HET BEZOEK DER KONINGIN FINANCIEN We luisteren naar... Hartjes Dagfilm W aterstanden iS DINSDAG 23 MEI 1939 Ned. Reisvereeniging voor Katholieken Dr. A. P. J. Hoogeveen tot alge meen voorzitter gekozen Oud-voorzitter Stumpel eere-voorzitter Vrachtboot vermist DE TREINBOTSING TE TERBORG Treindienstleider tot geldboete veroordeeld 78-JARIGE WEDUWE VERONGELUKT Onvoorzichtig den weg overgestoken DE ROVER MOOT Bijeenkomst der Nederlandsche deelnemers AUTOMOBILISME DAMESRIT K.N.A.C. Mej. Bresier (Werkendam) winnares WIELRENNEN DE RONDE VAN LUXEMBURG Derde etappe voor Clemens VAN MIJNHARDT Woensdag 24 Mei MARKTEN 480ste STAATSLOTERIJ Moeders, laat deze week de Uwen bidden en offeren voor onze Koloniale Missies POSTVLUCHTEN z 21 20 19 18 n 16 16 o.H o.oo O-Oif *fp 0.054- AP 0.05-1- Ar H" 5t 5-1- rijn 3*60 3-g '•Ia 3 00 België kan Koningin Wilhelmina niet hartelijker begroeten dan Nederland het den jongen Koning der Belgen heeft gedaan bij zijn historische bezoek, dat onze Koningin nu gaat beant woorden. Maar evenmin zal de warmte van de Belgische ontvangst alle teekenen getuigen daarvan voor de Nederlandsche onderdoen. Het is in dezen aan edelmoedigheid zoo zuinigen tijd een zeer gelukkig verschijn sel, dat twee buurvolken elkander in de vereerde personen hunner Souvereinen een zoo hartelijke sympathie en werkelijke ver knochtheid kunnen betuigen. De nood der tijden heeft er inderdaad het zijne toe bij gedragen, België en Nederland dichter bij een te brengen. En dit niet alleen, doordat de gevaarlijke situatie in Europa de Belgi sche en de Nederlandsche politiek, méér dan vroeger het geval was, in overeenkom stige richting heeft gestuwd, maar óók om dat de druk van zorgen en gevaren beide landen ontvankelijker gemaakt heeft voor elkanders vriendschap en hun de waarde daarvan beter heeft doen beseffen. Beter e'en goede buur dan een verre Vriend, zegt het spreekwoord. Het zegt er niet bij, dat het ook gemakkelijker is, een verre vriend dan een. goede buur te zijn. Verre vrienden kunnen er vaak mee vol staan, op geregelde tijden berichten en wenschen uit te wisselen; de beste buren echter hebben dikwijls moeilijke zakelijke regelingen te treffen ten aanzien van de aangelegenheden, die hen zoowel verbin den als verdeelen. Het is hier niet de plaats om op de aan gelegenheden, die tusschen België en Ne derland nog op regeling of betere regeling wachten, nader in te gaan, en evenmin om op hun spoedige afdoening aan te dringen. Deze nabuurschapsverhoudingen zijn ten slotte niet te regelen door onderhandelin gen alléén waarin Belgen en Nederlan ders beiden een reputatie van vasthou dendheid hebben zij zijn slechts waarlijk geregeld, wanneer zij in een atmosfeer van samenwerking geregeld zijn. Daarom is de geest van vriendschap, die tusschen beide volken zoo gelukkig groeien de is, voorshands nog belangrijker dan de regeling van concrete kwesties, terwijl an derzijds zulke regelingen vooral ten doel moeten hebben, de vriendschapsbanden tusschen beide landen nauwer aan te halen. In dien geest van vriendschap, in het be sef van wederzij dsche welwillendheid en natuurlijke en historische verknochtheid, in het opbouwen van een ware solidariteit van gevoelen en handelen, ligt voor België en Nederland de weg, die niet alleen de problemen van hun natuurlijke en histo rische verhouding tot vruchtbare oplossin gen kan voeren, maar ook een voorbeeld stelt aan het Europa van morgen. Het hart van Nederland, dat den Koning Leopold warm en oprecht heeft verwel komd, vergezelt ook zijn eigen Koningin op Haar reize naar het bevriende België. In Grand Theéètre Gooiland te Hilversum is Zondag de algemeene vergadering van de Ned. Reisvereeniging voor Katholieken gehouden. De dag werd geopend met een H. Mis in de dekenale Sint Vituskerk. Daarna brachten ver kenners de leden naar het vergadergebouw. De meeste afdeelingen, bijna 25, waren daar bijeen gekomen. Na opening sprak de voorzitter van de afdee- ling Hilversum, de heer L. T. S. Tulfer, een woord van verwelkoming. Hij kondigde het be zoek aan van deken H. P. Frank en burge meester J. M. J. H. Lambooy, en wees op het karakter van den zonnigen dag: de verbinding van het aangename met het nuttige. De waarnemend voorzitter van het hoofdbe stuur. de heer P. M. Gielisse te 's-Hertogen- bosch, wees er op, dat deze jaarvergadering wordt gehouden in een sfeer van buitengewone voldoening. Een raad van advies kwam tot stand, het eigen gebouw werd betrokken, een nieuw orgaan werd gesticht, een bijkantoor te 's-Gravenhage geopend, contacten werden ge legd, onder andere met den K.R.O., de R. K. Pers, vereenigingsinstanties en geestelijkheid. Verder wees spr. op de stichting van een ge denkraam in de Haarlemsche kathedraal en op de Miskoffer-actie onder leiding van kapelaan Lansbergen. Een donkere schaduw noemde spr. het bedanken van den bondsvoorzitter, den heer B. H. Stumpel te Amsterdam. Gedurende 13 ja ren heeft deze een berg van werk op uitsteken de wijze verzet. Nadat spr. had aangespoord, op het voorbeeld van Eindhoven het ledental op te voeren, dankte hij alle medewerkenden in de vereeniging en hoopte, dat de leiders ook dit jaar belangeloos hun prachtig werk zouden wil len voortzetten. Bij de behandeling der jaarverslagen werd aangedrongen op bezuiniging waartoe het hoofdbestuur op zijn bègrooting alreeds had be sloten. Deze begrooting, in ontvangst en uit gaaf f17.895.werd goedgekeurd, nadat de vergadering zich had uitgesproken over een Inmiddels gerectificeerde opvatting van de af- deeling Amsterdam, als zouden de jaarlijksche kosten van het nieuwe eigen gebouw zwaarder wegen dan die van het voormalige huurhuis. De afdeeling Haarlem schonk een ciborie, ten gebruike van de jaarlijksche Roomsche Reis- reünie; Den Bosch offreerde een kelk. Kapelaan Lansbergen dankte voor deze en andere reeds binnengekomen giften en hoopte, dat de Mis- koffer spoedig volledig gevuld zal zijn. Dames zijn bereids in actie voor de vervaardiging der paramenten. In de pauze werd voor het doel nog een collecte gehouden. Inmiddels werd ver welkomd pater dr. B. Zuure uit Boxtel, een in de afdeelingen van de Reisvereeniging bekend inleider. Een voorstel van Leiden en Hilversum, tot benoeming van een kascommissie, die jaarlijks vier maal zal controleeren, werd verworpen met 84 tegen 17 stemmen. Eveneens werd verworpen ,.-n voorstel Deventer tot 3-malige controle, doch met algemeene stemmen werd aanvaard een voorstel Amsterdam tot controle 2 maal per jaar. Dit jaar zal geen accountants-controle worden verricht; de afdeeling Utrecht zal die functie waarnemen. Bij acclamatie werd dr. A. P. J. Hoogeveen gekozen tot voorzitter van het hoofdbestuur. De nieuwbenoemde hoopte, 't in hem gestelde vertrouwente mogen waardig zijn; daarbij durfde hij rekenen op aller medewerking en vertrouwen. Op voorstel van het hoofdbestuur werd, even eens bij acclamatie, de scheidende voorzitter, de heer B. H. Stumpel, benoemd tot eere-voor zitter. Wegens geringe ongesteldheid kon de heer Stumpel niet aanwezig zijn. In de andere be- stuursvacatures werd voorzien door de benoe ming van de heeren De Vos en Wessels (aftr.), C. Bouwman en ir. van Turenhout. Verworpen werd een voorstel om de contri butie-afdracht te bepalen op 40 cents; daaren tegen werd aangenomen een voorstel-Eindho- ven de afdracht voor afdeelingen beneden 200 ieden te stellen op 50 cent per lid, met dien verstande, dat afdeelingen beneden 200 leden minimum f 100.ontvangen. Het hoofdbestuur deelde mede, dat wijziging van statuten en reglementen wordt voorbereid en dat zulks naar aanleiding van een voor- stel-Leiden een agentschap, ook in het Zui den, zal worden gevestigd, zoodra daartoe eeni- ge mogelijkheid bestaat. Na rondvraag werd de gemeenschappelijke maaltijd gebruikt. Er waren voorts twee excursies belegd. Een groote groep dames en heeren vertrok met touring-cars naar de haven van Huizen tot het maken van een boottocht door het IJselmeer. De heenreis, bij heerlijk lenteweer, leidde langs de Gooikust; nabij het fort Pampus werd ver der zee gekozen en vandaar teruggevaren naar de haven. De tweede excursie bestond uit een autotocht door het Gooi, over Soestdijk naar Laren, waar de Sint Jansbasiliek werd bezich tigd. Terug in Hilversum werd langs de voor naamste gebouwen gereden en bracht men een bezoek aan de K.R.O.-studio's. De bondsdag werd besloten met een feest avond in „Gooiland", waarop ook burgemeester Lambooy aanwezig was. Onder leiding van Bob Nelson werd een vroolijk programma afgewik keld. j den de shelters voor de nachtrust opgezocht, i Zondagmorgen was het een „verkennen" voor de V. T. 's, waarna de H. K. C. nog tal van mededeelingen deed aangaande de reis- en an dere voorbereidingen der Moot, waarbij hy hen verzocht V. T.-materiaal te verzamelen voor de in te richten tentoonstellingstent. Vervolgens werden eenige demonstratie-oefe ningen ingestudeerd, o. 1. v. B. v. Kooten, waar mede dit geslaagd week-end-kamp, hetwelk door prachtig weer begunstigd werd, besloten. Vermoedelijk 6 a 7 man aan boord BATAVIA, 23 Mei. (Aneta). De vrachtboot „Meeuw", eigendom van den heer Engelkes te Semarang, welke sedert jaren regelmatig een verbinding onderhoudt tusschen Palembang en Tandjon-Priok, wordt thans, met alle opva renden, vermist. Het schip, dat vermoedelijk 6 a 7 man aan boord heeft, vertrok 16 Mei, omstreeks half zes 's middags uit Palembang. Sedert dit vertrek heeft men niets meer van schip of opvarenden vernomen. Een onderzoek wordt ingesteld. De Amhemsche rechtbank heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 42- jarigen A. J. M. uit Gaanderen, arbeider-tele grafist bij de Nederlandsche Spoorwegen, die veertien dagen geleden terecht stond. Hem was ten laste gelegd, dat hij te Terborg, op den vierden November van het vorig jaar als treindienstleider op het station aldaar werkzaam zijnde, en als zoodanig belast met het bedienen der w'issels en seinen, hoogst on oplettend en achteloos het signaal voor het binnenkomen van den trein uit Doetinchem op veilig heeft gesteld, alvorens een bepaalden wissel te hebben omgetrokken. Tengevolge daarvan is deze trein gereden op een anderen, afkomstig uit Winterswijk, welke in het station stilstond. De rechtbank heeft M. heden conform den eisch veroordeeld tot 10 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis. Maandagavond ongeveer kwart over elf keerde de 78-jarige weduwe Van den Broek, wonende in de Reinkenstraat te Eindhoven, met een autobus van den stadsverkeersdienst naar huis. Toen zij uitstapte, stak zij, zonder acht te slaan op het verkeer, de Hoogstraat over, juist op het moment, dat een auto naderde. De bestuurder, de 24-jarige J. M., uit Eind hoven, kon een aanrijding niet meer voorko men. De vrouw liep tegen het linkerportier en werd met zulk een kracht over den weg ge slingerd, dat zij dood werd opgenomen. De Nederlandsche voortrekkers, die deelnemen aan de 3e World Rover Moot, welke van 1626 Juli te MJonzie Castle zal worden gehouden, kwamen Zaterdagmiddag te Lage Vuursche in een week-end-kamp bijeen, ter inspectie van materiaal, kleeding enz., alsmede voorbereiden de demonstratie-oefeningen. Temidden der prachtige bosschen van het kampterrein „Beukenwoud" werden de shelters opgeslagen van hen, die Nederland op deze groote Internationale voortrekkersbijeenkomst zullen vertegenwoordigen en wier aantal op 70 man getaxeerd wordt. Het grootste deel van het Nederlandsch con tingent, nJ. 45 V. T.'s schaarden zich te ruim half negen rond het kampvuur, alwaar zich ook bevonden de hoofdkwartier-commissaris der N. P. V., ir. P. Telder, de Ass. Hoofdkwartier- Commissaris der Katholieke Verkenners, de heer N. G. Koelink en den heer A. E. v. Voort- huisen, ass. H. K. C. In zijn openingswoord heette de H. K. C. al len welkom en gaf hun enkele consignes, als mede het advies in dit Schotsche wereldkamp met iets specifieks Nederlandsch voor den dag te komen, waarbij het aan de „note gaie" niet ontbrak. Hiëma hield de heer v- Voorthuisen een cau serie over het noodige materiaal, kleeding enz., en vertrouwde dat de deelnemers het een en ander voor de demonstraties zullen instudeeren, ten einde onzen naam hoog te houden. Met het zingen van kampliederen en het Wil helmus, waarvan de heldere tonen der stoere V. T.'s door de stilte, tot ver in den omtrek weerklonken, was de avond ten einde, en wer- De jaarlijksche damesrit der Koninklijke Ne derlandsche Automobiel Club vond ditmaal op een ander gevechtsterrein van ons land plaats dan gewoonlijk. Enkele jaren achtereen oefende n.l. het Gooi aantrekkingskracht uit op de leden van de sportcommissie, thans vond de terreinrit op het landgoed Duinrell bij Wassenaar plaats. De resultaten zijn: 1. Mej. B. M. Bresier (Werkendam) Chevrolet, medepassagiede mej.. E. de Joncheere, 11 straf- punten; 2. Mej. B. van Weel (Bloemendaal) Che vrolet, medepassagiere jkvr. F. H. van den Bran- deler 14 strafpunten; 3. Jkvr. A. van Vreden- burch (Capelle) met Mercury) medepassagiere jkvr. L. van Vredenburg 21 strafpunten, winna res van den wisselbeker van mevr. Linthorst Ho- man, speciaal van K. N. A. C.-leden. 4. Mevr. L. A. van der Lee-Pluygers (Zeist) met Ford, medepassagiere mevr. Th. Alberts—Kissing, 33 strafpunten. De Geldersche equipe, bestaande uit mevr. G. J. Olree-Peerexboom (Warnsveld) Chrysler, mevr. G. G. Jagerinkvan Omme (Winterswijk) Ply mouth en mevr. A. J. CorneliusSybrandy (Arnhem) D. K. W. behaalde den prijs voor de provinciale teams. De derde etappe van de ronde van Luxem burg, van Diekirch naar Esch sur Alzette, een afstand van 175 K.M. werd in de print door M. Clemens gewonnen in den tijd van 5 uur 17 min. 37 sec., gevolgd door Vlaeminck en Mithouard, die denzelfden tijd noteerden, Pedroli en Dignef, beiden 5 uur 20 min. 6 sec. De Nederlandsche renners klasseerden zich als volgt: 9 Demmenie 5 uur 21 min. 25 sec.; 13 Valentijn 5 uur 24 min. 14 sec.; 14 Gommers zelfden tijd; 15 Van Amsterdam 5 uur 25 min. 21 sec.; 16 Lambrichts 5 uur 26 min. 51 sec. en 25 Paauwels 5 uur 37 min. 9 sec. Braspenning heeft den strijd opgegeven en is vandaag niet meer gestart. Het algemeen klassement luidt: 1 Vlaeminck 15 uur 6 min. 46 sec.; 2 M. Cle mens 15 uur 6 min. 50 sec.; 3 Mithouard 15 uur 9 min. 58 sec.; 4 Dignef 15 uur 11 min. 57 sec.; 5 Pedroli 15 uur 16 min. 36 sec.; 6 Thone 15 uur 20 uur. 26 sec.; 7 Valentijn 15 uur 20 min. 29 sec.; 10 Demmenie 15 uur 25 min. 59 sec.; 11 Lambrichts 15 uur 28 min. 53 sec.; 12 Van Amsterdam 15 uur 30 min. 53 sec.; 18 Paauwels 15 uur 37 min. 14 sec.; 19 Gommers 15 uur 42 min. 33 sec. Bij apothekers en drogisten, koker 12 st. 50 ct. - doosje 6 st. 30 ct. De „Indische Courant" deelt mede, dat in de Nivas-kringen het besluit van den Inter nationalen Sulkerraad, inzake de aanvul lende suiker-quota gunstig wordt beoor deeld. Aan Nederl.-Indië alleen zou worden toegestaan 62.600 ton suiker meer uit te voeren. De Venezuelan Oil Concessions Ltd (Kon. Shell-groep) keert over 1938 over een kapi taal van 7.18 millioen een dividend uit van 16% pCt. tegen 22% pCt. over een kapi taal van slechts 4.8 •millioen het vorig jaar. Men had een dividend verwacht van 15 pCt. De United Molasses Co. Ltd (Kon. Shell-groepkeert een onveranderd interim dividend uit van 7% pCt. tegen een totaal dividend van 22% pCt. over 1938. De Douglas Aircralt ontving van het Ame- rikaansch Departement van Oorlog een or der van nieuwe bommenwerpers tot een be drag van 15 millioen. Engeland kocht in Maart j.l. in Amerika voor 2.224.524 aan vliegtuigen. Frankrijk 2.087.767 en Nederland 1.674.068. In het eerste kioartaal bedroeg de uitvoer van Amerika aan vliegtuigen en materiaal 20.40 millioen, hetgeen 42 pCt. hooger was dan in het eerste kwartaal 1938. De United Airlines boekte in het eerste kwartaal een netto-verlies van 419.085 te gen 667.670 in het eerste kwartaal 1938. In het jaar per einde Maart een verlies van 748.000 tegen 1.01 millioen in het vorig jaar. De Socony Vacuum zal binnenkort een leening laten registreeren bij de Security and Exchange Commission in verband met de aflossing van de 3VP pCt. obligatiën. De rente van de S 75 millioen 3% pCt. obliga tiën, welke bij verzekeringsmij en zijn ge plaatst. iverd tot 2% pCt. verlaagd. De staal-productie in de Vereenigde Sta ten wordt thans op 48.5 pCt. der capaciteit geraamd tegen 45.0 pCt. de vorige week en 29.0 pCt. in de overeenkomstige week van het vorig jaar. De Amerikaansche minister van Handel, Hopkins, deelde mede aan de National Retaiters Federation, dat de New Deal be reid is, de zakenwereld te steunen ten ein de hierdoor het nationaal inkomen op 80 milliard per jaar te brengen. Hij bracht de regeeringsuitgaven op groote schaal in ver band met het doel, om het lot van arbeiders en landbouwers te steunen De assistent-attorney-general Anold ver klaarde, dat de Amerikaansche regeering geen dwang op de zakenwereld uitoefent, maar haar juist bevrijdt van die beperkin gen, die zij zelf opgeheven wenscht te zien. Tegen combinaties die den handel beperken, hoopte hij dat een versterkte campagne steun zal mogen ondervinden. De American Smelting and Refining ver wacht in het eerste haljaar betere resul taten dan in dezelfde periode van het vorig jaar het geval is geweest. De Commonwealth a.nd Southern boekte in het jaar per einde April een winst van S 13.75 millioen of 0.14 per aandeel tegen 5 13.36 millioen of 0.13 per aandeel het vorig jaar. Zeven Am.erikaansche eerste klas Spoor wegen boektqn in April aan netto-bedrijfs- ontvangsten 3.39 millioen tegen 1.19 millioen in April 1938, hetgeen een stijging aangeeft van 185 pCt. De koperverkoopen in Amerika bedroegen Vrijdag en Zaterdag j.l. te zamen 3.18 mil lioen lb. cfecfel&±cbcb±!j3<fc<fecfcAAtfc<fcc&<fc<l3cfc<fc*<kcb*<fc<fccfc±ck&cfe<fc&cbcbcfecbck*cb<i*cfccfc;kcfccb*cfe*ckcbcbcfccfocbcbcbcb<fccb HILVERSUM 1, 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.25 Reportage t. g. v. h. bezoek V. H. M. de Koningin aan België. 12.30 Berichten. 12.45 Ensemble Van der Horst. 2.00 Reportage. 3.15 Gramofoonmuziek. 3.30 Christ. Lectuur. 4.00 Pianovoordracht. 5.45 Gramofoonmuziek. Berichten. 6.25 Taalles en Binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Hooien, inkuilen en dro gen". 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 NCRV-Harmonie-orkest. 8.30 Reportage t. g. v. h. bezoek v. H. M. de Koningin aan België. 9.30 NCRV-orkest. 10.00 Berichten ANP. 10.05 NCRV-Harmonie-orkest. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 De Vedelaars. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM U, 301.5 M. VARA-Uitzending 8.00—10.00; 10.20—6.30; 7.00—7.30 en 8.00—12.00 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.20 Voor arbeiders. 11.20 Gramofoonmuziek. 11.35 Reportage t. g. v. h. bezoek v. H. M. de Koningin aan België. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. VARA-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 De Ramblers. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Esmeralda. 6.28 Berichten. 7.10 Vocaal concert. 8.00 Berichten ANP. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.45 Radiotooneel. 9.15 Orgel en zang. In de pauze: „Schul dig of onschuldig". 10.00 Berichten ANP. 10.10 VARA-orkest. 10.45 Fantasia. 11.15 Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.25 Piano voordracht. 12.10 Orgelspel. 12.35 Uit Stockholm: Sven Sköld's orkest 1.20 Accordeon voordracht. 1.55 Wessex Players. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.50 Populair concert. 5.20 Hungaria Zigeuner-orkest. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.20 Berichten. 7.00 Zang en orgel. 8.20 Uit Winnipeg: Boodschap aan het Imperium door Z. M. den Koning. 8.35 Stratton strijkkwartet. 9.20 Berichten 9.45 Nieuws uit Canada. 10.35 Alfredo Campoli's Salonorkest. 11.20 Grosvenor House-Dansorkest. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 12.30 Zang. 1.25 Bailly-orkest. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Vioolvoordracht. 5.05 Zang. 5.25 Ellis-orkest. 6.35 Planovoordracht. 6.50 Zang. 7.20 Zang. 7.50 Pianovoordracht. 8.50 André Cadou's orkest en 6olisten. 9.20 Cabaretprogramma. 10.20 Orkestconcert m. m. v. solisten. KEULEN, 456 M. 8.50 Gramofoonmuziek. 12.20 Philh. orkest. 1.35 Kleinorkest. 2.30 Populair concert. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Kleinorkest. 6.45 Muziek op oude instrumenten. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.55 Koor, orkest en solisten. 11.50 Gevarieerd concert. 12.20 Gevarieerd concert. BRUSSEL, 322 en 484 M. 332 M. 11.35 Reportage t. g. v. h. bezoek v. H. M. de Koningin aan België. 12.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Volksliederen. 5.50, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Pianoduetten. 9.00 Reportage t. g. v. h. bezoek v. H. M. de Koningin aan België. 9.20 Symphonie-orkest. 10.50 Gramofoonmuziek. 484 M. 11.50 Reportage t. g. v. h. bezoek v. H. M. de Koningin aan België. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Orkest. 1.50 Gramofoonmuziek. 5.20 Viool en piano. 6.35 Orgelspel. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 9.20 Dansorkest. 9.50 Derde acte opera „Orpheus". Hierna Balletmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 Gevarieerd programma. 10.55 Gramofoonmuziek. 11.20 Gevarieerd concert. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Mei. 2700 kilo Deensche witte kool f 3.303.60, 1550 kbo bieten f 0.80—1.50, 1525 kilo tomaten: A f 28.30—28.40, B f 30.40, C 28.60, CC f 20.80, 15000 bos rabarb r f 3.203.70, 300 kilo aardappelen Bevelanders f 2.30. LEIDEN, 23 Mei Veemarkt Aanvoer 193 vette varkens. Prijzen 48, 47, en 46 ct. per kilo eindgewicht. Sleepend, afloop minder. NOORDSCHARWOUDE, 23 Mei. 13700 kg. Deensche Witte kool 2.704.20, 500 kg. Uien 22.70, 450 Kg. aardappelen: Bevelanders 0.70. BODEGRAVEN, 23 Mei A; ngevoerd 261 pa:- tijen Goudsche kaas, totaal 11.745 stuks. Prijs met R.K. le soort f 22 tot f 24, 2e soort f 1921. Handel matig. VENLO, 22 Mei. Coöp. Veilingsver. Venlo Aangevoerd 3.136.000 eieren: kipeieren 3.203.60, kleine kipeieren 2.80—3, eendeieren 2.402.80. PURMEREND, 23 Mei Handel matig. Aanvoer 1069 kilo kaas, kleine boeren 3 sta pels f 19 per 100 kilo met Rijksmerk, volvette 1 f 21 per 100 kilo met Rijksmerk. Boter: 2258 kilo melkboter f 1.261.33 per kilo. Runderen, totaal 879 stuks: vette koeien 29Ö 6470 per kilo, matig; gelde en melkkoeien 530 110—260 per stuk, matig; stieren 59 4856 per kilo, matig, paarden 25 70150 per stuk, stug; 1086 1147 1639 1728 2371 2424 3245 3513 3898 3929 4561 4567 5100 5173 5640 5665 6269 6444 6904 6929 7457 7459 8305 8320 8907 9015 9517 9651 (Niet officieel) 5de klasse, 6de lijst Trekking van Dinsdag 23 Mei 1939 Hooge Prijzen 15.000.—: 14654 1.000.— 8074 10506 400.— 10417 13712 13779 18712 21609 200.— 5426 7907 13129 15703 19292 19783 100.— 3815 3988 4016 4935 6974 11385 119' 15272 16204 17375 17741 17784 18264 Prjjzen van ''O. 1219 1253 1281 1395 1509 1575 1769" 1861 2055 2157 2195 2200 2492 2664 2716 2838 2969 3185 3571 3605 3609 3712 3744 3761 4013 4132 4192 4225 4294 4480 4572 4816 5004 5041 5043 -5062 5238 5260 5407 5473 5553 5617 5840 5868 5970 6009 6174 6249 6494 7561 6638 6657 6711 6856 7107 7132 7231 7275 7388 7394 7750 7937 8029 8067 8101 819) 8372 8495 8770 8788 8869 8895 9083 9170 9330 9361 9420 9436 9738 9766 9817 9871 9986 10020 10132 10188 10294 10336 10401 10523 10573 10643 10813 10852 10942 10953 11132 11206 11223 11243 11326 11425 11462 11518 11567 11607 11642 11662 11703 11743 11812 11907 11972 12033 12051 12086 12128 12207 12377 12450 12563 12603 12693 12760 12964 12972 13013 13067 13070 13078 13165 13179 13224 13240 13420 13450 13547 13687 13851 13951 13993 14010 14039 14140 14315 14464 14472 14586 14689 14709 15036 15135 15181 15277 15483 15561 15676 15695 16700 15701 15801 15836 15910 15944 15945 15947 16067 16093 16177 16407 16535 16575 17069 17318 17390 17396 17556 17700 17830 17931 17942 18122 18272 18293 18453 18480 18486 18615 18702 18711 19743 18892 19051 19197 19261 19291 19299 19339 19435 19506 19566 19835 19990 20023 20160 20227 20535 20545 20655 20676 20748 20751 20900 21097 21101 21320 21374 21463 21581 21883 21928 Nieten 1009 1114 1120 1177 1233 1278 1292 1301 1364 1403 1418 1496 1555 1574 1634 1729 1751 1752 1765 1793 1852 1917 1923 1955 1957 1988 1994 2039 2032 2220 2243 2258 2336 2337 2372 2375 2376 2388 2416 2427 2489 2499 2612 2622 2639 2647 2827 2832 2900 2901 2908 2914 2923 2946 3065 3086 3114 3149 3180 3263 3294 3335 3344 3357 3405 3517 ,3547 3559 3572 3607 3617 3651 3668 3765 3772 3852 3885 3903 3921 3966 3972 3982 3987 4003 4005 4014 4033 4064 4095 4136 4150 4180 4186 4188 4200 42i3 4217 4263 4266 4297 4309 4314 4355 4382 4415 4439 4470 4525 4529 4546 4551 4574 4620 4622 4637 4728 4740 4868 4889 4922 4942 4962 4982 4984 5008 5016 5049 5155 5168 5178 5179 5207 5213 5217 5243 5249 5269 5314 5369 5381 5418 5424 5441 5446 5454 5459 5462 5543 5547 5607 5653 5672 5746 5759 5763 5837 5860 5864 5926 5927 6019 6112 6232 6273 6285 6291 6292 6324 6412 6415 6416 6429 6430 6445 6457 648C 6549 6554 6614 6712 6782 6804 6825 6893 6954 6960 6980 6991 7013 7067 7085 7086 7124 7152 7186 7196 7217 7228 7254 7295 7465 7472 7530 7532 7543 7568 7612 7637 7675 7747 7777 7783 7797 7841 7872 7927 7968 8025 8027 8036 8041 8112 8129 8153 8166 8174 8229 8289 8348 8383 8394 8447 8459 8528 8538 8574 8603 8631 8632 8661 8665 8688 8722 8754 8846 8859 8873 8884 8903 8905 8986 9004 9100 9299 9319 9324 9395 9396 9401 9447 9489 9520 9529 9536 9544 9555 9610 9669 9686 9754 9775 9804 9815 9836 9882 9884 9901 9921 10109 10195 10226 10227 10270 10271 10332 103(57 10400 10447 10468 10481 10653 10667 10776 10858 10888 10905 10961 10985 11028 11031 11033 11034 11217 11274 11304 11359 11403 11408 11433 11471 11504 11561 11568 11576 11590 11596 11600 11632 11732 11738 11823 11844 11864 11888 11909 11924 12092 12122 12147 12173 12199 12324 12393 12445 12478 12534 12595 12630 12657 12769 12813 12848 12851 12863 12940 12959 12995 13011 13022 13033 13227 13256 13276 13318 13480 13543 13693 13741 13750 13757 13778 13783 13890 13899 13916 13965 13982 14034 14161 14259 14298 14309 14322 14416 14440 14507 14508 14530 14536 14537 14767 14854 14861 14903 14906 14910 14963 14995 15012 15043 15063 15112 15242 15270 15383 15436 15454 15457 15581 15617 15662 15735 15748 15782 15808 15821 15862 15901 15953 16006 16211 16224 16240 16280 16284 16323 16446 16459 16474 16484 16520 16590 16681 16710 16719 16734 16823 16830 16907 16915 16942 16982 17004 17043 17099 17110 17134 17148 17151 17200 17270 17271 17280 17298 17348 17369 17435 17482 17494 17514 17547 17607 17709 17747 17756 17789 17800 17819 17904 17907 17984 17992 18037 18042 18139 18185 18196 18244 18257 18287 18334 18354 18360 18444 18527 18535 18613 18625 18649 18686 18690 18719 18783 18826 18838 19057 19068 19069 19226 19249 19351 19357 19377 19401 19433 19447 19462 19468 19475 19488 19593 19599 19618 19656 19658 19677 19794 19841 19851 19866 19925 19957 19999 20001 20012 20016 20035 20060 20127 20129 20158 20171 20187 20197 20225 202(31 20236 20314 20350 20387 20388 20390 20438 20440 20443 20460 20501 20532 20623 20634 20640 20662 20664 20685 20830 20837 20860 20863 20904 20914 20918 20919 20941 20970 20983 20986 21035 21038 21050 21068 21082 21117 21135 21143 21162 21179 21182 21198 21238 21256 21290 21295 21319 21342 21360 21401 21402 21422 21426 21445 21564 21566 21700 21730 21745 21811 21857 21865 21893 21896 21911 21941 21971 21986 9980 10097 10306 10317 10560 10572 10920 10956 11153 11173 11414 11427 11585 11586 11741 11766 11928 12047 12346 12347 12631 12638 12867 12891 13096 13127 13622 13631 13825 13834 14059 14150 14436 14437 14641 14680 14918 14959 15116 15136 15511 15530 15792 15807 16140 16176 16330 16406 16602 16623 16841 16850 17072 17092 17209 17252 17381 17402 17630 17642 17839 17882 18049 18093 18294 18300 18594 18604 18775 19092 19217 19412 19426 19493 19515 19719 19747 19978 19997 vette kalveren 67 6070 per kilo, matig; nuch tere kalveren vor de slacht en voor de fok \oor de slacht 612 per stuk, voor de fok 17" 18 per stuk, vlug; vette varkens 288 4547 per kilo, matig. 103 magere varkens ƒ2535 per stuk, kalm. 505 biggen ƒ1220 per stuk, kalm; 978 schap®0 7125, matig; 102 bokken 210 per stuk, matig; 1242 lammeren 4.506.00 per stuk- stug; kippeneieren 3.103.40 per 100 stuks, eendeneieren ƒ2.50 per 100 stuks; 7900 Noordn- blauwe piepkuikens 87'/,92 '/2 ct. per K O- 4100 oude kippen en hanen 47)450 ct. P®' K.G.; konijnen ƒ0.30—1.60 per stuk; 850 een den 2045 ct. per stuk; duiven 40 ct. per paar. 3900 jonge hanen 45—65 ct. per stuk. GRONINGEN, 23 Mei. Veemarkt. Kall en melkkoeien le kw. 250260, 2e kw. 200210. 3e kw. 130150; kalfvaarzen le kw. 210—220. 2e kw. 120160; varekoeien le kw. 160175, 2 kw. 120150: vaarzen le kw. 160170, 2e kW- 120150 per stuk; stieren le kw. 4951, 2e kW- 42—44 ct. per kg., kalveren en pinken 85—l23 per stuk; slachtvee le kw. 6265, 2e kw. 50—51. 3e kw. 38—40 ct. per kg., vette kalveren le kW- 66—70, 2e kw. 54—60 ct. per kg., melkschape» 1014; weideschapen 816; vette schapen 1 kw. 25—28, 2e kw. 18—20; biggen 12—16 pe» stuk, idem 1.90—2.30 de week; vette varkens le kw 4445 2e kw. 3841 ct., zouters 42 ct. Aanvoer: 1057 runderen, 1206 kalveren, 97» schapen, 2866 lammeren, 461 varkens, 189 big gen en 19 paarden. ROTTERDAM, 23 Mei veemarkt. Tota#1 aanvoer 4164 stuks, t.w.: 261 paarden, 11 veu lens, 913 magere runderen, 891 vette runderen, 73 vette kalveren, 166 graskalveren, 1327 nuch' tere kalveren, 251 schapen, 186 lammeren, 9 varkens, 1 big, 75 bokken en geiten. Prijzen Per kg.: Vette koeien le kw. 78, 2e kw. 64, 3e kW- 38—50; vette ossen le kw. 70, 2e kw. 64, 2 kw. 3850; stieren le kw. 60, 2e kw. 54, 3e kW- 48; vette kalveren le kw. 110, 2e kw. 90, kw. 6075; schapen le kw. 47, 2e kw. 42, 3® kw. 28; graskalveren 2e kw. 56, 3e kw. 54, nuchtere kalveren le kw. 40, 2e kw. 35, 3e kW- 30; slachtpaarden le kw. 48, 2e kw. 42, 3e kW- 30. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 20, 2e kW- 17, 3e kw. 14; zuiglammeren le kw. 8, 2e kW- 6, 3e kw. 4; nuchtere slachtkalveren le kW. 2e kw. 8, 3e kw. 6.50; nuchtere fokkalveren le kw. 30, 2e kw. 25, 3e kw. 20; slachtpaarden Ie kw. 225, 2e kw, 190, 3e kw. 120; werkpaarden le kw. 340, 2e kw. 260, 3e kw. 125; hitten le kw. 230, 2e kw. 195, 3e kw. 120; stieren le kW- 255, 2e kw. 205, 3e kw. 140; kalfkoeien le kW- 285, 2e kw. 220, 3e kw. 155; melkkoeien le kW- 280, 2e kw. 210, 3e kw. 125; varekoeien le kW- 200, 2e kw. 160, 3e kw. 140; vaarzen le kW- 165, 2e kw. 145, 3e kw. 105; pinken le kw. 12-j' 2e kw. 105, 3e kw. 85; graskalveren le kw. 6"' 2e kw. 40, 3e kw. 35; bokken en geiten le kW- 9.50, 2e kw. 6.50, 3e kw. 4. HEEN TERUb Driemaal 13 aa per weel: luchtpost aa d IS w M s a V a> s d d £S naar Indië a C X e H V O £- Mei/Apri «Iel/ April AMSTERDAM 7.\ 11 7? 11 LEIPZIG BOEDAPEST. ATHENE 20 1 7A K 22 RHODES ALEXANDRIë LYDDA BAGDAD BASRAH -1 17 li- 21 DJ ASK KARACHI... JODHPUR... 22 18 20 22 ALLAHABAD. CALCUTTA. RANGOON... 19 21 19 21 BANGKOK. PENANG MEDAN 1 20 23 SINGAPORE. 20 22 BANDOENG. 21 18 20 23 DINSDAG 23 Mei Sedert Gisteren Waar- nemingspunten Keulen Lobith Nijmegen Kampen Westervoort Deventer St. Andr W Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Amehm Vreesw. 1. w. Maastr Ha. 1) Borgh Lith* Beneden 39.56 13.10 10.75 5.56 10.52 3.00 11.11 5.16 1.53 43'.25 14.17 13.7C 39.6* 12 38 9.91 4.52 9.73 0-— 10.34 3 82 J.24 O.Ot 41.85 11,46 7,61 4.60 0.82 0.68 de sluis AMSTERDAM Kanaalwater J.05 0.00 0.00 J.00 0.00 0.00 0.00 0.00 J.00 0.00 0.21 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 0.00 O.Oi 0.12 0.16 Ü.1J, 0.6? ,.08 0.02 0.00 JOO j. 15 j.00 0.00 0.04 8 u 0.43— AP 12 u 0 43— AP 2 u 0.46— AP Stadswater J u J.43— AP 12 u 0.43— AP 2 u 0.46— AP WATERSTAND Amstelwater 8 u 0.43N1 12 u 2 u 0 u 12 u 2 u 0.43- AP J.46Ar IJselm water 23 Mei 22 Mei Rheinl 4.28 4,89 Breisach 4.72 5.00 Kent 5.08 4.28 Maxau 6.22 3.71 Mannh .38 5.10 Strassb Dledesh 4.17 4.07 Mainz 3-06 3.03 Lohr •i" OP DEN 23 Ems Caub Coblenz Trier Keulen Dusseid Ruhrort Wesel Emmerik Mei 22 3 59 >91 1.59 i\e)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6