l.65 (IfOJflr* CHIQUE HOED Garage R.A.B.O. 3-e JCnoapeHwinkei ZCdvewaJócft $o*i£daijeó JiojfiJbcoMCext R.K. Sportcentrale Haarlem, 21 April ïss VAN AMERONGEN'S DE KLEEDING VERKOOP-CENTRALE VAN MORGEN ÏOOO VRIJDAG 21 APRIL 1939 Vereeniging Prinses Juliana" Geslaagde feestavond MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL Neem 'n héél ei - 'n versch ei; neem 'n Advocaat van Oud, gemaakt van versche Nederlandsche eieren. Voor LUXE-VERHUUR zonder chauffeur alleen Casthuisvesf 11 - Haarlerp Telefoon 17266 VERZEKERDE WAGENS WIE REKENT Honderd jaar fotografie R. K. VOLKSBOND Ledenvergadering „ZUIGELINGENZORG" Opening verbouwd Consultatie bureau Haarlemmerliedestraat KNO O PEN CEINTUURS WARMOESSTRAAT 14 vertrouwd adres voor SHAWLS CORSAGES ST. JOSEPH S-GEZELLEN-V ER. Tooneelavond voor de donateurs „ALBERDINGK THIJM' Donateurs-uitvoering TRINITEITS LYCEUM (Katholiek Lyceum v. Jongens) Gelegenheid tot inschrijving Sportweek met vele hoogtepunten Een veldloop door den Hout en zwemwedstrijd in het Spaarne PROGRAMMA RADIO CENTRALE Zaterdag 22 April DE BLOEMBOLLENVELDEN In Haarlems onmiddellijke omgeving VERTOONING VAN EEN PLUIMVEE-FILM Expositie van schilderijen De vergoedingen voor opgeroepen militairen DE VERKEERSEXAMENS Het practische deel vanmorgen begonnen BURGERLIJKE STAND Een viertal katholieke sportdagen? Permanente commissie benoemd Missieweds t r ij d D.H.V.B.—Breda Voorverkoop van kaarten in de Zaanstreek Huid ver jonging AGENDA Bioscopen 22 April GROENTEN-CONSERVEN- INDUSTRIE SCHAKEN Keres wint te Margate STAD De Oranjebond „Prinses Juliana", onderaf- deeling van de Vereeniging „Koninginnedag" Haarlem Oost, hield gisterenavond in gebouw St. Bavo aan de Smedestraat een feestelijke bijeenkomst. Tal van leden vulden omstreeks acht uur de zaal, waar men door „The Black Jokers" met vroolijke liedjes werd opgewacht. De heer J. van Engelen opende den avond. Spreker heette allen hartelijk welkom en Vond het een groot genoegen dit feestelijk sa menzijn met een kort woordje te mogen inlei den. Om de leden en vele belangstellenden niet teleur te stellen, heeft de commissie be sloten twee feestavonden te organiseeren (20 en 21 April), hetgeen achteraf een strop bleek te zijn, in verband met een slechten kaarten- verkoop. Doch daarover niet getreurd. In ieder geval zullen wij vanavond eens gezellig feest gaan vieren, en geef ik graag het woord aan den Conferencier. Joh. Westerhoven, humorist, gaf nu in sa menwerking met het Kennemer Klein-Cabaret een paar aardige liedjes te hooren, waarvan Wij „Pocolo" en „Dan zal de wereld vergaan" Willen noemen. Ook bekende wijsjes uit deze dagen werden ten gehoore gebracht, waarvan de aanwezi gen niet alleen genoten, maar ook dapper mee zongen. Een bijzondere attractie, welke ons door het afwisselend programma geboden werd, werd het optreden van de Xylophonisten, het duo Ger ritsen. Voortreffelijk was het spel dat deze va der met zijn veertienjarig dochtertje ons lieten hooren, waarbij vooral het meisje zóó bijzonder opviel door de vlugheid van bespeling, dat ha iedere melodie een donderend applaus op- Steeg, Ook The Jongly's acrobaten gaven krach tige staaltjes te zien, waarvan sommige toe ren zoo gevaarlijk waren, dat velen van de aan wezige dames niet durfden te kijken. De pauze-tijd werd benut met het drinken van een kop koffie en met de verloting van een aantal mooie prijzen. Ook het eind-programma was zeer aardig en goed gevarieerd. Het bal, dat tegen twaalven begon duurde tot twee uur. Het sTond onder leiding van den heer J. Westerhoven, terwijl The Black Jokers zorg den voor aardige walsen en de nieuwste schla gers. Door B. en W. van Haarlem is aan alle Di recteuren en hoofden van scholen verzocht, leerkrachten en leerlingen te oefenen in het 1 iHSAMOEOg Deze van modern grof Stroo in alle mo dekleuren De Breton is dit sei zoen een veel gevraagd mo del. - Wij brengen U dan ook een uitgebreide 1 collectie ,hiervan in verschillende vormen en diverse soor ten stroo en vilt. DAMESHOEDENMAGAZIJNEN ANEGANG 24 Frankeslraai 3-5 koopt zijn kleeding tegen a contant-prijzen en toch vanaf f 1.per week bij SCHAGCHELSTRAAT no. 19 C, naast Slagers Verfhandel - Telef. 17273 snel verlaten van het schoolgebouw in geval van nood. Gisternamiddag is zoo'n oefening gehouden aan de M. T. S., in tegenwoordigheid van den hoofdinspecteur van de recherche, den heer Woud. De M. T. S. met haar drie verdiepingen, groote oppervlakte en met ongeveer 450 leeraren en leerlingen, was een dankbaar object voor zulk een oefening, en daarbij is gebleken, dat het geheele schoolgebouw binnen 1% minuut geheel ontruimd was. Evenwel wordthet op straat brengen van een groot aantal men- schen bij luchtaanvallen door onzen Luchtaf- weerdienst niet bevredigend geacht en wordt naar een andere oplossing gezocht, waarbij de leerlingen juist in de school gehouden wor den. De heer A. Grégoire, voorzitter van de Haagsche A. P. V., heeft gisterenavond voor de Haarlemsche amateurfotografen een lezing gehouden over de ontwikkeling der fotogra- phie, die in Augustus van dit jaar een eeuw bestaat. Voor de Haarlemsche amateurfotografen valt de herdenking van dit eeuwfeest samen met het 12 V2 -jarig bestaan van de vereeniging. In een korte rede wees de voorzitter, de heer B. Schaap, op het streven van de veree niging: bevordering van de kunstzinnige foto- graphie in deze omgeving, waartoe wekelijks cursusavonden en lezingen worden gehouden. De heer Grégoire noemde de Camera Obscu- ra den oervorm van onze huidige camera. Reeds in 1500 gaf Leonardo da Vinei een uit voerige beschrijving van dit apparaat, later 'n veelvuldig gebruikt hulpmiddel voor schilders en teekenaars. Daguerre oogstte den roem voor de uitvin ding, die hij in 1839 aan de Pransche regeering aanbood en die in de geheele wereld groot op zien baarde. De belichtingstijd, eerst 21 minuten, werd langzamerhand verkort en omstreeks 1850 was het mode geworden om inplaats van visite kaartjes portret-foto's te gebruiken. Deze mo de was van korten duur, en ook de portret- fotographie zelf geraakte in de tachtiger jaren in verval. Men streefde er steeds meer naar, door re touche en ruwe papiersoorten de schilderkunst te imiteeren. Dit degeneratie-proces is door de amateur-fotographie en de film tot staan ge bracht. De heer Grégoire besloot zijn rede met den raad aan amateur-fotografen, steeds zelf te ontwikkelen, af te drukken en te vergrooten. Vervolgens vertoonde spr. verschillende af beeldingen, die een duidelijk beeld gaven van de ontwikkeling der fotographie. Op de ledenvergadering van den R. K. Volks bond welke gisteravond in het gebouw St. Bavo gehouden werd, onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum, werd het jaarverslag van de commissie van de werkloosheidsbestrij ding' behandeld en voor kennisgeving aangeno men. De voorzitter bracht een woord van hulde aan de commissie voor de geestelijke belangen bij haar vijfjarig bestaan en bracht nog even in herinnering de zegening van den arbeid welke beter bezocht had kunnen zijn. Spr. deed vooral een beroep op de aanwezigen, om een groote deelname te bevorderen voor de Maria- hulde op Zondag 21 Mei te Heiloo. Medewerking werd gevraagd voor den speld jesdag van Comité Winterhulp en Herwonnen Levenskracht op Zaterdag 3 Juni. Hierna werd aan de orde gesteld de agenda voor de centrale raadsvergadering, welke 15. Mei te Amsterdam wordt gehouden. De amen dementen welke Haarlem gesteld had, werden door de leden goedgekeurd. Het punt: oprichten van Credo Pugno Clubs werd bekeken en de beteekenis ervan in het licht gesteld. De actie voor de Ariënstentoon- stelling werd besproken en men wekte op voor deze zaak alles in het werk te stellen om de groote figuur van dr. Ariëns te eeren en waar- deeren. Een bekend spreker zal de groote talen ten van dr. Ariëns belichten en waarschijnlijk zal er een tooneelstuk opgevoerd worden. Na een korte rondvraag werd deze laatste ledenvergadering van het seizoen gesloten. Gistermiddag is met zekere plechtigheid het pas verbouwde en vernieuwde consultatiebu reau van „Zuigelingenzorg" in de Haarlemmer liedestraat in gebruik genomen. Dit gebouw, dat het derde van deze vereeni ging is, was van de oprichting in 1925 onvol doende ingericht; het was er donker en voch tig en men had vooral bezwaar tegen de koude kinderwagenbergplaats in de open lucht. Het gevolg was, dat vele moeders er een wandeling naar een ander bureau voor over hadden, om dit bureau maar te ontloopen, waardoor het bezoek kwijnde en de andere bureaux overma tig floreerden. Hierin nu is, 'dank zij het initiatief van B. en W. van Haarlem, een verandering ten goe de gekomen. In enkele maanden tijds is het gebouwtje grondig verbouwd en vernieuwd, zoodat het thans een genoegen is er te komen. De kinderwagenruimte is vergroot en overdekt geworden, er is een kleine doch practische wachtkamer gebouwd en, wat vooral belangrijk is, er is een ruime uitkleedkamer voor de ba- bies met 14 tafelboxen gekomen. De dokters kamer is alleen nieuw behangen en licht ge verfd, evenals de rest van het gebouw, dat daardoor een ileurigen indruk maakt. Een aantal bestuursleden, de dames de Vos van Steenwijk, eerepresidente, Mejuffrouw Bienlalt, penningmeesteresse, Mevrouw Ko ning—Hoek, Mevrouw Scheltema—Conradi, en de heeren Dr. van Beers en Dr. Halbertsma, secretaris, met zijn echtgenoote, waren bij de opening aanwezig. Spoedig werden echter de eerste moeders door het portiersechtpaar Van Duffelen binnengelaten, die door den dienst- doenden kinderarts dr. Dekker-Jonker, in sa menwerking met de huisbezoekster mej. Serné, geholpen werden; het werd een drukke mid dag, zoodat men niet te lang moeht blijven. Enkele bloemstukken, o.a. van een 20-tal trouwe moeders, van wie mevr. Groenewoud het initiatief daartoe genomen had, gaven aan dezen eersten spreekuurmiddag een feestelijk karakter. De St. Josephs Gezellen Vereeniging Haarlem 1 zal op Maandag 24 April haar jaarfeest hou den in Gebouw St. Bavo aan de Smedestraat, Deze avond wordt door het bestuur aan de donateurs aangeboden. De R.K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" zal op Donderdag 27 April in de Stadsschouw burg alhier een uitvoering geven voor haar do nateurs. Opgevoerd zal worden ,,De Pastoor van Neu- villette"; Romantisch Tooneelspel in drie be drijven door D. H. Scheffer. Het geheel zal staan onder regie van Hedman Moerkerk. Het bestuur van A.T. verzoekt ons, nog even te herinneren aan de plaatsbespreking van mor gen, Zaterdagmiddag, in de studio, Lange Wijn gaardstraat 17. De houders van diploma's A bespreken van 3 tot 4 uur, van diploma B van 4 tot 5 uur, en van diploma's C van 5 tot 6 uur. De bespreking geschiedt uitsluitend op vertoon van diploma 1939. Voor verloren geraakte diploma's kan tegen geringe vergoeding een duplicaat worden ver strekt. Voor huisgenooten en hen, die geen do nateur zijn, bestaat gelegenheid, zich tijdens het plaatsbespreken van een toegangsbewijs te voorzien. De uitvoering heeft plaats op Don derdag 27 April in den Stadsschouwburg. Aan den schouwburg worden géén kaarten verkocht. Voor nadere inlichtingen of bijzondere gevallen gelieve men zich vóór morgenmiddag in ver binding te stellen met den voorzitter, adres Hasselaersplein 35, telefoon 16704. De inschrijving van nieuwe leerlingen is weer spoedig aan de orde. Vanaf Maandag 1 Mei tot en met Zaterdag 6 Mei is daartoe ge legenheid van 2 tot 5 uur iederen namiddag aan het schoolgebouw aan den Zijlweg 203. De gelegenheid, die uw courant mij biedt, om een paar richtlijnen aan te geven, is mij zeer welkom. De jongens, wier aanleg en wier streven het waarschijnlijk maken, dat zij het Lyceum-pro gramma kunnen verwerken, dienen onmiddel lijk na de genoten vóóropleiding van de lagere school op het Lyceum te komen, zoodat zij het onderwijs volgen vanaf de eerste klas. De ervaring leert namelijk, dat het later in- geschoven-worden in een hoogere klas meestal met bijzondere moeite voor de leerlingen en met extra-kosten voor de ouders (privaatlessen) gepaard gaat. Uitzonderlijke omstandigheden zullen echter dit verschijnsel niet geheel kunnen wegnemen, zoodat wij in zulke gevallen altijd bereid blijven een weg te vinden voor een goede oplossing, maar men moet niet willens en wetens hierop aansturen. De vorming op het Lyceum geeft in breede lijnen alles, wat voor de maatschappelijke toe komst van een jongen met algemeene ontwik keling noodig kan zijn. De einddiploma's geven toegang tot de Universiteiten en zijn een in troductie voor het solliciteeren naar betrekkin gen van allerlei aard. Het geeft voldoening te kunnen vermelden dat welhaast alle geslaagde oud-Lyceïsten, die de Universiteit niet bezoch ten of bezoeken, zijn tewerkgesteld, zij het ook in bepaalde gevallen met een zeer bescheiden salaris. Op het einde van het komende trimester zullen wederom 41 candidaten aan het eind examen deelnemen, als volgt verdeeld: 11 voor het Gymnasium, 19 voor de H.B.S. B. en 11 voor de H.B.S. A. Het vorig jaar was het aan tal candidaten ook juist 41 en 39 jongelui moch ten hun diploma ontvangen. N. TH. VLAAR O.E.S.A., rector v. h. Triniteits Lyceum. In de oude raadzaal van het Stadhuis heeft het Uitvoerend Comité tot het organiseeren van een Sportweek te Haarlem vergaderd met de afgevaardigden der sportorganisaties, onder lei ding van dr. C. Spoelder. De vergadering verklaarde zich accoord met den datum die voorloopig werd vastgesteld, n.l. van 6 tot en met 12 Juli. Uitvoerig werd het concept-programma voor de Sportweek bespro ken, waarbij verschillende wenschen der or ganisaties in discussie kwamen. In groote lij nen kon men zich vereenigen met het voorloo pig programma, dat ter kennis der Sportbonden en vereenigingen was gebracht en waarbij een aantal hoogtepunten in het bijzonder de aan dacht hadden. Zoo belooft het watersportfeest dezen keer belangrijk te worden en voor het publiek aan trekkelijker door het deelnemen van de roeiers van de roei- en zeilvereeniging ,,'t Spaarne", die tezamen met kano- en andere watersportver - eenigingen een attractief programma zullen sa menstellen, waarin een aantal wedstrijden ver werkt worden. Ook een lange afstand zwemwed strijd, zoo mogelijk een estafette, staat op het programma en wanneer het water van het Spaarne hiervoor geschikt geacht wordt, zal ook dit evenement een aantrekkelijkheid vor men voor het groote publiek. Hetzelfde kan gezegd worden van den veld loop dwars door Den Hout, dien men van plan is te organiseeren en van het wielercriterium, dat in onze stad zeer populair geworden is. Ook belangrijke krachtsportwedstrijden zijn in voor bereiding, terwijl ook de beoefenaars van an dere takken van sport een ruime plaats op het programma hebben gekregen. Wij noemen in dit verband de turndemonstraties op de open bare pleinen, die het vorig jaar zulk een groot succes hadden. Aan den sluitingsavond, vermoedelijk weer op het terrein van „Haarlem", wordt groote zorg besteed, zoodat dit sportfestijn weer den climax zal vormen der talrijke evenementen, die de sportliefhebbers in die week te zien zullen krij gen. Het plan bestaat om de Sportweek te openen met een grooten Sportoptocht door de binnen stad, waarbij alle sportorganisaties zullen me dewerken. Zoo spoedig mogelijk worden sub-commissies gevormd, die de technische werkzaamheden voor hun rekening zullen nemen. Ongetwijfeld staat den Haarlemmers weer een week van leven en vertier te wachten. t Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2; Hilversum II. Programma 3: Keulen 8.009.20: Parijs 9.20 —9.40; Radio PTT Nord 9.40—10.50; Londen 10.50—12.05'; Ned. Brussel 12.05—1.20; Keulen I.202.50; Duitschlandzender 2.503.20; Keu len 3.20—5.20; Ned. Brussel 5.20—5.35; Fransch Brussel 5.35—6.20; Londen 6.20—6.40; Keulen 6.407.35; Fransch Brussel 7.35'7.50; Keulen 7.50—9.20; Ned. Brussel 9.20—9.30; Fransch EH'USSel 9.3012.00. Programma 4: Ned. Brussel 8.008.20; Parijs 8.20—8.30; Diversen 8.309.35; Londen 9.35 10.50; Droitwich 10.501.05; Londen 1.054.20; Droitwich 4.208.45; Pauze 8.458.50; Straats burg 8.509.50; Droitwich 9.5011.20; Parijs II.20—12.00. Programma 5 8.007.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramofoonplatencbncert, Verzoekpro gramma; 8.0012.00 Diversen. Aanstaanden Zondag belooft het een echte bloemendag te worden. Hyacinten en Tul pen staan nu in vollen bloei. Ook in de omgeving van Haarlem zijn nog vele mooie velden een bezoek overwaard. Voor hen, die een mooie, rustige wandeling prefereeren. is de volgende route speciaal aan bevolen Gaande met bus C2 der N. Z. H., vanaf sta tion komt men al gauw bij de bollenvelden. Aan het eindpunt, de Ramplaan wandelt men langs Marcelisvaart en over de Houtvaart naar Haarlem terug. De tocht geeft voor alle bloemenliefhebbers veel schoons te genieten. De Pluimvee- en Konijnenfokkers-Vereeni- ging voor Haarlem en Omstreken „Nut en Sport" organiseert op Maandag 24 April een filmavond voor haar leden-genoodigden en be langstellenden. Er zal op dien avond worden vertoond de bijzonder goed geslaagde kleurenfilm van den heer C. A. M. Spruijt uit Gouda en wel op het gebied van duiven en dwerghoenders. De vakpers heeft een schitterende beoordee ling dezer film gegeven, zij is dan ook een uni cum op dit gebied. Een ieder, die belang stelt in het fokken van kippen, duiven e.d., zal door het zien van deze film een interessanten avond hebben. De film wordt vertoond in Gebouw „Odeon", Jansstraat, des avonds om half acht. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij den heer P. de Droog, Wijde Geldeloozepad, no. 18. In de H.B.S. zullen eigen werken van J. P. C van Os en Lien Straver, (bloemschilderes) uit Schoorl geëxposeerd werden. De expositie is geopend van 23 April tot 2 Mei van 2 tot 10 uur, in het Kegelgebouw (boven zaal) Tempeliersstraat 35. Reeds van vele abonnés hebben wij vragen ontvangen over vergoedingen voor opgeroepen militairen. Daar iedere kwestie afzonderlijk be keken moet worden en dit doorgaans door on volledige gegevens onmogelijk is, kan men zich beter rechtstreeks tot de afdeeling Militaire Zaken van het stadhuis richten. Hedenmorgen om kwart voor negen is we derom een aanvang gemaakt met het afnemen van de practische verkeersexamens op het tra ject Marnixstraat bij de Kleverlaan. De voorzitter van de Onderwijs-Verkeers- eommissie, de heer Van de Weyer, opende deze examens met een enkel woord, waarbij hij den examenleider, den heer De Ridder, de agenten en de burger-controleurs welkom heette op dit vijfde verkeersexamen in Haarlem. Sinds 1934 zijn nu al 7200 kinderen geëxamineerd, waar van 5800 zijn geslaagd. Spreker wees *op het groote nut van deze examens en sprak de verwachting uit, dat ook deze examens tot een goed einde zullen gebracht worden. Getrouwd: 21 April: J. Oostinga en S. E. Stijns. Geboren: 19 April: A. E. M. van der Pol Straatsburg, d.; J. J. van DoornSchouten, d.; T. Waagevan Nimwegen, z.; H. M. Damen— van Zeist, z.; 20 April: W. SlingerlandHoger- vorst, d.; J. M. Tromp—Boots, z.; 21 April: C. M. van Deijzen—Wagemaker, z.; M. S. Roos van Hilst, d. Overleden: 20 April: A. J. Grootes, 50 j„ Oranjestraat; 21 April: S. Fedder, 83 j„ Spaar- nelaan. De Haarlemsche R.K. Sport Centrale heeft wederom in overweging genomen het organi-- seeren van enkele R.K. sportdagen in Haarlem. Waar overduidelijk is gebieken, dat de R.K. sport aan de zgn. neutrale Sportweek niet kan deelnemen is men tot de conclusie gekomen, dat op R.K. sportgebied eveneens iets gedaan moet worden om daardoor de belangstelling voor de R.K. Sportbeweging in Haarlem gaande te houden. Reeds twee jaren geleden organi seerde de R.K. Sport Centrale een tweetal sport dagen, waarop diverse takken van sport be oefend werden en die ongetwijfeld de noodige vruchten hebben afgeworpen. Thans heeft men besloten hieraan de noodige uitbreiding te geven en de eerste stap daartoe was het benoemen van een permanente com missie tot het organiseeren van R.K. sportdagen. In deze commissie werden benoemd de heeren H. J. A. van Duynen, voorzitter der Federatie van Haarlemsche Wielerclubs; S. A. Mulders, secretaris der R.K.S.V. H.B.C. en Jac. Boot, voor zitter der R.K.V.V. „Geel Wit". Aan deze commissie is tevens toegevoegd de heer P. B. Koster, lid der pers- en propaganda- commissie van den R.K.H.V.B., die het propa gandistische deel zal hebben te verzorgen. In een dezer dagen gehouden vergadering van de permanente commissie werden de voorloo- pige plannen besproken en hier bleek dat men in den a.s. zomer een viertal Sportdagen wensch- te te organiseeren. Vrijwel alle takken van sport zullen daarbij beoefend worden en de indeeling der dagen wordt zoodanig geregeld dat de diverse sporten elkaar in het programma prachtig kunnen aan vullen. Zoo staat er b.v. een dag op het programma waarop voetbal wordt gespeeld met hockey ter opluistering. Een athletiekdag gecombineerd met honkbal en wandelen Voorts een dag waarop de wielrennerij hoogtij viert, daarbij geassisteerd door de gymnastiek, terwijl er bovendien een zwemdag op het programma staat. Dit laatste wordt waarschijnlijk een zwemavond in het Sportfondsenbad. Daar men bovendien van plan is de dagen zoo attractief mogelijk te maken en dus het strijd- element in voldoende mate aanwezig zal zijn, belooft het geheel een prachtige krachtmeting te worden van onze R.K. sporters op allerlei gebied. Voor deze vier dagen worden afzonderlijke sub-commissies in het leven geroepen, welke binnenkort zullen vergaderen en daarbij aan de plannen vasten vorm zullen geven. Binnenkort zullen we daarom op dit grootsche sportgebeuren terug komen. Maar reeds thans willen we de belangstelling gaande maken onder de Haarlemsche katholieken. De R.K. Sportbe weging zal op duidelijke wijze demonstreeren dat zij haar plaats in het R.K. leven volkomen waardig is. Voor den missiewedstrijd op 30 April te Zaandam zijn bij de onderstaande adressen in de Zaanstreek de toegangsbewijzen in voor verkoop verkrijgbaar. Tot en met Woensdag 26 April as. Zaandam: Sigarenmagazijn J. Kordes, Bel gischestraat 1; Koog aan de Zaan: M. van de Venne, Breedweer 17; Wormerveer: R. K. Vereenigingsgebouw en J- van der Laan, Krom- menieërrijweg 104; Wormer: Sigarenmagazijn Th. Piet en J. Randshuizen; Krommenie: Si garenmagazijn „Poskro" en Kees Maas, Kap per; 't Kalf, C. Hooiboer, kapper en J. Schlee- pers, Haaldersbroek 18; Assendelft: P. Lee ring, Kapper, Noordeinde 705. Werkloozen uitsluitend in voorverkoop. Aan het terrein zijn op den dag van den wedstrijd geen kaarten met reductie meer verkrijgbaar is schijnbaar even onmogelijk als verjonging van den mensch zelf en toch is het de moderne wetenschap gelukt, in Sulfoderm-poeder een middel om de huid jong te houden en te ver jeugdigen te scheppen. Dagelijksche huidver zorging met Sulfoderm-poeder waarborgt niet slechts het behoud van een jeugdige huid. maar doet ook kleine oneffenheden van de huid ver dwijnen. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Gebouw St. Bavo: H. G. K., 8 uur; R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Best. Overheidsperso neel, 8 uur; Schaakclub, 8 uur; Pr. Julianabond, 8 uur. Stadsschouwburg: „Villa de Vreugd", 8.15 uur. Consultatiebureau, Ged. Oudegracht 41: Jaar- verg. Haarl. Ver. tot bestr. der T.B.C.. 8 uur. „De Leeuwerik", Kruisstraat: Vakonderwijs in de illustratiebedr., 8.30 uur. Ged. Oudegracht 104: Haarl. Weer- en Ster renkundige Kring, 8.15 uur. R. K. Lyceum, Zijlweg, Verg. Jeugdluchtvaart- club, 8 uur. Frans Halsmueum: Expositie 105 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Vrouwengevangenis", 2.30, 7 en 9.15 uur (volwassenen). Cinema: „Schoppenvrouw" en „Vallei der reuzen", 2 en 8.15 uur (volwassenen). Luxor: „De onsterfelijke wals", 2.30, 7 en 9.15 uur (volwassenen). Frans Hals: „Jij en ik", 2.30, 7 en 9.15 uur (boven 18 jaar). Moviac: „Kara-ben-Nemsi", 2.30 7.15 en 9.15 uur (boven 14 jaar). Gebouw St. Bavo: Geel Wit, 650 uur; Gew. zittingen, 4 en 7 uur; C.B.P.T.T., 8.15 uur. Stadsschouwburg: „Sai Shoki", dansavond, 8.15 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Kon. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde, 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Op het kantoor der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, Nassauplein 46, Haarlem, ligt voor belang hebbenden ter inzage afschrift van de be schikking van 19 April 1939, van den Minister van Economische Zaken, Directie van Handel en Nijverheid No. 22646 N., houdende alge meen verbindendverklaring van een ondeme- mersovereenkomst tot regeling van de produc tie van groentenconserven in blik of andere hermetisch gesloten verpakkingen met uit zondering van glas. De uitslagen van de 9e, tevens laatste ronde van het tornooi te Margate, luiden: Sig George ThomasGolombek, afgebroken. FlohrCapablanca, 'A14. KeresVera Menchik, 10. NajdorfSergeant, 10. Door deze resultaten hfeft Keres met IA uit 9 het tornooi gewonnen. Op hem volgen Flohr en Capablanca met 6'A- In het premier reserve-tomooi groep A. sloeg Van Scheltinga Brierly, terwijl Landau remise maakte met Pogoielly. In ieder geval is Van Scheltinga eerste met 8 punten uit 11. De partij tusschen Koening en Thomas is nog niet be ëindigd. Wint Koening, dan deelt hij de le en 2e plaats met Van Scheltinga en wordt Landau 3e. Mej. Heemskerk is tweede geworden in haar groep. Ongecorrigeerd. Als bijzondere attractie bren gen wij in de verkoop CHEMISES- ENVELOPPE van effen crêpe de Chine, crêpe satin of mille fleurs crêpe de Chine art., in zalm, wit, bleu en zwart, met fraaie kant gegarneerd. Al deze kwaliteiten in di verse maten voor slechts Uu> Modehui*.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5