l rs"* OOSTEN Haarlem, 23 Mei WIELRIJDERS O O ROOF IN DRAAIDEUR Ned. DINSDAG 23 MEI 1939 handtaschje met f 168.50 ontrukt Het is immers zeer goed mogelijk, dat hij bij loket stond toen de dame haar cheque inde haar toen volgde met het snoode plan, dat 'j in de draaideur ten uitvoer bracht. BOND VAN MAKELAARS •ongres te Haarlem op 9 en 10 Juni PROGRAMMA RADIO CENTRALE Woensdag 24 Mei eVonden voorwerpen en dieren le St (Ingezonden Mededeeling) Ongelooflijk Goedkoop Concert op het Prinsen Bolwerk Vanavond door „Crescendo" morgenavond door Albert Heijn" DE KAPPERSZAKEN ROND PINKSTEREN EXPOSITIE RUYS' HANDELS- VEREENIGING N.V. alléén M Foto, genomen tijdens den Haarlemschen voetbaldag, van de junioren-elftallen van Leiden (met effen shirts) en Haarlem (met gestreepte shirts) Miniatuur-straperlo Maar hazardspel blijft hazardspel De Haarlemsche Post Begin Juni worden de panden aan de Baljuwslaan in gebruik genomen Zijveren professiefees ten in het St. Jozefhuis 4718 werkloozen BAKKERSPATROONS EN GEZELLEN Eenige schermutselingen over een C.O. Pro Juventute KEURINGEN IN HET KRELAGEHUIS De gladiolen zijn er met irissen en tulpen Wielrijder melde zich BURGERLIJKE STAND DE CRICKETUITSLAGEN Geetaleera FLAT-COMBINAITE. TCceSi vH>o\ tUü ithJbzAu&ub. cl£s ackFtsexxA HAARLEM AGENDA Wij verkoopen de beste Engelsche en Hol- landsche Rijwielen. Raleigh - Humber - B.S.A. - Albion - Phoenix - Simplex - Adelaar - Maxwell - Magneet. Al deze mer ken in alle uitvoeringen voorradig. Prijzen vanaf 24.50, Kinderrijwielen elke maat. REPARATIE-INRICHTING „ALBA" - Gr. Houtstr. 158 Bioscopen 24 Mei Bioscopen ApotHeekdiensten Bedrieglijke bankbreuk Vijf jaar geëischt tegen directeur van loterij kantoor STAD Gisterenmorgen om 11 uur stond een jarige dame in de hal van het postkan toor aan de Gedempte Oude Gracht met handtaschje, waarin 168.50 onder haar linkerarm gekneld en 'n groote bood- Schappentasch met ritssluiting, hangend aan dienzelfden arm. Zij wachtte tot de Öraaideur haar vaart wat geminderd zou hebben, om dan 168.50 rijker dan zij er Bekomen was het gebouw der posterijen te Verlaten. Terwijl zij wachtte hoorde zij een stem échter zich, die zei „Ik heb geen tijd hoor" en waarvan de eigenaar de dame in de nog steeds draaiende draaideur duwde en sa- toen met haar in een vakje de Gedempte Oude Gracht tegemoet ging. De dame was floor deze plotselinge gebeurtenissen der- toate overstuur, dat zij vergat het vakje te verlaten en met de draaideur nog eenmaal heelemaal in de rondte draaide. I'éen zij eindelijk buiten stond was zij niets jjjker dan bij het betreden van het postkan- J°0r. Zelfs armer. Want zij bemerkte tot haar f'hrik, dat het handtaschje niet meer onder linkerarm was. De man, die geen tijd had °est het haar ontfutseld hebben. Eerst kon het slachtoffer de politie zelfs niet .^tellen of het een man of een vrouw was ge lest, die met haar gedraaid had, maar later het haar voor, dat het een man moest ,'Jil geweest. Een signalement, hoe gering ook, 'fl zij echter niet opgeven. £>e dame was gekleed in een lichtgrijzer, jtoitel, zij droeg een matblauwen vilten hoed i1 een bril, en had een kort gezet figuur. Ieder 'e iets van het gebeurde gezien heeft, wordt rn1 IjhUgend verzocht zich tot het geven van in- ]Chtingen bij het bureau Smedestraat, afdee- h® recherche te willen melden. öe Haarlemsche afdeeling van den Neder- 'tflschen Bond van Makelaars in Onroerende °ederen, Hypotheken en Assurantiën, heeft ,Ï2er dagen vergaderd met de diverse regelings- a°totnissies, door haar benoemd tot voorberei- I'Ag van het congres op 9 en 10 Juni, in Haar- kto te houden. De Burgemeester van Haarlem, j J. E. Baron de vos van Steenwijk, zal de le- 'SA van den Bond, die uit alle deelen van het .flfl naar onze stad toekomen, op 9 Juni om '30 officieel ten Stadhuize ontvangen. Het Congres wordt op den eersten dag gehou- in een der zalen van restaurant Brink- lat>n aan de Groote Markt, en op den tweeden Ij.B in Hotel Den Hout. Verschillende plaatse- l^e autoriteiten worden uitgenoodigd dit be- Agrijke Congres bij te wonen. Programma I: Jaarsveld en Hilversum I. Programma 2: Hilversum II Programma 3: hHeulen 8.00—10.50; Radio PTT 10.50—12.20; Brussel 12.20—12.50; Ned. Brussel 12.50— Keulen 2.20—3.20; London Reg. 3.20—4.20; gillen 4.205.20; Ned. Brussel 5.206.05; Ra- l°ïTT 6.05—6.50; Ned. Brussel 6.50—7.00; Lon- lej> Reg. 7.00—7.20; Ned. Brussel 7.20—7.50; Keu. Sj 7.508.35; Ned. Brussel 8.359.20; Keulen v °—-10.20; Ned. Brussel 10.20—10.30; Boedapest •3010.40Fr. Brussel 10.40—11.20; Parijs Ra- 0 11.20—12.00. Programma 4: t-Hed. Brussel 8.00—9.20; Parijs Radio 9.20— v°; Radio PTT 9.30—10.35; London Reg. 10.35 vï210; Droitwich 12.101.35; London Reg. 1.35 ó^O; Droitwich 3.206.40; London Reg. 6.40 If'*?: Droitwich 7.00—9.50; Fr. Brussel 9.50— 3°; Pauze 10.30—10.45; Droitwich 10.35—12.00. amma 5: («00-7.00 Diversen; 7.008.00 Eigen gramo- j^flplatenconcert. Dansmuziek: Let's break the 6^fl news; Tu-li-tuliptime; Swinging the fidd- vAfter you've gone; Plaese be kind; If dreams true; Black Coffee; My girl's a rhythm C! Japanese Sandman; The Blues with a ^tog; Hold my hand; Honey Chile; Zuider- R Hlues; Good night angel; Beale Street Blues; goes to a party; Lazy River; Heart of gold; k"tos and roses; Misty Morning; 8.00—12.00 v«rsen. ^lichtingen aan het Bureau van Politie, bestraat, uitsluitend tusschen 11 en 13 uur. i>nUtoped, Martens, Nijlstraat 2; beursje met It^^d, Bouman, Dutrystraat 4; 5 gummibal- lij -Bureau van Politie, Smedestraat; horloge, ){0 ('ijn, Schagchelstraat 17 a rd.; hond, v. d. K. v. Manderstraat 41; idem, Boosman, cA Oude Gracht 150 rd.; idem, Blesgraaf, Da a3i,"Straat 11; jas, Hol, Archipelstraat 39; me- e> v. d. Kroft, Karolingenstraat 21; kinder- toonnaie, Aarts, Nagtzaamstraat 21; para- Luttik, Hedestraat 28; rijwielbelasting- je, Bureau van Politie, Smedestraat; ten- Draaisma, Kennemerstraat 10; rij i. elastingplaatje, v. d. Ekrg, Brouwerskade V fozenkrans, Hoogkamer, Drappenierstraat idem, Siepkes, Schotersingel 41 rd.; ring icjj. keutels, v. Deenen, Stuyvesantstraat 12; et'ood, Hille, De Witstraat 22; stoffer, We- f t>F J een beele kamer behangen met inbe- Aj, an het behang en rand, dat is enorm goed- Afj En toch leveren wij een mooi behang en ■tkf Werk. Keuze, uit 50 soorten. „De Behang- a'e", Gierstraat 63, Tel. 18401, Haarlem, ber, 2e Zuidpolderstraat 14; schooltasch m. in houd, Bijkerk, Kleverlaan 85; actentasch en tasch inh. boeken, Bur. v. Politie, Smedestraat; damestasch met inhoud, Lohmann, Wilgenstr. 102; schooltasch met inhoud, Rutten, Molijn- straat 36; actentasch met inhoud, Bosman, Brouwersstraat 9 rd.; vulpenhouder, Mantel, Godfried van Bouillonstraat 5 rd. Ter gelegenheid van het Groot Nationaal Concours, uitgeschreven door het Christelijk Fanfarecorps „Arti et Religioni", zullen heden avond en morgenavond concerten worden ge geten op het concoursterrein aan het Prinsen Bolwerk. Het concert van vanavond wordt gegeven door de Harmonie Crescendo, directeur H. W. Hof meester, en het vangt aan om kwart over 8. Het programma ziet er als volgt uit: 1. Feest- jubelmarsch, H. J. Blankenburg; 2. Ouverture Zampa, Herald; 3. Dolores, wals, Emil Waldteu- fel; 4. Fête aux flambeaux, marsch, Wettge; Pauze; 5. Leichte Cavallerie, ouv., Franz van Suppé; 6. Cornaval Norvergien, Svendsen; 7. Estudiantiana, wals, E. Waldteufel; 8. Der Geist der Worwoden, Grossmann; 9. Finale. Morgenavond concerteert om kwart over 8 op het Prinsen Bolwerk de Harmonie van Albert Heijn uit Zaandam, onder leiding van den heer P. A. van Mever. Behoudens goedkeuring van den Commissaris van Politie zal de Harmonie voor het concert een muzikale wandeling door de voornaamste straten der stad maken. Deze wandeling begint p.m. 7 uur. Het programma van het concert is als volgt: 1. Festival Marsch, Frits Jakma; 2>. Lamascotte, F. Andrieu; 3. Souvenir de Biarritz, A-. Du- pony, a. Au bord de la mer, b. Les Gritanas, c. Les deux mendiants, d. Soiree au Casino; 4. La Fiancee du Korrigan, Coquelet; Pauze; 5. La légende du manoir, Delmas; 6. Doornroosje's Bruidsvaart, M. Rhode; 7. Variété sur la veuve Joyeuse, Léhar; 8. Marche des heros, Nocholls. In verband met de ontheffing der Donder dagmiddagsluiting der kapperszaken in de week voor Pinksteren, vestigt de arbeidsinspectie er de aandacht op, dat het kapperspersoneel alleen den a.s. Donderdagmiddag arbeid mag ver richten, wanneer Maandag den 2en Pinksterdag den geheelen dag niet gearbeid behoeft te wor den. Ruy.s' Handelsvereeniging N.V. houdt op 24, 25 en 26 Mei a.s. in het Gem. Concertgebouw, Lange Begijnestraat, een tentoonstelling van de nieuwste machines en snufjes op het gebied van kantoonmechanisatie. Behalve schrijfmachines exposeert de Han delsvereeniging tel-, reken-, adresseer- en boekhoudmachines, kaartsystemen e.a. Een ieder is van harte welkom. U besteedt Uw geld het best aan goede klee ding en dus aan WAARBORG- KLEEDING Eenige seizoenen geleden heef. in Zandvoort de Straperlo gedraaid en eenige maanden ge leden zijn de exploitanten daarvan voor de Haarlemsche rechtbank veroordeeld. Wel niet velen zullen gedacht hebben, dat er over deze kwestie nogmaals een ballesje zou worden opgegooid om in de straperlo-ter- minologie te blijv.cn zij het dan, dat dlïe slechts zeer zijdelings met het Zandvoortsche geval te maken heeft. Een werklooze timmerman had zich ten tijde, dat in het Casino het balletje nog vrij over het railsje rolde, om eindelijk in een vakje van den draaienden schijf terecht te komen, zeer ge ïnteresseerd voor het spel. En omdat hij toch over erg veel vrijen tijd beschikte, maakte hq voor zich zelf een miniatuur-straperlotje, een getrouwe copie van wat eens Zandvoort nauwer verwand met Monte Carlo maakte. Het spel bleek een aangename tijdspasseering. Ieder fiche was een cent waard en kennissen waagden wel eens een gokje. Langzamerhand raakte het idee: aangename tijdspasseering meer en meer op den achtergrond en de mogelijke winst kwam daarvoor in de plaats. Toch bleef alles binnen de perken; er werd niet om gigan tische bedragen gegokt, en alleen vrienden en bekenden kwamen zoo van tijd tot tijd een potje spelen. Soms kwamen zij om acht uur des avonds bijeen om eerst om half drie het huis van den timmerman te verlaten. Het grootste bedrag, dat ooit verloren werd, bleef nog beneden de twee rijksdaalders. En bovendien waren het nooit werkloozen, die aan het straperlospel deelnamen. Maar hazardspel blijft hazardspel. De timmer man gaf er gelegenheid toe en dat blijft onge oorloofd. Daarom werd hij gisteravond toen de politie een „inval" deed met de spelers; drie bakkers, een schilder en en bediende naar het bureau gebracht. De tafel en de fiches werden in beslag geno men. De timmerman is voor een nader verhoor in verzekerde bewaring gesteld. De bakkers enz. zijn na verhoor heengezonden. Proces-verbaal werd opgemaakt. Het is alweer geruimen tijd geleden, dat wij konden melden, dat de P.T.T. te Haarlem uit breidingsplannen had. Het postkantoor was ai lang te klein en hoewel een voorloopige oplos sing bereikt werd door den bouw van een nieu wen vleugel aan de Raaks, werd toch uitgezien naar een speciaal onderdak voor de afdeelinger. bestelling en expeditie. Het oog viel op een loods van de Nederlandsche Spoorwegen aan de Baljuwslaan. De noodige en grondige ver bouwingen werden aangebracht en thans staat vast, dat de bovengenoemde onderdeelen van den dienst op 3 Juni en eenige dagen later zul len worden overgebracht. De afdeeling bestelling verdwijnt daardoor uit het postkantoor en de afdeeling expeditie, die tot nu toe in het station naast den uitgang zit, zal ook ruimer gehuisvest worden. Deze ruimere armslag brengt tevens mee het in gebruik nemen van eenige nieuwe machines. Voor onze burgerij beteekenen deze gebeurtenissen meer service bij de post, door spoediger bestel ling en vlugger expeditie. Morgen zal in alle stilte, de stilte die den een voud van het kloosterleven kenmerkt, in het St. Jozefkinderhuis aan den Zijlsingel, het zil veren professiefeest gevierd worden van twee harde, maar stille werksters, Zusters Carmiites- sen, Zuster Ligoria en Zuster Marita. De beide zusters hebben tijdens hun klooster leven al in verschillende landen van Europa ge arbeid, o.a. in Duitschland en Italië. Zuster Ligoria was ook aanwezig bij den bouw van het nieuwe kinderhuis in 1930. Koeten tijd was zij daarna weg, maar zij is thans alweer langen tijd terug. Zuster Ligoria, die van geboorte een Russische is haar ouders zijn in Rusland voor het ge loof gestorven heeft thans de zorg voor de grootere meisjes. Vroeger was zij de verzorgster der kleine kinderen. Zij heeft zeer vele talenten en heeft dan ook reeds veel werk verricht. Züster Marita heeft in het Kinderhuis mo menteel een hoogst verantwoordelijke functie: zij voert het beheer over de financiën. En dat deze functie, bijzonder in dezen moei lijken tijd, ontzaglijk veel zorgen met zich brengt, behoeft ons inziens geen nader betoog. Het beste geschenk, dat Katholiek Haarlem den beiden zusters kan aanbieden, zal ongetwij feld zijn een hartelijk en vurig gebed, opdat zij nog vele jaren mogen arbeiden in den dienst van God en van het kind. Zoo zü het!! De samenwerkende besturen van de bakkers- gezellenorganisaties, waarin ook opgenomen de Ned. R. K. Borid van Bakkers, Cacao-, Choco lade- en Suikerbewerkers, hebben het perso neel van de firma's H. Franken» H. J. Carels en J. Smit opgeroepen tot het bijwonen van een vergadering op Donderdag as, ter bespreking van het antwoord, dat de werkgevers hebben gegeven op de door de organisaties ingediende voorstellen. Die voorstellen behelsden het afsluiten van een collectieve overeenkoipst, waardoor de po sitie van het „half-was" 'personeel beter gere geld zou worden, omdat daaraan nogal een en ander mankeert. De vakbekwamen hebben een loon van 30,dat behoorlijk genoemd wordt. De werkgevers, aangesloten bij de Ned. Ver. voor het Bakkersbedrijf te Den Haag hebben laten antwoorden, dat een Collectief Contract voor allen kan worden afgesloten met verbe teringen voor den half-was indien over de geheele linie een verminderde loonbasis aan vaard WOTdt. De vereeniging „Pro Juventute" vergadert op Donderdag 25 Mei a.s., des avonds om 8 uur, in de Morinnesteeg no. 7. Iedere week is er weer iets anders, dat onze bijzondere aandacht opvordert. Na de hyacin ten en narcissen zijn het de tulpen, die de beste plaatsen innemen en heel kort duurt hun heerschappij, want de gladiolen en irissen zijn al op komst. Een mooie parkiet is de beste, donker gele, „Sunshine" van den heer Frans Roozen te Vogelenzang. Hij behaalde er dan ook het get. Ie klas mede. De parkietenspecialist had ook de volgende ingezonden; de oranjekleurige Oranje Pand; violette iVolet Queen; de kers- roode Therese; Discovery, mauve; daarbij nog een stand D.W.T., o.a. de beste, diep rose tulp Angels Dream, ook de beste, gele Sunkissed. De fa. Gebr. de Bruin, Voorschoten, bracht Darwin, Gold Lake, een beste gele. De fa. Goemans-Visser te Hillegom behaalde met de D.W.T. Black Girl het get. Ie klas. Deze fa. bracht nog meer donkere tulpen als de Breeders Sinja Pore, Zambesi, Stamboel en Duchess de Bedford. De fa. P. van Reisen en Zn. te Voorhout kwam met verloopen tulpen, uit Inglescombe Yellow, Inglescombe Red, Inglescombe Roidon (geel), en Darwina Red Martin, welke geen van alle het G.V. verkregen. 0.i. waren het ook geen verbeteringen. Fa. J. de Kruif, Alfen a.d. Rijn zond Viola Cornuta, Primrose Dame (geel) en Aubrietia- delt, Blue Imperior. Een mooie vaas Lilium amabile kwam van den heer J. A. V. de Zwet te Roelofsarendsveen. Deze oranje-roode bloem was een verbetering van tenuifolium. De heer C. Alkemade te Noordwijk bracht vaasjes met pioenbloemige ranonkels (gemengd), beste bloemen. Ook was er rose T. Surprise te zien. De heer S. P. Segers te Lisse liet zien Avis Keniscoth (geel), die ons wel aanstond en nog twee Avissen Keniscoth, een gevlamde en een roode, die ons niet konden bekoren. De heer A. J. Prins te Wassenaar bracht de Rembrandt T. Toethank Amon, rood-bruin ge vlamd en de E.L.T. No. 57, rood. De fa. C. G. van Tubergen vergastte ons met een mooien stand Iris Regelio Cyclus, in schit terende kleuren. Hiervan verkreeg Vulcanus het get. v. Verd. Verder merkten we op de mooie witte Allium Neapolitanum en Hesparantha Stanfordia (geel). De heer Cor Groezé, Wijk a. Duin, was er met Sparaxus in verschillende kleuren en met de gladiolen Princianius Komeet en roode id. Carmante (rose). De heer A. P. Nijsen te Santpoort verkreeg voor de dubb. L.T. Nizza, rood-geel gevlamd, het get. v. Verd. De fa. J. G. Eldering te Overveen bracht tul pen; o.a. Thecla, donker brons, Ermica, rose, Helicon, goud brons, Fauré, mauve, verder veel Bizarre o.a. Rebecca, Victory en Mad. Dubarry. De Ver. Culturen te Noordwijk hadden twee beste tulpen ingezonden, de Cott. T. Stanja (geel), Breeder T. Nero Orleans. Een groot aantal nieuwe tulpen van de N.V. F. Rijnveld en Zn. viel te zien, welke moeilijk te beoordeelen waren, omdat ze kort gesneden waren en omdat er slechts van ieder soort één was. De heer K. v. d. Schoot had nog een zeer late narcis Inc. Graf Zeppelin ingezonden, een diep gele, die wij niet onverdienstelijk vonden. De heer K. C. Vooren te Limmen bracht de zeer mooie parkiet Oranje Favoriete; de naam zegt reeds hoe de kleur is. Leo Roozen Nic.zn., Heemstede, bracht de zeer mooie Smiling Queen, zacht rose; werkelijk een juweeltje! De fa. Warnaar en Co. te Sassenheim pro beerde met de zwavel-gele L.T. Tuil Moon en met D.W.T. Scarlet Beauty (rood) een get. Ie klas te verkrijgen. De poging mislukte echter. De fa. P. Bakker Mz., Enkhuizen, was er we derom met beste tulpen alsBartigon Mad, rood Zomerschoon, gevl. rood, Tindal, donker rood, Philip Snowden, cerise rood, Cordell Huil, rood wit gevl., Jean Desor, geel met rood, Scarlet Leandor; alles in beste conditie! De fa. C. Nieuwenhuis Noordam te Lisse had ook een vaasje Zomerschoon. De gebr. van Buggenum te Beverwijk had een vaas kersroode gladiolen Dr. Verhagen ingezon den. Een toekomstbloem. De heer M. Beelen te Lisse bracht D.T. Luna (licht geel). De collectie Rembrandttulpen van den heer J. Schoehuis te Uitgeest had last van de warmte en was daardoor niet te beoordeelen. De fa. J. F. v. d. Berg te Anna Pauwlowna liet zien Scarlet leader, best rood, Protector en Den Helder, beide rood wit gerand; een paar beste tulpen. De fa. W. de Ruiter en Zn. te Noordwijk kon het g. v. V. niet behalen met een paar roode zaailingen. De fa. P. Bijvoet en Co. te Overveen had een heele inzending o.a. Biz. Cameleon, geel-donker gevlamd, Gloria Nigzorum, Boyone Oranje ge vlamd, verder Breeder La Bizanen, oranje geel met lila weerschijn; de dubb. T. Attraction, een licht roode met witten rand. De fa. Konijnenburg-Mark te Noordwijk was er met gladiolen als Silentium (wit m. roode vlek) Gold Dush, geel, Zauberflöte, rose met purper vlek, Margareth Rose, oud rose, Grünes Licht, Margot Brunnings, best rose, Vreden- burg, wit en J. S. Bach, zalm-rood. Nog andere soorten. Een aardige groep Lilium umbellatum in verschillende soorten was er van de firma F. Rijnveld en Zn. Eugene v. d. Schoot te Hillegom. Een mooi geheel vormde het bloemstuk van alleen par kiet tulperj. De heer J. de Goede te Breezand had suc ces met parkiet Sunshine en behaalde het get. Ie klas. Verder had deze inzender een beste groep Holl. Iris, o.a. Albatros, wit, v. Wijck, blauw, Mauve Queen en best gele No. 41. De fa. G. H. Hageman te Heemstede behaalde met zijn parkiet, Violet Queen get. Ie klas en met de Breeder Lakmé (oranje bruin) het get. v. Verd. De fa. Grullemans te Lisse bracht vele exem plaren Zaailing T. Daaronder waren zeer bes te. Ze hebben nog geen naam. De fa. Eggink en Zn. te Voorschoten was er ook weer en wel met Annie Lanvrie, een beste zalm rose. Tot slot nog één en niet de minste, de N.V. J. Valkering te Limmen. Deze fa. verkreeg voor haar uitgebreide groep Sciller Capalunata een diploma voor gouden medaille. De soorten Rheinland (rose), Garden Beauty, paars, Mount Everest, wit, L. Innocence, wit, Snow Flake, wit, The Rose, rose-paars, Gen. de Wet, rose, Mycrotis, blauw, behaalden allen het get. v. Verd. Het was wederom een keurige collectie ter keuring en ter opluistering. De bloemen waren van goede kwaliteit. De daling van het aantal werkloozen in onze stad gaat gestadig voort. In de afgeloopen week waren er weer 154 minder ingeschreven, waardoor het aantal thans 4718 bedraagt. De gunstige verschillen met de vier voorgaan de jaren (zelfde week) zijn nu resp.: 374, 638. 1409 en 605. Maandagavond 15 Mei omstreeks half acht is op den Schoterweg hoek Kleverlaan een 60- jarige wielrijder tegen een wielrijdster gereden. Laatstgenoemde kwam te vallen en brak een voetbeentje. Nader blijkt, dat zij minstens drie weken het bed zal moeten houden. De fietser is onbekend gebleven. De Commissaris van politie verzoekt nu de zen wielrijder en eventueele getuigen zich tot het geven van inlichtingen aan het bureau Smedestraat te willen melden. Geboren: 22 Mei, H. P. J. J. Dinkelbach-van den Heuvel, z.; 21 Mei, P. C. van der Putten- Aldendorff, z.; 21 Mei C. J. M. van den Nouw- land-van der Veldt, d.; 20 Mei C. A. Broekhof van den Berg, z.; 21 Mei, J. L. M. Bijvoet- Evéquoz, d. Overleden; 20 Mei, G. Scheepbouwer-Laan, 71 j., Vooruitgangstr.; 21 Mei, M. Zwaan, 50 j., Floresstraat; 22 Mei: A. J. Tersmitten-Soffree, 74 j„ Javastraat; 21 Mei, F. L. Morlang, 72 j„ Slaperdijkweg; 21 Mei, M. S. Klaasing, 78 j., Westerhoutpark. Ondertrouwd: 23 Mei: W. Meester en C. M. Huijzer; W. P. Paternotte en C. M. Boortman; A. J. G. Boeree en J. de Ruiter. Haarlem—H.C.C. II Gewonnen door Haar lem met 39 runs op de le innings. Haarlem le innings; 218 voor 8 (gesl.), J. J. de la Mar 59, R. Kammeijer 44, J. A. Allart 23, H. A. G. de la Mar 22, Fortgens 16*, A. Mas 11), C. W. V. Bakker 2—43, K. Niewerburg 1—52, P. Niks 443. H.C C. I, le innings: 179 (C. W. V. Bakker 91*. L. W. Sillevis 44, P. Niks 19), J. Middelink 5—39, A. Mas 3—60, J. J. de la Mar 1—2, J. A Allart 11. le KLASSE V.V.V.V.O.C. Gewonnen door V.V.V. mei drie wickets. V.O.C. le innings 93 Terwiel 18, H. Ver burg 13, F. v. Eek 10, J. v. d. Pool 3) A. v. Stuij- venberg 536, J. J. Alders 415, J. J. Groot - meijer 111. V.V.V. le innings; 38 (J. J. Grootmeijer 11.*) A. Terwiel 6—15, J. Nieuwenburg 3—11, A. Nieuwenburg 111. V.O.C. 2de innings: 63 (J. Nieuwenburg 17 A. Nieuwenburg 14) W. Roodenburg 317, J. J Alders 2—9, A. v. Stuijvenberg 113, J. J Grootmeijer 38. V.V.V. 2de innings: 121 voor 7 (B. Broekman 77*, W. Engel 19), A. Terwiel 457, J. Nieuwen burg 228, A. Nieuwenburg 122. H.C.C. I—V.R.A. Gewonnen door H.C.C. I met 137 runs op de le innings. H.C.C. I le innings 209 voor 8 (gesl.). (A. M. J de Beus 13, A. Schill 36, M. von Oven 10, W Arendse de Wolf 19, J. J. v. d. Luur 10, M Henny 19, P. ten Bosch 51, H. Gallois 20, L. J Sodderland 22*) H. Klink 2—59, J. Peters 3—49 F. Popping 08, A. J. Inglish Arkell 369, H. van Weelde 015, C. Jibben 06. V.R.A. le innings 72 (D. Westerman 14, W Wittebol 40*). W. H. Gallois 1—24, L. J. Sod derland 718, P. ten Bosch 04, M. Rutgers 19, A. M. J. de Beus 19. P.W.—R. en W. Gewonnen door P.W. met 85 runs op de le innings. P.W. le innings 213 (M. Schnitzer 12, dr. M. Jansen 55, H. C. W. Schnitzer 88, C. Jonsen 27), W. Yates 7—83, P. C. Hagenaar 2—75, W. Kra mer 126. R. en W. le innings 128 (W. Kramer 37, R Kramer 34, A. Berendsen 15, C. Bultman 10), dr. M. Jansen 667, H. Schnitger 425. OVERGANGSKLASSE. A.C.C.Excelsior. Gewonnen door Excel sior met 15 runs op de le innings. Excelsior le innings 76 (A. v. d. Horst 14, J. Oosterholt 14, A. Walbeke 29) Sanders Jr. 3—14. Sanders Sr. 749. A.C.C. le innings 61 (H. Immig 23) J. Oos terholt 7—23, H. Zoetmulder 1—23, A. Ruiter- man 17. Excelsior 2e innings 100 (A. Hoenderop 48, J. Oosterholt 17, D. Schewe 13*) Sanders Sr. 5—49, Sanders Jr. 3—33, N. Sellis 1—1. A.C.C. 2e innings 30 voor 4 (opgege.) Ooster holt 214, H. Zoetmulder 115. 2e KLASSE. V.R.A. IIV.V.V. II. Gewonnen door V.R.A. II met 23 runs op de le innings. V.R. l innings 100 (J. de Koster 16; J. Inglish Arkell 30; dr. A. Lobryde Bruyn 13), J. Kus- ter 1—19; E. Keulemans 2—26; Ch. Kuster 1—19; E. Keulemans 2—26; Ch. Kuster 2—7; G. nvis 210. V.V.V. le innngs 77 (E. Keulemans 15; Ch Kuster 21), P. Kluyver 6—28; Thesen Eender 1—10; J. v. d. Bosch 3—17. R. en W. II—Hercules. Gewonnen door Hercules met 134 runs op de eerste innings. Hecules 182 (Van Spanje 79*, Van Loon 79, Keers 43), Francken 2—33; K. de Bouwmeester 548; Chapon 241. R. en W. 48 (jhr. B. Ah. Elias 26), Keers 5—23 Dix 5—17. R. en W. tweede innings 382 (opgegeven) (jhr. Elias 26). Van Loon 2—13. Haarlem IIR. en W. III. Gewonnen door Haarlem II met 60 runs op de eerste innings Haarlem 112 (P. Kruyt 18, H. Peschar 11 J Elsinger 39*, W. Peschar 16), jhr. C. L. van Len- nep 4—20, J. de Jong 1—20, J. W. Adriaans 334, J. Thiel 229. R. en W. 52, A. v. d. Bergh 4—18, R. j. Ton 2—13, H. Boeree 2—3, J. de Boer 1—8 en J. Elsinger 10. R. I. O.L. C. C. Gewonnnen door R. I. O. met 22 runs op de le innings. R. I. O. le innings 158 (G. Dolman 29; D v Gemen 18; A. Vos 37; B. v. d. Puttelaar 16; W. Dolman 26*; H. Sleyster 14); J. Hopp 3—32- D. v. Es 3—47; A. v. Es 4—64. L. C. C. le innings 136 (C. J. Metsch 67; D. v. fis 17; N. Schouten 13*); J. G. H. Wolters 4—39; H. Sleyster 4—43; W. Dolman 2—19 Slaapkamerameublement, bestaande uit: 3 deurs kast, lits jumeaux, 2 nachtkastjes, toilet, tafel, 2 stoelen. Eetkamerameublement, bestaande uit: dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen. Salonameublement, bestaande uit: bank, 2 fauteuils, tafel. Totaal 790. JARTELJORISSTRAAT 13-17 TELEFOON No. 13913 (2 LIJNEN) OPGERICHT 1853 Gebouw St. Bavo St. Caecilia, 8 uur; Va- cantiebonnen Bouw vakbond, 7 uur; Leden Me taalbewerkers, 8 uur; Rechtskundig Bureau, 8 uur; Melkhandel St. Joseph, 8.30 uur. Stadsschouwburg „Lessen in laster", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw R.K. Oratoriumver- eeniging-concert, 8.15 uur. Groote Kerk Orgelbespeling 8.15 tot 9.15. Brinkman, Houtplein Gr. Houtstraatver- eeniging, 8.30 uur. Brinkmann, Gr. Markt Vrouwen Electri- citeitsvereeniging, half 3 Aandeelhoudersver gadering N.V. Figee, 2 uur. Kunstzaal De Bois Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht Ex positie boe!:- en plaatwerken H. Maagd. TELEFOON 15426 Rembrand.. De twee zusters Kleh" (volwas senen), 2. "7 en 9.15 uur. Cinema: „Met witte vanen" en „De tuin der vreugde" 2, en 8.15 (18 jaar). Luxor: „Jongensstad" (14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Getuigen spreken" (volwasse nen), 2.30, 7 en 9.15 uur. Mo viae: Gevarieerd programma (alle leeftij den). Gebouw Sl. Bavo: Ledenverg. Bouwvakbond, 8 uur Proza, 8 uur Reisclub Overheids personeel, 8 uur Ledenverg. Landarbeiders, 8 uur Dameskoor St. Caecilia, 8 uur. Raadzaad Prinsenhof: Gemeenteraad, 2 uur. Gebouw S. F. L-, Zoetestraat S. F. L.- feestavond, 8.15 uur. Kunstzaal De Bois Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum Expositie 105 uur. Boekhandel Coebergh, Ged. O. Gracht Ex positie boek- en plaatwerken H. Maagd. Rembrandt; De twee Zusters Kleh, 2.30 uur, 7 uur, 9.15 uur (volwassenen). Cinema-Palace: Met witte vanen en De tuin der vreugde, 2 uur en 8.15 uur (18 jaar). Luxor: Jongensstad 2.30 uur, 7 uur en 9.15 uur (14 jaar). Frans Hals: Getuigen spreken, 2.30 uur, 7 uur en 9.15 uur (volwassenen). Mo viae: Ge var. programma (alle leeft.). De Zondag- en avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waar genomen door de volgende apotheken: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69; Grijseels en v. Hees, L. Veerstraat 14; Frans Hals-apo theek, Fr, Halsplein 1. Steeds geopend zjjn; C. E. Schotman, Bin nenweg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemen- daalscheweg 341; Apotheek Aardenhout, Zand- voortschelaan, telefoon 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, telef. 28197. De Bloe- mendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, telef. 22181. De Utrechtsche Rechtbank heeft hedenmor gen de strafzaak behandeld tegen den 52-jari- gen P. S., directeur van een loterijkantoor te Soest, die zich had schuldig gemaakt aan be drieglijke bankbreuk, door f 4000.onder zich te houden, welke behoorden tot den boedel van t faillissement van S. Genoemde som, benevens Engelsche en Fransche premieloten, had hii) aan zijn medebeheerster, mevr. H. gegeven, met de bedoeling, in moeilijke tijden over eenig geld te beschikken. Verd.'s manipulaties van directeur van het loterijkantoor hadden, voordat zijn faillisse ment was aangevraagd, tal van kleine spaar ders gedupeerd. De Officier ging in zijn requisitoir uitvoerig de verschillende feiten na en kwam tot de con clusie, dat verd. zich aan grooten zwendel had schuldig gemaakt. Hij eischte vijf jaar gevan genisstraf. Mr. de Haas uit Utrecht bracht in zijn plei dooi naar voren, dat S., voorgelicht door zijn advocaat en accountant, te goeder trouw had gehandeld, zoodat hij zich niet had schuldig ge maakt aan bedrieglijke verkorting van de rech ten van debiteuren. Spr. verzocht vrijspraak. Uitspraak 6 Juni,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5