OUDIADVOCAAT uitbreidingsplan van Beverwijk Het Speel-automaten Garage. R.A.B.O. Haarlem, 7 April J. P. VAN VELSEN "NS m DE KLEEDING VERKOOP-CENTRALE ft H VRIJDAG 7 APRIL 1939 Haarlem in de literatuur Uit „Jaap" Van Houtplein tot S ponjaard slaan WIE REKENT Het Segoba-werk Vergadering ten stadhuize te Haarlem POST- EN TELEGRAAFDIENST OP DE PAASCHDAGEN PAASCHFEESTJE DREEFZICHT IN Voor de kinderen uit Haarlem Z.-W. GEMEENTERAAD Wacht niet op 't Ei van morgen Neem dat van gisteren, waar Oud vandaag advocaat van maakt. VAN imsddL NEDERLANDSCHE EIEREN t. \m- -SS Kath. Kinderuitzending Genotvolle vacantie-middag voor de kinderen Wat in Haarlem wordt gedaan KUNSTVEILING Propagandaclub St. Jan B. en W. willen er drastisch een eind aan maken Verduistering bij den Incasso-dienst Mysterieuze geheimhouding BURGERLIJKE STAND DE BRANDSTOFFEN-TOESLAG Communisten vragen in de plaats daarvan duurtetoeslag SPEELWEIDE AAN DE OHMSTRAAT Voor LUXE-VERHUUR zonder chauffeur alleen Gasfhuisvest 11 - Haarlem Telefoon 17266 VERZEKERDE WAGENS AGENDA Bioscopen 8 April Bioscopen Apotheekdiensten „V.O.O.T.A.C." Aanbesteding H.S.V. VOORUIT Snelwandelwedstrijd Junioren F.W.H. 2e competitie-rit MAKELAARSKANTOOR Kleverlaan 174 - Haarlem Telef. 12840 STAD Jac. van Looy gebruikt in zijn boek „Jaap" verschillende beschrijvingen van Haarlem, in *e'ke stad het weeshuis, waar Jaap zijn opvoe ding ontving, lag. Hij opent zijn boek als volgt. De vier weesjongens waren vroeg de poort Van het Huis uitgegaan en 't was Dolf van der Sande geweest, die het best van den vader had °hthouden waar de drukkerij was. Ze stapten naast elkander langs de Vest, naar de klomp toe der Kleine Houtpoort, die toren achtig rees voor Jaap's oogen met hun staag kijvend schuine vrouwtje. De poort was open; le kon door de gewulven heen zien, over de ba- 'lebrug, tot diep in den Kleinen Houtweg. De groenteboeren, de bakkerskarren, het maakte op öe keien leven als van nieuwe kleppers en alles ^as pleizierig en naar. De geelachtige, lagere, langere klomp van de ~eildjespoort gingen ze opzij voorbij, daar, ach- ter de wallen, was het dorp Schalkwijk gelegen, ^aar zooveel buitenkinderen hadden gewoond. De jongens bleven treuzelen aan den kant van "et water, alwaar de meeste schepen lagen vastgemeerd, met de vierkante vrachten >>brand" er op voor den komenden winter. Ber- Us ging op de wallekant liggen, om een schuit- Ie naar zich toe te halen en kreeg van den man een schop; er waren groene kajuiten op de grootste schepen, van boven smaller dan van onderen en waar de menschen net in passen; als ie binnen in het deurtje stond kon je sturen z°o; er waren soms geschuurde knoppen op het s'uur, of vlaggetjes rood-wit-blauw op de hooge r°eren geschilderd, waar de kleur van het schip over heen trok. Ze hadden allemaal een eigen schuitje en er dreven wittekoolbladeren 111 het water en de klok kon je zien van de groote kerk, boven de wimpels en door de bruine boomen en boven de rooie en blauwe baken als de kleuren van je mouwen. Aan deze kant van de stad was Jaap nog niet dikwijls ge feest. Eenige bladzijden verder wijdt van Looy nog een nadere beschrijving aan dit gebouw. Waar 't rare, schuine, zwart-geteerde Waag gebouw verrees, waarin 'n toe-deurtje was, dat schuddende een halve dag kon draaien en met 'JU nek dan over de kuilen stak van de open chepen, wanneer er zware vrachten aan de akel hingen, uit de kop ervan. Dan trapten er wee-kerels-van-de-Brug 'n het groote rad en 00 kwam de kist op de grond. Zoodra het ge- .aarte stilstond was 't rad evenwijdig, vlak aan ae Waterkant, waar altijd vuil bij lag maar aar je overheen kon stappen, binnen in het bkd, om langs de scheepen op te klimmen tot hooger niet kon. En was het daarna nog vroeg geweest of bij een volgende gelegen heid, dan bleven er de jongens voor de donker- °Pen deuren van het Waaggebouw staan kijken, recht voor de vierkante schalen van hout, waar eeh varken op zitten kon en naar de „honderd- Ponders" waarmee de zoetemelksche en komijn- e kazen, die van het „Slepershoofd" gedragen V'aren, gewogen werden. Jaap had voor negenen reeds een boodschap bi) „Beuk en Lind" moeten brengen. „Je kunt de Hout oversteken", had de jonge baas gezegd, ■•maar het veiligst is den Heerenweg te vol- |®h". Zoodra hij het groote Hek (bij de Groote houtpoort. Red.) was doorgegaan, groende de Dreef hem tegen. Hij liep de koepels langs, aan be huizenkant blijvend, de groote gevels en stal- y langs, waar klanten woonden van den baas. /anuit de diepe tuinen schimden telkens rui- aet"s appelbloesem op en overal in het veld blon- ,etl dik-gezaaid de witte kransjes en in de ran- ?en om de rozenperken en glimmende boter- emen. Jaap naderde het zoogenaamde „Mo- aarslaantje", met op het eind ervan de witte bloi '®US, waar de jongens bij zwommen en waar het gele zand kon zien der duinen, als een ^schermende rand. Jaap stapte om het traval dan verder, dat bijna midden op de Heeren- stond opgericht, waar Attink's grootvader °onde, die zeven zonen had. Jaap droeg zijn °°dschap verder voorbij het huis met de witte beelden. Hij zag ze ginder blinken al, omdat de "Winterhuizen" er af genomen waren. Ze la- ®eh daar als "tempelwachters" naast de trap; ae noemden ze vroeger „Zeemirminnen", maar 'e een schulpstaart bezitten. Het was half biensch, half beest, met de prammen naar vo ren gelegen en met gestrekte pooten, zooals de honden 's zomers liggen op straat. Hij stond aandachtig te kijken naar de „treurboom" er °ver. De beelden hadden duidelijk vrouwenge- 2'chten, als enkel beelden hebben, en leken pas ®ewit. Jaap verkeerde erg in het wankele en draaide zich naar de laan, die recht tegenover jag. Hij had terstond de Spanjaardslaan her kend, waar hij vroeger met de wandelreek in ^as geweest, nergens kon je zoo diep inkijken. de eeuwenoude boomen waren nog niet 8foen, hij zag het gewelf van takken, de beugel- ÜSers, waarmee ze vastgeklonken waren voor da Pinksterstorm. Het waren lindeboomen. Aan 2Ulke boomen, hol of niet, groeiden altijd bos- Seh blaren bij de stammen uit de grond, maar hu was de laan licht-bruin. Jaap vreesde toch *eer de lange laan, met het licht aan het eind, biet wetende waar te komen en de jonge baas had gezegd „schuin de Hout oversteken, links houen almaar". Zonder veel overleggen was j*aap toen binnendoor een laantje ingegaan, 'bsschen niets dan groene wemeling terzijde en v&n voren, vervolgens een ander laantje. Ten alien kant was alles helder en ijl. Jaap leek h'et meer naar de kroonen op te durven zien; het zand van de paden was grijs en overal lag hetzelfde lichte bruine strooisel aan de kanten. Niemand liep er dan hij, er zat geen mensch °t> een vermolmde bank van doorgezaagde boo ten, het bosch was groot, naar alle kanten dichtgespijkerd, wat kan er niet al zijn. Als je de weg maar had; waggel van hoofd stapte Jaap gestadig onder het hemelhooge ge boomte, over al de schaduwstralen op de pa den, bij grimmelige of wrattige stammen, die V°1 vergroeide menschennamen waren geschre- ven. Als je maar eens kon vragen. In eens was toen Jaap's warm en strak gezicht wat begin- hen te lachen. Hij zag te midden van veel stam- hien en voor het lichte groenselen een huisje staan, zoo donkerig, of het diep verzonken Stond. Jaap hoorde de vogels weer goed, hij koopt zijn kleeding tegen a contant-prijzen en toch vanaf 1.per week bij SCHAGCHELSTRAAT no. 19 C, naast Slagers Verfhandel - Telef. 17273 EUWS was vanzelf terecht gekomen bij het „monu ment". Vlug liep hij er naar toe. Recht voor het zwarte spijlenhek, waarbinnen het gebouwtje drukte op het schelpengruis, was Jaap gaan stilstaan, keek naar het vierkante blok, aan alle zijden met eerekransen besne den en bovenop met kleine blokken belegd. Jaap voelde zich bijna alsof hij thuis was, alle roerigheid en haastigheid was van hem afge nomen. Hij staarde op en zag boven zich de A gebeeldhouwd; in een blokje de gevleugelde A. Hij treuzelde en hield zijn mond wat open of hij las, alsof hij in zich hoorde praten, dat hier, op déze plek, de A was neergevallen uit Laurens Janszoon Kosters hand, de uitvinder van de boekdrukkunst; dat hier die A in het zand was gedrukt, voor de eerste maal des levens. Jaap was schoorvoetend om het heele blok gaan bewegen, vingerend langs de spijlen van het hek. Stuk voor stuk bekeek hij ook de andere blokjes op de groote blok. Op het eene was een bochtig rondetje; het andere vormde duidelijk een takje; uit wat er op de vierde was gebeeld houwd kon je niets uitmaken. Het was ook alles groezelig en ouderwetsch. De hoeken van het blok waren platte kolommetjes als van een schoorsteenmantel en het was gebouwd van hardsteen, dat kon je aan de lange rechte kras sen zien. Op onze vraag, of het Segoba-werk (sport en geestelijke ontwikkeling brengt arbeids kracht) al in Haarlem is begonnen, ant woordde ons de wethouder van Sociale Za ken, de heer W. J. B. van Liemt, dat juist gisteravond onder zijn voorzitterschap de eerste besprekingen ten stadhuize waren ge houden. Bij deze bespreking waren tegenwoordig de afgevaardigden der vier Haarlemsche vakcentra les, de directeuren en eenige ambtenaren van de diensten van Maatschappelijk Hulpbetoon, en Werkloosheidsbestrijding, vertegenwoordigers van het bestaande comité voor ontspanning en ont wikkeling van werkloozen en een ambtenaar van het departement van Sociale Zaken, die speciaal belast is met, de bevordering van het Segoba- werk. Er werd druk geconfereerd over de mogelijk heden voor onze stad en onze omgeving, men was het er over eens, dat zich vele moeilijkheden zullen voordoen, maar eveneens, dat die bij een drachtig samenwerken overwonnen kunnen wor den. Het resultaat van de besprekingen zal nu aan B. en W. worden voorgelegd en het zal dus niet lang meer duren of de gedachten van mi nister Romme zullen in Haarlem in daden wor den omgezet. De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem brengt het navolgende ter al- gemeene kennis: Op den eersten Paaschdag zal de dienst wor den uitgevoerd als op Zondag. Op den tweeden Paaschdag is de openstelling van het hoofdkantoor als op Zondagen, met dien verstande, dat van 8.309.30 uur ook ge legenheid bestaat tot het aanbieden van aange- teekende stukken. Op den tweeden Paaschdag zal in de morgen uren één bestelling van briefpost en van post pakketten worden uitgevoerd. In de briefpost bestelling zullen ook aangeteekende stukken worden opgenomen. Gelegenheid tot het afhalen van correspondentie, uitgezonderd aan busrecht houders wordt op dien dag niet gegeven. Op den tweeden Paaschdag is de openstelling van de bijkantoren te Bloemendaal, Overveen en Heemstede en van de hulpkantoren te Benne- broek, Santpoort Dorp, Santpoort Station en Spaarndam gelijk aan die op Zondagen. Ook in die plaatsen, alsmede te Aerdenhout vindt op dien dag één brief- en pakketpostbe stelling plaats. De bijkantoren Aerdenhout, Schoterweg, Tem peliersstraat en postagentschappen en het post station te Vogelenzang zijn op tweeden Paasch dag gesloten. De vereeniging tot Behartiging der Belangen van de Bewoners van Haarlem-Zuid-West heeft in den korten tijd van haar bestaan reeds op verschillend terrein blijk gegeven haar taak consciëntieus op te vatten. Niet alleen, dat zij de belangen van de volwassen bewoners voort durend in het oog houdt en waar mogelijk be vordert, het wel en wee der kinderen ligt haar na aan het hart. Zij heeft nu een kinder feestje georganiseerd, te houden op 10 April des namiddags te half drie in Dreefzicht, dat geheel door de kinderen van Haarlem-Zuid- West, onder leiding van den heer v. Westen voorde, wordt verzorgd en waaraan kinderen van 3 tot 14 jaar medewerken. De agenda der vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woensdag 12 April 1939 des namiddags om 2 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds om 8 uur, in de Statenzaal, vermeldt o.a.: Aangaan enz. geldleeningen ten behoeve afd. Haarlem van de Noordhollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis"; uitneming uit het woningbedrijf van perceel Jacobijnestraat 26; verleenen medewerking aanschaffing leermid delen Bijzondere school Dreef 20; verbetering inrichting Jan Ligthartschool (Bo termarkt 8) verbetering aanleg Frederikspark, enz.; verbetering electrische installatie gemeente lijk Concertgebouw: afkoop iaarlijksche uitkeering aan Provincie terzake brug over de Ringvaart Haarlemmer meerpolder; Verkoop grond: a. Gonnetstraat (N.V. Ketel- Storkhaard), b. Claes vanRuyvenstraat (B. Ooms), c. Gijsbr. van Aemstelstraat (Bosma er Bovenkamp) aanleg openbare speelweide aan de Ohmstr.; aankoop perceelen Ged. Oude Gracht nos. 20, 22 en 24; wijze van beheer en exploitatie 16 in aanbouw zijnde woningen voor ouden van dagen; gemeenschappelijke regeling inzake psychia trische vóór- en nazorg; beschikbaarstelling schoolgebouw Overtonstr. voor het Bijzonder lager- en uitgebreid lager onderwijs; instelling ouderraad als bedoeld in art. 20, 2e lid der L. O.-wet 1920; wijziging reglementen rechtspositie gemeente- personeel wijziging reglement schoonheidscommissie; aanvulling Algemeene Politieverordening. Benoeming: a. leden hoofdstembureaux; b. leden commissie Werkloosheidsbestrijding; c. tijdelijk leerares Middelbare School voor meis jes met 5-j. cursus. Op Woensdag 12 April a.s. komt de alom be kende prof. Antonini in Gebouw St. Bavo, Sme- destraat, voor de kinderen verbluffende goo cheltoeren verrichten, waarbij de kinderen hem behulpzaam mogen zijn. De professor komt ver der met zijn sprekende, zingende en loopende pop August en tot besluit geeft prof. Antonini een poppenkastvertooning van de geschiedenis van Jan Klaassen. Het wordt een knalmiddag, die den kinderen lang in het geheugen zal blijven. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie van hedenavond. Het bestuur der Kath. Kinderuitzending, afd. Haarlem, verzoekt ons het volgende op te ne men: De Paaschei-actie van het R. K. Huisves ting-Comité (waarover een artikeltje in de N. H. C. verscheen) is op zich heel sympathiek. De baten hieruit komen ten goede aan de uitzen ding van zwakke kinderen,maar.... niet van onze Haarlemsche bleekneusjes. Nu is het waar, dat elk offertje, besteed aan de arme zwakke peuters van Spekholzerheids en Den Bosch en andere plaatsen, zeker wel be steed is, maar men vergisse zich niet. Willen Haarlems Kath. met Paschen 'n extra offertje schenken aan de uitzending, maar dan van Haarlemsche arme zwakke peuters, die het zoo brood-noodig hebben (er staan er zeker nog wel 200 op de lijst), weest er van overtuigd, dat uw offer dubbel wel besteed is. Een telefoontje 12093, ende secretaris is al op stap, weer of geen weer, om uw gave, hoe klein of groot ook, te incasseeren. Wilt u gi- reeren, 't girono. van de penningmeesteresse, Mevr. FibbeKerkhoff, is: 231536. Uw gave zij dan tevens een jubileumgave; de vereeniging, opgericht in 1909, bestaat thans 30 jaar. En dat het bestuur nog steeds zoo actief mogelijk tracht te zijn, moge uit het volgende blijken. In 1938 werden niet minder dan 208 zwakke Haarlemsche kleinen uitgezonden met in totaal 6696 verpleegdagen. Dat kostte de Vereeniging in totaal f 6557,07. Ontvangsten (met veel in spanning) f 6152.65. Eind December tekort f 404.42. Bovenstaande cijfers demonstreeren ook de daadwerkelijke sympathie, de financieele mede werking van Katholiek Haarlem, waarop wij thans in ons jubileumjaar weer een dringend beroep doen. Zaterdag 15 April, des avonds om half 8, wordt in den Kunsthandel van den heer J. H. de Bois aan den Kruisweg 69 een kunstveiling gehouden. Geveild zullen worden de boeken en de prenten- voorraad, nagelaten door den heer F. H. Smit, kunsthandelaar te Haarlem, een verzameling origineele teekeningen (schetsboekbladen door Th. de Bock) en eenige nummers litteratuur van een anderen eigenaar. Een en ander is op alle werkdagen te bezichti gen tot en met 14 April van 9—5 uur. Deze club houdt vanavond haar werkvergade ring om half negen in het Jeugdwerkgebouw aan het Teylerplein. De leden worden dringend verzocht allen aan wezig te zijn daar het af te wikkelen programma dit beslist noodzakelijk maakt. - V Hierboven plaatsen wij een reproductie van het partiëele uitbreidingsplan van Beverwijk, hetwelk de volgende week aan den raad ter voorloopige vaststelling zal worden aangeboden. Rechts onder vindt men een deel van de be staande bebouwingskern, waarop het uitbrei dingsplan direct aansluit. Ter oriënteering zijn enkele punten met cijfers aangegeven, n.l.: 1 de R.K. parochiekerk van O. L. Vr. van Goeden Raad, met de H. Hartscholen; 2 de Bisschop pelijke Kweekschool en de R.K. Tuinbouw- winterschool; 3 „De Ronde Boogaard'"; 4 „Wes terhout" met het kruispunt van het voormalig raadhuis van Wijk aan Zee en Duin; 5 de ge projecteerde waterpartij. Na hetgeen reeds over het plan is meege deeld, kunnen nog de volgende bijzonderheden worden vermeld. Vóór het voormalig raadhuis van Wijk aan Duin is een belangrijke verbreeding ontworpen waardoor de scherpe bocht in den Weg naar Wijk aan Zee wordt afgerond. Een gedeelte terrein van Westerhout, met de oude stallen, zullen daartoe moeten verdwijnen. De weg krijgt dan daar ter plaatse een breedte van 40 meter. Dit belangrijke verkeerskruispunt zal in den toekomst nog in beteekenis toenemen, omdat van dit punt uit (4) een breede verkeersweg met boombeplantingen in het midden, naar het noorden is geprojecteerd in de richting van het kruispunt ArendwegPopulierenlaan. De breed te zal 40 meter bedragen. Tusschen dezen verkeersweg en de iets meer westelijk ontworpen waterpartij met plantsoe nen, liggen de wijken voor middenstandswo ningen, temidden waarvan een terrein voor scholenbouw is geprojecteerd. Wanneer dit plan in de toekomst verwezen lijkt wordt, zal de omgeving van het oude raad huis een fraai aspect opleveren. Ten noorden van de Zeestraat is een villa wijk geprojecteerd, eveneens met een terrein voor scholenbouw. Ten zuiden van dezen weg, langs het bestaande weiland, is een planten- strook met vijver ontworpen. De geprojecteerde winkelstraat, die eveneens op 40 meter breedte is ontworpen, met boom groepen in het midden, loopt van den Boeweg, nabij den Arendweg (R.K. kerk) met een flau we bocht naar het westen. Vlak achter den Boeweg is een plein ont worpen met boombeplanting. Voorts is achter de H. Hartscholen nog een ruim terrein gereserveerd, terwijl daarnaast een speelterrein is geprojecteerd van 60 bij 165 meter. Deze z.g. speelweide ligt temidden van de wij ken van arbeiderswoningen en grenst aan de „groengordel", die het centraal element van deze wijken vormt. B. en W. schrijven aan den raad: Verschillende malen bereikten ons klachten, dat de speel-automaten, welke men in velerlei vorm vaak in café's en winkelzaken kan aan treffen, den laatsten tijd tot allerlei misbruiken aanleiding geven. Deze toestellen, aanvankelijk bedoeld als een onschuldig amusementsspel voor de bezoekers, worden, nu het amusement er langzamerhand af gaat, meer en meer gebruikt voor onderlinge wedstrijden om consumptie, geld of andere zaken. Het is duidelijk, dat de exploitanten van dergelijke toestellen in dat geval strafbaar zijn of wegens het geven van gelegenheid tot hazardspel of wegens overtre ding van de Loterijwet. In verband met de uiterst moeilijke controle is het voor de politie practisch evenwel onmogelijk met succes daar tegen op te treden. Verscheidene caféhouders gaven echter ook te kennen, dat zij die toestel len er alleen noodgedwongen op nahouden, om dat men deze bij hun concurrenten vindt. Het ligt daarom thans o.i. op den weg van de. overheid hier in te grijpen en een verbod uit te vaardigen tegen het verder aanwezig hebben van dergelijke automaten in voor het publiek toegankelijke lokaliteiten. Een dusdanig verbod bestaat alreeds in verschillende andere gemeen ten. Wij hebben ons te dien einde in verbinding gesteld met de betrokken commissie, welke in overweging geeft daartoe de Algemeene Politie verordening aan te vullen als volgt: Achter art. 152 wordt ingevoegd het volgende nieuwe artikel: Onverminderd het ten dezen in artikel 254bis van het Wetboek van Strafrecht alsmede het in de Loterijwet 1905 bepaalde, is het verboden hetzij op of aan den openbaren weg, hetzij op, aan of in voor het publiek toegankelijke plaat sen, winkels daaronder begrepen, automaten aanwezig te hebben, bestemd voor spel, ook ander dan hazardspel, ter plaatse. Met automaten worden gelijk gesteld toestel len, welke in werking worden gesteld door, of eerst gebruikt kunnen worden na het inwer pen van een muntstuk of penning. Van het bepaalde in het eerste lid kan door het bevoegd gezag ontheffing worden verleend. Eerst thans is via omwegen bekend gewor den, dat in het huis van bewaring te Haarlem reeds veertien dagen is opgesloten een ambte naar van den Gemeentelijken incasso-, stor tings- en ophaaldienst alhier. Deze ambtenaar, een jonge man, die pas ge trouwd is, zou in een tijdvak van een a twee jaar een bedrag van ongeveer f 1500.ver duisterd hebben. Reeds eerder werd bij dezen dienst ernstige fraude geconstateerd, alhoewel het toen om een veel hooger bedrag ging. Toen de zaak voor de rechtbank kwam, werd ernstig geklaagd over de controle, die intusschen belangrijk verscherpt zou zijn. Noch bij de politie, noch bij gemeentelijke in stanties, noch elders, zijn over deze zaak mede- deelingen te verkrijgen. Wij vragen ons af, waarom in dit geval evenals bij het vorige zoo'n mysterieuze ge heimhouding is toegepast. Wanneer de dader thans in het Huis van Be waring zit, komt toch binnen eenigen tijd de openbare rechtszaak op de rol. Geboren: 5 April. M. J. Loots—van der Sloot, z. 7 April. A. SchaapVreeken. z. Ondertrouwd: 7 April. M. C. Pal en M. Bak ker. Overleden: 5 April. G. Meijs, 70 jaar, Magda- lenasteeg. C. van Dam—van Velzen, 82 jaar, Kweektuinstraat. C. S. 5 mnd., d. v. J. Jansen, Woonschepenhaven. 6 April. M. J. Bleichrodt van der Plas, 58 jaar, Hazepaterslaan- De beide communistische raadsleden hebben aan B. en W. o.a. het volgende geschreven: Ongetwijfeld is het Uw College bekend, dat Zaterdag 15 April de brandstoffentoeslag voor de werkloozen voor het laatst in dit seizoen uit betaald wordt. Ondergeteekenden dringen er bij Uw College op aan,.zich tot de Regeering te wenden met het verzoek, den brandstoffentoeslag in den vorm van een duurtetoeslag te blijven ver strekken. De meest noodzakelijke levensmiddelen zijn, in vergelijking met vroegere jaren, buitengewoon hoog in prijs. Terloops wijzen ondergeteeken den in dit verband op de prijzen van groenten en peulvruchten. Het is dan ook gemakkelijk aan te nemen, dat de nood in de gezinnen der werkloozen door deze hooge prijzen nog nijpender is. Reden waarom ondergeteekenden de vrijheid vinden met bovenstaand verzoek bij Uw College te komen. Zeer gaarne zien zij, dat B. en W. in de raadszitting van a.s. Woensdag mededeeling doen van hun bemoeiingen in deze, met, indien mogelijk, het eventueele resultaat. B. en W. schrijven aan den raad: Het komt ons gewenscht voor om het aan de gemeente in eigendom toebehoorend voor schoolbouw bestemd terrein aan de Ohm straat, ter grootte van 4750 m2., voorloopig te bestemmen tot openbare speelweide, ten be hoeve van de kinderen in deze omgeving. Het ligt in de bedoeling, dit terrein te doen egali- seeren en bezoden en ter plaatse een zandbank met banken te doen aanbrengen. De daaraan verbonden kosten zijn geraamd op f 1220. Aangezien het terrein behoort tot het ge meentelijk grondbedrijf, verdient het naar onze meening aanbeveling, het thans uit dat bedrijf terug te nemen, tegen de getaxeerde waarde van f 57.000. Gebouw St. Bavo: H.G.K., 8 uur; R.K. Be- oikingsbureau, 8 uur; Schaakclub, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Met een kwartje de wereld rond", 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: .Sneeuwwitje" (alle leeftijden). 1, 3 en 5 uur; „De zoon van den sheik" (boven 18 jaar); „Marionetten" (alle leeftijden) 8.15 uur. Luxor: ,.De onsterfelijke wals" (volwassenen), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: .Morgen gaat het beter", (alle leftijden) 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Cara Benesji", (alle leeftijden), 2.30, Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 6 uur; gewone zittingen, 3 en 7 uur. Stadsschouwburg: „Schijn en Werkelijkheid" 8.15 uur. „Odeon", Jansstraat: Kienavond „De Oost hoek", 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Cinema: „Zijn laatste vlucht", „O, die man nen", 2 uur en 8.15 uur. Luxor: „De man, die zijn ziel verkocht", „Tus schen Shanghai en Frisco", 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Morgen gaat het beter", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Kara-Den-Nemoi", 2.30, 7 en 9.15 u (boven 15 jaar). De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door: C. G. Loomeyer, Barteljorisstraat 11, telef. 10175; Parkapotheek, Kleverparkweg 13; telef. 11793; Teylerapotheek, Teylerplein 79; telef. 17946. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen - daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 90, telef. 28197; De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85 telef. 22181 De R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „V.O. O.T.A.C." te Santpoort geeft op Maandag 10 April in café-rest. „De Weyman" te Santpoort de laatste uitvoering van dit seizoen, des avonds om kwart over 8. Opgevoerd wordt „de lichte last", spel uit de arbeiderswereld in 4 bedrijven door Kees Spie- rings. Het muzikaal gedeelte zal verzorgd wor den door de accordeonband ..La Bohème." Door den Directeur van Openbare Werken is hedenmorgen in het Raadhuis aanbesteed: de verbouwing van de Fuhropschool aan de Over- tonstraat, met bijkomende verf werken. Inge komen waren 25 biljetten. Laagste inschrijfster was de fa. Schreuder en van Dillen te Zeve naar voor f 22800.verder werd ingeschreven door N. J. Tromp, Overmeer 31.497. W. Kelderman, Enschede 29350.— J. Wittebrood, Beemster 28.439.— O. v. d. Kemp, Silvolde 32.200.— Gebrs. de Vries, Haarlem 23.340. M. Ebbing, Haarlem 28.500.— (ongeldig). P. Sprengers, Haarlem 23.240. J. de Korte, Haarlem 26.583.— Brandsma en Bakker, Haarlem 30.070. P. v. Donselaar, Bennebroek 27.795.— H. Geerdens, Usselo 30.348. J. de Geus, Haarlem 31.260. A. v. Varik, Haarlem 30.150. Fa. N. Cobelens, Haarlem 32.950.— Reevers, Haarlem 25.951. G. Hetem, Haarlem 32.700— H. J. Oppenkamp, Haarlem 27.450— A. Handgraaf, Santpoort 27.975. J. v. d. putten, Haarlem 32 144. J. Kadt, Katwijk 26.085. W. Jonckbloedt, Haarlem 29.200. Jac. Breevoort, Haarlem 25.380— Fr. Philips. Haarlem 32.600— Gebr. Schippers, Wierden 31.400. De gunning wordt aangehouden. Tweeden Paaschdag wordt door bovengenoem de vereeniging een wedstrijd gehouden voor de junioren over 4 K. M. om 't Trannazon Wan delbeeld. Zondag 16 April wedstrijd voor de A B-klas sen om den ZH.B.-beker. Deze beker is ge schonken door de Zuidhollandsche Bierbrou werij den Haag. Voor de voorjaar- en zomer competitie worden punten gegeven. De federatie van wielerclubs houdt a.s. Maandag, 2en Paaschdag, haar 2de rit der competitie, bestaande uit record-ritten. De Onafh.-Amat. rijden 45 K.M. De Nieuwelingen 35 KM. De A-jun. 25 K.M. De B-jun. 12% KM. De wedstrijd vindt 's middags plaats te 2 uur. Bijeenkomst 1% uur Nagtzaambrug. O*O9O9Q9O9O9OOO0O9OéoëO0O9OmO9O9O*O*OmO9O0O*O9O9O»OmQmCmamO§ SSSSSSSSSSS£SS$SS*S£SiSSS£SS3sS£S£S£S£S«S£SSS£SS$SS£S£SSSSS«

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5