UIT DEN OMTREK KOM HENSEN REMBRANDT Andrés-Canas EEN NIEUWE BOODSCHAP VAN ROOSEVELT? KENTUCKY JNRUDEN BÏRL5AKtt5^5a®iAAEM 111 TOONEEL, FILM EN MUZIEK WOENSDAG 19 APRIL 1939 BEVERWIJK EEN SYMPATHIEKE GESTE Militairen naar de bioscoop Uitbreiding politiecorps BENNEBROEK BLOEMEND AAL HAARLEMMERMEER HILLEGOM VELSEN STICHTING VOOR KINDER VERZORGING HEEMSTEDE Voorstellen van B. en W. NATIONALE ZWEM WEDSTRIJDEN V.Z.V. Een vredesoproep aan het adres van Japan verwacht Gegund De werkloosheid Spoedcursus E.H.B.O. IJMUIDEN GYMNASTIEK-UITVOERING „VARIA" Opbrengst Emmabloem-collecte Dienstweigeraar ZANDVOORT DE NIEUWE VERKEERSBORDEN Maart 1939 K. N. A. C. BEBOUWDE Brug over Ringvaart bij Halfweg ZAANDAM DE ALKMAARSCHE STILLE OMGANG Voortaan twee ommegangen RIJWIELPAD DOOR DE DUINEN Van Den Haag naar Vogelenzang VADER DEPONEERDE HET PAKJE IN DE SAFE Hij wist niet dat er een kapitaal in zat HEVIGE BOTSING TE SPAARNDAM Melkbussen werden in voortuintje geslingerd Overeenkomst Haarlemmermeer- polder met Werkfonds NAAR EIGEN BESTUUR IN DE WIERINGERMEER Advies der bestuurscommissie RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN 'N TROUWE KUNT De directies van de verschillende bioscoop theaters hebben besloten om bij elke voorstel ling een bepaald aantal plaatsen gratis beschik baar te stellen aan de te Wijk aan Zee gesta- tionneerde militairen. Het bezoek geschiede on der geleide. Een geste, die door onze jongens ongetwijfeld ©p waarde zal worden geschat. Door den burgemeester is benoemd tot agent ven politie tweede klas, met ingang van 1 Mei as. P. Driesprong, thans marechaussee te paard te Axel. Voorts zijn benoemd tot tijdelijk agent, belast met het toezicht op het strand, P. J. van. Dijk te Maasbree en C. Joffer te Den Helder. De K.F.A. werkt in onze gemeente. De Ka tholieke Film-Actie in Nederland is een groot landelijk werk. dat weliswaar gesteund wordt door afzonderlijke, plaatselijke besturen, maar waarvan de groote lijnen worden aangegeven door een landelijke Bisschoppelijke Commissie. Het doel van de Katholieke Film-Actie is in wezen scherp omlijnd; de goede film met alle ten dienste staande middelen op den voor grond brengen, de minder-goede boycotten. Wanneer is een film nu goed, althans niet slecht? In dit verband heeft de K.F.A. een waardevol richtsnoer; de specifieke katholieke film-nakeuring, K.F.C. genaamd. De K.F.A. tracht alle films op den voorgrond te brengen, die goed zijn in den ruimen zin van het woord: verheffend, veredelend, moreel, zedelijk en aesthetisch verantwoord. Zoo ziet de Katholieke Film-Actie in Neder land zich voor een taak gesteld, welker inten sieve vervulling mobilisatie van alle krachten vraagt, niet alleen die van zielzorgers, niet alleen die van intellectueelen, niet alleen die van het arbeidende deel der bevolking, maar van ieder, die zich Katholiek wil noemen. Over dit groote en mooie werk zal nu Zondag 23 April te Bennebroek onder alle H.H. Missen worden gepreekt. In dit verband wordt een dezer dagen in alle katholieke gezinnen een circulaire verspreid. Wij verzoeken den Katholieken van Bennebroek dit strooibiljet zorgvuldig te lezen en te bewaren, totdat de propagandisten het weer op komen halen. Moge deze actie te Ben nebroek in alle opzichten slagen. Tuinbouw- en Plantkunde. Dinsdagavond hield de afdeeling Bloemendaal van „Tuinbouw- en Plantkunde'' een ledenvergadering in café Rusthoek. In zijn openingswoord heette de voorzitter, mr. J. D. van der Plaats, in het bijzonder den op de vorige vergadering nieuw benoemden pen ningmeester, den heer Kool, welkom. Hierna kreeg de heer Van Rossem van Naar- den het woord bij de vertooning van een film, welke door de N.V. G. A. v. Rossem te Naarden is vervaardigd van haar bedrijf. Op duidelijke wijze werd het kweeken van vruchtboomen op de verschillende onderstam men en in verschillende vormen gedemonstreerd, alsmede de grondbewerking en de ziektebestrij ding in de kweekerij. Ook was in hooge mate interessant dat gedeelte van de film, hetwelk het kweeken van rozen liet zien. Als men de reeks van bewerkingen ziet, welke verricht moet worden om een leverbare stam-, struik- of klim roos te verkrijgen dan moet men er zich over verbazen, dat er nog verdiensten gemaakt kunnen worden als men de tegenwoordige prijzen in aanmerking neemt. Na de pauze kwam de zomerexcursie ter sprake. Ten slotte werden de inzamelingen be oordeeld. Brand door schuld? Op 2 September JJ. brandden schuur en woning van een 30-jarigen landbouwer te Haarlemmermeer af. 's Morgens vroeg had de man op een afstand van ruim 12 M. afval verband. De vraag rees, of de brand het gevolg was van het gestookte vuurtje. De officier van justitie te Haarlem vervolgde den landbouwer wegens veroorzaken van brand door schuld en hjj vorderde f 100.boete te gen hem. De rechtbank had een ander oordeel over de schuldvraag en sprak den verdachte vrij. De officier van justitie ging van dit vonnis in hooger beroep en vandaag diende de zaak voor het gerechtshof. Verd. gaf toe, dat hij vuilnis en kaf had ver brand op betrekkelijk korten afstand van de schuur. De wind was echter van het gebouw af. Om half acht was het vuurtje uit en hij was weggegaan. De bewoonster van het huis naast de schuur had om 9 uur iets zien smeulen en een uur later had zij rook en vlammen ge zien. De procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh was van oordeel, dat verdachte hoogst onvoor zichtig heeft gehandeld. Rpr. vorderde f 100. boete subs. 25 dagen hechtenis. De verdediger mr. M. van Vught was van oordeel, dat het onderzoek naar de oorzaak van den brand onvoldoende ls geweest. Het is best mogelijk, dat kwajongens het vuurtje later weer nebben opgerakeld. Geenszins staat z.i. vast, dat verdachte in de normale voorzichtig heid te kort is geschoten. Arrest 2 Mei. Emmabloemcollecte Door onvoorziene om standigheden heeft het bestuur van den kring Hoofddorp van het „Witte Kruis" zich ge noodzaakt gezien de Emmabloemcollecte in plaats van op Donderdag, 13 April, zooals oor spronkelijk werd vastgesteld, te doen plaats hebben op Donderdag 20 April as. een zilver dameshorloge; Stijger, Groenendaal- kade 5: een paar dameshandschoenen; Hein- huis, Van de Spiegellaan 5: een hond; W. Ver hoef, Eikenlaan 32: een heerenhandschoen; Aarse, Javalaan 5a: een dameshandschoen; H. Brouwer, Heemsteedschedreef 133: een her dershond; J. Santen, Heemsteedschedreef 40: een dameshandschoen; Voorderhake, Hendrik Peeperkomstraat 3: een hond; Van der Velde, Zandvoortschelaan 53: een insigne van een Zle- kenhuisverpleging; Toebes, Valkenburgerlaan 36: een jongensjasje; E. v. Vesem, Ekenlaan 21: een R. K. Kerkboekje; Gozeling: Iepenlaan 25: een blauwe kindermuts; A. v. d. Meer, Berken laan 10: een blauwe kindermuts; G. Bert: Eschdoomkade 13: een kindermuts; P. Schrama, Hoofdstr. 29 Hillegom: een portemonnaie; Ter Ra, Adr. Pauwlaan 1: een pullover; Brusse, Jos. Israëlplein 16: een nikkel potlood; Schutter, Valkenburgerl. 2: een pet; A. Keynsberg, Bin nenweg 21: een portemonnaie; v. d. Ham, Ant. Duycklaan 13: een potlood; J. v. Kampen, Archipelstr. 11, Haarlem: een padvinderskaart; B. Stoffer, Eschdoornlaan 8: een ringetje; B. Bakker, Paulus Buyslaan 13: een rijw.belasting- merk; L. v. Zijl, Iepenlaan 6: een riem; A. Goosens, Eschdoornlaan 10: een rozenkrans; Willemse, Groenendaal: een rijw.belastingmerk; J. Steenman, Eschdoornlaan 4: een rijw.belas tingmerk; Schumacher, Laan v. Bloevenhave: een ring; Zekveld, Raadhuisplein 26: een ro zenkrans in étui; W. Verhoef, Eikenlaan 32: een sportbroek; H. Blad, Borneostraat 26: een schortje; Van der Meulen, P. de Hooghstr. 9: een sierspeld; Janus, Borneostr. 46: een sleutel; v. Looy, J. v. d. Bergstr. 6: een tasch; V. de Velde, Borneostr.: touw; Koelemeyer, Zandv.- laan 159: een zw. damestasch; J. Westerveld, Iepenl. 3: een troffel; V. Balen, J. v. d. Bergstr. 7d: een vulpenhouder; V. de Vliet, Glipperw. 116: een carbonade en rollade. Burgerlijke Stand Geboren: d. van J. S. van Grinsvenvan Stijn; d. van A. Goedhart v. d. Pol; z. van F. S. AdemaNorberg; z. van M. P. Staphorstvan Weenen; d. van H. Polak Com bee. Ondertrouwd: H. Klejjn en M. Meeuwig. Getrouwd: A. J. Glerum en A. Goede; L. Klompen en W. C. van Oosten. Overleden: E. Th. Smeelen, wed. Steijn, 77 jaar; A. C. v. d. Zon, 83 jaar, ongehuwd. Winkeliersvereeniging „Heemstede-Centrum". Voor haar leden en genoodigden had de Win kelierscombinatie „Heemstede-Centrum" Maan dagavond een Caberetavond georganiseerd in het gebouw van den H. K. B. te Haarlem. In zijn openingswoord zeide de voorzitter, de heer C. J. J. Smcorenburg, dat deze avond een gevolg was van de leuze „Koopt in Heem stede" en het zegelsysteem. De toepassing van dezen slagzin had tot gevolg een zeer Dloeiend zakenleven en een propaganda voor Heemstede als woonplaats. Deze avond is dan de tegen prestatie. Vervolgens werd een goedverzorgd cabaret programma uitgevoerd. De werkloosheid. Deze week is het werk- loozental met 22 toegenomen; dat is het treu rige bericht dat we over de werkloosheid kun nen plaatsen. In dezelfde week van het vorig jaar waren er in onze gemeente 44 werkloozen minder. Het aantal werkloozen bedroeg Zater dag jj. 446. Er werden 5 werkloozen geplaatst en 20 afgevoerd, met het resultaat dat er 3 minder zijn dan de week tevoren. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij F. de Greef Havenstraat 31: een actetasch; Liffelaar, Tooropkade 12: een zilver armbandje met blauw steentje; K. Keyzer, Kastanjelaan 22: blouse van een trainingspak; C. Bruin, Esch doomkade 19: een ceintuur; Wiegman, Bosb. Toussaintlaan 35: een getuigschrift Ambachts school Leiden: J. Voeel. J. v. d. Bergstraat 89: B. en W. deelen den Raad mede, dat het rap port van den directeur van den Gem. Dienst van Maatschappelijk Hulpbetoon omtrent de personen, die door den dienst in gezinnen of gestichten zijn uitbesteed, heeft doen zien, dat op het tererin van de kinderverzorging in onze gemeente veel ontbreekt. De Gem. Dienst van M. H. is namelijk geen instelling van weldadig heid en mist daarom de bevoegdheid de voogdij over kinderen te aanvaarden. Ten aanzien van normale gevallen zou het wel mogelijk zijn, elders gevestigde voogdijvereenigingen bereid te vinden, de voogdij op zich te nemen, maar in een aantal bijzondere gevallen, waarin de kos ten de inkomsten aan rijkssubsidie ver te boven gaan, alsmede ten aanzien van volle weezen en niet erkende natuurlijke kinderen, waarvoor in het geheel geen rijkssubsidie wordt gegeven, moet dit uitgesloten worden geacht. De eenige mogelijkheid zou vcor dergelijke gevallen thans slechts zijn, dat de Gem. Dienst de kosten geheel voor zijn rekening neemt, ter wijl die dienst als zijnde geen voogdijvereeni- ging in geen enkel geval voor rijkssubsidie in aanmerking kan komen. Zoowel het belang van de kinderen als het gemeentebelang vordert, dat een instelling in het leven wordt geroepen, die de duurzame ver zorging en opvoeding van weezen, halfweezen en behoeftige minderjarigen, voor zoover die verzorging niet door anderen geschiedt, tot doel zal hebben. B. en W. meenen, dat dit kan worden bereikt door het in het leven roepen van een stichting. Deze stichting zal rechtspersoonlijkheid be zitten, een instelling van weldadigheid zijn als bedöeld in de Armenwet, zij zal de voogdij over minderjarigen kunnen aanvaarden en in aan merking komen voor rijkssubsidie. De leden der commissie van advies inzake Maatschappelijk Hulpbetoon zijn bereid gevon den in het bestuur der stichting zitting te ne men. Als voorzitter zal fungeeren een lid van het college. Op grond van het voorgaande stellen B. en W. den Raad dus voor, een stichting voor kinderverzorging in het leven te roepen en daartoe af te zonderen een stamkapi taal van f 100. Naar wij vernemen zal tijdens de nationale wedstrijden in het Velserbad op Zondag 30 April het volgende programma worden afge werkt: 100 meter vrije slag dames en heeren, 100 meter rugslag dames en heeren, 200 meter schoolslag dames en heeren, 400 meter vrije slag dames, 4x100 meter vrije slag heeren. Al deze nummers zijn nationaal. Zoo ziet men een select programma waarvoor van de zijde der deelnemers groote belangstelling be staat. Aan deze wedstrijden gaat een polo kamp tusschen V.Z.V. en D.JK. vooraf. TOKIO, 19 April (Havas). De „Asahi Sjimboen" verneemt van Amerikaansche zijde, dat President Roosevelt einde dezer maand een persoonlijke boodschap zal rich ten tot de Japansche regeering, waarin een oproep tot de vrede zal worden gedaan. Het ministerie van Buitenlandsche Zaken der Vereenigde Staten zou overwegen ofwel een ge lijke tekst te zenden als aan Hitler en Mussolini, ofwel het aanbieden van de goede diensten der Vereenigde Staten voor bemiddeling tusschen de mogendheden in het verre Oosten. Volgens de Asahi zou het antwoord van Japan, reeds gereed zijn en als volgt luiden: Ten eerste Japan deelt het standpunt van Duitschland en Italië in de internationale politiek en zal zich vereenigen met het antwoord van Hitier en Mussolini. Ten tweede zal Japan weigeren deel te nemen aan een internationale conferentie over de zaken van het Verre Oosten. (Ongecorrigeerd.) Aan de N.V. Gusto vil. A. F. Smulders te Schiedam is voor f34.000 door den Rijkswater staat opgedragen het leveren en stellen van 4 beweegbare bruggen voor de aanlegsteigers der stoompontveerverbindingen over het Noordzee kanaal te Velsen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden in de afgeloopen week bedroeg 2083. Hiervan wa ren 1532 geheel en 378 gedeeltelijk werkloos, 99 werkend en 74 geplaatst in een gesubsidieerde werkverschaffing. De totale werkloosheid in de overeenkomstige periode van 1938 bedroeg 2061. Morgenavond zal voor het personeel der pa pierfabrieken en inwoners uit de omgeving de gelegenheid bestaan een spoedcursus inE.H.B.O. te volgen. Deze cursus zal ca. 2 maanden duren en geleid worden door dr. Fierstra. Voor dezen kosteloozen cursus kan men zich bij den por tier opgeven. Gisterenavond vond in het gymnastieklokaal der R.K. Jongensschool aan den Zeeweg een gymnastiek-uitvoering plaats, waaraan mede werking werd verleend door de R.K. Meisjes gymnastiekclub, onderafdeeling van de Graal, de -R.K. Jongensgymnastiekolub „Vrij en Blij" en eenige heerenleden van de R.K. Gym nastiekclub „S.S.S." uit Beverwijk. Te ruim 8 uur heette de heer F. Strijbosch, voorzitter van „Vrij en Bljj", de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde het feit, dat dit de eerste gelegenheid was dat de jongens en meisjes gezamenlijk optraden. Het woord was hierna aan den leider, den heer P. Dazert, die aanving met den opmarsch van de meisjes en jongens voor een tableau de la troupe. Dit zeer gevarieerd programma bestond uit niet minder dan 18 nummers. Het zou ons te ver voeren alle nummers uitvoerig te bespreken, doch wel bleek dat er onder de discipelen van den heer Dazert en de leidster, mej. Spruit, jongens en meisjes waren die voor deze nut tige en gezonde sport aanleg bleken te heb ben. Ook de heerenleden van S.S.S. gaven fraaie oefeningen te zien, welke geschiedden o.l.v. den heer H. v. Rijn. Een dankbaar ap plaus mochten de kleine en groote turnsters en turners in ontvangst nemen. Gisteravond had in den Thalia Schouwburg de slotuitvoering plaats van de tooneelvereeni- ging „Varia". Opgevoerd werd „De kat en de kanarie", een mysteriespel in 3 bedrijven, een bewerking van het bekende boek van den Ame- rikaanschen auteur John Willard, onder regie van den heer Jan v. Dommelen. De heer K. Faber heette allen welkom, in het bijzonder de vele genoodigden van zusterverenigingen en herdacht met een enkel woord het overlijden van een der pioniersters van het Nederl. Too- neelleven, mevr. Theo MannBouwmeester. Hierna was het woord aan acteurs (trices) van „Varia", met hun mysteriespel, hetwelk zich af speelt op een oud verlaten buitengoed in het Noorden van Engeland. Op bewonderenswaar dige wijze hebben de vele krachten van „Varia" dit spel weten op te voeren en in de telkens terugkeerende spanningen* de juiste climax weten te leggen. Met voldoening mag men dan ook op deze laatste seizoenuitvoering terug zien. De Emmabloemcollecte welke Zaterdag jJ. te IJmuiden en Driehuis is gehouden, heeft resp. f 213.84 en f 151.85 opgebracht. Zaterdag a.s. zal er een collecte worden gehouden te Velsen- Noord, Santpoort en Jan Gijzenvaart. Door de p>olitie is aangehouden de dienst weigeraar De V. alhier, die vervolgens op transport gesteld is naar zijn garnizoensplaats te Ede. Oud-gemeentesecretaris overleden Dins>- dagmorgen overleed alhier de heer P. L. de Vries, in leven oud-gemeentesecretaris van Zandvoort. Hij was geboren op 26 Juni 1863 te Graningen en bereikte dus den 75-jarigen leef tijd. In Rotterdam had hij zijn opleiding ge noten en kwam in 1886 alhier als ambtenaar aan de secretarie van Zandvoort. In 1889 volgde zijn benoeming tot gemeentesecretaris, welke functie hij bekleedde tot 1 Februari 1922, waar na hij met pensioen ging. Gedurende den tijd, dat de heer De Vries hier gemeentesecretaris was, heeft hij ook veel belangrijke functies be kleed, o.a. was hij directeur-redacteur van „De Zantvoortsche Courant met Badcourant", toen officieel orgaan van de gemeente Zandvoort. Jarenlang is hij bestuurslid geweest van de ver- eeniging voor vreemdelingenverkeer en wel tot aan de reorganisatie in 1938. Vrijdag as. zal de begrafenis plaats hebben te half drie op de al- gemeene begraafplaats te Zandvoort. Rood Oranje Blauw Geel Verboden voor voetgangers Einde voorrang Kenteeken rijden met aanhangwagen Rood Blauw Gesloten voor wagens, rij- en trekdieren en vee en voet gangers Stopverbod voor den rechter helft van den weg Blauw Bord autoweg gesloten voor wagens, rijwielen enz. Stopverbod op hoofdrijbaan) TOEGESTAAN Inrijden paral lelweg in beide richtingen toegestaan I^BIauw Aanduiding weg binnen bebouwde kom waar max. snel heidsgebod niet geldt i/Blauw Zaansche Zerlvereeniging Onder voorzitter schap van den heer J. H. v. d. Stadt vond gis teravond (Maandag) te Zaandam de 51e jaar vergadering van de Zaanlandsche Zeilvereeniging plaats. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer H. Hallie, bleek, dat het ledenaantal zich in langzaam stijgende lijn beweegt en thans 236 telt, de roei-afdeeling inbegrepen. Het jaarverslag van de penningmeesteresse, mevr. A. Mo'enaar-Abbesté, gaf over de zeilaf- deeling in ontvangsten en uitgaven een eindbe drag aan van f 3603.36, met een nadeelig saldo van f 53.44. De exploitatie van de Jachthaven leverde een nadeelig saldo op van f 443.37, met ais eindcijfer f 2067.20. Ter saneering werd op advies van de financieele commissie het liggeld In de Jachthaven met 25 pCt. verhoogd, terwij] de kosten voor de nationale zeil- en roeiwed- strjjden, resp. begroot op f 500 en f 300, bui ten de jaarlijksche begrooting bijeengebracht dienen te worden. Een geringe contributieverhoo- ging werd eveneens in het vooruitzicht gesteld. De aftredende bestuursleden, mevr. A. Mole- naar.Abbesté en de heeren P. Schoen Pzn., G. van Lijnen Noomen en S. Bingham Jr. werden herkozen. In de vacature door het bedanken van den heer J. D. Oosterveld werd nog niet voor zien. Het zomerprogramma werd als volgt samen gesteld: 21 Mei; afstandswedstrijden op het Noordzee kanaal voor zeiljachten, motorbooten en roei vaartuigen. 11 Juni: Onderlinge wedstrijden op de Voor- zaan. 25 Juni: Teamwedstrijden met Uitgeest, „De Onderlinge" en Alkmaarsche Roei- en Zeilver eeniging. 89 Juli: Gemeenschappelijke wedstrijden op het Alkmaarder Meer met „De Onderlinge", Uitgeest en Alkmaarsche R. en Z. V. 1920 Augs.; Nationale wedstrijden op het Alkmaarder Meer. 27 Augs.: Roel wedstrijden op de Voorzaan. 3 Sept.: Afstandswedstrijd op het Noordzee kanaal. 9—10 Sept.: N. H. kampioenschappen op den Westeinderplas. 24 Sept.: Afstandswedstrijd op het Noordzee kanaal. Zondag j.l. had de jaarvergadering plaats van het Genootschap van den Stillen Omgang Alkmaar. Na opening door den voorzitter, den heer Baart, richtte de H. Eerw. Deken een kort woord van opwekking tot de talrijke aanwezi gen, waaronder zich zeer veel afgevaardigden van den R.K. Rijwielbond bevonden. Z. H Eerw. drong er op aan, van den Omgang voor namelijk een bidtocht te maken en het eigenlijke doel van den Stillen Omgang, n.l. verlevendi ging van ons geloof In de H. Eucharistie voorop te stellen. In verband met het steeds toenemend gebrek aan plaatsruimte in de drie parochie kerken werd, na een uitvoerige discussie besloten, den Omgang over twee Zondagen te verdeelen, n.1. op Zondag 30 April voor de leden van den Rijwielbond in de St. Lau- rentiuskerk en de St. Jozefkerk. In beide kerken zullen de oefeningen aanvangen te half 12 (dus niet om 12 uur), met een plechtig Lof met predicatie. In de St. Do- minicuskerk eveneens om half 12, uitslui tend voor de drie Alkmaarsche parochies. Zondag 7 Mei komen alle andere deel nemers van buiten Alkmaar te 12 uur in de St. Dominicuskerk en in de St. Jozefkerk. De voorzitter sprak de hoop uit, dat deze nieuwe regeling er toe zal bijdragen, dat de St. Omgang meer dan tot heden in bloei zal toenemen, en sloot de vergadering met een woord van dank tot de aanwezigen. Reeds geruimen tijd zijn er tusschen de ver schillende daarbij betrokken autoriteiten be sprekingen gevoerd om te geraken tot den aan leg in werkverschaffing van een rijwielpad door de duinen van 's Gravenhage naar de Noord- hollandsche grens. Deze besprekingen zün thans met goeden uitslag bekroond. Het nieuwe pad zal bü „Golfzang" te Den Haag aansluiten op het bestaande pad van het pompstation naar Meyendel. Tot aan den Wassenaarsche Slag zal de aanleg worden uitgevoerd door de gemeente Den Haag, die daartegenover de bevoegdheid zal krijgen het gebruik van het pad in dien zin te regelen, dat de belangen van de duin waterleiding worden beveiligd. Behalve een rijwielpad zullen, daarnaast, een ruiterpad en de grondslag voor een later moge lijk te verharden wandelpad worden aangelegd. Over den aanleg van de paden tusschen „Golfzang" enden Wassenaarschen Slag zal een overeenkomst met de próvincie Zuidholland worden gesloten, waarvan de zakelijke inhoua deze zal zijn, dat de provincie f 3.000 per K.M.. dit is f 14.000 in totaal, zal bijdragen in de op f 27.150 geraamde kosten van materialen, toe zicht, directie en administratie. Het aan steun trekkende werkloozen .van Den Haag uit te kee- ren loonbedrag wordt berekend op f 25.830 (7175 man-dagen) en de kosten van sociale verze kering op f 1700. Tegenover het genoemde loon bedrag staat een besparing aan werkloozen steun naar raming van f 13.145. Voor den aanleg van het rijwielpad tusschen den Wassenaarschen Slag en de Noordholland- sche grens ls een overeenkomst ontworpen tus schen de provincie en de gemeenten 's Graven hage, Wassenaar, Katwijk, Noordwijk en Noord- Wij kerhout. Omtrent de vondst der verdwenen f 45.000 in een safe van een bankierskantoor te Oude Pe- kela kan nog worden gemeld, dat het de vader van den vriend der jonge vrouw is geweest, die er het pakje met zijn kostbaren inhoud heeft gedeponeerd. De jongeman, dié", zooals men zich herinnert, de vrouw, nadat zij het geld had be machtigd, naar Groningen reed, was te Oude Pekela bü zün vader gekomen met het verzoek een pakje naar het kassierskantoor te brengen. De vader had niet het minste vermoeden wat er in zat en bracht, zonder het te weten, het ge stolen kapitaal naar de safe. Noch de vrouw noch haar vriend, die beiden in het Huis van Bewaring verblijven, weten reeds, dat het geld gevonden is. Wanneer zü het verne men, zal de ontgoocheling wel heel groot zün. Om zeven uur hedenmorgen botsten op den hoek van den Nieuwen Rüksweg en 't Visschers- einde te Spaarndam een personenauto en een melkauto tegen elkaar. De klap was hevig. Volle bussen melk werden van den vrachtauto ge slingerd en kwamen in een tuintje terecht. Ongeveer 100 liter ging verloren. Twee inzittenden van den personenauto wer den gewond. De een brak zün pols en werd naar het Groote Gasthuis vervoerd, de ander kreeg eenige wonden aan zün hoofd. Een dokter en een lid van den Ongevallendienst verleen den de eerste hulp. Naar de oorzaak van de aanrüding wordt een onderzoek ingesteld. Naar wü vernemen hebben Dükgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder be sloten met het Werkfonds een overeenkomst aan te gaan inzake de uitvoering van den bouw van een brug over de Ringvaart nabij Halfweg en daartoe met dat fonds een geldleening van 178.000.— gulden te sluiten. De leening wordt de eerste tien jaren rente loos verstrekt en in de daarop volgende twintig jaren tegen twee en een half procent rente s jaars. De aflossing bedraagt de eerste tien jaren 7500.gulden per jaar. Met de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn- woude zal ook een overeenkomst worden geslo ten met betrekking tot de verbinding tusschen den Rijksweg AmsterdamHaarlem en de te bouwen brug. In de Dinsdag gehouden vergadering van de bestuurscommissie voor de Wieringermeer deei- d-e de voorzitter, ir. S. Smeding, mede, dat het bestuur van de Christelijke Schoolvereeniging in de Wieringermeer heeft besloten, het verzoek cm beschikbaarstelling van de noodige gelden voor den bouw van een U.L.O.-school in ie trekken en dat onderhandelingen gaande zijn met het bestuur van „Volksonderwijs", om ge durende een overgangsperiode van enkele jaren tc geraken tot gemeenschappelij I:e exploitatie van een dergelüke school. Er werd een crediet van 4200 beschikbaar gesteld voor den bouw van een dienstgebouw voor gemeentewerken, terwijl verder besloten werd voor het bouw- en woningtoezicht en den dienst van gemeentewerken een gemeente architect aan te stellen, waarvoor het salaris werd vastgesteld op .3000 tot 3600. Voorts werd besloten tot toetreding tot den voor- en nazorgdienst voor geesteszieken m Noord-Holland, alsmede tot aansluiting bü het Middenstands Borgstellingsfonds Hollands Noor derkwartier. Het voorstel van het dagelij ksch bestuur om de kosten van het onderwüs voor elders op de openbare lagere school gaande kinderen aan de betrokken gemeenten te vergoeden, werd z.h.st. aangenomen, nadat de voorgestelde ver goeding was beperkt tot de voor het büzonder onderwijs geldende wettelüke regeling. Vastgesteld werd een winkelsluitingsverorde- ning, benevens een regeling, houdende gemeen telijke bü'dragen in de premiën voor ziekenhuis- verpleging voor on- en minvermogenden. IJMUIDEN, 19 April. Versche visch. Tarbot 46 —56 cent. Tong 0.721.20, Heilbot 64—90 cent per kg. Griet 12.0030, groote Schol 16.0021, middel Schol 17.00—19, ZétsclioY 11.0017, Schar 69.50, Tongschar 12.5019, Poontjes .3.006, groote Schelvisch 1515.50, middel Schelvisch 13—16.50, kleine middel Schelvisch 10.0015, kleine Schelvisch 812.50, groote Gul len 5.50—7.50, kleine Gullen 5.50—9, Wijting 3.30 7.60, Makreel 2.20—3.90, versche Haring 2.20 6 per 50 kg. Kabeljauw 8.50—25 per 125 kg. Vleet 1.60, Leng 0.50—1.35. Koolvisch 15—55 ct. per stuk. Rog 1314.50 per koop. Aangevoerd aan den afslag 3260 kisten versche haring. van de heden aangekomen TRAWLERS Beatrix IJm. 117 370 manden 2240.Norma Maria IJm. 6 1000 manden 2870.Rotterdam IJm. 111 130 manden 1160.Schoorl IJm. 39 725 manden 2620.—, Maria van Hattem IJm. 1 1000 manden 5070.Utrecht IJm. 72 100 man den 1240.Raaf IJm. 432 70 manden 1090. Walrus IJm. 24 900 manden 2360.—, Bloemen daal IJm. 70 200 manden 1230.Martha IJm. 165 100 manden 1480.— Amsterdam IJm. 58 485 manden 2970.—. Ewald IJm. 48 725 manden 1800.—, Delft IJm. 17 1200 manden 3570.Ma ria Elisabeth IJm. 112 305 manden 2120.—. LOGGERS K.W.: 110 360.- 490. 163 310.—. 3 370.—, 74 290.—, 177 WATERSTANDEN TE IJMUIDEN 19 April 20 April 21 April 22 April 2.52 3.23 3.57 4.32 10.52 11.23 11.57 0.14 3.09 3.39 4.14 4.51 11.09 11.39 0.32 moeten van goeden pasvorm en afwerking voorzien zijn, wil men verzekerd zijn van een voordee- Hge Overall. Koopt daarom uw Dverall bij „HENSK N", de speciaalzaak voor Vakkleeding. In prijzen van 4.75 - 4.25 - 3.60 - 2.85 - 2.25 met ritssluiting 4.15 - 3.40 Kinder-overall's vanal 1.75 VAKKLEEDINGMA.GAZIJN verwacht Vrijdag* a.s. OP HET TOONEEL MET ZIJN GROOT MARIMBA- ORKEST UIT SAN SALVADOR ORIGINEELE MUZIEK ORIGIN. INSTRUMENTEN ORIGINEELE MUSICI I ALS HOOFDFILM, HET WONDERWERK: Nietwaar, U bent 'n trouw lezer van onze rubriek „Omroepers", U moogt er graag eens in grasduinen. De zakenman weet van Uw speurlust te proflteeren, h(j plaatst Zaken-Om roepers, die onze rubriek luist zoo veelzijdig doen zijn en die Uwe regel matige belangstelling Inderdaad! mo- tlveeren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2