We luisteren naar... SCHUDT UW LEVER WAKKER FINANCIEN Snelheidsrecord verbeterd In het zicht van Wembley Kerkelijk leven LUIK 1939 W aters tanden Dagfilm DONDERDAG 27 APRIL 1939 Een vlootschouw te Rotterdam Uitgebreid programma van drie dagen Bloemenweelde in de bollenstreek Nog een bollenzondag in het verschiet ZIJ DIE ZORGEN VOOR EEN KOELEN DRANK Nationale Commissie tegen het Alcoholisme DEKEN H. C. J. SON DAAL MOET RUST NEMEN De meest moderne en adem benemende wonderen der watertechniek. Een waarlijk unieke bijeenzameling van technische en artistieke meesterwerken. INTERNATIONALE WATERTENTOONSTELLING MEI - NOVEMBER Duitsch vliegtuig brengt dit op ruim 7SS kilometer per uur ZWEMMEN NATIONALE WEDSTRIJDEN TE GOUDA Alie Stijl wint van Rie van Veen SCHAKEN Om het kampioenschap van Sovjet-Rusland EM.-PASTOOR C. BROUWERS ROEIEN De Varsity weer op Hemel vaartsdag VOETBAL IN ENGELAND Is Portsmouth tegen de volge lingen van major Buckley opgewassen? Cup-finale belooft veel spanning Reactie bij de Wolves? BLOEIENDE BEEMSTER EN PURMER I.V.C.B.-programma voor Zondag a.s. Vrijdag 28 April MARKTEN S -< o.oo Beneden de sluis ECanaalwater Amstelwater De goudprijs te Londen steeg met d. tot 148/6. 457.000 werd aan goud omgezet. In verband met de aankondiging in de Britsche begrootingdat de suikerbelasting zal worden verhoogd, was de suikermarkt te Londen zeer vast. De loco-noteering steeg met 1/9 tot 2/4 y2 per cwt. ongeveer gelijk aan de belastingverhooging. Óok de prij zen van ruwe en buitenlandsche suiker ste gen. De Engelsche kleinhandelsprijzen wer den met Vi d. per Ib. verhoogd. Sears Roebuck keert een onveranderd kwartaal-dividend uit van 0.75 per aan deel. De Fort Motor of Canada keert een onver anderd kwartaal-dividend uit van 0.25 per aandeel. De General Foods Corp. keert een onver anderd kwartaal-dividend uit van 0.50 per aandeel. De United Air Lines boekt naar raming in 1939 een bedrijfsverlies van 795.550 te gen 1.065.000 in 1938. De Norfolk and Western boekte in het eerste kwartaal een netto-winst van 5B9 millioen of 3.67 per aandeel tegen 1.94 millioen of s 1.22 per aandeel in het eerste kwartaal 1938. De Chicago Rock Island boekte in het eer ste kwartaal een netto-winst van 520.446 tegen 245.454 in het eerste kwartaal 1938. De Missouri Kansas Texas boekte in het eerste kwartaal een verlies van 980.177 te gen 1.097.036 in het eerste kwartaal 1938. De Northern Pacific boekte een netto kwartaal-winst van 165.886 tegen een ver lies van 350.262 in het eerste kwartaal '38. De goudinvoer der Vereenigde Staten be droeg in de afgeloopen negen maanden ruim 2.5 milliard, hetgeen grooter is dan tijdens den wereldoorlog van 1914. De Baltimore and Ohio boekte in het eer ste kwartaal aan bruto-ontvangsten 35.31 millioen tegen 30.60 millioen in het eerste kwartaal 1938. Aan netto's 5 4.956.000 tegen 204.000. De Worthington Pump boekte in het eer ste kwartaal 30 pCt. meer orders dan in het eerste kwartaal 1938. Nochtans werd met verlies gewerkt. De Delaware and Hudson Rrd boekte in het eerste kwartaal aan ontvangsten 5.84 millioen tegen 4.94 millioen in het eerste kwartaal 1938. De netto-ontvangsten belie pen 1.185.000 tegen 219.000. De staalproductie in de Vereenigde Staten bedraagt thans 48.5 pCt. der capaciteit te gen 50.5 pCt. de vorige week. In verband met de steenkolenstaking en met de ver minderde vraag naar staal zijn 12 hoog ovens in Amerika gedoofd. Te New York werd een beurszetel verkocht voor 60.000, of 9000 minder dan bij de vorige transactie. Naar de Association of American Rail roads meldt, hebben de Spoorwegen in Fe bruari een verlies geleden van 24.36 mill, tegen 44.40 millioen in Februari 1938. In de eerste twee maanden een verlies van 33.08 millioen tegen 77.72 millioen in de overeenkomstige periode van het vorig jaar. Er treedt dus verbetering is. 29 Amerikaansche Spoorwegendie hun resultaten over de maand Maart bekend maakten, boekten 13.6 pCt. hoogere bruto- ontvangsten en 187.4 pCt. hoogere netto's dan in Maart 1938. De Paramount Pictures boekte in het eer ste kwartaal een winst van $1.3 millioen of 0.41 per aandeel tegen 806.000 of 0.22 per aandeel in het eerste kwartaal 1938. Phelps Dodge verhoogde den binnenland- schen koperprijs van 10% tot 10y2 dollarcent per Ib. De American Smelting and Refining, die kort geleden den koperprijs tweemaal verlaagde, bracht den koperprijs weer van 10 op 10dollarcent. De koperschroot-prijs in Amerika is mei Vs tot 8% dollarcent verhoogd. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Dinsdag j.l. 3.49 millioen Ib. De goudvoorraden bij het ministerie van de Amerikaansche schatkist zijn van 23 tot 24 April met 53.12 millioen tot 15.7 mil liard gestegen. Volgens opgave van de Federal Reserve Bank of New York, werd gisteren de goud- invoer besproken van 3 millioen uit En geland, 5.6 millioen uit Japan, 1.9 min- uit Canada, 53.000 uit Britsch-Indië en 200.000 uit Zwitserland. 42.000 werd aan goud uit Canada ingevoerd. De uitvoer door de Vereenigde Staten nan grondstoffen bedroeg in Maart 40.07 mÜJ- tegen 36.49 millioen in Februari, aan half fabrikaten 45.66 millioen tegen 34.87 millioen en aan geheel afgewerkte artikelen 150.88 millioen tegen 118.13 millioen. De invoercijfers waren respect. 59.51 millioen tegen 48.07 millioen, 38.81 millioen tegen 34.05 millioen en 38.39 millioen tegen 28.83 millioen. Het Pond Sterling bewoog zich heden ochtend te Amsterdam op 8.778.80 (vorm slot 8.79%); de Dollar op 1.87Va—1.88 (vo rig slot 1.87%); de Frank op 4.96l/24-9° (vorig slot 4.97%); de Belga op 31.6531.72 /s (vorig slot 31.69) en de Zwitsersche Fran* op 42.1042.20 (vorig slot 42.24). De Nivas verkocht 1798 ton superieure suiker voor consumptie en 1798 ton suPe' rieur voor export. Behoud van „De Wilde KamP verzekerd Tijdens een persconferentie heeft Woensdag middag het Rotterdamsch comité ter beharti ging van nationale belangen, dat, zooals men weet, in samenwerking met de Rotterdamsche afdeeling van de vereeniging „Onze Vloot" en het Nat. Jongeren Verbond te Rotterdam op Za terdag 29 April een vlootschouw heeft georgani seerd op de Nieuwe Maas te Rotterdam, nadere mededeelingen gedaan over het programma daarvan. Het „Smaldeel Rotterdam" zooals men het es kader reeds betiteld heeft, zal Vrijdagmiddag omstreeks vier uur, na gehouden oefeningen op de Noordzee, voor Rotterdam verschijnen. De groep kruisers bestaat uit Hr. Ms. „Tromp" en Hr. Ms. „Sumatra" en zal ligplaats nemen voor de boeien aan de Willemskade. Het eskader zal voorts bestaan uit de mijnen vegers „Abraham van der Hulst", „Jan van Gelder", „Willem van Ewijck" en „Pieter Flo- risz", de Z-booten Z. 6 en Z. 8, Hr. Ms. onder zeeboot O. 12 en de kanonneerboot „Friso". Dit deel van het smaldeel zal ligplaats nemen voor de Boompjes aan speciaal daarvoor gelegde boeien. Het geheel staat onder commando van den commandant van de „Tromp" den kapitein ter zee L. A. C. M. Doorman. Zaterdagmiddag om drie uur vangen de de monstraties aan. Op de kaden rondom het vlootschouwspel zal een explicatie gegeven worden van het gebo- dene. Een viertal deskundigen zal voor een mi crofoon een duidelijke uiteenzetting geven. Des avonds zal van 9 tot 9.15 uur een water vliegtuig gevangen in de zoeklichten van de kruisejs „bommen" werpen boven de Nieuwe Maas, terwijl van 9.15 tot 9.30 uur door alle aanwezige oorlogsbodems een zoeklichtspel ge houden zal worcten, hetgeen een uniek gezicht zal opleveren. Ten slotte volgt om 9.30 uur een vuurwerk op het Prinsenhoofd. Kwart over tien zal voor het raadhuis door de Koninklijke Ma rine Kapel, met medewerking van alle aanwe zige tamboers en pijpers, een taptoe worden gehouden. Zondagmiddag van 2.30 tot 4 uur zal het pu bliek in de gelegenheid worden gesteld de krui sers te bezichtigen, terwijl ten slotte op Maan dag 1 Mei in de RoChussenstraat een groote parade zal worden afgenomen door kapitein Doorman. Behalve de genoemde tien oorlogsbodems, zul len aan deze vlootschouw vijf vliegtuigen van het vliegkamp De Kooy en vijf vliegtuigen van De Mok deelnemen. Het Rotterdamsche comité ter behartiging van nationale belangen zal den onderofficieren en manschappen van het eskader, in totaal on geveer achthonderd man, een bezoek aan een der Rotterdamsche bioscopen aanbieden. Het eskader zal Dinsdagmorgen weer naar zee vertrekken. Het is in de bollenstreek nog één en al bloe menweelde. £>e vroege tulpen zijn nu in vollen bloei en de latere beginnen ook al te kleuren, "'"boor de koudere vorige dagen zijn de hya cinten niet zoo hard opgeschoten als eerst verwacht werd, zoodat ook daarvan nog veel relden in al hun pracht prijken. As. Zondag zal dan ook wedijveren in kleu renschittering met den vooraf gaanden, zoodat het wel eens kon zijn, dat er nog een echte „bollenzondag" in aantocht is. Dezer dagen hield de Algemeene Nederland- sche Bond van Bierhandelaren en Mineraal waterfabrikanten zijn jaarlijksche algemeene ledenvergadering te Rotterdam. Mr. J. Ovaa bracht aan de vergadering rap port uit omtrent de wenschelijkheid de ver houding tusschen brouwerijen en brouwerij- agenten vasteren vorm te geven. Langdurig werd van gedachten gewisseld om trent de afwijzende beschikking van den Minis ter van EconomischeZaken op het verzoek tot verbindendverklaring van de ondernemersover- eenkcmst in de mineraalwaterindustrie, van welke beschikking vanzelfsprekend met diepe teleurstelling was kennis genomen. Nadat de heer C. Rijks deze aangelegenheid namens het hoofdbestuur nog nader had toegelicht, werd besloten, de actie niet te staken en alle midde len in het werk te stellen, om alsnog een beter resultaat te bereiken. Tenslotte kwamen nog aan de orde het nieu we Jam- en Limonadebesluit en het Rijtijden besluit, beide voor de mineraalwaterindustrie van groot belang. Voor eenige dagen vergaderde te Utrecht de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme, onder voorzitterschap van mr. W. P. P. baron van Verschuer. De commissie Alcoholcursussen voor Studen ten hield lezingen in Leiden en Utrecht. Andere wijze van actie onder de studenten wordt over wogen. Besproken werden de weer opduikende mis standen aan de Belgische grenzen. Het reizend Drankweer-Museum, daartoe in staat gesteld door dén steun van de gezamen lijke Nederlandsche Drankweer, organiseert eeD tocht langs de verschillende kazernes. Op een enkele uitzondering na toonen de autoriteiten groote belangstelling en verleenen zij zeer vol doende medewerking. De actie wordt onder dr soldaten zeer gunstig ontvangen. Aangeboden zal worden het volgend Internationaal Congres voor drankbestrijding in Nederland t» doen houden. Naar wij vernemen is de Hoogeerw. heer H. C. J. Sondaal, Deken van Haarlem, dezer dagen in &e Maria-stichting opgenomen, om aldaar eenige weken rust te nemen. Voorloopig zal Z.Hoog- eerw. geenerlei bezoek mogen ontvangen. BERLIJN, 27 Aprü (D.N.B.) Een jachtvliegtuig van het type Messerschmitt Me 109 R heeft gisteren bü het vliegveld Augsburg het wereld-snelheidsrecord ver beterd en gebracht op 755,11 kilometer per uur. Het record was pas enkele weken geleden door een Helnkel-vllegtuig op 746,66 kilometer gebracht. De Messerschmitt, die gevlogen werd door den 24-jarigen piloot Fritz Wendel, was uitge rust met een Mercedes Benz motor van 1175 PK. In het Spaardersbad te Gouda werden natio nale wedstrijden gehouden, waarvoor groote be langstelling bestond. Alie Stijl wist Rle van Veen op de 100 meter borstcrawl met flink verschil te slaan. De belangrijkste uitslagen luiden: 100 meter borstcrawl heeren: 1. van der Kuil (S. Z. C.) 1 min. 2.4 sec.; 2. J. Houtschild (Zian) 1 min. 5.5 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Alie Stijl (Z. I. A. N.) 1 min. 7.4 sec.; 2. Rie van Veen (R. D. Z.) 1 min. 8.5 sec; 3 L. Boode (U. Z. C.) 1 min. 15.6 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Doortje Heese laars (O. D. Z.) 3 min. 2 sec.; 2. Jeanne Klij- noot (Z. C. Rotterdam)) 3 min. 12.1 sec.; 3. Jo Been (R. D. Z.) 3 min. 13.6 sec. 200 meter borstcrawl heeren: 1. van der Kuil. 2 min. 26 sec.; 2. van Overhagen (U. Z. C.) 2 min. 29 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. Houtschild 1 min. 15.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Cor Kint (Z. C. Rotterdam) 1 min. 14.3 sec.; 2. Dini Kerkmees ter CZ. R.) 1 min. 17 sec.; 3. T. de Haan (Zian) 1 min. 26.6 sec.. 5 x 50 m. borstcrawl estafette heeren: 1 Schiedamsche Z. C. 2 min. 27.2 sec.; 2. U. Z. C. 2 min. 29 sec.; 3. H. Z. en P. C. 2 min. 30.4 sec. 5 X 50 m. borstcrawl estafette dames: 1. R. D. Z. 2 min. 43.1 sec.; 2. Zian, 2 min. 48.6 sec.; 3. U. Z. C. 2 min. 55 sec. Waterpolo: Goudsche ZwemclubUtrechtsche Zwemclub 41. De ploeg der G. Z. C. was versterkt met de IJ-spelers van Heeteren en van Aelst. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de achtste ronde van het tournooi om het kam pioenschap van Sovjet-Ru&land. luiden als volgt: BotwinnikDoubinine 10; Bondarevs- kyTschistiakov 10; PanovKotov Viy, Tolouch—Makagonov ylA. De stand luidt thans: 1. Makagonov 5 pun ten (7); 2. en 3. Botwinnik en Bondarevsky, beiden 4 punten (5); 4. Tchekhover 4 punten (7); 5. Kahn 3 punten (4). De uitslagen van enkele afgebroken partijen, welke na de achtste rt>nd van het tournooi om het kampioenschap van Sovjet-Rusland werden voortgezet, luiden: Ragozin—Panov 1—0; Ko tov—Tchistiakov 10; Kbtov—Kahn 1—0; Po- grebysskiRomanovsky 1—0; Rabinovitch Kahn 10; TchistiakovYoudovitch 10; DbubinineBelavenetz y'AYoudovitch Tchekhover y—y, Ragozin—Kahn y—Vt', RotvinnikPondarevsky yy. Te Bergen, waar hij den laatsten tijd verbleef, is hedenmorgen overleden em.-pastoor C. Brou wers, die vele jaren lang belast was met de zorg der St. Martinus-parochie te Bovenkarspel. Der traditie getrouw zal dit jaar de varsity wederom plaats vinden op den Hemelvaarts dag. welke valt op 18 Mei, en wel op de Bosch- baan van Amsterdam. Wembley is in deze dagen het tooverwoord, waarin verlangens, hoop en emoties zijn ver- eenigd. Hier zien wij de spits van de beker- pyramide, waaraan sinds de seizoenopening door bijkans alle Engelsche clubs, amateurs zoo- Wel als professionals, naarstig is gearbeid en die op den laatsten Zaterdag van April haar bekroning vindt in de groote finale. Deze finale is een exclusief sportevenement, dat zijn weerga niet vindt. Vandaar dat de belangstelling niet slechts tot het moederland der sport beperkt blijft, doch algemeen is over vrijwel alle landen van het continent. Diegenen, die reeds lang voor het bekend worden van de namen der beide finalisten hun ticket hadden bemachtigd, prijzen zich gelukkig dit keer een cup-final te mogen aanschouwen, die alles belooft wat op voetbalgebied te ge nieten valt. Want wij durven 't gerust een. sprookje noemen om nu reeds van een bepaald overwinnaar te spreken. Voetbal is vermaard door zijn onzekerheid de „glorious uncer tainty" zooals de Brit het noemt. Immers de cup-fiqal is een rijke tentoon spreiding van de machtigste tactische en tech nische talenten. Doch door de vrijwel gelijkheir van krachten zijn het juist de schijnbaar on dergeschikte factoren, die den strijd beslissen Er zijn voordeelen, die voor de Wolves pleiten, doch ook nadeelen, en zoo is het met de Pom- peys eveneens het geval. Portsmouth is sinds den ombouw van begin Maart gegroeid tot een goed sluitend team, dat van de laatste plaats op de ranglijst gestaag opklom naar het veilige midden, doch daarnaast met groot succes de buteerde voor.de cup. Laat men zich eens reali- seeren wat het zeggen wil om zooveel energie te ontplooien dat het cup-leven wordt behou den, doch tegelijktijdig het degradatiespook verjaagd. Wolverhampton Wanderers heeft gedurende het geheele seizoen een vrijwel constanten vorm ontwikkeld. Pas in het tweede gedeelte van het programma werden zijn resultaten sprekender, althans In dezen zin, dat het doordrong tot het leidende peleton. Mede door de activiteit van zijn manager, Mr. Buckley, werd toen meer dan op andere clubs de aandacht op de Wolves ge concentreerd. Vooral dank zij den voortdurenden aanvoer van jeugdige talenten en de befaamde klier-injectie, wat men ook wel een verkapte reclame-campagne heeft genoemd. Is dienten gevolge de kracht der Wolves niet wat over schat, vraagt men zich af. Het is mogelijk, want de laatste weken valt een reactie waar te nemen. Wolves' prestaties bereikten niet meer het peil dat er was toen Everton tweemaal, eens met imponeerende cij fers, werd geklopt. „Dat is een reactie," zegt Portsmouth's cap tain, Worrall, „die komen moest!" Hij gaat verder en doet de vraag: Staart de Wolves-lei- ding zich niet blind op haar jeugd? Het opne- De vruchtboomen in de Beemster en in de Purmer komen de volgende week in vollen bloei. In de komende dagen verdient een bezoek aan deze schoone bloeipracht alle aanbeveling. De mooiste weg uit de richting Amsterdam is bij Ilpendam de Purmer door tot Kerkbuurt (monument Leeghwater) of driesprong en dan links af over Purmerend naar de Beemter. In den Beemster staan op Zaterdagmiddag en Zondag jongelui ten dienste om bezoekers rond te leiden. men van jeugdige talenten de gemiddelde leeftijd is 23 jaar bü de Wanderers heeft zü'n voordeel, het kan 't spel frischheid en beko ring geven, ook zün origineele tactische denk beelden niet uitgesloten, er is vechtlust en mis schien nóg een stuk of wat voordeelen, maar is deze jeugd ook opgewassen tegen de groote vermoeienissen, die de Engelsche League aan de spelers stelt? Verdwijnen frischheid, vecht lust, denkbeelden niet met één slag, als het lichaam sporen vertoont van oververmoeidheid? Dit werd door een ouden rot als Worrall is goed bekeken. Met deze aanhaling wilden wü slechts aan- toonen dat van een Wolves-superioriteit stellig geen sprake behoeft te zün. Zeker, het oranje-zwart gekleurde team uit Wolverhampton kan prat gaan op een aantal uitzonderlijke talenten als de internationale bach Morris, de fameuze spil Cullis, de vleugel man Maguire en het geweldige geschut Westcott- Dorsett, spelers van een gehalte als Portsmouth ze niet aanwijzen kan, doch één hapering is voldoende om een dergelijk voordeel negatief te doen zijn. In dit verband brengen wij de Cup match Wolves versus Grimsby Town voor den geest, toen laatstgenoemde door ontwikkeliijg van een enorme geestdrift het imposante Wol- ves-team kansloos maakte en pas capituleerde na de noodlottige botsingen. Vaststaand is 't in ieder geval, dat een betere finale In het verschiet kan liggen dan de laatste jaren wel het geval was, althans ploegen brengt met een reputatie, die een puike match waar borgt. Hier geven wü de samenstelling van beide ploegen: Wolverhampton Wanderers: Scott, Morris, Taylor, Galley, Cullis, Gardener, Burton, Mclntosch, Westcott, Dorsett, Maguire. Portsmouth: Walker, Morgan, Rochford, Gu thrie, Rowe, Wharton, Worrall, McAlinden, Anderson, Barlow, Parker. Portsmouth is Maandagmorgen naar Bognor afgereisd om rust te nemen; waar de Wolves zich bevinden is onbekend. Doch waar de spe lers ook mogen zijn, tot slot een w'ensch, dat zü wel toegerust a.s. Zaterdag naar Wembley ko men, om den 90.000 bezoekers een onvergetelijken middag te bereiden. Kampioenschap van Nederland Kerkrade Schijndel VostaSpartaan Promotie-degradatie WEDOSR Competitie Beslissingswedstrijd Zuid I RKWL-VVH le klasse Oost QuickLob. B. NEOGrol SDOUC—RVW West I Fortitudo Volendam West H Excelsior Leonidas Promotie en degradatie 2e klasse Zuid H Victoria Fortsche B. Groen-Wit Gilze Competitie 2e klasse Zuid Ia HeugemBr Quick WolderRapid MarsanaGeleen Bingelrade RKBSV Zuid Ib Kaalheide RKTSV Simpelveld Hoensbroek RKONS 2— Sportclub DSS—Belfeldia Zuid ld PanningenFCV TigllaDEV Steyl—RW Zuid Ila Nw. Borgvl. 'Mevo WVSVirtus SCO—RAC Zuid ITb VelocSarto St. Mich. G.— Zuid Hc DIO—WVW Brakkenstein MVV WLK-MCC OVCNoviom. Union—SCE Oost a Huihuizen RKHVV VVGZeddam Oost b OSVLosser restant 25 en 45 minuten, st. 0—O) West Ia MSVActif VVY—LVV HMS 2—Olympia West Ib VIC— Constantius West lib Graaf Willem VVP VEPW.h.mus 3e klasse Zuid II D WaspikWIK FNWC—Tub. 2 Deurania Mierlohout SpartaUDI Kolping 2 GW Mulo 2— Geldrop G SPCHapert WaalreR.-W. NuenenEFC Brab. 2 W h.mina 2 H Gennep 2 Constantia Nacompetitie West-Brabant Veersche Boys Halsteren :Lj3ct>ïfc<43efcc|3ti>(4>el>&ïfcA>cb(fecbct3<fcc4>cfc>ci>cfccbcbclDcbcbcfecb4sclscbcbcfc>cLcket>cb<Lcfceb<fcci><l)cls tl>cfccbefo(fccfecb(!3cf>{£>cbd3<fcd3cfc& HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. Algemeen programma, verzorgd door den KRO 8.009.15 Gramofoonmuziek. 8.15 Berichten. 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.20 KRO-orkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelconcert. 3.00 Cellovoordracht met piano. 3.45 Paul Wijnappel'e strijkensemble. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwoauserie. 6.25 KRO-Melodisten en solist. 6.30 Berichten. 7.00 Berichten. 7.15 Sociale causerie. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 8.10 Revue-ultzendlng. 9.15 Radio-lulsterwedstrtjd. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 KRO-Melodisten en solist. II.2012.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. B.00—10.00 VARA. 10.20 VARA. 12.00 AVRC 4.007.30 VARA. 9.00—10.40 VARA 11.00—12.00 VARA 8.00 Gramofoonmuziek. 8.16 Berichten. 10.20 Zang en piano. 10.50 Declamatie. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.30 Esmeralda. 12.00 De Palladians. 12.15 Berichten. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.45 „Zij, wier stemmen verstomden", causerie. 2.30 Viool en piano. 2.55 AVRO-Amusementsorkest en soliste. 3.30 AVRO-Dance-Band en Miff Ferrie's Jakdauz. 4.00 Gramofoonmuziek. 4.30 Vlooi en piano. 5.30 Orgelspel. Gramofoonmuziek. 6.28 Berichten. Letterkundig overzicht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Causerie. 7.23 Berichten ANP. 9.00 Uitzending, gewijd aan Kennemer- land. 9.30 De Ramblers. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 11.00 Pianovoordracht. 11.30 Jazzmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.30 Harry Fryer's orkest. 11.05 Orgelconcert. 11.35 Maurice Wlnnick's Band. •6 12.35 Catterall-kwartet. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.35 Sted. Politie-orkest van Sheffield. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Planoduetten. 4.50 Leggiero-kwintet. 5.20 Berichten. 5.45 Swing-muziek. 6.20 L.N.E.R.-orkest. 6.50 Orgelspel. 7.20 Pianovoordracht. 8.20 Berichten. 8.55 BBC-Northern Ireland-orkest. 9.50 Bridgewater-harpkwintet. 10.35 Eddie Carroll's Band. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.10 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.00 en 9 00 Gramofoonmuziek. 10.20 Bailly-orkest. 11.30 Zang. 12.25 Jean Granger's orkest. 1.35 en 3.40 Gramofoonmuziek. 4.05 Vioolvoordracht. 4.25 Loewenguth-kwartet. 6.20 Jane Evrard's damesorkest. 9.50 Gramofoonmuziek. 10.20 Concert. KEULEN, 456 M. 11.20 Landes-orkest Roer-Nederrijn. 12.35 Kleinorkest. 1.30 Populair concert. 3.20 Danziger Landesorkest. Schupo- orkest en solist. 6.20 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 9.50 Orkest en solist. 10.20 Otto Fricke's orkest, Schrammel-duo en Bolisten. 11.20 Concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Vlanara-Trio. 6.20 en 7.20 Gramofoonmuziek. 7.23 Vlanara-Trio en vocale solisten. 8.20 Symphonie-orkest en soliste. 10.00 Gramofoonmuziek. 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.50 Orkest. 12.30 Orkest. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.20 Max Alexys' orkest. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.05 Pianovoordracht. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Militair orkest. 9.3C Cabaretprogramma. 10.15 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 Instrumentaal kwintet. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Symphonie-orkest en solisten. 9.50 Viola da gamba en cembalo. 10.20 Otto Fricke's orkest en solisten. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en O zult '8 morgens „kiplekker" ait bed springen. lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in üw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, veelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter s Leverpilletjes bij apothekers eo drogisten, f. 0.75. BARNEVELD, 27 April. Pluimveemarkt. Oude kippen 3590 cent per stuk, 4048 cent per kg. Oude hanen 30—65 cent, jonge hanen 40—60 ct. per stuk, 4052.5 cent per kg. N.H. Blauwen 80 85 cent per kg. Duiven per paar 3040 cent, tamme eenden 2040 cent, ganzen 1.25—1.60, kalkoenen per kg. 5070 cent, tamme konijnen 0.751.25. wilde konijnen 2535 cent, piepkui kens 520 cent. Aanvoer 23200 st. Handel iets vlugger. Eiermarkt. Witte eieren 3.453.55. gemengde 3.503.60, bruine 3.603.90, eendeieren 2.203. Aanvoer 2.894.000 st. Handel weifelend. HOORN, 27 April. Kaasmarkt. Aanvoer 2 sta pels kleine boeren 18.50, 556 kg. Handel goed. HOUTEN, 26 April. Eierveiling. Kipeieren: witte 3.203.40, gemengde 3.303.60, bruine 3.403.60, zware 3.754, eendeieren 2.402.60, per 100 stuks. Ganzeneieren 69 cent, kal koeneieren 57 cent per stuk. NOORDSCHARWOUDE, 27 April. Prijs per 100 kg. of 100 stuks of bos. 6.600 kg. Röode kool 11.80—13.70 24.100 kg. Gele kool 4.30—5.70; 76.800 kg. Deensche witte kool 4.104.70; 7.600 kg. Uien 4.104.40;, grove uien 4.20— 4.40, drieling uien 1.702.00.. 2.800 kg. Peen 2.202.50, kleine peen 1.501.80; 300 kg. Bie ten 0.801.60; 500 kg. Aardappelen 2.30, Blauwe Eigenheimers 2.10; 500 kg. witlof 17.10 VINKEVEEN, 26 April. Coöp. Groenten- en Fruitveiling „Vinkeveen". Spinazie 2.504 Stoofsla 5.10 per 100 kg. Kropsla 2.505 per 100 stuks. Rabarber 5.007, Radijs 0.601.70 per 100 bos. Violen 55 cent per bak. SCHAGEN, 27 April. Veemarkt. 396 magere GeldeHoeien 120.00190, 30 vette Geldekoelen 150.00270, 50 kalfkoeien 190.00260, 30 pinken 65.00—140, 241 nuchtere kalveren 4.0014, 20 vette schapen 24.0034 251 overhouders 13 18.50, 9 vette varkens 4246 cent per kg. 67 biggen 10.0018, konijnen 0.251.50, kippen 0.75—1.25 SCHAGEN, 27 April Eierveiling. Aanvoer 80.000 kipeieren 3.15—3.70. BROEK OP LANGENDIJK, 27 April 550 kilo roode kool f 11.90, 11.500 kilo gele kool f 5.706.70, 30 000 kilo Deensche witte kooi f 4.30—5.60, 5.50 kilo Uien 4.50, 1700 kilo peen f 4.705.30, kleine peen f 2.20, 3050 kilo bieten f 5.80—4, 1300 stuks Bloemkool f 4—5.50. WESTLAND, 26 April. Middenprijs v. d. Westl. veilingen. Aardbeien 1.902.60, champignons 60, frankenthaler 1.952, dubb. boonen 5560 ct., snijboonen 7580, postelein 10—13, witlof 17, aardappelen 13—14. poters 1415, tomaten 7C ct. per kg. Sla 2.80—4.90, II 1.50—2.30, Kelen 50, peen 2228, neterselie 30, radijs 60160, sel derie 40—170, komkommers 700800, II 600, eieren 360—40 cent per 100. Stoofsla 12^-22 ct. per 6 kg. Spinazie 1218 cent per 5 kg. Asper ges 41, blauwe 34 cent per bos. Bloemkool 27 43, II 1418 cent per stuk. AMSTERDAM. 27 April. Visch. Aangevoerd dooi consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruyterkade, Amsterdam. Fufschol 5.506, Schar 2.60 per kist van ong. 35 kg. Kabeljauw 0.501.70, Leng 0.601.80 per st. Schelvisch 1.102.40 per 10 stuks. Groote Ton gen 88 cent, middel Tongen 82112 cent, kleine Tongen 8696 cent per kg. Aal 2028 cent per pond. Koolvlsch 22.50 per 5 stuks. Uit de hand verkocht op het buiten terreinAal 2642, Bot 1824 cent per pond. Versche Bokking 2.50, Harder Bokking 2.75—3 per 100 st. Garnalen 1.252 per 15 kg. Gest. Makreel 1012 cent per pond. GOUDA,, 27 April. Veemarkt. Aangevoerd in tótaal 1743 stuks, waarvan 46 slachtvarkens. Vette van 2323% ct. pér pond, levend met 2 pet. korting, 420 magere varkens 2535 per stuk, 907 biggen 1015 per stuk, Geldersche biggen 1417 per stuk, 7 runderen 165—225 per stuk, 364 nuchtere kalveren 35.50 per stuk, 1 schaap, 40 lammeren 5—7.50 per stuk, 18 bokken en geiten 25 per stuk. Handel alle soorten matig. Algemeene markt. 332 partijen kaas. Prijzen le kw. met rijksmerk 20—23, id. 2e kw. 18—19, crisisaftrek 7.6 ct. Handel mk- tig. 423 ponden boter. Goeboter 6570 ct., wei- boter 60—65 ct. per pond, handel vlug. 206000 eieren. Kipeieren 3.10—3.50, eendeneieren 2.75 3 per 100 stuks, handel willig. GOUDA, 27 April. Coöp. Zuid-Hollandsche Eierenveiling g. a. (C. Z. H. E.). Aanvoer 220.000 kipeieren. Prijzen: 56-60 kg. 3.25—3.30, 60-62 kg. 3.30—3.40, 62-68 kg. 3.40—3.80, bruine 58-72 kg. 3.304.10, kleine eieren 3.103.20. Aanvoer 1500 eendeneieren 2.202.80 per 100 stuks. HAARLEM, 26 April. Groentenmarkt. (Spinazie 1534 cent, Andijvie 70115 cent, Sla 30140 cent, Postelein 5090 cent, Raapstelen 3065 cent, Knakpeen 2.60, Winterwortelen 1.401.80, Uien 0.801 per kist. Bloemkool 18—27, Roode kool 1518, Gele kool 912, Komkommers 6 8 cent per stuk. Radijs 1.53, Wortelen 1820, Rabarber 5—8 cent per bos. Witlof 12—22, Prei 1518 cent per kg. Raap 1.40 per zak. VOLENDAM, 26 April, Heden werden aan de veiling aangevoerd 68095 eendeieren, prijs 3.02 3.03. DONDERDAG 27 April Waar- nemingspunten Waterhoogte 8 u. m. gem. zomerst 1921—1930 Se Gis er O O dert teren .V Keulen 39.56 38.36 0.00 0.14 Lobith 13.10 11 36 0.00 0.14 Nü'megen 1075 9. 2 0.00 0.16 Kampen 5.56 3.65 0.00 0.15 Westervoort 10.52 8.98 0.00 0.13 Deventer 3.00 0.83 0.12 St. Andr W 11.11 9.56 0.00 0.13 Belfeld 5.16 3.63 0.00 0.16 Venlo 0.53 0.29 0 00 0.02 Grave 0.00 0.00 0.00 2) Sluis 43.23 42 11 0.00 0 22 Arnehm 14.17 11,90 0.02 000 Vreesw. 1. w. 13.70 0.00 0.00 Maastr. H.s. 0 00 0-00 1) Borgh 7,61 5.06 0.44 0.00 Lith» 0.82 1.34 0.37 0.Q0 AMSTERDAM 5 u 12 u 2 u u 0.43— AP u 0 44— AP u 0.51- AP Stadswater 0.43- AP 0.44— AP 0.51- AP 8 u 0.43- AP 12 u 0.44— AP 2 u 0.51- AP IJselm. water 8 u 0.03-j- AP 12 u 0.07-- AP 2 u 0.05-- AP WATERSTAND OP DEN RIJN 27 April 26 April 27 April 26 April Rheinf. 2.53 2 59 Ems -» Breisach 2.55 2.57 Caub 2.36 2.41 Keht 2.98 3.00 Coblenz 2.43 2.42 Maxau 4.44 4.28 Trier 0.88 0.83 Mannh 3 50 3.37 Keulen 2.42 2.56 Strassb. Dusseld 1 86 1.98 Diedesh 3.15 3,14 Ruhrort 1.06 1 24 Mainz f Wese) 1.08 1.22 Lohr •l* Emmerik 2,45 2.58 Cl6 Naar wü vernemen, zün de gelden, die stichting „Het Geldersch Landschap" had voor den aankoop van de „Wilde Ka nabü Garderen thans büeen. Hierdoor is verzekerd, dat dit merkwaaf^ht natuurmonument ongerept voor het nages1» bewaard wordt. Weliswaar blüft „Het GeI yan Landschap" belast met de rente en aflossing de geleende gelden, doch de „Wilde f- uljc heeft om zün plantensociologische waar~f,ren- eén bekendheid verworven, dat een voortdu de steun van natuurliefhebbers verwacht worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6