UIT DEN OMTREK D 15% KORTING SLAGER TJOKLAT f GORDIJNEN en OVERGORDIJNEN BELASTING- AANGIFTEN SUPINATORIUM Familieberichten Een veilig gevoel: J. F. G. BODE, VOOR HEUSCH SANITAIR naar III.ILOO B Openbare trekking LOTERIJ „HAARLEMS BLOEI KATHOLIEKEN MAANDAG 8 MEI 1939 DE JUBILEUMMARSCHEN TE HILLEGOM Geslaagd initiatief van St. Christophorus BENNEBROEK BLOEMEND AAL HAARLEMMERMEER HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT HALFWEG LISSE ZILK e sterke wijkt niet voor tegen wind, slechts de zwakke waait mee. Tijdelijk STOOMEN M^efVT u - B&r Adverteer! U verkoopt meer! 'V rr rr NOORD - ZUID - H0LLANDSCHE TRAMWEG MAATSCHAPPIJ N.V. Met ingang van Maandag 15 Mei 1939 treedt de Zomerdienstregeling in werking. OP ZONDAG 21 MEI 1939 rr definitief morgenavond 8 uur in Hotel „De Leeuwe rik", Kruisstraat 30. - 268 prijzen. Hoofdpr.: 4-pers. FORD Junior. Loien zoolang nog voorradig bij wederverk. en bij bur. „Haarl. Bloei", Siaiionspl. 1, (Tel. 11100) ad f 0.60 per siuk g Mijn advertentie staat vandaaG in de Nieuwe Haarlemsche Courant JEANNE en CORRY BLOM Inrichting voor opheffing van voetgebreken Speciale afdeeling voor voetverzorging KERN Zon, bloemen en jeugd! Dat Is het beeld van de lente en we hebben eenige Zondagen moeten wachten eer «toet allemaal bijeen was. Dezen laatsten Zondag van het seizoen voor de bol lenstreek, zooals dat besloten ligt in de bena ming „Boüenzondag", was alles present. De zon scheen den geheelen dag en bloemen wa ren er nog volop; voor de jeugd had St. Chris- toforus, onze wakkere wandelclub gezorgd. Meer dan 600 tippelaars waren gisteren aan den start. Dat wil wat zeggen! Met trots kon de heer van der Hoorn dan ook na afloop van dezen laatsten marsch wij zen op het groote succes van de Jubileum-mar- schen, die dit jaar bij gelegenheid van het 60- jarig bestaan van Bloembollencultuur georga niseerd zijn. Na afloop vereenigden allen zich in de zaal van café Zomerlust en tusschen een haag van wandelaarsters trad het eere-comité de zaal binnen. -Dor den heer van der Hoorn werden aller eerst de heeren van het eere-comité welkom ge- hee en, in het t:. zender burgemeester jhr. dr. Mr. O. van Nispen tot Pannerden en Wethou der Klaver, die door hun bereidwilligheid, in het eere-comité zitting te nemen, hun steun hadden verleend. Dank bracht spr. aan de jury, die een bijzoifaer moeilijke taak had, aan de E.H.B.O., de geleiders, de deelnemers en deelneemsters, die allen het hunne hebben bij gedragen om het geheel zoo schitterend te doen slagen. De pers werd dank gebracht voor haar steun. Daarna volgde mededeeling van de ver schillende puntenaantallen. Cs burgemeester sprak daarna zijn sympathie uit voor de sport en In het bijzonder voor de wandelsport, die zoo in het bijzonder geschikt is om van alles te genieten wat de gemeente Hillegom zoo overvloedig aan schoons biedt. Hij prees het initiatief van St. Christoforus en wenschte het van harte geluk met deze resul taten. Met een voor ieder toepasselijk woord rijkte de burgemeester daarna aan de geleiders der verschillende groepen prijzen uit. Nummer een was de groote en fraaie groep van D.E.M. Beverwijk. Deze keurige dames- groep ontving den wisselbeker, welkedoor de Coöp. Veil. Ver. Hillegom ter beschikking is gesteld onder voorwaarde dat deze drie jaren achtereen door dezelfde groep gewonnen moet worden eer hij eigendom van iemand wordt. Indien een der groepen den beker vijf malen gewonnen heeft geeft dit hetzelfde resultaat. Tevens ontving D. E. M. (dames) een eersten prijs. Deze groep behaalde in het geheel 249 pr Tv/iede wc3 van de damesgroepen S.S.S. Beverwijk met 248 punten. Deze prijs bestond uit den sier! lien beker. c!ie door de directie en redactie van de Nieuwe Haarlemsche Cou rant ter beschikking is gesteld. Derde werd Wilskracht Amsterdam met 244 punten; vierde Cito Amsterdam; vijfde S.V.U. Amsterdam; zesde D.W5. Sportief met 212 punten; zevende Op'mist Alkmaar er ar'-'ste The Lovely Girls Leiden. Bij de heeren no. 1 D.V.V. Amsterdam met 242 pnt.; tweede S.Sü. Beverwijk met 221 pnt.; derde St. Bonifatius Haarlem m. 215 pnt.; vierde Sportief Haarlem met 212 punten; vijfde Lijn Tvfêe A met 208 punten; zesde D. E. M. Beverwijk met 207 punten; zevende Kruisvaart St. Josef Haarlem met 203 punten: achtste Hanavri Haarlem met 200 punten; ne gende Politiesport met 198 punten en tiende D.V.S. Amsterdam met 191 punten. Door den heer van der Hoorn werd daarna aan allen dank gezegd, aan den burgemeester en wethouder P. Klaver en alle leden van het eere-comité; de bestuurderen van D.H_A.K. en St. Bonifatius, onderstreepten dit. Met een spontaan „tot weerziens" werd af scheid genomen tot het volgende jaar. Dit sportieve feest is in alle opzichten ge slaagd; een bijzonder woord van hulde komt toe aan den jongen en energieken leider, den heer J. v. d. Hoorn. Burgerlijke Stand. Geboren: Rinse A., z. van W. van der Lee en M. K. van der Weide. Aanbesteding grondwerk. De aanbesteding van 't grondwerk voor den aanleg van een weg ten behoeve van den bouw van de gereformeer de kerk aan den Rijksstraatweg heeft heden plaats gehad. De inschrijvingen luidden: Huijsmans, Schra- ma, de Wit f 590; Assendelft, Otte en Wejjers f 448; H. Wubbe, f 430; Chr. Flipph; f 465.37; H. de Gier f 410; Ch. Prins f 215; G. P. v. d. Mey f 154. Het werk Is gegund aan den laagsten inschrijver, G. P. v. d. Mey. Nu is 't tijd om naar de nachtegalen te luisteren. Reeds ruim 3 weken geleden werd de nachtegaal in Groenendaal op Heemstede gesignaleerd. Daar gelaten, of 't misschien een laatzingende lijster geweest Is, die zich in de ooren van den berichtgever als nachtegaal aan meldde, hebben we hier in Bloemendaal tot dusver nog niet veel gemerkt van nachtegalen. Zeker, ze waren er wel en 't kwam wel voor, dat de lust om te zingen grooter was dan de drang om te zwijgen. De koude nachten had den zelfs voor een nachtegaal weinig aanlokke lijks, om daar in een heester of op een boom tak in z'n eentje te gaan zitten zingen. Nu 't echter zachter is geworden met vlagen van lentezoelte-allures, is daar plotseling verande ring in gekomen. En nu is 't dus tijd, om naar de nachtegalen te gaan luisteren. O neen, haast is er nog niet by. Er gaan nog wel een paar weekjes voorbij eer het wijfje haar eitjes be broedt en het mannetje het verder onnoodig vindt, zyn liefdesaandoeningen door trillers, karr's, wiedt's, tak-tak's en tjio-tjio's kenbaar te maken. Dan houdt het nachtelijk gezang op en wordt hij nog alleen maar overdag gehoord. Indien men vragen zou, waar de nachtegalen te hooren zijn, dan is 't antwoord: ongeveer overal in Bloemendaal, Overveen en Aerden- hout, waar maar struikgewas is, liefst niet mid den in 't bosch maar by voorkeur aan den buitenkant, in plantsoenen en tuinen en langs wandelwegen. Men behoeft heelemaal niet om zichtig te werk te gaan, niet te sluipen of bij zonder stil te zijn, om vlak in hun nabijheid te kunnen komen. Ze laten zich zelfs tot op enkele meters benaderen, zoo dicht zelfs, dat ons oor door de schelle tonen pijnlijk kan wor den aangedaan. Bij langdurige beluistering zal men een geweldige variatie in de korte liedjes kunnen bespeuren. Tevens zal men zich er dan over verwonderen, dat een zoo klein en teer vogeltje zulk een krachtig geluid kan produ- ceeren. Vergeleken bij hen was zelfs Caruso maar een stumperig, zwak zangertje, in weer wil van zijn wijnglas-kapot-zingende stem. Ongelukkendag in de Meer. Het afgeloo- pen week-end heeft weer enkele ongelukken op geleverd, die nog vrij goed zijn afgeloopen. Het eerste had plaats aan den HoofdwegO-zijde; het was een botsing tusschen een vrachtauto, bestuurd door den heer J. uit Haarlemmermeer en een personenauto, bestuurd door den heer K. uit Leiden. De luxe auto kwam den Hoofdweg af uit de richting Nleuw-Vennep. Nabij Hoofddorp kwam plotseling een vrachtauto van het erf van den landbouwer C. den Hoofdweg oprijden. Het ge volg was, dat de vrachtauto den personenauto in de flank aanreed en naar den wegkant schoof. Door den geweldigen slag kantelde de auto en stortte de helling af om ten slotte in de naast den weg gelegen Hoofdvaart onder te duiken. De bestuurder wist zich vrij spoedig uit zijn benarde positie te bevrijden. Wonder boven wonder mankeerde hem vrijwel niets. De auto daarentegen was zwaar beschadigd en moest met behulp van een kraanwagen opgetakeld en naar Leiden vervoerd worden. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Enkele uren daarna had wederom een ern stige autobotsing plaats op het hoekpunt Slo- terwegSchipholweg, 10 K.M. ongeveer van deze plaats. Dit hoekpunt staat bekend als ge vaarlijk. Twee luxe auto's naderden over ge noemde wegen dit hoekpunt. De bestuurder van een der auto's; de heer G. uit Amsterdam, die voorrang had moeten verleenen, liet dit na, met het gevolg, dat de auto's in volle vaart op el kaar invlogen. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Tegen den schuldigen bestuurder werd proces verbaal opgemaakt. Zondagmorgen zijn op den Schipholdijk twee kinderen door wielrenners aangereden met het gevolg, dat deze ernstig gewond en bloedend bleven liggen. De wielrenners, die de kinderen „schepten", lieten hen na de aanrijding aan hun lot over en reden door. De ouders van deze kinderen zyn zeer veront waardigd over de handeling van de wielrenners en zullen een klacht bij de politie doen. Vele ouders klagen over het gevaar, dat de wielrijders op den weg veroorzaken en men vraagt zich af, of de autoriteiten dergelijk wan gedrag niet kunnen verhinderen. Wegennet en autobusdienst uitgebreid. Dezen zomer zullen belangrijke verkeersverbe- terüngen tot stand komen door de voltooiing van de in aanleg zijnde provinciale wegen. Het grootste deel van dit wegennet, dat door de provincie Noord-Holland wordt aangelegd, loopt door den Haarlemmermeerpolder, waar de werk zaamheden reeds geruimer. tijd voltooia zijn Nog slechts enkele gedeelten wachten op af werking. De voornaamste werkobjecten zyn de twee verbindingswegen van Haarlem met het Gooi, waarvan de een geleid wordt langs den Spaarn- wouderweg, Schiphol en Amstelveen, de andere langs den Kruisweg, Hoofddorp, Aalsmeer en Uithoorn. De eerste weg verwacht nog de verbinding vanaf den Rijksstraatweg Amsterdam—Utrecht nabij Diemerbrug met den reeds.in het Gooi aangelegden weg. De tweede weg loopt reeas tot de Thamersluis bij Uithoorn, waar hij voor bij het weggedeelte, dat het slechte Zijdelveld moet vervangen, reeds zoover is klaargekomen, dat hy binnenkort in gebruik zal worden ge nomen. Hier wacht dus nog de brug over oen Amstel op afwerking. Het verkeer gaat nu nog door ommogelijk smalle, loodrecht op elkaar uitkomende bin nenwegen van Uithoorn en de smalle houten brug over den Amstel. Naar wij vernemen zal het nieuwe weggedeel te van de Thamersluis tot de dorpsstraat van af medio Mei door de N.V. Autobusonderne- ming uit Aalsmeer gevolgd worden, wanneer het autobusnet zal worden uitgebreid met de lijn Aalsmeer—Uithoorn, die het treinverkeer uit deze plaats vervangen zal. De oude spoor lijn loopt langs den nieuwen weg, doch de auto bus wint in populariteit, waardoor de totstand koming van deze nieuwe lijn door de bewoners van Uithoorn van harte zal worden toegejuicht. Gouden echtvereeniging. Het echtpaar Ja cobus Albert van Nieuwkoop en Catharina van Nieuwkoop—Hulsbos, wonende te de Kaag hoopt den 22en Mei a.s. den dag te herdenken waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. Het nageslacht van deze echtelieden, bestaande uit negen (van de elf) kinderen, een en dertig kleinkinderen en reeds zes achterkleinkinderen, zal dezen dag niet ongemerkt voorbij laten gaan. Ook van andere zijde zal men blijk van belang stelling betuigen. Geslaagd. Op het In den Haag ge/houden examen van het Nederlandsch Genootschap tot bevordering der voetverzorging, behaalde onze plaatsgenoot, mej. E. C. Rcoker het diploma Cheropodiste met het hoogst aantal punten. Zij is thans lid van dit Genootschap. Slechte stand van Karwy. Het staat er niet best voor met de karwij, die toch een voor naam Maarlemmermeer-product is. De lande rijen, hiermee bezaaid, vertoonen groote open plekken. De stengels dragen niet alle die groote knoppentrossen, die we gewend zijn te zien. Het zal niet lang meer euren, of de knoppen zullen openspringen. Deze bloeiende karwij-velden ge ven tusschen de korenvelden steeds iets aardigs te zien, doch de dichtheid van het vorige jaar zullen wij niet gauw ontmoeten. Druk is men met wieden bezig om den plantjes toch maar zooveel mogelijk te geven als nog mogelijk is De wieders hebben door het meer open veld wel een gemakkelijke taak. Wat de kunstweiden en klavervelden aan gaat, verwacht men veel goeds. Over eenigen tijd zullen we reeds den stand der bieten kun nen aanschouwen en vergelijken. St. Joseph-gezellcn ouderavond De groote zaal van Flora was gisteravond nagenoeg ge vuld met ouders en gezellen. Om acht uur werd de bijeenkomst geopend met den Kol- p ••'sgroet door den Senior. Deze heette allen welkom en gaf een kort overzicht van het wel en wee der vereeniging. Het vergaderingbezoek kon beter zijn zei spr. en daarom deed hij een beroep op ouders en gezellen om daarin vei- betering te brengen. De secretaris las daarna het jaarverslag voor. Daarin werd gewezen op de verschillende ver anderingen in het bestuur, het vertrek van vice- pracces kap. Voortwist en de benoeming van kap. Bottelier. Gememoreerd werden daarna de verschillende bedevaarten en de ontspanningsreis naar Hei- lco, den K. R. O. en Schiphol Er werd een be zoek afgelegd bij den heer P. Jonkheer; ter werd crarbij he., laboratorium bezich tigd. Het aantal leden is thans 134, 12 eere leden en 17 donateurs. In de verplichte vergaderingen werden ver schillende belangrijke onderwerpen door be kende sprekers ingeleid. De verschillende onderafdeelingen vertoonden een opgewekt leven; er werden door de Tref fers heel aardige uitvoeringen gegeven. De vice-praeses hield een korte toespraak en verzocht ook den ouders om hun medewerking Door de Treffers werden een paar aardige een-acters opgevoerd en zoo was de avond heel vlug voorbij. De St. Josephgezellen-Vereeniging vertoont een gezond leven. Aanbesteding. Vrijdagavond werd door den bouwkundige J. W. v. d. Bosch te Heemstede i namens zijn opdrachtgever W. v. d. Marei te Hillegom aanbesteed het bouwen van een woon huis met koestal en voorraadschuur op een ter rein aan den Spieringerweg te Haarlemmer meer. Ingeschreven werd als volgt: A. Graejer f12.500, B. Imthorn en Zn. f11840, De Vries en Couzijn f 11352, Fa. Daudey en Co. f 10990, Veen- man en Vink f9.868, Th. v. d. Hoorn en Zn. f9.548. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. Gevonden en verloren. Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werk dagen tusschen 7 en 8 uur de navolgende als gevonden aangegeven voorwerpen. Een groen grijze ceintuur, een huissleutel, een grijze dameshandschoen, een tasch met inhoud. Te bevragen aan onderstaande adressen: Bij waard, Meerstraat 77, Hillegom; kap van rij- wiellantaarn; H. de Graaf, Meerstraat 129, Hil legom: een paar grijze handschoenen; Philip- po, Haven 56, Hillegom: fasantenhaan; Ver- steegt, Meerstraat 46, Hillegom: een zilveren armband. Als verloren zijn aangegeven de navolgende voorwerpen: rijwielbel.merk in étui, duimstok, roodbruine ceintuur en dames-armbandhorloge, ring met verschillende sleutels, blauwe bood- schappentasch, goudfasant. Uitvoering van de Kruiskinderen Dins dagavond is de uitvoering van de Kruiskinde ren na het Lof. Het Lof is dien avond om zeven uur en niet om acht, zooals in het Parochie blad vermeld staat. Men houde hiermede reke ning. Zooals men ons mededeelde is de uitvoe ring toegankelijk voor ouders en andere belang stellenden. Door deze uitvoering bij te wonen (de geringe entréeprijs kan geen belemmering zijn) steunt men daadwerkelijk de Kruiskinde- ren-actie. Verbetering Er is ons verzocht te melden dat niet op 4 Juni maar op 2 Juli de slot- collecte voor de St. Josephkerk zal gehouden worden. Deze collecte Is dan bedoeld om de zaak sluitend te maken, we kunnen dus nog een maand langer garen! Reclasseering-collecte In onze gemeente heeft deze collecte opgebracht 93.58. Onder leiding van den heer Braakhekke en mej. Wil- lcmse is deze collecte wel bijzonder goed ge slaagd! Werkhoven; 13. A. C. Koomen; 14. G. E. Berg man; 15. F. W. A. Beysens en 16. J. Koelewijn. K.J.M.V. Zondagavond had de sluiting plaats van het winterseizoen van de Kath. Jonge Mannenvereeniging. Des morgens werd er een algemeene H. Communie gehouden en des avonds werd de sluiting besloten met een spreekbeurt van den weleerw. heer pater Schreurs. De voorzitter der K.J.M.V., de heer J. Schoorl, opende deze bijeenkomst, waarbij hij een bij zonder welkom toeriep tot de ouders der leden, den spreker van den avond en belangstellenden, alsmede tot den zeereerw. heer pastoor G. P. A. van Zuijlen van de St. Agathaparochie. Spr. wierp een terugblik op het afgeloopen seizoen, dat naar voldoening van het bestuur is verloo- pen en leerzaam en succesvol was. Het gezags- program is volmaakt uiteengezet. De weleerw. pater Schreurs ving hierna ziin lezing aan met als onderwerp „Katholieken en Humor". Spr. ving aan met te verklaren, dat de heiligen humor bezaten, o.a. „Pastoor van Ars", „Augustinus", „St. Antonïus" enz. Hier uit concludeerde spreker, dat de katholieken ook humor bezaten. Spreker citeerde diverse hu moristische gevallen van heiligen. Hierna had de spreker het over zijn ondervin ding als kapelaan in Zuid-Limburg. Katholie ken en humor bleken hier uitstekend. De voorzitter dankte den spreker voor zijn causerie. De moderator wees op den humor in onzen godsdienst, die door spreker zoo goed naar voren Is gebracht. De clubgeest in de K.J.M.V. is steeds goed geweest en dit moet zoo blijven. Wij moeten steeds onzen blijden katholieken geest behouden. Na een gezellig samenzijn sloot de voorzitter deze vergadering. R.K. Vereeniging E.H.B.O. Het bestuur van de K.S.A. heeft op aandrang van verschil lende katholieken der parochie op zich geno men de organisatie van een R.K. Vereeniging E.H.B.O. De oprichtingsvergadering daartoe zal worden gehouden op Donderdag 11 Mei as., 's avonds 8 uur, in het St. Josephgebouw aan de Schoolstraat te Halfweg. Alle belangstellenden gelieven op genoemden datum present te zijn. R.K. Dansclub. De danscursus voor katho lieken, die in het afgeloopen seizoen voor het eerst gehouden werd in het St. Josephgebouw, nadert het einde. Dinsdagavond a.s. wordt de slotsoirée gegeven onder leiding van den heer Pierre Liebregs. Deze eerste cursus is een succes geweest en voorzag in de behoefte om in katholieke sfeer het dansen te leeren. Sparta" Zondagavond gaf de R- K. Tuin- vereeniging „Sparta" haar jaarlijksche groote donateursuitvoering in de groote zaal van den R. K. Volksbond met medewerking van de Spar- ta-acrobaten. De voorzitter, de heer L. Help- schepel, heette allen welkom en gaf zijn vreug de te kennen dat zoovele ouders aanwezig wa ren. Het programma werd geopend met een nummer Vrije Oefeningen voor de afdeeling jongens, onder leiding van den directeur, den heer A.Goddijn uit Leiden, waarna de Sparta- acrobaten enkele schitterend geslaagde staal tjes fan acrobatiek te zien gaven, waarbij veel van de spieren werd gevergd. Een donderend applaus brak bij elke demonstratie los, en wel verdiend! De voorzitter wees er op, dat deze acrobaten gewone leden van „Sparta" waren en alle uitgevoerde staaltjes eigen oefening, zon der leiding, waren. De afdeeling kleuters voerde hierna een mooi stukje bodemgymnastiek uit, waarna de afdeeling groote jongens eenige demonstraties op de brug uitvoerde. Een vrije oefening van de heeren was een nummer dat heel wat hila riteit teweeg bracht. Nadat de afdeeling heeren eenige oefeningen op de brug had uitgevoerd, werd gepauzeerd. Na de pauze kregen we hoogrek voor de af deeling heeren, waarbij bleek, dat deze afdee ling prachtige vorderingen heeft gemaakt. Vervolgens voerde de afdeeling kleuters een kabouterdans uit, welke dermate in den smaak viel, dat hij op veelvuldig verzoek nog eens werd herhaald. Hierna volgde het paardspring- gen voor heeren, waarbij de vlugheid in deze afdeeling prachtig werd gedemonstreerd. „De Tinnen Soldaatjes" voor groote jongens was eveneens een aardig nummertje, hetgeen werd gevolgd door vrije oefeningen van de afd. kleu ters. Als laatste nummer kregen we plastische standen voor de afd. heeren, hetgeen een mooi Slotnummer Was. Vermelden we nog, dat pastoor v. Zuylen en de kapelaans v. Ingen en Egberts de uitvoering bijwoonden en dat het muzikale gedeelte werd veraorgd door de gebroeders Hoogervoort. De voorzitter dankte allen voor den prettigen toon, welke den geheelen avond heerschte en sloot hierna de goedgeslaagde uitvoering. Groslijststemming gemeenteraad De twee de en laatste groslijststemming van de R.K. Staatspartij voor de gemeenteraadsverkiezing heeft gisteren, Zondag J.I., plaats gehad. De uitslag hiervan is als volgt: Uitgebracht zijn 502 stemmen. Ongeldig wa ren 27 stemmen, zoodat 475 geldige stemmen waren uitgebracht. Hiervan waren er 324 uit gebracht overeenkomstig het advies der com missie, nJ. de heeren Jac. Th. de Vroomen, Chr. van der Eist, A. Th. van Kesteren en C. Th. Duivenvoorden. Uitgebracht waren op de onderscheidene can didates Jac. Th. de Vroomen 441; Chr. v. d. Eist 372; G. E. Bergman 32; W. L. Onderwater 73; A. Th. van Werkhoven 32; A. Th. van Kes teren 412; C. Th. Duivenvoorden 394; F. N. A. Beysens 23; P. J. van Kesteren Pzn. 36; Jer. Koelewijn 5; A. C. Koomen 27 en H. v. d. Vlugt 53. Bij de vorige stemming waren reeds op de officieels lijst geplaatst: 1. P. Warmerdam, 2 P. Romijn, 3. A. H. Schrama. 4. J. W. A. Lefeber Ingevolge de laatste stemming komt derhalve i no. 5 A. Th. van Kesteren. 6. Jac. Th. de Vroo men; 7. C. Th. Duivenvoorden: 8. Chr. v. d. Eist; 9. H. van der Vlugt; 10. W. L. Onderwa ter; 11. F. J. van Kesteren Pzn., 12. A,. Th. van Uitslag groslijststemming Gisteren werd alhier door de R. K. Kiesvereeniging de gros lijststemming gehouden voor den gemeenteraad De stemming had plaats in hotel. Gouwenberg. Er werd druk gestemd. De uitslag was als volgt: 1 J. v. d. Berg Verdegaal met 1401 punten, 2 L. M. van Noort met 1889 punten, 3 E. Oost- dam Hz. met 1968 punten, 4 Joh. v. d. Voet met 1981 punten, 5 C. v. d. Klauw met 2369 punten. 6 A. H. van Noort met 2843 punten, allen af tredend; 7. C. A. v. Parido met 3155 punten; 8 C. Th. Willemse met 3480 punten; 9 J. v. d, Ploeg met 3714 punten; 10 J. W. van Parera met 3992 punten aftredend; 11 M. C. Praun m. 3996 punten; 12 M. v. d. Togt met 4084 pun ten; 13 A. Buis met 4383 punten; 14 H. Hach- mang met 4511 punten; 15 J. v. d. Burg Cz. met 4688 punten; 16 P. A. Duiven voerde met 4858 punten. Deze lijst zal a.s. Dinsdag op het gemeente huis worden ingediend. Er kunnen 8 R. K. raadsleden in het Dorp gekozen worden. Bollenveiling vüor de kerk Morgen zal te 10 uur de bollenveiling voor kerk en armen worden gehouden. Evenals vorige jaren zal er ongetwijfeld een groote belangstelling bestaan en wij hopen dat deze veiling nog beter zal slagen dan de vorige. Autotocht ouden van dagen Van het jaar zal voor het eerst de autotocht voor ouden van dagen niet gezamenlijk met Noordwijkerhout worden gehouden. Deze keer staat op het pro gramma een reis naar Bergen. Hierdoor hoopt men de intimiteit te verhoogen. Voor dekking van de kosten zal door eenige jongedames aan huis worden gecollecteerd. R. K. E. H. B. O. Morgenavond te 8.30 uur zal de eerste vergadering worden gehouden. Hierbij zal een lid van de Z. H. Commissie voor E. H. B. O., de heer A. Bergers uit Rotterdam. tegenwoordig zijn. Heden overleed plotseling onze beste Man en Vader, de Heer KAREL FREDERIK ROHOLL na voorzien te zijn van het H. Oliesel, in den leef tijd van 61 jaar. E. F. ROHOLL— MENGES HENNY Amsterdam, 6 Mei 1939 Valeriusstraat 73. De profundis Dinsdag 9 Mei a.s. van 24 uur. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 10 Mei a.s. in de kapel van de R.K. Be graafplaats Buitenveldert, te 9 uur, waarna de ter aardebestelling zal plaats hebben tegen 9.40 uur aldaar. Geen rouwbeklag. i VERF Onze bekende standvgrf (glansverf) cent Per kUo netto gewicht GRONDVERF cent /i ffTl per kilo; netto gewicht D'OUDE ZAAK IN DE SCHAGCHELSTRAAT ACCOUNTANT Oud Adj.-Inspecteur Belastingen Raamsingel 34 - Tel. 13615 - Haarlem ZOO NOODIG BEZOEK AAN HUIS naar LEO MEYERS. Toonkamer: Lange Veersiraai 9, Haarlem Kantoor: Korte Veersiraai 3, 1 Exemplaren van den reisgids N.Z.H. zijn van Vrijdag 12 Mei a.s. af verkrijgbaar ad 0.10 per stuk bij de conducteurs, alsmede aan de haltekantoren en agent schappen der Maatschappij. Georganiseerd door de Commissie van Geestelijke Belangen voor den R.K Volksbond, afd. Haarlem en onder geestelijke leiding van den Weleerw. Heer P. POPPE, geestelijk adviseur Aan deze bedevaart, die het glanspunt moet z(Jn van het Gouden feest, neemt het geheele huisgezin van leder lid deel, tevens kun nen alle Katholieken van Haarlem zich daarbij aansluiten. De reiskosten bedragen 50 ct. per persoon plus 10 cent voor pro gramma van gebeden en gezangen, kinderkaarten 35 ct., welke verkrijgbaar zijn bij B Reijnders, Zomervaart 134; Th. Uiterdijk, Rollandstraat 37? F- A Puts, Ripperdastraat 2; J. Gortzak, Bantamstraat 54; M. g' Doek, Voorduinstraat 40; A. van Rijn, Nachtegaalstraat 52: u! G. Stevens, Merovingenstraat 64 en in het Gebouw „St. Bavo by den Administrateur G. Scholten. zy. die per rywiel gaan, vertrekken des morgens 7 uur van het Gebouw St. Bavo of 7.30 uur van de Catharlnaschool Ryksstr.wef 38e WETTIGE HACO-TREKKING 4e KLASSE, le LIJST TREKKING VAN MAANDAG 8 MEI 1939 HOOGE PREMIËN 2000.— 20634 1500.13119 1000.2839 11470 400.— 462 11444 200.— 1218 2597 100.— 1080 6336 7863 13238 13590 15647 15874 16853 PREMIËN VAN ƒ65.— Iordensstraat 49 Telefoon 18619 Haarlem INSTITUUT GEOPEND: 9—17.30 u. VRIJDAG 9—20.30. De van alle goede reclame COURANTENRECLAME koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthu- siaansche artikelen worden verkocht of voor- handen zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT 13 288 505 751 1076 1336 1367 1588 1914 2351 2811 3109 3292 3340 3511 3907 4052 4338 4501 4724 5210 5430 5694 6114 6472 6750 7073 7231 7585 7812 8255 8565 8856 9103 9449 9616 9807 10047 10242 10448 10719 10886 10977 11368 11604 11943 12203 12327 12673 12891 13169 13535 14105 14311 14624 14943 15381 15714 16059 16484 16661 16872 17069 17326 17912 18165 18475 18732 18925 19235 19478 19746 20028 20216 20525 20828 100 294 510 815 1098 1390 1619 1920 2404 2848 3149 3343 3531 3911 4062 4356 4515 4768 5216 5451 5704 6125 6476 6772 7091 7284 7602 7821 8265 8657 8871 9106 9463 9662 9858 10062 10258 10453 10724 10887 10991 11400 11608 11945 12210 12348 12762 12919 13217 13556 14119 14313 14680 15046 15410 15730 16077 16494 16684 16881 17074 17464 17942 18220 18498 18733 18945 19241 19530 19774 20038 20240 20561 20852 104 126 178 186 200 246 275 287 348 351 357 371 384 393 484 491 517 527 689 691 698 712 725 735 825 866 871 883 930 1054 1064 1072 1109 1116 1190 1240 1264 1301 1322 1328 1413 1433 1440 1474 1509 1519 1579 1585 1637 1670 1693 1734 1737 1768 1890 1904 1935 2032 2048 2050 2094 2109 2168 2191 2461 2487 2572 2738 2754 2779 2789 2792 2857 2868 2912 2981 3051 3055 3072 3093 3159 3186 3194 3200 3212 3216 3240 3265 3352 3557 3914 4101 4385 4523 4828 5245 5455 5747 6132 6518 6812 7106 7317 7607 7853 8307 8658 8884 9108 9493 9677 9866 10088 10264 10474 10727 10901 10999 11410 11620 11961 12221 12364 12769 12943 13306 13636 14125 14362 14722 15082 15413 15732 16182 16518 16697 16897 17085 17495 17952 18245 18522 18736 18961 19252 19532 19783 20069 20246 20612 20880 3366 3577 3932 4131 4389 4541 4830 5274 5471 5794 6182 6524 6835 7112 7363 7610 7937 8341 8697 8950 9185 9524 9702 9882 10137 10297 10529 10738 10902 11018 11417 11630 11968 12255 12442 12795 13029 13310 13637 14153 14380 14726 15091 15419 15735 16197 16604 16733 16928 17089 17512 18023 18254 18529 18812 18967 19281 19557 19816 20082 20260 20658 20922 3382 3593 3951 4132 4435 4543 4831 5279 5494 5839 6215 6575 6903 7125 7390 7662 7972 8349 8704 8991 9270 9525 9735 9909 3419 3606 3987 4158 4442 4556 4937 5281 5506 5882 6238 6583 6911 7148 7452 7682 7982 8351 8771 8997 9295 9563 9748 9911 3430 3663 4006 4179 4461 4633 4962 5318 5524 5909 6273 6646 6923 7168 7472 7683 8039 8371 8829 9014 9354 9568 9774 9968 3437 3718 4024 4223 4466 4639 4982 5349 5624 5920 6320 6663 6996 7203 7493 7688 8156 8476 8832 9041 9367 9577 9782 9993 10142 10144 10155 10187 10303 10321 10408 10423 10569 10581 10582 10641 10740 10747 10772 10775 10927 10932 10959 10961 11038 11125 11199 11201 11556 11727 11764 11773 11778 12045 12079 12120 12139 12259 12262 12270 12277 12449 12453 12472 12478 12802 12810 12824 12840 13040 13076 13082 13113 13312 13314 13322 13496 13683 13791 13853 13900 14160 14161 14240 14261 14416 14473 14530 14548 14741 14814 14817 14859 15150 15156 15175 15188 15422 15500 15564 15590 15767 15804 15943 15984 16276 16287 16297 16329 16620 16630 16635 16640 16750 16760 16771 16811 17010 17017 17023 17030 17136 17155 17176 17274 17518 17607 17664 17677 18038 18067 18097 18101 18256 18272 18325 18350 18591 18637 18652 18687 18814 18821 18839 18844 18975 19043 19096 19126 19299 19341 19382 19417 19560 19565 19596 19598 19925 19931 19933 19951 20097 20131 20163 20195 20337 20349 20388 20396 20667 20701 20715 20717 20928 20934 20981 3442 3756 4026 4232 4476 4667 5097 5401 5639 5993 6324 6665 7025 7208 7542 7769 8250 8512 8838 9042 9375 9584 9785 10012 10192 10428 10684 10832 10970 11280 11789 12178 12290 12594 12848 13123 13455 14011 14303 14552 14922 15298 15594 16002 16330 16642 16831 17048 17321 17733 18115 18368 18703 18868 19162 19444 19642 19993 20199 20398 20761 3454 3798 4029 4323 4482 4697 5196 5416 5643 6012 6367 6745 7071 7217 7550 7780 8251 8537 8854 9087 9441 9607 9795 10041 10202 10447 10697 10867 10976 11364 11881 12186 12319 12603 12878 13129 13504 14034 14304 14581 14940 15333 15614 16012 16347 16645 16854 17056 17324 17878 18126 18452 18725 18896 19179 19461 19728 20018 20213 20418 20814 PASTILLE MELK MOCCA ORANGE

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10