P&ntCac - «■1 Klopveegzuigers a No. 1 VAN DE LIJST /0\ /0\ Haarlem, 19 April C. TEN BOOM 80 JAAR GEERT HOOGEVEEN MIDZIl MlUZfl MDHANDEL JAN ROOZEN WOENSDAG 19 APRIL 1939 TRAM EN AUTO En het kantongerecht CENTRUM-COMITÉ KONINGINNEDAG Alléén: DR. ARIËNS-TENTOON- STELLING WEER- EN STERRENKUNDIGE KRING HAARLEM Gevonden voorwerpen Orgelbespeling In de St. Bavokerk, Groote Markt PROGRAMMA RADIO CENTRALE Donderdag 20 April De uitslag der verkiezingen *^pllp Stemming bij de stemming JO VINCENT EN WILLEM MENGELBERG Concerteeren voor de Concert gebouw-vrienden VOETBAL R.K. Schoolvoetbal- tournooi Beslissingswedstrijden WIELRENNEN R.K.W.V. ACHILLES Haarlemsche Race-club „Excelsior" DAMMEN Haarl, R, K. Damgenootschap 1 R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Lijst van nieuwe aanwinsten HULDIGING LODEWIJK VAN DEYSSEL Eere-comité gevormd 55-JARIG HUWELIJKSFEEST Van het echtpaar v. d. Westen Zuiderduin De Snelpost Vrijwillige Burgerwacht vertrouwde Zaadhandelaren is W. SCHERTZER ZONEN Speksfraat 5 Haarlem OPGERICHT ANNO 1735 Voor de premie-uiikeering van deze week, worden Uw bonnen ingewacht tot Donderdagmiddag 12 uur, in de bekende Midzabussen AGENDA Bioscopen Apotheekdiensten VEREENIGING AQUARIUM EN TERRARIUM Internationaal gezelschap te Haarlem BURGERLIJKE STAND VERRE REIS VAN EEN RECLAME-BALLON STAD Ztou er in Haarlem een Raad van Wijzen of Ouden moeten worden samengesteld, geen twijfel of ook de heer C. ten Boom, oud- Voorzitter van de Haarlemsche Midden- standscentrale, t>ud-voorzitter van de Chris telijke Middenstandsvereeniging, oud-voor zitter van den Horlogemakersbond, lid van de Kamer van Koophandel en Fabr., ja van wat al niet, zou tot de eerstgekbzenen be- hooren. Overal heeft men in den loop der jaren zijn raad gevraagd en heeft zijn mond en hart goeden raad gegeven; hij geniet aller achting en aller vertrouwen; hij is Haarlems „good old man". Op 18 Mei van dit jaar wordt de heer C. ten Boom tachtig jaar en alhoewel het nog vroeg |s, geven wij, voor zoover, het nPg niet bekend is, daar nu reeds ruchtbaarheid aan, omdat er talloos velen zullen zijn, die voorbereidingen Zullen willen treffen om den heer ten Boom °P dien gedenkdag dankbaarheid en hartelijk heid te betuigen. Wij denken hierbij speciaal aan de tallooze organisaties, in welker bestuur de heer ten Boom zitting heeft gehad en voor Welker welzijn hij zooveel extra arbeidsuren heeft gemaakt. Tot voor eenige jaren genoot de heer ten Boom een stralende gezondheid. Daarna heeft zen zware ziekte hem bezocht, waar hij als dbor een wonder nog van bovenop is gekomen, doch nadien moet hij zich in acht nemen en ziet men hem nog slechts in gezelschap van zijn lieve en trouwe dochter door de stad wan delen. Zijn belangstelling voor de openbare Zaak is echter onverflauwd gebleven. En terwijl wij, al schrijvende, nadenken over de meest op den voorgrond tredende verdien sten van den heer ten Doom voor het open bare leven, wil het idee maar niet uit onze Verbeelding wijken, dat de dezen bezigen man meest karakteriseerende trek toch eigenlijk hiet zijn organisatie-arbeid is, zelfs niet zijn knap vakmanschap als internationaal bekend horlogemaker, maar zijn gelukkig bestaan als christelijk huisvader. In den kring van zijn familie wordt deze patriarch als op de handen gedragen, hij is het centrum van zijn kinderen, kleinkinderen en vrienden, die hem met eer bied en aanhankelijkheid omringen, en hij heeft deze vereering verdiend, omdat hij zijn omge ving door woord en voorbeeld in de vreeze des Heeren heeft opgevoed en diepe bewondering heeft opgedrongen voor den vaaer, die dag aan bag zijn plichten doet. Dat gelukkig gezins leven zou de heer ten Boom niet hebben wil len missen voor welke aardsche eerbetuigingen ook en daarrfm mag het op dezen verjaardag, Waartoe alleen de allersterksten onder ons ge raken. wel het eerst genoemd worden. De heer ten Boom is een Haarlemmer in hart cn nieren. Hij werd hier geboren in 1859 in hetzelfde huis aan de Barteljorisstraat, waar hij nu nog woont. Zijn vader dreef daar sinds 1837 een uurwerkzaak, welke hij later overnam en tot grooten bloei wist te brengen. Ter gelegen heid van het honderd-jarig bestaan van zijn firma, heeft hij, eenige jaren geleden, een aar dig boekje uitgegeven, onder den titel van „Her inneringen van een ouden Horlogemaker". Er blijkt uit, dat de heer ten Boom steeds met de grootste belangstelling voor zijn omgeving door het leven is gegaan. Het werkje wordt in de stadsbibliotheek bewaard voor het nageslacht, °Pdat het mede daaruit het Haarlem van het einde der negentiende en het begin der twin tigste eeuw kan leeren kennen. Steeds is de heer ten Boom een man van zijn tijd geweest en zoo is het niet te verwonderen, dat hij zich voor vakorganisatie interesseerde, h'iet zonder zelfvoldoening mag hij in dit ver band terugzien op zijn voorzitterschap van de Internationale organisatie: de Union Horlogère. Maar in Haarlem begon de heer ten Boom gis organisatieman pas meer bekend te worden toen de middenstandsbeweging opkwam. Hij Was als vanzelf aangewezen om de voorzitter to worden van de Christelijke Middenstandsvei- eeniging. Toen deze zich met andere organisa ties vereenigde tot de Middenstandscentrale, Werd hij daar de voorzitter van en stuwde met kracht de opkomende middenstandsacties. Veel Is» er toen ten bate van den middenstand ge- baan en veel van wat in Haarlem verricht werd vond weerslag in landelijke middenstands acties. Het was in den regel de heer van Te- tering, de secretaris, die met het initiatief kwam aandragen, maar het was de heer ten Boom, öie de actie met beide handen hielp verder dragen en steunde. Het ging met die midden standsacties niet altijd voor den wind en zij Ontketenden wel eens tegenstand en tegen spraak, soms ondergrondsch gewroet. Maar de heer ten Boom stond als een rots. Op zijn eer- hjkheid en trouwe hulp kon men bouwen. Zoo is de heer ten Boom door zijn actie in be middenstandsbeweging gedurende vele jaren ben centrale figuur geweest. Hij werd tot lid van de Kamer van Koop handel gekozen en werd er de algemeen ge respecteerde ondervoorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf. Als nestor onder de leden leidt hij in elke maand Januari het begin van de eerste vergadering, totdat in die vergadering ben nieuwe voorzitter is gekozen. Verder maakt hij nog deel uit van tal van besturen in zijn kerk, van de anti-revolutiünnaire kiesvereeni- ktog, van de christelijke reclasseeringsveree- higing enz. De heer ten Boom, tenslotte, is ook iemand, bie in zijn kringen meer waardeering heeft ge kweekt voor zijn katholieke stadgenooten. Wij kijn hem daarvoor dankbaar, omdat het niet Soed is, dat er naijver en misverstand onder bigen stadgenooten bestaat. De heer ten Boom heeft vele katholieken leeren kennen en was 'Oodoende in staat vooroordeelen omtrent de Boomschen op te helderen en weg te werken, ^ijn gouden hart leerde hem het goede bij de katholieken zien en hij was eerlijk genoeg om baarvan in het openbaar te getuigen, Laten wij den heer ten Boom de verzekering uws geven, dat hij om het geluk van dezen tachtig sten verjaardag door talloos velen benijd wordt, maar benijd, omdat die velen hartelijk hopen Ook eens in dergelijke gelukkige omstan digheden hun tachtigsten verjaardag te mogen vieren, een afgunst dus, die den heer ten Boom tot eer strekt. Voor den Haarlemschen kantonrechter had zich hedenmorgen te verantwoorden een 32- jarige trambestuurder, die op 7 Februari als wagenvoerder niet tijdig snelheid had gemin derd, waardoor een autobus was gegrepen en op zij geschoven. De aanrijding geschiedde op den hoek van den Raamsingel en de Houtbrug. Een 53-jarige chauffeur verklaarde, dat de autobus wel gedwongen was geweest op de trambaan stil te staan, omdat eenig verkeer van rechts passeeren moest. Toen de tram nog een 40-tal meters van de plaats der aanrijding verwijderd was, stond de bus reeds stil. De buschauffeur zelf had gedacht, dat de tram zou moeten stoppen voor een halte. Het was hierop neergekomen zei hij: Ik zei „stop" en de tram zei „bom." De ambtenaar gaf toe, dat het moeilijk was voor de tram tijdig te stoppen. Verd. had ech ter niet voldoende rekening gehouden met de gebreken van het vervoermiddel. Spr. eischte een geldboete van f 6. Mr. Witter, uit Amsterdam, de verdediger, betoogde, dat de buschauffeur het risico op zich had genomen door de trambaan niet vrij te laten. Hij vroeg vrijspraak, subs, ontslag van rechtsvervolging. De kantonrechter veroordeelde conform den eisch. In vervolg op ons eerste bericht omtrent den te houden Populairen Wielerwedstrijd voor Be stel-, Slagers- en Kruideniersjongens op Maan dag 1 Mei, kunnen wij nog mededeelen, dat de prijzen geëtaleerd zijn bij Daudey's Bloemen magazijn, Groote Houtstraat. De wedstrijd wordt georganiseerd door het Centrum-comité van de Ver. Koninginnedag onder technische leiding van de H.S.V. „De Kampioen." De deelnemers kunnen zich gratis laten inschrijven. Er mag op transport- of gewone fietsen wor den gereden. Medewerking wordt verzocht van de patroons om hun besteljongens dien mid dag vrijaf te geven, opdat zooveel mogelijk deelnemers mede kunnen doen. De start en finish komen in de Spanjaards laan en langs de route zal het publiek ruim schoots gelegenheid hebben de spannende ron den mede te beleven. Inschrijving dagelijks van 68 uur Kleine Houtstraat 138. Een wagen van ras en karakter Mr. Cornelissiraat 54 - Telef. 16270 Onder leiding van den heer J. Ph. H. Castri- cum had gisteravond in de Sociëteit „St. Bavo" een vergadering plaats van bestuurders uit de verschillende organisaties en vereenigingen, die haar steun en medewerking hadden toegezegd voor de te houden Dr. Ariëns-tentoonstelling. De heer Castricum heette alle aanwezigen wel kom en deelde mede, hoe het initiatief tot deze Tentoonstelling was uitgegaan van de Derde Orde afdeeling N. Groenmarkt, vervolgens be sproken was door de voormannen van Werklie denverbond, R. K. Drankbestrijding en Derde Orde en ter uitvoering werd overgenomen door het Katholiek Comité van Actie te Haarlem. Ver schillende Organisaties gaven gehoor aan den op roep, de andere zulien nogmaals gevraagd wor den, speciaal de godsdienstige vereenigingen, welke behalve van de N. Groenmarkt-parochie niet vertegenwoordigd waren. Na gewezen te hebben op het grbote nut der tentoonstelling, stelde de heer Castricum voor, namens het klein comité dat de eerste besprekingen gevoerd had, te benoemen als voorzitter van het uitvoerend comité Prof. Dr. A. M. A. A. Steger, als vice- voorzitter Mr. F. Vorstman, als secretaris den heer H. B. v. d. Sande, als penningmeester den heer Scholte en al,s algemeen functionaris den heer Castricum. De vergadering ging volkomen accoord met de samenstelling van het werk comité. Met een enkel woord wees Pater Staal O.F.M. er nog op, dat vooral het doel van de tentbon- stelling goed voor oogen moet worden gehouden: meer bekendheid geven aan de persoonlijkheid van Dr. Ariëns, die niet alleen van groote be- teekenis was voor Werkliedenverbond, R.K. Drankbestrijding en Derde Orde, maar voor heel ons Nederlandsche volk. En vervolgens: het wel slagen der tentoonstelling zal voor een zeer groot deel afhangen van de propaganda, welke ge maakt en met intense kracht doorgezet moet worden in de diverse organisaties en veree nigingen zelf om alle leden te begeesteren voor de figuur van Dr. Ariëns en voor een bezoek aan de tentoonstelling. Na nog eenige zakelijke en practisehe bespre kingen, betrekking hebbende op tijd, plaats, sa menstelling en bezoek der tentoonstelling, werd de vergadering onder dank aan de aanwezigen door den heer Castricum gesloten. De Haarlemsche Weer- en Sterrenkundige Kring, afd. Haarlem en Omstreken, zal op Vrijdag 21 April een vergadering beleggen in het Gebouw Ged. Oudegracht 104 des avonds 8.15 uur. Het programma bevat o.m. een lezing van E>r. J. E. Baron de Vos van Steenwijk met als onderwerp „Astronomische Herinneringen". Eveneens zal de heer A. Meddens spreken over „Storingen in de banen van Planeten en hun Wachters." Inlichtingen aan het Bureau van Politie, Smedestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. Autoped, Koster, Elzenplein 35; armband, Beversluis, Rijkssraatweg 105, Bennebroek; dameshoed, Westra, Middenweg 74; dameshor loge, Holzapfel, Gasthuislaan 127; kistje inh. thee enz., Schrijnemakers, Schip „Nooit Ge dacht", Leidschevaart t/. H.B.S.; passerdoos, Slager, H. J. Koenenstraat 14; portemonnaie met inhoud, Boelens, Pijntorenstraat 32; kin derschoentje, v. Riet, Elzenplein 50; Engelsche sleutel, Bur. v. Politie, Smedestraat; vulpen houder, Verhagen, Voorhelmstraat 50; vijl, Si- teur, Linschotenstraat 68 rd. Op Donderdag 20 April, des namiddags van 34 uur zal het orgel in de Groote Kerk door den heer George Robert bespeeld worden. Het programma luidt: 1. Toccata F dur J. S. Bach 2. Sarabande et Fughette F. Couperin 3. Fantaisie C maj. C. Franck 4. a. Puer nobis nascitur b. Plein jea L. Marchand 5. Adoratio et Vox Angelica Th. Dubois 6. a. Invocation b. Marche A. Guilmant Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: Keulen 89.20, Radio P. T. T. Nord 9.20—10.20, Parijs 10.20—11.35, Ned. Brus sel 11.3512.50, Fransch Brussel 12.501.20, Keulen 1.202.20, Diversen 2.203.20, Keulen 3.204.20, Fransch Brussel 4.204.50, Ned. Brussel 4.50—5.05, Radio P. T. T. Nord 5.05 5.20, Londen 5.206.20, Radio P. T. T. Nord 6.206.30, Keulen 6.307.35, Fransch Brussel 7.35—9.20, Ned. Brussel 9.20—9.30, Pauze 9.30 —9.35, Keulen 9.35—11.20, Berlijn 11.20—12.00. Programma 4: Ned. Brussel 88.20, Parijs 8.208.30, Diversen 8.309.35, Londen 9.35 11.20, Droitwich 11.202.15, Londen 2.15—2.35, Droitwich 2.35—4.05, Londen 4.054.20, Droit wich 4.205.35, Fransch Brussel 5.356.20, Droitwich 6.207, Londen 77.20, Droitwich 7.208.45, Pauze 8.458.50, Denemarken 8.50 9.20, Droitwich 9.2011.20, Denemarken 11.20 —12.00. Programma 5: 87 Diversen. 78 eigen gra- mofoonplatenconcert. Reginald Dixon speelt Potpourriën. Dixonland nr. 8. Viennese Memories of Léhar. The Gondoliers Blackpool songmixture nr. 10. Intermezzo: Lolita Song of songs When we meet again Komm' herab o Madonna Theresa. Vervolg Reg. Dixon: Through Southern Climes Waltz selection Dixon request Medley Dixon Hits nr. 26. 8.0012.00 Diversen. VI in ii iiiiiiii iiiiiiiiii in ii in mil Miitimi mini i ut ii in in iiiiii Hedenavond sullen de verkie- I zingsuitslagen iveer op de gewone manier voor de ramen van onze i bureaux aan de Nassaulaan be- kend worden gemaakt. Naarmate f de uitslag van de verschillende stembureaux binnenkomt, sal de stand worden gepubliceerd. Met deze publicatie zullen wij vermoe- delijk omstreeks Half 8 kunnen be- ginnen. Wij hopen omstreeks half I 10 den totaal-uitslag in de stad Haarlem te kunnen mededeelen. I Niet alleen de plaatselijke en ge- westelijke verkiezingsuitslagen wor- den bekend gemaakt, doch ook die van de groote steden en provinciën. Hoe de zetels in de Staten onder de partijen verdeeld zullen worden, 5 kan echter pas uitgemaakt worden, als alle uitgebrachte stemmen in i de geheele provincie bekend zijn. 1 Daar b.v. ook de uitslag van Texel binnen moet zijn, die traditioneel 1 zeer lang op zich laat wachten, I zullen wij de namen waarschijnlijk I eerst in ons Donder dag ochtendblad kunnen publiceeren. I Als inzet van het jaarlijksch bloemenfeest te Noordwijk aan Zee werden Dinsdag door kinderen namens de Noordwijksche scholen bloemen geplukt en op Paleis Noordeinde aan H. M. de Koningin aangeboden 't Gaat erg mak dit jaar. Dat was onwillekeurig de eerste indruk dien wij kregen toen wij vanmorgen langs de diverse stembureaux wandelden. Er stond een man, die op een bord een dam demonstreerde tusschen rollende fascistische golven, en er stond iemand met de leuze „Werk." En ze rookten samen een sigaret, terwijl het lentezonnetje scheen. Er was niemand, die kwaad keek naar den een, of kwaad keek naar den ander. Veel te mooi weer voor, overigens. En de menschen kwamen, hanteerden een rood potlood, en gingen. De man met de fascistische golven geeuwde en hunkerde naar iets sensationeels, dat maar niet wilde komen. Een draaiorgel jengelde „Violetta' en voor een groot bord met verkiezingsplakkaten ver telde een jongetje aan een ander jongetje dat hij Christelijk-Historisch zou stemmen, omdat hij dat schip zoo mooi vond. En er lachte iemand.... Zoo rustig als deze verkiezingen verloopen zal het wel niet al te dikwijls geweest zijn. Het actiefst zijn de propagandisten, die voor dag en dauw al in de weer waren om de ver kiezingen zoo perfect mogelijk te doen verloo pen. En de organisatie was dan ook inderdaad af. Het meest bleek dit wel uit het auto-ver voer van ouden van dagen, zieken en gebrek- kigen naar de bureaux. Alleen in het centrum waren vanmorgen vóór \2t uur reeds 150 personen met 14 auto's ver voerd. Vanmorgen voor 9 uur had men de auto's gesteld in dienst van hen, die in Haarlem in betrekking waren en elders moesten stemmen. Zoo vertrokken er vanmorgen auto's naar Den Haag, Schiedam en Delft met personen uit Haarlem en daarna werden Haarlemmers uit die plaatsen meegenomen om hier te stem men. Nu wachten we op den uitslag. Tot vanavond op de Nassaulaan. Het bestuur van de Nederlandsche Vereeniging Concertgebouwvrienden heeft prof, dr. Willem Mengelberg bereid gevonden, mevrouw Jo Vin cent, die op den Vrienden-avond van Zondag 23 April a.s. in de kleine zaal van het Concert gebouw te Amsterdam eenige liederen van Schu bert ten gehoore zal brengen, aan den vleugel te begeleiden. Ongetwijfeld zal voor deze wel zeer bijzondere muzikale gebeurtenis, waaraan ook het Rosa Spier-Quintet, bestaande uit mevr. Rosa Spier (harp), Everard van Royen (fluit), Maurits van A.s. Zaterdag 22 April zullen op het R. K. Sportpark te Heemstede de beslissingswedstrij den verspeeld worden van de G.L.O. afd. II, om uit te maken wie kampioen van deze afdeeling wordt. De tijdsduur dezer wedstrijden is bepaald op 2 x 15 minuten en zij zullen worden geleid door scheidsrechter Hoogewonink. Programma: St. Aloys.sch.St. Antoniussch. 2 uur. St. Elisabethsch.—St. Antoniussch. 2.45 uur. St. Aloys.schSt. Elisabethsch. 3.30 uur. Van afd. I is kampioen geworden Ged. Oude Gracht en van afd. II de St. Franciscusschool. Deze zullen met den kampioen van afd. II op Zaterdag 29 April om het kampioenschap van de geheele competitie spelen. Achilles neemt a.s. Zondag 23 April deel aan den grooten clubwedstrjjd op den weg, welke door de Amsterdamsche Wielerver. „Excelsior" wordt georganiseerd. De sterkste vereenigingen van Nederland nemen hieraan deel. Achilles start dit jaar met een keurploeg en heeft zeker kansen op een eervolle plaats. De volgende renners komen voor Achilles uit: J. Klinkenberg, P. Gruijters, J. Stet, B. de Vries, D. Claassen en C. Siebeiing. Reserve: B. Schel Bovengenoemde vereeniging hield haar jaar- lijkschen eierenwedstrijd. De A- en B-kl. reden 12y, K.M., C-kl. 60 K.M.. A-jun. 25 K.B.. B-jun 12 y, K.M, Ondanks den hevigen storm was de strijd zeer spannend. Doordat iBitbatsen en H van Es met pech te kampep hadden, startten zf bij de C-kl. De uitslag werd als volgt: 1. J. Smit tijd (72 K' K.M.) 2 u. 16 m. 18 sec., 2. Schelfout, 3. J. Jas, 4. C. de Gier, 5. B. Fen- nis, 6. J. Lasschuit, 7. Westbroek. 8. W. Fennls Banken en R. Taverne lekke band. C-kl. 60 K.M., 1. H. van Dijk, 1 uur 59 min. 16 sec., 2. B. Kleinhout, 3. K. Verbeek, 4. B. Boers- ma, 5. G. van Dijk,; v. Es, Matser en Fr. Jan sen pech. A-jun.: 1. C. Boersma, 51 min. 12 sec., 2. H. Taverne, 3. Bouilewijn. B-jun. 1. Tholen, 2. Hoorn, 3. Bron, 4. H. Jas. Voor de onderlinge clubcompetitie kwamen de volgende wedstrijden tot een uitslag: W. v. VoortG. Boxelaar 02 M. HertenC. Heerakkers 02 P. IJzermansG. Kraak 02 De stand luidt thans: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1 G. Eising 9 9 18 6 J. Lucas 8 5 1 2 11 3 Jac. Bosse 6 4 1 1 9 4 C. Heerakkers 5 4 1 8 5 M. Herben 8 4 4 8 6 P. Kraak 8 3 1 4 7. 7 W. v. Voort 8 3 5 6 8 L. E. v. Schie 8 3 5 6 9 T. v. Voort 9 3 6 6 10 G. Boxelaar 6 1 1 4 3 11G. Zeeuwe 3 2 2 12 P. IJzermans 8 2 6 4 Maandag' a.s. 24 April wordt er bij bovenge- noemde vereeniging een groote propaganda- avond gehouden. Er blijkt nu reeds een geweldige belangstelling voor te bestaan, gezien ce infor maties. Verschillende punten zullen ten berde worden gebracht, o. a, opening der motto's, prop.woord door den voorzitter van de Ned. R. K Dambond, evenals door den heer Bosse Jzn., vcorzitter van H.R.K.D. en van den Haarl. R. K. Dambond, etc. Tevens is er gelegenheid tot vragen stellen opgave van nieuwe leden. De toegang is voor iederen R. K. damliefhebber kos teloos. De aanvang is bepaald op half negen, Begijnehof, Kosterswoning achter de R. K. kerk. den Berg (viool), Hans van den Bosch (alt viool) en Samuel Brill (violoncello) zal mede werken, een meer dan gewone belangstelling bestaan. Niet-leden, die dezen avond wenschen bij te wonen, dienen zich tijdig als Concertgebouw- Vriend aan het secretariaat Bernard Zweers- kade 20 te Amsterdam te melden. Esperanto: Wood, W„ Blua Sango Simsom. D., La morea perlo Weddingen, V. L. van Sub la vitra Kupolo. Nederl. romans: Fargo, L., Boekenwurmen Fabricius, J., Kasteel in Karinthië Mens, J., Mensen zonder geld Otherdahl, J.. De wereld groeit 't Sas, H., Irisis. Fransche romans: Genevoix, M., Bernard Vincent, R., Blanche Meersch, M. v. d„ L'Empreinte du Dieu. Kunst: Bruyne, E. de, Albert Servaes en de Vlaamsche vroomheid Vincent van Gogh, Leben und werk Cartwright, J. Raphael Hoffmansthal, H. v., Der Tod des Tizian. Godsdienst: Lampen, W., Wïllibrord en Boni- fatius Maes, J. D. M., De Paus Nolet, W., Middeleeuwsche kerkinstellingen Stoks, M., Een man van vorstelijk karakter Weismantel, L., Meneer Vincent Berghe, B. H. v. d., Chrysostomus de groote redenaar. De uitleen is geopend van 10 tot 12.30 en van 2 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur, dagelijks, be halve op Maandag, op welken dag de bibliotheek des morgens gesloten is. Er heeft zich een eere-comité gevormd om Lodewijk van Deyssel ter gelegenheid van zijn 75en verjaardag te huldigen. Heyme Vis, kunst schilder te Haarlem, heeft het voorzitterschap op zich genomen. Leden zijn: dr. J. Kalf, di recteur van de Rijksmonumentencommissie te Den Haag, de heer P. J. de' Kanter, voorzitter van het Algemeen Nederlandsch Verbond te Den Haag, en voorts de directies der N.V. Men- singhVisser te Den Haag, N.V. Erven Loosjes en H. A. Mul, comm. vennootschap, beide te Haarlem. Het secretariaat is gevestigd President Steyn- straat 39, Haarlem. i Op Zondag a.s. is het 55 jaar geleden, dat H. v. d. Westen en L. Zuiderduin in het huwelijk traden. Momenteel woont het echtpaar in de Ursulastraat 15 zwart, waar de beide oudjes een groote populariteit genieten. De buren hebben er dan ook voor gezorgd, dat er een eerepoort wordt geplaatst, en dat St. Caecilia het echtpaar op Vrijdagavond om kwart over 8 een serenade aanbiedt. Bovendien wil men het jubileerende paar, dat in niet zeer rooskleurige omstandigheden ver keert, een cadeau onder enveloppe aanbieden. De omwonenden doen een beroep op de mild dadigheid van de Haarlemmers, om de kosten te helpen bestrijden. Giften worden zeer gaarne ingewacht bij den heer G. Dannijs, Ursulastraat 6. Bovengenoemde vereeniging van Postduiven- liefhebbers hield een wedvlucht pp Zondag 16 April vanaf Amersfoort. Afstand 56 K.M. Dui ven los 8 uur. De prijzen werden behaald als volgt: P. J. R. Vergers 1, 5, 7, 8, 9, 12, 13; H. Ven broek 2, 6, 16; P. de Wilde, 3, 10, 11; T. Luikel Jr. 4, 17; C. Hirs 14; J. Kuperus 15. Eerst getoonde duif 9 uur 42 min. 29 sec. Laatstgetoonde duif 10 uur 1 min. 9 sec. Den leden, die zich hebben opgegeven voor deelname aan den 24 uurs-oefenrit der Vrij willige Burgerwacht Amsterdam op 21 en 22 April 1939, wordt medegedeeld, dat deze rit niet doorgaat. Dit waren wij reeds 200 jaar geleden. Gebouw SL Bavo: Melkhandel St. Joseph, 8.30 uur; Proza, 8 uur; Best. Spoorwegpers. 8 uur; Ledenverg. Trampersoneel, 8 uur; San. Gr. en Fr.-handel, 8 uur. Stadsschouwburg: „Illusies", (boven 18 jaar), 8.15 uur. Gem. Concertgebouw: Simavi-kunstavond, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Studio Meyboom, Zijlweg 86: Expositie kleu renfoto's 210 uur. Gr. Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Rembrandt: „Vrouwengevangenis", 2.30, 7 en 9.15 uur (volwassenen). Cinema: „Schoppenvrouw" en „Vallei der reuzen", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De onsterfelijke wals", 2.30, 7 en 9.15 uur (volwassenen). Frans Hals: „Jij en ik", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviac: „Kara-ben-Nemsi", 2.30, 7.15 en 9.15 uur (boven 14 jaar). De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Duym en Keur, Keizerstraat 6; Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30; Marnix-apotheek, Marnixstr. 65. Steeds geopend zijn: C. E. Schotsman, Bin nenweg 206208; Elswout-apotheek, Bloemen - daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, telef. 28197. De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale HAGEMAN JGED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 HAARLEM De vereeniging tot bevordering der Aquari um- en Terrariumkunde in Haarlem en Om streken zal, op Zaterdag 10 en Zondag 11 Juni, een congres houden, waarbij 400 a 500 aquari umliefhebbers uit Nederland, Engeland, België en Duitschland aanwezig zullen zijn. Dit congres zal plaats vinden in Hotel Res taurant Brinkmann, terwijl men ook de be schikking heeft gekregen over het Rembrandt- theater, waar des Zondagsmorgens aquarium- en terrarium-films vertoond zullen worden. Ook bevat het programma o.m. een causerie van Dr. Jac. P. Thijsse. Ter voorbereiding van dit congres zal het "be stuur op Maandag 24 April een vergadering be leggen waarop eenige voornaamste punten be sproken zullen worden. Ook hoopt de veree niging in de maanden Juni, Juli en Augustus een tentoonstelling te organiseeren, welke gehouden zal worden in „Het Pannekoeken- huisje" Thijsse's Hof te Bloemendaal. Getrouwd: 19 April: H. van Dijk en G. M. Vossen; L. Verslagen en A. F. E. M. Runs; C. H. Lotters en T. Rietbergen; H. C. van Baten burg en C. M. Portegijs; A. Wassenaar en C. A. v. d. Sanden; O. J. Schabbang en E. Tromp: W. Feringa en C. Broekhof; W. F. v. d. Spil en M. Rheenen; J. van Duijn en A. Koelemij; H. J. Philippo en P. A. Spijk; A. Doornbosch en C. Ruttinger; O. v. d. Hoek en M. Vaas; A. M. Roozen en C. P. J. M M. Janssen. Ondertouwd: J. J. S. Rooseboom en M. Koe- lemijer; J. W. Spoor en J. M. Herkes; W. H. van Slooten en A. E. Bottu; P. v. d. IJkhof en T. R. Kort; D Toepoel en B. G. Geurts; G. A. J. Neijssen en C. M. Karenbeld; P. v. d. Park en M. C. Oudhuis; C. P. Aarsen en M. C. Lo- wis; A. L. van Waasdijk en W. C. A. Weijers; A. T. de Greef en S. M. Rijst; J. Aletrino en R. de Vries; G. Markus en M. S. Rieu; C. Sluis en R. H. Eikerbout; D. Bossen en M. Visser; E. Lan en G. H. Dieck; W. K. de Jonge en G. Hirs; H. R. Mulder en E. Eisveld; H. J. Th. Kleen en H. Dziuk; J. J. Heerens en A. Koenekoop; C. Hangjas en D. A. Spaargaren; A. Coop en A. D. Prinsen; H. A. Bijnsdorp en A. E. G. W. Schraders; C. Kammeijer en J. G Buis; N. M. M. J. Mathot en M. H. de Nijs Geboren: 18 April: M. A. M. Winkler Prins Le Coultre, z.; 16 April; W. A. Rutten-Mone, z.; 16 April J. LotteringCamfferman, d.; 18 April: T. J. van OphemHaak, d.; 17 April; C. T. Rooijakkersvan der Meij, d.; J. RaarDreijer, z.; 18 April: E. J. Leenhoutvan Dragt, z.; G- BakkerBont, d. Overleden: 18 April: W. van Dijk, 81 jaar, v. Marumstraat; 17 April: W. den Hartogh, 78 j., Oranjekade; 16 April: J. Persman, 81 jaar, Lombokstraat; 17 April: J. Hinloopen, 53 jaar, Koningineweg; 18 April: H. Schutte, 75 jaar, Zoetestraat. Hoe ver reclame-ballonnen kunnen komen, biijkt uit een ingezonden stuk in de Daily Ex press, waarin een lezer uit Norwich schrijft, dat een ballon van Huf's schoenenmagazijn in zijn tuin is geland.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5