Wat doen wij met de vischhal? DE MIDZA-PREMIE-U1TKEERING i p&nUac Klopveegzuigers Haarlem, 17 Mei VELE MOGELIJKHEDEN VRIJDAGMIDDAG 12 UUR GEERT HOOGEVEEN FIJNPROEVERS WOENSDAG 17 MEI 1939 ^er oplossing van verkeersmoei lijkheden ware het plan, om de hal tot „Busstation" om te bouwen, het beste Terras op het dak Vischmarkt werd in 1936 opgeheven Café of antiquiteitenhal Uitmonding parkeerplaats N.Z.H.T.M. De driemaandelijksche conferentie Postagentschap in Haarlem-Noord Interessante mededeelingen van directeur HOFJE VAN LOO 450 JAAR TRAM CONTRA AUTO Winkels tot 10 uur open St S heeft deze week, in verband met Hemelvaartsdag, één dag later plaats Nu worden de Midza-bonnen ingewacht tot de bekende Midza-bussen Misselijke streek berecht Kellner belde 's nachts menschen op en zond ze naar de kazerne Herwonnen Levens kracht Een en ander over de collecte op 3 Juni NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING Afd. Haarlem en Omstreken PROGRAMMA RADIO CENTRALE Uitvaart en begrafenis F. de la Chambre AGENDA HET BEROEMDE ZEEBANKET De „nieuwe" is er weer! Chauffeur met fantasie Bioscopen 18 Mei Bioscopen 19 Mei Bioscopen Apotheekdiensten Mr. Comelisstraal 54 - Telef. 16270 EET U DAN ASPERGES MET: Origineele Westfaal- sche RAUWE HAM dat is een VERFIJND gerecht! CP. HOUT5TR. 89 NOORDERBAD - ZANDVOORT STAD In het centrum van onze stad staat de ^chhal, of beter de voormalige vischhal, tonteloos. Op de Groote Markt, tegen de Noordzijde van den Oude Bavo gebouwd, staat er al bijna twee-en-een-half jaar tonder eenig doel. Dat is niet alleen een &r°ote nuttigheidsderving, het kan boven dien worden uitgelegd als een slecht teeken v°or een nog steeds groeiende stad, waar toch zeker de grond in het centrum ten v°Ue benut dient te worden. Stilstand im- "ters beteekent achteruitgang, althans hier, *sar het in andere gevallen dikwijls zeer to waardeeren motief: conserveeren van ^óhieidkundig stadsschoon, in geenen deele opgaat. Q^getwijfeld heeft de vischhal eenige histo- j.jhe waarde, wij zouden haast zeggen fol- 0rische waarde. Maar evenmin als de paar den- ?»ze en koeienmarkten, die eertijds binnen f"26 stadsmuren werden gehouden, heeft zij in ar huidigen vorm nog eenigen zin. Oat is ook de meening geweest van de ^stuurderen onzer stad. die in den loop Vah 1936 aan de betrokken pachters en an dere belanghebbenden mededeelden, dat in torband met ae reorganisatie van de Groo- to Markt de vischmarkt moest worden op alieven en wel met ingang van December 1936. Welnu, dat is prompt gebeurd. Ook de re- °rganisatie van de Groote Markt is thans ton feit geworden. Maar de vischhal bleef stoan waar zij stond en daar staat zij nu ll0S, nutteloos 5^°vertuigd van de waarheid in het gezegde: tyj. toekomst wordt opgebouwd op het verleden, W wid ^er> voor ve*e m°6elijhheden tot Ij benutten van de hal te bespreken, eerst 3f geschiedenis verhalen. W°°r 1600 werd de vischmarkt gehouden aan Spaarne bij de Melkbrug, toen meer in v^toenstemming met wat zich in haar omge- afspeelde Vischbrug geheeten. In 1603 (j,to de markt verdeeld in een riviervfsch- lje rkt en in een zeevischmarkt en werden telcl® verplaatst tegen de muren van ae Groo- Kerk. De zoetwatervisschen werden aan de j^.'dzijde verhandeld men denke aan de jjj v'ervischmarkt en het zeebanket kreeg een ritsje aan de Noordzijde van de kerk. d at laatste niet bepaald tot verheugenis van kerkgangers. De vischbanken versperden Ijjk den weg en belemmerden bovendien het kj2lcht op andere kerkgangers al staat deze ^acht niet in de annalen Vermeld, zij zal 0 ar van kracht zijn geweest. Bovendien kon- U z'j in vele gevallen met hun equipages niet <!e Voor de kerkdeur komen. En tenslotte zal vischlucht ook niet te allen tijde geprezen vischmarkt maakte overigens het gezicht A de Groote Markt er niet ordelijker op. En togr beide markten onoverdekt waren en het Indertijd reeds dikwijls placht te regenen in was het markten op vele dagen vrij- onmogelijk. 'ft i die klachten hadden tot gevolg, dat men tna jare 1769 besloot de zeevischmarkt nog- tohiT verPlaatsen. Ditmaal naar het „Die- - kerkhof" tegen den Noorderkerkmuur pp En misschien blijft de toestand nog wel eenige jaren zoo als hij thans is: hoogst on bevredigend. Daarom is er voor een handig zakenman gesteld natuurlijk de mogelijkheid, dat hij de hal van het stadsbestuur zou kun nen koopen of pachten wel eenig per spectief in dit gebouw in het midden van de stad, op een punt waar iederen dag tienduizenden langs komen. Hij zou bijvoorbeeld op het dak van de hal een terras kunnen maken, al of niet beschut tegen regen, dat zeker in de zomermaanden grooten aftrek zou vinden. Indien wij het wel hebben zijn momenteel slechts twee terrassen op de Groote Markt, die op zonnige dagen voortdurend tot de laatste plaats toe bezet zijn. Bij feestelijke gebeurtenissen, zooals aubades, muziekuitvoeringen, optochten, zooals een oud- Hollandsche kermis, die in September zal ver rijzen, zou zulk een terras zelfs een goud mijntje zijn. Tot nu toe hebben alleen straat jongens op dergelijke dagen clandestien van het uitzicht genoten. De hal zelf zou hij kunnen inrichten tot een populair restaurant, een cafetaria of een auto matiek. Er is, vooral voor een automatiek, ruimte genoeg. Een andere mogelijkheid is een verbouwing tot antiquiteitenhal. Een mooiere plaats daar voor aan den voet van onze eeuwenouden Bavoj tegenover het stadhuis, en de hoofdwacht en op een paar passen afstand van de vleeschhal en tenslotte op een voor vreemdelingen direct in het oog loopende plaats moet toch moeilijk denkbaar zijn. Is de vischhal, modem ingericht, ook niet een uitstekende zetel voor Haarlems Bloei: het inlichtingenbureau, waarover de stichting thans aan het Stationsplein beschikt, is niet al te ruim. Er zijn uit den aard der zaak nog vele andere mogelijkheden. Doch een er van is uit den booze: de mogelijkheid, dat de toestand zooals die thans is. bestendigd zou blijven. "Ol-Jrl Stq die aan de kerk toebehoorde. Het be- •j jai ,iKcbhal gevestigd tot op den dag van van- to van de Groote Kerk ontving dan ook 1 jaar als huur een toelage. Daar bleef de aS, zij het dan dat zij de laatste jaren niet ^er als zoodanig wordt gebruikt. Zelfs ner voor wordt gebruikt. dot ondanks het feit, dat het gebouw bfp^t ligging toch zoovele mogelijkheden ®«rst had men het plan de hal om te bou- 4. tot een soort van doorrit voor parkeerende Dinsdagmiddag had ten hoofdkantore van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maatschappij N.V. de driemaandelijksche bespreking tusschen de directie en de personeelsorganisaties plaats. Nadat de directeur eenige inlichtingen omtrent de iets gunstiger uitkomsten van het bedrijf over 't jaar 1938 had verstrekt, werd aangevan gen met de besprekingen van de verschillende agenda-onderwerpen. Het eerst kwam ter sprake.de jaarlijksche verlofregeling van het rijdend personeel, dat in verband met druk vervor, in het bijzondr ge durende het eigenlijke zomerseizoen, zijn ver lofdagen niet geheel naar eigen keuze kan ge nieten. De ontworpen verlofregeling werd, na het aanbrengen van eenige wijzigingen, een ver betering geacht. Als die wijzigingen voor den dienst geen bezwaar blijken op te leveren, zal de gewijzigde verlofregeling worden ingevoerd. Het plaatsen van onderhoudslieden in een hoogere loongroep kon de directeur niet toe staan, omdat daarvoor geen gegronde termen aanwezig zijn; zooals reeds eerder toegezegd, kunnen de betrokkenen op een herplaatsing in een hoogere functie rekenen, indien en zoodra den aard van hun arbeid zoodanige wijziging heeft ondergaan, dat een herplaatsing gemoti veerd is te achten. De jaarlijksche toelage, welke de Maatschap pij na het slagen voor een bepaald door de directie aangewezen technisch examen toekent en welke in verband met de plaats gehad heb bende loonsverlagingen indertijd is verminderd, werd op de oorspronkelijke grootte terug gebracht. De directeur verklaarde geen gegronde aan leiding aanwezig, om de wegwerkers, dienst doende op materieeltreinen en dergelijke van den weg- en bovenleidingsdienst, aan te stellen tot reserve-wagenvoerders, welke laatstgenoemde functie beperkt moet blijven tot degenen, die invallen voor 't rijden van tramtreinen van den exploitatiedienst. Toegestaan werd, dat de vergoeding wegens de zoogenaamde thuisblijfdiensten voor den voorwerker, evenals voor den ploegbaas en den wegwerker, bepaald zal worden naar den maat staf van het desbetreffende loon. Ten slotte werden alsnog eenige onderwerpen van meer of minder belangrijken of individu- eelen aard besproken. Moet er in het rayon tusschen Jan Gijzen- vaart en Spaarndam een hulppostkantoor ko men? Deze vraag, gisterenavond in overweging genomen door de Kamer van Koophandel, leg den wij hedenmorgen voor aan den directeur van het Postkantoor te Haarlem. De heer van den Burg deelde in zijn pleidooi tot het vervangen van het postagentschap door een hulppostkantoor, mede, dat er in deze wijk niet minder dan 2615 woningen staan met meer dan 10.000 inwoners, waarvan de helft boven de vijf en twintig jaar. Desondanks, zoo zeide ons de directeur, worden door dit agentschap op drie of vier andere agentschappen na de minste hande lingen per jaar verricht. In het afgeloopen jaar waren het er rond 30.000, dat is onge veer 100 per dag. In andere stadsdeelen is dit getal soms tweemaal zoo groot en dik wijls zelfs nog meer. Het verkeer is dus zoodanig, dat hier het plaatsen van een bijkantoor zeker niet ge wettigd is. Een andere vraag is, of het bij verdere uitbreiding van dit stadsdeel niet mogelijk zou zijn een tweede agentschap te vestigen. Thans is dit nog niet doenlijk, daar een splitsing de rendabiliteit voor de agenthou ders teveel zou verminderen. Haarlem-Noord is overigens niet het minst bedeeld met postagentschappen. Er zijn er welgeteld zes. Op 25 Mei zal het Hofje van Loo aan de Barrevoetestraat 450 jaar bestaan. Wij hopen over de geschiedenis daarvan dezer dagen een en ander mede te deelen. Gistermiddag om half vier is een truck met oplegger op het Plein ter hoogte van de Dreef tegen een z.g. Leidsche tram aangere den, die naar Haarlem reed. De bestuurder van den truck, een 23-jarige chauffeur uit Santpoort, die van den Wagenweg kwam, meende, dat een auto, komende van het Plein, hem geen voorrang zou verleenen. Daarom remde hij. Doch de personenauto stopte wel en toen reed de Santpoortsche chauffeur weer door. Door al deze voorzichtigheid had hij echter niet gelet op de tram, en hoewel hij nog naar rechts uithaalde, bleek een botsing onvermijdelijk. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Bij onderzoek bleek, dat de rem men van den truck verre van deugdelijk waren. De handrem stond buiten werking en met de vöetrem was er bij een snelheid van 26 K.M. negentien meter noodig om tot staan te ko men. Het gevaarte is dan ook naar een garage gebracht en tegen den bestuurder is proces verbaal opgemaakt. Daar morgen, Hemelvaartsdag, de winkels ge sloten zijn, kan men vanavond tot tien uur blijven winkelen. s op de Groote Markt. Men kent de hui- situatie. Het rijden van de veilige par aats voor de Vleeschhal naar het asfalt- van de Markt dient thans steeds met de °°tste voorzichtigheid te geschieden. Men l de trambaan over, het trottoir en dan v daartoe verbouwde vischhal ware zeker veel Ver. teen terecht in den immer dichten stroom auto's en rijwielen, die van de Groote Hout- aat naar de Jansstraat gaat. Een uitrit door t^eu andere mogelijkheid om de hal te benut- bp-,as haar om te bouwen tot overdekte auto- ualte. Vrijwel alle lijnen van de N.Z.H. en V(v tockway stoppen thans op de Groote Merkt betr de Vischhal. En ook deze standplaats op ivj drukste plein van onze stad veroorzaakt «ens verkeersopstoppingen, die beter ach- bjj ge konden blijven en dat zouden blijven (je totvoering van dit plan. Niet alleen moeten Ossen dikwijls vlak voor elkaar naar rechts Slaken rnet alle gevaar voor het achter Je komend verkeer bovendien nemen de bil to wagens op het wel breede maar zooals boegen in onze binnenstad niet zeer ruime Vrij veel plaats in. V>°e Net echter mogelijk zou zijn de bussen kf,(!r de vischhal te voeren zonder dat de par- Maats er gedeeltelijk bij zou inschieten is Probleem, dat niet zoo eenvoudig opgelost zou de gemeente er toch toe drijven om ^toooie plannen, waarbij een gemeentebelang '°eid is. nog steeds niet te doen uitvoeren? borden Ifl De voormalige vischhal In de bronsgieterij van de fa. Binder ie Haarlem is heden een bronzen Reliëf gereed gekomen, voorstellende Prinses Beatrix met duif en bestemd voor de vestibule van den Salon Eerste Klasse van de Mij. „Zeeland"Het Reliëf is vervaardigd door de beeldhouwster mej. F. Carbasius uit Den Haag Een 37-jarige kellner uit Haarlem had in den nacht van 12 April in de omgeving van de Zomervaart des nachts om een uur verschil lende menschen uit hun bed gebeld. Men zal zich herinneren, dat in die dagen tallooze oproepingen voor militairen verzonden werden, dikwijls op korten termijn. De kellner nu dacht grappig te zijn door den menschen wijs te ma ken, dat zij zich den volgenden morgen om tien uur bij de Kazerne aan den Koudenhorn moesten melden. Begrijpelijk veroorzaakte deze mededeeling, die onvoorwaardelijk geloofd werd men herinnert zich de spannende da gen veel beroering in de betrokken gezin nen. In totaal zijn tien mannen voor niets naar den Koudenhorn gegaan. Twee van hen moesten hedenmorgen voor den kantonrechter hun verklaringen over het gebeurde afleggen. De Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie, mr. Donker, kon nauwelijks woorden vin den om uitdrukking te geven aan de minach ting, die hij voor dezen man koesterde. Hij qualificeerde verdachte als een laag individu, die een misselijke streek uithaalde en eischte twee geldboeten van f 15.ieder te vervangen door 20 dagen hechtenis. De man, die conform veroordeeld werd, verklaarde in dronkenschap gehandeld te hebben. Het plaatselijk comité van Herwonnen Le venskracht hield gisterenavond in gebouw St. Bavo een goed geslaagde comité-vergadering. De voorzitter, de heer B. Reijnders, deelde mede, dat de zevende loterij een ander cachet zal hebben: er zullen geldprijzen beschikbaar gesteld worden in den geest van de Paasch- loterij van de Actie voor God. Spr. leidde dan den bloempjesdag op Zaterdag 3 Juni in. Ten einde de drukke punten van de stad ook op de drukke uren te kunnen bezetten, zullen veel jongens en meisjes noodig zijn. De medewerking is gevraagd van de hoofden van Katholieke scholen, met het verzoek de collec- tantjes des morgens vrij te geven. Met hulp van rector Van Son zullen ook de jeugdvereenigin- gen hun aandeel in dezen bloempjesdag hebben. En toch zijn er nog medewerkers en mede werksters noodig. Jammer is het, dat B. en W. geen toestemming hebben gegeven voor een muzikale wandeling. Langs allerlei andere we gen zal echter getracht worden, om zooveel mo gelijk propaganda te maken. Het is de eerste bloempjesdag op een dag in de week en vol vertrouwen ziet het bestuur het resultaat te- gerrioet. Het motto blijft voorloopig: Dames en heeren gevraagd en jongelui boven 14 jaar! Deze vereeniging houdt op Donderdag 18 Mei (Hemelvaartsdag) een wandeling door de A. W.- duinen o. 1. v. de heeren G. Gerbranda en G. A, van Schaik. Op Zondag 21 Mei gaat de vereeniging een bezoek brengen aan Artic en Aquarium. De heer A. F. J. Portielje zal de deelnemers in den tuin rondleiden. Op Zondag 4 Juni is er een excursie naar het Naardermeer. Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II. Programma 3: Keulen van 8.tot 8.20, Radio PTT Nord van 8.20 tot 8.50, Parijs Radio van 8.50 tot 10.10, Ned. Brussel van 10.20 tot H00, Parijs Radio van pl.m. 11.tot 11.50, Fr. Brus sel van 11.50 tot 12.50, Ned. Brussel van 12.50 tot 2.20, Fr. Brussel van 2.20 tot 2.35, Ned, Brus sel van 2.35 tot 4.20, Keulen van 4.20 tot 5.05 Ned. Brussel van 5.05 tot 6.05, Radio PTT Ncrd van 6.05 tot 6.10, London Regional van 6.20 tot 7.20, Ned. Brussel van 7.20 tot 7.50. Keulen van 7.50 tot 8.20, Fr. Brussel van 8.20 tot 8.50, Straatsburg van 8.50 tot 9-50, Parijs Radio van 9.50 tot 11.05, Keulen van 11.05 tot 12.00. Programma 4: Ned. Brussel van 8.00 tot 10.05 Radio PTT Nord van 10.05 tot 10.35, London Regional van 10.35 tot 12.50, Droitwich van 12.50 tot 2.20, London Regional van 2,20 tot 3.35, Droitwich van 3.35 tot 5.05, London Regio nal van 5.05 tot 5.20, Droitwich van 5.20 tot 6.35, Fr. Brussel van pl.m. 6.35 tot 700, Droitwich van pl.m. 7.00 tot 8.00, London Regional van 8.00 tot 8.35, Droitwich van 8.35 tot 9.40. Lon don Regional van pl.m. 9.40 tot 10.20, Droitwich van 10.20 tot 12.00. Programma 5: 8.30 v.m. tot 12 uur n.m. Di versen. Slachtoffer van drama te Haarlem onder groote belangstelling teraardebesteld Op een kerkhof vol lentegerucht van wind en bloesemende heesters, met vogelzang hoog in het frissche groen der boomen, alles ade mend de kracht en de blijheid van kernjong leven, is vanmorgen het stoffelijk overschot van den heer F. P. J. A. de la Chambre, den 25-jarigen verzekeringsagent, die te Haar lem onder zoo tragische omstandigheden den dood moest vinden, aan de aarde toever trouwd. En zeer, zéér velen hebben hem ver gezeld op zijn laatsten gang, vol deernis met het lot van een jeugdig gezin, met een moeder, op het kraambed bij haar nu reeds vaderloozen eerstgeborene; een jong geluk, verwoest terwijl het nauwelijks was ontlo ken. In de parochiekerk van oen H. Vincentius a Paulo in Amsterdam-West werden hedenmor gen de uitvaartdiensten gehouden, waarvan da gezongen Requiemmis werd opgedragen door Kapelaan j. Doeswijk. Het kerkgeoouw was vol gestroomd met parochianen, buurtgenooten en vrienden, menschen die den jongen de la Chambre neoben gekend en diep bewogen zijn door het groote verdriet, dat over deze tiinké, voorbeel dige iamilie is gekomen. Ook bij het uitdragen van de verzegelde kist met het stoffelijk over schot stonden zeer velen bij de kerk. Omstreeks half elf kwam het stolielijk over schot op het R. K. Kerkhof Buitenveldert aan. nier wachtte een groot aantal belangstellenden. In de kapel verrichtte kapelaan L. J. Beugels uijk van ouitenveiueri ue absoute, waarna zien ue droeve stoet iormeerde: de vaoer, de broers, veroere lammeleoen, die den oudste van het groote gezin, waarin de vreugde om het vader schap van den broer zoo plotseling en zoo wreeu in de diepste rouw verkeerde, naar zijn laatste rustplaats brachten. Bij hen sioot zich aan de lange rij van vrienden, bekenden, buurt genooten, collega's, terwijl de directie van de v'erzekerings-Mij. „Noord-Braband", waarbij de overledene werkzaam was geweest, vertegen woordigd werd door de heer M- van Zeist. Bij het familiegraf bad, na de beaardings- plechtigheid, een oom van den overledene met de aanwezigen vijf Onze Vaders en vijf Weesge groeten voor zijn zielerust en dankte allen, die in de voor de familie zoo bitterzware uren van hun medeleven blijk hadden willen geven. Allen, die bij het geopend graf afscheid namen hadden doel aan de uitvoering van deze tragi sche plechtigheid, waarbij slechts de troost der Kerk, het geloof en het gebed, konden schen ken, wat met geen woord te winnen viel. Gebouw St, Bavo: Proza, 8 uur; Dames St. Caecilia, 8 uur; Ledenverg. Trampersoneel 8 uur; Krantenbezorgers, 8 uur; Best. Politie, 10 uur. Stadsschouwburg: „Eén dag dame" (voor Groote Gezinnen), 8.15 uur. Kunst zaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht: Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Stadskweektuin, Kleverlaan: Opengesteld van 10.3012 uur; 34.30 uur; 6.308 uur. Gebouw S. F. L., Zoetestraat Feestavond donateurs, 8.15 uur. Naar wij vernemen is heden te Vlaardingen de nieuwe haring weer aangevoerd. Tegen den Haarlemschen chauffeur, die door zich als belastingambtenaar uit te geven ver scheidene winkeliers had opgelicht, was twee weken geleden twee jaar gevangenisstraf ge- eischt. Uitspraak: 2 jaar met aftrek van voorarrest. Rembrandt: „Kunstzijde" (boven 14 jaar) 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „De bierbaron" en „Snelheidsdui vels" (boven 18 jaar), 2 en 8.15 uur. Luxor: „Jongensstad" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Joshiwara" (volwassenen) 2.30, 7 en 9.15 uur. Stoviac„De Kribbebijter" (alle leeftijden), 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Stadsschouwburg: „Hij, zij en Hottentot", door „Ludamus", 8.15. Prinsen Bolwerk: Concours ,Arti et Reli- gioni". Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Stadskweektuin Kleverlaan: Opengesteld van 10.3012 uur; 34.30 uur; 6.308 uur. Rembrandt: De twee Zusters Kleh, 2 uur, 4.30 uur, 7 uur. Cinema-Palace: Met witte vanen en De tuin der vreugde, 2.00, 5.00, 8.15. Luxor: Jongensstad, 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals; Joshiwara, 2 uur, 4.30 uur, 7 uur, 9.15 uur. Moviac: Kribbebijter; 2.30 uur, 4.30 uur, 7.15 uur, 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: H. G. K„ 8 uur; RK. Bevolkingsbureau, 8 uur; Schaakclub, 8 uur; W. Mattheus, 7.30 uur; Ledenverg. Spoorwegpers., 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht: Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Stadskweektuin Kleverlaan: Opengesteld van 10.30—12 uur; 34.30 uur; 6.308 uur. Brinkmann, Gr. Markt: Receptie C. ten Boom, 3.305 uur. Rembrandt: De twee Zusters Kleh, 2.30 uur, 7 uur, 8.15 uur. Cinema-Palace: Met witte vanen en De tuin der vreugde, 2 uur en 8.15 uur. Luxor; Jongensstad 230 uur, 7 uur en 9.15 uur. Frans Hals: Getuigen spreken, 2.30 uur, 7 uur en 9.15 uur. De avonddiensten der apotheken zullen vanaf Woensdag tot en met Vrijdag worden waargenomen door: Duym en Keur, Keizerstraat 6, tel. 10378. Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043. Marnix-apotheek, Marnixstraat 65, tel. 23525. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemen - daalscheweg 341; Apotheek Aardenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, telef. 28197. De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Een wagen van ras en karakter Alléén: Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale HAGEMAN GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 HAARLEM m. «OS07 - «MM HEMELVAARTSDAG en ZONDAG 21 MEI MIDDAG DANSEN en AVOND met het vanouds zoo populaire dans- en showorkest WILL HILDERING'S GOLD- STARS. Busverbinding naar Haarlem tot 's nachts 12 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5