New-Yorksche Beurs DINSDAG 6 JUNI 1939 Duitsche economische druk op Joego-Slavië Het lokkende water 'Jongen bij het zwemmen verdronken Boschbrand te Zeist 27 hectaren een prooi der vlammen Te Rhenen MOTORRIJDER TEGEN HUIS GEBOTST STELSEL VAN LANDSTREEK- BEGROOTINGEN Voorbereiding van staatkundige hervorming Op weg naar ziekenhuis bezweken DUIZEND GULDEN VAN ZIJN KOSTBAAS GESTOLEN Dader had bij zijn aanhouding nog f5 over VRAGEN AAN MINISTERS Inlichtingen over bakkerijbedrijf en cadeaustelsel gewenscht ZIJN HUIS IN BRAND GESTOKEN? Arbeider aangehouden DEN AT U RAT IE CONSUMPTIE- AARDAPPELEN HUIS VAN ZIJN PATROON IN BRAND GESTOKEN Schuldige bakkersgezel in hooger beroep OPSLAGPLAATS TE DONGEN VERBRAND SCHOENENMAGAZIJN TE HELMONDEN BRAND Schade op f 4000 geraamd ZIJN VROUW BEDREIGD MET DOODSLAG In hooger beroep bevestiging van vonnis geëischt JEUGDIGE MOTORRIJDER VERONGELUKT Op den weg RoldeGieten tegen een boom gebotst MILITAIRE LUCHTVAART IN INDIË Viering van het jubileum De Vierdaagsche Worden van 25 tot 29 Juli gehouden LAWNTENNIS ZUID.SLAVIË WINT VAN BELGIË Groote Engelsche nederlaag tegen Duitschland Examens lichamelijke opvoeding Stemming weifelend en weinig handel; slot prijshoudend Academische examens Eindexamen gymnasium Apothekersassistent AMSTERDAM. Geslaagd: Mej. M. H. A. Mul der te Hilversum, STOOMVAARTLIJNEN WISSELKOERSEN Machinir,ten-examen AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurslkoersen van 5 Juni FAILLISSEMENTEN AMERIK. GOEDERENMARKT MARKTNIEUWS Clearingkoersen BERLIJN, 5 Juni. (Havas) Tegelijk met het officieele bezoek van prins Paul van Joego-Sla vië worden te Keulen economische onderhande lingen gevoerd tusschen Duitsche en Joego slavische regeeringscommissies. Duitschland wenscht o. a. het recht te hebben op een groo- ter deel van bepaalde door Joego-Slavië gele verde grondstoffen als hennep, bauxiet en anti moon. De Joego-Slavische economie zou zich verder moeten instellen op de behoeften van het Duitsche Rijk. Maandagavond omstreeks half acht is de vijftienjarige A. Bouman uit Leiden bij het zwemmen in het kanaal te Rijnsburg (Z.-H.) verdronken. De jongen had zich met eenige vrienden ln het water begeven. Plotseling verdween hij in de diepte, zonder dat de anderen er iets van bemerkten. Na eenige minuten misten zij hem. Onmid dellijk gingen zij dreggen, waarna Bouman spoe dig uit het water onder de trambrug kon wor den opgehaald. Twee dokteis uit Rifnsburg, die men intus- schen gewaarschuwd had, pasten gedurende eenigen tijd kunstmatige ademhaling toe, het geen evenwel niet meer mocht baten. Door het achteloos wegwerpen van een bran dende sigaret is Maandagavond omstreeks half acht brand ontstaan in een perceel grof sparren bosch aan den Krakelingscheweg te Zeist. De brandweer van Zeist slaagde er in samen werking met militairen uit Soest en Amersfoort in het vuur omstreeks half tien te stuiten. Zevenentwintig HA. werden verwoest. Het ter rein, waar de brand woedde, is het eigendom van den heer Mijnhardt. Tegen half elf is Maandagavond een bosch brand ontstaan op het uitgestrekte Prattenburg, een fraaie natuurstreek te Rhenen. waarschuwde de brandweer, die terstond met de motorbrandspuit ter plaatse verscheen. Het ge bouwtje, groot ongeveer 10 bij 9 meter, diende tot opslagplaats van schoenneuzen, welke doo>' de N.V. gemaakt worden uit celluloid, benevens andere zeer brandbare artikelen. Ook stond er een luxe-auto gestald, terwijl voorts het kan toortje van de N.V. er in onder was gebracht. De brand heeft alles tot den grond toe vernield. De brandweer had groote moeite om een houten loods, behoorende tot de uitgestrekte gebouwen van de vroegere N.V. Holland Ame rika schoenen maatschappij „Upper-ten", te redden. Deze loods staat op slechts enkele me ters afstand van het brandende gebouwtje en grenst aan de andere hooge en diepe gebouwen van de schoenfabriek. Tevens staat hier de wasscherij van de firma Van Campenhout- Smolders, eveneens zeer brandbaar materiaal. De brandweer concentreerde dus alle aandacht op deze gebouwen, die reeds vlam hadden ge vat. Gelukkig kon het vuur in den aanvang worden gestuit. De oorzaak van den brand is onbekend. De heer Riksen acht de mogelijkheid van zelf ontbranding niet geheel uitgesloten. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer betreffende de goedkeuring van eenige besluiten van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië is het volgende ontleend: Met ingang van 1 Juli 1938 werden de drie groote gouvernementen Sumatra, Borneo en Groote Oost, zoomede een tweetal groepsge- meenschappen ingesteld. Van stonde af aan was het echter duidelijk, dat nog geruime tijd zou moeten verstrijken, alvorens het geheele recht streeks bestuurde gebied der buitengewesten over dekt zou zijn door autonome groepsgemeen- schappen, zoodat er rekening mede moest wor den gehouden, dat een groot deel van dat gebied nog langer of korter tijd geheel amb telijk zou moeten worden bestuurd. Aan de hieruit voortspruitende bezwaren kan in belangrijke mate worden tegemoet gekomen door het voorgesteld stelsel van landstreek- begrootingen, dat van de voordeelen en nuttige effecten van de decentralisatie een zoo groot mogelijk deel binnen den kortst mogelüken tijd bereikbaar maakt. Het stelsel biedt een voortreffelijke voorberei ding voor staatkundige hervorming. De finan- cieele regelingen en de taakoverdracht zijn im mers steeds de moeilijkste en bewerkelijkste onderdeelen bij staatkundige hervormingen. Voor wat de landsbegrooting betreft, brengt de voorgestelde maatregel behalve wijziging in de cijfergroepeering slechts verandering in de wijze, waarop de begrooting wordt opge bouwd. De verantwoordelijkheid van de regee ring en het budgetrecht van den wetgever blij ven onaangetast. Mocht in de practijk blijken, dat het nieuwe stelsel onbevredigend werkt, dan zal het uiter aard moeten worden gewijzigd of ingetrokken en aldus beschouwd, heeft de minister geen bezwaar daaraan het karakter van een proef neming toe te kennen. Sedert de instelling van de groepsgemeen- schappen Minangkabau en Bandjar is thans reeds de instelling van een derde belangrijke groepsgemeenschap, Palembang, bij den Volks raad aanhangig gemaakt. Wat de stichting van het Kapokfonds en de vaststelling van de minimum-exportprijzen be treft, kan de minister bezwaarlijk toegeven, dat uitsluitend de belangen van de exporteurs zou den zijn behartigd. Het belang der bevolking, die ongeveer 90 pet. van de kapok voortbrengt, welke wordt uitgevoerd, is hoofddoel en uit gangspunt van het Kapokfonds, Zaterdagavond is in de Schoolstraat te Voor schoten een zeer ernstig ongeluk met doode- lijken afloop gebeurd. De heer J. M. Brusse reed met een motor rijwiel en geraakte, op onverklaarbare wij ze, de macht over zijn stuur kwijt. Hij werd tegen den muur van een woning ge slingerd en bleef zwaar gewond op den grond liggen. Onder leiding van een geneesheer werd het slachtoffer bij omwonenden binnengedragen en vervolgens naar het ziekenhuis te Leiden over gebracht. Onderweg is hij aan de bekomen ver wondingen overleden. Op verzoek van de Leidsche politie is te Rot terdam aangehouden de 35-jarige werklooze chauffeur F. H. uit Leiden, die eenige dagen geleden was verdwenen met medeneming van een bedrag van duizend gulden aan bank papier, welke toebehoorden aan zijn 83-jarigen kostbaas F. R. H. heeft van dit geld eenige schulden be taald en voorts in Den Haag, Rotterdam en Antwerpen tal van café's bezocht. Bij zijn aan houding waren van het geld nog slechts twee rijksdaalders over. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het Tweede Kamerlid I. H. J. Vos heeft aan de ministers van Economische Zaken en Sociale Zaken o.m. de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat door de ministers dezer dagen een commissie is ingesteld in verband met de onbevredigende positie van het bakkerij-bedrijf? Zoo ja, welke opdracht is aan deze commissie gegeven en welke overwegingen hebben bij haar samenstelling gegolden? Zijn de ministers bereid het rapport van de genoemde commissie te zijner tijd aan de orga nisatie van het bakkerijbedrijf en van de geor ganiseerde verbruikers voor te leggen, opdat deze alsnog van haar gevoelen in deze voor de voor ziening van eerste levensbehoeften zoo belang rijke aangelegenheid kunnen doen blijken? Hetzelfde Kamerlid heeft aan den minister van Economische Zaken gevraagd of de minis ter kennis heeft genomen van de onlangs door de drie Nederlandsche middenstandsbonden ge dane publicatie van het resultaat van een on derzoek van het nationaal comité tot beteuge ling van het cadeaustelsel, waarbij is komen vast te staan, dat reeds meer dan 350 verbruiksvoor werpen in belangrijke mate bij de toepassing van het cadeaustelsel zijn betrokken en of de mi nister, in het licht dezer feiten en gelet op zijn verklaringen bij de jongste begrootingsbehande- ling, voornemens is om te bevorderen, dat op korten termijn een ontwerp van wet tot beteu geling van het cadeaustelsel in den handel bij de Staten-Generaal aanhangig wordt gemaakt? waarbij een jeugdige inwoner van Beilen het leven verloor. Deze, de 20-jarige motorrijder Bazuin, reed door nog onbekende oorzaak met groote vaart tegen een boom. De ongelukkige was op slag dood. Het stoffelijk overschot is een nabijgelegen boerderij binnengebracht. De mo torfiets werd totaal vernield. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd te Peize de arbeiderswoning van A. K. door brand vernield. De bewoners man, vrouw en twee kinderen van drie jaar en acht maanden moes ten in allerijl in nachtgewaad het brandende perceel verlaten. Zaterdagmiddag heeft het parket uit Gronin gen een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat K., verdacht van brandstichting werd aange houden. Hij is in de marechausseekazerne opge sloten en zal ter beschikking worden gesteld van den Officier van Justitie te Groningen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, heeft de minister van Economische Zaken besloten, de denaturatie van consumptieaardappelen van den oogst 1938 half Juni te doen beëindigen. Slechts aanvragen voor denaturatie, welke uiterlijk op 17 Juni bij de betreffende instantie binnenko men, zullen in behandeling worden genomen. Aanvragen voor denaturatie op een tijdstip, la ter dan 24 Juni, zullen niet worden ingewilligd, ook al zijn zij tijdig ingediend. Voor het gerechtshof te Den Haag heeft in hooger beroep terecht gestaan de 23-jarige bak kersgezel A. van B. te Barendregt, die op ge raffineerde wijze brand had gesticht in het huis van zijn patroon, waarbij deze bakker en zijn gezinsleden nog juist bijtijds aan een groot gevaar zijn ontsnapt. Voorts bleek, dat verdachte nog verschillende knoeierijen op zijn geweten had, welke hij door den brand eveneens wilde opruimen. De Rotter- damsche rechtbank had hem 'n gevangenisstraf van vijf jaar opgelegd, van welke straf de ad vocaat-generaal bij het Haagsche gerechtshof, «ïr. J. U. Polman, thans bevestiging vorderde. De verdediger, mr. F. Schuylenburg, drong op het uitbrengen van een nieuw psychiatrisch rap port aan en pleitte de meeste clementie. Uitspraak 19 Juni. Maandagmorgen te 5 uur bemerkte de direc teur van de N.V. Cellin, een chemische fabriek te Dongen, de heer R. Riksen, dat er brand was uitgebroken in een zijner opslagplaatsen, staan de aan de Kardinaal van Rossumstraat. Hü Maandagmiddag om drie uur is brand uitge broken in 't schoenenmagazijn van den heer J. Dijkmans aan het Binderseind te Helmond. Het vuur vond gretig voedsel in den aanwezigen schoenenvoorraad en de emballage. Spoedig was ook het woonhuis van den heer Dijkmans, dat door een binnenplaats geschei den is van het magazijn, aangetast, waarna de vlammen andermaal oversloegen op de aangren zende woning van den heer Desteneer. Inmiddels had de plaatselijke brandweer de bestrijding van het vuur krachtig aangevat. Met drie stralen op de motorspuit werd water ge geven. De woonhuizen wist men te behouden, doch het schoenenmagazijn brandde geheel uit. De schade wordt geraamd op f 4000. De oorzaak van den brand is niet bekend. De advocaat-generaal bij het Haagsche ge rechtshof, mr. J. U. Polman, heeft bevestiging gevraagd van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank tegen den 43-jarigen graan-controleur C. K. die tot een gevangenisstraf van twee jaar was veroordeeld met plaatsing in de bijzondere strafgevangenis omdat hij op 20 Juli van het vorige jaar gedreigd heeft zijn echtgenoote van het leven te berooven. De verdediger, mr. J. J. Kips te 's-Graven- hage, concludeerde toch vrijspraak en drong subsidiair op de meeste clementie aan. Uitspraak 19 Juni. Maandagmiddag omstreeks half een is op den weg Rolde—Gieten een ernstig ongeluk gebeurd, BATAVIA, 5 Juni. (Aneta). Hedenmorgen zijn 44 bommenwerpers opgestegen van de vliegvelden Andir, Kalidjati en Tjililitan voor de jubileumvlucht van de militaire luchtvaart over Midden- en Oost-Java. Van Tjililitan ver trokken omstreeks zeven uur in den morgen zeven Glenn-Martins, onder leiding van kapi tein Roelofs, om zich tusschen Losari en Tegal bij de andere toestellen te voegen. Het jubileum is Zaterdagavond verder nog herdacht met de opvoering van een „lucht vaartrevue" door onderofficieren en burger ambtenaren van de militaire luchtvaart. De opvoering van deze revue werd ook bijgewoond door den legercommandant en de diverse hoo- gere officieren van de militaire luchtvaart. Van het vliegveld Andir zijn achttien Glenn- Martins gestart voor de jubileumvlucht. De bommenwerpers van de jubileumrond vlucht kwamen precies op tijd, n.l. te ongeveer half tien aan op het vliegveld Darmo te Soe- rabaja. De vlucht was uitstekend verloopen Naar schatting waren daar circa 2000 personen aanwezig om de vliegers te verwelkomen. Het enthousiasme was zoo groot, dat de toegang tot het vliegveld, welke door soldaten werd bewaakt, geheel werd verbroken. De leiding der internationale vierdaag sche afstandsmarschen van den Nederland- schen bond voor lichamelijke opvoeding bericht, dat de vierdaagsche afstandsmar schen zullen worden gehouden van 25 tot en met 28 Juli a.s. In verband met de tijdsomstandigheden en de terzake genomen militaire maatregelen kan door het departement van Defensie niet de medewerking worden verleend zooals in andere jaren geschiedde. Hierdor is de legeringsruimte eenigermate be perkt, zoodat den deelnemers wordt verzocht zooveel mogelijk in eigen huisvesting en voeding te voorzien. Hiertoe wordt op aanvrage door de Vereeni- ging van Vreemdelingenverkeer, Keizer Karei- plein 9 te Nijmegen, een lijst toegezonden van hotels en pensions met sterk gereduceerde prij zen. Naast het normale aantal dames en heeren zal door militairen op beperkte schaal aan de marschen worden deelgenomen. Inlichtingen betreffende genoemde marschen worden uitsluitend verstrekt door het secreta riaat, gevestigd te 's-Gravenhage, Valkenbosch- plein 18, tel. 394846. De uitslagen van de beide laatste enkelspelen van de Davisbekerontmoeting Zuid-Slavië België luiden: Lacroix (België) sloeg Mitic (Zuid-Slavië) 6—3, 6—2, 6—8, 6—3. Puncec (Zuid-Slavië) sloeg Geelhand (Bel gië) 63, 86, 63. Eindstand 32 voor Zuid-Slavië. De iutslagen van de beide laatste enkelspelen van de ontmoeting DuitschlandEngeland luiden: Menzel (Duitschl.) sloeg Shayes (Engeland) 6—1, 6—1, 6—0. Von Metaxa (Duitschland) sloeg Wilde (En geland) 3—6, 6—0, 6—2 6—3. Eindstand 50 voor Duitschland. Zuid-Slavië en Duitschland komen tegen el kaar uit voor den eindstrijd in de Europeesche zone. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats- cxamen lichamelijke opvoeding aan de academie voor lichamelijke opvoeding: de dames M. Adriaanse, O. V. C. van Embden, A. B. Fol- kertsma, T. van Julsingha, F. B. Rigter, M. E. F. Ruepplin von Keffikon en F. M. G. van Veen en de heeren W. van Kesteren, H. J. Koo ien en G. Vermeulen. NEW YORK, 5 Juni. (Part.) De New-York sche effectenbeurs had heden een lusteloos verloop. Daar er geen stimuleerende factoren waren en de binnenlandsche economische situa tie noé vele elementen van onzekerheid blijft inhouden, was de belangstelling van het publiek gering en hadden de omzetten weinig te betee- kenen. Bij de opening kon de goed prijshou dende stemming van de laatste dagen zich nog handhaven en met uitzondering van vliegtuig- fondsen, die al direct een gedrukt voorkomen hadden en later vrij sterk terugliepen, waren de openingskoersen meërendeels nog fractio- neel hooger, doch in het verdere verloop kretu een weifelende stemming de overhand en brok kelde het koerspeil geleidelijk aan af, zoodat in het tweede uur kleine koersverliezen ten op zichte van het vorig slot ontstonden. Vliegtuig- fondsen werden toen, zooals gezegd, flauw en leden verliezen van a lji dollar, hoewel de omzetten vrij beperkt bleven. Winstnemingen waren hiervoor vermoedelijk aansprakelijk, want ongunstig nieuws met betrekking tot de zen tak van industrie was er niet. De markt in deze fondsen is laatstelijk echter nogal top zwaar geworden. Staalwaarden konden aan de verwachte verdere stijging van de activiteit geen stimulans ontleenen, mede als gevolg van het feit, dat bij geruchten verluidt, dat een nieuwe prijsverlaging, thans voor stalen baren met ongeveer g 1 per ton, overwogen schijnt te worden, waardoor de reeds geringe winstmo gelijkheden dezer industrie bij den huidigen graad van bedrijvigheid nog verder aangetast zouden worden. Automobielwaarden werden ongunstig beïnvloed door het voortduren van de staking bij Briggs, nadat de vorige dagen nogal optimistische berichten met betrekking tot een beëindiging van het conflict hadden ge- fcirculeerd. Als gevolg hiervan loopt de produc tie verder snel terug. Al deze factoren kregen in het tweede uur de overhand op de markt met het gevolg, dat deze over de geheele linie terug liep, waarbij de handel echter zeer klein v/as. Van sterken verkoopdruk was dan ook geen sprake. Dit kan ook wel uit de geringere omzetten blijken. Deze bedroegen in het eerste uur niet meer dan 90.000 shares en krompen in het tweede uur tot slechts 70.000 shares in. Het stagneeren van de Engelsch—Russische onderhandelingen, gepaard aan de binnenland sche onzekerheden, met name omtrent de be- lastingpoiitiek, maken het de markt vrijwel on mogelijk haar optimistische houding van de vorige week te handhaven. De vrij gunstige stemming op de buitenlandsche beurzen kon onder die omstandigheden uiteraard weinig in vloed uitoefenen. Zoowel in het derde als in het vierde uur had de handel niet veel te beteekenen. In beide Uren tezamen verwisselden slechts 80.000 shares van eigenaar, terwijl de koersfluctuaties al bin nen zeer nauwe grenzen bleven, terwijl in som mige gevallen in het geheel geen wijziging in het koerspeil kwam. Het laatste uur bracht wat meer affaire, hetgeen gepaard ging met eenig herstel en het slot kwam in prijshoudende stem ming tot stand, waarbij in de meeste gevallen slechts afwijkingen van a V* dollar vielen te registreeren. De voordeelige verschillen hadden echter iets de meerderheid. De enkele berich ten, die bekend werden, oefenden in het geheei geen invloed uit. De terughoudendheid, die ver- obrzaakt werd zoowel door binnen- als buiten- ARNHEM. (Lyceum Saneta Magdalena Sophia, Sacré Coeur). Geslaagd voor diploma A: de dames E. M. G. Lommen, Arnhem; L. M. E. de Nerée tot Babberich, Maastricht. Afgewezen 2. Met 1 candidaat wordt het exa men voortgezet. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats- examen rechten de heeren H. Ruis en S. Peper. UTRECHT. Geslaagd voor het doctoraal exa men geologie: R. C. van Beilen. NIJMEGEN (Canisius-collegc). Van groep 1 geslaagd voor A: P. Buysrogge, Kloosterzande; A. Coomans, Nijmegen; A. v'. Heivoort, Baten burg; K. Scheerder, Nijmegen; H. Zwetsloot, Nijmegen. Met twee candidaten wordt het examen voortgezet. landsche factoren, kon niet overwonnen worden. De bedrijvigheid werd, zooals verwacht, door het Amer. Iron Steelinstitute geschat op 54.2 pCt. (v. w. bedroeg deze 52.2 pCt.), terwijl voor de sporen de verwachting van gunstige bedrijfsresultaten over de maand Mei en een toeneming van de vraag naar laadruimte en een grooter passagiersvervoer als gevolg van de verlaging der tarieven eenige stimulans ten goede uitoefenden. Een afzonderlijke bespreking der diverse afdeelingen is, gezien de kleine fluctuaties, overbodig. Mijnen, automobielfondsen, equipmentshares, aandeelen in telegraafmaatschappijen en chemi sche fondsen verlieten de markt in prijshoudende stemming, terwijl staal-, spoor-, koper-, waren huis-, luchtvaart-, oliewaarden-, tabakken, pu blic-utilities, rubbers en aandeelen in fabrieken van electrische apparaten of iets hooger of iets lager afkwamen. De omzetten bedroegen in to taal slechts 350.000 shares. Laatst gedane koersen Juni 5 3 2 Allied Chemical American Can Co. Am. Car G? F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda Cupper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock Isl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 55-2 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Elcctr. Woolworth Building ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t 8 nominaal 165 166 165% 93 93% 92% 22% 223/4 22 14% 143/g 14% 42 41% 41% 165 164% 164% 84% 85' 84% 9% 93/4 9% 24 25 24V2 29% 29V4 29% 5% 53/s 5% 58% 58% 57% 4% 4% 43/4 78 78% 78% 32% 33 32% 33% 33 333/g 693/4 69% 69% 6 6% 6% 303/4 31 31% 23% 24 24 21% 18% 183/4 181/8 17 17% 17% 69 69 69% 147% 146% 146% 164 163 163 8% 83/s 8% 35% 35% 35% 44% 44% 44 27% 273/4 273/8 5% 5% 5% 12% 12% 59% 59% 59% 49% 493/g 493/s 7% 7% 7% 32% 32% 32% 1% 1% 1% 50% 51 50% 25% 25% 25% 16 16 161/8 15% 15% 15 16 15% 15% 21% 22 213/4 183% 183% 183% 18% 18% 18% 36 35% 35% 57% 57 57 363/4 36% 36% 63/g 63/s 6-3/8 16% 16% 163/8 751/s 75% 753/8 12% 12% 12% 11% 12 12 13% 13% 13% 15 3/8 153/8 153/g 6% 6% 6% 433/8 43% 43% 12% 12% 12% 94% 94% 95 37 37% 37% 2-% "2% 2% 41% 41% 41% 49 48% 48% 20% 20% 20% 95% 96 96% 46-% 46% 463/8 ex ccmpon. bieden NEW YORK, 5 Juni 's GRAVENHAGE. Geslaagd voor het voor loopig diploma de heeren: J. A. Schipper te Rotterdam, J. van Strien te Nieuw-Helvoet, J Westerhof te Leeuwarden en M. Smit te Vijf huizen. (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. én L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Unilever Anaconda H. V. A. U. S. Steel Tidewater Shell Union Chrysler 318%—318% 139 19 5/16—191/4 4361/2 371/s 10 3/16 9 3/16 54'/4 Van 4.305 uur Anaconda u. S. Steèl Rep. steel Shell Union 19 37 1/16 12 13/16—1234 9 3/16 Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 1 Juni: de N.V. „Neotra", Lichtreclame In dustrie, te Den Haag, Delistraat 35. R.c. mr. G. H. B. van den Boom. Cur. mr. W. Aalbersberg, Den Haag. 2 Juni: A. A. de Preter, winkelier, Rotterdam-, Gouwstraat 2. R.c. mr. J. Overwafer. Cur. mr. G. Van Geest, Rotterdam. H. Vos, expediteur, Borneoplein 15a, Gro ningen. R.c. mr. van Groeningen. Cur. M. van DamRosenbaum, Zuldohpark, Groningen A. Drenth, caféhouder, Groningen, Carolie- weg 13. R.c. mr. van Groeningen. Cur. mr. T. Stoel, Groote Markt, Groningen. P. Mulder, molenaar, Borgercompagnie, gem. Veendam. R.c. mr. van Groeningeni. Cur. mr. F. J. Kuiper, Veendam. H. Vledder, Groningen, Piet- Heinstraat 5 I, R.c. mr. C. J. J. W. van Groendngen. Cur. mr. J. Domela Nieuwenhuis, Groningen, Heerestraat-kl Pelste i-straat. 5 Juni: W. Smit, hotel- en caféhouder, won- te Amsterdam-, Thorbeckeplein 5. R.c. mr. P. H. Smits. Cur. mr. N. Peereboom, Keizersgracht 219 Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief de faill van R. Hoepel, Alphen: F. B. den Held, te Delft; N. Dullemans, Den Haag: R. Vega. gescheiden huisvrouw van D. Cam-pignonDen Haae: G. van Maanen, Arnhem. Slótkoersen Juni 5 3 2 Brussel 17.03 17.03 17.03 Rome 5.26% 2.56% 5.26% Bern 22.59 22.60 22,.59 Madrid Oslo 22.54 22.54 22.54 A'dam 53.55 53.37 53.45 Londen 4.685/, 4.68% 4.68 -j'fi Parijs 2.65% 2.65% 2.65 Berlijn 40.13 40.13 40.13 NEW YORK, 5 Juni 5 Juni 3 Juni Katoen Juli 9.17-18 Oct. 8.33 Dec. 8.13 Rubber Standaard Juli 16 35 Sept. 16.39 Oct. 16.40 Dec. 16.41 f Suiker Juli 196 98 1 97-98 Jan. Sept. 2.00-1 2 01 -202Mrt. Nov. 2.062.06-08 Mei Dec. Mrt. Koffie (Rio - Nieuw contract) 9.03 Jan. 8.25Mrt. 8.02Mei 16.39Jan. 16.41Mrt. 16.42Mei 16.45Dec. 5 Juni 8.07 8.00 7.96 3 Juni 7.95 7.89- 7.86- ■16 4216.45 16 45- f 16.46 16.4716.48 1.98-99 1.98-93 2.01-03 2.02-09 (Santos) Juli 4.18-— 4.31-- Mei Sept. 4 18-- 4.22 Juli 6.02 6.03 Dec. 4.224 25-- Sept. 6.08 6 08-— Mrt. 4.474 47 Dec. 6.12 6.13 Mei Maartó 15-16 6.19 Dec. Mei...6.22 6.23 Tin LOCO 48 90 48.75 Termijn 48 80 48.65 5 Juni Tarwe Juli 75%-% Sept. 75 - Dec. 76%-% Maïs Juli 50% Sept. 52% Dec. 52 Reuzel Juli 6.35 Sept 6.47% CHICAGO, 5 Juni 3 Juni 5 Juni 3 Juni Haver 77 Juil 32 - 33 77%-77 Sept. 31% - 32 -- 78 Dec. 32%-— 33 V» Rogge 50% Juli 51% 52% 52 i/i Sept. 52 - 54 - 52%'Dec. *54%55% 635 6.50 3 Juni S Juni Tarwe Juli 62% Oct. 63% Dec. 64% Rogge Juli 45%473/sJuli Oct. 47 48 Oct. Mei Haver Juli 29 30-% Oct, 28% 30% Oct. t>52% 6,52% Dec. 6.50 6.50 WINNIPEG, 5 Juni 5 Juni 3 Juni Gerst 64 Juli 37%38% 65 Oct. 37Vi38% 66%Dec. 37%39 Lijnzaad 147 151- 143 143% Dec. 28 BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 3 Juni: Odvance, s., Sundsvall (voor Zaandam); Oilploneer, tank, Cuamgow; Muron, m.s., Rotterdam. ■t juni: Boulderpool, s., Potl (voor Velsen); Poelau Laut), ms., Bremen; Cordillera, m.s., Ham burg (voor IJm-uideni); Adelen, s., Havre; Theseus, s., Middl. Zee; Costa Rica, m.s., Hamburg; Draco, m.s., Kopenhagen; Vliestroonr, s.. Huil; Theano s., Fowey; Iilleano, s., B.-Aires laatst R'dam; Rijn stroom m.s., Bristol; Rheln, s., Hamburg. 5 Juni: Xaline s., Londen; Largo,, s., Swansea; Spica s., Bergen (voor Velsen); Vuicanus, s., Ham burg; Arrivain, ms, Leith; Roek, s., Londen. Vertrokken 3 Juni: Medjerda s., R'dam. 4 Juni: Cordillera, m'.s., Antwerpen. Aangekomen 5 Juni; Perseus, s„ Stettin; Pri ma m.s., Port Talbot. AMSTERDAM. Aangekomen 3 Juni: Oilpioneer, Glasgow, repareeren, Amst. Dok, Ruys. 4 Juni; Muron, R'dam-, ledig, Zeeburgerkade, Scheepv. Bedr. Gruno; Poelau Laut, Bremen, stukgoed, Sumatrakade, Mij. Nederland; Adellen, Hamburg, repareeren, Ned. Dok Ruys; Theseus, Middl. Zee, stukgoed, Surinameka-a'e, Verg. Carga doorskantoor; Drace, Kopenhagen, stukgoed, Le- vant-kade, idem; Theano. Fowey, stukgoed en klei, S-urinamekade, Vrachtmail; Vliestroom. Huil, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoorr.-b. Mij.; Illeano, B.-Aires, laatst R'dam, graan, Silokade Ruys. 5 Juni: Rijnstroom, Bristol, stukgoed, Handels kade, Holl. St-oom-b. Mij.; Rhein. Hamburg, stuk goed De Ruyterkad'e, van Es van Ommeren: Ialine, Londen, teer, Houthaven, idem; Lal'S°; Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal West, E.G.W.; Vuicanus, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor-, Arrivain. Leith, stuk goed, Zeeburgerkade, idem; Roek, Londen, stuk goed, Handelskade, Gen. Steam. Transp. pomp- Aangekomen 5 JuniAkershus, Oslo, stukgoed, Zeeburgerkade, Verg. Cargadoorskantoor; Perseus, Stettin, stvukgoed, Sumatrakade, idem; Spica, Bergen laatst Velsen, stukgoed, Zeeburgerkade, idem; Vega, Oskarshanvn laatst Velsen, stukgoed, Zeeburgerkade, id'em; Prima, Port Talbot, steen kolen, J. P. Coenhaven, Scheepv. Bedr. Gruno; Abro, Danzig, hout, Steiger H.A.L.. Wagenborg. KON. PAKETV. MIJ. BOISSEVAIN, 3 Juni van Mauritius te Mom- CREMER, 2 Juni van Penang naar Belawan. BANTAM, 3 Juni van Saigon naar Menado. RUYS. 31 Mei van Shanghae te Hongkong. STRAAT MALAKKA, R'dam naar Java, 3 Juni te Durban. JAVA-CHINA JAPAN LIJN TJIBADAK, 2 Juni van Batavia naar Hongkong- TJINEGARA, 2 Juni van Hongkong n. Arrroy. TJISALAK, 3 Juni van Shanghae n. Amoy. NED. IND. TANKSTOOMB. MIJ. MANVANTARA, 3 Juni van Balik Pappan te Fremantle. ELUSA, 3 Juni van Haifa te Pauillac. PERNA, naar Alexandrië, pass. 3 Juni Gi braltar. ADINDA, 3 Juni van Port Said n. Augusta. KON. HOLL. LLOYD ZAANLAND, thuisreis, 3 Juni van Rio Janeiro. AMSTELLAND, 5 Juni van Amst. te Hamburg- SALLAND, uitreis, 5 Juni te Rio Janeiro. MIJ. NEDERLAND TJIKANDI, thuisreis, 4 Juni te Londen. TARAKAN, thuisreis, 5 Juni van Port Said. SALEIER. thuisreis, 4 Juni van Aden. POELAU LAUT, 4 Juni van Bremen te Amst. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, 3 Juni van Bordeaux n. Dakar. JAARSTROOM, 30 Mei van Freetown n. Sulima. MIJ. OCEAAN ALCINOUS. 4 Juni Van Plymouth n. New-York. MELAMPUS, naar Java, pass. 4 Juni Dungeness. POLYPHEMUS, 4 Juni van Amst. te Londen. ROTT. LLOYD DEMPO, 5 Juni van Batavia te R'dam. BALOERAN, uitreis, 5 Juni te Belawan. JAPARA, 4 Juni van R'dam te Londen. KEDOE, thuisreis, pass. 4 Juni Kaap del Armi- SIANTAR. uitreis, pass. 4 Juni Point de Galle WELTEVREDEN, thuisreis, 4 Juni van Sabang BRASTAGI, 5 Juni van Liverpool te R'dam-. SIBAJAK, uitreis, 5 Juni n.m. 2 uur van Lis sabon. BUITENZORG, 5 Juni van R'dam naar Java. JAVA-NEW-YORK LIJN KERTOSONO, naar New-York, pass. 4 Juni Mauritius. KOTA GEDE, 4 Juni van New-York te Batavia- ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN ALPHARD, uitreis, pass. 3 Juni Finisterre. KON. NED. STOOMB. MIJ. EUTERPE, 4 Juni van Amst. te Stettin HEBE, 4 Juni van Genua te Livorno. HELDER, 4 Juni van Amst. te Hamburg. RHEA, uitreis, pass. 3 Juni n.m. de Azoren. SIMON BOLIVAR, thuisreis, 4 Juni te Havre; wordt 6 Juni n.m. 5 uur 30 te Amst. verwacht. TIBERIUS, 4 Juni van Tunis te AlexandriO. ULYSSES, 4 Juni van Izmir n. Piraeus. PLATO, 30 Mel van Curacao naar Haiti. DIDO, 30 Mel van Curacao naar a-e Domini- caansche Havens. MIDAS, 1 Juni van Curacao n. Oost Venezuela STRABO, 3 Juni van Curacao naar Maracaibo- EL LIBERTADOR, 2 Junl van Curacao naaf Maracaibo. CALYPSO, 31 Mei van Curacao naar Maracaibo. BARALT, 3 Juni van Curacao naar de Boven- wlndsche Ell.. PERSEUS, 5 Junl van Stettin te Amst. OBERON, naar R'dam, pass. 5 Junl n.mi. 3 U- Ouessant. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LIJN JAGERSFONTEIN, thuisreis, 4 Junl n.m. 5 H 45 te Antwerpen. HEEMSKERK, 4 Juni van Mombassa naar Port Soudan. SPRINGFONTEIN, 4 Juni n.m. 6 uur van Aden naar Mombassa. BOSCHFONTEIN, uitreis, pass. 4 Juni Ouessant. BLOEMFONTEIN, 4 Juni van Lorenzo Marque® ftp "Rpfrci HOLLAND-O; AZIE LIJN SEROOSKERK. thuisreis. 2 Junl van Osaka. ABBEKERK. thuisreis, 4 Juni van Colombo. ZUIDERKERK, uitreis, 3 Juni van Manilla. HOLLAND-BBITSCH-INDIE LIJN STREEFKERK, uitreis, 5 Juni te Port Said. DIVERSE SCHEPEN BOEKELO, naar Duinkerken, pass. S Junl Ouessant. DEN HAAG. 3 Juni van Boaytown te Hamburg- EMMAPLEIN, 3 Juni van R'dam te Sierra Leoné- KERKPLEIN, naar R'dam, pass. 4 Juni Udslre- AMSTBRDAM, 5 Juni. Granen. (Ntoteertng Amsterd. Korenbeurs). Mais. La Plata gele verw- 9 Juni per s.s. Waterland en 23 Juni per s.s. Zaanland, verw. 1 Juli per s.s. Carperby en 7 Juli per s.s. Westland en ladend per s.s. Bright Wings, alles 153.00. Witte Java disp.. silo 150.00. Gorst. La Plata 64-05 kg. disp., silo 162.00. Lijnkoeken. Noord-Amerik. disp., boord-spoof- vrij 8.30. Binnenlandsche granen (Boerennoteering) - Rogge 7.75—8. Chev. Gerst 8.258.50, Winter- gerst 7.908.25, Haver 7—7.25. DuivenbOoneO 13 5014.50. Paardenboonen 99.40. alles per 100 kg. Karwijzaad 16.00 en Blauwmaanzaad 10.5011.50, beide laatste per 50 kg. AMSTERDAM. 5 Juni. Eierveiling Prinsen gracht 199. Kineieren: hoogste briis 4.00, mld- delnrils 3.153 25. laagste Drijs 3.00. Dagaanvoer 120.0ÖT) stuks. Handel kalm. ROTTERDAM. 5 Juni. Graannoteering. Buiten- nndsche granen. (Op de conditin8 van de Rott. Graanbeurs. bii minstens 5 last gezond, boordvrij). Stemming: oriish. Bahia Bianca 75 kg. aangeko men 8.40, stoomend' 8.50: Pooische. groen 72-73 kg. disnonib'el 0.70; Gerst (per 2000 kg.). L» Plata 64'65 kg., aangekomen 159.50: stoomend f60.Amerik. no. 3 aangekorr.cn 158.stoo mend 158.50. Haver (per 100 kg.) Pooische. dis- nonibel 7.25: La Plata riinped 55/56 kg., aangeko men 6.70. stoomend 6.75. Mafs (ner 2000 kg.): Gele La Plata, dag <*ewacht 152.50. aangekomen '52.50. Stoomend' 153.La Pata oinauantlno disponibel 175.stoomend 169.Amerik. gele "o. 2 disponibel 158.Java (gele) disponibel 153 'a-estnrt). Boekweit (ner 100 kg.): Pooische Herr- sehafts 6toom-end 8.60: Amerik.-Canad. disponi bel 8.20. wegens te geringen aanvoer werden geen noteeringen' voor binnenlandsche granen verstrekt.' Koersen voor stortingen op 6 Juni 1939 tegen verplichtingen, luidende in: Reichsmarken X 75,40 en Lires 9,80.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2