Ph. J. Ham heeft in dit toumooi de schitterende prestatie geleverd om als eerste te eindigen. Ham en Raichenbach hadden tot de laatste ronde samen de leiding met 5 gewonnen en één remise-partij en juist die laatste ronde bracht de ontmoeting Ham tegen Raichenbach. De wereldkampioen meende deze partij door een offer tot een goed einde te kunnen brengen, doch de Rotterdammer verraste hem met een verraderlijke combinatie, waardoor hij op slag won. Een pracht-prestatie voor Ham, waardoor de eindstand luidt: Ph. J. Ham 7 gespeeld 13 punten; M. Raichen bach 7 gespeeld 11 pnt.; N. Cohen 7 gespeeld 10 pnt.; J. Buller 7 gespeeld 8 pnt.; J. Blom 7 gespeeld 5 pnt.; P. Idzerda 7 gespeeld 4 pnt.; F. Baardewijk 7 gespeeld 4 pnt.; A. Berkhof 7 gespeeld 3 pnt. Ook in de partij tegen Idzerda stond Raichen bach verloren, doch hij wist te profiteeren van een grove fout van den Rotterdammer. De volledige rooster van het clubkampioen schap van Nederland hoofdklasse, waarvan Zondag de ontmoeting BlankenaarR.D.G. is gespeeld, luidt: Zaterdag 8 April, Den Haag: Res. Damgenoot- schapHilversum, 8 uur n.m. Dinsdag 11 April te Amsterdam: Jozef BlankenaarHivl. Damge- nootschap, 8 uur n.m. Zondag 23 April, Den Haag: Res. DamgenootschapJozef Blanke naar, 11 uur. Zaterdag 29 April te Hilversum: Hilv. DamgenootschapRes. Damgenootschap, 5 uur n.m. In Amsterdam wordt gespeeld in het Amst. Schaakhuis, Plantage Franschelaan 14. Te Hilversum wordt gespeeld in de Openbare Leeszaal en in Den Haag in café De Galerij, Laan van Meerdervoort. De motorwedstrijden om de terreinkampioen schappen van Gelderland, welke op 23 April a.s. zullen worden gehouden, zijn thans defini tief vastgesteld te Eerbeek, waar een schitte rend traject is uitgezet ter lengte van 3% K.M., dat door de juniores 12 maal en door de senio res 17 maal moet worden afgelegd, zoodat deze wedstrijden over een totaal van 42 K.M., resp. 59 J4 K.M. verreden worden. De start van de juniorklasse is bepaald op 12.30 uur en die voor de seniores op 2.30 uur. Te Purley hebben de Batavieren een wedstrijd gespeeld tegen een Engelsch elftal, dat onder den naam „Travellers" uitkwam en waarin zes internationals waren opgenomen. Deze ontmoe ting eindigde in een gelijk spel, 22. De Nederlandsche doelpunten werden gemaakt door den linksbinnen der Batavieren, mr. Kist (T. O. G. O.) en door den midvoor Snel (H. O. C.), beide malen voor de rust. GRONINGEN. Geslaagd voor het doctoraal examen rechten mej. M. G. Pietersen, te Win schoten en de heer I. J. Dutilh, te Den Haag. LEIDEN Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift, de heer P. A. Coe- nen, geboren te 's-Gravenhage. Geslaagd doctoraal-examen wis- en natuur kunde hoofdvak pharmacie: mej. F. G. Bakker, Leiden. Candidaatsexamen wis- en natuurkunde letter Lde heer L. Frankenhuis, Nijmegen en mej. H. M. van Gerven, Den Haag. LEIDEN Geslaagd voor het candidaatsexa men wis- en natuurkunde letter E., de heer W. U. Auer, Den Haag. Doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdvak geologie, de heer L. Bosman, Haarlem; idem hoofdvak pharmacie mej. Nellie Hoedema- ker, Bergschenhoek. DEN HAAG Geslaagd voor het eerste ge deelte van diploma B: H. J. de Heer en E. T. van Santen, beiden te Rotterdam; M. Boon te Leiden; W. G. Rijke te Utrecht; J. de Groot te De Bilt; J. Schouwenburg te Amsterdam; B. van der Zwan te Scheveningen en A. de Back te Velsen. Voor het eerste gedeelte van diploma C: H. stevens te Halfweg en J. A. Magielsen te Rot- rdam. DEN HAAG Geslaagd voor len stuurman groote handelsvaart: A. de Jong. Voor tweeden stuurman groote handelsvaart: D. Bosman. Voor derden stuurman groote handelsvaart: W. H. Bodet en J. G. Machielse. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor eersten stuurman groote handelsvaart: H. L. van der List en F. van Hoorn. Voor tweeden stuurman groote handelsvaart: J. H. Kasten, E. G. A. Heijmans en H. van Hylckama Vliez, Voor derden stuurman groote handelsvaart: J. H, Grauenkamp. NEW YORK, 4 April. (Part.) De effectenbeurs heeft heden wederom een zwakke stemming aan den dag gelegd. De gisteren in de tweede beurs- heeft ingezette daling werd reeds direct bij ope ning voortgezet en in de eerste beursuren hield de daling over de geheele linie aan, terwijl deze vooral in het tweede uur scherpe vormen aan nam. De aanvankelijke verliezen van tot 1% dollar breidden zich toen in snel tempo uit tot a 4 dollar. Vooral de leidende fondsen, zooals U. S. Steel, Bethlehem Steel, Chrysler, alsmede de chemische en vliegtuigwaarden wer den sterk getroffen. Zwakke herstelpogingen tij dens het tweede uur waren slechts van korten duur. Het aanbod bleef voortdurend groot en intensifieerde zelfs met het dalen der koersen. Ook elders echter werden allerwegen aanzien lijke verliezen geleden. De omzetten waren zeer groot en de marktstemming was nerveus. De oorzaken van de scherpe verdere reactie waren zoowel van economischen als politieken aard. Wij wezen reeds eerder op de thans weer meer de aandacht trekkende aarzelende conjunctuur. Hierdoor is groote teleurstelling gewekt, welke zich uit in aanzienlijke verkoopen van de zijde van het publiek. De niet onbelangrijke vermindering van de bedrijvigheid in de staalindustrie heeft hiertoe uiteraard eveneens bijgedragen, evenals de verlaging van den binnenlandschen koper- prijs door de American Smelting. Weliswaar is deze prijsverlaging nog niet door de andere groo te concerns gevolgd, maar men meent, dat een algemeene verlaging niet zal kunnen uitblijven. Daarnaast speelde ook de internationale politiek heden weer een grooter rol. De berichten uit Europa zijn minder gunstig dan de laatste da gen. Weliswaar is van de vele geruchten, die de ronde doen, geen bevestiging te krijgen, maar deze scheppen toch weer een sfeer van onbe haaglijkheid, welke trouwens haar weerslag heeft gevonden in een vrij sterke reactie op de Euro- peesche beurzen, een feit, dat Wallstreet na tuurlijk niet onbeïnvloed kan laten. De markt kon heden dan ook vrijwel geen weerstand bie den aan het sterk toegenomen aanbod. De omzet bedroeg in het eerste uur 390.000 shares, doch nam nog aanzienlijk toe, zoodat in het tweede uur 430.000 shares werden afgedaan. Aanvankelijk zakte het koerspeil in het ver dere verloop nog in. Dit was mede een gevolg van verkoopen uit het buitenland en ook margever- koopen droegen het hunne er toe bij, het koers peil te drukken. Nieuwe laagterecords voor dit jaar moesten worden geboekt en voor industriee- len kwam het gemiddelde zelfs lager dan in de periode van scherpe reactie in de laatste dagen van September. Het laatste uur bracht weer een flink herstel, hetgeen echter niet kon ver hinderen, dat het slot opnieuw lager kwam en voor verschillende fondsen zelfs bijna 3 dollar. Van de staalwaarden konden U. S. Steels in het laatste uur ruim 1% en Bethlehem Steel ruim 2 dollar verbeteren, doch bij het slot moest voor deze fondsen toch nog een verlies van resp. 1 en 2% dollar worden opgeteekend, terwijl Natio nal Steel en Youngstown 2A punt inzakten. Chryslers werden beneden 64% dollar verhan deld, waarna echter een herstel volgde en het verlies tot 2dollar werd gereduceerd. Voor General Motors bedroeg het nadeelig verschil I punt. Hier werd de reactie mede in de hand gewerkt door de teleurstellende automobielver- koopen. Koperwaarden werden in ongunstigen zin beïnvloed door de prijsverlaging van koper- schroot met Ys dollarcents. De koersteruggang voor deze fondsen bewoog zich tusschen 1 en 2 dollar. Bij de spoorwegwaarden, die eveneens van de betere stemming in het laatste uur profi teerden, doch in mindere mate, belandden Atch. Topeka, Ches. Ohio en Great Northern resp. 1%, 1% en VA punt lager. Voorts waren zeer flauw Allied Chemical met een verlies van bijna 3 dollar, Amer. Tobacco met een idem van bijna VA punt en Amer. Car Foundry met 2% dol lar. Bij de warenhuisfondsen waren het Wool- worth, die het meest van aanbod te lijden had den. Mijnen, public-utilities, rubbers en kunst- zijde-aandeelen lagen iets lager in de markt bij het slot, terwijl luchtvaartwaarden en olie fondsen op iets lager of iets hooger niveau te recht kwamen. De omzetten bedroegen in totaal 1.530.000 shares. Laatst gedane koersen April Allied Chemical American Cm Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. ómelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeka Baltimore i» Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Tres -ing Chase National B. Ches. a Ohio Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5 fa Young Deleware a Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak EL Bond a Sb. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra) Intern. Ham .ter Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kcnnecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat. City Bank Nac. Dairy Prod. New York Centra) North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk a Western Pennsylvania Phillips Oil proctor St Gamble Pubi. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. OH of N.-J. Tidewater Ass Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S Leather U. S. Rubber U. S. St- 1 Western Union Westlngh. Electr. Wool worth Building I ex. dividend 4- nieuwe aandeelen =Gedaan en laten t bieden. s= nominaal 4 3 1 160% 163 160 85 86 84% 20% 22% 22 14 14% 14% 38% 38% 37% 154% 155% 154% 81 83% 82% 9% 9% 9 Vs 23% 25 24% 27% 29% 28% 5% 5% 5% 59% 62% 69 Vs 4 4% 4 72 73 73 29% 29% 30 32 Vs 33% 32% 65% 68% 6 9 1/8 6% 6% 6% 30% 30% 30% 24% 24 23% 23 Vs 13% 22% 18% 13% 17 7/s 16% 16% 17 60% 60% 60'/s 137% 139 142% 150% 153% 163 8 Vs 8% 8% 34% 25% 35% 41% 42% 43 Vs 26% 26% 27% 5% 5% 5% 12% 12% 123/8 53 52% 54% 46% 48 47% 7 Vs 7% 7% 31 32% 327/g 6/8 1 1 6 45% 45 Vs 453/s 23 23 22% 14 14% 14 14% 15% 153/s 15% 15 147/s 20% 21% 21 172% 170 173 18% 19 19 34% 34% 34 52% 53% 54% 33 33% 32% 6% 6% 6% 16% 16% 163/8 Ê6% 67% 69 Vs 11% 12% 113/4 11% 11% 11% 13% 13% 13% 14% 15 Vs 153/s 6% 6% 6% 45% 46% 45% 1% 12% 127/8 93 93% 44 35 35 35% 2% 2% 2% 3% 4% 37% 37% 387% 50 51% 517/8 18% 19 18% 91% 92% 93% 45% 47Vs 45% ex coupon. NEW YORK, 4 April Slotkoersen April 4 3 1 Brussel 16 82% 16.85% 16 82% Rome 5.26V4 5 26'A 5.261/4 Bern 22.43 22.45% 22.43 Madrid Oslo 22.52% 22.53 22.52% A'dam 53 09 53.13% 53.09 Londen 4 68^r 4.68-rir 4.68 Va Parijs 2.64 tf- 2.65 2.64 7% Berlijn 40.10 40.12 40,12 NEW YORK, 4 April 3 April 4 April 4 April Suiker Jan. Sept. Mrt. Nov. Mei 1.93-94 1.93-94 Jan. Juli 1.98-199 1.97-,8 Mrt. Katoen Mel 8.00-01 8.12Dee. Juli 7.79-80 7.90-Jan. Oct. 7,51- 7 62Mrt. Koffie (Rio - Nieuw contract) Dec. -.- Mrt. Mrt. Mei 5,92- Mel 4 1Juli 6.00 Juli 4.154.17Sept. 6.05 Sept. 4 154.17Dec. 609- Dec. 4.16-— 418Maart6l2- Rubber Standaard Mei 15.90-— 16,00- Juli 15 9216.00- Sept. 15.94-— 15.99- Oct. 15-93 15.99- 3 April 2 00-01 200-201 2,042.04 1 96-197 1 96-97 1.93—200 1.99 200 7 457.57-58 7 457.58.— 7 517.64 (Santos) 5.93- 4 5,98,— 6.03-- 6 08- 6.11 Tin Loco 46.15 4 April Tarwe Mei 67%. 3/, Juli 67 </4 - Sept. 68 'A Mais Mei 47% Juni 48 7/s - Sept. 50 - Reuzel Mei 615 Juli 6 30 46 55 Termijn 46 15 46 50 CHICAGO, 4 April 3 April 4 April 3 April Haver 67V4-3/8 Mei 293/g293/„ 67</8. y4 Juli 2 %-— 27 68Sept. 26-3/8-— 2ó% Rogge 47 Mei 41 40%- 48-VsJuli 42 42V8- 49%-— Sept. 433/8 43%- 6.25 6.40 Sept. 6 45 Oct. 6.50 6.55 660 4 April Tarwe WINNIPEG, 4 April 3 April 4 April 3 April Gerst Mei 60 5 Juli 603/4 - 60 3/8 Oct 6iVs- 6IV4 Rogge Mei 39%38% Juli 39%-— 393/8- Oct. 40 Va 40%- Haver Mei 28%— 28%Oct.' 27% Juli 28'A 28% gedaaD en (aten T bieden Mei 36%-— 36% Juli 351/4 35 Vs Oct. 34%- 34%- Lijnzaad Juli 157 157 Mei 154 Va 134 Va 27% Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen, enz, Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portel Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors.: In Reken.-Cour. op Onderpand Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal: Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt. Zilv. enz. Muntmat. Zilv. Totaal Belegg. van Kap. les. en Pensloenf Gebouwen en Meub der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 St.bl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. 3 April '39 27 Maart 8.682.504 8.682.205 186.705 178.288 846.256 848.300 9.715.466 9.708.794 2.700.000 2.700.000 2.700.000 2.700.000 174.057.857* 173.986.117* 2.116.463 1.972.007 26.724.444 24.911.560 203.898.765 200.869.685 201.987.736' 199.913.229* 911.028 956.456 202.898.765 200.869.685* 106.637.555 106.637.555 1.203.224.945 1.228.389.956 1.309.862.500 1.335.027.511 23.480.731 24.878.196 1.333.343.231 1.359.905.707 43.493.364 43.849.364 4.580.000 4.580.000 11.769.017 11^504.044 8.905.871 8.905.871 1.617.405.717 1.642.023.469 20.000.000 20.000.000 4 860.787 4.860.787 7.102.179 7.102.179 12.112.632 12.156.990 1.014.053.020 978.390.355 18.264 49.218 13.543.933 41.345.394 539.999.701 572.933.473 5.715.197 5.185.070 1.617.405.717 1.642.023.469 63.247.800 63.247.800 706.481.536 723.004.464 Totaal W.v. a. Ned.-Indië t) W.v. i.h. buitenl. Besch. Metaalsaldo (KB, v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatklstp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Rentestand sedert 3 Dec. 1936: Wissel-disconto 2 pet. Promessen-disconto 2 pet. Beleening van Effecten 2 pet. Beleening- van Goederen en Ceelen 2 14 pet. Voorschotten In Rekening-Courant 2 J4 pet- Koersen voor stortingen op 5 April tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken f 75.62; Lires f 9.90. (Medegedeeld door Simoons en Co, A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.30—4.30 uur Kon. Olie 298—296% Philips 194—193 Unilever 128% Aku 34 A 35 Anaconda 19—18% H. V. A. 402—403 U.S. Steel 38%—38% Beth. Steel 45%. Rep. Steel 12%12% Shell Union 9 1/8 Am. Bemberg 1% Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Unilever Anaconda U.S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Chrysler 298—297%! 129 18 1/8—18% 38 'A—37 7/8 45)4—45 X 12 7/16—12 3/16 50 >4 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUXDEN. aangekomen 3 April, Stromboli, 8-, Christiansand; Ajax, s., Stettin; Ousel, s„ Liver pool. 4 April, Iris, m.s„ La Pallice; Arrivain, ms, Leith. Vertrokken 3 April, Margaritis, s., Antwerpen: Mira, m,s„ Penrijn. 4 April, Mangen., s., Burnt Island; Moena, s, Hamburg; Dagfria', s.. Cape Race. Aangekomen 4 April, Zwaantiena, ma., Stock holm'. Vertrokken 4 April, Lottie R., s„ Havre; Bor, s., Frederikstad: Arrivain, rr.-.s., Leith; Water land. s., Zuid-Amerika; Merel, s., Londen; Vlie- st'room. s., Hull; Rhein, s., Hamburg; Lekhaven, 6., Antwerpen. Vertrokken 4 April, Arete, s., Swansea; Schok land, s„ Newcastle; Savonia, s., Wiborg; Aruba, s., Alloa; Zeeland, s., Newcastle. Uitgaande vastgemaakt, wegens slecht weer, Prowess, m.s. AMSTERDAM, aangekomen 3 April, Stromboli, Christiansand, papier. J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor; Ajax, Stettin, stukgoed, Su- m-atraka-dte, idem-; Frieslanrd, Danzig laatst Zaan dam. hout, Houthaven, Wagenborg. 4 April, Ousel. Liverpool, stukgoed. Handels kade, Holl. Stoomboot Mij: Iris, La Pallice, stuk goed. Surinamekade, Nw. Rijnvaart Mij; Arrivain, Leith. stukgoed, Zeeburgerkade, Vërg. Carga doorskantoor. Aangekomen 4 April, Zwaantiena. Stockholm, hout, Ho-uthaven, Wagenborg; Frem, Hogenaer repareeren, Werf Kromhout, Scheepvaart Bedrijf Gruno. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, uitreis. 4 April v.m. 7 uur te Montevideo. WATERLAND, 4 April van Amsterdam naar Buenos-Aires. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. IRENE, Napels naar Lissabon, passeerde 4 April n.m. Gibraltar. PERSEUS, 4 April van Amsterdam te Kopen hagen. MEDEA, 29 Maart van Curacao naar Maracaibo MIDAS, 1 April van Curacao nar Maracaibo. PLATO. 1 April van Curacao saar Maracaibo. STRABO, 29 Maart van Curacao naar Maracaibo. TIBERIUS. 3 April van Bourgas te Varna. EL LIBERTADOR, 30 Maart Van Curacao naar BAARN, 3 April van Balboa naar Buena Ventura. ULYSSES, 4 April van Istanboul naar Ant werpen. VAN RENSSELAER, 3 April van Curacao naar Puerto C'abello. AJAX, 3 April van Stettin te Amsterdam. AURORA, naar Rotterdam, pass. 3 April n.m. 4 uur Finisterre. AMOR. 1 April van West-Indië te Ne-w York. BERENICE, 3 April van Malaga naar Barce- iona. DEUCALION, 3 April van Piraeus naar Volos. EUTERPE, naar Amsterdam, pass. 3 April n.m. 11 uur Brunsbuttel. FAUNA, 2 April van Cavalla te Yerakinl. IRIS. 4 April van Bordeaux te Amst. ODYSSEUS. 3 April van Amsterdam té Gdynia. ORESTES, 3 April n.-m. van Haifa te Antwer pen. ORION, 3 April van Algiers naar Tunis. TIBERIUS, 3 April Van Bourgas naar Varna. TRAJANUS, 3 April van Castellon naar Rot terdam. TRITON, 3 April van Algiers naar Amsterdam. TITUS, 3 April van Dubrovik naar Ams«. ROTT. LLOYD DEMPO. uitreis, 4 April van Gibraltar. GAROET, 5 April v.m-. van Java te Rotterdam verwacht. BLITAR, thuisreis, pass. 4 April Istanboul. DEMPO, uitreis, 3 April van Lissabon. GAROET. thuisreis, *4 April te Londen. WELTEVREDEN, uitreis. 4 April te Antwerpen. KEDOE, uitreis, 4 April van Port Said. INDRAPOERA, 4 April van Batavia te Rot terdam. SIBAJAK, uitreis, 4 April te Singapore. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, uitreis, 4 April te Livorno. HOLLAND—AFRIKA LIJN BLOEMFONTEIN, thuisreis, 3 April te Duin kerken. NIJKERK, uitreis, pass. 4 April VUssingerr, van Antwerpen, BOSCHFONTEIN, 2 April van Durban te Beira. RANDFONTEIN, uitreis, 4 April v.m. te Beira (later bericht). MEJ. OCEAAN MYRMIDON, 4 April van Padank naar Amst. PHRONTIS, 3 April n.m'. van Swansea naar Liverpool. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGEN, 2 April van Vlaardin- gen te Narvik. STAD MAASSLUIS, 3 April van Vlaardlngeu te Narvik. STAD SCHIEDAM, naar Vlaardingen, 2 April ter hoogte van Gibraltar. STAD ARNHEM, vertr. 4 April van Oxelosund naar Vlaardingen. MAASBURG, naar Pepel, pass. 3 April Wight!. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 4 April van Bordeaux naar Dakar. MAASKERK, 3 April van Takoradi naar Port Bouet. REGGESTROOM, 2 April van Dakar naar Freetown. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALHENA, thuisreis, 3 April van Rio Janeiro. SIRRAH, 5 April n.m. 5 uur van Zuld'-Amerika te Rotterdam' verwacht. KON. PAIvETVAART MIJ. BANJOEWANGI, naar Java, was 3 April 12 uur des middags op 22 gr. 9 min. N.B. en 37 gr. 35 min. O. L. STRAAT SOENDA, naar Java, was 3 April 12 uur des middags op 8 gr. 51 min. Z. B. en 55 gr. 23 min. O. L. JAPARA, 1 April van Bangkok naar Beira. NIEUW HOLLAND, 3 April van Singapore te Sydney. RANTAUPANDJANG, 2 April van Saigon te Tamatave. RUYS, 3 April van Hongkong te Mauritius. TEGELBERG, 2' Apri van Mom-bassa naar Sjanghai. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. OMALA, 2 April van Colombo naar Soesoe. HOLLAND—AMERIKA LIJN EDAM, uitreis, 3 April van Havana. BEEMSTERDIJK, 2 April van Tanipicd te New Orleans. ZAANDAM uitreis, passeerdte 2 April Lizard. Opgegeven door v. d. Graaf St Co. N.V. Afd. Handelsinformaties Uitgesproken: 3 April: Jacobus Le Grand, landbouwer. Zuld- zande. Sluische dijk. R.c. mr. J. H. F. Bloemers, curator mr. W. Le- Mair, Sluis. 4 April: C. F. Vlek, wonende te Amsterdam, Jacob van Lennepkade 279281, aldaar handelen de onder d!e firma' Amsterdamsche Overhemden- en Pyamafabriek „Veka", C. F. Vlek en Zonen. R.c. mr. J. Spreij, curator mr. F. Ph. Küthe. Heerengracht 357, Amsterdam. De Naam'looze Vennootschap Exploitatie Mij. „Norembo", Café-Restaurant Hungaria. sta tutair gevestigd te Den Haag, doch kantoor- houdende en zaak doende te Amsterdam aan dé Leidschestraat 67—71. R.c. mr. J. Spreij. curator mr. N. H. van Voorts van Beest, Visschersdam 5, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 3 April: B. van Lingen, Amsterdam'.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2