i Een oud stukje Haarlem viert een groot feest smSI ■wil jpfliijiil 'mtiüüüf Haarlem, 20 Mei Minister de Wilde afgetreden J. P. VAN VELSEN STOFZUIGERS WIELRIJDERS HET HOFJE VAN L00 450 JAAR m hilLegom NEDERLANDSCHE HANDELMAATSCHAPPIJ,N.v. ZATERDAG 20 MEI 1939 i§§l De vermakelijkheids belasting Vrijstelling voor godsdienstige voordrachten gevraagd Werk aan den winkel Openbare werken op de raadsagenda HAARLEMS POSTAAL MANNENKOOR KERKCONCERT DOOR DE CHRIST. ORATORIUM VER. Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal" „HARMONIE CRESCENDO" Kennel-Kleist COMITÉ VAN KATH. ACTIE Wij openen accreditieven en leveren credietbrieven betaalbaar in alle belangrijke Europeesche plaatsen N.V. Haarlemsche Brandverz. Mij. van 1846 Zomeravond-wedstrij den wÊmm.tmiMm ElyfeÊ! Niet alleen het hofje zelf, ook zijn bewoners konden op een hoogen leeftijd bogen Eeuwen gingen voorbij WIELRIJDSTER IN BOTSING MET AUTO UIT DEN OMTREK SANTPOORT AGENDA Bioscopen 21 Mei Bioscopen 22 Mei Bioscopen Apotheekdiensten NOORDERBAD - ZANDVOORT DANSENen AVOND MAKELAARSKANTOOR Kleverlaan 174 Haarlem Telef. 12840 De Stofzuiger Centrale Hageman Ged. Oude Gracht 52 - Telef. 12762 „ALBA" - Gr. Houtstr. 158 De heer C. ten Boom, een hekend Haarlemmer, vierde Vrijdag zijn 80sten verjaardagter gelegenheid waarvan hij tot ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemd werd. Burgemeester dr. J. E. baron de Vos van Steenvrijk, speldt den jubilaris het onderscheiding steeken op den borst STAD Door de St. Jozef Gezellenvereeniging zijn onlangs een drietal Passiespelen gegeven, waar- Voor om het zuivere godsdienstig en cultureel karakter aan B. en W.. ontheffing is gevraagd Van de belasting op vermakelijkheden. Het antwoord luidde, dat de verordening het Verleenen der gevraagde vrijstelling niet toe- •aat. De heer J. Castricum, lid van den raad, heeft thans een motie ingediend, waarin hij Verzoekt voordrachten op zuiver godsdienstigen Brondslag met of zonder toelichting, op grond Van billijkheid, vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting te verleenen. Op de agenda voor de vergadering van den Raad op Woensdag 24 Mei, des middags twee hur, komen o.a. de volgende punten voor; Bouw van een brug over de Jan Gijzenvaart; aanleg van een verbindingsweg tusschen Zo- 'hervaart en Nieuwe Weg; bouw van een hleedhuis op het sportterrein aan de mr. J. Oerritszlaan en verbetering van het speelter- fein aan den Vergierdeweg; aanleg van een speelterrein ten Noorden van den Orionweg. Verder staat op de agenda: deelneming in aen te vormen waarborgfonds voor de Sport week. 1939 en het verleenen van bijdragen uit het fonds voor kunsten en wetenschappen. Bovenstaand koor nam op Hemelvaartsdag heel aan het zangconcours te Zutphen, uitge schreven door het Chr. Gem. Koor ,J3oli Dec Gloria". Het koor kwam uit in de eere-afdee- hhg mannenkoor en behaalde hierin een eersten Prijs met 339 punten. Tevens werd beslag ge- 'egd op een extra prijs, zijnde een zilveren me daille, uitgeloofd door den Commissaris van de koningin in de provincie Gelderland voor het hoor, dat in de afdeeling mannenkoren het hoogst aantal punten wist te bemachtigen. Dp 30 Juni a.s. geeft de Christ. Oratorium Ver. te Haarlem een kerkconcert in de Groote 0f St. Bavokerk aan de Groote Markt. Door het koor der C.O.V., onder leiding van haar dirigent den heer George Robert, zullen horken van J. P. Sweelinck, Alph. Diepenbrock Bach worden uitgevoerd. Als solist heeft voor dit kerkconcert zijn mede werking toegezegd een der vermaardste Enge1- ^he organisten van onzen tijd, de heer G. D. "Unningham, die vooral door zijn radio-concer- voor de B.B.C. voor vele radio-luisteraais Been onbekende is. De medewerking aan het concert der C.O.V ^1 tevens het eerste optreden van dezen kun stenaar in ons land zijn. aan het andere einde der stad op een zeer goed gelegen pand aan den Slaperdijk. Veel moest er aan verbouwd worden, doch kosten noch moeiten werden gespaard, zoodat het niet kon uitblijven of er moest wel een model-kennel ontstaan, die aan alle eischen zou voldoen. Er is een flink aantal hokken, ruim en zinde lijk, elk voorzien van verwarming en aparte slaapbrik. Dat de kennel op alle onvoorziene omstandig heden voorbereid is, blijkt wel uit de installatie voor electrisch dooden van dieren. Het zal den heer Kleist in zijn nieuwe kennel niet moeilijk vallen zijn goede reputatie hoog te houden. Zaterdag 20 Mei: Spaame, Instuif leidsters. Zondag 21 Mei: Spaarne, 3 uur Graalkoor. Maandag 22 Mei: Spaarne, kwart over 8 El- cerlyc. Woensdag 24 Mei: Spaarne, kwart over 8 uur slotavond voor den oriëntatiecursus, waarbr ook de leidsters welkom zijn. Donderdag 25 Mei: kwart over 8 Graalkoor, Op Hemelvaartsdag jj. werd door de Harmoni» Ct"escendo, directeur H. W. Hofmeester, op het c°hcours te Zaltbommel 'n schitterende eerste hrijs gewonnen in de superieure eere-afdeeling hiet 352 punten. Des avonds werd aan den eerewedstrijd deelge nomen doch de uitslag hiervan wordt op den Weeden Pinksterdag bekend gemaakt. jNo afloop van het concours werd de heer hofmeester door de juryleden hartelijk geluk BeWenscht met het behaalde succes. De reis werd gemaakt met autobussen door h«t Gooi en de Betuwe en het is vermeldens ^aardig, dat de Harmoni.e Crescendo te Doorn Postale mannenkoor uit Haarlem ontmoette. .Hoevelen zullen zich de Kennel-Kleist aan de houtvaart niet kunnen herinneren. Deze kennel van de Houtvaart verdwenen. voor den enormen huizenbouw moest ook ehnel-Kleist wijken. Gelukkig echter wist de oeer Kleist beslag te leggen ook al was het Centraal R. K. Pensionbureau, Parklaan 59, Haarlem. Inlichtingen dagelijks. ZONDAG 11 uur v.m.: Jaarvergadering Ned. Reisver. voor Katholieken in Grand Hotel Gooi land te Hilversum. 8 uur: Feestelijke bijeenkomst Reisver. in Grand Hotel Gooiland te Hilversum. MAANDAG: 5.30—7 uur: Repetitie Turnclub „Leonidas" voor meisjes van 6-^3 jaar in de Jongensschool, Timorstraat 17, H?N. 78.15 uur: Repetitie Turnclub „Leonidas" voor meisjes van 1316 jaar, in de Jongens school, Timorstraat 17, H.-N. 8.3010.15 uur: Repetitie Turnclub „Leoni das" voor dames, in de Jongensschool, Timor straat 17, H.-N. DINSDAG: 10.30—12 uur: spreekuur van de R.K. Reclasseerings-vereeniging in het bureau der vereeniging, Bakenessergracht 26 zwart. 2.30 uur: Bestuursvergadering van de St. Marthavereeniging in het Tehuis Koninginne weg 8bis. 5 uur: Gymnastiekrepetitie „Hercules Win- fned" voor meisjes in ae R. K. School aan het Zandvoorterpad, Overveen. 8 uur: Repetitie St. Caecilia in Gebouw St. Bavo. WOENSDAG: 45 uur: repetitie Turnclub „Leonidas" voor meisjes van 69 jaar in het Gymnastieklokaal Eemstraat H.-N. 56 uur: Indoortraining voor junioren R.K. D.V. .Holland" in de St. Aloysiusschool, Zand' voorterpad, Overveen. 56.15 uur: Repetitie Turnclub Leonidas voor meisjes van 913 jaar in het Gymnastiek lokaal, Eemstraat, H.N. 8.15 uur: Clubavond van de R.K. Bridgeclub „Haarlem" bij Brinkmann. DONDERDAG: 10.3012 uur: Spreekuur van de R. K. Reclasseeringsvereeniging in het bureau van de vereeniging, Bakenessergracht 26 zw. 4.15 uur: Repetitie gymnastiek meisjes kleu- terafdeeling der R. K. Sportvereeniging „Her cules Winfreid" in de school aan de Tempeliers straat 1. 5.15 uur: Repetitie gymnastiek meisjesafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Win- fried" in de school aan de Tempeliersstraat 1 7 uur: Repetitie Tafeltennis van de Sport vereeniging „Hercules Winfried" in de R. K. Muloschool aan de Gedempte Oudegracht voor junioren. 7.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Hercules Winfried", afdeeling gymnastiek voor groote meisjes in „De Doelen". 8 uur: Tafeltennis „Hercules Winfried" in de Muloschool aan de Gedempte Oudegracht. 8.15 uur: Repetitie Utile Dulci in het gebouw van Onderling Genoegen, Berkenrodesteeg 1. 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub „Ons Genoegen" in hotel „Suisse", Rijksstraatweg Haarlem-Noord. 8.15 uur: Repetitie Sportvereeniging „Her cules Winfried", afdeeling gymnastiek voor da mes in „De Doelen". 8.15 uur: Clubavond R. K. Bridgeclub ,Domi" in het R- K. Gebouw „Domi" te Overveen. 8.30 uur: Vergadering R. K. Reclasseerings vereeniging in het gebouw Bakenessergracht 26 zwart. 8.30 uur: repetitie Gemengd Tooneel „Thalia" in het Clublokaal Spekstraat 8. Vrjjdag 4.30 uur: Repetitie jongensafdeeling gymnastiek R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in het Gymnastieklokaal Eemstraat. Haarlem-Noord. 6.15 uur: Gymnastiekrepetitie van ce Kleu- terafd R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de R. K. School. Westergracht hoe« Leidschevaart. 7.15 uur. Gymnastiekrepetitie jongensafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Win fried" in de school Westergracht. 7—8.30 uur: Zwem-uur van de R. K. Zwem- Agentschap HAARLEM Groote Houtstraat/Groote Markt Telefoon 13990 (3 lijnen) vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor dames en meisjes. 8 uur: Tafeltennis „Hercules Winfried", in de Muloschool aan de Gedempte Oudegracht. 8 uur: Repetitie Rederijkerskamer Alberdingk Thijm in de Studio, Lange Wijngaardstraat 17. 8.30 uur: Gymnastiek-repetitie heerenafdee- ling R. K. Sportvereeniging „Hercules Winfried" in de school aan de Westergracht. ZATERDAG 4.15 uur: Gymnastiekrepetitie kleuterafd. van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teyler- plein. 5.15 uur: Gymnastiekrepetitie jongensafdee- ling van de Sportvereen. „Hercules Winfried" in de Broedersschool aan het Teylerplein. 6 uur: Oefenuur „Hercules Winfried" voor jongens van 14 tot 17 jaar in de school aan de Westergracht. 6.157 uur: Zwem-uur van de R.K. Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor jongens. 78 uur: Zwem-uur van de R. K- Zwem- vereeniging V.O.Z. in het Sportfondsenbad voor heeren. ZONDAG 21 Mei: 11 uur v.m.: Jaarvergade ring Ned. Reisver. voor Katholieken in Grand Hotel Gooiland te Hilversum. 8 uur: Feestelijke bijeenkomst Reisver. in Grand Hotel Gooiland te Hilversum. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken wordt allen R. K. Vereenigin- gen bij het uitschrijven van vergadering ver zocht vooraf overleg te plegen met het Alge meen Secretariaat, mej. W. van den Singel, Kleverlaan 194, telefoon 23608, en bij vaststel ling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. De in het afgeloopen jaar verkregen uitkom sten stemmen tot voldoening, ofschoon de uiterst hevige concurrentiestrijd onverminderd voort duurde. Daar die concurrentie zich niet slechts richtte op de nieuwe productie, doch ook op reeds vele jaren bestaan hebbende verzekerin gen, was het onvermijdelijk extra kosten te ma ken teneinde tegen dit betreurenswaardige ver schijnsel een zoo krachtig mogelijken afweer te vormen. Het totale premie-inkomen steeg van 2.452.482 in 1937 tot ƒ2.560.258 in 1938. Na aftrek van de premie, aan herverzekeraars afgestaan, bedroeg de premie 1.818.173 tegenover 1.735.126 het jaar te voren. Het schadeverloop was in alle afdeelingen gun stig, ofschoon de schade en nog te betalen schade met onkosten, na aftrek van het aandeel der herverzekeraars, in 1938 690.999 bedroeg tegen ƒ628.500 in 1937. Het koersverlies op effecten en het verlies op hypotheken bedroeg 30.266 in totaal, welk be drag werd afgeboekt op de Reserves voor Beleg gingen, welke thans 333.666 bedragen. De totale winst over 1938 bedroeg, na toevoe ging van de rente der reserven behalve van de premiereserve en de pensioenreserve, en met in begrip van het onverdeelde winstsaldo van het vorige jaar ad 17.457, 408.246. De premiereserven werden verhoogd met 33.219 tot 727.269, zijnde 40 pet. van de ge- heele bruto premie voor eigen rekening. De gezamenlijke reserven stegen van 3.500.543 in 1937 tot 3.614.496. In dit verband zij er nog eens op gewezen, dat de N.V. Haarlemsche Brandverzekering Mij. van 1846 samenwerkt met de N.V. Brandverzekering Mij. „Holland van 1859" te Dordrecht, en met de haar samenwerkende Mij en. In de vacature, ontstaan door het zich niet meer verkiesbaar stellen van den heer G. S. de Clercq als Commissaris, werd besloten voorloopig niet te voorzien. De heer Mr. H. Heuvelink, die aan de beurt van aftreden was, werd als Commissaris her benoemd. Het dividend onzer Maatschappij werd bepaald op 12 pet. (onv.) der storting. De uitslagen van de deze week gehouden wedstrijden luiden: Sierkan 1—Sierkan 2 7—2 H.K.S.V.Spaarnestad A 11 Het programma voor de volgende week is als volgt: 22 Mei: Raad van Arbeid—H.K.S.V.; S-A.C.— Spaarnestad A. 24 Mei: Spaarnestad BSierkan 2. i Een van de vele Haarlemsche hofjes heeft een gedenkwaardigen leeftijd be reikt. Vier-honderd-vijftig jaar geleden, op den 25sten Mei 1489, werd de stichtings- acte van het Hofje van Loo aan de Barre- voetstraat, ook wel St. Elisabeth Gast huishofje, geteekend. Hofjes zijn over het algemeen bejaarde instellingen: zij her inneren ons aan het verleden, waarvan zij momenten zijn. Geenszins echter zijn zij verjaarde instellingen, getuige wel het feit, dat het hofje van Loo, evenals zijn broe ders in andere deelen van onze stad, die ook reeds patriarchale leeftijden bereikt hebben, al de eeuwen van zijn bestaan door steeds tot het laatste huisje bewoond is geweest. Dit hofje is een schilderachtig hofje. Vrien delijke witgepleisterde huisjes met schuine pannendaken, vensters met kleine ruitjes, die geflankeerd worden door blinden, hier en daar wat bloemen en in het midden van het pleintje, waar de aan drie zijden gebouwde huizen op uitkijken, een oude pomp, die alleen nog de intimiteit van het geheel verhoogt. Want het water komt ook in deze huisjes door de kraan. Wij schreven reeds, dat het een schilderach tig hofje was. Welnu, het is ook een veelge- scbilderd hofje. En het werd van alle kanten en onder alle weersgesteldheden gefotografeerd. In de volle zon, die met schaduwen speelde en op grauwe herstmorgens, als de geranium- bakken voor de vensters geen kleuren meer lie ten zien. Zoo heeft dit hoekje eeuwen aan zich voor bij zien trekken en het is oud geworden met zijn steeds wisselende bewoners, die hier hun levensavond doorbrachten. Heel rustig en heel kalm. Er is een weldadige invloed uitgegaan van dit huizenhoekje op al die menschen. De vrouwen, die op het hofje van Loo woonden en wonen, zijn oud geworden. Velen van haar bereikten den leeftijd van negentig jaren en nog hoo- ger soms. Dit hofje moet ondanks zijn hoo gen, hoogen leeftijd levensblijheid hebben, en wel zooveel, dat het er zijn menschen wat van geven kan. Symen Pietersz. van Loo en zijn vrouw Go- delt Willemsdochter, die op 25 Mei 1489 voor de schepenen van de stad Haarlem deze „13 kamers met erven", liggende en staande naast elkaar, opdroegen tot vrij eigendom aan het St. Elisabeth's Gasthuis, hebben goed gedaan. Zij bepaalden, dat de dertien kamers bewoond moesten worden door „derthien arme of sca- mele menschen, 't zij priesteren ofte anderen, die van goet leven zijn." Behalve vrij wonen kregen de bewoners nog eenig geld en turven en de stichters verstrek ten de middelen tot het onderhouden van het Hofje. Tegenwoordig hebben de bewoners tevens vrije geneeskundige hulp, eventueel kostelooze opname in het gasthuis; zij ontvangen iedere week een som gelds en bovendien f 3 schoon- maakgeld en gedurende 12 weken voor 60 cent per week grutterswaren. In den loop der jaren zijn die „preuves" nog wel eens veranderd. Zoo kregen de vrouwtjes vroeger eens per jaar op het schuttersfeest een „vuyle schotel" en een half vat bier. Een vuile schotel beteekende 'n eenvoudigen maaltijd. Een half vat bier beteekende werkelijk een half vat bier. De uitreiking van het bier werd eerder stop gezet dan die van den vuylen schotel. De re den daartoe is in de annalen niet meer te ach terhalen. Oorspronkelijk was het Hofje zoo gebouwd, dat alle huisjes rond den binnentuin stonden. Door de beschikbaarstelling van een bedrag van f 25.000 in de gemeenteraadsvergadering van 11 Maart 1885 ook al weer eenigen tijd te rug dus werden de huisjes, die met den ach terkant naar de Barrevoetstraat stonden, ge sloopt, zoodat thans vrijwel alle bewoners uit zicht hebben op de dingen, die zich afspelen in de Barrevoetstraat. Over de bewoners nog dit: de acte van op richting spreekt over priesteren en scamele menschen niet speciaal vrouwen. Of er ook werkelijk priesters gewoond hebben is niet be kend. De laatste eeuwen zeker niet, er woon den bij menschenheugenis en nog veel langer alleen vrouwen van alle gezindten. In 1663 waren de bezittingen van het Hofje van Loo zoodanig geslonken, dat zich van dien datum het Gasthuis geheel met het financieel beheer belastte. En ook nu nog worden de on derhoudskosten en de preuves grootendeels door het Gasthuis betaald. De verschillende eeuwen hebben aan 't Hofje het een en ander verbouwd. Maar het geheel is stemmig gebleven: een historisch hoekje in het centrum van stad, dat wel even met zijn oude oogen zal moeten knipperen op den 450sten ver jaardag als het door het piepjonge flood light uit zijn dommel gewekt wordt. Zoo plotseling, maar ook zoo feestelijk! Zaterdagmorgen om tien minuten over half negen is op den hoek van den Jansweg en de Nieuwe Gracht een 21-jarige wielrijdster bij het passeeren van een bespannen voertuig in bot sing gekomen met een tegemoetkomenden auto, die zeer langzaam reed. Het meisje kwam te vallen en werd met een hersenschudding en een hoofdwonde, na door den Ongevallen Dienst behandeld te zijn, in het St. Elïsabethgasthuis ter observatie opgenomen. De fiets werd ernstig beschadigd. Het ongeluk was te wijten aan de wielrijdster. Concordia-nieuws Om half drie Zondag Concordia 1Vogelenzang 1 om den Bloembol lenstreekbeker. Om 2 uur Concordia 3DEK 3. Om half één Junioren AJunioren B. Zondagsdienst doktoren Zondag 21 Mei wordt de dienst waargenomen door dr. Versluis, Hoofdstraat 142, telefoon 5121. Varkenspest Bij den heer Kortekaas, Zandlaan 39, deed zich onder de varkens een geval van varkenspest voor. Prijswinnaars Te Alphen a. d. Rijn be haalde de heer Jac. van Leeuwen met Hollan derkonijnen 5 eerste en 3 tweede prijzen, bene vens 2 eere-prijzen en een lauwertak voor den mooisten Hollander. Te Sneek had de heer van Leeuwen één dier ingezonden, dat ook daar een eersten prijs wist te veroveren. St. Jos. Gezellenvereeniging. Agenda 21 tot 27 Mei 1939. Hedenavond, vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Zondag, na de Hoogmis vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. Onder het Lof is de zaal gesloten. Maandag, S uur Maria-Congregatie in Huize St. Joseph. Hierna bestuursvergadering. Oefe ning biljartclub. Donderdag, 8.30 uur verpl. vergadering. Me- dedeeiingen en rondvraag. Zaterdag, vrije bijeenkomst tot 10.15 uur. In VelsenDriehuis trad de bekende voetballer van „Santpoort V.V.". de heer F. Koks, in het huwelijk met mej. V. v. Brugge. Het echtpaar voor de pastorie Wit-Gele Kmis Het Wit-Gele Kruis houdt op Zondag 21 Mei een bloempjesdag. Propagandaclub Woensdag 26 Mei houdt de Propagandaclub „St. Paulus" in de Parochie zaal een ledenvergadering. Dit is de eerste vergadering na het jaarfeest. Concert De R. K. Harmonievereeniging „Soli Deo Gloria" zal Donderdag 25 Mei a.s., tezamen met het Jeugdfanfarecorps „Juliana" uit IJmuiden, een concert geven in het Burge meester Rjjkenspark. Het concert vangt aan te acht uur. R. K. Middenstandsbond afd. Santpoort De propagandist, de heer Jan Mol, heeft voor bovengenoemde organisatie 'n spreekbeurt ver vuld met als onderwerp: „Het nut van fede ratieve samenwerking". Nog vestigen wij er de aandacht op, dat voor de leden van dit district de jaarlijksche Hanze- dag plaats heeft op 28 Juni a-s. te Uitgeest. Gebouw St. Bavo: Geel Wit, half 7; Gew. Zittingen 4 en 7 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht: Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Stadskweektuin Kleverlaan: Opengesteld van 1020—12 uur: 3—4.30 uur; 6.30—8 uur. Rembrandt: De twee Zusters Kleh, 2 uur, 7 uur, 9.15 uur. (volwassenen). Cinema-Palace: Met witte vanen en De tuin der vreugde, 2 uur en 8.15 uur. (18 jaar). Luxor: Jongensstad, 2.00, 4.15, 7.00 en 9.15 uur. (14 jaar). Frans Hals; Joshiwara, 2 uur, 4.30 uur, 7 uur en 9.15 uur. (volwassenen). Kunstzaal De Bois: Expositie 25 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 25 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O Gracht: Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Stadskweektuin Kleverlaan: Opengesteld van 10.30—12 uur; 34.30 uur; 6.30—8 uur. Rembrandt: „De twee zusters Kleh" (volwas senen), 2, 430, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Met witte vanen" en „De tuin der vreugde" 2, 5 en 8.15 (18 jaar). Luxor: „Jongensstad" (14 jaar), 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Getuigen spreken" (volwasse nen), 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: Gevarieerd programma (alle leeftij den), 2.30, 430, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. BavoHaarlem's Zanggenot, 8 uur RE. Bevolkingsbureau, 8 uur Best. Herw. Levenskracht, 8 uur. Stadsschouwburg: Lessen in laster", 8.15 uur. St. Franciscushuis, Zoetestraat S. F. L. Feestavond, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht: Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Rembrandt; De twee Zusters Kleh, 2.30 uur. 7 uur, 9.15 uur (volwassenen). Cinema-Palace: Met witte vanen en De tuin der vreugde. 2 uur en 8.15 uur (18 jaar). Luxor: Jongensstad 2.30 uur, 7 uur en 9.15 uur (14 jaar). Frans Hals: Getuigen spreken, 2.30 uur, 7 uur en 9.15 uur (volwassenen). Moviac: Gevar. programma (alle leeft.). De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14; Frans Hals-apo theek, Fr, Halsplein 1. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aardenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, telef. 28197. De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. Naar we vernemen, heeft Z. Exc. J. A. de Wilde, minister van het de partement van Financiën, zijn ont slag aangeboden. ZONDAG 21 MEI met het vanouds zoo populaire dans- en showorkest WILL HILDERING'S GOLD- STARS. Busverbinding naar Haarlem tot 's nachts 12 uur. 45 bekende merken ook in hnnrkoop Haarlem Wij verkoopen de beste Engelsche en Hol- landsche Rijwielen. Raleigh - Humber - B.S.A. - Albion - Phoenix - Simplex - Adelaar - Maxwell - Magneet. Al deze mer ken in alle uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 24 50, Kinderrijwielen elke maat. REPARATIE-INRICHTING TELEFOON 15426

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 9