VROOM DREESMANN Voor heusch Wij kunnen dan meer tijd en zorg aan de uitvoering besteden. SANITAIR mooie, hoogst moderne zomer schoenen, pracht kleuren, voordeeliger dan waar ook ROERMOND DEVENTER Groote Houtstraat 18-20 U zendt Uw advertentiën voortaan reeds daags tevoren in. Een kwestie van gewoonte, nietwaar? Smakelijk gezette advertentiën trekken het meest de aandacht, bieden de grootste kans op succes. Werk er toe mee dat ook Uw adver tentie een succes wordt. Zend haat zoo vroeg mogelijk inl dechts - I JL df\lle goede zaken worden regel matig geadverteerd in een goede courant NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT UIT DEN OMTREK AERDENHOUT HEEMSTEDE SANTPOORT BRAND IN BAKKERIJ TE BEVERWIJK GEPOOGD EEN GEHUURDE TANDEM TE VERKOOPEN SPAARNWOUDE Moderne vilt Breton, met rips lintgarneering, in marine 195 en diverse modekleuren I Cabriolet, het modësnufje, van fijne pedaline met moderne voile 195 garneering, alle modetinten I samoa^^MÊ' met crêpe zolen, in wit, rood, blauw en De meest fantastische Engelsche namen en de mooist gekleurde merken op Uw fiets kunnen niet halen bij de garantie, als' BURGERS te Deventer het E.N.R.-merk op Uw fiets heeft gezet. BURGERS E.N.R. zou zijn reputatie verliezen, als U over Uw fiets te klagen had. De kwaliteit van een fiets hangt af van het innerlijk, van datgene, dat U niet kunt zien. Dat innerlijk garandeert BURGERS E.N.R. ten volle. Geef een paar gulden meer voor eigen veiligheid. Speculeer nietbeleg Utc geld veilig9 hoop 'n BURGERS! Ga eens praten met den Burgers9 agent. wit linnen^^ met blauw suèdè klep; speciale aanbieding Geiill. prijscourant gratis. de nieuwste leeren samoaï rood met bfatr wit mefeMauw Keurige Damesmantel, van prima frisé mei de moderne reliefgar- neering, op maroc gevoerd, malen 38-48, in kleuren licht-marine, bleu, roesl en ree, 1 O 75 Aardige S "ausch vise gevoerd, j, b*ge linie, «alen 38-4 lezing over Gasgevaar. De onderafdeeling *erdenhoutBentveld van de Ned. Vereeniging v°or Luchtbescherming houdt op Donderdag- av°nd 25 Mei in „Boekenroode" een algemeene Vergadering voor alle bewoners van Aerdenhout Bentveld. Drs. Van Vianen te Leiden zal sPreken over het onderwerp „Gasgevaar". Voorts een der leden van het bestuur een uiteenzet- geven van hetgeen de richtlijnen en doel stellingen zijn van de Ned. Ver. voor Lucht bescherming, speciaal van deze onderafdeeling. Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van "■agen. Prijsuitreiken verkeersexamens. Maandag morgen had de prijsuitreiking plaats van de ge houden verkeersexamens, afgelegd door de leer- 'Ugen der 6e klasse van alle openbare en bij- *°hdere scholen in Heemstede. Circa 250 kinderen hadden zoowel het schrif- klijk als het practisch examen met goed ge volg afgelegd, waarvan 14 scholieren geen en- *ele fout maakten. In de groote zaal van het R.K. Verenigings gebouw waarin de prijsuitreiking zou plaats bobben, waren behalve het onderwijzend perso neel en alle hoofden van scholen, benevens het -estuur en de leden der examencommissie, ook °e voorzitter en secretaris van Veilig Verkeer Haarlem aanwezig, alsmede luit.-kolonel Loon van den Motordienst, de heer A. Schale- *etnp, benevens de heer H. van der Weijer, in- sPecteur van het L.O. in de inspectie Haarlem. .Laar de voorzitter der afd. Heemstede van ^eiüg Verkeer, burgemeester jhr. J. P. W. v. °°orn, door ongesteldheid afwezig was, heette de- plaatsvervangend voorzitter, de heer v. d. Meijer, de aanwezigen welkom. Spr. stelde het bp zeer hoogen prijs dat alle scholen hebben deelgenomen» Het examen zelf besprekend, zeide de heer **eijer dat dit jaar 12 pet. moesten afgewezen *orden in tegenstelling met de 8 pet. van het v°rig jaar. Dit lijkt een achteruitgang, maar de bprzaak ligt in het stellen van zwaardere ''schen. Spreker bracht hulde aan de onderwijzers, die gezorgd hebben dat het verkeersonderwijs in Heemstede op een hoog peil staat. De toespraak van den heer v. d. Weijer werd besloten met een 3-werf hoera voor het politie corps dat met zooveel liefde de examens heeft afgenomen. Hierna werd door den heer Germans vertoond de bekende Verkeersfilm van den A.N.W.B. „De veilige weg." Heeel interessant was daarbij het reageeren der kinderen op de fouten die het publiek daarop uitvoerde. Tijdens de pauze werden de kinderen getrak teerd op limonade, waarna de inspecteur van politie, de heer A. Berentsen aan 14 kinderen van de diverse scholen het bekende Verkeers- spel van de firma Droste uitreikte als extra- prijs voor het zonder fouten afleggen zoowel van het schriftelijke als van het practische examen. Alle kinderen ontvingen het bekende speldje. Hierna werd nog vertoond de film „de Snoep winkel", die wel in den smaak viel bij de jeugd. DM het verlaten der zaal ontvingen allen nog een chocoladereep. Rest ons nog te melden dat de heer van Amerongen van de Heemsteedsche radiocentrale voor populaire muziek zorgde. Agenda De agenda van de te houden ver gadering van den Raad der gemeente Heem stede op Donderdag 25 Mei 1939 des namid dags 8 uur, bevat o.m. de volgende punten: Vaststelling herziening XLVI b van het Uit breidingsplan; Aanbieding ontwerp-herziening LI c van het Uitbreidingsplan; Aanvaarding grond en credietverleening voor verbreeding en verbetering van een gedeelte der Zandvoort- schelaan; Voorstel van den heer-Mr. C. von Meyenfeldt, lid van den Raad tot vaststelling van een tweetal verordeningen overeenkomstig de Bioscoopwet; Voorstel van den heer H. Dis selkoen, lid van den Raad, tot het in behande ling nemen van de nota van Burgemeester en Wethouders inzake woningtoestanden te Heem stede. Verbreeding Zandvoortschelaan. B. en W. stellen voor te besluiten hen te machtigen, on der nader door hen te stellen voorwaarden, „om niet" te aanvaarden van mevr. J. van der Kolk, geb. van Wulfen, te Haarlem, een perceel grond, groot pl.m. 157 M2„ gelegen aan de Zandvoort- schelaan, hoek Amaryllislaan; een crediet te verleenen groot 1000, voor verbreeding van de Zandvoortschelaan; een crediet te verleenen groot 3200 voor het aanbrengen van een bestrating van klinker keien op de Zandvoortschelaan vanaf den Hee- renweg tot n'abij de Laan van Bloemenhove. Woningtoestanden. Het S.D.-raadslid Dis selkoen schrijft aan den raad: Naar aanleiding van een tot onzen raad ge richt adres van de Woningbouwvereeniging „Beter Wonen" en van de daaruit voortvloeien de discussies, werd in onze vergadering van 25 Januari 1938 besloten, dat het vraagstuk van den arbeiderswoningbouw In onze gemeente door de commissie voor Openbare Werken zou worden bestudeerd. Pas elf maanden later, n.l. op 4 Januari 1939. hebben B. en W. onzen raad per nota in kennis kunnen stellen met het resultaat van die be studeering. Sedertdien zijn opnieuw vier maanden ver streken, maar bedoelde nota is nog steeds geen punt van beraadslaging in onze vergadering ge weest, niettegenstaande wij na de ontvangst er van reeds vijfmaal in openbare zitting bijeen kwamen. Het komt mij voor, dat de ernst van dit vraag stuk, waarbij de materieele zoowel als de mo- reele belangen van zeer talrijke gezinnen ten nauwste betrokken zijn, een nóg langer uitstel in geenen deele gedoogt. Mitsdien heb ik de eer u voor te stellen de bedoelde nota inzake den arbeiderswoningbouw thans onverwijld der halve in onze eerste openbare zitting na heden - in behandeling te nemen. B. en W. willen dit voorstel in de eerstvol gende vergadering aan een bespreking onder werpen. Zij schrijven verder: Wij meenen evenwel juist te handelen door er op te wijzen, dat de grootst mogelijke meerderheid van de commis sie van Openbare Werken, die in opdracht van den raad deze aangelegenheid om advies heeft ontvangen in haar laatstgehouden vergadering als haar oordeel heeft uitgesproken dat behan deling van deze nota nu nog geen nut heeft, aangezien deze zeer ingewikkelde en omyang- rijke materie nog in studie is bij deze com missie en conclusies nog onmogelijk kunnen wor den vastgesteld. Ondertrouwd: B. Kroon en A. C. de Greef; C. P. Greymans en H. M. Schelvis; W. A. Drie sen en G. M. Themann; H. M. C. A, Backx van Wereld en M. Behrens. Getrouwd: W. T. Rinsema en T. C. weeda; A. Westerlaken en W. Mooser; J. R. v. d. Kam men en A. M. J. v". Deenen. Geboren: M. J. v. d. MeerDriessen, d.; M. A. Veenboer—Apswoude, z.; A. M. v. Staveren Koelemü, z. Overleden: J. W. A. Beynes, 86 j., wedn. E. A. Löwenthal, 38 j„ ongeh. GEVLEUGELDE VRIENDEN Wedvlucht van Lhöne, afstand 290 K.M. In concours 65 duiven. Los 6 uur met Noord-Oosten wind. Eerstgetoonde duif 9 uur 44 min. 38 sec., 1300.70 M. per minuut. Laatste prijswinnaar 9 uur 54 min. 0.7 sec., 1243.73 M. per minuut. Uitslag: 1, 4, 10, 12 H. Brouwer; 2, 13, 15 G. v. Santen; 3 P. v. Egmond; 5 E. Vrugt; 6. 7 A. Verdonschot; 8, 11, 17 L. de Winter; 9 N. Leuven; 14 G. Vinken; 16 J. G. v. d. Meer. Herziening uitbreidingsplan. B. en W. stel len voor te besluiten voor de gronden, gelegen nabij de Heemsteedsche Dreef, noordelijk van de Lanckhorstlaan, een herziening van het Uit breidingsplan vast te stellen. Stichting Vrienden van oud-Santpoort Bovengenoemde stichting geeft Donderdag om 8.15 uur in 't Stations Koffiehuis van den heer Klauwers te Santpoort-Station een avond voor donateurs en belangstellenden. Deze avond wordt verlucht met mooie lichtbeelden, waar van vele in natuurlijke kleuren. De onderwer pen van den avond zijn: 1. De Jan Gijzenvaaii, volgens de oudste foto's en prentbriefkaarten 2. De Jan Gijzenvaart als bleekerijgebied va a ae stad Haarlem; 3. De oudheidkundige opgra ving in de vroegste geschiedenis van ons dorp; 4. Een en ander over de Ruïne van Brederode. Het belooft een interessante avond te wor den en zal velen die belang stellen in hun mooie Santpoort trekken. V.V.V. „Santpcorts Bloei." Maandag 22 Mei hield genoemde vereeniging haar jaarvergade ring in café „Zomerlust." De voorzitter heette allen welkom. De belangstelling was niet groot. Men kon met voldoening op het afgeloopen jaar terugzien en de bemiddeling van het bestuur was grootendeels beloond. Volgens de^ ingekomen stukken moesten de Ned. Spoorwegen afwijzend beschikken op het verzoek om een forensentrein in te lasschen vanwege de groote kosten. Er zal een betere straatverlichting komen. Verder zullen door de vereeniging banken ge plaatst worden bij Frans Netscherlaan en de Willem de Zwijgerlaan, terwijl verzocht zal worden aan het gemeentebestuur om banken te plaatsen bij de muzieknis in het Burge meester Rijkenspark. Hierna he tuitgebreide jaarverslag van secre taris en penningmeester. De secretaris zei dat de vereeniging meer le den telt dan de zustervereenigingen. De penningmeester was wegens ziekte niet aanwezig, doch het verslag was volledig te vin den op de convocatie. Ondanks dat alles er vo rig jaar voor de toekomst donker uitzag sloot de balans met een batig saldo. Het voorstel van het bestuur om de jaarcon tributie op 1 te stellen als minimum wordt goedgekeurd. Nu volgde de bestuursverkiezing. De voorzit ter, de heer van Beem, werd bij acclamatie her kozen. Van de 4 aftredende bestuursleden waren de heeren Tabernal en v. Millingen niet herkies baar. Gekozen worden de heeren Bogstra, Co- pier, v. d. Kamp (op voordracht van de winke- liersvereeniging) en Jonker (vertegenwoordiger van Santpoort-Station over de spoorlijn). De voorzitter bedankte de aftredende heeren voor het vele werk dat zij voor de vereeniging gedaan hebben. Het bestuursvoorstel inzake toetreding tot de Federatie van Gemeenten en V.V.V.'s in Kenne- merland bezuiden het Noordzee-kanaal werd aangenomen. De contributie zal voor de vereeni ging 20 per jaar bedragen. Betreffende de „Sandhaes" kon het bestuur mededeelen dat nog deze maand met de werk zaamheden zal worden begonnen. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt sloot de voorzitter de vergadering. Feestavond De R. K. Sportvereeniging ..Santpcort" organiseerde in café-restaurant „Zomerlust" voor leden, donateurs en genoodig- den een uitstekend geslaagden feestavond. Nadat de heer Handgraaf namens de feest commissie allen hartelijk welkom had geheeten opende de voorzitter de vergadering. Spr. memoreerde de afgeloopen competitie, die voor de elftallen goed verliep, vcoc enkele zelfs een kampioenschap opleverde. En, aldus spreker, daar Santpoort een sportvereeniging is blijven we niet alleen bij voetbal maar hopen wij ook te komen tot korfbal, zwemmen en hockey. Hierna verleende de voorzitter het wcord aan den geestelijken adviseur, kap. van Pol. die den spelers vooral op het hart drukte in katholiek verband te blijven spelen. Na nog eenige opwekkende woorden werd de zorg voor de rest van den avond overgedragen aan „Santpoort's Klein Cabaret." In den loop van den avond werd den spelers Kockx en Nijssen. die beiden in het huwelijks bootje stappen een cadeau aangeboden. Het geheel was een uitstekend geslaagde avond. In naam van het belang van onze olks- gemeenschap vraag ik U voort te gaan met in uw kringen gelegenheid te bieden tot beginselvaste, godvreezende scholing en vorming. Jhr. Ruys de Beerenbrouck bij net gouden feest der Vrije Universiteit 1930. Hedenmorgen om half twaalf heeft een korte, doch felle brand gewoed in de bakkerij van den heer Smit aan de Kloosterstraat. De brand was ontstaan in de motbergplaats, die spoedig in lichter laaie stond. De brandweer, die binnen zeer korten tijd ter plaatse verscheen, slaagde er in den brand tot de bergplaats te be perken, zoodat de eigenlijke bakkerij vrijwel geen schade kreeg. De oorzaak is onbekend. In den afgeloopen nacht zag een politie agent, dat in de Crommelinstraat te Amster dam twee jonge mannen bezig waren aan een derde een tandem te verkoopen. Gezien het nachtelijk uur vond hij dit wel zeer verdacht en toen hij op zijn vragen geen voldoende ant woord kreeg, nam hij beiden mede naar het bureau Linnaeusstraat. Het bleek al spoedig, dat de tandem door het tweetal onder het op geven van een valschen naam Maandag te Haarlem bij een rijwielhandelaar was gehuurd. Wegens poging tot verduistering zijn beiden gearresteerd en hedenmorgen ter beschikking van de politie te Haarlem gesteld. De tandem is in beslag genomen. Ontspanningsavonden K.J.M.V. -Vorige week had de opening plaats van de zomer- ontspanningsavonden der K.J.M.V. Deze ope ning bestond uit een voetbalwedstrijd tusschen de afdeeling I L. T. en afdeeling n Jonge Middenstanders. De moderator, kapelaan Berk hout, verrichtte den aftrap. Na een spannenden wedstrijd won afdeeling II met 62. Met de rust leidde deze afd. met 10. De K.J.M.V. kar met genoegen terugzien op een welgeslaagden avond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 11