ZESTIG JAAR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE Wees zuinig O VILRSC H R OEF VEERING OLDSMOBILE MAANDAG 24 APRIL 1939 D.H.V.B.-UITSLAGEN DISTRICT HAARLEM Uitslagen adspiranten R.K. HAARL. VOETBALBOND Programma Zaterdag 29 April Programma Zondag 30 April KEGELEN Nationaal concours te Haarlem Opening door den burgemeester Gymnastiekuitvoering Leonidas Uitstekend geslaagd HONKBAL ST. CHRISTOFORUS TE HILLEGOM Geslaagde wandeltocht Hockey in en om Haarlem B.H.V.B.M.H.C. 1—1 Kranslegging op graven van oud' bestuurders op de Algemeene Begraafplaats Feestavond in Brinkmann RIJKSVISCHAFSLAG Géén Bollenzondag Maar toch een lentefeest STAAT VAN BESOMMINGEN OM DEN HAARLEM-BEKER H.H.C. I—E.D.O. I OM DEN JEANETTE WALEN- BEKER AmsterdamB.D.H.C. 30 H.S.V. Vooruit Rood Wit—H.D.M. 4—1 PREMIËN VAN ƒ45.- mei Uw reclamegelden» besteed ze aan couranienreclame, hel reclameme dium waarop de menschen zich abon- neeren, juist ook om de advertenties OMVAT ©VIERVOUDIGE STABILISATIE O "KNEE-ACTION" VOORWIELOPHANGING TWEE SERIES SPECIAL E IE k DE UiXt VERIA AWE Afdeeling Noord Reserve le klasse A Volendm 3—G.V.O. 2 De Meer 2N.E.A. 2 R.KA.V. 2—T.Y.B.B. 2 2e klasse I Spartanen 1Zouaven 1 G-rashoppers 1Geel-Zwart 1 E.V.E. 1—V.V.W. 1 St. Victor 1—V.X.O.S. 1 3e klasse A E.D.O. 1—Union 1 B Con Zelo 1—V.Z.V. 1 S.R.C. 1—Helder 1 Z.A.P. 1—Hugo Boys 1 Afdeeling Centrum le klasse A R.O.D.A. 1—India 1 Geel-Wit 1—D.E.K. 1 St. Martinus 1Alliance 1 Gez. Vier 1Purmerend 1 B Van Nispen 1Meerburg 3 Reserve le klasse A D.O.S.R. 2T.Y.B.B. 3 2e klasse A Oranje-Zwart 1N.V.A. 1 P.V.C.B. 1—S.V.O. 1 Berdos 1—S.V.W. 1 B Leimuiden 1—V.V.S.B. 2 Reserve 2e klasse A India 2—De Meer 3 R.K.A.V. 3—The Unity 2 Onze Gezellen 3S.J.C. 3 D.E.M. 3Lisse 3 3e klasse A R.C.M. 1—V.VA. 4 O.D.A. 1—P.V.C.A. 1 V.I.C. 2—St. Pancratius 1 N.A.S. 1—D.O.S.S. 4 C Meerburg 2V.DJ3. 1 D Leimuiden 2V.V.S.B. 3 Teylingen 3U.D.O. 1 Do.Co.S. 3—D.O.S.R. 4 Reserve 3e klasse A St. Pancratius 2The Victory 2 Gez. Vier 2Oranje-Zwart 2 India 3St. Martinus 3 B Constantius 2N.E.A. 3 Zwaluwen 3—The Victory 3 4e klasse A Gez. Vier 3—D.O.S.S. 5 Reserve 4e klasse A V.V.A. 6—D.E.S. 3 B D.O.S.S. 7—N.A.S. 3 Constantius 4P.S.C.K. 2 C V.V.A. 7—Wilskracht 6 D.O.S.S. 8St. Pancratius 3 D Alliance 2Geel-Wit 3 V.V.S.B. 5T.Y.B.B. 5 E Onze Gezellen 4D.E.K. 3 Lisse 5O.I.V. 3 T.YJB.B. 6Concordia 3 F Teylingen 4V.V.S.B. 4 U.D.O. 2Do.Co.S. 4 Afdeeling Zuid le klasse A V.E.L.O. 1—R.A.V.A. 1 St. Ignatius 1—G.D.S. 1 Reserve le klasse AD.H.L. 2Blauw-Zwart 2 G.D.A. 2—Leonidas 2 2—1 3—3 3—2 1—1 3—0 3—1 0—2 2—0 0—0 0—3 2—0 7—P 0—3 6—0 7—3 0—6 8—1 2—3 1—1 8—0 3—3 2—1 1—8 6—0 2—3 80 3—0 3—6 2—2 6—0 2—2 1—3 1—2 0—1 6—1 2—3 3—1 3—1 1—10 2—3 6—0 3—2 0—2 4—4 6—1 2—8 2—5 5—1 1—14 3—2 9—1 2—2 4—1 0—5 2—0 H.B.C. b—O. I. V. a0—2 H.B.C. dD.S.ö. b 1—7 H.B.C. e—O.I.V. b 1—0 T.Y.B.B. dT.Y.B.B. e 0—4 ATYBB aOnze Gezellen 3.15 uur HBC aOnze Gezellen b 2 uur SantpoortDSS a 2.30 uur BHBC c—DSS b 2 uur HBC d—DSS d 3.15 uur DSS cOnze Gezellen c 2 uur CTYBB d—Onze Gezellen f 2 uur HBC f—VVP 3.15 uur DEKOnze Gezellen e terrein O.G. 3.15 uur A HBC or.O.I.V. 12 uur C v. NispenConcoröia 2 uur SantpoortOnze Gezellen 2 uur Alliance—VCV 2 uur BSM—VVP 12.30 PEK—HBC 12 uur hNASOnze Gezellen 2 uur BSMOnze Gezellen L 2 uur DEKConcordia 1.15 uur TYBB—HBC 12.30 uur Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Öen Haarleinschen Kegelbond wordt van 23 tot met 30 April een nationaal kegelconcours Behouden in het H. K. B.-gebouw aan de Tem- teiersstraat te Haarlem. Gisterenmiddag had de officieele opening fclaats. In zijn welkomstwoord richtte de voorzitter yan den H. K. B., de heer Jac. van Maris, zich jh het bijzonder tot den burgemeester van Haar- 'em, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, leden van het eere-comité en mevr. de wed. Groene nwegen. Verder herinnerde hij aan het werk van wijlen 3e heeren Bruno Groenewegen, Joh. Jung en M. B. Sliggers. Spr., die zelf al 30 jaar kegelaar is, trok daar- ba een parallel tusschen voorheen en thans. Spr. zegde dank aan H. M. de Koningin en II. K. H. Prinses Juliana voor het beschikbaar stellen van medailles. Verder dankte hij allen, die hadden meegewerkt aan de-voorbereiding der wedstrijden en deelde ten slotte mede, dat op de laatste algemeene vergadering besloten is den heer D. Bremer tot eere-lid van den H. K. B. te benoemen. De burgemeester van Haarlem, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk. het woord verkrijgend, complimenteerde in de eerste plaats den bond met zijn 40-jarig jubileum. Zelf geen kegelaar, wilde hij dit concours wel met het woord maar niet met de daad openen. Wanneer de bal eens van de plank rolde, zouden sommigen daar on heil voor het welslagen van de wedstrijden in kunnen zien! Spr. verklaarde daarna het concours voor ge opend. De aanwezigen zongen het Wilhelmus, waarna de heer Van Maris den burgemeester zijn harte- lijken dank betuigde namens den H. K. B. Tot slot sprak de heer J. Laarman, secretaris penningmeester van den Ned. K. B. Spr. memo reerde den steun dien de N. K. B. steeds van den H. K. B. heeft ontvangen. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat de H. K. B. het gouden jubileum onder dezelfde krachtige leiding zou mogen vieren en wenschte het be stuur veel succes in de komende dagen. Vervolgens had de loting plaats en ging men omhoog naar de banen, waar de burgemeester het lint doorknipte, zoodat de wedstrijden kon den beginnen: Zü nog vermeld, dat een telegram van hulde aan H. M. de Koningin gezonden werd en dat de opening o.m. werd bijgewoond door de hee ren M. A. Reinalda, wethouder, en C. J. van den Broek, commandant van de brandweer. In den namiddag had een receptie plaats, die zeer druk bezocht was. O.m. waren aanwezig het hoofdbestuur van den Ned. K. B., afgevaardigden van verschillende bonden en eenige commissies. Bovendien waren tal van bloemstukken, tele grammen en brieven binnengekomen. Van de vele sprekers noemen we de heeren D. Bremer en G. P. Heidendaal. Met een voor een specifieke R. K. dames- gymnastiekvereeniging prijzenswaardigen moed, heeft Leonidas het aangedurfd een groote uit voering te geven in de Gem. Concertzaal te Haarlem, ter gelegenheid van de viering van zijn derde lustrum. Prijzenswaardige moed, om dat het optreden van R. K. damesgymnastiek- vereenigingen in het openbaar aan eenige be perkende bepalingen is vergo-nden, die o. a. het werken aan toestellen verbieden. Toch is Leonidas er in geslaagd zijn optreden te recht vaardigen in een programma dat in g'oed twee en een half uur vlöt werd verwerkt, onder leiding' van den eveneens jubileerenden directeur D. Vreeswijk. Vanzelfsprekend was ook hier een heerenver - eeniging noodig, om met eenige sportieve intermezzo's het geheel op te luisteren. In eer ste instantie was hiervoor de combinatie Hercu- les-Winfried uitgenoodigd, welke door bijzon dere omstandigheden haar oorspronkelijk ge geven toezegging moest onthouden. Wij kunnen ons hier niet verdiepen in de gerezen moeilijk heden, doch achtten deze in behoorlijk georga niseerd overleg zeker oplosbaar, waarvoor o. i. de Haarlemsche Turnkring het aangewezen lichaam ware geweest. Het ontstane misver stand, dat onnoodig tot een prestige-kwestie uitgroeide, had dc-or bemiddeling niet zoo langen levensduur behoeven te hebben. Nu was aan de R. K. Gymnastiek-Vereeniging St. Christoffel uit Zwanenburg de taak opge dragen het meer spectaculaire deel van het programma op zich te nemen, tot welke hoogte deze vereeniging zich nog niet heeft kunnen opwerken. Aan den algemeenen opmarsch, gevolgd door het zingen van het clublied, namen ruim 100 dames en meisjes deel. De voorzitster van de jubileerende vereeniging, mej. Truus Klaver, richtte zich tot de aanwezigen, waarna een aan vang werd gemaakt met een algemeene vrije oefening. Hoewel deze oefening natuurlijk was afgestemd op de talrijke kleine meisjes, dus licht van oefenstof, behoorde dit nummer tot een van de beste. Ook de kleuterles, met de voor het jonge goedje aardig gevonden moeilijkheden, was in teressant, vooral om de ongedwongenheid waar mede het: mijn spelen is leeren, in de praktijk werd uitgevoerd. De hoepeloefening van de afdeeling Timor - straat was qua uitvoering beter dan de vrije oefening van de afdeeling Kleverpark, waar- tusschen zich de meisjes van de Eemstraat plaatsten met de oefeningen in het voortbe wegen op de evenwichtslat. Na de pauze kregen wij van de kleuters een herhaling van een reeds eerder gegeven nummer zingen en spelen. Tot slot voerden de dames eenige fantasieën uit op balletmuziek. Vooral dank zij den specialen costuums en belichting werd dit optreden tot een show-nummer, dat zeker effect sorteerde. Wil men het echter beoordeelen naar technische maatstaven, dus met een samenvatting voor begrippen als rhythme, elegance, muziekuitbeel- ding, dan ontdekten wjj bij enkelen hoogstens aanleg, zonder tot ook voor leeken bereikbare hoogte te zijn gekomen. In de pauze werd aan den medeoprichter directeur en zijn echtgenoote namens de leden van Leonidas dank gebracht voor hun vele op offeringen, welke dank vergezeld ging van een ruststoel en bloemen. Bovendien reikte de heer Dijkstra namens de vereeniging Dindua een her inneringsplaquette aan de feestvierende ver eeniging uit. 2. J. Medemblik 20 min. 40 sec.; 3. L. Boogaard 21 min. 20 sec.; 4. en 5. B. Visser en Th, Smit 21 min. 40 sec.; 6. H. Hartgers 22 min. 10 sec.; 7. K. Kenssen 22 min. 30 sec. r De stand op heden van de voorjaarscompe titie is: 1. P. Medemblik 10 pnt.; 2. J. Medem blik 8 pnt.; 3. B. Visser 5 pnt.; 4. L. Boogaard 4 pnt.; 5. H. Hartgers 3 pnt.; 6. Th. Smit 3 pnt.; 7. K. Kenssen 2 pnt. Zondag a.s. loop'en Se A-klassers een strijd over 12 K.M. voor de competitie. wed- „Sint Christoforus" te Hillegom organiseerde Zondag een wandeltocht. Toen de laatste groep om half zes binnen was bleek, dat er ongeveer vijfhonderd deelneem sters (ers) waren die de 25 en 30 K.M. goed hadden afgelegd. Het aantal tippelaars uit de plaats zelf niet medegerekend, omdat deze bui ten mededinging mede wandelen, bedroeg 470. De punten werden als volgt toegekend: Heeren: St. Bonifatius, Haarlem 7068; TAK, IJmuiden 5558; Jong, Vlug en Krachtig, Am sterdam 6158; Hanavri, Haarlem 6164; S.S.S., Beverwijk 7668; Sport na Arbeid, Bos koop 5165; D.E.M., Beverwijk 6465; D.V.S., Amsterdam 61—64; Kruisvaart St. Joseph, Haarlem 6169; Dicos, Leiden 5559; Sportief, Haarlem 7165; D.V.V., Amsterdam 7781; Lijn 2, Amsterdam 7366; Politie S. V., Haar lem 61—67. Dames: Cito, Amsterdam 8081; S.S.S, Be verwijk 8182; S.V.U., Amsterdam 7166; D.E. M., Beverwijk 8282; Optimist, Alkmaar 61 60; The Lively Girls, Leiden 6763; D.W.S. Sportief, Haarlem 6870 en Wilskracht, Am sterdam 8281. Het aantal prijzen dat ter beschikking is ge steld wordt nog telkens grooter. Zoo kwam de toezegging van de Hillegomsche veiling voor een prachtigen beker. De deelname voor de laatste marschen zal wederom groot zijn. Zater dag en Zondag 6 en 7 Mei zullen de laatste marschen gehouden worden. Na afloop hiervan zullen de prijzen worden uitgereikt door den burgemeester Jonkheer Mr. Dr. O. van Nispen tot Pannerden in het lokaal van Zomerzorg. Ofschoon het weer niet heelemaal ideaal was verklaarden de wandelaars zich buitengewoon te hebben geamuseerd en het vele moois, dat de bollenvelden te zien gaven had allen vol daan. Eén wandelaar viel uit. Door tegen B.H.V. gelijk te spelen heeft B.M.H.C. met nog twee thuiswedstrijden voor den boek (ook de 2de wedstrijd tegen de Delft- sche Studenten wordt te Bloemendaal ge speeld) de beste kansen om zich in de eerste klasse te handhaven. Het veld te Baarn ver keerde in een zeer slechten toestand, op een dergelijken grond is goed hockey onmogelijk. De voorhoede van B.M.H.C. heeft een goeden wed strijd gespeeld, hoewel de linksbuitensplaats versterkt dient te worden, want van deze zijde ging weinig of niets uit. B.M.H.C. was in het veld vrijwel voortdurend sterker doch veel ge luk had het binnentrio niet. Ettelijke kansen gingen verloren. Eenmaal zat de Baarnsche doelverdediger boven op den bal. De scheidsrech ter die meerdere overtredingen in den slagcir kel niet zag gaf daarop een straf corner. Voor de rust verkreeg B.H.V. door Steinz de leiding. In de 2de speelhelft werkte B.M.H.C. hard voor den gelijkmaker. Het goede verband tusschen middenlinie en voorhoede ontbrak. Op fraaie wijze maakte Breitenstein gelijk. De snelle en fel op den bal zittende voorhoede van B.H.V. bleef gevaarlijk. B.M.H.C. behield het over wicht in het veld en ondanks de vele onderno men aanvallen slaagde B.M.H.C. er niet in het overigens verdiende winnende doelpunt te ma ken. De stand in de promotie-degradatiecompeti tie is thans: B.M.H.C. 2 110 51 3 B.H.V. 2 110 5—4 3 Delftsche Stud. 2 0 0 2 38 A.s. Zondag wordt de wedstrijd B.H.V.—Delft sche Studenten gespeeld. De afdeeling Haarlem van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde herdacht Zaterdag haar zestigjarig bestaan. Op piëteitvolle wijze werd deze herdenking ingezet met een kranslegging op de graven van de reeds lang overleden bestuursleden, de heeren Joh. de Breuk en P. H. Teunis. Deze kranslegging geschiedde op de Al gemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan door de heeren J. L. Bouwer, voorzitter, en R. M. v. d. Hart, secretaris der Maatschap pij, in tegenwoordigheid van de familieleden der overledenen. De heer Bouwer schetste aan het graf van den heer De Breuk, de voortreffelijke kwalitei ten, die deze bezat, zijn tact, rechtvaardigheids gevoel en sympathieke wijze van omgang. Dat de afdeeling den heer Teunis, die onge veer veertig jaar penningmeester was geweest, bij het zestigjarig bestaan niet vergat, bleek eveneens. De heer Bouwer bracht ook diens buitengewone verdiensten in herinnering. Op feestelijke wijze werd des avonds het ju bileum gevierd in de kroonzaal van Brinkmann aan de Groote Markt. De heer Bouwer opende de lange reeks van sprekers met een welkomstwoord, in het bij zonder tot den vertegenwoordiger van het hoofd bestuur en tot de vertegenwoordigers van vele aanverwante vereenigingen en van de afdeeling Bloemendaal der Maatschappij. Vervolgens deed de voorzitter een greep in de geschiedenis der afdeeling. Op 7 Maart 1879 werd de oprichtingsver gadering gehouden in het gebouw der So ciëteit „Vereeniging" (het tegenwoordige Concertgebouw), waarop 54 personen als lid toetraden. Het leeuwendeel in de oprichting der af deeling had wel de heer J. H. Krelage. De eerste voorzitter was de heer J. Muller, die tot 1881 den voorzittershamer hanteerde. De heer Bouwer herinnerde verder nog aan de onvergetelijke bestuursleden De Breuk en Theunis, die al hun krachten aan de afdeeling hebben gegeven. Van de eerste leden leeft momenteel alleen nog maar de heer M. J. F. Bolderdijk. Heden ten dage telt de vereeniging on geveer 150 leden. Weliswaar heeft men in dertijd veel leden verloren door de oprich ting van een Bloemendaalsche afdeeling, doch dit is niet funest geweest voor Haar lem. De heer Bouwer wenschte geen antwoord te geven op de vraag, of de vereeniging in die zestig jaren aan haar doel heeft beantwoord. Men heeft er in ieder geval zijn best voor ge daan. De afdeeling heeft tuinbouw-wintercur- sussen georganiseerd, er is een vakcommissie ingesteld voor opleiding tot goede vaklui, ver leden jaar nog heeft men de tuinkeuring in gesteld en er zijn veel tentoonstellingen ge houden, die het doel en streven der afdeeling aanzienlijk hebben bevorderd. De heer Bouwer meende te mogen con- stateeren, dat de vereeniging ondanks haar hoogen leeftijd, nog in vollen bloei verkeert en dat zij nog buitengewoon actief is. Veel dank was de afdeeling, aldus de heer Bou wer, verschuldigd aan den uitnemenden se cretaris, den heer R. M. v. d. Hart. Ir. K. Volkersz, Rijkstuinbouwconsulent, bood hierna aan de jubileerende afdeeling zijn ge- lukwenschen aan. Hij was er zeker van, dat de vereeniging in de afgeloopen zestig jaren aan haar doel heeft beantwoord. Zij heeft steeds intensief gearbeid aan de behartiging der belangen, die zij diende En de resultaten van dien arbeid mogen gezien worden. De heer D. Eveleens Maarsse, hoofdbe stuurslid der Maatschappij, zei, dat de af deeling Haarlem bij het Hoofdbestuur be kend staat als een afdeeling waarvan zeer veel uitgaat. Maar hoe kan dat ook anders als de leiding in handen rust van zulke energieke bestuursleden? Mr. C. v. d. Plaats, voorzitter der afdeeling Bloemendaal, memoreerde de goede verstand houding, die er steeds heerschte tusschen zijn afdeeling en Haarlem. De vereeniging moge dan oud zijn in jaren, zij bezit nog een jongen geest. De heer C. Sipkes, waarnemend voorzitter der Haarlemsche Bloemistenpatroonsvereeniging be lichtte de ideale wijze, waarop „Tuinbouw- en Plantkunde" steeds de ware vakkennis had be vorderd. Dat dit van enorme beteekenis is voor het vak, behoefde nauwelijks nog gezegd te worden. De heer Sipkes liet zijn gelukwensch verge zeld gaan van een bloemenmand met horten sia's. De heer G. Post, die namens den bond van oud-leerlingen der cursussen sprak, sloot zich aan bij alle goede wenschen van de voorgaande sprekers en bood een zilveren beker aan. Namens de volkstuinvereniging „Eigen Tuin" sprak de heer H. Plant, die dank zegde voor de vele steun, die zijn vereeniging altijd van de jubilaresse had mogen ontvangen. Een voor zittershamer vergezelde deze gelukwensch. Tot slot sprak de heer H. Verkooy, die uit voerig de beteekenis uiteenzette, van den steun, die de volkstuinvereniging „Ons Buiten" van „Tuinbouw- en Plantkunde" ondervond. De tuindersvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" sprak niet, maar zei des te meer met een smaakvol bloemstuk. De voorzitter, de heer J. L. Bouwer, dankte hierna de sprekers. De feestavond werd verder gevuld met een bont cabaret-programma van het duo Joe en Nelly. Zoo werd het een feestavond, die wel met gulden letters in het notulenboek zal worden bijgeschreven! IJMUIDEN, 24 April. Versche visch. Tarbot 44 —60. Tong 68—110, Heilbot 64—90 cent per kg. Griet 11.5028, groote Schol 18.0026, middel Schol 16.5020, Zetschol 20.0023, kleine Schol 9.0020, Bot 3.00, Schar 38.50, Tongschar 14.0023, Poontjes 2.708, groote Schelvisch 10.5018, middel Schelvisch 1012. kleinmiddel Schelvisch 7.8011.00, kleine Schelvisch 6.30 10.00, groote Gul 6.50—8.50, kleine Gul 5.008.50, Wijting 1.504.40, Makreel 312, Versche haring 1.85—5.50, Kabeljauw 13—32, Vleet 0.50, Leng 631.70. Koolvisch 0.15—0.60. Rog 14. Nu ja, al hadden de correspondenten der dag bladen van de bollenstreek en al had de be richtendienst van de K. N. A. C. het aangekon digd en al hadden de V. V. V.'s en de burge meesters het in apart belegde bijeenkomsten voor buiten- en binnenlandsche journalisten verzekerd, dat het gisteren „bollen-Zondag" zou zijn, als de zon zich niet laat zien en alles geen kleur en tint heeft, dan is het géén bollen- Zondag. Want wat is een bollendag zonder slierten versierde fietsen en auto's, die de we gen uit de bollenstreek naar de steden en de uiterste hoeken van het land tot lanen veel kleurige guirlandes maken, kilometers ver, zon der treinen en trams en bussen vol puffende bloemenkqkers, zonder drukke café's met open ramen, zonder honderden bloemenkramen van Haarlem tot Leiden toe en van Haarlem tot Alkmaar? Dat alles was er gisteren niet en dus was er géén Bollen-Zondag. Want stijf stond er over de velden, ook al gloriede een enkele maal de zon, de bolle Noord wester, die de menschen deed verstijven op de wandeling, en die optornde tegen de moeizaam gebogen fietsers, die de automobilisten deed klappertanden, de pleziergangers in tram en bus deed huiveren en stijf maakte, ook al zaten zij op elkaar gedrongen Zoo nu en dan perste zich een golf fietsers en auto's door de hoofdstraat van Hillegom en Lisse-, maar het was niet goed uit te maken of dat bona fide bollenkijkers waren, dan wel bin nen- en buitenlandsche voetballiefhebbers, die naar Amsterdam togen en meteen de bollenvel den „waarnamen". Slechts een betrekkelijk klein getal buitenlandsche touringcars was te zien. Die maakten tochten, welke reeds gerui- men tijd geleden waren vastgesteld. Maar aan de bloemen was niets van teleur stelling te merken en het wonder der ontwa kende lente in de bollenstreek was er weer vol geurende, pralende schoonheid. Men ziet de lente wel nergens zóó mooi als in het bollenland. Daar gloeit en vloeit alles over van kleuren in één wondere kleurensymphonie, van de meest kille tinten tot de meest juichende: vak ken rood en paars en donkerpaars vooral en geel en rose en wit. Het is wonderbaar, die kleurenmengeling en overweldigend mooi. De bloemen wilden ook gisteren wél, maar de menschen kwamen niet. Alle hoop is nu op as. Zondag gevestigd. Ook dan zal er heel veel moois te zien zijn. Misschien wordt het een gróóte verrassing, doordat dan niet alleen de hyacinten nog niet weg zullen zijn, maar omdat dan ook het grootste aantal soorten tulpen in vollen rijkdom zal bloeien. van de heden binnengekomen: TREILERS: Petten IJm. 49 750 manden 3590; Isabel IJm. 14 175 manden 1330; De Hoop Dm. 46 895 man den 2440; Eveline IJm. 115 760 manden 3770; Maria IJm. 95 145 manden 1540; Adelante Dm. 19 530 manden 1500; Holland 3 IJm. 179 75 man den 890; Azimuth IJm. 195 310 manden 2400; Flamingo IJm. 25 1020 manden 3940; Zeeleeuw IJm. 29 110 manden 1430; Gloria IJm. 37 895 manden 3990; Christine IJm. 2 750 manden 2850; Maria S. Ommering IJm. 7 280 manden 2280; Haarlem IJm. 9 695 manden 2930; Claesje R.O. 46 470 manden 1640. APELDOORN. 24 April. Eierveiling. Aanvoer 315.000. Groothandelprijs: wit groot 3.353.45, wit klein 3.303.35. zwaar gemengd 3.403.50, bruin groot 3.603.70. bruin klein 3.503.60. Kleinhandelsprijzen ongeveer 50 ct. hooger. Han del vlug. Als verliezer van den wedstrijd Haarlem HHC moesten de roodwitten eerst tegen EDO spelen. Deze wedstrijd is doorgegaan, maar de koude wind was zoo hinderlijk, dat EDO er be zwaar tegen maakte nu ook nog tegen Haarlem te spelen. Daarom werd deze laatste wedstrijd tot nader te bepalen datum uitgesteld. Veel bijzonders is er in den wedstrijd HHC EDO niet gepresteerd. Voor HHC wierp Siepel en van hem genoten de EDO-ers vele malen vier wijd, wat voor een gedeelte ook de schuld van den wind was. Geslagen is hü niet veel, want alleen Schijvenaar en Kelder hebben den bal goed geraakt. Schijvenaar maakte er echter een homerun van. Erger was dat bij HHC veel fouten in het veldwerk werden gemaakt, waar door EDO heel wat punten zonder moeite be haalde. Bij HHC werd iets meer geslagen. Siepel heeft twee, van den Heuvel, Reijnders en Hartog ie der één honkslag op hun naam. Meer punten heeft HHC echter te danken aan het feit, dat de EDO-vanger K. Zandstra geblesseerd werd en zijn opvolger nog al eens een bal liet door schieten. Nog voordat er vijf innings uitgespeeld wa ren, was het afgesproken uur om, waarna de wedstrijd dus gestaakt werd. Toen was de stand 114 voor EDO. Met een invalster voor mej. F. Kerkhoven trok B.D.H.C. naar Amsterdam om er voor de tweede maal in dit seizoen geslagen te worden. Mej. A. v. d. Poll bezette de rechtsachterplaats en mej. Roos, die zich wegens een blessure moeilijk bewegen kon, speelde linksachter. B.D.H.C. kon dezen morgen haar spel niet vinden. Amsterdam speelde sneller en met meer enthousiasme. Van de voorhoede der gasten ging ditmaal weinig uit en tegen de stickvaste ach terhoede van Amsterdam kreeg het Bloemen daalsche aanvalsquintet weinig kansen. Voor de rust verkreeg Amsterdam een 10 voor sprong. Na de rust bleef Amsterdam sterker. De achterhoede van B.D.H.C. was door het ge mis van mej. Kerkhoven en de omzetting da nig verzwakt. Aan het goede werk van mej. Andreas is het tenslotte te danken, dat er in de 2de helft niet meer dan 2 doelpunten door de gastvrouwen gemaakt werden. Amsterdam won tenslotte met 30. Bovengenoemde vereeeniging hield Zondag 23 April een wedstrijd over 3 k.m. voor junioren. De uitslag was: 1. P. Medemblik 20 min. 20 sec.; Rood Wit deed het beter en heeft met H.D.M. weinig moeite gehad. Mej. P. Loeb bezette voor mevr. Kessler-Leeuwenberg de rechtsachter plaats en bleek haar plaats wel waard te zijn Rood Wit nam reeds in de eerste minuten van den wedstrijd door mej. T. Goeting met een houdbaar schot de leiding. Mej. Molhuysen stelde zich meermalen allerzonderlingst op en toonde eerst in de tweede helft iets van haar ouden vorm. Rood Wit combineerde goed en zat geregeld voor het Haagsche doel. Mej. M v. d. Zouwe bracht den stand op 2—0. Mej. Of- ferhaus die in de Haagsche voorhoede de mid denvoorplaats bezette deed wel handige dingen, doch zij vond in mej. Goeting vrijwel steeds haar meerdere. Haar spelverdeeling was onvol doende. Nog vóór de rust brachten mej. M. v. d Zouwe en mej. T. Goeting den stand op 4—0, Na de rust vond Rood Wit den voorsprong schijnbaar voldoende. Kansen om de score te verhoogen waren er voldoende, doch ettelijke schoten gingen hoog over of naast het doel en eenmaal ketste een hard schot van mej. Vreede tegen den paal. Uit een der weinige aanvallen van H.D.M. wist mej. Offerhaus na een korte worsteling in den slagcirkel mej. de Vries te passeeren. Rood Wit bleef stukken sterker. Een 5de zuiver doelpunt werd geannuleerd. De zeer vriendschappelijke ontmoeting werd tenslotte door Rood Wit met 41 gewonnen. Rood Wit heeft door deze overwinning de halve finale bereikt. De eindstrijd zal vermoedelijk wel tus- .schen Rood Wit en H.H.Y.C, gaan. f f f f 16017 38e WETTIGE HACO-TREKKING 3e KLASSE, le LIJST TREKKING VAN MAANDAG 24 APRIL HOOGE PREMIËN: 1.000.— 492 7141 14849 1939 400.6630 16679 200.— 11534 100.4849 5034 5687 9760 11694 13132 14285 15259 18 256 580 765 1172 1503 1749 2200 2556 2699 2996 3279 3586 3898 4189 4549 4872 5116 5395 5663 5912 6147 6538 7009 7233 7507 7711 8083 8217 8567 8848 9146 9683 9896 44 335 617 834 1176 1526 1776 2207 2570 2707 3033 3291 3602 3958 4215 4614 4939 5127 5419 5706 5923 6152 6579 7015 7251 7533 7755 8115 8275 8598 8869 9353 9684 9978 49 370 643 840 1203 1533 1785 2223 2575 2709 3084 3294 3646 3960 4298 4652 4953 5147 5480 5715 5963 6164 6635 7026 7260 7544 7837 8124 8276 8649 8933 9362 9704 9989 97 382 653 881 1219 1569 1792 2265 2612 2812 3087 3398 3672 3972 4354 4677 4973 5186 5481 5716 6066 6221 6678 7050 7272 7574 7891 8131 8365 8682 8966 9468 9713 109 388 671 924 1290 1586 1802 2272 2617 2834 3089 3400 3701 4056 4359 4693 4976 5214 5507 5719 6079 6266 6715 7054 7285 7581 7945 8135 8394 8721 8983 9512 9749 136 415 676 947 1344 1608 1814 2275 2624 2896 3192 3431 3819 4099 4380 4799 4980 5227 5512 5745 6080 6302 6732 7065 7360 7604 8007 8150 8402 8742 9032 9540 9761 150 444 709 1017 1348 1692 1977 2284 2634 2913 3195 3434 3822 4104 4397 4804 5077 5238 5515 5786 6089 6314 6759 7082 7377 7653 8035 8152 8417 8756 9035 9559 9835 192 498 729 1086 1418 1699 2008 2324 2668 2936 3196 3488 3828 4161 4473 4819 5083 5261 5613 5801 6110 6355 6774 7123 7407 7680 8061 8164 8480 8761 9081 9597 9852 196 507 749 1114 1432 1705 2053 2516 2671 2969 3215 3503 3875 4171 4477 4832 5085 5310 5614 5814 6120 6426 6838 7192 7432 7685 8068 8190 8552 8776 9114 9629 9853 248 549 761 1155 1461 1726 2106 2549 2695 2988 3232 3549 3871 4181 4533 4852 5113 5335 5620 5858 6129 6491 6948 112 82 7689 8073 8204 8559 8803 9126 9664 9880 n21 <48 9997 10037 10083 10107 10116 10307 10309 10334 10389 10406 10418 10481 10505 10570 10603 10631 10707 10751 10766 10816 10828 10845 10872 10877 10878 10900 10914 10968 11025 11057 11072 11099 11196 11248 11266 11272 11284 11300 11321 11329 11333 11345 11355 11366 11367 11388 11432 11457 11487 11493 11499 11501 11523 11586 11599 11611 11614 11619 11633 11636 11656 11682 11699 11732 11797 11800 11840 11853 11858 11869 11880 11953 11978 11986 11990 12007 12043 12098 12111 12119 12149 12187 12218 12286 12295 12328 12329 12374 12382 12394 12430 12460 12485 12494 12499 12520 12525 12588 12597 12607 12625 12626 12644 12672 12680 12715 12737 12752 12753 12787 12791 12837 12850 12854 12855 12880 12913 12936 12999 13071 13108 13115 13122 13143 13166 13255 13267 13284 13470 13516 13543 13553 13568 13621 13624 13647 13650 13656 13667 13725 13726 13728 13731 13769 13773 13792 13820 13846 13865 13867 13918 13963 13966 13970 14047 14051 14102 14114 14122 14146 14169 14172 14187 14193 14233 14236 14262 14267 14287 14332 14350 14404 14435 14453 14502 14549 14553 14610 14655 14657 14686 14708 14713 14715 14721 14734 14754 14757 14826 14829 14871 14972 15043 15044 15124 15133 15138 15183 15186 15201 15240 15281 15316 15327 15354 15462 15467 15475 15518 15535 15567 15607 15608 15658 15689 15736 15752 15759 15790 15813 15917 15947 15965 16019 16021 16024 16073 16081 16106 16131 16151 16179 16220 16272 16282 16324 16362 16431 16458 16543 16555 16588 16612 16615 16618 16633 16637 16658 16728 16800 16809 16842 16860 16905 16909 16968 17015 17032 17047 17093 17121 17123 17181 17195 17250 17280 17287 17294 17357 17375 17379 17410 17413 17443 17494 17521 17534 17564 17583 17634 17660 17685 17687 17739 17897 17904 17910 17932 18006 18007 18008 18053 18068 18092 18102 18116 18120 18122 18123 18141 18161 18162 18231 18249 18273 18310 18369 18375 18387 18409 18480 18494 18542 18554 18560 18567 18570 18577 18603 18682 18684 18740 18745 18748 18793 18803 18817 18867 18892 18918 18951 18953 18999 19011 19025 19040 19078 19086 19135 19187 19198 19220 19222 19248 19255 19314 19423 19459 19482 19498 19551 19561 19604 19607 19626 19633 19641 19660 19677 19695 19796 19800 19876 19899 19928 19944 19957 19974 19996 19997 20014 20080 20201 20130 20133 20159 20160 20167 20188 20227 20230 20282 20307 20325 20338 20400 20416 20506 20588 20603 20614 20676 20685 20768 20843 20848 20851 20902 20932 20954 20958 20975 Vraagt Inlichtingen, voorbeelden etc. van courantenreclame b(J de erkende advertentiebureaus: of bet „CebucQ", Dam 2a, Amsterdam 532 "Afgestemde Veering" le niet mogelijk dan door de combinatie van bovenstaande drie factoren. U vindt ze alle drie vereenigd in OLDSMOBILE. .o"vr v-°?T ^A. 1 jVlé^oV' «O DIDIMOBIIi Automobielbedrijl GEBR. H. F. KIMMAN N.V, Wagenweg 8-10 Tel. 13850 HAARLEM. PRODUCT VAN GENERAL WOTORS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 13