Washington weet niets van boodschap aan Tokio iiii Goebbels huldigt den Fuehrer Mussolini spreekt begin Mei Vuur op de Paris is gebluscht SN BRITSCHE GARANTIES VOOR CHINA DE BAROMETER Nl DONDERDAG 20 APRIL 1939 De N.S.D.A.P. biedt Hitier een aantal brieven van F reder ik den Grooten aan Hü is in zekeren zin de meest vooraanstaan de garant van de nieuwe orde in Europa. De kaart van Europa is in groote mate ten gunste van Duitschland veranderd, en die verandering heeft zich zonder bloedvergieten voltrokken. Zij wil slechts vrede stichten in een Europeesch gebied, waar gevaar voor een Europeeschen oorlog bestond. Thans is het groot-Duitsche rijk in verstrekkenden zin van het woord ver werkelijkt. Joego-Slavië en Hongarije Verhouding wordt Zaterdag te Venetië besproken Incident" bij audiëntie van den H. Vader Geloovigen omringen den Paus en kussen Zijn ring Het Weer urn Chineesch offensief voortgezet Zware gevechten worden geleverd om Koeling Een uiteenzetting door Bonnet Gezant uit Belgrado bij Hitier Goering ontvangt den Roemeen- schen minister Gafencoe RAZZIA ONDER ARABIEREN TE HAIFA Halifax verklaart dat Spanje geen ongerustheid hoeft te wekken Engeland wil vrede handhaven Halifax spreekt in het Hoogerhuis Geen agressie of omsingeling Rome en Berlijn zullen aan Roose velt waarschijnlijk geen tegen voorstellen doen Panamakanaal wordt verbeterd IJsland niet vergeten I I is Mm De grens tusschen Gibraltar en het Spaansche gebied worden streng bewaakt, terwijl een scherpe con tröle wordt uitgeoefend i De oorzaak van de ramp heef t men nog niet kunnen vaststellen Waardevolle lading werd gered Alle opvarenden gered FICTIEVE LEVERINGEN AAN LINKSCH SPANJE Koopman van oplichtingen verdacht Te Parijs zijn uitgebreide maatregelen genomen 'tegen luchtaanvallen. In vele gebouwen zijn zakken zand als bescherming tegen brandbommen opgeslagen BERLIJN, 19 April. (D.N.B.) Rijksminister Goebbels heeft ter gelegenheid van Hitler's vijftigsten verjaardag een radiorede gehouden, waarin hij onder meer zeide, dat de naam Adolt Hitier thans voor de geheele wereld een politiek program befceekent. Hitier heeft een nieuwe richting aangegeven voor de historische ont wikkeling, niet alleen van Duitschland, maar van de geheele wereld. Het geheele Duitsche volk straft het ge schreeuw der democratie met souvereine ver achting. Het rijk staat in de schaduw van het Duitsche zwaard. In de nationale veiligheid, die door de weermacht gewaarborgd wordt, bloeien economisch leven, beschaving en volksleven. Ook wordt bericht dat by gelegenheid van den officieelen gelukwensch der N.S.D.A.P. in de nieuwe Rijkskanselarij de plaatsvervanger van den Fyehrer, Jtudolf Hess,, aan Hitier .als geschenk der partij een verzameling aanbood, bestaande uit 50 brieven van Frederik den Grooten. - De zeldzame collectie werd overhandigd in een kunstig bewerkten band, waarin op het ti telblad de .woorden staan: „Aan den Fuehrer bij zijn vijftigsten verjaardag op 20 April 1939. In naam van zijn beweging. Rudolf Hess." Naar verder gemeld wordt heeft de Rijks verzekeringsdienst ter gelegenheid van Hitler's 50en verjaardag een beirag van 12 millioen ryksmark bestemd voor doeleinden van gezond- heidsvoorzorg. ROME, 19 April (Havas) Zaterdag zul len te Venetië besprekingen worden gehou den tusschen graaf Ciano en Markowitsj, den minister van Buitenlandsche Zaken van Joego-Slavië. Deze besprekingen zullen een toenadering tusschen Hongarije en Joego- Slavië behandelen. Verder bericht Havas dat de Britsche ambas sadeur te Rome, Lord Perth, vandaag den Ita- liaanschen minister van Buitenlandsche Zaken een afscheidsbezoek bracht. Begin volgende week zal Lord Perth definitief Rome verlaten. Onze Romeinsche correspondent seinde dd. 19 April: Paus Pius XH heeft hedenmorgen Zijn eerste werkelijke openbare audiëntie verleend aan on geveer 500 jonggehuwde paren en een duizend tal geloovigen, waaronder 150 leden van de Ka tholieke Vrouwenbeweging in België. Of nu andere openbare audiënties zullen volgen met de regelmatigheid, welke onder Paus Pius XI werd betracht is de vraag. Aanvankelijk moet dit niet in de bedoeling van den H. Vader heb ben gelegen. Het voornemen van den Paus was immers om meer liturgische plechtigheden te celebreeren om op deze wijze aan zooveel moge lijk geloovigen Zijn zegen te kunnen geven. De openbare audiëntie van heden gaf een herhaling van het .Incident", dat voorviel op de jJ. verleende audiëntie aan de leden van de Unie van Katholieke Vrouwenbonden, die te Rome in congres bijeen waren. Ook nu zag de H. Vader, toen Hy Zijn troon verliet, zich plot seling omringd door de jeugd van de Belgische vrouwendelegatie, die Hem zijn ring kuste. De H. Vader schreed tusschen de geloovigen door de zaal uit en, waar Hij niet kon weerstaan aan den aandrang van de geloovigen, die den gan se hen tijd juichten en applaudisseerden, gal VOOR HET GEHEELE LAND: Iets warmer dan gisteren, licht tot half bewolkt, droog weer, zwakke tot matigen veranderlijke wind. I ALGEMEENE VOORUITZICHTEN: 1 Mooi voorjaarsweer. Hij zooveel mogelijk aan allen gelegenheid Zijn ring te kussen. Het Giornale d'Italia van hedenavond pu bliceert een drietal verklaringen van, zooals het blad hen noemt, de „hoofden der drie Al- baneensche culti", nl. de Katholieken, Ortho doxen en Mohammedanen. In deze verklaringen wordt de nieuwe toestand volmondig toege juicht. De verklaring der katholieken geschiedt bij monde van Mgr. Bumci, ex-regent van Al banië en bisschop van Alesste. Mgr. Bumci ver klaart dat eerst nu het land den weg kan vin den naar voorspoed en beschaving. De positie der katholieken noemt hij, vanwege de conci- liatie, geprivilegieerd. TSJOENGKING, 19 April. Naar het Chinee- sche Persbureau meldt ondernemen de Chinee- sche troepen op de grens van Kiangsoe en Anhwei een algemeen tegenoffensief,, waartoe de Japanners ruim 10.000 man concentreeren, ten einde Woehoe, de handelsstad van de pro vincie Anhwei, te verdedigen. Uit Kweiling wordt gemeld, dat 8.000 man Japansche troepen van vier zijden tegenaanval len ondernemen op Tsengsjing in Oostelijk Kwantoeng, doch dat de Chineezen hen met zware verliezen weten te verdrijven. Voorts wordt melding gemaakt van zware gevechten om het bergoord Koeling. Zes Ja pansche vliegtuigen zouden daarbij meer dan tien bommen hebben laten vallen op hun eigen stellingen waarbij ruim honderd Japansche of ficieren en manschappen gedood en twintig ge wond zyn. PARIJS, 19 April (Havas). In de kamer commissie voor buitenlandsche zaken heeft minister Bonnet een zeer uitvoerig en volledig overzicht van den internationalen toestand ge geven. Hij zeide onder meer, dat volgens de door hem ontvangen inlichtingen de te Alicante vastgehouden Franschen onverwijld in vrijheid gesteld zouden worden. Hij bracht verslag uit over zijn besprekingen met Chamberlain en Halifax, die hebben geleid tot de verstrekking van garanties aan zekere landen, en zinspeelde op de besprekingen, die thans tusschen Polen en Roemenië gevoerd worden en de verzekering van de wederzijdsche veiligheid ten doel heb ben. Frankrijk wenscht en verwacht steeds vriendschappelijker betrekkingen met Turkije Dit heeft de verzekering gegeven, dat het het Sandjak niet met geweld zal bezetten. De on derhandelingen met Rusland worden gevoerd op een basis, die betrekking heeft op meer dan een eenvoudig luchtpact. Volgens leidende kringen te Burgos, aldus de minister, beteekent de toetreding van Spanje tot het anti-Komintern-verdrag geen aanslui ting bij de spilmogendheden, maar zou zij eer der als een uiting van zuiver ideologische strek king beschouwd moeten worden. BERLIJN, 19 April (D.N.B.). Hitier heeft heden in tegenwoordigheid van Von Ribbentrop den nieuwen Joegoslavischen gezant Ivo An- dritsj ontvangen, die zijn geloofsbrieven over handigde. In de bij deze gelegenheid gewisselde toespraken werd de nadruk gelegd op de harte lijke en vriendschappelijke betrekkingen tus schen beide volken. Vérder meldt D.N.B. dat minister Goering vanmiddag den Roemeenschen minister van Buitenlandsche Zaken Gafencoe heeft ont vangen. HAIFA, 19 April. (Reuter). In de afgeloopen 24 uur is hier een groote razzia onder de terro risten gehouden, waarbij 250 Arabieren, waar onder vele bekende terroristen, zijn gearres teerd. WASHINGTON, 19 Aprii (Reuter). Naar aanleiding van het bericht over een bood schap van Roosevelt aan Japan (waarover wij in een deel onzer vorige oplage melding maakten) hebben zoowel het Witte Huis als het Staatsdepartement verklaard, dat zjj daarvan niets afweten. Een ambtenaar uit het Staatsdepartement zeide, dat de Vereenigde Staten reeds lang ge reed zijn om met Japan en andere staten een conferentie te beleggen teneinde het conflict in het Verre Oosten tot een oplossing te bren gen. Reeds op 31 December j.l. was door Washington met dit doel een nota naar Tokio gezonden, maar hierop was nog geen antwoord ontvangen. Verder werd, naar United Press aan haar bla den meldt, de Chineesche ambassadeur te Lon den, Kwo Tai-tsji, door den Britschen minister van Buitenlandsche Zaken, lord Halifax, ont vangen. Hierbij is voor het eerst gesproken over de mogelijkheid van uitbreiding der Britsche garanties tegen agressie in het Verre Oosten. Ook in het Lagerhuis zal deze kwestie aan geroerd worden. Het Labour-lid Henderson zal namelijk vandaag den premier de vraag stel len, of de Britsche regeering wil overwegen China en andere landen in het Verre Oosten in het stelsel van non-agressie-accoorden op te nemen. In een toelichting op die vraag heeft Hen derson aan United Press verklaard, dat hij van meening is, dat het collectieve veiligheidsstel sel, wil het doeltreffend zijn, niet alleen voor Europa, maar ook voor het Verre Oosten moet gelden. De Komintern-as reikt immers ook tot Azië. Henderson wil Japan niet van een dergelijke overeenkomst uitsluiten en dit land evenmin omsingelen. Hij zou het integendeel zeer toe juichen, indien Japan eveneens toetrad. Het groote voordeel van collectieve veiligheid is, dat iedereen daaraan kan deelnemen, terwijl de oude accoorden beperkt waren. LONDEN, 19 April (Reuter). De opmerkingen van verschillende sprekers in het Hoogerhuis zijn door minister Halifax beantwoord. Stra- bolgi had gezegd, dat er gevaar kan bestaan voor een plotselingen aanval op Britsche koop vaarders op alle zeeën. Halifax verklaarde, dat deze aangelegenheid de volle aandacht der re geering heeft. Ten aanzien van de geruchten over troepenbewegingen in Spanje zeide de mi nister, dat men heeft te doen met een demobi lisatie van het Spaansche leger, zoodat een groot deel der troepenbewegingen natuurlijk is. Er behoeft geen ongerustheid te bestaan. Op grond van de ontvangen inlichtingen behoeft niet al te veel geloof te worden gehecht aan de ge ruchten over den aanleg van versterkingen door Duitschers bij de Fransche grens in Spanje. De voornaamste beginselen der Britsche bui tenlandsche politiek kunnen worden samenge vat in enkele woorden: handhaving van een werkelijken vrede in de wereld en bescherming van de wettige belangen van Britsche onderda nen in het buitenland. Ten aanzien van de ver zwakking van den Volkenbond gaat geen mo gendheid geheel vrij uit. Een van de betreurens waardige gevolgen van die verzwakking is, dat de landen, welke niet tevreden zijn, thans de beginselen verwerpen, met behulp waarvan men de volkerengemeenschap had willen besturen. Er is thans geen gemeenschappelijkheid van be grippen bij de gesprekken tusschen de landen. Wij bedoelen niet hetzelfde, wanneer we het zelfde zeggen. De regeering heeft getracht deze ontwrichting der internationale betrekkingen en dit conflict der ideologieën te vermijden. De hoop, dat na September 1938 door onderhande lingen een algeheele regeling tot stand zou ko men, is teleurgesteld. Het is een van de moei lijkheden dat de regeering, wanneer zij bespre kingen voorstelt, van zwakheid beschuldigd wordt, en wanneer zy zich besloten toont d« Britsche belangen en de beginselen, waarop de maatschappij rust, te verdedigen, het verwijt van agressieve bedoelingen te hooren krijgt. Desniettemin zette de regeering haar streven voort, tot het door de Duitsche militaire actie tegen Tsjecho-Slowakije duidelijk werd, dat de basis van wederkeerigheid voor een dergelijke politiek op dit oogenblik niet bestaat. Het is een fantastische bewering, dat de beraadslagingen, waarmede wij een begin hebben gemaakt, en de garanties, welke wij verstrekt hebben, eenige agressieve bedoe ling hebben. Het geroep van omsingeling ls met duidelijke bedoelingen aangeheven. Een dergelijke gedachte zou bij de Britsche re geering nooit opkomen: zij zou in strijd zijn met het Britsche beginsel .leven en laten leven". De Britsche regeering heeft niet het verlan gen de nationale welvaart van welken anderen staat ook, te bedreigen. Zij hoopt dat de thans aanvaarde politiek van weerstand tegen verdere agressie op den duur zal leiden van het stre den naar agressie tot vriendschappelijke be spreking. Ten aanzien van Rusland zeide de minister niet meer te kunnen mededeelen dan dat de onderhandelingen met dien staat worden voort gezet. Halifax zeide verder, dat geen enkel land moeilijkheden heeft gehad bij het verkrijgen van grondstoffen uit het Britsche Rijk, tenzij het welbewust zichzelf rantsoeneerde ter wille van de oorlogsindustrie. Ongelukkig gaven sommigen de voorkeur aan andere methodes dan vrije be sprekingen, en dat laat ons geen keus: wij moe ten voortgaan met onze kracht te vergrooten. Halifax betuigde nogmaals zijn instemming met de boodschap van Roosevelt en zeide, dat de Britsche politiek steunt op het beginsel, dat de rechten van kleinere landen niet door ster kere terzijde mogen worden geschoven en dat het geweld niet de beslissende factor in het verkeer tusschen de volken mag zijn. Indien ooit een oorlog zou uitbreken, zou dat, voor zoover het Engelsche volk betreft, slechts veroorzaakt worden, doordat men beseft, dat er geen ander middel was om waarden, die men zelfs belang rijker dan het leven acht, te verdedigen. ROME, 19 April. (Havas). Vernomen wordt, dat Mussolini zich in de eerste helft van Mei naar Turijn zal begeven, waar hij een belangrijke rede zal houden. In het „Giornale d'Italia" verklaart Gayda dat niet verwacht moet worden, dat Rome en Berlijn met tegenvoorstellen op de boodschap van Roosevelt zullen antwoorden. Tegenvoorstellen, zoo zegt hij, worden gedaan tusschen partijen die op voet van gelijkheid en wederzijdsch vertrouwen staan. Gayda ontkent, dat Italië op instructies uit Berlijn zou hebben gewacht voor het antwoord, dat door middel van de pers op de boodschap moest worden gegeven. Hij komt tot de conclusie dat Roosevelt „de zaken in Europa laat, zooals zij waren". ROME, 19 April (Havas). Mussolini zal Donderdagmorgen mededeelingen doen over de tentoonstelling» die te Rome in 1942 wordt ge houden, en daarbij mogelijk ook gewagen van den toestand in Europa. De rede zal worden uitgezonden. WASHINGTON, 18 April. (Havas). De com missie voor de koopvaardij van het Huis van Afgevaardigden heeft een wetsontwerp goed gekeurd, dat voorziet in de opening van een crediet van 2771 millioen dollars ter verbete ring en verbreeding van het Panama-kanaal. Vijftien millioen dollar zijn beschikbaar ge steld voor het op 1 Juli 1939 beginnende jaar. WASHINGTON, 19 April (Havas) Het De partement van Buitenlandsche Zaken der V. S. heeft medegedeeld, dat men geen beteekenis moet hechten aan het weglaten van IJsland in de Hjst van landen, welke is opgesomd in de boodschap van Roosevelt. De Vereenigde Staten stellen het meest vriendschappelijke belang in IJsland, doch dit land berindt zich niet op hef Europeesche continent, noch in de onmiddel lijke nabijheid hiervan. ■fis r% Si S3' P|.g| Hitier heeft eenige dagen in Oostenrijk vertoefd. De Füfurer bij het slaan van een brug te Kr ems aan den Donau HAVRE, 19 April (Havas) Het wrak van de Paris ligt voor de Johanneskade op de bakboordzijde en de stuurboordschroef steekt boven water uit. De stedelijke brand weer, de havenbrandweer en de brandweer van de Compagnie Générale Transatlantique bestrijden nog de weinig omvangrijke vuur haarden, welke zich kenbaar maken door|| lichte rookwolken, die uit de patrijspoorten opstijgen. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat de sieraden ter waarde van 75 millioen francs en het goud, dat zich aan boord be vond, zijn gered, evenals tien Amerikaansche vliegtuigen, welke nog aan boord waren. Te vijf uur in den ochtend scheen men den brand meester en leek het schip gered, doch tusschen 9.20 uur en half tien vanochtend raakte het schip bij eb, door het bluschwater, dat naar binnen was gepompt, uit het even wicht en kapseisde. De ligging van het wrak belet de Normandie niet het droogdok te verlaten, doch men zal verplicht zijn de masten van de paris af te zagen eh andere deelen te demonteeren. Te half twaalf was het vuur gebluscht. Het onderzoek naar de oorzaak van den brand is niet gemakkelijk. Men weet niet of deze ge legen is in kortsluiting of kwaadwilligheid. De deskundigen van het ministerie van Koopvaar dij, die afgaan op de getuigenissen van de ma trozen en bakkers aarzelen tusschen deze beide veronderstellingen. De prefect van het departe ment Seine Inférieure veronderstelt kwaadwil ligheid. Er is twee en een half uur verloopen tusschen het tijdstip, waarop de bakkers de bakkerij hebben verlaten en waarop de wacht dienst den brand ontdekte, zoodat het mogelijk is, dat iemand de bakkerij binnen is geslopen en een helsche machine heeft geplaatst. De directeur van de Sureté Nationale heeft verklaard, dat de buitengewone veiligheids maatregelen aan boord van de „Paris" niet waren genomen op grond van feiten, welke een aanslag deden vermoeden, doch overeenkomstig de maatregelen, welke in iedere haven worden genomen in tijden van diplomatieke spanningen Bij controle is gebleken, dat geen der opva renden van de Paris verdwenen is. De omgeving van het wrak is door de politie afgezet, doch achter de afzetting heeft zich een aanzienlijke menigte verzameld. De opwin ding in de stad is zeer groot. Twee feiten staan vast, n.i. dat de brand is uitgebroken in de bakkerij en dat het eerste alarm te 22.25 uur is gegeven. Verder wordt het meest strikte stil zwijgen bewaard en alleen niet te controleeren geruchten doen de ronde. De politie heeft ont kend dat vannacht een helsche machine aan boord van de Normandie zou zijn ontdekt. Tenslotte meldt Havas uit Parijs, dat de bak kers van de „Paris" tijdens een ondervraging hebben toegegeven, dat zij bij het verlaten van de bakkerij een met kolen gestookten oven heb ben laten branden. Men is echter van meening, dat deze nalatigheid alléén den brand niet kar» verklaren. Een Haagsche koopman, New Yorker van ge boorte, stond terecht wegens een drietal oplich tingen, gepleegd ten nadeele van twee Amster- damsche kooplieden. Hij zou de menschen hebben voorgespiegeld, dat hij secretaris gedelegeerde van de Campsa, officieele inkooporganisatie van de vroegere Re- publikeinsche regeering van Spanje was. Wa pens, verbandmiddelen en gecondenseerde melk zou hij aldus de dagvaarding hebben kun nen leveren aan de vroegere Spaansche regee ring. De twee benadeelden hadden zich door verdachte laten overhalen hem geld te verstrek ken voor het bestrijden van onkosten of het ma ken van een reis. Van zaken doen kwam echter niets en tenslotte volgde aangifte bij de Justi tie. De man is reeds driemaal veroordeeld wegens verduistering, diefstal en oplichting. In groote trekken ontkende verdachte. Wel had hij gepoogd zaken te doen, maar dat was uitsluitend in opdracht van iemand anders ge weest. Geen oogenblik, zoo zeide verd., heb ik de bedoeling gehad iemand op te lichten. Wat er allemaal in de dagvaarding staat heb ik nooit gezegd, wel heb ik van B. een chèque van 300 gekregen om zaken te doen. De eerste getuige was de handelaar In ver- bandstoffen B. Verdachte had hem gevraagd of hij een partij verbandwatten kon leveren voor In het stemhokje We hebben als kiezers in het hokje gestaan en hebben het opens vakje naast den naam onzer keuze inge vuld. Voor den een was dit vervullen van een plicht een peuleschilletje: je zag zóó den gersten" naam van „on ze" lijst en klaar was het. Maar voor anderen werd het een heele uitzoeke- rij; waar en voor wien en hoe men het potlood moest hanteeren! De een hanteerde het potlood met een humo- ristischen glimlach, de ander mei een besef van den vollen ernst, allen naar we hopen en vertrouwen met den vasten wil den plicht te vervullen als staatsburger en lid onzer katholieke staatspartij. Plicht! Is plicht ooit zóó makkelijk? Onze keuze was waarlijk niet moeilijk en de handeling die van óns gevraagd werd bleek o zoo gemak kelijk. Hebt u uw plicht goed vervuld? Indien dit onverhoopt met een „neen" beantwoord moet worden hebt u nog een goede gelegenheid tot gedeelte lijk herstel van uw verzuim. Straks komen de raadsverkiezingen. Doe dan uw plicht. het toenmalige Republikeinsche Spanje; hy gaf voor secretaris te zijn van de Campsa, de offi cieele inkooporganisatie der Rep. regeering. Di rect had getuige getelefoneerd met een fabrikant van verbandstoffen. Na lang heen en weer pra ten zou verd. 200.000 rollen verbandstoffen af nemen voor 104.000, maarverdachte moest noodzakelijk besprekingen voeren te Parijs, om de zaak af te kunnen wikkelen. Hij had dringend f 300 noodig voor zijn Parijsche reis en getuige had zich over laten halen een chèque voor dit bedrag af te geven aan verd. Van zaken wad echter niets gekomen. Getuige had lang gewacht en tenslotte had hij geïnformeerd bij het Spaansche consulaat. De consul had de zaak „zwendel" genoemd. Getuige had toen aangifte gedaan. Verd.: Dat kan ik zoo niet gezegd hebben, want de Campsa kocht geen verbandstoffen, doch alleen maar levensmiddelen. Het was de Secours Populair te Parijs, die verbandstoffen wilde koo- pen. Getuige: Daar is heelemaal niet over gepraat. Verdachte (tot getuige): U kon de order niet eens plaatsen. Getuige: En u hebt u uitgegeven voor secre taris van de Campsa. Verdachte: Fantasie. Ook over een reis naar Parijs heb ik nooit gesproken. De vader van den eersten getuige bevestigde de verklaringen van zijn zoon. Zijn verklaring is aanleiding tot scherpe debatten tusschen ge tuige en verdachte. Deze riep uit: ,,'t Is mijn verleden, dat'mij kwalijk wordt genomen, en nu denkt iedereen maar dat ik lieg." Een volgende getuige had 350 aan verdachte ter hand gesteld. Hij zou aldus verklaarde ge tuige goede zaken met verd. hebben kunnen doen. Verdachte had hem verteld, dat hij groote hoeveelheden geweren van de Hembrug kon ver- koopen aan Spanje. Maar er moesten eenige ambtenaren worden gestopt Daarvoor had hij 600 noodig en hy bezat slechts ƒ250. Getuige liet zich overhalen 350 af te dragen aan verdachte, temeer daar deze hem voorspie gelde, dat er 11.000 kon worden verdiend en hij verdachte had bovendien nog ƒ1160 te vorderen van de gemeente Bergen op Zoom voor geleverde gasmaskers. Ook had getuige hem bewogen ƒ550 af te staan voor een reis naar Londen. Verdachte had getuige n.l. verteld, dat hij gecondenseerde melk kon leveren aan Spanje. Daarvoor moest een schip te Londen worden gecharterd. Verdachte wond zich hevig op. Hij noemde ge tuige een leugenaar, een schurk en een oplich ter. Bij het debat werden vele namen in het geding gebracht, w.o. die van een Amsterdam- schen notaris, die door de verdediging was ge dagvaard, doch die niet was verschenen. In ver band hiermede verzocht de verdediger, mr. Is. Maarssen aanhouding van de zaak. De verdere behandeling werd uitgesteld tot 17 Mei a.s. Stand op Donderdag 1 uur van.: 776.S Vorige stand: 776.6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2