Beide kampioenswedstrijden eindigen onbeslist Acht minuten voor het einde nam Kerkrade de leiding ■m Spelen te St. Moritz in gevaar? Sportsnippers VOSTA BEHOUDT DE LEIDING DE RESULTATEN V.V.A. VERSPEELT EEN PUNT MAAR NOG WIST VOSTA GELIJK TE MAKEN Iliil MAANDAG 15 MEI 1939 VAN HET KATHOLIEKE KAMP P.K.V.V.L. wint zijn eersten degra datiewedstrijd Almania slaat Vios R.V.W. eindigt gelijk met Grol Kkvvl Almania HOCKEY ZwitserlandDuitschland 22 De Amsterdammers hadden tegen Spartaan evenwel de beste kan sen op de overwinning 1—1 het eindresultaat De wedstrijd De tweede helft Een oogenschijnlijk nogal gemoedelijk momentje uit den spannenden kampioens wedstrijd VostaKerkrade, welke te Enschede werd gespeeld en in een 11 gelijk spel eindigde Een kampioenswedstrijd, die aan de verwachtingen ten volle heeft voldaan Vosta kreeg iets meer dan het toekwam mm. 1 Te Bloemendaal werd Zondag de dames-hockey-wedstrijd Amsterdam—Den Haag gespeeld. Een aanval op 't Haagsche doel De wedstryd Den Bosch slaat het D.H.V.B.-elftal Geflatteerde 52-zege der Zuidelijken Nieuwe moeilijkheden in verband met de skisport Zwitserland wint ook van België Onze Zuiderburen met 21 geklopt V.V. Z. loopt een 25—O- achterstand in E.M.M. met 43 geklopt Wilskracht op dreef N.E.A. op eigen veld met 51 geslagen UIT DE SPORTWERELD Beide wedstrijden om den R.K. landstitel zijn ditmaal in een gelijk spel geëindigd. In Enschede tornde Kerkrade voorloopig tevergeefs aan de leiderspositie van Vosta, dat met een 1-1 gelijk spel zijn eereplaats be hield. WA en Spartaan vochten in Amsterdam voor hun eerste zege, maar ook hier-was tenslotte een 1-1 gelijk spel het eindresultaat. RKWL Won zijn eersten degradatiewedstrijd tegen Chèvremont met 3-2. Voor de competitie slaagde RVW er in met 1-0 van Achilles te winnen, zoodat een beslissingswedstrijd met; Grol voor directe degradatie noodig is. Het begint nu zoo langzamerhand wel dui delijk te worden, welke clubs in de kampioens competitie een belangrijke rol zullen spelen en Welke met een figurantenpartij zullen moeten Volstaan. Vosta bijvoorbeeld heeft zich op ver gassende wijze aan het milieu aangepast en al Beloofde men vooreerst niet in een leidende rol Van de Oostelijke kamppioenen, na drie wed strijden zetelen de Enschedeërs toch nog steeds °P de eerste plaats. Kerkrade, dat gisteren bij de leiders gelijk speelde, is een niet minder gevaarlijk candidaat voor de eerste plaats en tenslotte heeft Schijndel, ondanks zijn neder laag bij Kerkrade, bewezen, dat het wel een en ander in zijn mars heeft. V. v. A. en Spartaan daarentegen heb ben tot op, heden geen al te grootschen indruk gemaakt. De wijze waarop beide clubs gisteren gelijk speelden, was trouwens al evenmin in staat om indruk te maken en het kan dan ook nauwelijks verwondering wekken, dat deze Ploegen voorloopig de rij sluiten. De stand is momenteel: Vosta 3 1 2 0 4 4—2 Kerkrade 2 1 1 0 3 32 Schijndel 2 10 12 5—3 Spartaan 3 0 2 1 2 24 V- V. A. 2 0 111 2—5 Voor de promotie-degradatie in het Zuiden heeft Almania zich flink hersteld van zijn nederlaag, vorige week bij Chèvremont geleden, vios kwam ditmaal in Broek-Sittard op be- Shek en moest met een 4—1-nederlaag afdrui pen. Temeer waar RKWL erin slaagde zijn eersten degradatiewedstrijd te winnen van Chèvremont, behoeft Almania heusch nog niet *an zyn kansen te wanhopen. Voor RKWL zal neze goede start overigens ook wel een reden te meer zijn, er de schouders nog eens extra onder te zetten en aldus zijn plaats in he eerste klasse te behouden. Chèvremonb Vios Wat de competitie betreft, daar is R. V. W. er zoowaar nog in geslaagd met Grol gelijk te homen en daardoor zijn degradatie-zonder-meer haar de tweede klasse te voorkomen. De Ren- hnaers behaalden bij Achilles een kranige 10 ^verwinning en zullen nu in een beslissingswed strijd met Grol moeten uitmaken, wie onmid dellijk naar de tweede klase duikelt en wie het t°ch wel iets benijdenswaardiger voorrecht heeft opf zijn plaats in het dorado tegen de tweede klasse kampioenen te verdedigen. V. D. Z. ging ten besluite van het seizoen op bezoek bij Lo- thsche Boys en won daar nog eens met 21. V°sta 20 14 4 2 32 67—26 vogido 20 12 3 5 27 56—39 hltior 19 11 1 7 23 43—36 D. O. U. C. 20 9 2 9 20 53—48 Achilles 20 8 4 8 20 56—50 *5>b. Boys 19 7 5 7 19 34—40 y.- T>. Z. 20 9 0 11 18 37—47 K- E. O. 20 7 3 10 17 37—48 ^ujck 20 7 2 11 16 42—40 *fr°l 20 5 3 12 13 38—50 K- V. W. 20 5 3 12 13 29—48 Wilskracht schijnt dit seizoen voor louter ver assingen te willen zorgen. Na de vele teleur stellingen was het nu weer eens iets prettigs, *ant de Amsterdammers slaagden erin den i.reuzendöoder" N. E. A. met niet minder dan 1 een pak slaag te geven. Nu de promotie- degradatiewedstrijden naderen, wachten we op hieuwe verrassingen. Zullen het aangename zijn? V. z. steeg een plaatsje op de ranglijst door 6611 43-overwinning op E. M. M. V. V. A. M. S. •fce Meer volendam y. v. z. *"ortitudo E. A. G- V. O. Km. m. Wilskracht 1 1 0 0 2 3—2 2 10 12 6—4 2 10 12 5—5 10 0 10 18 13 3 2 29 55—18 17 11 2 4 24 51—23 18 10 1 7 21 32—33 17 9 1 7 19 45—33 18 8 1 9 17 27—37 17 8 0 9 16 35—38 17 6 2 9 14 37—48 18 5 3 10 13 32—42 18 4 4 10 12 33—54 18 5 1 12 11 25—44 C*e hockeywedstrijd tusschen Zwitserland en "fttschland, welke heden te Zürich werd ge- Jfceeld, is in een 22 gelijk spel geëindigd, na dat de rust met een voorsprong van 21 voor "hitschland was ingegaan. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND V.V.A.Spartaan VostaKerkrade 1—1 1—1 PROMOTIE EN DEGRADATIE le KLASSE ZUID I AlmaniaVJ.O.S41 R.K.V.V.L.Chèvremont 42 COMPETITIE le KLASSE OOST Lobithsche BoysV.D.Z12 AchillesR.V.W01 WEST 1 E.M.M.—V.V.Z3—4 N.E.A.Wilskracht 15 In de eerste helft van zijn kampioenswed strijd tegen Spartaan, welke gisteren te Am sterdam werd gespeeld, heeft V. V. A. een prachtige kans voorbij laten gaan, om zijn eerste zege in den strijd om den hoogsten titel te behalen. Weliswaar sloten de gast- heeren het gedeelte voor de pauze met een 10 voorsprong af, maar het was een klein kunstje om uit te rekenen, dat zulks tegen een Spartaan, dat straks den wind in den rug zou hebben niet voldoende was. Toch heeft het nog lang geduurd, aleer links buiten Mentink de partijen op gelijken voet kon brengen. Maar dat was meer een kwestie, welke moet geschoven worden op gebrek aan schot vaardigheid bij de bezoekers dan op 't spel van de Amsterdammers, die hun gedeeltelijk over wicht van de eerste helft na de pauze met ge lijke munt door de zwart-witten zagen beant woord. Een teleurstellend resultaat voor de hoofdste delingen, deze draw, temeer omdat een punten- verdeeling zeker niet het hoogste was, dat zij in dezen strijd konden bereiken. Hadden zij gedu rende den.geheelen wedstrijd, of althans tijdens een grooter gedeelte daarvan, eenzelfde enthou siasme en strijdlust aan den dag gelegd als bij den aanvang, dan was de Amsterdamsche zege slechts een kwestie van tijd geweest. Had boven dien de rood-witte halflinie in de eerste helft direct meer achter zijn voorhoede gezeten, dan zou het zeker in de laatste minuten niet zoo zijn geloopen, dat de Rotterdammers uiteindelijk nog de beste kansen op de beide punten kregen. Spartaan speelde volstrekt niet beter of door- dachter dan zijn gastheeren, integendeel, een Rotterdamsche overwinning zou in geenendeele het juiste resultaat zijn geweest, daarvoor toon den de kampioenen van West II te weinig stra tegie en productiviteit, maar in ieder geval bracht het doelpunt dat zij na 25 minuten spe len in de tweede helft scoorden, zooveel energie in hun gelederen en zooveel ontmoediging bij de gedeeltelijk nogal vermoeide thuisclub, dat zelfs het gelijke spel voor de Amsterdammers meer dere malen aan een zijden draadje heeft gehan gen. Trouwens aan beide zijden was het vertoonde spel maar heel matig en we hebben zoo den in druk gekregen, dat geen van beide ploegen in de kampioenscompetitie een belangrijke rol zal spelen. Nadat door de supporters en donateurs van de Amsterdammers een kampioensvlag aan de spe lers was aangeboden en de Rotterdamsche voor zitter een ets aan zijn hoofdstedelijken collega had overhandigd, stelden de beide elftallen zich als volgt op: V. V. A.: Hendrix, van der Boogaard, de Bake, van Santen, H. Letschert, Sanders, J. Letschert, Wanders, Tushuizen, W. Letschert, Reuser. Spartaan: Venrooy, Vleij, Pots, van Dongen, Koot, Kahnen, Wagemakers, Nies, Veraart, A. Mentink, W. Mentink. Het begin is veelbelovend. Er wordt in be hoorlijk tempo gestart en vooral V. V. A. legt een prettige activiteit aan den dag. Tushuizen krijgt de eerste kans na goed werk van Reuser, maar mist van dichtbij. De bal wordt slecht wegge werkt en ook Wanders krijgt dan zijn beurt, maar de rechtsbinnen volgt het voorbeeld van zijn middenvoor, waarna Tushuizen óp zijn beurt weer overschiet. Toch zien we den V. V. A.-aanvalsleider veel en goed werk doen. Behoudens een enkelen vrij ongevaarlijken Spartaan-aanval blijft het leder voornamelijk op de Rotterdamsche helft en na ongeveer een kwartier spelen neemt V. V. A. verdiend de leiding. W. Letschert heeft den bal ergens in het middenveld opgepikt en geeft een pass naar Reuser, die ineens voorzet. Tushuizen is weer op zijn plaats, draait handig om Vleij heen en lost een keihard schot, dat onhoudbaar voor Venrooy, hoog in het net snort, 10. Even is het heft nu in handen van de bezoe kers, maar de kansen die zich voordoen worden niet benut en weldra verhuist de bal weer naai de andere helft, waar we verschillende fraaie combinaties zien tusschen Reuser en Tushuizen. Een keurig staaltje solo-spel besluit deze laatste opnieuw met een hard schot, maar dit gaat juist naast. Het spelpeil verslapt hierna meer en meer. Nog even zien we, na goed aangeven van van Santen, een mooien voorzet van J. Letschert, maar Venrooy weet den kopbal van Tushuizen nog juist te stoppen. Na rust is er van eenig V. V. A-overwicht geen sprake meer. Integendeel, met den wind in den rug zijn de Rotterdammers veruit het meest in den aanval en zoo af en toe worden de gast heeren volkomen ingesloten. V. V. A. moet zich tot eenige uitvallen bepalen, maar deze zijn niet stevig genoeg opgezet en stranden, ook al door dat de Amsterdammers elkaar vaak niet begrij pen, geregeld op de defensie der Maasstadbe woners. Vijf en twintig minuten lang weet de V. V. A.- achterhoede stand te houden, maar dan komt toch eindelijk de gelijkmaker, die door gebrek aan schotvaardigheid zoolang uitbleef Veraart geeft een keurig afgemeten bal naar links, waar W. Mentink op zijn plaats is. De Rotterdammer bedenkt zich niet en lost een hoog schot, dat buiten bereik van Hendrix juist onder de lat in het Amsterdamsche doel verdwijnt, 11. Even nemen nu de bewoners van de Amstel- stad weer het initiatief, maar wanneer hun uit vallen niet spoedig genoeg het gewenschte re sultaat hebben, verslapt hun energie en komen de Rotterdammers weer aan bod. Deze toonen echter dezelfde fout als hun gastheeren voor rust en schieten te weinig, zoodat de V. V. A- achterhoede de situatie wel baas kan. Bijna helpt de Bake de gasten aan een doel punt, als hij onoordeelkundig op Hendrix terug speelt, maar zich languit naar den bal werpend, weet deze nog juist het gevaar te bezweren. Het einde komt dan ook met onveranderden stand, waarmede beide ploegen tevreden kunnen zijn. Bij Spartaan speelde vooral spil Koot een goede party, bij V. V. A. noemen wij Tushuizen, bij afwisseling H. Letschert en in de eerste helft Reuser. De leiding van den heer F. van 't Bol- scher was uitstekend.' De jaarlijksche wedstrijd tusschen de London Stock Exchange Chess Club en de Schaakclub Effectenbeurs Amsterdam is door onze landge- nooten met 10^—9^ gewonnen. Te Luzem werd de ontmoeting tusschen Zwit serland B en Luxemburg gespeeld, welke door de Zwitsersche ploeg met 91 (5—0) werd ge wonnen. De tweede thuiswedstrijd van Vosta te gen den kampioen van Zuid I Kerkrade, is zoowel wat spel als de belangstelling be treft, een succes geworden .Van weerszijden liet men voortreffelijke staaltjes voetbai zien, zoodat het talrijk opgekomen publiek vdn een prachtwedstrijd heeft genoten. Evenals in den wedstrijd tegen de Spartaan waren de gasten technisch beter onderlegd; hun koppen en positiekiezen was af, terwijl de bal ook behoorlijk werd geplaatst, zoodat een aan val in zijn geheel werd opgebouwd. Den lof die aan Vondenhof was toegezwaaid, als zijnde de gevaarlijke man, heeft men in Enschede niet kunnen deelen, daar de Kerk rade midvoor dezen middag maar matig vol deed. Af en toe plaatste hij goed naar de vleu gels, doch zijn schot was zoek. Veel gevaar lijker was zijn buurman Bremer Sr., die een schitterende partij voetbal speelde en die de eenigste kans welke hij gehad heeft, acht mi nuten voor het einde, benutte door van dicht bij met een geweldigen kogel van Egmond geen schijn van kans te geven, terwijl zijn passes naar zijn linkerbuurman Bremer Jr. de Vosta- verdediging handen vol werk gaven. De rechter vleugel SellingsArnholds kan op een goeden wedstrijd terugzien. Hier was Schings de ge vaarlijke man. Het middentrio van Kerkrade is het sterkste deel van het elftal, met spil Hubben aan het hoofd. Dit drietal heeft het Enschedesche pu bliek spel laten zien, dat men niet licht vergeet. Steeds weer stuwden zij hun voorhoede ten aanval, terwijl als er gevaar dreigde, zij ook present waren. Het achtertrio heeft een goeden wedstrijd gespeeld, de backs Schings en Bodelier waren trapvast en wisten menigen Vosta-aanval on schadelijk te maken, door met verre trappen het terrein te zuiveren. Doelman Eussen was goed op dreef, evenals zijn collega van Egmond aan de andere zijde. Beiden hebben in enkele moeilijke situaties redding gebracht. De Vosta- verdediging was in uitstekenden vorm. Evenals tegen de Spartaan was ook Slag wederom het grootste struikelblok. De middenlinie speelde wel eens beter en opereerde te weinig achter de voorhoede, tengevolge waarvan, als een Vosta-aanval was afgeslagen, de middenlinie der bezoekers zich steeds in het bezit van den bal kon stellen. Ook het plaatsen liet veel te wenschen over, doch verdedigend heeft het middentrio van Vosta goed voldaan. In de voorhoede klopte het niet en bleef Wis- sink beneden zijn gewonen vorm, terwijl A. Ach terbosch, die Barkel wegens ziekte verving, er bitter weinig van terecht bracht en zelfs 10 minuten voor afloop een dot van een kans miste door op een Meter afstand voor het Kerkrada- doel nog hoog over te schieten. Scheidsrechter van Haasteren leidde correct, doch had geen moeilijke taak, daar de wedstrijd in de beste verstandhouding werd gespeeld. Vosta wint den toss en Vondenhof brengt den bal aan het rollen. Direct stevent de aanval der bezoekers op het Vosta-doel af, met als resultaat een 2-tal corners, dat, hoewel goed genomen, geen gevaar oplevert. De eerste 10 minuten oefenen de bezoekers een geweldigen druk uit, doch Geesing en Slag weten onheil te voorkomen. Doordat de Vosta-middenlinie een veel te verdedigend spel speelt, kan de voor hoede der gastheeren niet op dreef komen, zoo dat de sporadische aanvallen in de kiem ge smoord worden. Naarmate de tijd verstrijkt, laat de middenlinie haar defensieve taak varen, zoodat menige gevaarlijke aanval wordt onder nomen en Eussen herhaaldelijk aan den tand wordt gevoeld, doch deze toont zich onver biddelijk door een 3-tal goedgeplaatste schoten onschadelijk te maken, terwijl een pracht kopbal van Wiggers in het uiterste hoekje door hem meesterlijk wordt gekeerd. De gasten hebben bepaald pech als van Bremen Sr. in vollen ren een gloeienden kogel lost, die door de lat ge keerd wordt. Hoewel beide partijen zich gewel dig inspannen, wordt er voor rust niet gedoel punt, zoodat deze ingaat met blanken stand. De tweede helft is een getrouwe copie der eerste. De gasten zijn het eerst in den aanval, doch zonder succes. In de laatste 20 minuten doet Vosta alle pogingen om de balans in haar voordeel te doen overhellen, en worden de gasten geheel op eigen helft teruggedrongen. Tien minuten voor het einde krijgt Achterbosch Sr. de kans van den dag, aoch hij mist jam merlijk. Enkele minuten later volgt een plotse linge uitval der gasten, de bal belandt bij Schings, deze geeft vanaf den rechtervleugel een schitterenden voorzet en het is van Bremen Sr., die in eens inknalt (01). Vosta wijzigt zijn opstelling en heeft zoowaar één minuut voor het einde succes. Een outbal wordt door Wiggers snel ingegooid, deze be landt voor de voeten van Gatz, die op zijn beurt een schitterenden voorzet geeft en het is G. Bevers die dezen met de borst opvangt en ineens van dichtbij hoog inschiet (11). On middellijk daarop fluit van Haasteren het einae en heeft Vosta wel iets meer gekregen dan het toekwam. Het D.HVH.-elftal heeft gisteren onder vrij groote belangstelling een missiewed strijd gespeeld tegen het elftal diocees en dezen, na een 10 voorsprong te hebben gehad, tenslotte met 52 verforen. Een resultaat overigens dat voor Den Bosch door de betere combinatie wel verdiend, maar in ieder geval sterk geflatteerd was. De Haar lemmers, die ditmaal hun drie-back-systeem lieten varen, speelden een zeer goeden wed strijd, welke zeker op hooger peil stond dan de wedstrijd in Zaandam. Na ongeveer «en half uur spelen wist van der Linden zijn ploeg zelfs de leiding te geven met een Xraaien kop bal (0—1). Toen echter kwam het fatale moment. Ben fluitje dat niet van den scheidsrechter, maar uit de toeschouwersrijen kwam, juist toen de bal voor het D.H.V.B.-doel was, deed de defen sie stilstaan, waarop een schot werd gelost dat doel trof, hetgeen door den scheidsrechter als een zuiver doelpunt werd toegekend (11). Dit deprimeerde de Haarlemmers zoozeer, dat zij in de tweede helft de kluts volkomen kwijt waren. Den Bosch nam het spel nu geheel in handen en voerde den stand tot 51 op, aleer opnieuw van der Linden erin slaagde, het twee de doelpunt te scoren. Met dezen stand kwam het einde. Zooals gezegd, was het een op goed peil staande wedstrijd, waarin bij de Haarlemmers, vooral keeper van der Meer, uitstekend werk te, terwijl middenvoor Groenewoud en Huis man een bepaald teleurstellenden wedstrijd speelden. Aan Bossche zijde blonken de halfs Coolen en v. Deursen, alsook middenvoor de Hooge uit. Het besluit van Duitschland niet deel te ne men aan de Olympische winterspelen te St. Moritz, omdat er geen skiwedstrijden op bet programma voorkomen, schijnt de situatie met betrekking tot de organisatie der spelen ver scherpt te hebben. Italië heeft geruimen tijd geleden reeds zijn standpunt, dat, naar men weet, hetzelfde is als dat van Duitschland, bekend gemaakt. Winter spelen zonder skiwedstrijden zijn reeds moei lijk te organiseeren en indien een tweetal be langrijke sportlanden het besluit neemt niet deel te nemen, wordt de situatie précair. De president van het Internationaal Olympisch Comité, graaf de Baillet Latour, moet thans aan het Zwitsersch Olympisch Comité hebben medegedeeld, de organisa tie van de winterspelen 1940 aan St. Mo ritz te onttrekken, indien het programma geen spring- en slalomdemonstraties bevat. Het schijnt zeer moeilijk te zijn voor Zwit serland een andere houding aan te nemen, om dat de skibond van dat land aan de Scandina vische landen beloofd heeft, de skisport niet op het programma der spelen te doen figureeren. Zaterdagavond heeft het bestuur van het Zwitsersch Olympisch Comité vergaderd, doch men schijnt niet tot een besluit te zijn gekomen. De volgende week wordt er een algemeene ver gadering van het Z. O. C., waar de kwestie op nieuw onder het oog zal worden gezien, gehou den. 20.000 toeschouwers woonden den landenwed- strijd BelgiëZwitserland te Luik bij, welke ontmoeting met dezelfde cijfers door de Zwit sers werd gewonnen, als waarmede zij de vorige week over Nederland zegevierden, de rust ging in met een 11 gelijken stand. De wedstrijd werd fair en in een hoog tempo gespeeld. De verdedigingen waren aan beide kanten zeer goed en Zwitserland heeft kunnen winnen, doordat zijn voorhoede iets beter was dan die der Belgen. Trelio Abegglen scoorde kort na den aanvang het eerste doelpunt. Tien minuten voor de rust maakte Voorhoof uit een hoekschop den gelijk maker. Een kwartier na de rust schoot Amado na een doelworsteling onhoudbaar in. Dit is de eerste maal, dat Zwitserland van België op eigen terrein won. De laatste competitie-wedstrijd begon voor EMM met een klein overwicht, dat zich voor loopig nog niet in doelpunten uitte, al waren er enkele fraaie kans. WZ komt dan wat meer opzetten, coch als bij een EMM-aanval de kee per van de gastheeren uitgeloopen is en de back den bal recht op Hom afzendt, kopt deze zonder aarzelen fraai in (I0). WZ trekt direct daarop opnieuw ten aanval. De EMM- verdediging is evenwel paraat en speelt een bal naar voren. Mosterdman dirigeert hem verder naar van Booyen, die inschiet (20). Niet veel later heeft Mosterdman dan het ongelukje in eigen doel te schieten, als uit een ingooi voor WZ EMM met den bal geen raad weet en hij op de keeper wil terugspelen (21). Het spei blijft nadien wat op en neer gaan, doch voor de rust aanbreekt weet WZ den stand gelijk te maken (22). In de tweede speelhelft heeft WZ ongetwij feld het betere spel en bij EMM doet zich ver zwakking door een drietal invallers gevoelen. De score wordt door den rechtsbinnen van WZ 23 en tegen het einde door een misverstand in de achterhoede der gastheeren 24. Dezen achterstand kan EMM niet meer inloopen, al weet het nog een tegenpunt te scoren uit een strafschop in het doelgebied (34). Met dezen, stand komt het einde. Het spel gaat gelijk op, waarbij de aanvals- linie van Wilskracht productief werkt. Wanneer v. d. Berg na 10 minuten spelen onverwacht» een kam krijgt, weet hij deze te benutten. Nea weet zich nu een weinig los te werken en de voorhoede trekt, goed gesteund door spil de Kuiper, ten aanval. Een drietal corners worden ondernomen, doch keeper de Kruijf vindt men steeds op zijn post. Wanneer dan na 20 minu ten spelen de bal opnieuw door linksbuiten Wijfjes wordt opgebracht, is een schitterende kopbal van Lubbe hem te machtig (11). Wanneer even voor het verstrijken van de eerste helft v. d. Kaaij den bal goed aangeeft, blijkt een deel der Wilskrachtvoorhoede buiten spel te staan. Voor dat echter de scheidsrechter de rust aankondigt weet middenvoor Letschert weer te scoren. Na de thee blijven de Amsterdammers het offensief behouden, doch het spel verslapt van beide kanten. Hoewel Neuteboom zich goed in het doel weert, kan hij niet verhinderen dat de blauw-zwarten den stand weten op te voeren tot 51; de Wilskracht-middenvoor Letschert neemt hiervan 2 punten voor zijn rekening, ter wijl de linksbinnen no. 5 scoort.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 13