HAARLEM WORDT EEN REUKVRIJE STAD KREYMBORG rAtAr Klopveegzuigers p&wUac t Haarlem, 3 Mei STOUTENBEEK-BEVERWIJK R.K. VOLKSBOND ™„c AUTOMOBIEL TENTOONSTELLING Van der Linden's Bakkerijen Winterhulp in den zomer GEERT HOOGEVEEN Ochtendmoeheid WOENSDAG 3 MEI 1939 Vijf meter diep! De afvoer per dag Hoe de zuivering werkt Gunstige financiering Graalleden en -aspiranten SLAGERS EXPOSEERDEN PROGRAMMA RADIO CENTRALE HAARLEMS MUZIEK INSTITUUT BEZOEKT DE GROOTE 1 939 FORD V- 8 MERCURY-8 LINCOLN ZEPHYR V-12 VAN 10 TOT EN MET 13 MEI IN Het Concertgebouw, Lange Begijnestr., Haarlem N.V. Haarlemsche Auto Centrale, Stationsplein 11-13-15 Ellen Russe SO jaar Een rijk en veelzijdig leven WAARBORG KLEEDING ALLEEN BU De zwarte lijnen geven aan, wa ar hoofdriolen zullen komen Toediening H. Vormsel aan volwassenen NATIONALE RECLAS- SEERINGSDAG Propaganda-f eestavond 35 JAAR ARMEN-COLLECTANT Uitvaart Broeder Angelinus AGENDA Bioscopen 4 Mei Bioscopen Apotheekdiensten T. H. B. bestaat 25 jaar Mauricialaan 25-27, Overveen TOT 15 MEI dagelijks van 2—5 uur GEOPEND Groote Propaganda-Vergadering de ZeerEerw. Heer Rector Drost Onderwerp: De Katholieke Actie Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale HAGEMAN Alléén: Mr. Comelisstraat 54 - Telef. 16270 Door het versterkende, gezonde, voedzame brood uit VAN DER LINDEN.S Bakkerijen overwint U het! BAKENESSERRACHT 71 HAARLEM - TELEFOON 13882 D flftlfc' ^AKKcr>jcH® Waarom de Haarlemsche grachten stinken behoeven we waarlijk niet meer te vertellen. Dat er een rioleeringsplan is, dat vijf mil lioen gulden zal kosten en dat binnen acht jaar zal zijn uitgevoerd, is den aandachtigen lezer ook allang bekend. Hoe dat plan ech ter in elkaar zit en wat er zooal in de ko mende jaren en maanden op dit gebied gebeuren zal, zijn we te weten gekomen tij dens een persconferentie, die de wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. Rei- halda, speciaal voor dit doel belegde. De directeur van dezen dienst ir. Th. Maas en de speciale rioleerings-ingenieur J. J. Fuyk- schot, deelden ons mede interessante bij zonderheden mee omtrent de in kaart ge brachte ligging der hoofdriolen, welke straten b.v. zullen worden „omgedraaid" omtrent de zuiveringsmethode en omtrent de financieele gevolgen voor den belasting- betalenden burger. Want.... vijf millioen is geen kleinigheid, ook al wordt dit bedrag over acht jaar verdeeld. Het systeem komt kortweg hierop neer, dat het rioolvocht naar een centraal punt geperst Wordt en na gereinigd te zijn op den boezem in den Waarderpolder geloosd wordt. Oorspronke lijk was de bedoeling om dat vocht 1000 meter van de kust, nabij de zuidpier van IJmuiden, vrij te geven. Dat was de goedkoopste methode, maar het bracht conflict met de gemeente Vel sen, die eischte, dat het vocht eerst een vóór- reiniging zou ondergaan. Hierdoor ging het fi nancieele voordeel grootendeels verloren, zoodat sen andere methode werd uitgedacht. Haarlem zocht samenwerking mgt Velsen, Heemstede en Bloemendaal, maar daar Heem stede de pompkosten te duur achtte en liever zelf wilde reinigen, werd alleen met Bloemen daal een principieele overeenkomst gemaakt voor aansluiting op de Haarlemsche rioleering. Velsen was al voor 90 pet. klaar met een eigen systeem en deze gemeente kreeg bovendien ver lenging van de vergunning voor loozing in het Noordzeekanaal. Hoe zal dat rioleeringsnet er nu uit zien? Er moeten hoofdriolen gelegd worden tot een lengte van 37 kilometer. Daarenboven moet 30 kilometer riool herlegd of opnieuw gemaakt worden. Op de kaavt zien we, dat de binnenstad vrijwel geen last van de werk zaamheden zal hebben. De Gedempte Oude gracht is al aan de beurt, want Maandag heeft de aanbesteding plaats gehad. De Parklaan zal in de toekomst veel belang stelling krijgen, want daar moet men niet minder dan vijf meter onder de straat gra ven, om het hoofdriool, dat zal leiden naar het tusschengemaal op het voormalige Phoenixterrein, te kunnen leggen. Langs het Spaarne wordt het vocht dan geperst naar de Bantamstraat in Haarlem-Noord, waar het hoofdrioolgemaal zal worden gebouwd en het groote zuiveringsproces zal begin nen. Het zou ons te ver voeren om het geheele stelsel tot in details te publiceeren. Daarom Beven we liever eenige interessante bijzonder heden: bij het passeeren van grachten moeten Brondduikers gemaakt worden, de grootste komt bij de spoorbrug over het Spaarne. Alle vocht van het noordelijk deel der gemeente gaat recht streeks naar de Bantamstraat, het tusschen gemaal dient dus voor het centrum. Bloemendaal en Aerdenhout loozen in een hoofdriool aan de Lorentzkade, Overveen en Bloemendaal-dorp op het riool bij de Klever laan, alwaar ook weer een persinstallatie wordt aangebracht. Het gezuiverde vocht gaat van het hoofdriool- gemaal naar den Waarderpolder onder het 200 meter breede Spaarne door. Berekend is, dat Haarlem en Bloemendaal 14.000 M2. z.g. „droog weer afvoer" zullen leve ren. Als het gaat regenen wordt deze afvoer al spoedig verzesdubbeld, omdat alle putten in de straten dan een woordje gaan meespreken. Het regenwater behoeft echter niet naar de ïeinigimgsinstallatie en daarom komen ei tachtig nood-uitlaten, die het overtollige re genwater naar de grachten afvoeren. Dit wa ter zal wel iets met het huishoudafval gemengd zijn, maar dit levert niet het minste bezwaar opde grachten zullen toch nog hun bo dems laten zien. De zuiveringsinstallatie komt binnen de acht jaar al in gebruik want zij wordt in eenheden gebouwd, in de laatste jaren is reeds in den geest van het schema gewerkt; 4000 meter riool is dan ook al gelegd. Tuindorp had veel last van stank en nu het nieuwe systeem is toege past, is daaraan voor goed een einde gekomen. Verder liggen de riolen al in den Vondelweg bij de Jan Gijzenvaart, in de Gedempte Oude Gracht tusschen Spaarne en Kleine Houtstraat, hl de Leidschevaart, rondom de Bleekenberg- straat (waar men vroeger na een onweersbui kon kanovaren, maar waar het euvel nu vol ledig verholpen is) en in de Planetenlaan. In het gedeelte van Jan Gijzenvaart naar Bantamstraat, de aanbesteding geschiedde twee weken geleden, ligt een grondduiker. In Haarlem zal voor de zuivering de zooge naamde werkzaam-slib-methode worden toege past. Deze is beter dan de filtermethode en dat er voor de on wonenden hoegenaamd niets van het gebeuren in de installatie te merken is, bewijst Bussum. Daar ligt het hoofdrioolgemaal zelfs in een villa-wijk. Het reinigingsproces maakt eerst een mecha nische en dan een biologische phase door. Wie er belangstelling voor heeft zal zeker in de leeszaal lectuur daaromtrent kunnen vinden. De biologische reiniging geschiedt kortweg door het in hooge mate toevoeren van zuurstof. Het rijksinstituut voor afvalwater (Risa) heeft voor Haarlem het voor-project gemaakt en de dienst van Openbare Werken zorgt verder voor de uitwerking. Lezer, het is een raar praatje, maar ge dient het toch te weten. Uw afvalstoffen brengen geld op. Want als ze gereinigd zijn blijft er over: goed water, slib (een voortref felijke meststof) de Haarlemsche ge meenschap zorgt voor 30 M3. per dag methaangas. Met dit gas worden de ma chines, die voor de reiniging en persing noodig zijn, gedreven. En in Duitschland is men zoover gegaan, dat er auto's zijn, die op methaangas in plaats van op ben zine door de straten rijden. Het hoofdrioolgemaal is in wezen een zeer eenvoudig apparaat. Het behoeft niet bediend te worden, want het bestaat uit een serie pompen, die zichzelf naar behoefte inschakelen. De pompen moeten echter dieper liggen dan het diepste gedeelte van de aankomende rio len. Vooraleer het vocht gereinigd wordt, stui ten de groote zwevende stukken (b.v. hout) tegen een scherm en voor het weghalen van deze stoffen is alleen een mannetje noodig. Voor het geheele plan wordt geen enkele werkman in gemeentedienst gebruikt, omdat het Werkfonds volledige medewerking verleent, en de bedoeling dus is werkloozen aan arbeid te helpen. De verschillende onderdeden worden aanbesteed. En in de bestekken staat, dat het diepe grondwerk uitsluitend met de hand moet geschieden. Om u een indruk te geven van den omvang van het object diene, dat, indien een mannetje den geheelen arbeid had moeten doen, hij reeds in het jaar 700 toen voor de eerste maal van Haerlem sprake was in de geschiedenis had moeten beginnen om gelijk met de 150 arbei ders, die nu doorloopend acht jaar met de uit voering van het rioleeringsplan bezig zullen zijn, het laatste riooltje aan te sluiten. Om zooveel mogelijk menschen aan het werk te krijgen is een rouleersysteem inge voerd, b.v. met aflossen na drie maanden. Waar het kleinere werken betreft, wordt ech ter geen rouleering toegepast. Het werk aan de Bantamstraat duurt 4 maanden, dat aan de Gedempte Oude Gracht 5 maanden, in beide gevallen blij ven de tcwerkgestelden van het begin tot het einde. Deze beide objecten vallen onder Werk- fondswerk. Bijna tegelijkertijd komen nu ook twee werkverschaffingsobjecten aan de beurt. Deze bestaan in de vernieuwing of verbetering der rioleering in de omgeving van het Frans Halsplein en in den Vijfhoek. De straten, die op den Vijfhoek uitkomen, hebben ook nog al eens van overvloedig regenwater te lijden, daaraan zal dus nu ook spoedig een einde komen. Ons gemeentebestuur heeft met het Werk fonds een zeer gunstige financieele regeling ge troffen. Als het werk geheel gereed is, dus over 8 jaar, zal het Werkfonds de rekening in dienen. Tot dien tijd worden de benoodigde gelden renteloos afgestaan en daarna begint de aflossing met een verdeeling over 40 jaar en met een rente van 2% Er is echter nog een extra bepaling, n.l. deze, dat, wanneer de gemeente niet in staat is om aan haar gewone verplichtingen te voldoen, de ministers van Binnenlandsche Zaken en Fi nanciën zullen beoordeelen of er al dan niet betaald zal worden. Uit dit kleine trekje blijkt weer eens te meer de goede verstandhouding tusschen de gemeente Haarlem en het Werkfonds. Wan neer er dan ook straks ingezetenen zijn, die den overlast aan de rioleeringswerken verbonden minder prettig vinden, dan moeten zij er wel aan denken, dat er groot sociaal werk verricht wordt. En dat tevens de hygiëne in onze stad met sprongen vooruit gaat. Zij dienen ook niet te vergeten, dat dit ob ject 2 millioen gulden aan loonen geeft en dat Haarlem en Bloemendaal samen straks de grootste zuiveringscentrale in ons land zul len hebben. Reeds in 1869 gewaagde de Haarlemmer Dy- serinck van het rieken van de grachten. Hij drong er op aan, met een nieuwe rioleering te beginnen. Niet ineens maar in gedeelten, om dat daardoor een groote schat gewonnen zou worden, n.l. een verbeterde gezondheidstoe stand van de geheele burgerij! Nu, in 1939, zeventig jaar na de uitspraak van dit verlangen, is men het groote werk be gonnen. Wij mogen er slechts dankbaar voor zijn. Donderdag a.s. wordt, zooals jullie bekend is, mej. Mia van der Kallen op den „Tutenberg" te Vogelenzang begraven. Nu worden allen ver zocht op dezen dag de H. Mis bij te wonen en te communiceeren voor haar zielerust (in de parochiekerk en op eigen gelegenheid). Ieder Graallid is dit tegenover onze pionier ster van de Vrouwelijke Jeugdbeweging ver plicht. Excelsior! Vooruit! Als besluit van de lessen in het garneeren van vleesch, onderdeel van den cursus voor slagersvakonderwijs, georganiseerd door de sa menwerkende organisaties in het slagersbedrijf, werd gisteren in „De Leeuwerik" een expositie gehouden van wat men na afloop van dezen cursus kon presteeren; een expositie, die tege lijk een examen was. De lessen in garneeren waren gegeven door den heer N. W. Maarse uit Amsterdam. De ge heele cursus, die een gevolg is van de eischen ingevolge de Vestigingswet, bestaat uit onder wijs in de vakken vleeschhouwen, machineken nis, kennis van vee en van veeziekten, en ten slotte het garneeren. Zes maanden heeft de cursus geduurd en er waren 26 deelnemers. Ongeveer vijftig gar- neerstukken waren door deze zesentwintig ge leverd. De bedoeling van de garneerlessen was, het bevorderen van het etaleeren, zoodat smake lijker etalages worden verkregen, waardoor aldus de heer Maarse „het vleesch zichzelf verkoopt". De tentoonstelling van de werkstukken zag er buitengewoon smakelijk uit. Deze examen-expositie werd gekeurd door den heer van de Zwaag van de S. V. O. in Utrecht. De diploma's zullen binnenkort worden uit gereikt. Donderdag 4 Mei Programma 1: Jaarsveld en Hilversum 1. Programma 2: Hilversum 2. Programma 3: Keulen 8.009.50; Diversen 9.50 —10.20; Parijs 10.20—11.10; Radio PTT Nord 11.10—11.35; Ned. Brussel 11.35—1.20; Keulen 1.202.20; Denemarken 2.203.20; Keulen 3.20 4.20; Ned. Brussel 4.205.05; Fr. Brussel 5.05 5.20; Londen 5.206.20; Ned. Brussel 6.206.50; Keulen 6.507.35; Straatsburg 7.357.50; Keulen 7.509.20; Ned. Brussel 9,2010.20; Keulen 10.20 —12.00. Programma 4: Ned. Brussel 8.008.20; Parijs 8.208.30; Radio PTT Nord 8.309.35; Londen Ö.35—11.20; Droitwich 11.20—1.20; Londen 1.20 2.33; Droitwich 2.354.05; Londen 4.05 4.20; Droitwich 4.205.40; Motala 5.40 6.00; Droitwich 6.00—7.00; Londen 7.007.20; Droitwich 7.2012.00. Programma 5: 8.007.00 Diversen; 7.003.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Gevarieerd pro gramma: 1. Silvery Arizona Moon; 2. Petersbur ger Schlittenfahrt; 3. Kitten on the keys; 4. Ma- rietje van Pietje; 5. Im Reiche des Indra; 6. Puerto Nuevo; 7. The yodelling monster; 8. Lie- bestraum nach dem Balie; 9. Das al te Spinrad; 10. Ernst en Luim; 11. Southern Moon; 12. Schön Rosmarin; 13. Milonga; 14. Ballgeflüster; 15. Margaretha; 16. Nola Polly; 17. Komm' im Traum; 18. The yodelling Hobo; 8.0012.00 Di versen. Voor het theoretisch gedeelte Staats-examen voor Muziek te 's-Gravenhage slaagde Mej. Riek van Veen, leerlinge van het Haarlemsch Mu- ziek-Instituut Dir. Nico Hoogerwerf. GEOPEND VAN 10-22 UUR TOEGANG VRIJ Mevrouw Ellen Russe is vandaag vijftig jaar geworden. Haar leven heeft den gouden mijl paal bereikt; en het is een rijk en hoogst veel zijdig leven, waar wij thans even bij stilstaan. Men ként Ellen Russe als schrijfster en als publiciste. Men kent haar als de Nederland- sche vertaalster van de werken van Giovanni Papini en van Chesterton en Belloc. Men kent haar ook als sociaal werkende vrouw, wier voordrachten voor de meest uiteenloopende ge zelschappen over het geheele land bekend zijn. En als leidster van het vrouwenuurtje voor den K. R. O. En als voorzitster van de Haarlem sche vereeniging Dante Alighieri. Zij is de pionierster geweest, die de katholieke Italiaan- sche letteren in ons land verbreid heeft; Mus solini heeft haar verdiensten op dit gebied erkend. Maar bovenal kent men haar als een innemende vrouw, die temidden van de men schen staat en de wondere eigenschap heeft, van ieder met wien zij in aanraking komt een vriend te maken. Ellen Russe (mevrouw Lilian Geraldine Van der VeldenVijgh) werd te Zoeterwoude bij Leiden geboren uit 'n oud patriciërsgeslacht. Zij studeerde aan het conservatorium te Brussel klavier, viool, muziekgeschiedenis, declamatie, spreekkunst. Zij was een leerlinge van Arthur de Greef. Het groote gebeuren in haar leven was haar bekeering tot het Roomsch Katholieke geloof, die zij aan den grooten apologeet pater Hen- drichs S.J. te danken heeft. Het van huis uit den Anglicaansche godsdienst belijdende meisje was ruim in de twintig jaar toen zij in de ka pel van de zusters aan de Koningstraat te Haarlem werd aangenomen. Uit dien tijd dateert ook het pseudoniem El len Russe, een vondst van Eduard Verkade, in wiens gezelschap zij verschillende rollen ge speeld heeft. Bij Verkade was het, waar zij voor het eerst haar echtgenoot ontmoette. De heer Jos Van der Velden, thans directeur van de R. K. Openbare Leeszaal te Haarlem, was toenmaals adviseur van Verkade. En van haar huwelijk tot op den dag van vandaag is zij opgenomen geweest in het ka tholieke vereenigingsleven. Ellen Russe heeft voordrachten en lezingen gehouden over het geheele land. Het aantal moet verbazend groot zijn, wat moge blijken uit het feit, dat de voor dracht van Maria Boodschap van H. Claudel alléén meer dan honderd maal gegeven werd. Een apostolaat van jaren, dat nog steeds voort duurt. Zij gaf cursussen over letterkunde aan de R. K. Volksuniversiteit te Rotterdam en over romanlitteratuur voor opleiding tot bibliotheek assistenten te Nijmegen. Zij schreef artikelen in talrijke tijdschriften en dagbladen, o.a. vele in „De Tijd" en „De Katholieke Illustratie". En onderwijl vertaalde zij „Kerk en bekee ring" van G. K. Chesterton, „Kerk en geschie denis" van H. Belloc en verschillende andere werken van Engelsche schrijvers. Daarna kwamen de Italiaansche werken. Giovanni Papini was 'n persoonlijke vriend van Ellen Russe. Niet alleen zijn werken, doch ook anderen katholieken Italiaanschen letteren heeft zij in Nederland bekendheid gegeven. Mussolini heeft haar uit erkentelijkheid voor haar pioniersarbeid persoonlijk ontvangen. Door haar veelvuldige bezoeken aan Italië kwam zij onder den invloed van het Italiaan sche landschap en de Italiaansche cultuur. In haar boek „De Heirbaan", dat zich afspeelt ten tijd van het Concilie van Trente, heeft zij de grootheid van de natuur en de grootheid van de geschiedenis van dit land geteekend. „De lofzang der aarde" geeft het leven van de la Robbia weer. En buiten deze boeken en „De klokkenmaker van Venetië" heeft zij nog ge schreven „Moederland", den roman over de ge schiedenis, verbonden aan de Cuneratoren te Rhenen. Op de tentoonstelling, die ter gelegenheid van haar verjaardag in het gebouw van de -R. K. Openbare leeszaal te Haarlem gehouden wordt, zijn tal van interessante wetenswaardig heden, foto's, bijdragen, manuscripten van haar werk, te bezichtigen. Ellen Russe is een onvermoeibare geest, die immer werkende is. Zij heeft haar groote verdiensten als publiciste en als sociale kracht, maar bovenal als mensch. Een vrouw met een rijk leven, dat naar wij hopen nog vele vruchten zal afwerpen. Op Zondag 14 Mei a.s. zal door Zijne Hoogw. Excellentie Mgr. J. P. Huibers in de Kathedraal het H. Vormsel worden toegediend aan volwas senen. Belanghebbenden worden er hierbij op ge wezen, dat de onderrichting en voorbereiding tot deze plechtigheid zal worden gegeven in de kapel van St. Joannes de Deo door den ZeerEerwaar- den heer J. P. van Zon, Rector, en wel op Woens dag 10 Mei, Donderdag 11 Mei en Vrijdag 12 Mei, telkens des avonds om 8 uur. We loopen naar den zomer, maar het comité „Winterhulp" denkt alweer aan het barre jaar getij. Dat is geen blijk van pessimisme, dat is een optimistische gedachte die uit Christelijke weldadigheidsgeest is voortgekomen: Nu reeds hulp en voorzien in de groote nooden van den a.s. winter. Bovendien: ook 's zomers helpt „Winterhulp" velen. En niet alleen werkloozen. Ook de „stille armen" worden niet vergeten. Zakenmenschen en zoovele anderen, die door den geesel der armoede zijn getroffen. Toont uw sympathiein geld! A.s. Zondag is het bloempjesdag. En als ge 't missen kunt, geeft dan met méér dan 'n dubbeltje Th. S. J. HOOIJ Voorzitter R. K. Middenstandsvereeniging Het bestuur van het Plaatselijk Comité van uitvoering voor den Nationalen Reclasseerings- dag heeft gemeend den grooten bloempjesdag op Zaterdag a.s. te moeten doen voorafaan door een propaganda-f eestavond, die gehouden zal wor den op Vrijdag 5 Mei, des avonds om 8 uur in de groote zaal van het Gem. Concertgebouw. Na het openingswoord van den voorzitter en eenige zangnummertjes, welke door het dames koor van de Nederl. Vereeniging van Huisvrou wen onder leiding van mej. Cor Igesz ten ge- hoore zullen worden gebracht, houdt de Hoog- gel. heer prof. dr. A. M. A. A. Steger een rede over het doel en de strekking van de Reclassee- ring. Ook zal er een film vertoond worden over „Het leven van Louis Pasteur." Morgen 4 Mei is de heer J. van Rijn 35 jaar armencollectant in de parochie van St. Jan. De heer Van Rijn is een van de trouwste col lectanten van het college. Niet alleen, dat hij altijd trouw zijn dienst waarneemt, maar altijd is hij bereid een beurt van een van zijn col lega's over te nemen. Morgen om half acht zal tot zijn intentie in de parochiekerk een H. Mis worden opgedragen. Op Zondag 25 Juni, wan neer het parochiaal armbestuur jubileert, zal het feit weer in herinnering gebracht worden. In de parochiekerk van St. Johannes de Doo- per aan de Amsterdamstraat hadden vanmor gen de H.H. Uitvaartdiensten plaats voor de zielerust van Broeder Angelinus, den overleden onderwijzer van de derde klas der St. Franciscus Xaveriusschool. De gezongen H. Uitvaartmis werd opgedragen door pastoor P. Roovers, met assistentie van kapelaan Van Rijn als diaken en kapelaan Oudenhoorn als subdiaken. De gezangen werden door de broeders zelf gezongen. Daar de Broederscholen vandaag vrij hadden, woonden zeer veel leerlingen de H. Mis bij. Verder waren tegenwoordig Br. Stephanus, de vorige overste, de algemeen overste der Con gregatie, de inspecteur van het L. O. in de in spectie Haarlem, de heer L. H. v. d. Weyer, en de oudste klassen van de meisjesscholen. Na de plechtige Uitvaartmis vertrok de be grafenisstoet naar Amersfoort, waar het stoffe lijk overschot op het kerkhof van Pensionaat St. Louis werd ter aarde besteld. Gebouw St. Bavo: Kinderverzorging, 8 uur, Proza, 8 uur; Dameskoor St. Caecilia, 8 uur, Spaarkas St. Nicolaas, 8.30 uur; Reisclub Over heidspersoneel, 8 uur. Stadsschouwburg: „Onze Stad", 8.15 uur. Raadzaal Prinsenhof: Gemeenteraad, 2 uur. Boekhandel Coebergh, G. O. Gracht: Exposi tie boek- en plaatwerken H. Maagd. R. K. Openbare Leeszaal, N. Gracht: Exposi tie Ellen Russe, 4 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Drama in Shanghai" (boven 18 jaar) 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Jongensstad", (boven 14 jaar), 1, 3, 5, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Champagne", (volwassenen), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Moviac„De Kribbebijter", 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Federatie Groenten- en Fruithandelaren, 8 uur; Rechtskundig Advies 78 uur; Rector Drost voor Katholieke Actie, 8 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Ged. Oudegracht 104: H.A.F.V., 8.15 uur. Boekhandel Coebergh G. O. Gracht: Exposi tie boek- en plaatwerken H. Maagd. R. K. Openbare Leeszaal, N. Gracht: Exposi tie Ellen Russe. Kunstzaal De Bois: Expositie 104 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Rembrandt: Drama in Shanghai" (boven 18 jaar), 2, 4.30, 7 en 915 uur. Luxor: „Jongensstad" (boven 14 jaar), 1, 3. 5, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Champagne", (volwassenen), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „De Kribbebijter", 230, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: C. G. Loomeijer, Barteljorisstraat 11; Park apotheek, Kleverparkweg 13; Teylerapotheek, Teylerplein 79. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswoutapqtheek, Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aerdenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteeasche Apotheek, Binnenweg 98, telef. 28197. De Bloe- mendaalsche Apotheek. Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. De Haarl. sportclub „The Haarlem Boys" be staat vijf en twintig jaar. Zaterdag 20 Mei van 3 tot 5 uur wordt in „Het Heerenhek" een receptie gehouden en des avonds is er een feestavond in het Concertgebouw. MODELHUIZEN op DONDERDAG 4 MEI 1939, 's avonds 8 uur in GEBOUW „ST. BAVO" Spreker: de bekende redenaar TOEGANKELIJK VOOR ALLE LEDEN met hun huisgezinnen en belangstellenden GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 Een wagen van ras en karakter ILW

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5