UIT DEN OMTREK De luchtroovers van Hoitika LP K D Tuinmeubelen Wmë MOEDERDAG DE ROOIJ PARASOLS EN PLAIDS B J v LIEMT Nooit te duur!! DINSDAG 9 MEI 1939 „GESCHIEDENIS VAN AERDENHOUT" Door mevr. J. M. SterckProot BEVERWIJK Collecte „Fonds Armengoederen" op 13 Mei a.s. HEEMSTEDE BENNEBROEK BLOEMENDAAL Concerten in Bloemendaalsche Bosch beginnen weer DRIEHUIS HILLEGOM BURGERLIJKE STAND VELSEN R.K. Natuurkundeclub Verkeersongeval VELSEN-NOORD R.K. Jeugdwerk St. Barbara IJMUIDEN RUZIE TENGEVOLGE VAN MINNENIJD So endete eine Lebe. Feestavond IJ.O.V. Scheepvaartverkeer De haringvisscherij NAT. RECLASSEERINGSDAG Pr oef weds t rij d Junioren R.K. DAMES-HOCKEYDAG Uitstekend geslaagd ANEGANG 14 Groote Houtstraat 62-67 Telefoon 10657 12839 EEN AVONTUURLIJKE REIS Twee Haarlemmermeersche jongens op stap naar Parijs RIJKSVISCHAFSLAG STAAT VAN BESOMMINGEN m Voor verschillende auditoria heeft onze be kende geschiedkundige stadgenoote, mevrouw J. M. SterckProot, onlangs een lezing gehou den over de geschiedenis van Aerdenhout, waar uit gebleken is, dat genoemd oord niet zoo maar een modern, fraai aangelegd villapark is, maar een eeuwenoude, aan herinneringsfeiten rijke historie bezit Allen, die haar rede hebben aanhoord en de talloos velen, die deze hadden willen aan- hooren, zullen blij verrast zijn, te vernemen, dat mevrouw SterckProot bij de uitgeverij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem een „Ge schiedenis van Aerdenhout" het licht heeft doen 2ien. In dit keurig verzorgde en fraai geïllustreer de boekwerkje kon de schrijfster natuurlijk nog dieper op de historie ingaan dan het haar uiteraard in een lezing mogelijk was, en aldus heeft mevrouw Sterck—Proot ons een geschie denis-bijdrage bezorgd, welke als iets bijzon ders gekenmerkt mag worden. Terecht is opgemerkt, dat er de laatste de cennia zoo weinig over de geschiedenis van Haarlem en omgeving verschijnt; de reden hiervan wordt o. i. terecht gezocht in het feit, dat de stof voor een zeer belangrijk deel al verwerkt is in Allan, zoodat daarnaast alleen bijzondere onderwerpen, die uit diepgaand mo derne archieven-onderzoek belangrijk blijken; daarom is deze nieuwe uitgave er een, die spo radisch voorkomt. In een kort voorwoord deelt de schrijfster mede, dat de geschiedenis van de landen en panden tusschen Elswout en Leyduin voor het grootste deel is opgemaakt uit de bewaarde ar chieven; de rijkste bron daarbij was het archief van Boekenroode, thans in het rijksarchief te Haarlem. Voorts werd geput uit het archief van Mariënbosch, van het Naaldenveld en van Groot Bentveld. Kaarten en stukken bestudeer de zij in het rijks- en gemeente-archief en het raadhuis te Bloemendaal. Verder raadpleegde zij enkele over de Bentvelder verschenen hand schriften, enz. En ten slotte maakte zij gebruik van herinneringen aan vroegere toestanden bij de nog levende oudste inwoners. Het werkje opent met èen overzicht van Aer- denhouts geschiedenis in het algemeen, den oorsprong van den bodem, den naam Aerden hout, de vogelwereld, het vinkenslaan, oude we gen en grenzen, groepeering der bevolking, Am sterdammers in Aerdenhout, enz. In negen afzonderlijke hoofdstukken worden daarna de buitenplaatsen onder de loupe geno men, te weten Nuyssenburg, Spiegelenburg en Posterduin, Boekenroode, de Koekoeken, Ziel tjesveen en Mariënbosch, Groot Bentveld, Klein Bentveld en Appendia, de herbergen aan het Klaphek, Bosch- en Landzicht, de boerderij aan den Viersprong en Duin en Vaart. Het boek besluit dan met enkele hoofdstuk ken over de negentiende en twintigste eeuw, over den Zand voorterstraatweg, de eigenaars der onderscheidene buitens en gronden, de openbare instellingen en wat dies meer zij. Zeer interessant zijn de illustraties uit den ouden tijd; met zorg heeft de schrijfster deze uitgekozen. Door Aerdenhouters en niet-Aerdenhouters zal het boek met groot genoegen gelezen wor den. Wjj voorspellen het werkje groot succes! digheid en liefde, waarvan de vrede de vrucht zal zijn. De Hoogmis te Heiloo begint om 10 uur. Het vertrek is bepaald op 9.30 uur vanaf het Kerkplein. Zooals bekend is, wordt op Zaterdag 13 Mei as. de halfjaarlijksche straat- en huiscollecte gehouden voor het „Fonds Armengoederen". De opbrengst daarvan is bestemd voor een extra- uitkeering met Kerstmis. Dames en heeren, die zich voor het ramme len met de bus en den verkoop van bloempjes beschikbaar willen stellen, wordt verzocht dit ten spoedigste kenbaar te maken aan den Dienst voor Sociale Zaken, Zeestraat 159. Hoe meer medewerking, hoe grooter op brengst, en des te meer kan er straks worden gedaan. Uit rijdende tram gestapt. Maandag stapte een dame uit Groningen aan de Bennebroeker- laan in verkeerde richting uit een nog rijdende tram van de N.Z.H.T.M., en kwam daardoor zoodanig te vallen dat zij een beenbreuk opliep. Doktershulp was spoedig aanwezig. Later is zij per auto naar haar familie, alwaar zij op bezoek zou gaan, vervoerd. De tram had korten tijd vertraging. Het programma van het concert, te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdag 10 Mei, des avonds 8-15 uur, is als volgt: 1. Marsch Kameraden Belleflamme. 2. Ouverture De poppen van Neurenberg A. Adam. 3. Liefdesparade, Karakterstuk Hans Schmid. 4. Caresses, Wals Fr. Poppy. 5. Marschpotpourri Voorwaartsch Marsch, W. Ciere. 6. Gallisch bloed, Marsch G- Alller. 7. De gracieuse, Ouverture Ph. S. Vleuten. 8. Fantasie uit de opera De groothertogin van Golsteln J. Offenbach 9. Wals, „Versmade Liefde", P. Lincke. 10. Steeds Voorwaarts, Marsch, Bolderdijk. St. Jozefsgezellen bestaan 2 jaar. Ter gele genheid van het 2-jarig bestaan der St. Jozefs- gezeUen-vereeniging te Bloemendaal werd in de St. Adalbertus-Campagna een feestelijke bij eenkomst georganiseerd. In zijn openingswoord herinnerde de senior. Th. Poelgeest, aan de oprichting en ontwikke ling der vereeniging, die zich reeds aanstonds kenmerkte door een prettigen geest, waardoor de onderlinge vriendschapsband gesterkt werd. Dan volgde de installatie van drie nieuwe le den, waarna de vice-praeses, kapelaan B. Hen- ning, een woord sprak tot zijn gezellen en de aanwezigen. „We zijn vooruit gegaan in den geest van eensgezindheid: we leven prettig en collegiaal. Maar vooral de Kolpingsgeest is die per in de leden doorgedrongen," aldus de ka pelaan Na deze plechtigheid werd door de gezellen met succes een tooneelstuk opgevoerd, getiteld „Cocaïne", waarmede zij den aanwezigen ge noeglijke momenten verschaften en dat onder de regie stond van den heer G. Sweyen. Vóór de pauze declameerde de heer P. Rooi- man een gedicht, waarin hij op aardige wijze de voornaamste gebeurtenissen in het 2-jarig bestaan der Bloemendaalsche St. Jozefsgezellen de revue liet passeeren. Na de pauze bracht het programma een ge zellig samenzijn, waarvan wij o. m. vermelden het dansen met attracties en „De ebonieten Schijf". Muzikale medewerking werd verleend door de band „The Blue Swingers". Boete-processie Het ligt in het voornemen van den L.T.B. Donderdag 11 Mei deel te ne men aan de boete-processie naar Heiloo. De in tentie is: de overwinning van sociale rechtvaar- Opbrengst speldjesverkoop. De speldjesver koop, hier gehouden ten bate van het Natio naal Reclasseeringswerk, heeft 436.36 opge bracht. Dit is ruim 110.meer dan vorig jaar. Gymnastiek-uitkering „Voor Ons Genoegen-" Donderdagavond zal in de gymnastiekzaal der O. L. School aan den Voorweg de gymnas tiekclub „Voor Ons Genoegen" haar jaarlijk- sche uitvoering geven. Naast de opmarschen en reidansen staan de gebruikelijke oefeningen. Vergadering IJsvereeniging „de Volharding" Bovengenoemde vereeniging houdt Woens dagavond in Café-Restaurant „Hof van Heem stede" haar 22e jaarvergadering. De agenda bevat o.m. Jaarverslagen secretaris en penningmeester. Bespreking voorstel bestuurslidmaatschap K. N. S. B. Vaststelling contributie, bestuursver kiezing (aftredenden zijn de heeren D. Kat, voorzitter en N. J. v. d. Linden en J. J. de Boer, waarbij de heeren Kat en de Boer zich niet meer verkiesbaar stellen en verkiezing van een voorzitter wegens bedanken van den heer Kat. Jubileum Gasfabriek. Op 11 Mei a.s. hoopt de heer M. Kuipers den dag te herden ken waarop hij voor 25 jaar geleden door het Gemeentebestuur benoemd werd als schilder aan de Gemeentebedrijven. Als gebruikelijk zal dien dag in de morgen uren de jubilaris aan de fabriek gehuldigd worden, terwijl in den avond het fanfarecorps Excelsior hem, mede doordat hij in dit corps steeds een vooraanstaande positie heeft inge nomen, een serenade brengen te zijnen huize, Haemstedeplein 23. Personalia. Met ingang van 1 Juni a.s. is tot aspirant-agent van politie te 's-Gravenha- ge benoemd onze plaatsgenoot A. Schoo, zoon van den brigadier van politie W. Schoo, alhier. Concordia-nieuws. Zondag speelde Con cordia B tegen O.I.V. 2 en wón met 14. Jun. B.S.M. bConcordia b werd met 110 door Concordia gewonnen. De jun. a tegen DEKA kwamen ook met de punten thuis; zij wonnen met 41. Het was wel een overwinningsdag voor onze jongeren. Damclub O.D.I. De vergadering, die wegens de schoonmaak uitgesteld moest worden zal Woensdag aa. worden gehouden. Leden, die een idee hebben in verband met de viering van het eerste lustrum, worden ver zocht dit dan ter tafel te brengen. Na afloop zal de onderlinge competitie voort gezet worden. ..Maar daarom kunnen we wel een tweeden Robinson ont dekt hebben," troostte de bestuurder hem. „Iemand, die net als hij, schipbreuk geleden heeft en op dit eenzame eiland woont," begon Piet weer, want hij wilde zijn hoop zoo maar niet zien vervliegen. Op zij van het huis ontdekten ze een primitieven oven, waar vuur brandde en waarop een pot stond. Dat kon echt worden. Van een bewoner konden ze echter niets vinden. De vliege nier onderzocht den inhoud van den ketel: maispap, nu, dat was eten en daar ze geduchten honger hadden, zochten ze in de woning naar iets, dat op een bord leek. Ze vonden twee ondiepe kommen van grof aardewerk en vrij goed uitgeholde lepels van ijzerhout. De maaltijd kon beginnen. Geboren: A. WijkerGravemaker, z.; D. Wes- selGouda, z.; H. J. FleurenBorst, d.; H. R. L. BartBernard, d.; M. L. G. van der Ham Schilder, z.; A. M. KokBakker, d.; A. Schel- levisBot, d.; K. Hofer—Roobol, z.; C. M. J. HuizingaTesselaar, d. Ondertrouwd: P. Boerman en G. Biel; A. P. van Rossen en C. van der Schroeff; L. C. Kerk vliet en J. M. Zonneveld; H. van Rijn en M. M. Klein; A. Krab en H. Vastenhouw. Gehuwd: H. Ph. Servaas en A. Th. Ver schoor; L. Kaan en H. J. van Keulen; Ch. Woestenburg en M. Volger; G. A. Hartog en H. Th. Wijngaarden; D. de Herder en M. D. Mes- sie; J. I. van Jelgershuis en H. Baan; J. Fol- kers en M. A. Jansen; G. Storm en F. van Nierop; J. A. H. Dedecker en J. Huberts. Overleden: K. N. Isack, 69 jaren, echtgenoot v. A. C. M. Smit, Casembrootstraat 15, IJmui den; J. P. M. Verhagen, 81 jaren, echtgenoot v. H. J. M. Adriaans, Bruno Klauwersstraat 13, Santpoort; K. Raggers, 78 jaren, wedr. v- P- Ent, Willemsplein 20r„ IJmuiden; H. H. Zand vliet, 65 jaren, echtgenoote van A. H. Raspoort, Engelmundusweg 21, IJmuiden; C. Admiraal, 77 j.. weduwe van G. Uiterwijl Winkel, Wijk aan Zeeërweg 17, IJmuiden; J. F. Braun, 80 j., we duwnaar van M. de Boer, Beverwijk. De R. K. Natuurkundeclub „St. Franciscus" zal ook dit jaar een tentoonstelling organisee- ren ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Op 20 en 21 Mei zal in haar clubhuis Willemsbeek- weg No. 18 de aquaria, herbaria alsmede een fraaie collectie ertsen en schelpen worden ten toongesteld. Gisterenavond klom een tweetal jongens op een vrachtauto van den expediteur H„ die zich op den Stationsweg bevond en naar de pont reed. Een der jongens, de 9-jarige L.. sprong nabij de pont van den auto, welke nog in beweging was. Het ventje verloor zijn even wicht en viel met zijn hoofd op den rand van het trottoir, alwaar hij met een bloedende hoofd wonde werd opgenomen. Nadat medische hulp 'erlèënd was, werd het jongetje per auto naar ,ijn woning te IJmuiden-O. vervoerd. Voor donateurs en weldoeners van het R. K. jeugdwerk gaf de R. K. tooneelvereeniging „Nieuw Hofdijk" een uitvoering in het R. K. Vereenigingsgebouw. De weleerw. heer kapelaan Roozenburg be groette de aanwezigen en bracht dank voor den steun, in het afgeloopen jaar ondervonden. Na dit inleidend woord was de beurt aan „Hofdijk". Een en ander heeft een paar gezel lige uren bezorgd. Opgevoerd werd het drie-be drijvig blijspel „Bammerhoff in opschudding". Dit werkelijk vroolijke tooneelspel werd goed vertolkt, ondanks de nieuwelingen, en het pu bliek toonde de dankbaarheid door hartelijk applaus. De jaarvergadering van St. Barbara welke in het R. K. Vereenigingsgebouw plaats had, werd door den heer W. Laurent gepresideerd, die al lereerst de aanwezigen welkom heette. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental constant is gebleven. Gelukkig waren er dit jaar weinig sterfgevallen, waardoor het een voordeelig jaar mag genoemd worden. Dit Mej. Af. IV. Bannink, die het dameskampioenschap schaken van Haarlem en om streken behaalde, ontvangt haar prijs uit handen van den 'voorzitter der Haarlem- sche Schaakclub, den heer J. J. A. Hoeben was ook het geval met het jaarverslag van den penningmeester, die tegenover een ontvangst van f 200 een uitgave boekte van f 173. Medegedeeld werd in dit verband, dat de af lossing van de leening, voor het aanschaffen van jassen voor de dragers, volgens het vastgestelde plan uitgevoerd wordt. Daar er geen tegencandidaten gesteld waren werden de aftredende heeren H. J. Tekamp en E. J. Kramer herkozen. Wegens aftreden van den heer A. J. Burger, als lid der kascommissie, werd de heer J. Duine- veld als zoodanig benoemd. e sterke wijkt niet voor tegen wind, slechts de zwakke waait mee. Het is ongetwijfeld een zeer verheugend ver schijnsel in onze samenleving, dat het getal der mannen en vrouwen vrijwel gelijk tegen elkaar opweegt, waardoor de keuze voor de huwbare jongemannen en vrouwen zeer verge makkelijkt wordt. Maar thans is dit in IJmui den veranderd sinds een groot aantal jonge mannen van, leger en vloot hun. kamp te IJrpui- den hebben opgeslagen. Dat dit „overwicht" wel eens tot verwikkelingen kan leiden bleek gisteren nog. Een onzer inwoonsters had 'n 'af spraakje met 'n matroos in de onmiddellijke nabijheid der oude sluis. Heel gewoon. Maar wie beschrijft haar verbazing dat op dit mo ment een lid van onze landmacht op haar af kwam en haar herinnerde aan de afspraak van enkele dagen terug. Terzelfder tijd kwam tot overmaat van ramp de verwachte minnaar, de matroos ten tooneele en keek zijn „collega concurrent" allesbehalve vriendelijk aan. Het eene woord haalde het andere uit en het duurde niet lang of de beide candidaten zaten elkaar in de haren, hetgeen nogal geducht toeging, waarbij rake klappen vielen. De vredespogingen van de dame vermochten al evenmin tot het ge- wenschte resultaat te leiden. De strijd was in vollen gang, toen een andere matroos de vech tersbazen van elkander wilde scheiden. Blijk baar beschouwde de dame dit als een hulp voor den matroos, wat zij onbillijk vond. Dies be sloot zij den soldaat te helpen. Onze «21-jarige juff. R. bedacht zich nu geen oogenblik en gaf met haar schoen den zoo juist aangekomen matroos 'n tik op zijn neus, waardoor het bloed hem uit den neus gutste en hij zijn vredes- strijd moest staken. Aangemoedigd door dit „succes" stapte ze resoluut op de beide vech tende minnaars toe met het dreigement, dat, als ze niet onmiddellijk zouden ophouden, ze alle twee een zelfde behandeling zouden krij gen. Of deze heeren ich hierdoor lieten over bluffen weten we niet, doch de strijd werd al thans niet meer hervat. So endete eine Liebe. Bij gelegenheid van haar eerste lustrum zal de IJmuider Operette Vereeniging een feest avond organiseeren, toegankelijk voor leden, donateurs en introducé's. Het duo Tholen en Van Lier zal het feestprogramma verzorgen van dezen avond, welke op 25 Mei as. wordt gehouden. In de afgeloopen maand vertrokken te IJmui den 329 zeeschepen met een gezamenlijken in houd van 2.075.760 M3. Er kwamen 330 zeeschepen binnen met een totalen inhoud van 2.156.560 M3. Daar volgens het besluit van de Nederland- sche Visscherij Centrale na 15 Mei geen haring door de trawler meer mag worden aangevoerd, zal deze visscherij toch nog ontijdig beëindigd worden. Voor de haringloggers zijn de uitvaar- data bekend geworden én zal deze haririgteelt spoedig weer een aanvang nemen, hoewel de vooruitzichten nu niet bepaald gunstig ge noemd kunnen worden, daar nog groote par tijen voor de vorige teelt onverkocht gebleven zijn. De stoomlogger „Gorredijk" van de reederij „De Vem", zal als een der eerste ter haring visscherij uitvaren. De Zaterdag gehouden collecte heeft bijna 2000 gulden opgébrÊlcht, d.w.z. alleen voor wat betreft de stad Haarlem. Wie niet thuis was en alsnog giften wil stor ten, wordt er aan herinnerd, dat het gironum mer van den penningmeester van den Nationa- len Reclasseeringsdag te Haarlem is 53112 en dat zijn telefoon is 11656. Gaarne blijft hij be reid bijdragen in ontvangst te komen nemen. Zondag 14 Mei zullen op het R. K- Sportpark te Heemstede 2 proefelftallen tegen elkaar spe len, om daaruit een definitief elftal samen te stellen, dat op 21 Mei tegen het district Leiden zal uitkomen. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Elftal A: Kiphardt (O—G), A. de Groot (O—G), K. de Wit (O—G), J. Duivenvoorden (v. Nispen), J. Sweers (HBC), B. Wijker (Sant poort), K. v. d. Poll (O—G), A. Boerrigter (TY BB), F. Buschman (TYBB), F. v. d. HPrst (H BC), H. de Reus (HBC). Elftal B: B. Kietjit (DSS), J-. Strijbosch (HBC), J. Meijer (Santpoort), Th. Zonneveld (O—G), J. Kockey (OIV), G. Burgman (DSS), S. Balm (O—G), A. Nijssen (Santpoort), War merdam (O—G), J. Warmerdam (HBC), J. de Vogel (TYBB). Op de veldem*an het A.M.V.J.-terrein te Am sterdam werd Zondag 7 Mei een goed geslaagde hockeydag gehouden. Op de drie velden werd door de deelnemen de vereenigingen bijna voortdurend gespeeld. Om 1 uur begon de eerste wedstrijd. Al dadelijk was de spanning er in, die tot het eind toe bleef. Op dezen hockeydag werd voor den eersten keer een halve competitie gespeeld; daardoor waren de speeltijden vanzelfsprekend kort, het geen echter niet belette, dat meerdere doel punten; werden gemaakt. Quick uit Haarlem wist met een kleinen voorsprong op Thor (Amsterdam) beslag op den wisselbeker te leggen, die hiervoor het vo rig jaar door den zeereerw. heer A. M. A. Vol- laerts, directeur van de Vrouwelijke Jeugdbe weging voor Katholieke Actie, te beschikking is gesteld en door den zeereerw. heer P. J. Aarts, districtscommissaris te Amsterdam werd uitge- rekit. De districts-commissaris maakte van deze gelegenheid gebruik om een kort woord tot de deelneemsters te richten, waarin Z.E. zoowel de winnende als de niet-winnende vereenigingen feliciteerde. De uitslag van de competitie is als volgt: Quick, Haarlem 5 4 1 8 73 Thor, Amsterdam 5 4 1 8 52 N.V.A., Amsterdam 5 2 1 2 5 43 Wilskracht, A'dam 5 2 1 2 5 23 The Unity, Amsterdam 5 3 2 3 13 Keep fit, Den Haag 5 14 1 16 Een mooie doos POSTPAPIER, bedrukt met Moeder's naam en adres of monogram vanaf 1.25 TELEF. 11963 HAARLEM Onze Zaden en Planten zijn nooit te duur, omdat de kwaliteit onberispelijk is. ZAADHANDEL JAN ROOZEN SPEKSTRAAT 5 - TEL. 16061 - HAARLEM Twee Haarlemmermeersche jongens hadden het plan opgevat om een reisje per trein naar Parijs te maken. Tegen andere jongens hadden, zij gezegd, dat zij zich wilden melden bij het Vreemdelingenlegioen in Frankrijk ten einde zoodoende wat meer van de wereld te zien. En inderdaad verlieten de twee jeugdige Meerbewoners Zaterdag zonder toestemming van de ouders, zonder geld, de ouderlijke wo ning om een reis naar Parijs te beginnen. Hun reis begon al avontuurlijk. Zij verschaften zich toegang tot het station-perron en wachtten daar den trein AmsterdamParijs af. Onge merkt zochten de avonturiers een plaatsje op een buffer! Toen beide jongens Zaterdagavond niet thuis kwamen en den Zondagmorgen daarop nog niet verschenen waren, volgde een verzoek tot op sporing van hen bij de politie. Maandagmiddag echter werd door den Hollandschen consul te Parijs aan de politie te Hoofddorp telefonisch medegedeeld, dat daar twee jeugdige personen, met name de 17-jarige H. S. en de even oude P. J. de M., die de vermiste jongens uit Haar lemmermeer bleken te zijn, waren aangehou den en door den prefect van Parijs in arrest waren gesteld. De jongens waren op de buffers van den D- trein vrijwel bewusteloos aangekomen, vermoe delijk ten gevolge van angst, honger en koude- Aangezien geen van hen geldige papieren bij zich had, zijn zij in arrest gesteld. IJMUIDEN, 9 Mei. Versche visch. Tarbot 7080 cent, Tong 6380 cent, Heilbot 7690 cent per kg. Griet 15.0024, groote Schol 18.0036, middel Schol 18.0026, Zetschol 17.00—26, kleine Schol 9.5022, Bot 5.5013, Schar 2.808, Tongschar 15.0026. Poontjes 3.104.30, groote Schelvlsch 14.50, middel Schelvisch 13.50. kleine middel Schelvisch 8.5012, kleine Schelvisch 5.7010.20, groote Gullen 8.5011, kleine Gullen 8.0013, Wijting 3.804.20, Makreel 2.253.70 per 50 kg. Kabeljauw 14.0031 per 125 kg. Vleet 0.423, Leng 0.651.S5, Koolvisch 2123 cent per stuk. Prijs steur 1.30 per kg. Levende Kabeljauw 1.3n 2.20 per stuk. van de heden aangekomen TRAWLERS Jacquelina Clasina IJm. 10' 425 manden 3220.Ulver IJm. 384 455 manden 2690.Witte Zee IJm. 167 600 manden 3290.—, Sch. 61 190 manden 1760. Vooral met hel oog op het ko mende reis sei zoen treedt onze bekende „Sleepy- Tyme" pyama opnieuw op de voorgrond. AMERIKAANSE GEBREIDE PYAMA'S Heerlijk aanslui tend weefsel, fraai gegarneerd, mou wen en pantalon met Lastex boord, in zalm, bleu en bordeaux Uw Modehuis!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2