R.K. Haarlemsche voetbaldag GLORIEDAG VOOR HET DISTRICT wielrennen MAANDAG 22 MEI 1939 Leidsche l.V.C.B.-ploeg had beter resultaat verdiend Leiden op drie fronten geslagen De juniorenstrijd D.H.V.B.-ers in actie De hoofdwedstrijd Na de rust D.H.V.B.-UITSLAGEN R.K. HAARL. VOETBALBOND Programma Zaterdag 27 Mei ZWALUWEN—JEUGDTOUR- NOOI OP HET R.C.H.-TERREIN T.H.B. viert zijn jubileum ZAANDIJK—WEST-FRISIA 0—1 TWEEDE KLASSE l.V.C.B. Het lot van H.M.S. 2 beslist S.D.O. wint in Zuilen met 63 FINALE H.V.B.-BEKER SchotenRipperda 32 na verlenging CRICKET HAARLEM—H.C.C. II Een uitstekend begin voor de thuisclub HONKBAL Blauw-Wit IHaarlem I E.D.O. I—H.H.C. I Overige uitslagen p.w.—ROOD EN WIT P.W. wint met 85 runs C.V.H.—QUICK (N.) Gewonnen door Quick met 21 runs op de le innings Excelsior Haarlem 2Rood en Wit 3 HAARLCRICKETBOND R.C.H.Bloemendaal Rood en Wit 5—C.V.H. 4 C.V.H. 3—Haarlem Haarlem 4Rood en Wit 4 VAN BETONBRUG GEVALLE^ Op drie fronten heeft het district Haar lem zich gisteren den meerders getoond over het leidsche district. Nadat eerst de juni oren een 30 zege wisten te behalen, klopte het Haarlemsche D.H.V3.-elftal de Leide- naars met 32 en tenslotte zette de I.V.CJ3.-ploeg van Haarlem de kroon op het werk door Leiden met 32 te slaan. Een sportief succes waarop Haarlem trotsch kan zijn. Met alleen echter het sportieve succes zal bij de Haarlemmers langen tijd in aangename her innering blijven, ook organisatorisch mocht het Haarlemsche district een gr005 succes boeken. Want de organisatie was inderdaad tot in de puntjes verzorgd, waardoor de wedstrijden een vlot en regelmatig verloop hadden. Het was daarom te betreuren, dat het aantal toeschou wers eenigszms beneden de verwachtingen bleef maar we kunnen volmondig beweren, dat de wegblijvers ditmaal groot ongelijk hebben ge had. De strijd tusschen de junioren van beide dis tricten is een aardige ontmoeting geworden en trok veel belangstelling. De Haarlemsche jon gens overtroffen zich zelf, want niet alleen gaven zij hun sterken tegenstanders in de eerste helft uitmuntend partij, in de tweede helft wisten zij zelfs een regelmatige 30 overwin ning te behalen Voor de rust werd er niet ge doelpunt, maar na de pauze scoorden Balm, Zonneveld en v. d. Pol, zoodat leiden een mis schien niet verwachte 30 nederlaag kreeg te incasseeren. De ontmoeting tusschen de D.H.V.B.-ploegen was een zeer interessante strijd waarbij de Leidenaars aanvankelijk het beste van het spel hadden. Reeds spoedig werd een misverstand in de achterhoede Haarlem noodlottig, want Goddijn profiteerde er handig van en gaf Lei den de leiding (01). Haarlem viel weliswaar heftig aan, maar kon toch niet voorkomen, dat het volgende succes weer aan den Leidschen kant kwam. Ditmaal was het Steenvoorden, die den Haarlemschen doelman wist te passeeren en Leiden een veiligen 20 voorsprong be zorgde. Haarlem liet het er echter niet bij zitten en toen men langzamerhand meer aan elkaar wen de, vlotte het'veel beter. Het gelukte dan ook aan Van Maris nog voor de rust den achterstand te verkleinen. Rust X2. Na de paoze waren de Haarlemmers onmid dellijk in het offensief, maar de Leidsche ach- teehoede waavo'komen voor haar taak herekend Vooral de Leidsche doelman redde enkele malen uitstekend. Het was dan ook slechts uit een elfmeterschop dat de Leidenaar gepasseerd werd. Van Maris bracht hieruit de partijen op gelijken voet. <22). De strijd om de winnende goal had een span nend karakter. Haarlem was iets sterker en Muller scoorde kort voor het einde het win nende puntje (3—2). De samenstelling der l.V.C.B.-ploegen had bij de partijen enkele wijzigingen ondergaan, zoodat de volgende elftallen zich binnen de Hjnen begaven: HAARLEM. Metten TYBB Smit Bosma TYBB OG Kuiper Veldt Haukes OG HBC DSS v. Berkel Martin Nolet TYBB HBC OG Gerrits Kaldenbach Santpoort Santpoort Th. Hoogevorst T. v. d. Berg SJC SJC Knijber Groenewoud C. v. d. Berg VVL SJC SJC Niersman v. Nobelen Steenvoorden VVL Teylingen SJC Homan de Bruin Teylingen Lisse Broekhof SJC LEIDEN. Het begin was al zeer hoopvol voor Haarlem, want nauwelijks was het leder aan het rollen of' de linkervleugel brak fraai door. waarna Mar tin de uitstekende pass in een doelpunt omzette. (X—0). De Leidenaars zijn even ontmoedigd, maar wanneer Haarlem niet verder van den spoedig verkregen voorsprong weet te profiteeren, wer ken de Leidenaars zich los en worden we ont haald op enkele gevaarlijke aanvallen. De Leid sche voorhoede heeft in den stopperspil van het D. H. V. B.-elftal, Hoogervorst, een goede kracht, maar ook de rechtsbinnen v.d. Berg weet diverse gevaarlijke situaties te scheppen. De Haarlem sche achterhoede krijgt het dan ook zwaar te verantwoorden. Opgestuwd door het uitnemende werk van spil Van Nobelen, blijven de bezoe kers eenigen druk uitoefenen op de Haarlemsche veste en wanneer eindelijk Knijber er in slaagt, na enkele vergeefsche pogingen, het leder fra'ai voor den doelmond te krijgen, is het Groene woud, die Metten handig weet te passeeren. (1—1). Over en weer volgen dan diverse aanvallen: Van krachtsverschil is weinig sprake en om beurten komen de doelverdedigers in actie. Broekhof doet in het Leidsche doel wel gevaar lijk werk, maar hij weet toch enkele lastige schoten, o. a. een van Nolet, fraai te verwerken en aan den anderen kant onderschept Metten een bal van Knijber op keurige wijze. Toch botert het niet in de Haarlemsche voor hoede en het wordt er niet beter op wanneer Van Berkel wagens een blessure het veld moet verlaten. De H. B. C.-er Drayer valt in, waar door Gerrits naar den vleugel verhuist. De snelle aanvallen van den Leidschen linkervleu gel worden dan eindelijk met succes bekroond, want wanneer Van Nobelen een pracht pass geeft aan Knijber, lost deze een pracht schot, dat Metten te machtig blijkt en een der Haar lemsche verdedigers kan slechs den bal nog ver der in doel deponeeren bij zijn wanhopige po ging de situatie alsnog te redden. (X2). Het spel behoudt zijn aantrekkelijk karakter, met Leiden iets meer in den aanval. De Haar lemsche defensie weet echter stand te houden en langzaam maar zeker komen de Haarlemmers iets meer in het offensief. De stoere achterhoede der Leidenaars geeft echter ook niet thuis en veel kans om te scoren krijgt Martin cs. niet. Toch komt de gelijkmaker nog voor de rust, Wanneer ieder denkt, dat met onverand erden stand zal worden gedraaid, krijgt Martin na goed combinatiespel van den rechtervleugel, het leder voor doel op zijn hoofd. Broekhof vergeet uit te loopen en de stand is gelijk. Direct kondigt de scheidsrechter rusten aan. (22). Het begin van de tweede helft doet voor de Leidenaars het beste verwachten. Onstuimig ko men zij opzetten, zoodat de Haarlemsche achter hoede alle zeilen moet bijzetten om erger te voorkomen. De Haarlemsche backs hebben er thans goed het oog in en daar ook de half-linie een handje helpt, is er voor Leiden geen door komen aan. Bovendien houden Hoogervorst ca. het spel te kort, zoodat steeds een Haarlemsch been een zeker schijnend doelpunt weet te voorkomen. Een doelpunt hangt in de lucht, maar het komt aan den kant waar men het niet verwacht. Kaldenbach brengt op een gegeven oogenblik opluchting en via Martin komt het leder in het bezit van Drayer, die zich niet bedenkt en Broekhof met een lagen schuiver het nakijken geeft. (32). Dit onverwacht succes geeft Haarlem moed en voorloopig is het dan ook met het Leidsche over wicht gedaan. Nu moet de Leidsche achterhoede krachtig verdedigen en hoewel zich toch enkele goede kansen voordoen, weten de stoere Leidsche backs de situatie meester te blijven. Het Haarlemsche overwicht is evenwel van korten duur, want de Leidsche half-linie, met Van Nobelen aan het hoofd, slaagt er in het spel weer te verplaatsen. Groenewoud is in de Leidsche voorhoede echter steeds iets te lang zaam om aan de talrijke aanvallen het noodige effect te geven. Eenmaal is de Leidsche mid- voor afgedwaald naar den vleugel, vanwaar hij een prachtigen voorzet geeft, welke door Metten even fraai wordt onderschept en even later kan Metten juist nog een kopbal van Groenewoud over de lat wippen. De Haarlemmers zitten on- dertusschen ook niet stil en bij een der aan- vallèn geeft Kaldenbach prachtig door aan Nolet, die zijn inderdaad prachtig schot door Broekhof even mooi ziet verwerkt. De tijd verstrijkt meer en meer en Leiden vecht moedig voor den gelijkmaker. Deze, hoe verdiend overigens, blijft echter uit en met Leiden sterk in den aanval, breekt het einde aan met onveranderden stand. De Leidsche ploeg had ongetwijfeld een geluk spel verdiend. Haar spel was over het algemeen beter dan dat der Haarlemmers, maar een fout is het zeker, dat men het spel te kort houdt. Bovendien liet het schieten veel te wenschen over. De backs waren goed en in de half-linie blonk Van Nobelen uit. Hoogervorst zien *we liever in de half-linie dan voor, maar toch speelde hij een behoorlijke partij. Knijber was hier een uitstekende linksbuiten en de veteraan v. d. Berg blies zijn partijtje nog dapper mee. Het Haarlemsche elftal is toch niet van die kracht als het vorige jaar. De achterhoede is goed zonder meer, maar de half-linie is o. i. een zwakke stee. Alleen Houkes is hier een speler van meer dan gewone capaciteiten. De voorhoede maakt een tamelijk rommeligen in druk. Het zijn stuk voor stuk uitnemende spelers, maar zij vormden dezen middag geen slui tende combinatie. Kaldenbach zien we liever op den vleugel dan binnen, hetgeen eveneens het geval is met Gerrits. Martin blijft een uiterst gevaarlijk speler, maar ons lijkt hij niet meer zoo goed als vroeger. Van Berkel kreeg weinig gelegenheid zijn talenten te toonen, omdat hij geblesseerd raakte. Zijn vervanger Drayer heeft een 'vrij goede partij gespeeld. In Nolet beschikt Haarlem .over een uitstekenden linksbuiten, die echter zijn linkerbeen ook moet leeren gebrui ken. Dan zou het een prima kracht zijn. Ons eindoordeel, een goed geslaagde dag met goede sport. Afdeeling Noord Reserve Xe klasse A. Volendam 3NEA 2 3e klasse B. SRC 1—Hollandia 1 Afdeeling Centrum 2e klasse A. NVA 1—PVCB 1 Reserve 2e klasse A. India 2—VVZ 3 De Meer 3—Zwaluwen 2 3e klasse A. DOSS 4—ODA RODA 2PVCA X 3—1 1—0 4—1 2—0 11—1 2—8 3—1 Reserve 3e klasse A. India 3ZPC 2 Wilskracht 4St. Martinus 3 B. NEA 3—The Unity 3 4e klasse A. Wilskracht 5—WA 5 Reserve 4e klasse A. De Meer 5—ODA 3 SVO 3—DOSS 6 B. NAS 3—PSCK 2 C. WA 7—VIO 3 Promotie en degradatie Quick Steps 1HBC 2 RODA 1—OIV 1 The Unity 2Santpoort 3 VVZ 2—Wilskracht 2 1—6 11—2 3—2 5—3 1—0 6—2 4—1 1—2 2—1 1—0 2—2 3—3 A Onze Gezellen b—D.S.S. a, 2.30 uur, O.I.V. a—H.B.C. b, 2.30 uur O T.Y.B.B. d—V.V.F., 3.15 uur. T.'Y.B.B. cO.I.V. b, 2 uur. H. B. C. f—D. E. K„ 2.30 uur. Programma Maandag 29 Mel( 2en Pinksterdag) A O. I. V.—H. B. C. or., 12 uur. C Santpoort—D. E. K., 2.30 uur. v. Nispen—V. V. F., 2.30 uur. Onze Gezellen—D. S. S., 1.30 uur. H. B, C.—Alliance, 12 uur. B. S. M.—Concordia, 12.30 uur. D O. I. v.Onze Gezellen, terrein O. G., 3 uur. H.B.C.—B.S.M., 12 uur. Onze Gezellen LN. A. S„ 12 uur. Het voetbal jeugdtournooi, dat gisteren op 't RCH-terrein werd gehouden, mag in alle op zichten als geslaagd beschouwd worden. In de eerste groep ging het jeugdige Haar lem-elftal met den eerepalm strijken, terwijl in de groepen twee en drie resp. Stormvogels en RCH zich als nummer één wisten te plaatsen. Stormvogels echter niet dan na het nemen van strafschoppen tegen Bloemendaal. Nadat in het rustuurtje de spelers zich te goed hadden gedaan aan een eenvoudig lunchje werd 's middags de eindstrijd voortgezet tusschen de drie genoemde winnaars, waarbij Haarlem 't er minder goed afbracht door met 30 van Stormvogels en met 5—0 van RCH te verliezen, zoodat dus de beslissing moest vallen tusschen deze beide elftallen. Deze strijd leverde echter 'n puntloos gelijk spel op, zoodat ook hier door 't nemen van penalty's de beslissing moest val len. Ook nu weer bleek het Stormvogels-elftal de gelukkigste te zijn, waarmede het tevens be slag legde op den eersten prijs in dit tournooi. RCH, dat geen enkelen goal in de vijf gespeel de wedstrijden tegen zich zag scoren, werd twee de, terwijl Haarlem den derden prijs behaalde. Direct na afloop reikte de heer Gosschalk, be stuurslid van de Zwaluwen, de prijzen uit. De populaire Haarl. Sportclub THB herdacht Zaterdag haar 25-jarig bestaan. Op de receptie welke 's-middags in Het Heerenhek werd ge houden, waren aanwezig bestuursleden va,n RCH, HB'C,*Haarlem, Ripperda. Schoten, van bijna alle Haarl. voetbalclubs en afgevaardigden van den KNVB, HVB, de Haarl. Scheidsr. Ver. èn van den N.K.B. Door velen werd het woord gevoerd; c.a. namens HFC door dr. Spoêlder, die op humoristische wijze THB" als een Uiterst spor tieve vereeniging kenmerkte. Zeer vele schriftelijke geiukwenschen waren binnengekomen, o.m. van Zandvoort, de Zee meeuwen, Kinheim, EDO, Hillinen, Swastika, WH, Droste en van verschillende korfbal- en Honkbalvereenigingen ook buiten de stad. De heer Puljee,. de voorzitter, had een drukken middag, want alle sprekers diende hij.van ant woord. De feestavond, die gevierd werd in de Con certzaal is uitstekend geslaagd. Het begin van de ontmoeting, welke door 2000 belangstellenden werd bijgewoond, had van beide zijden weinig te beteekenen. Slordig plaatsen en slecht schieten waren schering en inslag. Door onzeker optreden van de Zaandijk-achterhoede ontstond nogal eens gevaar voor eigen veste. Kort voor het intreden van de rust veroor zaakte de Zaandijk-back Boomkamp onnoodig hands, waarna Jelles de toegestane penalty on houdbaar inschoot, 01. Na de hervatting pakte de thuisclub flink aan en nadat eerst de staanpaal aan West-Frisia de helpende hand had geboden, liet Engel door treuzelen een schitterende gelegenheid voor den gelijkmaker voorbijgaan. Ook hierna bleven de Zaankanters een tikje in de meerderheid, maar de West-Frisia-defensie, waarin doelman Bou- man uitblonk, had er uitstekend het oog in. Hoe Zaandijk ook zwoegde, het verdiende ge lijke spel bleef uit. Gisteren werd in net Heemsteedsche R.K. Sportpark een Haarlem—heiden-dag ge houden. Moment uit den D.H.V.B.-wedstrijd voor het doel van Haarlem H.M.S. 2 is er, zooals verwacht, niet meer in geslaagd het degradatiegevaar af te wenden. De Zuilenaren verloren hun laatste kans door een 63-nederlaag tegen S.D.O. en zullen dus nu nog eens vier wedstrijden voor hun positie moeten vechten. MS.V. behaalde op V.V.IJ. een verdienstelijke 20-overwinning. De stand aan de staart is: Hertha H. M. S. 2 19 4 4 11 12 28—51 19 3 3 13 9 4465 Schoten heeft ditmaal beslag gelegd op den H.V.B.-beker. Na een spannende ontmoeting heeft in de verlenging Schoten verdiend met 32 gewonnen. De wind stond dwars over het veld en Ripperda doet den eersten aanval. Ook Schoten laat zich niet onbetuigd, maar tot sco ren komt het niet. In de tweede helft zit Rip perda er fanatiek op en na vijf minuten gelukt het na een vrijen schop de leiding' te nemen (0j). schoten kan maar niet tot doelpunten komen, ondanks zijn meerderheid in het veld. Bij een aanval op het Schotendoel, wordt de bal slecht weggewerkt en Ripperda weet hieruit te scoren (02). Na prachtig spel weet W. v. d. 'Eykhof tegen te scoren (12). Eenige minuten voor het einde weet Klooster prachtig in te koppen en de partijen op gelijken voet té bren gen (2—2). Spoedig hierop is het eind. Nu moet verlengd worden en Schdten blijft het gevaar lijkst. Eindelijk in de tweede verlenging weet Zwart zijn club de leiding en tevens den beker te bezorgen. Deze fraaie cricketwedstrijd werd door prach tig weer begunstigd, wat de prestaties zeer ten goede kwam. Nadat de thuisclub in vlot tem po voor 218 runs voor het verlies van 8 wickets had gezorgd, antwoordden de Hagenaars in even vlot tempo met 179, waarin C. Bakker met 91 het leeuwenaandeel had. Het begin der Haarlem innings was reeds dadelijk goed, doch op 26 moest Kleefstra (9) verdwijnen. Kammeyer en M. de la Mar brach ten het hierna tot 68, op welk totaal M. de la Mar (22) run out ging. Ook J. de la Mar ver leende hierna goede steun aan Kammeyer, wiens wicket kort voor de 100 opging, viel, voor een goede 44. De stand tusschen Allart en J. de la Mar, die niet over geluk te klagen had, leverde 92 runs op, alvorens J. de la Mar door triks gevangen werd voor 59. Door het aan vallende batten vielen hierna eenige Haarlem wickets kort na elkaar, waaronder dat van J. Haarlem heeft tegen den kampioen van ver leden jaar een spannenden strijd geleverd. Jammer was dat de zwarten hun zenuwen niet geheel meester waren, waardoor een veel te groot aantal fouten ontstond. Voor Haarlem stond De Mon den geheelen wedstrijd op de plaat, voor Blauw-Wit Wilders. De cijfers van De Mon waren negen maal drie slag, drie maal vier wijd. In het begin is Haarlem niet erg fortuinlijk. Kloos krijgt meteen al drie slag, maar Hunik, Veenhof en Vrugt gaan met vier wijd naar de honken. Hunik en Vrugt sneuvelen echter on der het loopen en er wordt niet gescoord In de tweede beurt kan Beets door een fout van Wilders een punt behalen en in de volgende innings geven Kloos en Vrugt goede slagen Blauw-Wit heeft alleen in de eerste beurt nog maar een punt kunnen maken, waardoor de stand na drie innings 31 voor Haarlem is. In de vierde beurt neemt de voorsprong met één punt af en in de vijfde beurt gaat hij ge heel verloren en neemt Blauw-Wit de leiding. In de negende beurt noteerde De Mon pas bij den negenden man drie slag en dank zij een paar fouten in het veldwerk en enkelen honk- slag kwamen vijf Blauw-Witters over de plaat. Toen was de stand ineens 74 voor Blauw- Wit. Met inspanning van alle krachten is Haarlem er nog in geslaagd den achterstand in te ha len. Het ging stapje voor stapje, maar na acht innings was de stand toch 99. In zijn laatste beurt scoorde Haarlem nog één punt. Kloos kwam door een honkslag op de honken en Veenhof bracht hem thuis. Ook Vrugt sloeg raak, maar na hem werd Veenhot het slachtoffer van een gedwongen loop, waar mee de inning dus geëindigd was met één punt en nog twee man op de honken. Toen Blauw-Wit voor de laatste maal ging slaan ging het er dus om of het Haarlem ge lukken zou dien voorsprong van één punt te behouden. Hierin zijn de zwarten echter niet geslaagd. Altink kon al spoedig door een fout van De Mon het gelijkmakende punt behalen, En toen Beets in het verre veld een vangkans van Ferwerda miste, kon ook deze speler nog over de plaat komen, toen Kloos een derden bal miste en naar het eerste honk moest spelen om Pasman uit te krijgen. Daarmee was het pleit beslecht. Blauw-Wit stond voor en met pas twee man uit, eindigde de wedstrijd met den stand 11—10 voor Blauw- Wit. Uitslag in innings: Haarlem: 0—1—-201—22—1—1 10. Hoewel Pijnakker niet bepaald in vorm was en ook Van Malsem (oud-Duvianen), die vier innings voor H. H. C. wierp, maar matig succes had, zag het er acht innings lang naar uit, dat H- H. C. toch de overwinning zou behalen. Dat dit niet gebeurd is, was de groote verrassing van de negende innings. Het verschil tusschen beide partijen was langen tijd zeer klein. In de derde beurt leek het er wel op, dat dit wat groot$r zou worden H. H. C. scoorde drie runs, maar daar E.D.O. antwoordde met drie runs, bleef het kleine verschil bestaan. Die drie runs van E.D.O. waren echter alle drie het gevolg van fouten in hef veldwerk van H. H. C. Van der Schalie had al eens misgegre- pen en verzuimde even later een prachtgeie- genheid om Schijvenaar, die ver over het derde honk schoof, uit te tikken. D. Baas miste op het tweede honk de vangkans van Oomen en hielp daarmee E. D. O. aan twee runs. Hierna wogen de partijen langen tijd tegen elkaar op. H. H. O. maakte in dien tijd twee maal een keurig dubbelspel, maar andere kee- ren bedierven fouten weer een gedeelte van het succes. Zoo werd de voorsprong in drie beurten slechts één run grooter. In de zevende beurt leek het dat H. H. C. zich veilig ging stellen. Schijvenaar begon met twee maal vier wijd en daarna sloegen J. en D. Baas raak. Ook Pijnakker raakte den bal, ging zeil wel uit op het eerste honk, maar hielp toch Van der Schalie aan een punt. Ook Van der Landen hielp een punt behalen, al werd hij zelf in het verre veld uitgevangen. E.D.O. ant woordde met een beurt van één run, zoodat de stand nu 95 was. In de achtste beurt scoorden beide partijen éénmaal, zoodat het verschil gelijk bleef. Stand 106. Door drie slag en een aangooi van Schijve naar, benevens een vang van Oomen kreeg H. H. C. geen kans meer de score té verhoogen, zoodat E.D.O. de laatste slagbeurt inging met een achterstand van vier runs. Het begin was voor E. D. O. al gunstig. Oomen sloeg den bal het verre veld in en werd daar door Van der Sanden gemist. Hofstra kwam door een honkslag op de honken, waarna Van der Schalie de kans om hem uit te maken miste. Ook Van der Pullen redde het leven, waarna de tweehonkslag van Kelder twee man thuisbracht. Toen verscheen Pijnakker weer op de werp- plaat. HU wist natuurlijk nog niet dat dit zijn club de nederlaag zou brengen. Schijvenaar verwelkomde hem met een honk slag, waardoor Kelder den gelijkmaker scoren kon. Ook Augustinus raakte den bal. Hij sloeg den bal naar Pijnakker en als die kalm genoeg was geweest, was nu de tweede nul gevallen. Nu wierp hij echter den bal meters over het eerste honk, waardoor Schijvenaar het win nende punt kon maken. Daarmede kon de wed strijd worden gestaakt. Uitslag in Innings: H.H.C.: 2—0—3—1—0—0—3—1—0 10. E.D.O.: 0—1—3—0—0—0—1—1—5 11. SeagulsAjax 166, Schoten IQuick I 17— 16, R.C.H. I—D.W.S. 26—7, Haarlem II-Ajax II 27—3, H. H. C. II—Zeeburgia 14—32, Kinheim R. C. H. II 166, Schoten IIHaarlem III 31—11, Hercules—R. C.H. III 18—14, E.D.O. III -H.H.C. III 22—12. Allart voor een goede 23, v. Abendanou voor 1. A. Maas voor 11 (waaronder 1 zes) en A. Har- tog voor 2. J. Fortgens en J. Middelink brachten het tot 218, op welk totaal voor het verlies van 8 wickets gesloten werd, beide batsmen met resp. 16 en 1 not out latend. Voor M.C.C. bowlden: C. Bakker 2—43, K Neuerburg 1—52, L. Sillevis 0—14, v. Laboyrie 0—26 en P. Niks 4—43. De start der Hagenaars is niet zoo goed, daar Middelink kort achter elkaar 3 -wickets inrekent, n.l. van Jhr. O. Wttwaal van Startwegen (0) P. Kien (1) en Jhr. ji v. d. Bosch (1). P. Kien en L. Sillevis brengen echter verbetering, waar bij vooral laatstgenoemde voor de runs zorgde. Nadat het wicket van Niks (19) gevallen is, vallen weer snel 2 wickets, met name van G Duetz (6) en K. Neuerburg (6), terwijl niet lang daarna Sillevis voor een harde 44 gevangen wordt. Hierna doet Bakker de Haarlemmers nog een benauwde finish aan, daar hij in zeer korte tijd z'n persoonlijke score op 91 (waaronder verscheidene zessen en vieren) weet te brengen en daarmee ook het totaal der Hagenaars dicht in de buurt van het Haarlem-totaal brengt. Jammer voor deze batsman, dat Hagedoorn (2), Teeuwisse (8) en Laboyrie (2) hem niet vol doende steun verleenden om z'n century te vol tooien. Het totaal werd tenslotte 179. Bakker bleef met 91 not out. Voor Haarlem bowlden: J. Middelink 539, H. de la Mar 039, v. Abendanon 0—33, A- Maas 3—60, J. Tortgens 0—0, J- de la Mar 1—2, J Allart 1—1. Na de goede start van Rood en Wit stelde het resultaat van den tweeden wedstrijd tegen P. W. te Enschede wel teleur. Dr. Max Jansen en Hans Schnitger wonnen door hun voortref felijk batten de match voor P.W., dat nu wel blijk gegeven heeft een aanwinst voor de eerste klasse, te zijn. P.W. batte na het winnen van den toss eerst. Yates, die den geheelen innings door bowlde, en Hagenaar hadden aanvankelijk succes want gesteund door goed fielden werden de drie eerste wickets voor 44 runs veroverd. Met een prachtbal nam Yates Stroink's wicket. De stand van den dag kwam evenwel tusschen dr Jansen en Hans Schnitger, die 79 runs voor het vierde wicket bijeen brachten. Schnitgej begon onzeker en had in het begin van zijn innings het geluk op zijn hand. Eenmaal inge speeld liet hij buitengewoon aantrekkelijk cricket Zien. Vooral de veel te korte ballen van Kramei werden geducht afgestraft en ook v. d. Togt moest het ontgelden. Jansen's innings was er weer een van zeer goede kwaliteit, kansloos en in fraaien stijl gemaakt. Schnitger werd handi; door Gobets gestumpt voor 88 (14 maal 4 Jansen's 55 bevatte 2 maal 6 en 5 maal 4 aan boundaries. Behoudens een snelle 27 van Cnr. Jansen (4 maal 4) had het batten van P.W. verder niet veel te beteekenen. Yates' cijfers 25-1/6, 1, 83, 7 spreken voor zich en zij waren verdiend. Hagenaar was minder op dreef (19, 2, 75, 2), V. d. Togt en Kramer zagen in 6 overs 51 runs op hun bowlen gescoord. De innings van P.W. sloot op 213. Gobets die twee batsmen stumpte, liet slechts 4 byes doo\ een zeer goed prestatie. Rood en Wit begon met de «gebroeders W. en R. Kramer veelbeloovend op het bowlen van dr. Jansen en H. Schnitger. Jansen kon zijn lengte niet vinden, Schnitger daarentegen bowl de constant goed en kwam vrij snel v. d. mat De 50 gingen op zonder wicketverlies, en ook Visser en van Heek vermochten geen scheiding te bewerken. Na de thee evenwel had Jansen plotseling zijn lengte hervonden en bleek geen der Haarlemsche batsmen in staat hem behoor lijk te bespelen. Wim Kramer werd voor 37 (7 maal 4) door Jansen gebowld en na een tien tal runs volgde ook zijn broeder voor 34 (5 maai 4) door Schitger gebowld. Een collapse volgde, want v. d. Togt, Sanders, Yates, v. Baasbank Hagenaar gingen voor een luttel aantal runs clean bowled. Berendsén en Bultman sloegen door gedurfd spel samen nog een 25 runs bijeen. Berendsen sloeg Jansen recht vooruit voor 8 doch toen Willink op cover-point eindelijk een zijner pogingen met succes bekroond zag en Berendsen voor 15 gevangen werd, kwam hei einde spoedig op 128. Het fielden van P.W. liet nog al wat te -wenschen over, vooral aan off door de covers werden er veel'runs cadeau ge geven. Dr. Jansen veroverde zijn zes wickets na de thee voor 30 runs. Zijn cijfers waren 16 5/6, 3, 67, 6. Hans Schnitger 11, 2, 25, 4. j. Visser 4, 1, 18, 0. W. van Heek 2. 0, 9, 0.' P.W won den wedstrijd met 85 runs. De Nljmegenaren trekken eerst naar de wic kets, waar de C. V. H.-aanval als vanouds ge vormd wordt door het duo RoodtZeeuwe. Ongeoefendheid doet zich nogal gelden; het overwicht van de bowlers over de batsmen is ten minste duidelijk. Het is een komen en gaan slechts H. Burkl staat werkelijk uitstekend te spelen. Hij weet enkele malen over cover en square de boundary te bereiken. Als hij echter gebowld wordt, is het gauw afgeloopen. Het totaal werd 67, waarvan H. Burki 27 en F. Veugelers 10. De Haarlemsche bowlers kwamen uitstekend uit den strijd; zij noteerden 428 (Roodt) en 539 (Zeeuwe). Vermelding verdient het uit stekende werk van Jacobs achter de palen. Niet alleen dat hij geen enkele bye doorliet, doch we zagen ook een prachtige vang van hem. Het verzet van de C. V. H.-batsmen tegen over den Quick-aanval is nog geringer dan om gekeerd. Het is een ware processie, waarbij Bovengenoemde vereeniging hield haar eerste recordwedstrijd. De totaal-uitslag werd A- 81 B-kl.: 1 R. Taverne tijd 1 uur 40 min. 55 sec.; 2 H. van Es tijd 1 uur 44 min. 5 sec.; 3 B. Fen- nis tijd 1 uur 45 min. 35 sec.; 4 J. Waldien tijd 1 uur 46 min. 22 sec.; 5 W. Fennis tijd 1 uur, 47 min. 30 sec. Overige renners pech. C-klasse: 1 K. Verbeek tijd 1 uur 43 min. 30 sec.; 2 B Kleinhout tijd 1 uur 43 min. 35 sec-! 3 H. v. Dijk tijd 1 uur 44 min. 34 sec.; 4 B- Boersma tijd 1 uur 47 min. 29 sec.; 5 W. Kleef tijd 1 uur 48 min. 44 sec.; 6 Fr. Jansen tijd uur 49 min. 54 sec.; 7 v. Tongeren tijd 1 uuï 52 min. 12 sec- 8 Kruijf tijd 2 uur 3 min. 50 sec. Uitslag A-junioren 37% K.M.: 1 C. Boersma tijd 1 uur 6 min. 48 sec.; 2 M. Taverne tijd 1 uur-8 min. 40 sec.; 3 J. Boudewijn tijd 1 uur H min. 40 4/5 sec.; 4 Schelfaut tijd 1 uur 14 mim 34 sec. B-junioren 25 K.M.: J. Tholen 49 min. 20 sec. 2 H. Jas 50 min. 19 sec.; 3 J. Bron 51 mid- sec. A.s. Maandag vergadering 8 uur. slechts O. J. Keyser er met 12 runs in de dubbele cijfers te bereiken. Totaal bedraagt slechts 46. De cijfers der Nijmeegsche bowlers waren na tuurlijk ook uitstekend: H. Burki 426, C. Eïe~ ge 5~13' at Met nog ruim 3 uur speeltijd waagt Rooa' nog een kansje op de 2es innings. De Quick- bats laten zich nu echter van hun besten kant zien en scoren met gemak naar alle zijden van het veld. Weer was het Burki, die met 29 w.o er toe bijdroeg, dat de opzet van de Haarlem mers niet slaagde. Hij werd uitstekend bijge staan door J. Faber (32). Bij den stand 943 gaf C. V. V. den hop®" ïoozen strijd gewonnen. Volledigheidshalve volgen hier nog de bow- lingscijfers van C.V. H. in de 2e innings: A. J- Roodt 0—21, G. Zeeuwe 134, O. Feitz 16, en O. J. Keyser 014. Haarlem batte eerst en nadat het er met 41 voor 8 vrij hopeloos had uitgezien, werd het totaal ten slotte toch nog 112, dank zij vooral Elsinger, die met 39 not out bleef. Verder scoorden Kruyt 18, H. Pesschar 11 en Pesschar 16. De bowlingcijfers waren: v. Lennep 420, de Jong 1—20, Adriaans 334 en Thiel 2—2®' Rood en Wit bracht het slechts tot 52, waar van P. Freni 19 not out. Voor Haarlem bowlden: v. d- Bergh 4—1°' Ton 2—13, Hub. Boeree 2—3, de Boer 1—8 e" Elsinger 10. Haarlem won dus met 50 runs op de eerste innings. Een onvolledig Bloemendaal heeft met flin*® cijfers verloren van R. C. H. R. C. H. scooi 117 punten, waarvan W. Kok een niet gehee kanslooze 67 en J. Nieman 25. G. Kesting ha° het meeste succes met den bal en nam 7 wicke voor 60 runs. Van der Meij de Biè 1 voor Bij Bloemendaal was het een komen en gaa" en voor 34 hadden allen een beurt geha8' Alleen G. Kesting kwam in de dubbele cijfer en wel 15 punten. Zonneveld 3 voor 16 en A. van Roon, d' zijn oude club weer opgezocht heeft, 4 voor 1 Een zeer verzwakt C. V. H. 4 elftal heeft hef leelijk laten zitten tegen de Rood en Wittel Het vjjfde scoorde 129 runs, waarvan H. ThO 49 en - W. F. Kruijff 23. A. Eelman 4 voor 8 en P. van der Vlugt 5 voor 60. - C. V. H. 4 kwam tot 25. Eelman 10 en Bastiaanse 10. .j J. H. Tlpe! kwam met 6 voor 15 uit den stri) en H. Thon 4 voor 9. Ook het jongste elftal van Haarlem deed goed werk door van O. V. H. 3 te winne C.'V. H. scoorde 49 punten, waarvan Langelaa 10. P. de Lugt 6 voor 12. J. Plas 1 voor 12 G. Wessel 2 voor 14. P. de Lugt scoorde voo Haarlem 5 47 runs en H. Paschar 14. Op 8 voor 8 werd gestopt. G. van Langelaar 3 voo 36 en P. Broekmeijer 5 voor 9. Rood en Wit 4 zette het seizoen goed in doof een overwinning op Haarlem 4, die weer me wat ouderen aan de competitie deelnam8 Haarlem 69, waarvan W. F. van der "Lee (1 maal 6) Buissink 11 en van Balen Blanke 10. M. Slingenberg 4 voor 30. J. Goosens 3 voo 2L Rood en Wit 4 sloot op 98 voor 8. N. N. 10. Lee J. Goosens 19. M. Kruijff 10 en W. F. Honing J. P. v. Balen Blanken 2 voor 24. Van der 1 voor 12. C. Dekker 1 voor 5. A. Roggeboud voor 5, v. d. Schaar 1 voor 3. Bunnik 1 voor en G. Jansen 1 voor 6. en Een 4-jarig jongetje uit IJmuiden-Oosten spelenderwijze van de betonbrug gevallen kwam boven op de spoorlijn terecht. Hij kwam daarbij een wond aan zijn hoofd. verbonden te zijn is hij per auto naar zijn ning vervoerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 10