f FAVORIET ROYAlESl De witte nachten van Oslo m 53 a mm *^&\PUROL HET HEMD IS NADER DAN DE ROK De aanvaring van de O-IO A 10 sigaartjes 25 MUSSOLINI OVER HET NIEUWE SPANJE KORTE ZOMER VERGOEDT DEN BARREN WINTER i WËSMSM^Am&ÊÈ iv* Ifeyf y - DONDERDAG 8 JUNI 1939 'V. cent Schroef der „Sumatra" heeft het mijnentuig van de duikboot weggeslagen Turksche militaire missie in Engeland DANZIGSCHE SENAAT NIET IN SACRAMENTSPROCESSIE Het kan steeds op Italië's vriendschap rekenen Minister Suner dankt den Duce Weer een Engelschman te Sjanghai overleden ,,Marsvlieger" van diefstal beschuldigd Een grijze Troll door haastig motorgeronk in zijn slaap gestoord Vluchtige indrukken van een prachtig land >- 'ijl* r Doodelijk ongeval onder Harderwijk Automobilist uit Nunspeet vrijgesproken Bosch- en heidebrand bij Nijmegen Vermoedelijk ontstaan door vonken uit locomotief Moedige redding Motorrijder brengt jeugdigen drenkeling op het droge HET EEUWFEEST VAN DE SPOORWEGEN Gepensionneerden worden niet vergeten TELEFOONPAAL OVER DEN WEG GELEGD Pastoor, die zieke ging bedienen, gevallen Verkeersmaatregel bij Het Loo Wie is de gelukkige? Het hemd Is nader dan de rok en daarom is het te begrijpen, dat door den doorsnee-kiezer de gemeente raadsverkiezingen van meer direct belang voor hem zelf worden geacht dan de ver kiezingen voor de provinciale staten. Te recht schrijft de voorzitter van de R. K. Staatspartij in het maandblad ter voorlich ting van de leden en de organen der partij: «.In allerlei zaken grijpt de gemeente zóó diep in, dat men iederen dag in handel en wandel het bestaan van de gemeente voelt. Op onze belastingbiljetten heeft de gemeen te zich met de noodige opcenten" warm pjes genesteld. Al betalen wij die met ge noegen, de voorwaarde is, dat wij omtrent het gemeentebeleid gerust kunnen zijn." Wij gelooven niet, dat iedereen met evenveel genoegen als de partij-voorzitter de op centen der gemeente betaalt, zelfs niet, wanneer hij gerust is omtrent het alge meen beleid in zijn gemeente. Want niet iedereen is overtuigd van de noodigheid van elk der gemeentelijke opcenten en be talen van zelfs het noodige is voor velen allesbehalve een genoegen. Maar juist dege nen, die van minder goedmoedigheid en ge noeglijke vlotheid zijn dan de partij-voor zitter ten aanzien van de gemeente, heb ben een reden te meer om het belang van het gemeentebeleid niet te onderschatten en zich er warm voor te maken. De partij voorzitter schrijft om.: „Zeker zijn de za ken, welke plaatselijk beslist worden, in principieel gehalte de mindere van wat de Kamers der Staten-Generaal behandelen. Echter maakt het beleid der gemeenten pas uit, wat de principes der wetten in het le ven zélf zullen beduiden. Want zij hebben de toepassing van allerlei belangrijke wet ten te verzorgen. Wat kan een gemeente al niet maken van het onderwijs? In de wet ligt. de financieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs verankerd. Slechts op de practische uitvoering komt het aan. Als hoogere Overheid daarbij niet waakzaam toezag, zou er menigmaal van de gelijkstelling practisch niet veel terecht komen Dat beginsel van gelijkstelling en van erkenning van het vrije particuliere initiatief speelt over alle terreinen van het leven een groote rol. Telkens kan de ge meente toonen, of zij officieele, neutrale, ziellooze gelijkschakeling dan wel het leven de particuliere initiatief in zijn volle prin- cipieele karakter begeert. Als voorbeeld noemen wij het terrein van de volksgezond heid, waar de gemeenten meer bereiken en goedkooper uit zijn, als zij de instellin gen en vereenigingen der particulieren er kennen, inschakelen en steunen. Hoeveel de gemeenten vermogen op het gebied van de openbare zedelijkheid heeft een katho liek congres verleden jaar aangetoond. Daar bleek, als wij te klagen hebben, dat dan dikwijls de gemeente bevoegdheid ge noeg bezit. Voor de samenleving en de christelijke volkskracht is voorts van be lang, hoe de Overheid staat tegenover het gezin. Denk aan sommige belastingen, aan de tarieven der gemeentebedrijven, aan de loonpolitiek. Wat dicht by ons is en de practyk van allen dag, vermag ons meer te interesseeren, dan wat verre staat, hoe ver heven dan ook. Voor een goed deel terecht. Daarom leeft er bij de gemeenteraadsver kiezingen zulk een heel eigen sfeer. Helaas komt dat ook wel eens uit in het persoon lijk karakter van de mededinging naar ver kiesbare plaatsen. In den boezem der Partij-afdeelingen kan het daarom juist soms onsmakeiyk toegaan. Juist by ge meenteraadsverkiezingen is de ambitie naar een zetel soms sterker dan het eenvoudig ste eergevoel, sterker dan de simpele mora liteit, welke gebieden het gegeven woord (b.v. genoegen te nemen met de plaats- cp-de-lijst, welke de stemming in de afdee- ling zal uitwazen) gestand te doen. Op de basis van zulk een karakterlooze en in wezen immoreele woordbreuk ontplooit zich dan gaarne de hartstochteiyke stryd in den eigen boezem onzer afdeelingen. Moge dat thans overal anders zijn. wy staan allen menigmaal in ons leven voor den twee sprong: eigen zin, eigen belangen dan wel offer voor bestwil. Hoe wy als christenen hebben te kiezen, laat geen twijfel." Met evenveel openhartigheid als werkeiykheidszin wijst de party voorzitter op een ernstig euvel, dat zich soms by de candidaatstelling en het cpmaken van de rangiyst voor de gemeen teraadsverkiezingen (en heusch niet enkel bij gemeenteraadsverkiezingen alleen) voor doet en dat in strijd is met de noodzake lijke party-discipline en ook met den geest, die thans welgeorganiseerd aangeblazen wordt om tot een nieuwe gemeenschap ge fundeerd op en beheerscht door rechtvaar digheid en liefde te komen. Het persoonlijk geharrewar waar de partij-voorzitter op doelt is echter niet altyd te wyten aan al te groote persoonlijke ambitie van een zich miskend of gedupeerd voelenden candidaat, ook de party-discipline prikkelt wel eens tot oppositie door te weinig rekening te houden met den uitdrukkelijken en ge rechtvaardigden wensch van een niet te veronachtzamen deel der kiezers, ja soms zelfs van een geheele afdeeling. Intusschen zeggen wy het den party-voorzitter van ganscher harte na: „Moge dat thans over al anders zy'n" en wy voegen daaraan toe: „Moge het anders worden, voor zoover het nog niet anders mocht zijn gebleken." De voorteekenen, gegeven door het succes der Statenverkiezingen, doen het beste verwach ten voor de katholieken bij de gemeente- raadssverkiezingen. Er aan mee te werken fiat die verwachtingen niet beschaamd worden, is de taak en de plicht van eiken katholieken kiezer persoonlijk. In aansluiting aan het reeds gemelde om trent de lichte aanvaring tusschen de O10 en de „Sumatra" kan omtrent de oorzaak en de gevolgen van het ongeval nog het volgende worden medegedeeld: Tijdens een lanceeroefening kwam de „Su matra" dicht bij de onderzeeboot, waardoor deze heeft moeten wegduiken naar grootere diepte. Toen is de boot tydens het wegduiken in lichte aanraking geweest met de „Sumatra", waardoor zij sneller naa'r beneden is gedrukt, en heeft een schroef van de „Sumatra" het mijnentuig van de duikboot weggeslagen. Omtrent de aangerichte schade is gebleken, dat deze niet van ernstigen aard is.. De plaat- yzeren omkasting van de navigatiebrug en hooger gelegen deelen, als het mijnentuig en de stutten waarop het rust, de machinetele- graaf het Ivkwerk van de brug en de radio antenne zijn ontzet. Het druklichaajp is echter niet geraakt. De O—10 is op eigen kracht voor de haven gevaren en daarop - met een sleepboot naar binnen gehaald. De stuurboordschroef was nj. niet meer bruikbaar, omdat een stuk staal draad van het mijnentuig daarin was gedraaid. Gelijk gemeld zyn persoonlijke ongelukken by dit overigens onbetéekenende ongeval ge lukkig uitgebleven. LONDEN, 8 Juni (Reuter) Een Turksche militaire missie onder leiding van generaal Orbay is in Engeland aangekomen ter bespre king van technische bijzonderheden betreffende oorlogsmateriaal. Orbay is ontvangen door den minister van Oorlog Hore Belisha en door den chef van den generalen staf, burggraaf Gort. DANZIG, 8 Juni. (Havas). Heden nam de Senaat van Danzig geen deel aan de Sacra mentsprocessie, die telkenjare in de vrije stad wordt gehouden. Als reden wordt opgegeven, dat men ontevreden is over de houding, die het Vaticaansche orgaan „Osservatore Romano" inzake de Danzig-kwestie heeft aangenomen. ROME, 7 Juni (Stefani) Mussolini heeft in het Palazzo Venezia hedenavond een diner aangeboden ter eere van Suner en de Spaan- sche militaire en vlootmissies, aan het einde waarvan hy een tafelrede uitsprak, waarin hij melding maakte van de gevoelens van broeder- ïyke solidariteit tusschen het Italiaansche en het Spaansche volk. „Vanaf den aanvang der herovering van het nationale Spanje voelde Italië, dat dit een be slissende beproeving vormde voor de toekomst van de grootheid van Spanje evenals van het lot van Europa en zyn beschaving. Daarom aarzelde Italië niet om openiyk van het begin af aan Spanje heel zijn steun te geven. De Italianen en de Duitschers hebben nooit ge twijfeld aan de volledige zege van het Spanje van Franco. Deze zekerheid werd hun gegeven door de idealen, waarvoor de Spaansche jeugd in opstand kwam. Italië, dat gedurende twin tig eeuwen intensieve betrekkingen met Spanje heeft onderhouden, wenscht stellig een geestelijk en militair machtig Spanje. Spanje zal steeds kunnen rekenen op de concrete, handelende vriendschap van Italië". De Spaansche minister van Binnenlandsche Zaken, Suner, antwoordde hierop met een rede. waarin hij de heldhaftigheid der Italiaansche legionaris,sen prees en zeide, dat Spanje nooit vergeten zal, dat Italië het te hulp is gesneld, toen mannen van alle rassen en alle landen, voorzien van alle soorten wapenen, de Pyre neeën overstaken om zyn goederen, zyn gees- telyk erfdeel te bedreigen. Naties, die zich humanitair achtten en die toch zonder aarzelen hadden bijgedragen tot de ruïneering van en de slachtingen in Spanje, schreeuwden luid en klaagden den Italiaan- schen inval in Spanje aan, welke ten doel had een Italiaansche overheersching te vestigen in verscheidene Spaansche streken. Tevergeefs riepen de Spanjaarden, dat dat onjuist was. Zij hadden niet genoeg geld om te strijden tegen het goud van die landen, dat hen in staat stelde leugens in de wereld te ver spreiden en te verhinderen, dat de stem van Spanje werd gehoord en de waarheid over zijn toestand. Thans, na de Spaansche overwinning hebben zij 't recht en den plicht om tegen al deze laaghartige lieden te zeggen, dat zij slechts vulgaire lasteraars zijn. De vriendschap van Spanje en Italië zal eeuwig zijn, want zij is gebaseerd op de broeder schap der loopgraven. Het ideaal van Spanje is de vrede, maar een vrede in rechtvaardig heid, die den Spanjaarden toestaat sterk te zyn en geen slaven. Suner besloot zyn toespraak met te zeggen, dat hij God bidt, dat de toekomst van ae Italiaansche en Spaansche volkeren de vreugde veroorloven zal om gezamenlyk te dienen voor de groote, gemeenschappelijke lotsbestemmin gen. SJANGHAI, 8 Juni (Reuter). Een En- gelschman, Mc. Allister genaamd, werkzaam bij dezelfde firma als Tinkler, die is overleden aan de verwondingen, welke hy in een conflict te Poetoeng heeft opgeloopen, is onder geheim zinnige omstandigheden overleden. Gisteravond werd een ziekenauto na een dringenden oproep naar het douanebureau gezonden en nam hier Mc. Allister op, die op de fabriek te Poetoeng bewusteloos was geraakt. Op weg naar het zie kenhuis is de patiënt overleden. BOSTON, 8 Juni (A.N.P.). Cheston Eshel- man, die Woensdag'op zee werd opgepikt nadat hy met zijn vliegtuig, waarmede hy „naar Mars wilde vliegen" omlaag was gestort, is in staat van beschuldiging gesteld wegens diefstal van het vliegtuig. Kristiansand, de tusschenlandingsplaats op de luchtlijn AmsterdamOslo (Van onzen specialen verslaggever) Eigenlijk hebben wij ons een weinig geschaamd tegenover de grijze Trol den*), die ergens hoog op een Noorsche kol, waar de boomen hun wortels als klauwen in de rots slaan en van ouderdom baarden kregen, huizen en die door het geronk van onze D. C. 2 in hun eerbiedwaardige dommel werden gestoord. Die uit een slaap van duizend jaren landerig ont waakten, om zich met een grom van misnoegen op hun andere zij te keeren en weer in te dutten. Tegenover die rust en vergetelheid, dit vol maakt bestendig-zyn, verheven boven den tijd, wat .«preckj: yit. he$ljhet ruige, bikkelharde, majestueuze. Noorsche landschap, was onze rumoerige haast, zóóveel P.K.'s, zóóveel toe ren. zóóveel kilometer-kruissnelheid per uur, haast wat zielig. Maar wij zijn ook geen Troll, die een paar eeuwen dut op een bergtop, dan eens geeuwt, zich uitrekt en met een zucht weer inslaapt. Wy hebben nu eenmaal haast, wy moeten den korten tijd, die ons voor zoo veel diiigen is toegemeten, zoo nuttig mogelijk maken. Vandaar de P.K.'s, het toerental, de kilometers, vandaar de nog slechts vier uren, die noodig zijn voor een sprong van Amsterdam naar Oslo. De ontwikkeling van het luchtverkeer heeft de wereld wel klein gemaakt, zoodat het, na alles wat wij in dit opzicht reeds gewend zyn, nauwelijks nog verwondering wekt, dat thans de mogelijkheid ts ge opend, om op een Zaterdagmorgen in Am sterdam nog rustig zijn zaken af te doen, op het Leidscheplein zyn koffie te sa- voureeren, om na enkele uren even tyd voor de lunch en wat lectuur of desnoods een kleine, verkwikkende siësta in zoo'n comfortabele D. C. 2-fauteuil voor een weekend den Noorschen bodem onder de voeten te hebben en den geur te snuiven der bosschen, vermengd met den zilten adem van de blauwe fjord. Het is kort, een weekend; men kan natuur lijk ook langer blyven. Doch het heeft zijn eigenaardige bekoring, - zooals ook wy weer on dervonden bij deze openingsvlucht, om even uit zijn werk te breken, uit zijn dagelijk- sche beslommering, alleen maar met de be geerte om eens wat andere lucht te ademen. Zooiets is ook slechts mogelijk per vliegma- V w "0 0 - -ig'ï De in aanbouw zijnde sluizen van het Amsterdam—Rijnkanaal te Ravenswaay zullen vermoedelijk binnenkort te water bereik baar zijn. Graafmachines zijn bezig met het wegnemen der beletselen, welke gevormd worden door den bekenden Lekdijk Doorzitten bi] Wielrijden en Stukloopen van Huid en Voeten, verzacht en geneest men met Doozeo 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en Drogisten chine, welke je zoo, zonder overgang, in een andere wereld tilt, waar je het land, de men- schen, de atmosfeer ondergaat als een exotische bloem, waarvan je vluchtig de kleur geniet en het aroma proeft, die je volstrekt niet wilt be- studeeren, waarvan de aantallen van kroon- bladen en meeldraden je niets aangaan, maar waar je alleen maar een herinnering aan wilc bewaren, een louter goede herinnering, ver mengd met een tikje weemoed. En een goede herinnering bewaart men aan Noorwegen, ook wel wat heimwee naar dit land, dat zoo gansch anders is dan het onze. Het best ziet men dit uit de lucht: by ons de natuur, die het heeft afgelegd tegen den mensch, die met zijn dyken, sïuizen, gemalen en kanalen, tochten en sloten volkomen de baas is en alles aan zich heeft dienstbaar gemaakt. Het Noorsche land daarentegen; woest en gril lig, grootsch en ongenaakbaar, waar men klein wordt en waar alles wat de mensch met moeite heeft gewrocht, nietig en ondergeschikt blyft by de geweldige overmacht der natuur. Een bezoek met vluchtige indrukken, schreven wij. Er lag iets dreigends in het opdoemen van de Noorsche kust, toen de lage zandige Deensche Westervaget uit het zicht was teruggeweken. Dreigend en in drukwekkend het massief der groen over- togen granietrots, grillig gespleten door bewoonde dalen, waarin nevel hangt, ge kerfd en verbrokkeld, van eeuwigheid tot eeuwigheid, door de aangolvende zee. En ver weg de blauwe bergen, de kimmen met sneeuw bedekt. Dan speurt het vliegtuig een veilig nest in die ruige onherbergzaam heid en staan wij op Noorschen grond, tus schen de heuvels en de bosschen, pal aan de fjord. Even dalen wij af, tot vlak aan het water, dat helder spoelt langs naakten steen. Wij bukken ons en laten een aanrol lend golfje tusschen de vingers spelen: fris- sche glinsterende druppels. Van Kristiansand tot Oslo volgt het vlieg tuig de fjord, die diep het land indringt met duizenden rotsige en meest begroeide eilandjes, de oevers nu spoedig bespikkeld met het rood en wit van huizen, saamgedrongen en bijeen klittend op de spaarzame ruimte voor vestiging. Er varen schepten, er staan kommen van visschers in zee en als wij, Fornebo nade rend, lager en lager vliegen, zien wij, hoe pa- radijselyk het er is en hoe de Oslo'ers met zoo'n natuur binnen hun bereik, misschien ge lijk hadden dat zij zich aan de stad zelve niet zoo heel veel gelegen lieten liggen. Want ster ker dan de stad, is het de omgeving, het land. dat den bezoeker imponeert. De eerste avond bracht ons op Holmenkollen, hoog op den berg in het Frognerseteren Res taurant. Daar ondergingen wy de emotie van den witten Noorschen nacht, waaruit het licht niet wijkt en in den schemer, die tot den dage raad duurt, zich wonderlijk het schynsel der maan verliest, een groote gele maan, die in de fjord weerspiegelde. Beneden lag de stad, welke niettemin haar duizenden lichten had ontsto ken als voor een feest in dezen klaren, bijkans windloozen lentenacht, dieals een betoovering over de bergen kwam. Ook wij in Nederland, kennen de witte Juninachten, maar toch nim mer zoo helder als in Oslo, waar het duister van den nacht in de Mei- en Junimaanden slinkt tot een schemer, die op zyn beurt om trent den langsten dag nagenoeg verdwenen is, zoodat men te middernacht zonder kunst licht buiten lezen kan! Dan vieren de Noren het feest van Sankt Hans, het midzomerfeest dat hier op 24 Juni valt. Op Sankt Hans versiert men zijn huizen, zijn auto's en vaartuigen met berkegroen. De berk is de geliefde loofboom dei- Noren. Op den groo- ten autotocht, welken onze gastheeren aanboden en welke door de wijde omgeving van Oslo voer de, bleek ons de rol, die de berk als lentebode in dit land vervult. Hy breekt in het zomérty met zijn zilvergroene bladertooi het donkere gamma der naaldbosschen, zyn knoestige witte stam men en het altoos levende loover schenken een eigen bekoring aan het landschap, maar wel licht is de berk den Noren het liefst om het melancholieke, het ietwat treurig vermoeide, dat zelfs in zon en zomerbloei van dezen boom uit gaat. Het is een heerlyk land nu, daar rond om Oslo, uitbundig zomersch met gul be stoven weide, bloeiende heesters, warme zon over beboschte hellingen en schittering op het blauwe water der grillig gevormde berg meren en snelvlietende riviertjes. De kleurige houten huizen der Noren staan er ver spreid in de dalen, over het algemeen is het stil langs de wegen, men ziet weinig men- schen en ook betrekkelyk weinig vee, dit laatste vanwege de lange winters, die de voeding der dieren duur maken. Want de winter is onbarmhartig lang; tot half Mei ligt er sneeuw, maar lang voor deze ver dwenen is, doet de lente haar werk. In minimalen tijd, twee tot drie weken, ont wikkelt de herboren natuur haar vollen luister. Dan leeft ook de Noor op, om met volle teugen van zon en zomerwarmte te genieten. De meeste zaken en kantoren sluiten vroeg, vaak reeds om half vier en buiten wachten fjorden, bergen, bosschen en een avond, die geen einde neemt. De avond aan de fjord, dit was de herin nering aan het laatste samenzyn op Dronnin- gen, het luxueus café-restaurant, uitgebouwd tot ver in het water, dat, nauwelyks bewogen, den lichtenden hemel weerspiegelde. En rondom stonden de donkere bergen, hingen trillende lichtjes langs de oevers. Beneden was even het loome klokken van een zilt golfje tegen de paalfundeering en van ver klonk yle dans muziek. Daar waren jonge Noren byeen, vroo- lyk en opgeruimd, maar geen oogenblik uitge laten. Nu en dan verliet een paartje het ge rucht van muziek en dans en twee jonge men- schen gingen arm in arm langzaam over den steiger. Hoog boven hen was de hemel, diep onder hen de weerglans in het water en aan den oever het geruischel van een nauw merk baren avondwind in het traag, wemelend loover der berkeboomen. Troll, meerv. Trolden, berggeesten, die in de Noorsche sagenwereld een groote rol spelen. In hooger beroep had zich veertien dagen ge leden voor het Arnhemsche Gerechtshof te ver antwoorden de Nunspeetsche koopman C. A„ die door de rechtbank te Zwolle tot veertien dagen hechtenis en een jaar ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen was veroordeeld wegens een ernstige aanrijding, welke hij zou hebben veroorzaakt in den avond van 19 Novem ber in de Nassaulaan te Harderwijk. Op den bewusten avond zou hij twee jongens, Johan Karssen en Willem Dwars, die op één onverlichte fiets zaten, met zijn auto hebben aangereden, met gevolg dat beiden op slag gedood werden. Uit de behandeling van de strafzaak voor het Arnhemsche Gerechtshof bleek, dat de jongens met de fiets min of meer over den weg hebben geslingerd. De procureur-generaal, dit in aanmerking ne mend, vorderde f 300 boete tegen den Nunspeet- schen koopman. Het Hof heeft thans uitspraak gedaan, dood door schuld niet bewezen geacht en den man vrijgesproken. Woensdagavond om negen uur is de Nymeeg- sche brandweer gealarmeerd voor een bosch- en heidebrand langs de spoorlijn NijmegenGroes- beek, tusschen het sanatorium Dekkerswald te Groesbeek en de buurtschap De Muchter. Doordat onmiddellijk werd ingegrepen kon de brand tot één H.A. bosch en heide beperkt wor den. Een oogenblik liepen de terreinen van Dekkerswald gevaar, doch gelukkig kon erger worden voorkomen. Tot half elf was men bezig met de nabluste sching. De brand is vermoedelijk ontstaan door- vonken uit een locomotief. ter Woensdagmiddag waren nabij de uitspan ning „De Vink" te Voorschoten eenige jongens in het Galgenwater aan het baden. E|ij de Waddingerbrug wordt zand gelost, waardoor de oeverafscheiding op een strand is gaan ge1 lyken, met dit verschil, dat het water plaatse niet geleidelyk, maar op sommige plaatsen plotseling veel dieper wordt. Dit werd een van de jongens, den 5-jarigen J. v. d. H„ uit Leiden, noodlottig, want onverwacht ver dween hij in de diepte. Toevallig passeerde een motorryder, de heer B. uit Den Haag. Deze, het gevaar ziende, stopte en zonder zich te bedenken sprong hij gekleed in motorpak te water. Het gelukte hem, met behulp van den kanovaarder v. d. L. uit Leiden, het knaapje uit zijn benarde positie te verlossen en op het droge te brengen. Met een voorbijkomenden auto is de drenkeling toen naar het ouderlijke huis overgebracht. De motorryder deed alsof er niets bijzonders was gebeurd, stapte met zijn nat pak weer op den motor en vervolgde zijn weg. Betreffende de feestelyke herdenking van het eeuwfeest der Nederlandsche Spoorwegen ver nemen we nog, dat ook voor de gepensionneer den en op wachtgeld gestelden het eeuwfeest niet onopgemerkt voorby zal gaan. Daarom trent zijn de voorbereidingen nog in vollen gang. Te Weerkant hebben deze week des nachts baldadigen een telefoonpaal over den weg ge legd. Toen de pastoor der parochie dien nacht per fiets een ziéke ging bedienen, had hij het ongeluk over den paal te vallen. Het liep geluk kig vrij gunstig af: de pastoor bekwam slechts lichte, ofschoon pynlijke verwondingen. Voor het paleis Het Loo zal een uitneembaar houten hek worden gemaakt om bü eventueele gelegenheden het publiek op een behoorlijken afstand te kunnen houden. De prijs van f 1000.met premie van 30.000.in de Staatsloterij is heden gevallen op no. 17851.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2