de aanval HEES Co. HOHNER OPALBANIË Een Albaneesch protest Oproep van Zogoe tot zijn volk HANO-schild ALLEEN BIJ „THE UNIVERSE" „THE UNIVERSE" HAARLEM HEEMSTEDE LOOPERS LEDEREN JEKKERS v.af 1 6.90 SPAART HANOBONNEN, ZE HEBBEN GELDSWAARDE 12.50 W/uVMN/tAl» Het Amerikaansche Huis VRIJDAG 7 APRIL 1939 Communiqué van de legatie te Parijs Tegenstand tot den laatsten druppel bloed" Italiaansche reserve- officieren opgeroepen Eerste periode vastgesteld van 1 tot 15 Mei UIT DEN OMTREK VELSEN Arbeidsbemiddeling VELSEN-NOORD AANRIJDING VIJFHUIZEN IJMUIDEN R.K. DAM- EN SCHAAKVEREE- NIGING G. S. Persoonlijk kampioenschap H.R.K.D. ZIEKENFONDS VELSEROORD Slechte bedrijfsresultaten VOORHOUT Voorjaar in Artis I to rn- HANG DE HANO-LIMMERICK: HANO-zaken alleen in Haarlem-Noord kenbaar aan het N.V. HEES Co. The leading Catholic Newspaper of Great Britain. Has a weekly net! circulation of 116.958 copies Hilaire Belloc and many distinguis hed Catholic writers contribute regularly to its columns. Published every Friday. SUBSCRIPTION: 1216 d per year (52 issues) inclusive of postage. Write for specimen copy to: lite Manager, 184, STRAND - LONDON W.C 2 Uw japon kleedt U beter, met..: GR. HOUTSTRAAT LANGE VEERSTR. RAADHUISSTRAAT ZIET ONZE ETALAGES JACK MORRIS Zwart en bruin 24 Barteljorisstraat 24 Eigen ateliers Tel. 13439 Overwint moeilijkheden Op 23 Maart j.l. verklaarde de Koning- Keizer Victor Emmanuel in zijn troonrede, dat zijn regeering zeer vriendschappelijke betrekkingen met Al banië onderhield. En thans nauwelijks 'Wee weken later heeft Italië een gewapen- öen aanval op Albanië gedaan, omdat de °nderhandelingen over nog sterkere Vriendschappelijke betrekkingen naar den van Italië niet voldoende wilden vlot- cn- De havensteden Durazzo en Valona werden door Italiaansche bommenwerpers "-'Stookt en na een aanvankelijk mislukte ontschepingspoging rukken thans de Ita- 'aansche troepen het Albaansche bergland ln- Het tenminste de nationale eer reddend verzet van Albanië schijnt- reeds gebroken. Er Werden onderhandelaars naar de Ita- uanen in Durazzo gestuurd om het staken f0er vijandelijkheden te bespreken. Zoo is aans de situatie op dezen Goeden Vrijdag. Het valt even moeilijk te gissen, welke Qe gevolgen van dit overrompelend geweld dadig optreden tegen het land van Koning °Soe kunnen zijn, als, welke motieven den Duce tot dezen de geheele internatio nale wereld weer verontrustenden stap nebben bewogen. Wilde de Duce aan het aliaansche volk bewijzen, dat ook hij ver docht, wat zijn Duitsche asgenoot met af neigen wist te bereiken? Zocht hij even- als. Hitier de zwakste plek om zijn slag te s'aan? Heeft de vaste wil van Frankrijk om net toe te geven aan de nog altijd niet concreet, geformuleerde eischen van Ita- lé ten aanzien van Tunis, Suez en Dsji- o°eti Mussolini naar een andere richting Bedreven? Wil hij door een vasteren voet d Albanië nog redden wat er van zijn Mid- deh-Europeesche politiek nog uit de han- c'en van den Duitschen asgenoot te redden Valt? Zeker is, dat het Italiaansche volk, öat de Adria altijd nog meer dan de Mid- j*°handsehe Zee als „mare nostrum" heeft ^schouwd, hit „succes" van Mussolini zeer 231 toejuichen. Italië schijnt gemakkelijk Spel in Albanië te hebben gehad, hetgeen Been verwondering behoeft te baren, aan dien Albanië reeds financieel en econo misch in hooge mate afhankelijk was van eh Italiaanschen „vriend". Het is nog niet bekend, hoe Engeland en Frankrijk op deze nieuwe daad van dilitaire machtspolitiek zullen reageeren, maar Chamberlain, die Hitler van woord- meuk heeft beschuldigd, zal thans een zelfde verwijt tegen den Duce kunnen Aanvoeren, omdat in het moeizaam tot stand gebrachte en nog moeizamer in Werking gestelde Engelsch-Italiaansche Haaschaccoord van het vorige jaar werd vastgesteld, dat de situatie in de Middel- iandsche Zee niet gewijzigd zou worden Zonder onderling overleg. Voor Joego slavië kan de nieuwste ontwikkeling der gebeurtenissen bijzonder hachelijk wor den. Zijn officieele voorkeur voor de auto- Htaire asgenooten wordt op een wel zware Proef gesteld, zoodat het wel eens een hechtere aansluiting kan gaan zoeken bij Hoemenië en Polen. Ook voor Griekenland, hat mede onder invloed van Engeland niet hijzonder gesteld is op een machtsuit breiding van den Italiaanschen buurman °P den Dodekanesos, nemen de machtsver houdingen verontrustende afmetingen aan. Waartoe dit alles zal leiden, kan de toe komst slechts leeren. Het* laatste, mogelijk Pog hier of daar aanwezige vertrouwen in een op recht en rede gefundeerde samen leving der volkeren in Europa is door dezen gang van zaken weggevaagd. En dit is wel he grootste en meest algemeene beteekenis van het gebeuren op dezen Goeden Vrijdag, Waarop wij den oogenschijnlijken nederlaag Van Christus herdenken, een oogenschijn- iijken nederlaag, die op den Paaschmorgen in een ook voor de wereld zichtbaren glo rierijken triomf verkeerde. De triomfantelijke overwinningen van de Wereld blijken vaak smadelijke nederlagen haar den geest. PARIJS, 7 April. (Havas). De legatie van Albanië heeft om 12.30 uur de volgende mède- deeling verstrekt: „De legatie van Albanië in Frankrijk uit, hamens haar regeering en het geheele Alba- heesche volk, een krachtig protest tegen de barbaarsche actie, ondernomen door de fascisti sche regeering tegen Albanië. Nadat de Alba- neesche Kamer gisteravond eenstemmig het Ultimatum, dat voor het vrije volk onaanvaard bare voorwaarden behelsde, had verworpen, zijn Vapnacht zeer aanzienlijke marine- en lucht strijdkrachten met bombardementen begonnen en blijven zij op hevige wijze alle open steden aan de kust bombardeeren, waarbij ook weer- iooze vrouwen en kinderen den dood vinden Het Albaneesche leger en het Albaneesche volk in zijn geheel, steunend op het recht vrij en onafhankelijk te leven, hebben, ondanks de ongelijkheid van krachten 44 millioen Italia nen tegen 1.200.000 Albaneezen tot dusver alle pogingen tot ontscheping van troepen af geslagen. De legatie doet een vurig beroep op alle beschaafde volkeren, welke in het volke renrecht nog een internationalen regel zien, dat zij den Albaneezen terstond moreelen en materieelen steun verleenen, opdat dezen, met minachting voor de ongelijkheid van krachten, zich te Weer kunnen stellen tegen den vloed van barbaarsche overweldigers". Belgrado overweegt maatregelen De openbare meening van Joego-Slavië is diep onder den indruk van de gebeurtenissen in Albanië. Den ministers is verzocht de 'hoofd stad niet te verlaten. Vandaag zal de regeering aankondigen, welke maatregelen zy zal nemen om haar belangen in de Adriatische Zee te waarborgen. In welingelichte kringen verklaart men, dat de Italiaansche regeering de regeering te Belgrado geregeld op de hoogte heeft ge houden van de onderhandelingen, welke zij met Albanië voerde. Gisteravond werd Bel grado ervan in kennis gesteld, dat aangezien de onderhandelingen met de regeering van Koning Zogöe niet tot een accoord hadden ge leid, de Italiaansche regeering aan zijn mili taire actie een meer concreten vorm zou ge ven. Tevens verzekerde de Italiaansche re geering aan Joego-Slavië, dat zij met de Joe goslavische belangen in de Adriatische Zee rekening zou houden. Niettemin neemt men in Joegoslavische bevoegde kringen nog steeds een goed begrijpelijke reserve in acht ten aan zien van de Italiaansche houding. De regeerin gen in Rome en Belgrado blijven met elkan der in contact. BELGRADO. 7 April (Havas). Koning Zogoe heeft het volgende be roep gedaan op het Albaneesche volk: Albanië, zoo zegt hij, was bereid met Italië een accoord aan te gaan, maar de Italiaansche eischen vormen een bedreiging voor de vrijheid des lands. De koning dringt er bij zijn volk op aan tot den laatsten druppel bloed tegenstand te bieden. Deze oproep, welke in Belgrado per radio is opgevangen, heeft een diepen indruk gemaakt in politieke kringen aldaar. ROME, 7 April. (Havas). De „Giomale d'Italia" meldt, dat de minister van Oorlog be sloten heeft om dit jaar voor een oefentijd van dertig dagen, welke in twee deelen vervuld zal worden, zekere categorieën reserve-officie ren van de infanterie, cavalerie, artillerie en genie op te roepen. De eerste periode is vast gesteld van 1 tot 15 Mei a.s. Bijdrage van het Rijk voor het landgoed „Velserbeek" Bij Koninkiyk besluit van 6 December 1929, is op grond van het bepaalde in artikel 12 der Boschwet 1922 aan deze gemeente, te rekenen van 1 Januari 1929 af, voor den tyd van 10 ja ren een jaarlijksche bijdrage verleend van f 2000 in de kosten van instandhouding van het land goed „Velserbeek". Deze bydrage is in 1938 voor het laatst genoten. Den 19en Mei 1938 hebben B. en W. wederom een verzoek gericht tot den Minister van Eco nomische Zaken, te willen bevorderen, dat ook voor 1939 en volgende jaren eenzelfde bijdrage wordt uitgekeerd. By Koninkiyk besluit van 4 Maart 1939 is thans aan deze gemeente voor den tyd van 5 jaren een bijdrage van f 1500 voor gemeld doel toegekend. De algemeene regelen, waaronder deze by dragen worden verleend, zijn vastgesteld bij Koninkiyk Besluit van 27 April 1938. Aangezien deze voorwaarden niet bezwarend zijn, stellen B. en W. voor, de bijdrage te aan vaarden en machtiging te verleenen tot het slui ten der overeenkomst. Uit het overzicht der Gem. Arbeidsbeurs biykt dat het aantal inschrijvingen van werkzoeken den in de afgeloopen maand bedroeg 1176 man nen en 16 vrouwen. Hiervan werden via de Ar beidsbemiddeling geplaatst 705 mannen en 10 vrouwen. Het aantal aanvragen van werkgevers bedroeg 682 mannen en 13 vrouwen. Het aantal voldane aanvragen bedroeg 668 m. en 9 vr. Van de Centrale werkplaats werden 10 leer lingen geplaatst. Voor de Duitsche vischvloot werden 34 zee- visschers geplaatst. Op den hoek van de Corverslaan had Don derdagmiddag een ernstige aanrijding plaats. De taxi-chauffeur Z., wonende in de Meklaan alhier, wilde de Corverslaan inrijden, toen uit de richting Beverwijk de 20-jarige v. d. B. uit Gieten (D.) op een motorfiets naderde. Demo tor reed met groote snelheid tegen de taxi aan. Beide voertuigen liepen materieele scha de op. De motorrijder kreeg wonder boven wonder slechts een schaafwonde aan zün been en kon zijn reis naar Haarlem vervolgen. Voetbal-programma Op den Tweeden Paaschdag zal I. E. V. 1 de competitie besluiten met een uitwedstrijd tegen D.E.S. 1 en is aan zijn eer verplicht, het on geslagen record te handhaven. Of het echter lukken zal? De voorhoede van de gastheeren is buitengewoon productief en het zal ons niet verwonderen, als dit de eerste nederlaag van „De Blauwen" wordt. I. E. V. 2 ontvangt A. D. O. 4, terwyi het 3e den stryd tegen Limmen 2 aan zal binden. Wijkverpleging Daar de ziekte van Zuster Lameres blijft aanhouden en de zuster zelfs in een ziekenhuis is opgenomen, heeft het bestuur van het Witte Kruis een assistente aangesteld. Paard aangereden Aan den „Cruquius" op de kruising Nieuwe KruiswegRingdijk werd een paard, dat gespannen was voor een afrij- kar en bestuurd werd door den heer K. de Bruin, door 'n auto aangereden. Het dier liep daarbij zulke ernstige verwondingen op, dat ter plaatse heelkundige hulp moest werden ver richt. De Rijkspolitie heeft van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Deze week werd het persoonlijk kampioen schap van den Haarl. R.K. Dambond voortgezet. Wederom werd deze ronde een waar succes voor de deelnemende G.S.-ers. In de eerste klasse wonnen G. Haver en P. Balm beiden hun party. Hierdoor naderde G. Haver met nog geen enkel verliespunt alweer een stapje dichter naar het kampioenschap, terwyi P. Balm nog een kans maakt op de tweede plaats te eindigen. Zondag 16 April as. zal G.S. haar eersten wedstrijd te Heerhugowaard spelen voor het clubkampioenschap R.K. Nederland. Donderdag 13 April a.s. houdt het Zieken fonds „Velseroord" de jaarlijksche ledenverga dering in het patronaatsgebouw aan den Zee weg. De agenda vermeldt o. m. jaarverslag van den secretaris-penningmeester en verkiezing van 2 bestuursleden wegens periodiek aftreden der heeren G. v. Telgen en J. A. Geelen, die beiden herkiesbaar zijn. Aan het jaarverslag ontleenen wij, dat het ledental op 1 Mei j.l. 6660 en op 31 December 6858 bedroeg, een vooruitgang dus van 198. Omtrent de fusieplannen van „Velsens Zie kenfonds" en „Ziekenfonds Velseroord" verne men we, dat onder leiding van den Centralen Bond van Ziekenfondsen een gecombineerde vergadering werd gehouden van beide fonds besturen en een commissie werd aangewezen, om nieuwe statuten en reglementen te ontwer pen. Verder kreeg deze commissie opdracht, nauwere samenwerking tusschen beide fondsen te bewerkstelligen, b.v. door eenheid te brengen ip contributie en verstrekkingen, wat uiteinde- ïyk tot ineensmelting van beide fondsen tot een onderling beheerd fonds in de gemeente pal moeten leiden. Deze commissie is met ijver aan den arbeid gegaan, doch door oorzaken bui ten haar schuld is in dien arbeid eenige ver traging ontstaan. Het bestuur hoopt evenwel de leden spoedig in de gelegenheid te stellen kennis van de ontworpen statuten en regle menten te nemen. Financieel verslag In de verschillende ziekenhuizen werden op genomen 144 patiënten met 3481 verpleegdagen De verpleegduur varieerde van 1156 dagen 115 patiënten gingen naar het St. Anthonius- Ziekenhuis (2893 verpleegdagen), 9 naar het Roode Kruis-Ziekenhuis te Beverwijk (120 ver pleegdagen) en 20 patiënten naar andere in richtingen. Aan contributie werd ontvangen 42.475.05 en diversen 177.82. De uitgaven bedroegen aan honoraria geneesheeien, incl. apotheek, 15.899.29, tandartsen 3531.50, polikliniek 3635.69, diversen 1388.60, ziekenhuisverple- ging 10.696.55 en diversen 6834.69. Totaal der ontvangsten 42.652.87 en dat der uitgaven ƒ41.986.32. Het voordeelig saldo over het tydvak 1 Mei31 December 1938 bedroeg 666.55. R. K. Vrouwenbond Woensdag 12 April a.s. houdt de R. K. Vrou wenbond een ledenvergadering. De agenda ver meldt o.m. bespreking Bedevaart naar Heilooen Zomerreisje. Voorts vindt een bestuursverkie zing plaats wegens het periodiek aftreden der dames Roe en De Rooy. Tijdens de vergadering zullen producten van Maggi worden gedemon streerd. Aan den Rijksvischafslag waren Woensdag binnen de haringtrawlers Schoorl, Walrus en Dirkje met resp. 550, 850 en 825 manden haring. De kwaliteit der haring was van dien aard, dat een deel der party verkocht werd voor slechts 70 80 ct. per kist. De Walrus besomde 1650, de Schoorl 880 en de Dirkje slechts 520. Naar concours Aan het groot nationaal concours, uitgeschre ven door Arti et Religioni, welk concours op 29 Mei en 2den Pinksterdag zal worden ge houden te Haarlem, wordt o.m. deelgenomen door de muziekver. Juliana, welke uitkomt in de 2e afdeeling Harmonie. Soli Deo Gloria te Velsen komt uit in de le afd. Harmonie. Donderdag 18 Mei neemt het Mannenkoor „De Eendracht" deel aan een nationalen zang- wedstrijd te Zutphen. Land- en Tuinbouwcursus In de R.K. Landbouwwinterschool werd de jaariyksche openbare eindles gehouden, waarby de navol gende personen slaagden: L. Heestermans te Melissant, met lof; C. J. Omtzigt te De Kwakel met lof; J. de Winter te Baarland; S. de Jong te Leiden; P. Kroon te Ursem; S. Klaver te Alkmaar; P. Hartveld te Langeraar; S. de Winter te Lisse; C. Volle- bregt te Zoetermeer; M. Koning te Schermer; J. Suidgeest te Nieuw-Vennep; Broeder Vianny te Voorhout; W. de Groot te Leidschendam; C. Verdonk te Nieuwdorp; L. v. d. Geest te Hoofd dorp; I. Lommerse te Nieuw-Vennep; G. de Vlieger te idem; A. de Groot te Zoetermeer en Broeder Ludgerus te Voorhout. Van de eerste naar de tweede klas werden bevorderd: W. Koopman te Avenhom; P. Huibers te Op meer; A. Vermue te Borsele; J. Boots te Beenz- ster; G. Kuperus te Leiden; J. Kroft te Kor- teraar; L. de Winter, te Overzande; D. Meyer te Amsterdam; L. v. Bohemen te Slootdorp; C. van Dam te Ursem; C. Waasdorp te Sassen- heim; M. Steyn te Hoedekenskerke; N. v. d. Bijl te Houtrakpolder; W. Koning te Beemster; J. Goense te Driewegen; H. Kraayvanger te Wieringerwerf. Ontluikende bloei in den tuin Verbiydende voorjaarsteekenen overal in Artis! Prachtig pronkende pauwen, kalkoenen en fa zanten, nestelende ooievaars, reiger^, aalschol vers, zwanen, waterhoentjes, broedende pinguins en wilde eenden, ontluikende bloei aan heesters en boomen, in den boschhoek en op den sinds verleden jaar belangrijk uitgebreiden rotstuin. In het vogelhuis klinkt nu allerlei gekwin keleer, nestelen al de Indische muskaatvinkjes de Australische zebravinkjes, de Afrikaansche bandvcgeltjes en zilverbekjes. Wondermooi fon kelen de in bruiloftskleed opgeruide suikervo geltjes, prachtvinkjes en spreeuwen, de gloed volle azuurgaaien, tanagra's, bonte papegaaien en parkieten, kolossale neushoornvogels wieken lawaaierig van boom tot boom, Victoria's kroon- duiven brommen en roepen, het West-Indische zonnereigertje en de Mexicaansche steltkluut in de rotsvallei, waar luidruchtige baardvogels een „omgekeerden" koekoeksroep laten hooren, putten zich uit in velerlei activtieit, die men niet moede wordt te bewonderen. In het apenhuis spelen verschillende jongen met elkaar .en met de zorgzame moeders. De jonge gorilla Jaap is nu al een stoere boy, de reuzen-orang oetars Piet ziet er nu monsterlijk beerachtig uit met zijn glimmende koonkwab ben, warrige vacht en enorme kroezig behaarde handen. Sierlijke gibbons en makako's toonen zich geboren acrobaten evenals de nog jeugdige mandrils en drils, die ravotten met een over moedig wijfje van den gelen baviaan, wier be jaard mannetje, een groote feloogige Niger- baviaan, dit kinderlijk stoeien welwillend toe laat. In de roofdierengalerij met haar imposant leeuwenterras leven welpen van verschillenden leeftijd „spelend" hun vecht- en jachtdrift uit en wacht een vervaarlijke Bengaalsche konings tijger den tijd af, dat men hem bij twee jonge wijfjes zal durven laten. Geweldig zijn de jonge Afrikaansche puntlip-neushoorns gegroeid, die, op de hellingen van den berg Oldeani in Tan ganyika gevangen, nu bijna twee jaar in Artis zijn, maar hun volwassen grootte nog niet be reikt hebben. Ze krijgen een speciaal „modder bad'^ waarin ze zich naar neushoomaard naar hartelust zullen kunnen wentelen. iemand kan twee heeren dienen. j Alle heeren moeten God dienen. De Maleische beren in het rotspark, de jonge nandoe's op het weiveld in gezelschap van een snoezig reebokje, de waardevolle wisentkudde, waarop Artis, de eenige plaats in ons land waar men dit grootste, voormalige wild in Europa te zien kan krijgen, bijzonder trotsch mag zijn, en de bijna 5 M. hooge Rhodesia-giraffe te midden wan sierlijke antilopen, zijn overigens alle een bezoek aan Artis waard. In het Reptielenhuis maken de groote Missis- sippi-kaaimans aanstalten tot „nestelen" en .schudt" het kalong-moedertje, vooral tegen etenstijd, haar jonge vliegende hondje al eens van zich af. In het aquarium prijkt een keur van zee anemonen, waaronder eenige opvallend groote „zeechrysanten" uit de Middellandsche en een enorme „zeedahlia" uit de noordeiyke Noordzee, als wonderbloemen in de schilderachtig inge richte en verrassend heldere bassins. guldensregen 1. A. N., Riouwstraat ƒ25— H. A. C., Diezestraat ƒ15— Mevr. K„ lan Haringstraat. 3. N., Kloosterstraat H. W., Timorstraat 5. Mevr. D., Pres. Steynstraat ƒ5. G. 3. v. D., Rechthuisstraat ƒ5. I. V.-K., Spaarnrijkstraat 5. M. T., Schoterweg5. A. R. v. E., Scheeperstraat 4. D. W., Pres. Steijnstraat 3.50 C. I. H., Zocherstraat ƒ3.50 Mevr. P., Gen. loubertstraat ƒ3.50 P. K., Obisstraatƒ3. T. K„ Spionkopstraat3. 1 B., M. v. Heemskerkstr2 50 H. I. D., v. Oosten de Bruynstr. 2.50 Mevr. B., 3an Luijckenstraat ƒ2.50 Mevr. G. O., Marnixstraat ƒ2.50 Mevr. v. d. H., Schoterweg 2 G. C., Kloosterstraat2 3. v. C., Spionkopstraat 2 3. d. 3., Obisstraatƒ2 H. F., Waalstraat ƒ2 A. N., Spionkopstraat ƒ2 C. M„ Brakenburgstraat 1 I. C., Bataviastraat ƒ1 Mevr. G., Brouwersstraat ƒ1 H. v. L., Haitsma Mulierstrƒ1 M. Th. v. d. B., Laurierstraat ƒ1 G. I. v R., Ternatestraatƒ1 Mevr. K., Kastanjestraat ƒ1 A. v. E., Gen. de la Reijstrƒ1 Mevr. 3., Gen. Bothastraat ƒ1 C. L. E., Sparenbergstraat 1 W. F. H., Sparrenstraat ƒ1 T. B., Archipelstraat ƒ1 M. G., Lindenstraat ƒ1 A. v. d. B., Colensostraatƒ1 W. v. d. M.-T., Spaanschev.str..ƒ1 M. P. v. E., Goetzeestraat ƒ1 Mevr. v S.-N., 3avastraatƒ1 Mevr. H.-P., 1e Hoogerw.dw.str. ƒ1 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 50 De HANO-man bezoekt celen, In krotten en in kasteelen, Want één ding is waar, De HANO staat klaar Om OVERAL geld te oerdeelen Een prima KDftergramofoon met uitstekende weergave, platenber- ging, vol-autom. rem en onversiytb. motor, keurig uitgevoerd N.V. HEES Co., KRUISSTRAAT 33 HAARLEM Een naam met wereldreputatie. HEES Co. levert U een HOHNER ACCOR DEON in diverse uitvoeringen, met inbegrip van les vanaf 4.per maand. Verder ruime keuze uit diverse bekende merken: SCANDALLI, SOItERANO. CRUCIANELLI, SIBYLLA BRAND, enz. KRUISSTRAAT 33 HAARLEM „Heupcorsetje" zij-sluiting, zon der veter in „broché" Prima „Corset", prettig model, maakt zeer slank, zonder veter, voorsluiting Speciaal „Corset" voor zwaardere fi guren, met bin nenband 3.15 „Broché Corselets", practische dracht, cor set en bustehouder aaneen 3.95 „Step-in", zeer spor tief, makkelijke, pretti- ge dracht 1.20 Od£ct. „Jaratelles Gordels" in prima kwaliteiten 4 5 Ct. Seer hmieuse uitvoering 135 bijpass, bustehouder 90c „Bustehouders", zeer goede modellen 60 ct. - 45 ct. - dfa^Ct- roor zwaardere Oguren, 4 75 een speciaal model JL De mooiste sorieering is nu weder als altijd in de beide magazijnen ZF JANSWEjy7^_KPUISSJU22 Crafis onderhoud Zakenman, geeft thans méér dan ooit aandacht aan TJw reclame en wat daarvan de kern moet *tjn: Courantenreclame. Vraagt inlichtingen, voorbeelden etc. van courantenreclame by de erkende adveitentieburgauxof het „Cebuco", Dam 2a, Amsterdam

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 11