WEEST MILDDADIG BLOEMPJES DAG ZATERDAG 3 JUNI Haarlem, 31 Mei Klopveegzuigers p.ontCac DENKT U O' SANOSTOL De NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.v. Bijkantoor zai openen te Haarlem-Noord Rijksstraatweg 43 HERWONNEN LEVENS KRACHT VOOR DE T.B.C.-LIJDERS A HERWONNEN LEVENSKRACHT Neem méér zon! FIJNPROEVERS? GEERT HOOGEVEEN WOENSDAG 31 MEI 1939 bericht, dat zij op 1 Juni 1939 een 3 Juni 1939 Naar de missie "r-' Derde priesterzoon uit Haarlemsch gezin naar Afrika's Westkust VROUWELIJKE JEUGDBEWE GING VOOR KATH. ACTIE Extra bericht DE RONDRITTEN VAN „HAARLEMS BLOEI" DE LIGHAL-UITVOERING KOLENHANDEL JAN v. d. HAAK 40 JAAR PROGRAMMA RADIO CENTRALE Dinsdag 1 Juni Afscheid J. Ph. Reinerie De nieuwe directeur van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Beverwijk, de heer R. J. van Immerseel BLOEMISTPATROONSVEREEN. HAARLEM EN OMSTREKEN BEGRAFENIS BAS TIMMERMAN R. K. VEREENIGING VOOR GROOTE GEZINNEN Weer bijna 900 leden Keuringen in het Krelagehuis 4570 WERKLOOZEN 1470 minder dan in 1936 Politie Sportvereeniging Haarlem „Het lekkere levertraan-product!" UNIE VAN IJSFABRIEKEN Deel van afschrijvingsreserves voor dividenduitkeering HET TAXIBEDRIJF DENK OM U ZELF St. Adelbertsvereeniging, afdeeling Haarlem „St. Christoffel" P.V. „De Reisduif" AGENDA Bioscopen 1 Juni Bioscopen Apotheekdiensten HANDELSSCHOLEN En het provinciaal subsidie Onderlinge bekerwedstrijd „Kennemerland" eei nu dan Asperges mei: ORIGINTEELE WESTFAAL- SCHE RAUWE HAM dal is 'n verfijnd gerecht CP. HOUT5TR 89 Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale HAGEMAN Alleen Mr. Comelisstraal 54 - Telef. 16270 om de Midza-premie-uitkeering van deze week? Dit Bijkantoor zal ressorteeren onder het 'AGENTSCHAP HAARLEM, GROOTE HOUTSTRAAT 1 STAD «53 7i Het R- K. Werkliedenverbond, de idealen- rijke organisatie van de Nederlandsche katho lieke arbeiders, heeft kort g'eleden het initia tief genomen tot het gezond maken van <fe zieke maatschappij, in den vorm van een groot- scheepsche actie onder het devies: "„Naar de Nieuwe Gemeenschap." Deze actie stelt zich ten doel alle Nederlanders voor te bereiden op een grondige maatschappelijke hervorming, op het herstel van de maatschappelijke orde, die zal berusten op practisch toegepaste sociale recht vaardigheid en de liefde tot den evennaaste. Reeds vele jaren geleden namen de katho lieke arbeiders een ander initiatief tot gezond making. Zij brachten gelden bijeen om de zieke kameraden de mogelijkheid van genezing in de sanatoria van „Herwonnen Levenskracht" te schenken. De liefde tot den evennaaste trad uit de sfeer van platonische verklaringen en uitte zich in een daad. Op Zaterdag 3 Juni a.s. vindt de groote col lecte voor „Herwonnen Levenskracht" plaats. Alle katholieken worden opgeroepen om, zoo mild als zij kunnen, het prachtige werk der katholieke arbeiders door hun gift te steunen. Laat onze gemeenschapsgedachte zich uiten! Namens de Werkgroep „Naar de Nieuwe Gemeenschap", F. ROHLING. Voorzitter rr 1 Met September zal de weleerw. pater Th. de Rooy, alhier, naar de Missie van Afrika's Westkust vertrekken. Pater de Rooy, die op Kerstmis 1.1. in Has tings (Engeland) priester is gewijd, is de derde zoon, die naar de Westkust vertrekt. Alle drie zijn het Paters der Sociëteit van de Paters der Afrikaansche Missiën van Cadier en Keer. De leden worden herinnerd aan de biddagen voor de priesters, dezen keer de Quatertemper dagen en speciaal Zaterdag, den dag van de Priesterwijding. Vrijdagavond kwart over 8 Spaarne: Bijeen komst voor de leden van de oudste en midden groepen. Er wordt een uitleg gegeven (met lichtbeelden) van de ceremoniën bij de Pries terwijding, declamatie, zang en een tooneel- stukje: „Na honderd jaar." Gp Vrijdag 9 Juni a.s. zullen de rondritten van „Haarlems Bloei" door Haarlem worden hervat. De bussen zullen tot nader aankondiging des Vrijdagsmiddags óm 3 uur vertrekken van het Stationsplein voor de fabriek van Beijnes. De bussen zullen dezelfde route rijden als vo rig najaar. Vanaf het Stationsplein wordt via 't Centrum van de stad allereerst naar het Zuider- houtpark gereden. Vandaar uit worden de bui tenwijken doorkruist. Vanaf Kloppersingel gaat de route als volgt: Schcterweg, Kleverlaan, Jan Haringstraat- Heussenstraat, Rijksstraatweg, Spaarndamsche- weg, Jan Gijzenkade, Begraafplaats Vergierde- weg, Muiderslotweg-Rijksstraatweg. Noorder Sportpark, Middenweg, Park Huis te Zaanen- Junoplantsoen, Orionweg-Delftlaan, Kleverpark- weg-Julianalaan-Zijlweg. Tuindorp, Vlaamsche- weg-Westergracht, Wilhelminastraat-Raaks, Gr. Markt, Jansstraat, Jansweg. Stationsplein. De geheele rit duurt een uur en drie kwartier tot twee uur. De ritprijs is bepaald op f 0.45. Alleen zij, die vóór 12 uur des Vrijdags hun plaats bespreken en afhalen, zijn daardoor ver zekerd van een plaats. Na dat uur worden alleen plaatsbewijzen verkocht voor zooverre er nog ruimte in de bussen is. Plaatsbewijzen zijn te krijgen van 9 tot 12.30 Uur en van 13.30 tot 17 uur aan het Bureau der Stichting „Haarlems Bloei". Verder zijn deze den geheelen dag verkrijgbaar aan het Halte-kantoor van de Noord-Zuid-Hcll. Tram aan het Sta tionsplein (onder de Stationskap) De jaarlijksche gymnastiekuitvoering ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 24 Juni op het Haarlem-terrein, welk terrein geheel belangeloos ter beschikking wordt gesteld door het bestuur van „Haarlem". Het belooft weer een mooie demonstratie op gymnastiekgebied te worden ten voordeele van een doel waarmede een ieder zal instemmen, n.l. de verpleging van patiënten in het bekende „Brederodeduin", de lighallen der Haarlemsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose. Aan de uitvoering wordt medegewerkt doof pl.m. 2500 leerlingen van verschillende openbare en bijzondere scholen voor L.O. en U.L.O. en den Kennemer Turnkring met 7 gymnastiek-v>er- eenigingen. Aan de oefeningen van den Kenne mer Turnkring wordt door pl.m. 250 dames en heeren deelgenomen. De uitvoering wordt weer opgeluisterd door muziek, uitgevoerd door de Haarlemsche mu- ziekvereeniging „Harmonie Crescendo". Hoewel er inteekenlijsten zijn rondgegaan, bestaat de mógelijkheid dat deze of gene ver geten is, terwijl hij toch een bijdrage wil zenden. Het gironummer van den heer Meijerink is 100681. Op Donderdag 1 Juni zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. v. d. Haak zich als kolen handelaar in de Kleine Houtstraat 43 vestigde. Veertig jaar lang heeft de heer v. d. Haak met doorzettingsvermogen en energie de scepter over zijn zaak gezwaaid en is menig jongeren ten voorbeeld. Het bestuur van de Kleine Houtstraatveree- niging heeft in de jubilaris steeds een trouw lid gevonden, die altijd bereid was de zorgen van de vereeniging te helpen dragen en de straat- belangen te verdedigen. Moge het hem gegeven zijn nog vele jaren aan het hoofd van zijn zaak te staan, om deze met de hulp van zijn twee neven, die hem reeds vele jaren trouw en ijverig ter zijde staan, tot nog hoogere bloei te brengen. De heer v. d. Haak houdt morgen van 24 uur receptie te zijnen huizen aan de Badhuis straat no. 16. Programma 1: Jaarsveld en Hilversum 1. Programma 2: Hilversum 2. Programma 3: Keulen 810.50, Radio P. T. T. Nord 10.50—11.20, Droitwich 11.20—12.20, Ned. Brussel 12.20—2.20, Keulen 2.20—3.20, Diversen 3.204.20, Keulen 4.205.20, pauze 5.205.25, Parijs Radio 5.25—6.05, Radio P. T. T. Nord 6.05—6.35, Fransch Brussel 6.35—7.20, Ned. Brus sel 7.20—7.50, Parijs 7.50—8.20, Keulen 8.20— 8.30, Fransch Brussel 8.308.50, Parijs 8.5012. Programma 4: Ned. Brussel 89.20, Parijs 9.20 —9.30, Radio P. T. T. Nord 9.30—10.35, London 10.35—1.15, Droitwich 1.15—2.40, London 2.40— 3.35, Droitwich 3.355.05, London 5.055.20, Droitwich 5.208.05, London 8.058.10, Droit wich 8.20—12. Programma 5: 8—7 diversen. 7—8 eigen gramofoonplatenconcert. „Van alles wat" 1. Marching along together L. P. A. Band 2. Let op het jaartal A. de Laat 3. Mauna Loa Kanui en Lula 4. Dan Dan the yodeling man t Harry Torrani 5. Heil Europa Harmonie-orkest 6. I heard Mills Brothers 7. Aloha Oe Eddy Dunstedter 8. A gipsy sing song Zigeunerorkest 9. Piano Medley nr. 12 Ch. Kunz 10. Sally Joe Petersen 11. Pal of my dreams L. P. A. Band 12. Havenmuziek A. de Laat 13. My little grass shack Kanui en Lula 14. Sitting in a jail house Harry Tprrani 15. Soldatenblut Harmonie-orkest 16. How I'm doin' Mills Brothers 17. Song of the Islands Eddy Dunstedter 18. Pato Adalbert Lutter 8.0012.00 Diversen. De heer J. Ph. Reinerie, draaier aan de Cen trale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwe gen te Haarlem, heeft afscheid genomen van zijn superipuren en collega's, omdat hij den dienst met pensioen ging verlaten. Om half negen werd hij in zijn afdeeling door zijn collega's gehuldigd. Namers het jubileum- en pensionneeringsfonds werd hem een stoffe lijk aandenken aangeboden in den vorm van 'n pendule met de noodigen bloemen. In de toe spraak, die gehouden werd door den heer A. de Vries, baas der afdeelingen draaierij en gereed schapscentrale, gaf deze uiting aan de groote waardeering voor het werk, dat de gepension- neerde tot stand heeft gebracht. 35 jaar lang heeft hij gewerkt aan de werkplaats en lief en leed heeft hij met ons gedeeld, aldus spr., als een joviale kameraad. Ook als vereenigingsman is de heer Reinerie geen onbekende en hij zal nu zijn vrijen tijd zeker goed benutten, vooral voor het mooie werk der T. B. C.-bestrijding van „Herwonnen Le venskracht". Onze wensch is, dat Reinerie nog vele jaren in gezondheid moge genieten van zijn pensioen. Bovengenoemde vereeniging hield Dinsdag avond een ledenvergadering in het gebouw De Nijverheid in de Jansstraat alhier. Door het bestuur werd verslag uitgebracht van de algemeene vergadering in Amsterdam gehou den, waar de besturen van alle nieuw opge richte vereenigingen in den lande bijeen wa ren. Er werd een commissie van 3 leden benoemd, die de onderhandelingen zou voeren noodig voor toetreding der nieuw gestichte vereenigingen tot den Kring Hovenier-Bloemisten van den Ned. Tuinbouw Raad. Voor de later te houden algemeene vergade ring werd als afgevaardigde benoemd de heer Beunder en als diens plaatsvervanger de heer Zuurendonk. Aangezien het ledental der vereeniging geste gen is tot 150 stelde het bestuur voor twee nieu we bestuursleden te kiezen zoodat het bestuur voortaan uit 7 leden zal bestaan. Het voorstel vond algemeen instemming en benoemd werden de heeren Barnhoorn te Overveen en de Otter te Aerdenhout. Ten zeerste werd door de vergadering op prijs gesteld de aanwezigheid van voorzitter en secre taris der zustervereeniging „Amersfoort en om streken". Vriendelijke woorden werden over en weer ge sproken die getuigden van wederzijds verlangen om de vakbelangen hoog te houden. De begrafenis van Bas Timmerman zal plaats vinden Donderdag 12 uur op de Algemeene Be graafplaats te Heemstede. De spelers van het eerste elftal zullen als slippendragers fungeeren, terwijl het bestuur leden en donateurs verzoekt, voor zoover moge lijk, aanwezig te wilen zijn om aan Bas de laatste eer te bewijzen. De jaarvergadering van de Haarlemsche R.K. Vereeniging voor Groote Gezinnen was dezen keer iets beter bezocht dan andere jaren. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Van Liemt, zijn voldoening uit over den gang van zaken in de vereeniging. Het aan tal leden, dat voor eenige jaren was verminderd, gaat de laatste jaren weer vooruit en loopt weer naar de 900. De jaarverslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. Het verslag van den penningmeester wees op een klein nadeelig saldo. Op het voorstel, de Contributietoelage voor de leden van het Wit-Gele Kruis met 5 cents te verminderen, ontspon zich een levendige ge- dachtenwisseling. Geconstateerd werd, dat be zuiniging op de uitgaven slechts mogelijk is, als het werk in een of ander onderdeel stopge zet wordt. Dat wilde de vergadering niet. Wil de vereeniging aan haar verplichtingen ten opzichte van den Ned. Bond voor Groote Gezinnen voldoen, dan moeten de uitgaven ver minderd worden. Het bestuursvoorstel werd dan ook met algemeene stemmen aangenomen. De aftredende bestuursleden werden herko zen. De voorzitter sprak een woord van dank tot den heer Coebergh, die van de oprichting af bestuurslid is geweest, en met name ten op zichte van het steunfonds veel voor de leden gedaan heeft. Jarenlang heeft hij, na onder zoek, het bestuur van advies gediend bij de steunuitkeeringen. Tenslotte dankte de voorzitter allen, die op een of andere wijze aan het werk van de ver eeniging hebben deelgenomen. Uit het jaarverslag ontleenen wij: Noode misten we den heer Leeuwenberg, die het geheele jaar door ziekte verhinderd was, onze vergaderingen te bezoeken en den heer Coebergh, die om dezelfde reden niet present kon zijn. De schouwburguitvoering voor onze leden was wederom een groot succes, dank zij de R.K. Tooneelvereeniging „Ludamus", het ensemble De aanblik van de te keuren bloemen was deze week geheel anders dan we gewoon zijn. In de plaats van tulpen en narcissen zijn de irissen gekomen en deze nemen de eerste plaats in. De gladiolen komen ook iedere week in grootere kwantums. De firma Konijnenburg Mark te Noordwijk toonde een mooie partij gladiolen. Van de beste (uit het warenhuis) noemen wij enkele soorten: Magna Charter, een beste witte; Vredenburg, Angelus en Snow Princess, ook heel aardige witte bloemen, doch minder dan nummer één; Vaga bond Prince, bruin-rood; K. en M.'s Triumph (rose)Shakespeare, zalmrood met blanke lip; Napoleon, scharlakenrood; J. S. Bach, kersrood uit het hart; Anna Regina, licht rose; een beste gele Golo-Dust; Axet, geel,) naar buiten zalm kleurig en de roode donkerlippige Admiraal. Het waren deze soorten, die met nog andere een goede toekomst tegemoet gaan. De heer Cor Broersen te Uitgeest liet ons zien de gladiolen Princicanus Komeet, rood; Princi- canus Charmant, rose en een vaasje Sparaxis, gemengd. De heer A. Lefeber te Lisse bracht ons twee Leliums Szovitzianum en Monadelphum, beide geel. De fa. C. G. van Tubergen te Haarlem was er met een mooie collecte Iris Regelio Cyclus in verschillende kleuren, waarbij paars en blauw de hoofdkleuren waren. Ulysses (paars) kreeg het G. v. V. De Ver. Culturen te Noordwijk had drie prima Irissen, White Surprise (wit), Klaas Molenaar (blauw) en P. Brueghel (geel), drie uitstekende soorten. De firma G. C. van Meeuwen, Heemskerk, was er met een heel aardig opgemaakte drijf- schaal met Freesia, Miss Wilfred Askley, rood- paars gekleurd. De Gebr. van Buggenum te Beverwijk ver wierven voor hun stand dipl. get. schr. voor verguld zilveren medaille. Zeker ten volle ver diend! Van de beste soorten noemen wij er eenigs: Regina (donker blauw)Golden Mascot (diep geel); Max Schmeling (mauve met gele lip): Golden Harvest (lichtgeel); Quo Vadis (licht blauw); White Seal (wit met groote gele lip); Big Ben (donker blauw)Golden Age ('n beste gele) en Blue Bird (een donker blauwe). Voor het verkrijgen van het Get. v. Verd. werden de volgende soorten de volgende week teruggevraagd Richard Tauber, mauve; Regina, blauw; Gol den Imperor, goud-geel en Sublime, donker bl. Genoemde firma had daarbij nog ingezonden een drietal o. i. onverbeterlijke gladiolen: Dr. Dentz, een extra beste rose; Dr. Verhagen, licht rood met een donker vlekje en de beste witte zaailing. Zij trokken veel belangstelling. Het was een lust om te zien, deze stand. De heer J. de Goede te Breezand zond drie Holl. Irissen in en wel no. 37, brons; Victor, blauw en Blue Triumphator, deze laatste be haalde het Get. v. Verd. De firma C. Alkemade Az. te Noordwijk liet eenige harer mooie pioenbloemige Ranonkels zien. Een violette Beauty Elector, Bordeaurood; Golden Harvest; Murillo, een zuiver rose; Yel low Beauty, een beste gele en Citronella, een zwavelgele, welke het Get. v. Verd. behaalde. De fa- Gebr. Nieuwenhuis „Welbedrogen" te Lisse, bracht een grooten stand Irissen, een kruising van Filifolia met Spaansche Irissen. Er was veel goeds bij te zien. Toch gelooven wij niet, dat het alle toekomstsoorten zijn. Ze wa- ien alle nog onder hun nummer. (Nadruk verboden) In de afgeloopen week daalde het aantal bij de arbeidsbeurs ingeschreven werkloozen weer met 148, waardoor er nu 4570 werkzoekenden in Haarlem zijn. Er zijn nu 507 werkloozen minder dan in de zelfde week van 1938; verder 777 minder dan in 1937; 1470 minder aan in 1936 en 755 minder dan in 1935. De 3e jaarlijksche Nationale Rijwieltocht van de Politie Sportvereeniging Haarlem over 75 K.M., op Zaterdag 3 Juni as., belooft voor de organisecrende vereeniging een aardig succes te worden. Vele inschrijvingen voor deelneming aan dezen tocht kwamen reeds binnen, w.o. in schrijvingen van de politie Den Haag en Velsen. Nog slechts enkele dagen bestaat de gelegen heid voor dezen tocht in te schrijven. Inlich tingen worden gaarne verstrekt aan het secre tariaat, Pleiadenstraat 34, Haarlem-Noord. Nibbering en de schouwburgdirectie, die ons den schouwburg tegen aanvaardbare condities afstond. De Speeltuinen vragen en verdienen gere geld onze aandacht. Het bezoek js alleszins be vredigend. Ongeveer 2000 kinderen zijn inge schreven, 650 bezoeken dagelijks de speeltuinen. In Haarlem-Noord hadden we eenige moei lijkheid, doordat gesteunden niet langer met 't toezicht belast mochten blijven. Een bevredi gende oplossing is ten slotte verkregen. In Haarlem Oost en West deden zich geen moei lijkheden van dien aard voor. De Onschoolsche Samenkomsten in Noord en Oost blijven de belangstelling van ongeveer 459 kinderen vragen. Twee tentoonstellingen gaven heel wat moois te zien. Verloting, Fancy Fair, speldjesdag en extra contributie moeten worden tebaat genomen om de finantiën gezond te houden. Een tachtigtal dames en heeren stelden zich geheel belangloos ter beschikking, om de kin deren nuttig en aangenaam bezig te houden. Bijna 1000 kinderen namen aan de Zomeruit- stapjes deel. Dezen keer was er 'n groep jongens, die door heeren geleid werd. Als we dit weer kun nen doen, en zelfs meerdere heeren met de lei ding van groepen jongens kunnen belasten, zul len we weer een verbetering hebben ingevoerd. Geen enkelen dag was dit jaar het weer een beletsel, de groepen te laten vertrekken. Wel werkte de warmte gedurende de eerste week in Augustus niet mede, om de stemming opgewekt te houden. Ongelukken van eenige beteekems kwamen niet voor. Het Kinderfeest was het succes van het jaar. Mej. Stavenuiter en de heer Habraken hebben onzen dank ten volle verdiend. De heer Smit verzorgde geheel belangeloos het mooie filmpro gramma. Dit jaar is de normaalfilm door smai- film vervangen. Resultaat: meer keus; meer afwisseling. Velen hebben ons wederom in ons werk ge steund. We denken aan de Onschoolsche Sa menkomsten, waaraan een vijftigtal dames en heeren iedere week getrouw hun vrijen tijd be steden, de speeltuinen die dagelijks toezicht vragen, de organisatie van de kinderfeesten ;n de zomer-uitstapjes, waaraan een veertigtal dames geregeld medewerken. Ook denken we aan den daadwerkelijken steun, dien we weder om van het gemeentebestuur en de politie mochten ontvangen. m Ook 's zómers straalt de zon maar zelden intens genoeg. Neem dus Sanostol, het natuurlijke levertraan product, rijk aan vitaminen A, D, B en C. Bovendien smakelijk gemaakt met het vitamine C-houdende sap van door de zon gerijpte sinaasap pelen! Speciaal ten voordeele van het geheele gezin is er nu de Sanostol „familieverpakking" a f. 2.75, inhou dende 2>/2 x zooveel als de vanouds bekende flacon f. 1.40. BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA De Unie van Ijsfabrieken heeft in 1938 een winst behaald van f 363.153 (v.j. f 308.521). Hier van is, evenals vorig jaar, f 50.000 bestemd voor de versterking der reserve diverse belangen. Zooals wij reeds meldden wordt 10 pet. (v.j. 8V2 pet.) dividend uitgekeerd. De totale omzet der overzeesche fabrieken der dochtermijen bedroeg 116.000 ton, d.i. 7000 ton meer dan in 1937. De gemiddelde opbrengst per ton was iets lager doch de totale opbrengst was hooger dan in 1937. Dank zij den lageren exploitatie-uitgaven werd een beter exploitatie overschot bereikt. Het bedrijf te IJmuiden kon nog geen winst opleveren. Ofschoon tot nu toe de resultaten over 1939 op een iets lager peil lagen, dan die over 1938, is men«over den gang van zaken in 1939 niet ontevreden. Tot het winst-saldo heeft een post van f 50.000 bijgedragen, welke door de dochtermijen als dividend aan de U. V. IJ. werd uitkeerd uit afschrijvingsreserves, die haren oorsprong vonden in de reorganisatie 1934. Deze zijn groot f 985.418, zoodat thans hiervan f 935.418 resteert. De balans per uit. 1938 vermeldt o.a. onder Activa: Aand. in dochter-mijen f 3.450.480 (3.491.789), vooruitbet. assur. premies f 26.900 (f 6023), ingek. eig. aand. nom. f 16.500 (f 12.177), eff. f 1.116.106 (f 792.637), kas en bankiers f 7106 (f 13.798), totaal f 4.626.087 (f 4.324.196). Passiva: Gepl. kap. f 3.000.000 (onv.), res. div. bel. f 50.000 dochtermijen f 1.274.359 (f 1.084.257), saldo winst f 363.153 (f 308.521), waarvan reeds uitgek. 212 pet. int. div. f 75.000 (onv.). De winst- en verliesrekening staat o.a.: Credit voor: div. van dochtermijen f 365.188 (f 264.026), int.-rek. f 52.789 (f 39.697), totaal f 420.653 (f 366.333) en Debet voor: Onk.-rek. f 3200 (f 3444), waardevermind. aand. in dochtermijen f 41.308 f 54.368), saldo winst f 363.153 (f 308.521). De ondernemers in het taxibedrijf wenschen het aantal wagens, dat op de standplaatsen staat, van 30 op 19 te brengen. De samenwer kende organisaties van transportarbeiders be raadslaagden over dit voorstel en verwierpen het. De ondernemers kunnen nu natuurlijk toch bij B. en W. een verzoek tot inkrimping van het aantal wagens indienen. De oude, wijze woorden „Ken u zelf" brengen wij in verband met de tuberculosebestrijding. De gevreesde tuberculose en het besmettings gevaar nopen ons tot zelfverdediging en krach tig verweer. Persoonlijk staan wij vrijwel mach teloos tegenover dezen vreeselijken vijand, doch georganiseerd zijn wij sterk en kunnen hem het meest doeltreffend bestrijden. Zoo'n organisatie is Herwonnen Levenskracht. Steunt naar vermogen. Koopt de u aan te bieden bloempjes. Propa geert dit mooie liefdewerk. Helpt deze organisatie bij haar streven om slachtoffers der tuberculose weder in het bezit te stellen van herwonnen levenskracht. M. L. A. KLEIN Op een onlangs gehouden bijeenkomst van de afdeeling Haarlem der St. Adelbertsvereeniging, werd Mr. Aug. E. M. Povel tot voorzitter ge kozen. Mr. F. P. Th. Rohling, die periodiek aftrad, had zich niet herkiesbaar gesteld. De afd. Haarlem van de Ned. R. K. Vereeni ging van Handelsreizigers en Agenten „St. Christoffel" organiseerde Zaterdagmiddag jJ. een excursie naar de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken te Velsen. Door 42 leden werd hieraan deelgenomen en onder de deskundige leiding van de heeren Groeneveld en Verhage werd gedurende drie uren het geheele bedrijf in oogenschouw ge nomen. Vooral het gieten van ijzer, dat juist plaats vond, had de intense belangstelling van alle deelnemers. Het was een zeer geslaagde, leerzame middag. Uitslag van de gehouden wedvlucht van Val- kenswaard op 28 Mei 1939 afstand 130 K.M. Los 9 uur Wind N. O. eerst getoonde vogel 11. 25 49 laatste prijs winnende vogel 11.54.13. W. Jansen 1ste. J. J. de Bie 2 23 30. J. Th. Bakker 3 5 24 26 27 28. C. Th. Verdonk 4 7 8 9 10 15 16 17 35 41. J. H. Kneteman 6 37 42. H. J. Philippo 11 20. J. F. Scherf 12 21. P. Kroon 13 40. Th. A. Heinsbergen 14 22 25 39. H. ras 18. N. We zenbeek. J. J. Hart 31 32. J Rompa 33 38. A. Ver gers 34 36. Gebouw St. Bavo: Dames St- Caecilia, 8 uur; H.Z.K., 8 uur; Boerenleenbank. 8 uur; „Het Raskonijn", 8 uur; best Trampersoneel, 8 uur; best. Postpersoneel, 8 uur. Rembrandt; Je kunt 't toch niet meenemen", (alle leeftijden)2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: „Penny brengt uitkomst". „Als de maan schijnt in Kentucky", (boven 14 jaar)2.00 5.00 en 8.15 uur. Luxor; ^Jongensstad", (boven 14 jaar), 2.00 4.15, 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht" (boven 14 jaar), 2.00, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Moviac: „Nina, het Indianenkind", (alle leef tijden), 2.30, 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Coöp. Fibeco, 2 uur; Fed. Gr. en Fr.-handel, 8 uur; R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur; Rechtsk. advies 78 uur. Gr. Kerk: Orgelbespeling 84 uur. Royal, Stationsplein: J. Meyerius over „Red den van Drenkelingen", 8.15 uur. Gem. Concertgebouw „Eendracht", vergadering 4 uur en 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Rembrandt: „Je kunt 't toch niet meenemen", (alle leeftijden), 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Cinema: „Penny brengt uitkomst", „Als de maan schijnt in Kentucky", (boven 14 jaar), 2.09 en 8.15 uur Luxor: „Jongensstad", (bov^n 14 jaar), 2.30 7.00 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht", (boven 14 jaar), 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Moviac: „Nina, het Indianenkind", (alle leef tijden) 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De avonddiensten zullen tot en met Vrijdag avond worden waargenomen door Van Rijn N.V., KI. Houtweg 15; Loomeyer, Zijlweg 34; Scho terbosch-apotheek, Rijksstraatweg 19. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman, Binnen weg 206208; Elswout-Apotheek, Bloemendaal- scheweg 341; Apotheek Aardenhout, Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197. De Bloemendaaische Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. Op 13 December 1933 besloten Provinciale Staten van Noordholland kortingen toe te pas sen op verschillende provinciale bijdragen en o.a. ook op die ten behoeve van handelsscho len. In verband met een moeilijkheid, die zich voordoet met de „Stichting Middelbaar Han delsonderwijs" te Amsterdam, stellen Gedepu teerde Staten nu voor hen te machtigen, om indien de toepassing van deze korting een noodzakelijke uitbreiding van een handels school zou belemmeren, die korting niet of niet geheel toe te passen, mits op de Rijks- en gemeentelijke bijdragen evenmin gekort worde. De jaarlijksche, onder auspiciën van de Ko ninklijke Nederlandsche Politiehond Vereeni ging te houden wedstrijd om den Kennemer- landbeker, zal dit jaar plaats vindwn op Zon dag 4 Juni a.s. op het daartoe welwillend door den heer W. P. de Vries ter beschikking ge steld landgoed „Schoonenberg" te Driehuis. De aanhang is bepaald op des voormiddags 9.30 uur, terwijl het z.g. manwerk zal aanvan gen des namiddags te 3 uur. Aan deze wedstrijd zal worden deelgenomen door de vereeniging „Zuiderhout" te Haarlem en door de vereeniging „Oefening Baart Kunst" te IJmuiden. Als keurmeesters zullen fungeeren de heeren Van Oort te Bussum en Heijkamp te Utrecht, terwijl de heer Van Unen uit Zeist als helper- pakwerker zijn medewerking zal verleenen. m. tOWT7 - IMS4 GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 HAARLEM Een wagen van ras en karakter De bónnen kunt U inzenden tot morgenmid dag: (Donderdag:) 12 uur

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5