Spoedig een accoord met Moskou H.M. de Koningin te Brussel Vader bekent zijn misdrijf New-Yorksche Beurs Duikboot in nood WOENSDAG 24 MEI 1939 lEVtfï (Vervolg van pap. 1) Een zegetocht Kranslegging bij graf van Onbekenden Soldaat Welkom der Belgische Kamer Hartelijke rede van den heer F. van Cauwelaert De Duitsche troepen verlaten Spanje Optimistische uitlating van minister Bonnet De besprekingen met Maisky vlotten Verklaring van Halifax te Genève Naar de Duitsche Dom-stad Hooge Nederlandsche deputatie naar Keulen ZUSTERKLOOSTER THANS ZETEL DER GESTAPO Baby overledenomdat hij het hoofdje hardhandig in het kussen had gedrukt De incidenten in Danzig Wij moeten rustig de besluiten van den Führer afwachten VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Stemming weifelendkoersen brokkelden iets af AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 23 Mei Katholieke economische hoogeschool 13% ■>7% STOOMVAA RT LIJN EN WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT FAILLISSEMENTtN MARKTN t Pt f Achter de afzetting op de Place Rogier ging een golf van emotie door het publiek, toen Koning en Koningin aan den uitgang van het station verschenen. Daverend schalde het gejuich, wild wapperden overal witte zakdoeken en kleine vlaggetjes, ter- Wijl de luisterrijke koninklijke stoet de Place Rogier opzwenkte. Een vorstelijke stoet met jockey's, voorrijders en palfreniers, bereden adju danten, omstuwend de glimmend gelakte statie karos, waarin H. M. gezeten was aan de rechter hand van Koning Leopold. Daarachter de rijtuigen van de leden van het gevolg, voorop en achter en opzij het eere escorte van den Koning in zijn nieuwe unifor men gestoken, die de Brusselaars om strijd be wonderden. Het waren voor-oorlogsche unifor men met geweldige kolbakken, blauwe tunieken en witte broeken. Dan rijdt de schitterende stoet in de zon de sterk stijgende Kruidtuinlaan op, tusschen de troepen door, die stram het geweer presentee ren. Maar boven al dit militair vertoon ging het onbedaarlijke enthousiasme uit. Zoo kwam de stoet dan na een weg vol triomf en toejuichin gen voor het paleis, waar de cadetten van de Krijgsschool de eerewacht vormden. Terwijl de stoet het Paleisplein opzwenkte, ging statig op den rechtervleugel, waar de appar tementen van H. M. zich bevinden, de oranje standaard fier omhoog en toen de Koningin Zich met Haar gastheer had teruggetrokken en binnen de ministers en andere autoriteiten wer den voorgesteld, bleef het publiek daarbuiten juichen. „Au balcon" klonk het van alle kanten, maar men moest twintig minuten wachten en roepen. Om tien voor half zes verschenen H.H. MM. inderdaad op het balcon. De Koning salueerde, de Koningin wuifde naar alle kanten. Dit was het laatste bedrijf van den zegetocht, dien onze Koningin door Brussel maakte, een zegetocht, dien men niet licht zal vergeten, om dat hij getuigde van een spontaneïteit, in welker oprechtheid men zich niet kan vergissen. Onmiddellijk na aankomst van de Koningin ten paleize heeft de Nederlandsche gezant te Brussel, baron B. Ph. van Harinxma thoe Sloo- ten, zich naar het graf van den Onbekenden Soldaat op het Congresplein begeven, waar hij namens H. M. de Koningin - een krans heeft neergelegd. Dinsdagmiddag heeft de voorzitter van de Belgische Kamer van vertegenwoordigers, de heer F. van Cauwelaert, de Kamer, naar aan leiding van het bezoek van H. M. de Koningin, als volgt toegesproken. Mevrouwen, mijne heeren, Over enkele minuten zal H. M. de Konin gin der Nederlanden ons grondgebied be treden, ten einde het bezoek te beantwoor den, dat Haar door onzen Koning in Novem ber in Haar eigen hoofdstad werd gebracht. Uit naam van de Kamer der volksvertegen woordigers, heb ik de eer Hare Majesteit Koningin Wilhelmina in gedachten tege moet te gaan met een eerbiedigst welkom en met de hulde van onze diepgevoelde vereering. De komst van Hare Majesteit verschaft ons tevens een gelukkige aanlei ding om uiting te geven aan onze gevoelens van vriendschap en van hoogschatting tegenover het Nederlandsche volk, dat Zü reeds veertig jaar lang op voorbeeldige wijze regeert en dat Haar met een steeds groeien de liefde is blijven aanhangen. De zoo har telijke genegenheid, welke beide vorsten huizen verbindt, is. een kostbaar onderpand voor de zedelijke saamhoorigheid van Ne derland en België. Mogen de feestelijke dagen, welke thans een aanvang nemen, blijvende vruchten afwerpen voor de wel vaart, de grootheid en de veiligheid van beide landen. Voorts heeft de heer F. van Cauwelaert het volgende telegram gezonden aan den voorzit ter van de Tweede Kamer in Den Haag: Op het oogenblik, dat ons land de hooge eer gaat genieten, Hare Majesteit Wilhelmina, uwe geliefde vorstin te ontvangen en met eerbiedige hartelijkheid te begroeten, heb ik het voorrecht, uit naam van de Kamer der volksvertegenwoor digers van België, u de gevoelens over te bren gen van sympathie en hoogschatting, welke zij koestert tegenover de Nederlandsche volksver tegenwoordiging en op deze wijze tevens uiting te geven aan de vriendschap en het vertrouwen, die ons tegenover het Nederlandsche volk be zielen. Dit telegram heeft mr. Van Schalk als volgt beantwoord Wilt, mijnheer de voorzitter, aan de Kamer der volksvertegenwoordigers van België den zeei hartelijken dank overbrengen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de wijze waarop zij door uw tusschenkomst uiting heeft BURGOS, 23 Mei. (D. N. B.) Dinsdagmiddag is het vertrek van de Duitsche troepen uit Leon begonnen. Met tusschenpoozen van twee uur vertrekken de speciale treinen naar Vigo, waar zij zich aan boord van de schepen begeven, waarmede zij naar hun vaderland zullen terug- kecren. Zoowel te Leon als te Vigo werden de Duitschers luide toegejuicht door de bevolking. willen geven aan haar zoo goede gevoelens te genover het Nederlandsche volk en zijn ver tegenwoordiging, ter gelegenheid van het be zoek van onze geëerbiedigde Koningin aan uw verheven souverein. De Kamer der volksvertegenwoordigers moge er zich van overtuigd houden, dat haar woor den een diepen weerklank hebben gevonden van vriendschap en waardeering. PARUS, 23 Mei (Havas). De Paris Soir pu bliceert een door Georges Bonnet te Genève tegenover Jules Sauerwein afgelegde verkla ring, waarin de Fransche minister zeide: Na de langdurige besprekingen, die ik gisteren met Maisky en lord Halifax heb gehad, heb ik thans de stellige overtuiging, dat de onderhandelingen tusschen Groot Brittannië, Sovjet- Rusland en Frankrijk snel tot een goed einde zullen komen. Voor Frankrijk, dat reeds door het Fransch-Russische verdrag verbonden is, zal deze geluk kige overeenkomst de consolidatie be- teekenen van zijn stelsel vhn veiligheid en een kostbare troef voor de hand having van den vrede- Sauerwein schrijft in dit verband: „Voor een ieder, die de groote voorzichtigheid kent van Bonnet, kondigt deze verklaring duidelijk het welslagen der onderhandelingen aan. Een uur van bespreking met Maisky, een ander uur met Halifax, hebben hem in staat gesteld definitief de onderhandelingen op te klaren, die gevaar liepen in spitsvondigheden onder te gaan." Halifax en Bonnet hebben in de openbare vergadering van den Volkenbondsraad belang rijke verklaringen afgelegd over den algemee- nen politieken toestand. Halifax zeide, dat in den politieken toestand zekere wijzigingen waren gekomen, die het wenschelijk maakten, dat de Britsche regee ring haar houding opnieuw bepaalde. Het is niet noodig in bijzonderheden te treden, doch de gebeurtenissen maakten een zekere wijze van handelen noodzakelijk, waarover een paar woorden gezegd moeten worden. Wij voelden ons genoodzaakt, zekere verplichtingen op ons te nemen, welke gericht zijn op vreedzame Wel omschreven doeleinden. Al deze verplichtingen beoogden verzet tegen het opleggen van metho den van geweld, die, zoo zij zouden voortduren, de beschaving naar anarchie zouden leiden. Deze actie is niet in den Volkenbond verricht, omdat dit onder de gegeven omstandigheden onmogelijk -was. Doch alles wat gedaan is, is volkomen in overeenstemming met de beginse len van den Volkenbond. Wanneer de onder handelingen beëindigd zijn, zai de Britsche regeering het resultaat aan den Bond mede- deelen. Doch, zoo vervolgde Hallfax, de Britsche re geering houdt niet minder krachtig vast aan de idealen van internationale samenwerking, waarvan de Volkenbond het symbool is. Alle leden van den Bond zullen uitzien naar den dag, waarop alle naties zullen samenwerken voor den vrede en voor aller bestwil. De Britsche regeering, aldus Halifax, zal in den tusschentijd, zooveel als mogelijk is, haar pclitiek niet alleen gericht doen zijn op de ver dediging van onze huidige orde tegen geweld dadige verstoring, doch meer in het bijzonder op het doen herleven van de elementen, waar van het herstel van de internationale samen werking afhangt. De verklaring van Bonnet was in soortgelijke bewoordingen gesteld. Dinsdagmiddag zijn ir. mr. dr. J. A. M. van Buuren, minister van Waterstaat, dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van Handel en Nijverheid en mr. C. J. M. Schaepman, refe rendaris van het departement van Buiten- landsche Zaken, met den dieseltrein van 14.14 uur uit Den Haag naar Keulen vertrokken. Minister Steenberghe, die momenteel in het Zuiden vertoeft, alsmede de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam, dr. De Vlugt en mr. Oud, zouden per andere gelegenheid naar Keulen afreizen. Zooa's bekend geschiedde dit bezoek op uit- noodiging van het gemeentebestuur van Keulen. Naar wij vernemen heeft ook de Duitsche ge zant, Graaf von Zech Burkersroda, zich naar Keulen begeven, ten einde bij het bezoek van de Nederlandsche gasten van den Keulschen ge meenteraad aanwezig te zijn. Ter eere van het ministerieel bezoek aan Keu len heeft de Duitsch-Nederlandsche vereeni- ging aldaar Dinsdagavond een receptie georga niseerd. De voorzitter van de vereeniging, Staatsraad Helfferich, verklaarde in een toe spraak, dat beide buurlanden vriendschappelijke betrekkingen onderhouden, hetgeen wordt be vorderd door de Duitsch-Nederlansche vereeni ging. De Nederlandsche minister van Waterstaat, mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren, dankte voor de hartelijke ontvangst, welke hem en den an deren Nederlandschen persoonlijkheden te beurt was gevallen en hij legde den nadruk op de menigvuldige betrekkingen op allerlei gebied tusschen Duitschland en Nederland. SALZBURG, 23 Mei Het Franciscanessen- klooster te Salzburg, is door de Geheime Staats politie in bezit genomen als ambtszetel van de Gestapo. De politie van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam, onder leiding van commissaris J. C. Krenning, heeft Dinsdag klaarheid weten te brengen in een drama, dat zich Vrijdagavond in de hoofdstad heeft voltrokken. Een een-en-twintig jarige man heeft zijn 15 maanden oude zoontje, omdat het in zijn bedje aanhoudend lag te huilen, met het hoofdje op zoo hardhandige wijze in het kussen gedrukt, dat het knaapje spoedig daarop is overleden. Eerst dacht men, zooals we hebben meege deeld, aan een ongeluk, doch 't politie-onder- zoek wees uit, dat van een ongeluk geen sprake kon zijn. De vader en de 18-jarige moeder wer den gearresteerd en op het bureau ingesloten. Dinsdagmiddag heeft de vader tegenover den inspecteur D. W. Smits, die den man aan een langdurig en ernstig verhoor heeft onderwor pen, een volledige bekentenis afgelegd. Hij was Vrijdagavond uit den militairen dienst met verlof thuisgekomen en had het kind alleen aangetroffen. Het lag te huilen en het geschrei maakte den vader zóó boos, dat hij het kindje met het hoofd in het kussen heeft gedrukt tot het geen teeken van leven meer gaf. Aan zijn Vroüw vertelde hij niets van het gebeurde. Pas later heeft hij haar ingelicht. Hij is ingesloten en zal wegens mishandeling, den dood ten gevolge hebbende, voor den offi cier van justitie worden geleid. BERLIJN, 23 Mei. (Havas). De „Danziger Vorposten" houdt zich bezig met het incident, dat zich drie dagen geleden te Kalthof heeft afgespeeld. In zijn opschriften spreekt het blad van een „Poolschen politieken moord", „Spelen met vuur" en „Poolsche uitdaging". De leider van het nationaal socialistisch district Tiegenhog in Danzig, Andrees, heeft een rede gehouden, waarin hij o.a. heeft ge zegd, dat het niet tot de bevoegdheid van de Danzigers behoort, een actie in de vrije stad te ontketenen. Het lot van de Danzigers ligt in handen van den Führer, die alleen de richt lijnen kan aangeven. Verder zeide Andrees, dat de moord op Grübner" gestraft moet en zal worden, doch het is niet aan de Danzigers, tijd en middelen te kiezen. De bevolking moet kalm blijven en zich niet storen aan de „provocaties." Men moet kalm en met vertrouwen de besluiten van den Führer afwachten. De pers van Danzig neemt vandaag eenzelfde houding aan. Zij vraagt de bevolking kalm te blijven en incidenten met de Polen, die te Dan zig wonen, te vermijden. Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen, enz. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. 1. disc. Idem Eig. Portef. Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors/ in Reken.-Cour. op Onderpand Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen on Ceelen j Totaal Voorsch. a. h. Rijk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt. Zilv. enz. Muntmat. Zilv Totaal Belegg. van Kap. Les. en Pensioenf. Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 St.bl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. In omloop Rek.-Cour Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div Reken Totaal W.v. a. Ned.-Indië Besch. Metaalsaldo (KH. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Rentestand sedert 3 Dec. 1936: Wissel-disconto 22 Mei 193S 15 Mei '39 9.910.740 405.259 1.223.272 9.910.575 330.687 1.2-73 576 ll.o4-t.272 2.700 000 11.514.840 2.700 000 2.700.000 2.700.000 173.584.547* 4.206.G38 33.b05.J45 174.095.730* 4.259.659 36.330.721 211.397 131 210.501.717* 314.686.111 213.779.325* 895.414 906.785 211.397.131" 214.686.111* 106.637.555 1.102.854.577 106.637.555 1.102.853.207 1.209.492.132 1.209.490.762 17.716.940 17.387.232 1.227.209.073 1.226.877.994 44.025.052 43.994.122 4.580.000 12.803.985 4.580.000 12.235.925 7.629.965 7.620.955 1.521.889.470 1.524.218.949 20.000.000 4.860.787 7.102.179 12.129 238 1.031.901.745 8.451 30.000.000 4.860.787 7.102.179 12.128.908 1.036.201.375 38.527 48.o85.lj 85 393.1J9.6b7 4.102.316 51.419.391 388.391.076 4.076.702 1.521.1(89 470 1.524.218.949 63.247.800 63.247.800 637.918.998 636.645.751 2 pet. Promessen-disconto 2 J4 pet. Beleening van Effecten 2 36 pet Befccning van Goederen en Ceelen 2 pet. Voorschotten in Rekening-Courant 2 y, pet. NEW YORK, 23 Mei (Part.) Het onverwacht krachtige herstel, dat zich gisteren in het laat ste beursuur heeft baangebroken, had heden geen verderen voortgang. De markt opende in een onregelmatige, maar meerendeels nauwe lijks prijshoudende stemming en al was de af faire wat ruimer dan de laatste dagen het geval was, de beurs had toch geen opgewekt voorkomen. Vanzelfsprekend moest een plotse linge stijging als die, welke gisteren plaats had, winstnemingen uitlokken, gezien de nog altijd heerschende onzekerheid op elk gebied, die nog versterkt is door de gisteren door Roosevelt gehouden rede, waarin hij in hoofdzaak een voortzetting van de tot nu toe gevolgde econo mische en financieele politiek, dus ook een voortzetting van de spending en lending be pleitte, waarvoor de beurs begrijpelijkerwijs weinig enthousiasme kan gevoelen. Dit zette dan ook een domper op de vreugde, die door het herstel van gisteren, dat voortsproot uit enkele gunstige economische berichten, zooals de onverwachte stijging der staalbedrijvigheiö en (je benzineprijsverhoogingen in sommige sta ten,'had gewekt. Trouwens aan de stijging van de bedrijvigheid in de staalindustrie moet voor alsnog niet te veel belang worden gehecht. In hoofdzaak schijnt deze toeneming van de be drijvigheid uit technische oorzaken voort te vloeien en als zoodanig zal die waarschijnlijk slechts van tijdelijken aard zijn. Slechts indien de bedrijvigheid blijft toenemen, zou het aspect wat gunstiger worden, doch gezien het op nieuw verlaagde prijspeil zou slechts een zeer belangrijke stijging der bedrijvigheid winstge vende exploitatie mogelijk maken en dit kan, gezien het feit, dat het seizoen reeds ver ge vorderd is, moeilijk worden verwacht. Na de eerste transacties liepen de koersen over het algemeen nog iets terug, 'doch de daling bleef in hoofdzaak tot fracties beperkt, al was die vrij algemeen. Dringend aanbod was er echter niet, maar de markt maakte een besluiteloozen indruk, hetgeen ook wel bleek uit het feit, dat de affaire geleidelijk aan weer inkromp. Het publiek bleef dan ook terughoudend. In het tweede uur werd de tendenz iets beter en kon een langzame stijging inzetten, die in de meeste gevallen de aanvankelijke verliezen weer teniet deed, doch de markt bleef weifelend en de af faire' was ook tijdens de stijging matig. Bij ge brek aan stimuleerend nieuws kwam dit herstel trouwens spoedig weer tot staan, waarna de koersen ongeveer op het bereikte niveau bleven hangen. Het iets betere politieke nieuws uit Europa had weinig invloed op de markt. Ds omzetten bedroegen in het eerste uur 130.000 shares en in het tweede uur 80.000 shares. In het derde en vierde uur vertoonden de koersen slechts kleine fluctuaties, waarbij het aanbod eerder de overhand had. In het laatste uur nam dit echter grooter afmetingen aan en over de geheele linie zakte het koerspeil in mindere of meerdere mate In, doch tot groote nadeelige verschillen kwam het meerendeels niet. In het laatste uur zakten U.S. Steel zelfs 1 punt in en voor dit fonds moest per saldo een verlies van 134; dollar worden opgeteekend, terwijl voor Youngstown een nadeellg verschil van 1 dollar viel te registreeren. De overige staalwaarden gaven kleinere verliezen te zien. Sporen waren verdeeld, waarbij de kleine na deelige verschillen de overhand hadden. Atchi son Topeka konden zich langen tijd goed op peil houden in verband met de aankondiging van een dividend van 2.50 op de pref. aan- deelen. Laatbeurs verkreeg het aanbod ook hier de overhand en het verlies bedroeg hier ruim een halven dollar. Daar stonden Union Pacific tegenover, die bij uiterst matige om zetten de markt 1 dollar hooger verlieten. Automobielwaarden konden zich in de tweede beurshelft evenmin handhaven. Het bericht, dat de automobielproductie in April 273.410 perso nen- en 63.960 vrachtwagens bedroeg tegen resp. 299.700 en 72.240 in Maart daaraan voorafgaan de, oefende geen invloed uit, daar nadien be richten rhelding hadden gemaakt van een op voeren der productie. Het verlies voor Chrys- PORTSMOUTH (New Hampshire), 23 Mei (Reuter) De Amerikaansche duikboot Squalus met 62 man aan boord heeft noodseinen uitgezonden. Het schip bevindt zich ter hoogte van White-Island onder water in moeilijk heden. De Squalus, die duikoefeningen hield, was na een uur, de gewone maximum tijdsduur van een duik onder zulke omstandigheden, nog niet boven gekomen. Ter plaatse staat 72 meter water. De duikboot Sculp, die naar de plaats van het gebeurde is gezonden, heeft zich tele fonisch met de Sqalus in verbinding kunnen stellen en vernomen, dat tijdens een diepen duik een klep niet was gesloten, tengevolge waarvan het water de verblijven binnendrong. Een sleepboot van de marine en een bergings vaartuig voor duikbooten zijn op weg om hulp te bieden. Het water is ook binnengedrongen in de achterste machinekamer van de gezonken duik boot. Volgens de marine-autoriteiten moet de duikboot 24 uur onder water kunnen blijven, daar zij uitgerust is met de nieuwste veilig'- heidsinrichtingen. Een duiker zal trachten, de openstaande klep te sluiten en als dit gelukt zou de duikboot gelicht kunnen wordln. De kruiser Brooklyn heeft order gekregen, on middellijk van New York te vertrekken om te trachten aan de gezonken duikboot hulp te verleenen. (Medegedeeld door Simoons en Co., A .van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie 299—300 Aku 36i/„ Anaconda 183418-% U. S. Steel 34% Rep. Steel 119/16 Van 4.30—5 uur geen noteeringen TILBURG. Geslaagd voor het doctoraal exa men economische wetenschappen, de heer A W. N. Ploegmakers te Dommelen en voor het candidaatscxamen O. W. H. Timmeren te Heer len. Ier bedroeg bij het slot 1 dollar. Van de aan- aeelen in telegraafmaatschappijen moesten Am. Tel. en Tel. 2 1/8 dollar afstaan. Van de overige afdeelingen lagen mijnen en tabakken prijs houdend, terwijl oliewaarden, warenhuisfond- sen, luchtvaartwaarden, public-utilities, chemi sche waarden en rubbers, verdeeld in de markt lagen. Ook hier hadden de kleine verliezen de overhand. Koperwaarden, equipmentshares, aan- deelen in fabrieken van electrische apparaten en kunstzijdefondsen lagen gedrukt in de markt, laatstgenoemde mede als gevolg van de publi catie der bedrijfsresultaten over 1938 door de Amer. Enka behaald, die n.l. een netto winst te zien gaven van 1.020.000 tegen 2.518.000 over 1937. De omzetten bleven van bescheiden af metingen. Met een hoeveelheid van 90.000 stuks in het laatste uur, kwam het totaal op 420.000 shares. Laatst gedane koersen Mei Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Pef. Am. Tel. Gr Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Copper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Gr O lo Chicago Rock Isi. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 534 Young Deleware Gr Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Gr Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pref. Montgomery Ward Nat City Bank Nac. Dairy Prod. New York Centra) North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Gr Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Gamble Pubi. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oii Socony Vacumi Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil ot N.-J. Tidewater Ass. Oi) Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. Leather U. S. Rubber U. St Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building 23 22 20 160 160% 160% 86% 87 86 20% 20% 20 3/8 13% 13% 41% 41% 41% 161% 163% 161% 81 81 80% 9% 9% 23% 24% 23% 27 27% 27 Vs 4% 5% 5 j3% 54% 53 3% 4 4 70% 74% 73% 32% 32% 32% 32% 32 31% 3/8 66% 67% 65% 6 6% ö'/s 30% 30 30% 22% 22 22 21% 19V» 20 203/8 16% 16% 16% 66% 67% 62% 144 144% 144% 157% 156% 155% 7% 8 7 34 Vs 34% 33% 43 44% 43% 26% z6% 25% 5 jVs 5 Vs 11 11% 11% 58 ó8% 58 47% 48 47% 7% 73/8 8 31% 31% 31 3/8 1 1 1 47% 48% 473/8 25% 25% 25% 15 15% 15 14 14% 14% 15% 16 15% 20% 20% 20% 175 177 175 17% 17% 17% 343/4 35% 35% 56% 56 55% 36 36 36 o% u-% 15% 15% 14% 73% 73% 72% 11 11% 11% 12 12 11% 13 12% 12% 14% 15% 14% O O 42% 42% 42% 12 12% 94 93 91 37 37% 3 6 3/s 2% i 2 3/s --8% 38% 45%" 46 Vs 44% 18% 19 18% 903/4 91 69 44% 44 43% ex dividend ex coupon. nieuwe aandeelen Gedaan en laten t bieden. 4 nominaal NEW YORK, 23 Mei Slotkoersen Mei 23 22 20 Brussel 17.02% 17.02% 17.03 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.53 22.51 22.51 Madrid Oslo 22.53 22.53 22.52% A'dam 53.75 53.66% 53.74 Londen 4.68% 4 68 A 4 68% Parijs 2.6412 2.641J 2.6412 Berlijn 40.12 40.12% 40 12 1.99-200 2 00-01 2 062 06 1.96-97 1.97-99 1.99-200 2 01-02 NEW YORK, 23 Mei 23 Mei 22 Mei 23 Mei 22 Mei Suiker Jan. Sept. Mrt Nov Mei 1.90-91 1,92-94 Jan Juli 1 95 96 1 96-97 Mrt. Katoen t Juli 8.748.73-- Jan 7 687.68 Oct. 7,94794 95 Mrt 7 687 66 Dec. 7.757.74 Mei 766765 Koffie (Rio - Nieuw Deo. Mrt Mei 433 Juli 4.33' Sept 4 29 - Dec 4 35 Rubber Standaard Mei 1605 Juli 1610-- Sept 16-10- Dec 16.13 Tin Loco 48 70 contract) Mei Juli 0.15 4 37Sept 6.19 4.42Dec 6,23 4 33- - Maart 0 27— 4 39Mei..0 34— (Santos) 6 07- b .14 6.22-24 o 25- b.30 6.34— 6.42-- 16,00Dec 16.14-+ 16.08 16.04Jan 16 17-8 16 09 16.05—fMrt 16 17-16.11- 16.06 23 Mei Tarwe Juli (5%-Vc Sept 75 - Cs Dec. 75%-% Maïs Juli 30% Sept 51% Dec. 51 Reuzel 48.75 48.50 48.65 CHICAGO, 23 Mei 22 Mei 23 Mei 22 Mei Haver 74Vs-Juli 2%-—32Va- 73 Va Sept ;0%- 30% Dec. 31-Vs-— Rogge 51 Juli 53 51% 49 Sept. 54 Vs 52 - 'Dec. "55 V* Mei Juli 6.30 u 40 j.32% -42% 23 Mei 22 Mei Sept 6.50 O.50 Oct. o,50 6 521/2 WINNIPEG, 23 Mei 23 Mei 22 Mei Tarwe Mei 64 - Juli 65 - Oct 61 Vs - Rogge Mei 481/2 Juli 48 - Oct i8 Haver Mei 29%- Juli 29% 643/8 65 Va - ö6Vs- -7% 48 Vs 49 1/8 - Mei Juli Oct. Juli' Mei Oct Gerst 39i/241 39 40%-- 39 40 -- Lijnzaad i473/4 i51% 150 153% - 140% 143% 29 31 Oct. 29 ^8% BINNENLANDSCHE HAVENS UMUIDEN. Aangekomen 22 Mei: G'learton. s-; Rangoon (voor Zaandam); Bjorko, s., Koping. Muron, m.s., Vlaardingen (voor Zaandam1); Akers* lius, s., Halden; Volgadon (Russ. zandzuiger). Noordzee. 23 Mei: Rygja, s., Rosario. Vertrokken 22 Mei: Noma ,s., Otterbacken. 23 Mei: Cimbria, s., Met'bil; Midsland, s., PO" Talbot; Urmajo, mi, Rotterdam. Aangekomen 23 Mei: Hasewint, m'.s., DanzG. Draco, m.s., R'dam; Scottish Malden, m.s„ Noor-a* zee. Vertrokken 23 Mei: British Prestige, tank, ra' mouth; Rygja, s„ Drontheim; Normandia. s. Rot" terdam; Vesta, (Duitsche), s., Bremen; VliestrooDb s., Hull; Arrivain, ms., Leith; Petrel, s., Londen. Aangekomen. 23 Mei: Kalmarsund, s„ Reprosan (voor Zaandam); Tajandoen, m.s., Huil; Abel Tas man, m.s.. Swansea; Odysseus, s.. Gdynia. Vertrokken 23 Mei: Muron, m'.s., Hamburg. Ransdorp, m.s., Londen; Scottish Maiden, rn.»-_> Noordzee, proeftocht; Carricmacross, s., Sheerne», Radmansö, s., Newcastle; Helmspey, s., Antwerpen- AMSTERDAM. Aangekomen 23 Mei: BjorBB. Koping, ijzererts, Rietlanden, S.E.A.M.; Akershus. Halden, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Carga doorskantoor; Rygja, Rosario, bunkeren, J- r' Coenhaven, Ned. Steenk. Hand. Mij. Aangekomen 23 Mei: Tajandoen, Huil, lenig. Javakade, Mij. Nederland; Abel .Tasman, Swan sea, steenkolen, Hoofdkanaal Ooet, Ned. Bevr- kant.; Odysseus. Gdynia, stukgoed, Levantkade. Verg. Cargadoorskantoor; Hasewint, Danzig, hout. J. P. Coenhaveni, Wm. H. Müller Co.; craoo» R'ó'am, ledig, Levantkade, Verg. Cargadoorskant.. Rapia, Itzehoe. repareeren, Werf Verschur?' Scheepv. Bedr. Gruno; Scottish Maiden, Noordzee proeftocht, J. P. Coenhaven, Ruys Co. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALUDRA, thuisreis, 22 Mei van Montevideo. ALWAKI, uitreis, 21 Mei te Montevideo. ALHENA. uitreis, 21 Mei St. Vincent. ALKAID, 23 Mei van B.-Aires, te R'dam. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN NIGERSTROOM, 22 Mei van Takoradi naaf Port Bouet). REGGESTROOM, 23 Mei van W.-Afrika te Rot terdam. KON. PAKETV. MIJ. VAN HEUTSZ, arr. 21 Mei te Penang. SIPORA, arr. 22 Mei te Belawan. TEGELBERG, 21 Mei van Kohsichang te Ba»- NIEUW ZEELAND, 20 Mel van Melbourne naar Singapore. BOISSEVAXN, 22 Mei van Kaapstad te Durban- STRAAT SOENDA, 22 Mei van Lorenzo Marques naar Durban. STRAAT MALAKKA. naar Java, pass. 22 Ma» Kaap Blanco. JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA AGOENG, 20 Mei van Philadelphia naaf New-York. KERTOSONO, Java naar New-York, 22 Mei t» Belawan. MIJ. NEDERLAND SALEIER, thuisreis, 22 Mei van Sabang. - JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisreis, Mei van Genua. TABIAN, thuisreis, 23 Mei te Genua. TAJANDOEN. 23 Mel Van Huil te Amst. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. ANASTASIA, 21 Mei van Balik Pappan te Cal* cutta. ANGELINA, 21 Mei van Sabang naar Pangkala0 Soesoe. ETRAMA, 21 Mei van Miri te Shang'hae. MACOMA, 20 Mei van Balik Pappan te Wel' lington. MACUBA, naar St. Kitts v.o., pass. 21 M Ouessant. APOLLONIA, 21 Mei van Port Said naar Haifa SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN MANOERAN, 21 Mei van Durban te LorenZO Marques. HALCYON LIJN STAD ZWOLLE, 23 Mei van Feó'hala te A»t* werpen. STAD ARNHEM, 23 Mei van Morphoubaai f® Rotterdam. ROTT. LLOYD BALOERAN, uitreis, 23 Mei van Port Said BANTAM, uitreis, 23 Mei van Sabang. GAROET, 23 Mei van R'dam te Batavia. SIANTAR, uitreis, 23 Mei van Port Said. SITOEBONDO, thuisreis, 23 Mei te Marseille- PALEMBANG, thuisreis, 23 Mei van Singapo1 KON. NED. STOOMB. MIJ. PYGMALION. 23 Mei van Izmir n. Istanboul- TRITON, 23 Mei van Melilla naar Palermo. DRACO. 23 Mei van R'dam te Amst. EUTERPE, 23 Mei van Amst. te Kopenhagen- MEROPE, uitreis, 21 Mei te Curacao. TRITON, 23 Mei van Gibraltar te Melilla- ODYSSEUS, 23 Mei van Gdynia te Amst. MIJ. OCEAAN POLYDORUS, 22 Mei van Amst. te Batavia. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-BRITSCH INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 21 Mei te Madras. STREEFKERK, uitreis, pass. 21 Mei OuessaO '- HOLLAND-AUSTRALIE LIJN ALGENIB, uitreis, 23 Mei te Antwerpen. AAGTEKERK, uitreis, 22 Mei te Bhavnaga'- HOLLAND-AFRIKA LIJN HEEMSKERK, 23 Mei v.m. van Lorenzo Ma^* ques te Beira. BLOEMFONTEIN, uitreis, 23 Mei te Kaapsta"- HOLLAND-O. AZIB LIJN ABBEKERK. thuisreis, 22 Mei te Manilla. DIVERSE SCHEPEN ITTERSUM, 22 Mei van R'dam te B.-Aires. SCHIE, 22 Mei van Stocka naar Hernosand- NOORD'PLEIN, 22 Mei van Antwerpen Hamburg. HOOGLAND, 23 Mei van Immingham n. R'd®1}» WALENBURGH, 23 Mei van Mld'dlesbrO Aberdeen. LAUWERZEE, sleepboot, 21 Mei Van Sulin» R'dam, met twee lichters op sleeptouw. De Hollandsche Aanneming Mij. te 's Graven* hage heeft aan Verschure Co.'s Scheepswerf 6 Machinefabriek te Amsterdam den bouw °Pf.s, dragen van twee zeewaardige emmerbaggerm0leIi s met een emmerinhoud van 800 Liter. De m0' zullen geschikt zijn voor het baggeren van r0fjr, grond. De afmetingen zijn: lengte 51.50 breedte 10 M. en holte 3.65 M. Amsterdam. 23 Mei. Het motortankschip -®c°^ tish Malden". van de reederij Tankers Ltd. Londen heeft heden op de Noordzee een Pr,.f» tocht gehoudepHet- schip werd door de N£ „np landsche Dok Mij. verbouwd en voorzien twee door Werhspoo geleverde hoofdmotw met een capaciteit van 1250 A.P.K. elk en v een Schotschen ketel, v.o. 25000 sq. ft. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N (Afd. Handelsinformaties) Surséance van betaling: »i- Antoon van der Aa. koopman, wonende te melo, heeft ter Griffie der Arrondissem®" r Rechtbank te Almelo een ontwerp-akkoorcl. 31I gelegd. Sch-uldvord'eringen moeten uiterlÜB »1- Mei 1939 bij mr. H. G. Veth, Westerstraat 18' ^.s. melo worden ingediend. Verhoor: 14 JU11 des v.m. 10.30 uur. üe- 19 Mei 1939 Is voo'rloopig surséance van eJJ- taling verleend aan de N.V. Technisch bedrijf, gevestigd te Rotterdam a.d'. RaamPPLe- straat 55. Verhoor ter raadkamer der Arrono pi ments-Rechtbar^ te Rotterdam. Dinsdag, 6 p. 1939, des v.m. 10 uur. Bewindvoerder is.WfgeP van Oosten Slingelana', Rotterdam. Er is 6 ontwerp-akkoord ter Griffie nedergelegd'. Failliet verklaard: idrU' 22 Mei: Arthur Joseph Antheunis, hande g0t vende onder de Firma „de Verkoopcentrale en Nederland en Koloniën van Vandenbusscn Ducioy en Cie", Axel. R.c. mr. C. E. Muller- mr. Q- Ticheman, Terneuzen. vaP Pieternella Josina Snoodijk, weduw^jpel' J. J. de Jonge, pensionhoudster. Goes, minastraat. R.c. mr. j. H. F. Bloemers. E. P. A. Akkerman-Weber, Goes 'Cur- pif. A. Radewalt, timmerman, Nieuwerkerk- ep, mr. A. van der Hoop. Cur. mr. W. Nieuwennur Zierikzee. vC- Vernietigd op grond van verzet 15 Mei: Cohen, Arnhem. AMSTERDAM. 23 Mei. prijzen waren heden 141.000 kg. ROTTERDAM, 23 Mei Eierveiling Aardappelm'ark oer onveranderd. Aaf voer 170.000 kipeieren f 2.753.85 per 100. y C& 's-BOSCH, 23 Mei. N.V. Botermijn Aa"aag* 30.450 kilo, hoogste prijs f 1.31 per kif°' j.,2® ste prijs f 1.13 per kilo en middelpfiJS per kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2