Franco spreekt te Cadiz New-Yorksche Beurs stoomvaartlijnen DONDERDAG 20 APRIL 1939 Goering en Ciano zullen parade te Madrid op 15 Mei bijwonen Duitsch vliegtuig bij Luik aangehouden Pierlot volgende week voor het Parlement De ambassadeur van België in Spanje Wereldtentoonstelling te New-York Allegorische schildering in de eere hal van het Ned. paviljoen De eerste stemming in de Wieringermeer Hoe er in het nieuwe land gestemd is De molestverzekerings- markt In werking treding oorlogs-, zee- en luchtvaartverzekeringswet De kwade droes te Ede Paarden afgemaaktom uitbrei ding der ziekte te voorkomen Onder takkenbossen geraakt Oude heer op slag gedood SCHAKEN Flohr en Keres winnen te Margate Fraaie successen voor onze landgenooten Match Euwe-Fine gaat niet door Tweekamp EuweKeres waarschijnlijk TORNOOI TE BOURNEMOUTH Euwe uitgenoodigd Om het kampioenschap van Sovjet-Rusland y>v* Academische examens Examens R.K. Organisten- en Directeurenvereeniging Examen Nijverheidsonderwijs Examens voor vroedvrouwen Stemming vast; slot echter niet op het hoogste punt. Examens apothekers-assistent Machinisten-examen Diploma liplezen FAILLISSEMENTEN 6ü% WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 April Clearingkoersen 9 CADIZ, 19 April. (Havas) Van het balkon van het stadhuis te Cadiz heeft Franco een rede gehouden, waarin hij herinnerde aan het vertrek van de Spanjaarden, die Spanje een imperium zouden geven. Wanneer daar om, zoo vervolgde hij, thans in Spanje het denkbeeld van een imperium herleeft, gaan mijn gedachten uit naar die dapperen, die de eer van Spanje verdedigden, en naar die Spaansche moeders, die haar zonen zonden voor de eenheid en grootheid van het vader land, zooals de moeders van thans het bloed harer zonen hebben gegeven voor het heil van Spanje. „In deze uren van overwinning en glorie van een Spanje, dat sterk staat tegenover interna tionale intrigues, dient gij te denken aan de conquistadores, die het geloof en den wil van een volk over de wereld verbreidden. Noodig is het verlangen naar een imperium te heb ben, want met deze jeugd, deze zeelieden, die de broederlijke eenheid van Spanje smeden, zullen de toppen van onze glorie zich nog verder ver heffen en zal de kracht van Spanje nog groo- ter worden. Plukt de bloemen om ze aan te bie den aan de moeders van hen, die gevallen zijn. Arriba Espana!" Naar de „Daily Mail" uit Burgos meldt zullen maarschalk Goering en graaf Ciano tegenwoor dig zijn bij de groote parade, die 15 Mei te Ma drid zal worden gehouden. De Italiaansche Strijdkrachten in Spanje zullen bij den intocht in de hoofdstad worden aangevoerd door generaal Gambara, de Duitschers zullen onder bevel staan van baron von Richthofen. In tegenspraak met de in het buitenland ver spreide berichten, dat met de demobilisatie van het Spaansche leger een aanvang zou zijn ge maakt, wordt, volgens Havas, door de Spaan sche regeering officieel medegedeeld, dat geen enkele soldaat naar huis wordt gestuurd vóór de intocht in Madrid heeft plaats gehad. BRUSSEL, 19 April (BelgaJ Een vliegtuig van de lijn Keulen—Parijs, behoorende tot de Deutsche Lufthansa, vloog hedenochtend boven het verboden gebied van Tilff-Esneux bij Luik, hetgeen door militaire wachtposten werd opge merkt. Onmiddellijk stegen drie jachtvliegtuigen op en twee hiervan dwongen het Duitsche toe stel terug te keeren en op het vliegveld Haren bij Brussel te landen. Overeenkomstig de in ternationale bepalingen is tegen den bestuur der van het Duitsche vliegtuig een proces-ver- baal opgemaakt, dat naar Berlijn is doorgezon den. Nadat het vliegtuig doorzocht was en alles normaal bevonden, heeft de piloot tegen den middag zijn reis kunnen voortzetten. Men be vestigt, dat hier alleen maar sprake is van een nalatigheid van den gezagvoerder van het ver- keerstoestel, die zich niet aan het reglement be treffende de doorgangswegen heeft gehouden. BRUSSEL, 19 April (Havas) Het kabinet- Pierlot zal zich in het begin der volgende week aan het parlement voorstellen. BRUSSEL, 19 April (Belga) Tot ambassa deur van Beigië in Spanje is benoemd de heer de Romree de Vichenet, tot dusver gezant te Belgrado. Naar wij vernemen, zal in de eerehal van het Nederlandsch paviljoen op de binnen kort te openen Wereldtentoonstelling te New York een allegorische schildering wor den aangebracht, bestaande uit 124 ramen van 160 bij 1.60 meter. Het middelpunt van deze allegorische schildering wordt gevormd door een afbeelding van H. M. de Koningin, terwijl daar omheen de afbeeldingen ge groepeerd zijn van Prinses Juliana, prins Bemhard en Prinses Beatrix, alsmede die van alle koningen en stadhouders uit het huis van Oranje-Nassau. Bij de verkiezingen voor de Provinciale Sta ten werd voor de eerste maai in de Wieringer meer als afzonderlijke gemeente gestemd. Vol gens den uitslag zijn in dit nieuwe land in to taal uitgebracht 1511 geldige stemmen, waar van op de S. D. A. P. 311, R.K. Staatspartij 304, Lib. Staatspartij 86, de Nat. Soc. Bew. 16, Comm. Partij 7, Anti-Rev. Partij 352, Christ.-Hist. Unie 219, Vrijz. Dem. Bond 174, R. S. A. P. 8, de Troelstrabeweging 6, Christ. Dem. Unie 22 en de Staatk. Geref. Partij 6 stemmen. Onder de menschelijke ondernemin gen, dit durf ik zonder overdrijving zeggen, is er geen, die hooger en edeler kan genoemd worden, dan de op richting van een Universiteit. Kardinaal Newman in zijn lezing over „Christendom en wetenschap pelijk onderzoek". Teneinde tegemoet te komen aan de moeilijk heden, welke voor het NedeiTandsche bedrijfs leven kunnen ontstaan tengevolge van abnor male verhoudingen op de molestverzekerings- markt, is bij K.B. van 19 dezer de oorlogs-, zee- en luchtvaartverzekeringswet 1938 met in gang van 20 April 1939 in werking getreden. De firma's Jan ter Meulen te Amsterdam en R. Mees en Zoonen te Rotterdam zijn door den minister van Economische Zaken tot regeerings- gemachtigden aangewezen. Tevens werd een adviescommissie onder voor zitterschap van mr. K. P. van der Mandele, voorzitter der Kamer van Koophandel en Fa brieken te Rotterdam, ingesteld. In verband met den gevreesden kwaden droes, welke in het model woonwagenkamp te Ede onder de daar aanwezige zeventien paarden is vastgesteld, is het Rijk er toe overgegaan, het gevaar voor uitbreiding te voorkomen door de aangetaste paarden op te koopen en af te maken. Het kamp zal worden ontsmet en eerst over eenigen tijd weder worden opengesteld. Woensdagavond is de tachtigjarige heer Eg- berink in de buurtschap Hertme bjj Borne, die dicht bij zijn woning eenige takkenbossen uit een stapel wilde halen, onder den vallenden stapel terecht gekomen. Hij was vrijwel op slag dood. De race tusschen Flohr en Keres met Capablanca als derden man, wordt, naar mate het einde nadert, zeer spannend. Alle drie grootmeesters wonnen hun partij uit de zevende ronde, alle drie speelden met wit, alle drie pasten het damegambiet toe, welke met de normale ruilvariant werd be antwoord. Capablanca won van Golombek in 29 zetten, Keres deed er tegen Najdorf één zet langer over en Flohr dwong Vera Menchik tot over gave na 33 zetten, want toen washet vlaggetje van de wereldkampioene gevallen. Het was de eerste partij in de hoofdgroep, wel ke door tijdoverschrijding verloren was gegaan. Sir George Thomas speelde met wit tegen Milner Barry. In een Tarrasch-verdediging van het damegambiet werd de partij na 40 zetten remise. Tenslotte won Wheatcroft zijn eerste party. Hij kwam met wit uit tegen Sergeant. In een geweigerd koningsgambiet werd Ser geant na 40 zetten geslagen. In de premier reservesgroep wonnen Landau en van Scheltinga beiden hun partij uit de ne gende ronde, zoodat de spanning hier bijzon der groot is. Beiden hebben thans 6 y2 uit 9. De uitslagen luiden: hoofdgroep zevende ronde: Sir George ThomasMilner Barry Flohr—Vera Menchik 1—° Wheatcroft—Sergeant 1—° Keres—Najdorf 1_0 Capablanca—Golombek 1—0 De stand luidt: 1. en 2. Flohr en Keres, beiden 5 punt; 3. Capablanca 5 punten; 4. Sir George Thomas 4% punt; 5. Milner Barry 3y2 punt; 6. en 7. Sergeant en Najdorf, beiden 3 punten; 8. Vera Menchik 2 punten; 9. en 10. Golombek en Wheatcroft, beiden 1 punt plus 1 afgebroken partij. Premier reserves groep A. Achtste ronde. Parr—van Scheltinga y.Yi- Negende ronde: Landau—Prins 1—0; van ScheltingaKoblenz 10. Groep B. Negende ronde: Zalysvan Does- burgh 01; Abrahams—dr. Mulder afgebroken in beteren stand voor Mulder. Groep C. Negende ronde: SchelfhoutLee Johnson afgebroken in gelijken stand. De partij tusschen Sergeant en Flohr uit de 6e ronde had het volgende verloop: Wit Sergeant; zwart Flohr. Spaansche party. 1. e2e4, e7—e5; 2. Pg'l—f3, Pb8—c6; 3.Lfl— b5, a7—a6; 4. Lb5—a4, Pg8—f6; 5. 0—0, Lf8—e7; 6. Tfl—el, b7—b5; 7. La4—b3, d7—d6; 8. a2— a4, b5b4; 9. a4—a5, 0—0; 10. c2—c3, Ta8— b8; 11. h2h3, Lc6—e6; 12. Lb3xe6, f7xe6; 13. Ddle2, Tb8b5; 14. d2d4, e5xd4; 15. Pf3xd4, Pc6xd4; 16. c3xd4, Dd8—e8; 17. Pbl—d2, Le7- d8; 18. e4e5, d6xe5; 19. d4xe5, Pf6d5; 20. Pd2—e4, Pd5e7; 21. Lel—g5, Pe7—d5; 22. g2 g3, Ld8xg5; 23. Pe4xg5, De8—g6; 24. De2—g4 Tf8—f5; 25. f2—f4, Dg6—e8; 26. Pg5—f3, c7— c5; 27. Pf3d2, h7h5; 28. Dg4—f3, De8—g6; 29. Kgl—h2, h5—h4; 30. Tel—g'l, Dg6—h6; 31. Pd2—e4, h4x93+; 32. Df3xg3, Tf5xf4; 33. Pe4— d6, Tb5b8; 34.Tal—cl, Tb8—f8; 35. Tel—c5, Tf4f2+; 36. Tgl—g2, Tf2xg2 37. Dg3xg2, Dh6f4+38. Dg2—g3, Df4—d2+, Wit geeft het op. Naar wij vernemen heeft het Euwe comité, nu de match tusschen Aljechin en Keres door de A.V.R.O. niet wordt georga niseerd, stappen ondernomen om een twee kamp tot stand te brengen tusschen Keres en Euwe, te meer, daar dezer dagen van Fine bericht ontvangen was, dat deze er prijs op stelde mede tengevolge van den internationalen toestand de voorloopige overeenkomst inzake een match Euwe Fine te ontbinden. Het ligt in de bedoeling van het comité aan Keres voor te stellen een wedstrijd te spelen van twintig partijen, waarvan er tien in Neder land en tien in Esthland zouden plaats vinden. Naar wy verder vernemen heeft Euwe tele fonisch met Keres, die deelneemt aan het tomooi te Margate, gesproken, waarbij de Esth- lander heeft verklaard, dat hij in beginsel veel voor een tweekamp met onzen landgenoot ge voelde. Keres zal onmiddellijk na het tomooi naar Amsterdam komen om met het Euwe- comité overleg te plegen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de eerste tien partijen van de match reeds in Augustus a.s. zullen worden gespeeld. Van 14—24 Augustus zal te Bomemouth (Engeland) een internationaal schaaktornooi worden gehouden, uitgeschreven door de Bri tish Chess Federation. Naar wij vernemen heeft dr. Euwe een uit- noodiging ontvangen aan dit tornooi deel te nemen, een invitatie, welke onze landgenoot in beginsel heeft aanvaard. Verder zijn uitgenoo digd Flohr, die de invitatie reeds heeft aan vaard, Spielmann en Mieses, alsmede enkelen van de beste Engelsche schakers. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het toumooi om het kam pioenschap van Sovjet-Rusland, luiden: BotwinnikTolouch Kotov—Lissitzyne YoudovitchKahn Romanivski—Doubinine TsjechoverTsjistiakov Makagonov—Pogrebysski Overige partijen afgebroken. 1—0 1—0 3-4 34—34 AMSTERDAM. Geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heeren D. W. L. Hoekstra en P. J. Verwoerd. Gedurende drie dagen zijn te Venlo de exa mens der R. K. Organisten- en directeuren-ver- eeniging gehouden. Geslaagd voor theoretisch examen orgel klein diploma: J. F. We-lff te Maastricht; A. J. Da- men te Heerlen, W. Wiggelman te Renkum, Br. Eloysius (M. J. Meuwint) te Maastricht, Zr. Christiena te Valkenburg. Theoretisch examen directie klein diploma: F. A. van Bruggenum te Utrecht, M. Celjs te Meerssen. Theoretisch orgel groot diploma: J. M. J- Franssen te Maastricht. Practisch orgel klein diploma: Zuster Rufino (mej. A. v. Weerde), Amersfoort, en Zuster Anna Maria (mej. A. G. M. Prein) te Amers foort J. Knubben te Epe-Wittem, M. van Horue te Deurne en W. M. J. Bos te Horst-Meterik. 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor de akte n. 7: B. W. Voet, J. M. Arentz, W. Lindeboom, G. Vos, M. Beijerman, A. M. Kuyper, C. V. A. Degens, W. Warffemius, G. W. Dirksen, A. E. van Genderen, S. Vlug, J. G. Reyners, J. Bru- nott, E. W. M. Jansen, C. P. M. Niessen, T. Mandema, J. J. M. Timmerman en E. Ouwe leen. Geslaagd voor de akte n. 7 zonder verkla ring art. 38 n. o. wet: C. W. Fenijn, H. L. J. Woldring, A. M. Voorsteegh, R. Vermet, C. Verboon, M. M. Kooy, L. Beekers, C. L. Misch, P. J. Bekker en G. O. Lindveld. Geslaagd voor het getuigschrift, bedoeld in artikel 38 der Nijverheidsonderwijswet, behoo rende bij de akte n. 8: D. van den Berg, A. C. Harff, E. A. M. van Voorst tot Voorst en H. C. Wark. Geslaagd voor de aanteekening op de akte n. 7: H. Haquebard. Geslaagd voor de aanteekening op de akte n. 8: E. M. Struben en A. Stuivenberg. Geslaagd voor de akte n. 8: W. P. Hol, N. Heins, L. E. Scheerer, A. M. C. Lips, V. M. Maas, S. J. G. M. Nefkens, C. M. van der Knaap, A. C. Vredebregt, W. M. Emeis, F. M. Hartogh, J. W. Frederix, W. van der Hagen, W. M. van Weerden, A. S. van Weering, M. W. J. Muller, E. C. Huisman, C. P. Ch. L. E. Kapteyn, N. Stuivenberg, H. Schoute, N. Hoog slag, M. Ch. Janssen, H. J. M. Huismans, C. P. Schudi, M. Veening, G. J. Vos, A. M. C.Smink, S. H. Takken, J. M. van Mechelen, M. J. H. van Thiel, E. M. Leendertz, T. Sieben, J. H. G. Peters, H. Stap, M. Paling, G. M. J. Roze- meyer, J. C. M. Geelen en H. M. van Loon. Geslaagd voor de akte N. 8 zonder verklaring art. 38 N. O. wet. D. H. Bosman, M, O. van den Kieboom, P. J. Merckens, T. Kuyper, A. M. Duyfjes en J. M. C. Sadee. Geslaagd voor het getuigschrift bedoeld in art. 38 der Nijverheids-onderwijswet, behooren de bij de akte N. 7: M. L. J. de Bruin, Chr. J. J. A. Kreuger, M. Rietjes, G. M. A. Tielen, en G. M. F. Turlings. HEERLEN. De staatscommissie, belast met het afnemen van de examens voor vroedvrouw in 1939, hield dezer dagen zitting in de Wil- helminaschool (de kweekschool voor vroedvrou wen) te Heerlen. Voor het tweede gedeelte van het examen werden geëxamineerd tien candidaten, die allen slaagden, nJ. de dames: D. Groffen, Middel burg; M. ter Horst, Oss; E. Jongeneelen, Bad hoevedorp; J. Lucas, Roermond; M. Simonis, Schiedam; J. Stappers, Horst (L.); A. van der Sys, Limmen; J. Verhoeven, Nuth (L.); E. van de Wiel, Eindhoven en Zr. Meriem de Naza reth (M. Mathyssen), BoxteL NEW YORK, 19 April (Part.) In de situa tie op de effectenbeurs was heden weinig veran dering gekomen. De markt was ook vandaag weer lusteloos, daar de publieke belangstelling uiterst gering blijft. De omzetten waren opnieuw zeer klein. Desondanks was de stemming iets verbeterd in sympathie met de tendenz op de Europeesche beurzen, maar dit was in hoofdzaak aan een inkrimping van het aanbod toe te schrijven, want de kooplust was zeer bescheiden. Het herstel bleef dan ook van beperkte afme tingen en de op de vorige dagen geleden ver liezen werden slechts zeer ten deele ingehaald. Ir. het algemeen gingen de koerswinsten niet boven 1 dollar uit, voor de meeste fondsen wa ren de verbeteringen trouwens geringer. De fondsen echter, die de vorige dagen de grootste verliezen hadden geleden, dus staal-, automo biel- en chemische aandeelen. waren heden het sterkst in herstel. Na de eerste transacties lie pen de koersen meerendeels nog een fractie op, och toen bleek de vraag bevredigend te zijn en in het tweede uur brokkelde het koerspeil over het algemeen dan ook weer wat af ten gevolge van winstnemingen op bescheiden schaal. De markt vond in de berichten uit het bedrijfsle ven geen steun voor een voortzetting van het herstel, terwijl bovendien de politieke situatie in Europa nog steeds hoogst onzeker blijft, al is dan een periode van kalmte ingetreden. De be sprekingen van Roosevelt en verschillende van zijn adviseurs omtrent de houdingen van de beurzen en markten in geval van het uitbreken van een conflict heeft groote belangstelling ge trokken. Omtrent de besprekingen is echter niets bekend geworden. Dit neemt niet weg, dat een en ander de terughoudendheid nog in de hand heeft gewerkt, omdat hieruit kan worden afge leid, dat met de mogelijkheid van een oonog terdege rekening wordt gehouden. De tot nu toe over het eerste kwartaal gepubliceerde resultaten zyn bevredigend en in overeenstemming met de gunstiger verwachtingen, doch men realiseert zich, dat sindsdien op enkele uitzonderingen na eenige stagnatie in het bedrijfsleven onder in vloed van de politieke spanning is ingetreden, zoodat voor het tweede kwartaal niet zulke gunstige cijfers kunnen worden verwacht. Ir. het tweede uur fluctueerden de koersen nagenoeg niet, doch een deel van de aanvankelijke win sten ging weer verloren, de omzetten bleven echter gering. In het eerste uur bedroegen deze 90.000 shares en in het tweede uur 60.000 shares. Hoewel zoo nu en dan in de tweede beurs- helft eenige winstnemingen druk op het koers peil uitoefenden, bleef de stemming in den ove rigen beurstijd vast, doch meerendeels kwam het slot, door hier en daar laatbeurs een lichte reactie, niet op het hoogste pur.t van den dag terecht. De voordeelige verschillen rangeerden tusschen 1 en 2 dollar. De bedryvigheid in de staalindustrie wordt door Iron Age geschat op 50,^ pet. tegen de vorige week 51 Yi pet. De markt voor staalschroot wordt regelmatig zwak ker, terwijl melding wordt gemaakt van het feit, dat verschillende maatschappüen over gaan of zullen overgaan tot het sluiten van hoogovens, niet alleen als gevolg van de vermindering der binnenkomende orders, doch ook als uitvloeisel van de staking in eenige mijnen. De staalwaar- den ontmoetten echter goede vraag en hoewel U.S. Steels een halven dollar beneden het hoog ste punt van den dag de markt verlieten, kon toch nog een winst van 1 Yi dollar worden ge boekt. Bethlehem Steels monteerden 1 dollar, National Steel moesten echter een klein punt afstaan, doch de overige waarden op deze af- deeling boekten een kleine winst. De officieeie publicatie van de netto winst, door de Republic Steel in het eerste kwartaal van 1939 behaald, komt overeen met de schatting, welke wij eenige dagen geleden in ons overzicht publi- UTRECHT. Opgeroepen voor het examen apo thekers-assistent 6 candidaten. Geslaagd de dames: G. F. le Haen, Sittard, S. A. van Driel, Utrecht, en de heer H. J. M. Gerritsen, Does burg. 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor diploma B: de heer F. J. Riteco te Den Haag en voor het eerste gedeelte van diploma B de heeren: J. M. Tazelaar, Middelburg; H. A. Nijenhuis, Den Haag en J. Drenthe te Utrecht. UTRECHT. Geslaagd de dames R. Westra, Rotterdam; L, v. d. Linde, Bussum (met aantee kening); N. Bosschaart, Middelburg; M. den Daas, Utrecht (met aanteekening) en de heeren W. v. d. Werff, Gemert en L. Bijvank, Nijkerk. Opgegeven door v. d. Graaf en Co N.V. Afd. Handelsinformaties Uitgesproken: 17 April: De Vennootschap o. d. firma ueors. van der Markt en hare firmanten Gerard Mar.i- nus en Willem van der Markt, heiden manufac- turier, Opijnen. R.c. nrr. H, ft. de Zaayer, cur. mr. G. J. Kolff, Tiel. H. van den Berg, poelier, Den Haag, Huys- daelstraat 91. R.c. jhr. mr. H. O. Feith, curator mr. W. Weissglas, Den Haag. 18 April: De N.V. Bouw- en Exploitatie Maat schappij „De Kralenberg", gevestigd te IJmui- den. R.c. mr. S. J. Pit, curator mr. W. G. J. Veenhoven, Haarlem. H. H. Bouma, electro-technisch ingenieur, Heemstede, Van Singelandtlaan 2. R.c. mr. S. J. pit. curator mr. J. Verlooy, Heemstede. G. Bruynen, garagehouder, Lisse, Heeren- weg no. 448 B1. R.c. mr. S. J. Pit, curator mr. J. E. Goua'smit, Hoofddorp. H. de Wid, handelaar in koffie en thee, Haarlem, Pieter Kiesstraat 66. R.c. mT. S. J. Pit, curator mr. J. Verlooy, Heemstede. 19 April: Philtpus Jan van Blanken, portier, wonende te Amsterdam, Marnixstraat 394 a-i. R.c. mr. A. C. N. P. Ruys. Curator mr. F. R. povel, Keizersgracht 227, Amsterdam. N.V. Evoc N.V. Maatschappij tot Exploita tie van Octrooien, gevestigd te Amsterdam, Vdn- delstraat 44. R.c. mr. A. C. N. P. Ruys, Curator mr. N. Okma, Heerengracht 357, Amsterdam. G. Schander. koopman, fabrikant van en handelaar in luxe tricotages, wonende te Am sterdam, Plantage Kerklaan 37 boven', zaak drij vende te Amsterdam', Joden Houttuinen 33—35. R.c. mr. A. C. N. "P. Ruys, curator mr. H. G Stibbe, Rokin 9296. Amsterdam. Antonius Wilhelmus Verwilligen, koopman, wonende te Amsterdam, Kam'perfoelieweg 40. R.c. mr. A. C. N. P. Ruys, curator mr. J. van Gelderen, Vondelstraat 80, Amsterdam. Vernietigd door het Gerechtshof te Amsterdam: 11 April: J. Mater, Utrecht. Opgeheven wegens gebrek aan acief: 11 April; C. Hollants, Tilburg. 11 April: H. A. Seebrègts, Tilburg. 11 April: J. C. Broers, Tilburg. 13 April: H. A. Otten, Olburgen, gem. Steen- dereni. 14 April: M. V. d. Jagt, handelende ond'er den naam M. v. d. Jagts bakkerijen. Rotterdam. 17 April: C. de La Mar, Amsterdam. 17 April: De N.V. Centraal Administratie Kan toor voor Hypotheken, Den Haag, C. J. Peeters, Loosduinen. P. W. Vlasveld, Voorhout. W. D. G. de Graaf Sr., Den Haag. De N.V. Martills Modemagazijnen, Den Haag. H. J. Schuurman, Den Haag. J. C. K. Beijl, Den Haag. 18 April: F. Leljten. Tilburg. H. Heemskerk. Haarlem. E. M. van der Ploeg, Haarlem. G. Jongens, Furmerend. ceerden. Chryslers konden geleidelijk aan 1% dollar verbeteren, terwijl General Motors 1 punt opliepen. De lagere koperprijs voor het binnen land oefende geen invloed uit op het koersver loop der betreffende waarden:. Amer. Smelting herstelden 1punt en Anaconda 1 punt. Ook sporen, luchtvaartwaarden, equipmentshares, waren tot VA punt beter, terwijl Amer. Tel. Tel., Du Pont en Westinghouse zelfs resp. 2, 2 y2 en 2% dollar winst te zien gaven. Warenhuis- fondsen, public-utilities, rubbers, kunstzijde- aandeelen en tabakken verlieten de markt in goed prijshoudende stemming, terwijl oliewaar den meerendeels een kleine winst boekten; Shell Union echter brokkelden een kleinigheid af. De omzetten bedroegen in totaal 440.000 sha res, waarvan in het laatste uur nog 130.000 stuks. Laatst gedane koersen April Allied Chemical American Can Co. Am. Car F. dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Pef. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5'A Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric Genera! Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. TeL Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Central North Am. A v. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Pubi. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S Leather U. S. Rubber U. S. St 1 Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building 5 ex. dividend -1- nieuwe aandeelen Gedaan en laten t bieden. S nominaal 19 18 17 1.-7 1-6 158 8 86 85% 21 19% 26 3/8 13 13% 13% 39% 38 39% 155% 153% 153% 8C% 80 79% 9% 9 23% ?2% 233/8 27% 2fc% 26 3/, 5% 5 5 65% 54% 57 3% 3% 3% 69% 69% 7 29% 29% 30% 30% 30% 60% 583/8 3/8 60% 6% 6 1/8 6% 29% 29 293/g 227/8 22% 22% 19 18% 19% 17 17 17 14% 14% 14% 59% 61 135 135 138 139 139 141% 7% 77/g 34% 33% 34% 40% 59% 4 J 24% 23% 24 5% 5% 53/g 11% 11 10% 55 53% 54 45% 45 45% 6% 63/8 63/4 30% 303/s 30% 1% 1% 1 44% 44% 45 23 23 13% 133/s 13% 14 13% 13% 13% 13% 133/4 21% 20% 21 170 170 170% 17 167/s 17% 33% 33 34 52% 51 52 34 35 3A 33% 5% 6 5% 15 14% 15 65% 65 66% 11% 113/8 11% 11% 11% 12 12% 12 12 13% 12% 13% 6 6% 6% 45% 45% 45Vs 11% 11 11% 87% 86% 86% 35% 353/8 33% 2% 23/s 2% 35% 34% 36 47% 45% 47% 13 18 17% 90 87% 90 43 42% 43 ex coupon. NEW YORK, 19 April Slotkoersen April 19 18 17 Brussel 16.80% 16 81 16 81 Rome 5 26% 5.26V4 5.26% Bern 22.43 22.43 22-43 Madrid Oslo 22,52 22.52 22.52 A'dam 53.09 53.09 5308 Londen 4.68 4.68 4 68 A Parijs 2-64 H 2.64 7/s 2.64% Berlijn 40.05 40.03% 40.03 NEW YORK, 19 April 19 April 18 April 19 April 18 April Suiker jan, Sept. 207-208 2.07—09 Mrt.Nov. 2.11 2.11 Mei 1.98-991.98-994 Jan. 2 03-04 2 02-03 Juli 203-04 2.03-.0 Mrt. 2.04 06 2.03—04 Katoen Mei 8.23-24 Juli 7.84 Oct. 7.45 46 Koffie (Rio - Nieuw Dec. Mrt. Mel Juli 8.18-19 Dec. 7.367.41 7.84Jan. 7,367,41 7,48-- Mrt. 7.41 7.45 (Santos) 4.17— 4.11 Sept. 4.09 Dec. 4 16— Rubber Standaard Mei 15,90- Juli 15.96- Sept. 15.95-- Dec. 15.96-- Tin Loco 47 50 contract) Mrt. Mei 4 17-— Juli 4.14Sept. 5.86 4.12Dec. 5.91 4.17Maart5 91-92 5.70 5.80 5.75— 5.85-86 5-92 595 5,97 15.72-—Dec. 15 9715.79 15.75-+Jan. 15.97-— 15 80-* 15.78Mrt. 15.9715 81 15.78 - 19 April 18 April Tarwe Mei Juli Sept. Maïs Mei Juni Sept. 69 I/s 67%-68 68% 46.85 Terrr 47.37% 46 8 CHICAGO, 19 April 19 April 18 April Haver 30 30 27%27% 27% 27Vs Rogge 41%41 42%43 43%441/8 691/8-69 Mei 67%-68 Juli 68%-% Sept 49%48%Mei 50 50%Juli 51%-— 50%Sept. Reuzel Mei 6.27% 6 27 iA Juli 6-421% 6 42% WINNIPEG, 19 April 19 April 18 April 19 April 18 April Sept. 6.57 6 55 Oct. 6 62 6,62% Tarwe Mei 61 60%Mei Juli 62 61%-- JuU Gerst 38%38% 37 37% Oct. 63 62 - Oct 36 36 Rogge Lijnzaad Mei 40 40%-— Juli 152 156 Juli 40%41%Mei 152 —156% Oct. 41%41%Oct. 145% 145% Haver Mei 29 29%— Oct 28%28%- Juli 28% 28%- s gedaan en laten 1 sa bieden (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Anaconda H. V. A. Kón. Boot U. S. Steel Rep. Steel 17 7/8 384 31.— 35 1/8 WA—11 3/16 Van 4 30—5.00 uur Kon. Olie Beth. Steel Rep. Steel 81 81% 42 11 1/8 binnenlandsche havens IJMUIDEN, aangekomen 18 April, Fauna, JG Mia'dl. Zee; Triton, s., Hamburg; Chevychase. s.. Gdynia. 19 April, Nordkap, s., Rotterdam-; Sturdee Ro=/' s„ Swansea; Glenearn, s., Japan; Ingeborg, m-f-j Hamburg ^voor Zaandam); Vechtstroom, s„ lo Vertrokken 18 April, Latchwort, s., Boness, Arrivain, s., Leith; Stolzenfels, s„ Antwerpen- Goodig, s., Delfzijl; Groningen, s., Londen; Baron, s., Goole; Bessel, s., Bremen. 19 April, Vliestroom, s„ Huil; Albatros, m- Yarmouth; Gldbe, m.s„ Rotterdam'; Florenc Cooke, s., Newcastle; Britanica, s., Antwerpen, Thomas, s„ Emaen; Njord, m.s., Gothenburg. Aangekomen 19 April, Prowess, m.s., Huil (voo Zaandam'); Ddctor Heinrich Wiegand, s., KotKa. Kemphaan mts., Rotterdam; Francois L. D.. s-; La Plata; Hildur I, s., Foldaforie (voor Velsen), Oise, m.s., Rotterdam. Vertrokken 19 April, Alja, me., Kmgslynn, Benvenue, s., Antwerpen. Aangekomen 19 April, Barnoveld, s., Chili laaf" Antwerpen). Vertrokken 19 April, Anna W, me., Mistiey. Zwaantiena, me., Goole; Holland, ir.'.s., Londe - Torun, s„ Gdynia; Lottie R„ s„ Blyth; Pacif m.s., Rotterdam; Ella, s.. Tallinn; Sirius. s., Rot terdam; Sturdee Rose, s., Antwerpen; Fauna, s-.» Hamburg; West'land, s„ idem; Rhein. s-, ldert: Leto, s., idem; Ajax, s., Kopenhagen.; Wilhelm Traber, s., Huelva. AMSTERDAM, aangekomen 18 April. Fauna, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Car- gadoorskantoor; Resnova, Kampen, ledig. Stel ge H. A. L.. Wagenborg; ECms, Harlingen, ledig, Stei ger H. A. L„ ia'em. 19 April, Triton. Hamburg, stukgoed. Sumatra- kade, Verg. Cargadoorskantoor; Chevychase, Gd)- nia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned'. SteenK- Hand. Mij; NOrdkap, Rotterdam, ledig, J. Y' Coenhaven, Ned. Bevr. kantoor; Sturdee Host' Swansea, steenkolen. Rietlanden. Ruys en Co. Glenearn, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer en Co's Scheepvaart Mij: Vechtstroom, Londen, ledig. Handelskade. Holl. Stoomboot Mij; Cabo, Deven ter, stukgoed. Steiger H. A. L„ Kampman; PaC'" fic, Urk. uitklaren, Steiger H. A. L„ Wagenborg- Aangekomen 19 April. Doctor Heinrich Wie gand, Kotka, stukgoed, J. P. Coenhavent, Wm. B- Muller en Co; Oise, Rotterdam, stukgoed, J. Y- Coenhaven, idem; Kemphaan, Rotterdam, ledig- Steiger H. A. L., Francois, L. D.. La Plata, graah' Eng. Boeien, Dreyvus; Barneveld, Chili laa/s' Antwerpen, stukgoed, Surinamekade, Vracht- mail. VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LIJN MELISKERK, thuisreis. 18 April v.m. 6 uur te Marseille. SPRINGFONTEIN. 19 April n.m. 2 uur vah Hamburg naar Amsterdam. JAGERSFONTEIN, uitreis, 18 April n.m. 7 UU1 te Kaanstad. NIJKERK, 18 April, des nachts 112' uur van Suez naar Port Soudan. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ALMKERK. uitreis, 18 April van Karachi. MEERKERK, uitreis, 19 April te Sydney. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BOSKOOP, 18 April van Curacao naar Liverpool VESTA, 19 April van Barl te Catania. BENNEKOM, uitreis, pass. 19 April 5 uur v.na- San Miquel. RHEA, 19 April van Palermo naar Venetië. BARNEVELD, 19 April van Chili te Amst. AJAX, 19 April van Amsterdam naar Kopen hagen FAUNA, 19 April van Amst. naar Hamburg. ORESTES, 19 April n.m. 3 uur 15 van Bremen naar Amsterdam. - PYGMALION, naar Rotterdam, was 19 April uur des m'iddags 260 mijlen Z.W. van Ouessant. STUYVESANT. 19 April van Dover naar Barba dos. SATURNUS. naar Rotterdam!, pass. 19 Ap«' n.m. 4 uur 30 Lydd. ARIADNE, naar Amsterdam, pass. 18 AP"1 Finisterre. AURORA, naar Gibraltar, pass. 18 Ap"> Ouessant. BARNEVELD, Antwerpen, naar Amsterdam» pass. 19 April v.m. 8 uur Vlissingen. BERENICE, naar Bilbao, was 18 April 5 uur 3" v.m. 150 mijlen Z. van Lands End. COTTICA, 18 April van Paramaribo naar DP* merara. KEBE, 18 April van Rotterdam te Bilbao. HERCULES, 18 April van Algiers naar Tunis. HERMES, 19 April van Beyrouth te Mersina. HELDER, 17 April van Corral te Antofagasta- NEREUS. naar Amsterdam, pass. 19 April v.m- 7 uur 30 Lyd-a'. PYGMALION, naar Rotterdam, pass. 18 Apr" Finisterre. TRITON 19 April van Hamburg te Amsterdam» FAUNA, 18 April van Middl. Zee te Amst, MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, thuisreis, 19 April te MaP" JOHAN DE WITT, uitreis, 18 April van Algi«rS TAWALI, thuisreis, 18 April te Triest. POELAU LAUT, thuisreis, 17 April van Singa pore. KON. HOLL. LLOYD EEMLAND. 19 April van Amsterdam naar Ean>* burg. WESTLAND, 19 April van Amst. naar Hamburg AMSTELLAND, 18 April van Amst. te B.-Aires. CERiES, thuisreis, 18 April van Pemambucd- HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN LETO, 19 April van Amsterdam) naar Hamburg; MAASKERK, thuisreis, 19 April te Havre, vertr. 19 April naar Amsterdam. NIGERSTROOM, uitreis, 19 April te Antwerpen» ROTT. LLOYD INDRAPOERA, 19 April van Rotterdam naar Batavia. - BLITAR, thuisreis, pass. 18 April n.m. 7 uw Finisterre. SIBAJAK, 19 April van Batavia n. Rotterdam» TAPANOELI .uitreis, pass. 19 April Finisterre- BALOERAN, thuisreis, 19 April vjn. 6 uur va» Marseille. MIJ. NEDERLAND CHR. HUYGENS, thuisreis, 19 April van lombo HOLLAND—AMERIKA LIJN BOSCHDIJK, 19 April van New Orleans w Rotterdam. ROTTERDAM, 19 April van New Orleans 10 Rotterdam. DRECHTDUK. thuisreis, 18 April te Loncie»" BREEDIJK, thuisreis, pass. 18 April Scilly- BINNENDIJK, 18 April van Baltimore te New port News. MAASDAM, uitreis, 19 April te Antwerpen. EDAM, uitreis, 17 April van Tampico. BINNENDIJK, thuisreis, 15 April van Sa» Franciscd. t- VEENDAM, 18 April n.m. van New York 10 Rotterdam. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN ALGORAB, thuisreis. 18 April van Rio Janeiw» ALUDRA, uitreis, was 17 April 11 uur 25 n.»1» 280 mijlen Z. van Lands End. JAVA—NEW YORK LIJN KOTA GEDE, 17 April van New-Orleans f New York. MIJ. OCEAAN LAERTES, Java naar Amsterdam, 18 April v Belawan. HALCYON LIJN STAD MAASSLUIS, 19 April van Vlaardinge» Narvik. «i STAD DORDRECHT, 18 April van Narvik nam R'dam'/Vlaardingen. MAASBURG. 18 April van Pepel. FLENSBURG, 21 April van Narvik te Via»1 dingen verwacht. Koersen voor stortingen op 20 April tegfj* verplichtingen, luidende in: Reichsmarken 75,5 Lires 9.90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 8