Blackburn Rovers promoveert New-Yorksche Beurs GAFENCOE UIT LONDEN VERTROKKEN faillissementen DONDERDAG 27 APRIL 1939 De opvattingen van Engeland en Roemenië stemmen volledig met elkaar overeen Openhartigheid en hartelijkheid Chineezen bezetten Tatsjeng De gevechten in Sjansi en Honan Overeenstemming met Kroaten verwacht Autonomie voor verschillende groepen der bevolking Cordell Hull over oorlog en vrede Dwaasheid en nutteloosheid van gewapend geweld Hevige ontploffing in een mijnschacht Dertig mijnwerkers in Mandsjoekwo vermist Een militair verdrag met Turkije? Bewind in Bolivia is niet totalitair Gaat Koning Zogoe in Griekenland wonen? KIOSSEIV ANOFF ONTVANGT POTEMKIN VERVOER VAN PERSONEN MET MOTORRIJTUIGEN Nog meer amendementen VIJFTIG ARBEIDERS IN STAKING Conflict in de werkverschaffing bij Amersfoort BROEI IN EEN LADING JUTE EN HENNEP RIJKSVOORLICHTINGSDIENST VOOR LUCHTBESCHERMING Installatie van den Soesoehoenan Sprookjesachtige feestelijkheden te Solo VOETBAL IN ENGELAND Voor Chelsea blijft het „Weest op uw hoede", wegens een draw tegen Birmingham, gelden Spannende eindspurten Na gedrukte opening volgde eenig herstelslot goed prijs houdend AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 26 April iiy8—n% Clearingkoersen MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT STOOMVAARTLIJNEN LONDEN, 26 ApriL (Reuter) De Roemeen- »che minister van Buitenlandsche Zaken Gafencoe is Woensdag om half vijf uit Lon den naar Parijs vertrokken. De Roemeen- sche gezant te Londen, Tilea, vergezelde hem tot Folkestone. Gafencoe werd aan het Victoria-station uit geleide gedaan door Lord Halifax, de ambassa deurs van Frankrijk en Turkije, den Griekschen gezant en den zaakgelastigde van Joego-SIavië. In een communiqué van het ministerie van Buitenlandsche Zaken wordt medegedeeld, dat het bezoek van den Roemeenschen minister van Buitenlandsche Zaken aan Londen een welkome gelegenheid heeft geboden voor een gedachten- wisseling tusschen Gafencoe en den minister president en den minister van Buitenlandsche Zaken. De bijeenkomsten werden gekenmerkt door een zeer groote openhartigheid en hartelijkheid aan beide zijden en hebben er toe gediend den nadruk te leggen op de algemeene overeenstem ming van opvatting, welke tusschen de beide regeeringen bestaat nopens de aan de orde zijn de vraagstukken. In een verklaring, voor zijn vertrek afgelegd tegenover den vertegenwoordiger van Reuter, gaf Gafencoe uitdrukking aan zijn waardeering over de „atmosfeer van begrip", welke hij te Londen had aangetroffen. Hij dankte de pers ook zeer voor haar houding. Het communiqué, aldus Ga fencoe, geeft duidelijk aan, wat bij onze bespre kingen is geschied. Daar is niets aan toe te voe gen. Roemeensche kringen verklaren, dat de vol ledige overeenstemming van opvattingen bij Engeland en Roemenië, waarvan in het commu niqué wordt gesproken, een feit is en niet zoo maar een gelegenheidsfrase. Gafencoe stelt zich voor, na zijn bezoek aan Parijs, zijn reis te onderbreken te Rome en Bel grado. TSJOENGKXNG, 26 April. (Reuter). De Chineesche troepen hebben Tatsjeng bezet. Deze stad is gelegen aan den weg naar Nantsjang. Chineesche vliegtuigen verlee- nen actieven steun aan de grondstrijdkrach ten in Kiangsi. In Noord China wordt in hoofdzaak gevoch ten in Zuidoost Sjansi en Oost Honan. Vooral bij Foesjan wordt een felle strijd gevoerd. Met het doel de Chineesche dreiging op Kai- feng en de Oostelijke sectie van den spoorweg naar Loenghai (Oost Honan) af te wenden hebben 1500 Japanners bij Taikeng en Tsjisjien den strijd aangebonden tegen de Chineezen, terwijl uit Kaifeng 1000 Japanners aanvallen doen op een Chineesche versterking, welke zich in deze buurt bevindt. Uit Tsjoengking wordt gemeld, dat twee steden in Noord Kiangsoe (Oostelijk front in Oost China) door de Chineesche strijdkrach ten worden bedreigd. Het zijn Hsoetsjau, een knooppunt van spoor wegen en Joekau, een stad aan den Jangtse. BELGRADO, 26 April. (Havas). Een over eenkomst tusschen de regeering en de Kroa tische oppositie en de vorming van een coa- litieregeering, die de overeenkomst ten uit voer zou moeten leggen, kunnen elk oogen- blik verwacht worden. Het accoord met de Kroaten zou voorzien in toekenning van een ruime mate van administratieve autonomie en een stelsel van zelfregeering aan de Banaten. Ook de grondwet van 1931 behelsde in groote lijnen al een vorm van zelfregeering, doch zij is nooit toegepast. De Savebanaten, Kroatië en Slavonië, en het kustbanaat, Dalmatië, zouden in één groot banaat worden vereenigd, waarbij de onderlinge grens een kleine wijziging zou ondergaan. Men zou het denkbeeld van deeling van Bosnië laten varen en ook dat land zou een autonome eenheid vormen. De coalitieregee- ring zou worden samengesteld uit leden van de xegeeringspartij en van de Kroatische boeren- fpartij, die vier vertegenwoordigers in het kabinet gou hebben. Die nieuwe regeering zou tot taak hebben de verlangens der Kroaten te bevredigen, voor zoover dat niet in strijd met de grondwet zou zijn. BELGRADO, 26 April (Havas). Minister president Tsvetkovitsj is vanochtend naar Za greb vertrokken. Men gelooft, dat morgen een accoord tusschen Serven en Kroaten tot stand zal komen. WASHINGTON, 26 April. (Reuter) Staatssecretaris Cordell Huil heeft Dins dagavond aan een diner van het Amerikaan7 ache Roode Kruis een redevoering uitge sproken, waarin hij o.m. verklaarde: „Daar bestaat geen tegenstelling en geen geschil tusschen de naties, dat niet met veel grooter profijt voor alle betrokkenen geregeld kan worden door de vreedzame methoden van vriendschappelijke regelin gen." Op snijdende wijze sprak Huil voorts over de dwaasheid en nutteloosheid van oorlog. Wan neer een natie, zoo zeide hij, onder welk voor wendsel ook, opzettelijk haar toevlucht neemt tot gewapend geweld, dan streeft zij in werke lijkheid op gewelddadige wijze een ander doel na. Zij maakt gebruik van oorlog of bedreiging met oorlog als een instrument der politiek om anderen te terroriseeren, te beïnvloeden of te overheerschen. De gevolgen daarvan worden betaald door het eigen volk en door de rest der menschheid. Te Washington beschouwt men deze rede als belangrijk in verband met de komende verkla ringen van Hitier. Zij beteekent een bevesti ging der boodschap van president Roosevelt. TOKIO, 26 April. (Domei). Na een ont ploffing in een kolenmijn in Foesjoen (Mand sjoekwo) worden dertig mijnwerkers vermist. Een doode en acht gewonden zijn uit de mijn te voorschijn gebracht. De mijnen van Foesjoen behooren tot de belangrijkste in het Verre Oos ten. WARSCHAU, 26 April. (D. N. B.) De „Express Poranny" verklaart uit politieke kringen te Mos kou vernomen te hebben, dat de plaatsvervan gende volkscommissaris voor Buitenlandsche Za ken, Potemkin, aan de Turksche regeering zou hebben voorgesteld een militair verdrag te slui ten met de Sovjet-Unie. Het schijnt, dat gelijke voorstellen zullen worden gedaan aan de regee ringen van Iran, Irak en Afghanistan. WASHINGTON, 26 April. (Havas) De ge zant van Bolivia te Washington, Guachalla, heeft ontkend dat de nieuwe regeering totali tair is. Hij verklaarde, dat de politieke en fi- nancieele toestand van het land zoo ernstig was, dat zekere buitengewone maatregelen noodzakelijk werden. De gebeurtenissen in Bo livia zijn evenwel niet beïnvloed door „zekere Europeesche leerstellingen". LARISSA, 26 April (Reuter). Ex-Koning Zo goe en Koningin Geraldine van Albanië blij ven hier langer dan gedacht werd. Leden uit 's Konings gevolg gaan huizen huren van be woners ter plaatse en hieruit leidt men af, dat zij zich wellicht blijvend in Griekenland willen vestigen. Naar gemeld wordt zouden de Koning en zijn gevolg, bij het betreden van Grieksch gebied, buitenlandsch geld hebben aangegeven tot een bedrag van 100.000 pond Sterling. Ook eenige auto's hebben ze meege bracht. De prinselijke baby maakt het goed en ook de ex-Koningin gaat goed vooruit. SOFIA, 26 April. (Havas-A.N.P.) De Russi sche minister van Buitenlandsche Zaken, Po temkin, werd vanmiddag door den Bulgaar- schen minister-president Kiossevanoff ontvan gen. Hij zette vervolgens zijn reis naar Ankara voort. Na zijn bezoek aan Turkije zal Potem kin voor twee of drie dagen te Sofia terug- keeren. Hij weigerde eenige verklaring over het doel van zijn reis af te leggen. De besprekingen, welke Potemkin te Sofia gehad heeft, zijn, naar verluidt, van het groot ste gewicht geweest. Het Tweede Kamerlid Diepenhorst es. heeft op het wetsontwerp inzake het vervoer van per sonen met motorrijtuigen een amendement inge diend, waarvan de strekking is om in de wet zelf een algemeen richtsnoer voor het verleenen of weigeren van vergunningen vast te leggen. De heer Amelink c.s. stelt een amendement voor ter invoeging van een nieuw artikel in dit wetsontwerp, luidende: Bij algemeenen maatregel van bestuur kan worden bepaald, dat de regeling van de rechten en verplichtingen van personen, in dienst van de vergunninghouders, aan de goedkeuring van onzen minister is onderworpen, behalve in het geval, dat deze rechten en verplichtingen zijn geregeld bij collectieve arbeidsovereenkomst. In de werkverschaffing in den Treek, een landgoed bij Amersfoort, waar onder leiding van de Nederlandsche Heide Maatschappij1 ontgin ningswerkzaamheden worden uitgevoerd, is 'n staking uitgebroken, waarbij ongeveer vijftig ar beiders zijn betrokken. Het betreft hier 'n loon- conflict. Volgens van arbeiderszijde verstrekte inlichtingen varieert het loon van twaalf tot zeventien gulden per week, terwijl bij andere werkverschaffingen meer wordt uitgekeerd. Woensdagmiddag is te Rotterdam brand uit gebroken in de lading van het ruim 400 ton metende lichterschip ,,Geertruid's Bronne", ka pitein J. Moray, dat aan de kade van de „Quick Dispatch" voor loods II in de Merwehaven lag. Het schip was geladen met jute en hennep. Waarschijnlijk door broei is in een van de mid delste ruimen een brand ontstaan, welke zich vrij snel uitbreidde. De brandweer was spoedig aanwezig. Met vier stralen werd het hardnekkig voortvretende vuur bestreden en binnen een uur had men het vrijwel onder de knie. Ge- ruimen tijd was gemoeid met het verwijderen van de balen uit het schip en de nablussching. Naar wij vernemen, is binnen enkele dagen de benoeming te verwachten van den heer A. van Batenburg, thans commissaris van politie der gemeente Renkum, onder gelijktijdige ont heffing uit deze functie, tot adjunct-inspecteur, hoofd van het bureau „Rijksvoorlichtingsdienst inzake luchtbescherming". SOLO, 26 April (Aneta) Op den avond, voorafgaande aan de plebhtige installatie van Fangeran Hangabehi tot kroonprins en daarna tot Soesoehoenan, was in de hoofdplaats Solo een groote menschenmassa op de been, welke zich voornamelijk bewoog in de omgeving van de Aloon-Aloon. Hedenmorgen was de route, welke de stoet zou volgen geheel versierd. De installatie-plechtigheid en de proclama tie daarvan door den rijksbestuurder, werden via de radio uitgezonden. De Soesoehoenan werd toegesproken door den gouverneur van Soerakarta. Na den gouverneur sprak de Soesoehoenan, die vaststelde, dat de regeering hem groot ver trouwen schonk en dat een levenstaak op zijn schouders is gelegd, waarbij vele moeilijkheden hem zullen wachten. „Ik nam plaats, niet op een voetstuk hoog boven allen en ontoegankelijk voor invloeden van buiten, maar tusschen en te midden van u,. waar ik mij voorstel te blijven, voor iedereen te bereiken, met een gewillig oor voor de wen- schen en nooden der bevolking en een open oog voor hun belangen zal noodig zijn om haar leiding te geven naar hoogere ontwikkeling. Wat het Rijk betreft, zijn vele verbeteringen noodig." De Soesoehoenan wees in dit verband op de noodzakelijkheid van den aanleg van wagen en bruggen. Hij behandelde verder de economi sche kwetsbaarheid van de bevolking, het on derwijs, de volksgezondheid, de noodzaak voor kampongverbetering en de positie van ambte naren en hun weduwen. Verder meende hij dat herzieningen zouden kunnen worden getroffen in de hofhouding en daarbij heerschende ge woonten alsmede in de ongeschreven wetten van den kraton, voor zoover dit niet in strijd zou zijn met de gevoelens. Voor het contact met de buitenwereld zullen, zoo zeide de Soesoehoenan, de kraton-radio met ontvangst- en zendstation en de pers inlichtingendienst zorgen. De Soesoehoenan zeide dan vervolgens: „Moge ik, in harmonische samenwerking met het gouvernement van Ne- derlandsch-Indië en met hen, die naast mij staan, positieve resultaten van mijn arbeid verwerven en moge het mij gegeven zijn met hulp en zegen van den Almachtige, een goed dienaar te zijn van God, van land en van volk." Ten slotte verzocht de Soesoehoenan zijn diepgevoelde erkentelijkheid en innige dank baarheid over te brengen aan het gouverne ment van Nederlandsch-Indië voor het in hem gestelde vertrouwen. Nadat de Soesoehoenan zijn rede had be ëindigd, deed de gouverneur hem mededeeling van de onderscheidingen, hem toegekend. De Soesoehoenan verzocht daarop zijn dank daarvoor te willen overbrengen aan H. M. de Koningin en aan den gouverneur-generaal. De feesten welke na de installatie volgden en in den kraton werden gegeven, maakten een sprookjesachtigen indruk. BUITENZORG, 26 April (Aneta) Bij Kon. Besluit van 15 April is Z.H. Pakoe Boewono met ingang van den dag van zijn verheffing tot Soesoehoenan van Soerakarta benoemd tot com mandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Tevens is hem buiten bezwaar van den lande de rang van generaal-majoor bij het Koninklijk Nederlands ch-Indiijche Leger verleend. Voor de voetbalcompetitie van de Engelsche League zijn Woensdagmiddag de volgende wed strijden gespeeld: Eerste af deeling: BirminghamChelsea 11. Bolton Wanderers—Preston North End 02. Zooals uit onderstaanden stand blijkt, zal het degradatiespook het drietal, dat aan den staart van de Eerste-Divisie-lijst hangt, nog enkele dagen en wellicht ook nachten, verontrusten. De verrassingen zijn blijkbaar voor het ont bijt van Zondag bestemd. Chelsea 40 12 7 21 62—78 31 Birmingham 41 11 8 22 5884 30 Leicester City 41 9 11 21 4880 29 Tweede af deeling: Manchester CitySheffield Wednesday 11 Sheffield UnitedBlackburn Rovers 0—0. Blackburn Rovers heeft echter reeds een ge noeglijken Woensdagmiddag. Met vliegende vaandels doet het team na een zwaar seizoen zijn welverdienden intocht in het Walhalla dei- Eerste Divisie. Welke de tweede gelukkige is zal een spannende eindspurt der vier volgende moeten uitmaken. Blackburn Rovers 42 25 5 12 55 9460 Sheffield Wednesday 40 20 10 10 50 8557 Sheffield United 40 18 14 8 50 60—40 Luton Town 40 22 5 13 49 81—61 NEW-YORK, 26 April (Part.). Hoewel de activiteit ter beurze heden iets grooter was dan de vorige dagen, was de stemming niet verbe terd. De opening was, hoewel onregelmatig, in meerderheid gedrukt, al bleven de koersverlie zen dan ook meerendeels tot fracties beperkt. Een uitzonderingdaarop vormden echter de staalwaarden, die sterker gedrukt waren, even als enkele specialiteiten. De zwakke stemming voor staalwaarden was een gevolg van de te leurstelling over de resultaten der UB. Steel over het eerste kwartaal, die gisteren nabeurs gepubliceerd zijn. Het blijkt, dat het preferente dividend niet eens ten volle is verdiend. De laatste weken hadden voortdurend berichten de ronde gedaan, dat over het eerste kwartaal een kleine winst voor de gewone aandeelen zou resteeren na betaling van het preferente divi dend. De werkelijke cijfers vormen dus een sterke teleurstelling, ook omdat de aanzienlijk hoogere bedrijvigheid ten opzichte van het vo rig jaar lang niet een evenredige winsttoene ming met zich blijkt te hebben gebracht. Der gelijke teleurstellingen zal men ook van ver schillende andere staalmaatschappijen kunnen verwachten. De gedrukte stemming der staal waarden liet uiteraard niet na de geheele markt te beïnvloeden, dit te meer, waar er overigens geen stimuleerende factoren waren. Wel zijn de door andere dan staalondernemingen over het eerste kwartaal gepubliceerde resultaten hoogst bevredigend en zijn ook de commentaren van de leiders van de meeste dezer maatschappijen niet pessimistisch, maar per saldo betreft dit het verleden en is in vele takken van industrie sindsdien eenige stagnatie ingetreden, welke nog altijd aanhoudt. Daarbij komt, dat de piet zoo veel spanning verwachte Vrijdag, waarop Rijks kanselier Hitier zijn rede zal houden, thans na dert en hoewel men tot nu toe eenig optimisme te dien aanzien meende te kunnen koesteren, evenals trouwens ook in Europa het geval was, begint zich thans toch weer eenige ongerust heid te openbaren. Eenzelfde verschijnsel heeft zich vandaag ook op de Europeesche beurzen voorgedaan, die eveneens weifelend waren, het geen natuurlijk de beurs te New-York tot op zekere hoogte beïnfluenceerde. Na de eerste transacties behield de beurs dan ook haar wei felend voorkomen en hoewel hier en daar eenig herstel intrad, bleef de tendenz in hoofdzaak neerwaarts gericht. Ir. het tweede uur brokkel de het koerspeil dan ook algemeen weer af. De omzetten bleven daarbij echter beperkt, daar er geen sterke verkoopdruk was. De omzetten be droegen in het eerste uur 140.000 shares en in het tweede uur 90.000 shares. De stemming verbeterde nadien nagenoeg over de geheele linie, en hoewel voor sommige fondsen kort voor het slot weer door winst nemingen een lichte reactie intrad, waardoor voor die fondsen het hoogste punt niet behou den bleef, kwam het slot toch in goed prijs houdende stemming tot stand, met voor meer dere fondsen een winst tusschen 1 en 1% dol lar. Van de automobielwaarden traden Chrysler op den voorgrond. Morgen zal een vergadering dezer maatschappij worden gehouden en men verwacht, dat het verslag over het eerste kwar taal, evenals dat van door meerdere automo- bieimaatschappijen gepubliceerde bedrijfsresul taten over diezelfde periode, een gunstigen in druk zal maken. Dit fonds kon 't laatste uur nog 'n koers van 64 K bedingen, doch deze bleef niet behoudenen de winst werd tot 1 dollar gereduceerd. De overige automobielwaarden stelden zich op iets hooger niveau. Staalwaarden waren meerendeels iets beter, met uitzondering van Republic Steel, die fractioneel inzakten. De bedrijvigheid wordt door Iron Age geschat op 48y2 pet. (v.w. 50% pet.). De kolenstaking oefent steeds meer in vloed op dezen tak van industrie uit. Reeds zijn meer dan 12 hoogovens gedoofd en som mige fabrieken verbruiken hun voorraden half fabrikaten op, waardoor de productie nog ver der kan worden gedrukt. De voorraden zijn echter klein, terwijl de aankoopen hoe langer hoe meer inkrimpen. Sporen, oliewaarden, rub bers en luchtvaartwaarden werden eveneens op onregelmatige wijze verhandeld, waarbij de ver schillen, vergeleken bij gisteren, niet groot waren. Douglas Aircraft moesten echter 1 dol lar afstaan, terwijl van de petroleumwaarden Phillips Oil l'A konden monteeren. Koper waar- (Medegedeeld door Simoons en Co., A van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Anaconda H. V. A. Beth. Steel Rep. Steel Ver. Vorstenl. Cult. Am. Car and Foundry Southern Railway 289i/2—290 126^ 1794 400 41 Vs 80i/2—8034 161/4-16% 1014 Van 4.305 uur Unilever 126 Beth. Steel 41 Koersen voor stortingen op 27 April tegen verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75,47 en Lires 9,90. 'B HERTOGENBOSCH, 26 April. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 4370 stuks, w.o. 2332 runderen, 80 vette kalveren, 424 nuch tere kalveren, 1200 biggen, 79 zeugen, 31 loopers. 224 schapen-lammeren. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien 150260, kalf vaarzen 125230, m'agere ossen en koeien 115200 per stuk. Vett'e ossen en koeien le kwaliteit 0.680.76, idem 2e kwaliteit 0.600.66, idem 3e kwaliteit 0.500.58 per kg. Guste vaarzen 120—180, plnkenn 6595, graskalveren 5095. nuchtere kalveren 69, zeu gen 5580. loopers 1626, biggen 1418, scha pen 1324 per stuk. Verdere mededeelingem: melk- en kalfvee redelijke hand'el en goed prijs houdend. Weidevee stil, ongeveer' prijshoudend. Jong vee eveneens stil. Nuchtere kalveren duur. Slachtvee de goede kwaliteit door ruimen aanvoer gedrukt in prils. Schapen bij ruime vraag duur der. Zeugen stil en wat gedrukt. Biggen flinke handel b(j wat lagere prijzen. AMSTERDAM, 26 April. Tabak. Doorsnee- taxatiën van 5 214 pakken SUumatra, aangekon digd bij inschrijving op 28 dezer. N.V. Deli Maat schappij: 560 pn. Deli Mij/M/3 38%, 279 pn. Deli Mij/PG/4 331/2; 270 pn. Deli Mij/T B/4 31i/2; 712 pn. Deli Mij/W B/4 30%; 349 pn. Deli Mij/ R.' Deli/4 30, 350 pn. Dell Mij/S R/B/Deliï4 28%, 29: voor de 8736 pn. bijéén 1001/2; 547 pn. Senerobah Maatschij/B K/4 51; 632' pn. Senembah Mij/T R/ Deli/5 27; 15 pn. Senembah Mij/V V/1 40%; 10 pn Senembah Mij/V V/l/K 39%. 6 pn. Senembah Mij' V V/l/M 48%, 6 pn. Seniembah Mij/V V/l/P 55%. 6 pn. Senembah Mij/V V/l/S 45%, 10 pn. Senem bah MijïV V/l/B K 56, 10 pn. Senembah Mij/V V/l/P M 33. 13 pn. Senembah MijïV V/l/S/Lang- kat 37%, 41%; 19 pn. Senembah Mij/V V/1,T R/Deli 35; voor de 4034 pn. bijéén 69%; 110 pn. T T R/Langkat/1 A 40. Deli Batavia Maatschappij N.V.: 227 pn. Deli Ba MijïT L/l a 25; 530 pn. Dell Ba Mij/A/4 27%; voör de 4346 pn. bijéén 85%. Nederlandsche Handel Maatschappij N.V.: 553 pn. S M/Sumatra/A/3 65%. den ontleenden 'een stimulans aan de verhoo ging van den binnenlandschen koperprüs. Het waren echter alleen Phelp Dodge, die een winst boekten van meer dan 1 dollar, n.l. 13/8 dollar. Van de mijnen liepen Amer. Smelting I 3/8 punt op. Public-utilities, equipmentshares en aandeelen in telegraafmaatschappijen verlie ten de markt in prijshoudende stemming. Van de overige afdeelingen vielen nog te vermelden Sears Roebuck, Du Pont de Nemours en Wes- tinghouse, die een avans van 14 13/8 punt boekten. Eaestman Kodak waren zeer vast en 5punt hooger, als gevolg van dekkingsaan- koopen in verband met het feit. dat het morgen de laatste dag is om claims te verhandelen. De totaal-omzetten bedroegen 580.000 shares. Laatst gedane koersen April 26 25 Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat City Bank Nat Dairy Prod. New York Centra] North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Pubi. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. «Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S Leather U. S. Rubber U. St Western Union Westingh. Electr. Wool worth Building 4 ex. dividend ex coupon. nieuwe aandeelen Gedaan en laten t bieden. I nominaal 24 154 153% 155% 87 88% 8 9 20% -20% 19% 13% 13% 13% 40% 39% 39 159% 158% 158 81 81 80% 9% 9% 9% 23% 22% 22% 26% 26% 26 5 5 5% 55% 55% 54% 3% 3% 3% 69% 69% 68 29% 29% .29% 31% 31% 31 63% 62 y8 61% 6% 6% 63/g 30% 30 30 23 23 22% 20% 21 20 18 Va 18% 18% 14% 14% 14Vs 58 59 59% 140 138% 139 143% 138% 139 8 7% 7% 34% 34% 34% 41% 41% 40% 25% 24% 24% 5Vs 5 Vs 5% 11% 11 11 54% 53% 53% 45% 45 45% 6% 6% 6% 31% 30% 30 1 1 1 44% 44% 44% 23 23% 23 14% 15 14% 14 13% 13% 13% 13% 13% 21% 21% 21% 170 170% 170 17% 17% 16% 34% 33% 33 Va 54% 54 54% 34 35% 34 6% 6% 6% 15Vs lo% 15 66% 65% 65% 11% 11% 11% li% 11% 12 12% 12% 12 13% 13% 12% 6 6 6% 45% 44% 44% liVs 12 12 88% 88% 88 34% 34% 35 2% 2 4 3% 35% 35% 34 Va 46% 46% 46% 1 j lb% 18 91 90 88% 43% 43% 43 NEW YORK, 26 April Slotkoersen April 26 25 24 Brussel 16.89 16 84% 16 85% Rome 5 26% 5.26Va 5.26 Bern 22.46% 22.47 22.44 Madrid Oslo 22.52% 22.53 22.52% A'dam 53.23 53.21 53 10 Londen 4.68% 4.68-% 4 68aV Parijs 2.64% 264# 2.64# Berlijn 40.14 40,13 40.09% NEW YORK, 26 April 26 April 25 April 26 April 25 April Suiker jan. Sept. 206-07 205 06 Mrt. Nov. Mei 1.98-99 1.96-98 Jan. Juli 202-03 2.01 -.02 Mrt. Katoen Mel 838 Jull 8.14-15 Oct. 7.81 8.2/- 8.02— 7,70- Dec. Jan. Mrt. 2.122,10-- 201-02 201-02 2.03-05 2.03—04 7.71— 7.60 7,707,59 7 707.59- Koffie (Rio - Nieuw Dec. -. Mrt. Mel Juli Sept. Dec (Santos) 4.04- 4 07- 4,11- 4 14- contract) Mrt. Mel 5 70-71 5 67 4.05-07 Juli 5.795.7: 4.09-Sept. 5.87-— 5.84- 407Dec. 5,92-93 5.89 4.10Maart5 975.94-95 Rubber Standaard 15.70Dec. 15.9515.92-f 15.82Jan. 15.9/15.93 15.89Mrt. 15.9815 95 15.90 - Mel 15,76 Jull 15.86 Sept 15.89 Dec. 15.91 Tin Loco 48.50 47 50 Termor. 48.37% 47 35 CHICAGO, 26 April 26 April 25 April 26 April 25 April Tarwe Haver Mel 69%-% 69%-% Mei 30%31 Jull 69%-% 69%. Vs Jull 28%28% Sept 70%69% Sept 2/% 27% Maïs Rogge Mei 48%-— 48% Mel 4i%-— 4l% Juni 50%-— 50 -— Juli 43% 43 Sept. 51 5o%— Sept. 44%44% Reuzel Mel Juli 6.50 6.62% 26 April 6 45 6 55 Sept. 6.75 Oct. 6 80 6 72% 0,75 WINNIPEG 26 April 25 April 26 April 25 April Gerst 38%38% 37%37% 37%-- 37% Lijnzaad 154 153% 153% 153% 145% 145% Tarwe Mei 6.%61%- Jull 63 62%. Oct 64%63%- Rogge Mel 40%40% Juli 4.%-—41%- Oct 42% 42% Havei Mel 28 29%— Oei. 28%- Jull 28%— 29% ss gedaan en laten t bieden Mei Juli Oct. Jull Mei Oct 29 BINNENLANDSCHE HAVENS LJMUIDEN. Aangekomen 26 April: Perseus. Stettin; Prowess, m.s., Londen (voor Zaandam): Cabo, m.s., idem; Bodegraven, s., Antwerpen. Vertrokken 25 April: Urmajo, m'.s., Aberdeen: Groningen, s.. Londen; Westland, m.s., Delfzijl: Monica, m.s„ Herrenwijk. 26 April: Hamsterley, s„ de Tyne. Aangekomen 26 April: Tempo, m,sLonden; Merope, s., Bremen; Crackshot. s., Gdynia. Vertrokken: 26 April: Sheaf Field, s., Newcastle; Maron, s., Londen; Rhein, s„ Hamburg; Le Ha vre, tank. Lissabon; Bellatrix, tank, Abo; The seus, s., Kopenhagen; Titus, s., Hamburg; Tbeano. s., Belfast vla Rotterdam'. AMSTERDAM. Aangekomen 26 April: Perseus, Stettin, stukgoed'. Sumatrakade, Verg. Carga- doerskantoor; Cabo, Londen, stukgoed, Steiger H.A.L., Kampman; Bodegraven, Antwerpen, stuk goed, Ned. Dok, Vtachtmail; Klaziena, Stettin, stukgoed, Steiger H.A.L., Wagenborg; Gbrdina, Fakse, hout, Steiger H.A.L., Scheepv. Bedr. Gruno; Helena, Zutphen, ledig, Steiger H.A.L., Mem. Aangekomen 26 April: Tempo, Londen, ledig, Steiger H.A.L., Scheepv. Bedr. Gruno; Merope, Bremen, stukgoed. Surinamekade, Verg. Carga- doorskant'oor; C'rackshot, Gdynia, steenkolen, J- P. Coenhaven, Ned. Steenk. Hand. Mij. KON. NED. STOOMR. MIJ. BERENICE, naar Malaga, pass. 26 April Gi braltar. HERCULES, 26 April van Tunis te Alexantfrlë. JUNO, 26 April van Istanboul n. Yerakini. MEDEA. 26 April van New-York n. W.-Indië. VESTA, 25 April van Palermo naar Amst. BODEGRAVEN, 26 April Van Antwerpen te Amsterdam. ALKMAAR, uitreis, 23 April van Callao. COSTA RICA, uitreis, 25 April van Kingston. (J) HELDER, thuisreis, 24 April van Callao. ORION. 25 April van Constanza te Istanboul. OBERON. naar Tunis, pass. 24 April Ouessant. PYGMALION, 26 April v.m. 5 uur van Harn- burg naar Bremen, ULYSSES, naar Algiers, was 25 April 1 uur 25 n.m. 30 mijlen O. van Niton. PERSEUS, 26 April van Stettin te Amst. AJAX. 26 April van Odense te Stettin. BAARN, 22 April van Iquique te Valparaiso. IRENE, 26 April van Amst. 6e Lissabon. VENUS, 26 April van Spezia naar Livorno. MEROPE. 26 April van Bremen te Amst. THESEUS. 26 April van Amst. n. Kopenhagen. TITUS, 26 April van Amst. n. Hamburg. KON. PAKETV. MIJ. BOISSEVAIN, 24 April van Bat. n. Mauritius. TEGELBERG. 24 April v. Shanghae te Hongkong. V'AN HEUTSZ, 24 April van Pemang n. Singa pore. JAPARA. 25 April van Bangkok te Reunion. RUYS. 25 April van Durban n. Mauritius. BALTK PAPPAN, R'dam naar Batavia, 26 April uit den N. Waterweg. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIMANOEK, 24 April van Manilla n. Hongkong- TJINECHARA. 25 April van Soerabaya te Shanghae. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE WITT, uitreis. 26 April van Suez. POELAU TELLO, uitreis, 26 April te Antwerpen. PO'ELAU ROEBIAH, thuisreis, 25 April te Lon den. TAJANDOEN. thuisreis, 26 April van Hodeida TAWALI, thuisreis, pass. 24 April Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 27 April v.m. 11 uur van Z.-Amerika te IJmhiden' verwacht. WATEELAND, uitreis, 26 April v.m. 9 u. te Santos. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN BENGKALIS, 25 April van Penang n. Singapore. SALABANGKA, 22 April van Port Arthur naar Kaapstad. JAVA-NEW-YOKK LIJN KOTA AGOENG, naar New-York, pass. 25 April St. Helena. ROTT. LLOYD KOTA RADJA, thuisreis, 25 April n.m. van Marseille. PALEMBANG, uitreis, 26 pril te Singapore. SITOEBONDO, thuisreis, 26 April v. Singapore. SIBAJAK, thuisreis, 26 April van Colombo. DEMPO. uitreis, 25 April van Singapore. WELTEVREDEN, uitreis, pass. 25 April Perim. BRASTAGI, 26 April van Batavia naar R'dam. JAPARA, arr. 26 April te R'dam, terug vlan proeftocht. holland-amerika lijn BOSCHDIJK, uitreis, 26 April te Antwerpen. BREEDIJK, 26 April van R'dam te Antwerpen. DAMSTERDIJK, thuisreis, 25 April van Glas gow. DINTEiLDIJK, 24 April v. Vancouver te Seattle. BINNENDIJK, 24 April van Tampa naar NeW Orleans. BLOMMERSDIJK, 25 April van New-York naar Norfolk. LEERDAM, 25 April van R'dam te New Orleans. SPAARNDAM, 25 April van Houston te Corpus Christi. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALHENA, 27 April v.m'. 6 uur van B.-Aires to Rotterdam verwacht. ALCYONE, uitreis, 25 April te Montevideo. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN MAASKERK, 25 April van R'dam te Hamburg- JAARSTROOM, thuisreis, pass. 25 April Las Palmas. REGGESTROOM, 26 April van Takoradi naaf Assisië. HALCYON LIJN STAD VLAARDINGE'N, Vlaardingen naar NaT' vik, 26 April uit den N. Waterweg. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN BOSCHFONTEIN. 25 April n.m. l uur van Dakar naar Southampton. BLOEMFONTEIN, uitreis, 26 April v.m. 5 U. 15 te Antwerpen. NIJKERK, 25 April v.m. van Aden n. Mombassa- HOLLAND-O. AZIE LIJN TJIKEMBANG, thuisreis, 26 April te Antwerpen- SEROOSKERK, uitreis, 25 April van Colombo, ARENDSKERK, thuisreis, 26 April van Colombo- HOLLAND-BRITSCH-INDI'E LIJN HOOGKERK, uitreis, 24 April Van Colombo. HOLLAND-AUSTRALIe lijn MEERKERK, 26 April van Newcastle (N.9.1V.) te Brisbane. DIVERSE SCHEPEN BOEKELO, naar Teneriffe, pass. 25 Apr11 Ouessant. GROENLO, 26 April van Genua n. Livorno. DRIEBERGEN, 26 April van Narvik n. R'dam of Vlaard'lngeni. KATWIJK, 26 April van Monastir te Gent. AMELAND, 27 April van R'dam te Sierra Leone- NIEUWLAND1, 26 April van Grangemouth naa Rotterdam. KERKPLETN, 26 April van Narvik n. R'dam- MAASHAVEN. 25 April van Libreville n. R'dam- Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: 1939 14 April is ingetrokken de op 17 Februari verleende surseance van betaling aan David V-, a'er Heijm', meubelfabrikant, wonende te terdam. Failliet verklaard: 25 April: j. yan Egmond, winkelier, thans 3°^ der beroep Haarlem, Vergierdeweg 255. R-c- S. J. Pit, Cur. mr. F. van Blerkom, Haarlem. „at C. Hupkens, reiziger. Haarlem', Overtonstr no. 47. R.c. mr. S. J. Pit. Cur. mr. J. va» Hoeven, Haarlem. cn Jan Prinsen, caféhouder, IJmuiden, Bis Arnoldkade 1. R.c. mr. S. J. Pit. Cur. nu. Slingenberg, Haarlem. cel»- M. Strijder, vrachtrijder, Santpoort, b Velsen, Kerkweg 47. R.c. mr. S. J. Pit. CUr- E. van Tuinen, Driehuis, gem'. Velsen). te 26 April: A. Pijst, timmerman, wonend Amsterdam. Daniël Stalpertstraat 21 huis «p»- J. J. ter Maten. Cur. mr. A. H. van Namen, delstraat 13, Amsterdam'. «mster" A. E. Althoff, schilder, wonende te A» dam, Blauwburgwal 4, aldaar zijn bedriji ato. oefenende onder den naam Schildersbedrijf R.r. mr. J. J. ter Maten. Cur. mr. A. H. van men, Vondelstraat 13, Amsterdam. He t® F. H. Udo, rijwielhandelaar, vvonen teJi. Weesp, Sleutelsteeg 2. R.c. mr. J. J. ter__erac11 Cur. mr. W. J. M. D. van Rompu, Keizerse 230 Amsterdam. j,erda»f' M. Poot, musicus, wonende te Ai»f jjate»' Utrechtschestraat 106 II. R.c. mr. J. J. te „gra®*1 Cur. mr. W. J, M. D. van Rompu, Keiz®JOS 230, Amsterdam. -0 faW' Opgeheven wegens gebrek aan actief f,rflla van d'e handelsvennootschap onder de i pyjc Haan en Zonen, papierhandel, Haarlcrn: Btra, Haarlem: C. Scheerman, Beverwuk.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2