Geen verdere maatregelen tegen Kladno Koolhoventoestel verongelukt Stadt Schanke Polen handhaaft zijn recht Ciano einde Juni naar Burgos Britsche vorsten te New York Wohltat op weg naar Spanje Het nieuws van' heden ONDERZOEK HAD NOG GEEN RESULTAAT i DE DRIE INZITTENDEN GEDOOD DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS BUREAUX VOOR REDACTIE EN ADMINISTRATIE: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 - GIRO 22884 Abonnementsprijs (bij vooruitbetaling) voor Haarlem 25 cent per week; per kwartaal f3.25. Bij onze Agenten 27K ct. per week, per kwartaal f 3.58 DAGBLAD MET OCHTEND- EN AVOND-EDITIE, UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM ZONDAG tt JUNI 1939 - OCHTENDBLAD DRIE EN ZESTIGSTE JAARGANG No. 21831 VON N EU RATH BESLUIT: Tijdens een twist tusschen de Duit- sche en de Tsjechische politie te Nochod werd een Tsjechisch agent gedood Talrijke arrestaties In een vanavond gepubliceerd com muniqué wordt gezegd, dat de Tsjech door een schot werd gedood. Het onderzoek wordt uitgevoerd door de Duitsche en Tsjechische autoriteiten gezamenlijk. Het incident wordt toe geschreven aan een reeks betreurens waardige gebeurtenissen. De rijkspro tector Von Neurath heeft opdracht gegeven het onderzoek met de meeste gestrengheid en snelheid te houden. Alle personen, die erbij betrokken zijn, Worden in hechtenis gehouden. öe Censuur op de pers Geen coup in Jemen Het lichten van een onderzeeboot is niet zoo eenvoudig als velen rrieenen. Dit blijkt wel uit de tot nu toe mislukte pogingen om de. Engelsche duikboot „Thetis" naar boven te brengen. Hierboven een foto waarop men kan zien, hoe een gezon ken duikboot door middel van „kameelen" gelicht kan worden. De kameelen zijn een soort luchttanks. Zij worden zoo onder water gezet, dat zij langs de duikboot komen ie liggen. Vervolgens wordt door middel van gecomprimeerde lucht het water er uit geperst, waarop de kameelen weer boven komen en het ge zonken schip mee omhoog trekken, ln de praktijk gaat dit echter niet zoo gemakkelijk. Hierboven de Amerikaansche duikboot S 4, die in 1928 gelicht werd. De vlag hangt halfstok, omdat de lijken van de bemanning nog aan boord zijn Twee leerling-verkeersiHiegers en een Rijksemployé van Haam stede de slachtoffers Bij strand voor zonne baden neergestort Zaterdagmiddag ie ruim half vijf is de luchiiaxi van de K.L.M., de Ph-A.J.K. „Krekel", een Koolhoven F.K.-43, welk foesfel ook gebruikt wordl voor de opleiding van ver keersvliegers, boven hei Vlis- singsche badsirand op ge ringe hoogie bij hef maken van een bochi afgegleden en neergestort. Wanhopige reddingspogingen Nieuwe Poolsche douane-inspec teurs naar Danzig gezonden Labour verzet zich tegen een Volksfront Telegrammenwisseling tusschen Franco en Mussolini De Italiaansche lucht macht in Spanje Slowakije's betrekkin gen met den H. Stoel Heden diner a fl.15 Reisgezelschappen belangrijke reductie Ruim vier millioen menschen be groetten den Koning en de Koningin met enthousiast gejuich Ter voorbereiding van een nauwe Duitsch-Spaansche samenwerking VEERBOOT OP DEN NIJL OMGESLAGEN DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Hoed af! In sommige steden en streken be staat nog een oude mooie gewoonte: daar nemen de mannen bij het voor bijgaan eener kerk hun hoed af als om Jesus te groeten. De vrouwen bui gen het hoofd. En de lippen prevelen: „geloofd zij Jesus Christus in het H. Sacraments des altaars". Sacraments dag doet ons onwillekeurig hieraan denken. Ze is zoo'n spontane acte van geloofsbelijdenis in het altaar geheim: zoo'n stil gebed tevens tot den God onzer altaren. We hebben in de snelheids]acht van onzen tijd vaak werkelijk geen tijd het kerkgebouw binnen te gaan. Eveneen paar minuien kunnen er toch wel af. Maar goedhet zij zoo, er is geen tijd. Ofwel we passeeren de steenen ciborie wanneer het kerkgebouw gesloten is. Welnu: we kunnen ons geloof in Gods aanbiddellijke tegenwoordigheid, we kunnen onze nederige aanbidding toch verrichten door in 't voorbijgaan den hoed af te nemen, het hoofd te bui gen en een schietgebed te bidden.... Hoed af INT. REISBUREAU „HOLLAND" HAARLEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 50 ct., Inaez. mededeelingen 50 cent idem op pag één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde pnjzen Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek PRAAG, 10 Juni. Het Duitsche Nieuwsbureau deelt mede: Tengevol ge van de bemiddelingspogingen en bet optreden van de Tsjechische be volking, alsmede van de maatregelen van de regeering van het protectoraat is het den rijksprotector Von Neurath mogelijk, na afloop van den vastge- stelden termijn, 1 0 Juni, af te zien van de maatregelen, welke te Kladno zou den worden genomen. Minister-president Elias heeft gisteren een bezoek gebracht aan staatssecretaris Frank om bem mede te deelen, dat de Tsjechische regee- ring den moord te Kladno betreurt en alles zal boen om de daders te vinden en te bestraffen. Tijdens de begrafenis van den vermoorden ^uitschen politiebeambte Wilhelm Kniest heeft 21 ch, volgens Havas, een incident voorgedaan. ■Sen Tsjech reed in zijn auto dwars door den begrafenisstoet heen. Daar hij bovendien niet 2Ün hoed afnam, werd hij op den grond ge worpen, geslagen en geschopt. Zijn auto werd b°or de Duitsche autoriteiten in beslag geno den en hijzelf gearresteerd. De lijkkist van Kniest, bedekt met de haken- bïuisvlag, werd op het Wilsonplein door de minderheid van het stadje, welke 500 personen telt op een bevolking van bijna 20.000 zielen, begroet. De Tsjechische bevolking was bij de begrafenis niet aanwezig. Dit incident tusschen Tsjechen en Duitschers staat echter niet alleen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ®en Tsjechisch politieman gedood bij een twist tusschen Tsjechische en Duitsche politiemannen te Nochod in bet Noorden van Bohemen. Intusschen heeft het onderzoek der Duitsche Autoriteiten naar den moord op den Duitschen Politieman nog geen resultaat opgeleverd. De °uitsche politie heeft Vrijdagnacht 150 per ken gearresteerd, waaronder een plaatselijke facteur van de „Ceske Slovo", het orgaan der °bbe partij van Benesj, alsmede verscheidene advocaten, artsen :n financiers. Voorts heeft de Politie een huiszoeking gedaan bij het secreta- laat van de nationale solidariteit te Kladno. Sommige winkeis te Kladno zijn gesloten. Öe bi, straten zijn verlaten. De bewoners vermijden Plek van de misdaad, waar een enorm "memstuk is geplaatst, dat geflankeerd wordt °or twee soldaten. VrÜdag hebben zich op straat eenige inciden- eU voorgedaan. De soldaten noodzaakten de oorbijgangers hun hoed af te nemen. In den hacht van Vrijdag op Zaterdag kon men schoten °°ren: er werd n.l. geschoten op open ramen, u Duitsche chef van het district Kladno ^e®ft bepaald, dat de boete van 50.000 kronen, ®lke aan de stad is opgelegd, eenerzijds voor 80 °cent door de joden en anderzijds voor 20 pro- rilnt door de aanhangers van Benesj betaald <fe moordenaars is verhoogd tot 150.000 r°hen. he^6 "°berlandsrat" va., het district Kladno tot de commissie, welke door de natio- e solidariteit naar de stad gezonden is ver- gTj'd, dat de bevolking zich geen rekenschap tW van den ernst der situatie. Arbeiders zou- c Tsjechische liedjes gezongen hebben in de j. te's De oberlandsrat heeft daarom de slui- v van alle café's i:Kladno gelast, en den koop van sterken drank verboden. '-'oor bemiddeling van den voorzitter van e huitenlandsche persvereeniging hebben de Pitsche autoriteiten te Praag aan de buiten- Pdsche journalisten medegedeeld, dat hun '-'boden was berichten over politieke gebeur- worden. De belooning voor aanwijzing De Tsjechische bladen vragen den Duit schers niet alle Tsjechen te willen beschuldi gen van den moord te Kladno. De „Ceska Slo vo" schrijft, dat de hinderlaag niet het wapen is, waarmede het Tsjechische volk voor zijn rechten strijdt. Het schijnt evenwel dat, hoe wel de moordenaar niet is ontdekt, de moord niet om politieke redenen is gepleegd. Men moet de Duitsche pers vragen niet het geheele Tsjechische volk van dezen moord te beschul digen, ook indien de moordenaar een Tsjech is. De Naridni Politika schrijft ook, dat de moord geen politieken achtergrond heeft en het blad verwerpt krachtig de aanvallen van de Duit sche pers op de eer van het Tsjechische volk. LONDEN, 10 Juni (Havas) Officieele Brit- sche kringen spreken ten stelligste tegen, dat Britsche troepen een coup tegen Jemen zouden hebben ondernomen, zooals een Duitsch blad uit Italiaansche bron gemeld heeft. ^en te verzenden, behalve die, welke door ct bureau van het Duitsche Nieuwsbureau te aag worden gepubliceerd. Het vliegtuig kwam terecht op het bad- gedeelte, vlak naast het strand voor zon nebaden, waar de badgasten op dat oogen- blik rug aan rug lagen te zonnen. Het toestel kwam met den neus naar voren en met een harden slag op het strand en vloog onmiddellijk in brand. Toegesnelde badgasten, omstanders, ma trozen, soldaten en politie namen onmid dellijk de blussehing ter hand door middel van het werpen van zand in de hoogop- laaiende vlammen. Enkele minuten later was ook de Vlissingsche brandweer op het strand aanwezig. De drie inzittenden, alle drie jongeman nen, konden kort hierna uit het toestel worden bevrijd. Zij bleken reeds overleden te zijn en hun lijken waren deerlijk ver minkt. Zij moeten onmiddellijk bij het neerstorten van het toestel gedood zijn geweest. Het waren twee leerlingen, van de rijks opleiding voor verkeersvliegers, de 19-jarige Van Tijen uit Vlissingen en de eveneens 19-jarige Faber, woonachtig te Bovenkerk bij Amsterdam. De derde inzittende was de 25-jarige A. de Visser, rijksemployé van het vliegveld Haamstede. De stoffelijke resten der slachtoffers zijn per brancard en per ziekenauto door leden van het Roode Kruis naar het Bethesdaziekenhuis te Vlissingen overgebracht. Toen de Vlissingsche brandweer werd geal armeerd, was zij juist met vele Nederlandsche en Belgische gasten en autoriteiten in de nieuwe brandweerkazerne bijeen ter feestelijke opening van dit nieuwe gebouw. Het toestel cirkelde kort na vier uur boven het Vlissingsche strand, waar het op dezen mooien, zomerschen Zaterdagmiddag erg druk was. Er werd druk gezwommen en zeer velen lagen in het zand te zonnen op het strandge- deelte van het bad, dat daarvoor is bestemd. Het toestel, dat zeer laag vloog, trok de be langstelling van allen, die op het strand ver koeling zochten. Terwijl het toestel een bocht maakte, zagen de menschen plotseling tot hun groote ontzetting, dat het kleine vliegtuig van een hoogte van circa 100 meter afgleed en naar beneden stortte. Met een geweldigen smak kwam het toestel op het strand terecht, op slechts zeer geringen afstand van de bad gasten, die op het afgezette gedeelte lagen te zonnen. Het mag een groot wonder worden genoemd, dat niemand door het neerstortende toestel werd getroffen. Van alle zijden renden de menschen naar de plaats, waar het toestel dat onmiddellijk na het neerstorten in brana was gevlogen, terecht was gekomen. Met zand. dat in een zoo overvloedige massa aanwezig was, trachtte men het hoog oplaaiende vuur te doo- ven, doch aanvankelijk bleven deze pogingen zonder het gewenschte resultaat, omdat de vlammen 'n zoo groote hitte verspreidden, dat de brandepde wrakstukken bijna niet waren te naderen. Enkele dapperen trotseerden echter het vuur om te trachten de inzittenden uit het wrak te trekken, doch hoe moedig zij hierbij ook te werk gingen, steeds dreven de vlammen hen weer terug. Daarbij kwam nog, dat de in zittenden in het toestel vast bleken te zitten Terwijl de onmiddellijk gewaarschuwde brand weer van Vlissingen zich naar de plaats van de ramp spoedde, trachtten de omstanders nog een wanhopige poging te doen het vliegtuig om te gooien. Zou dat lukken, dan was het misschien mogelijk de inzittenden te bevrijden. Inderdaad slaagde men er in het verongelukte en nog steeds brandende toestel gedeeltelijk om te trekken. Nu bleek het mogelijk te zijn een der inzittenden Van Tijen uit het vliegtuig te trekken. Hij bleek reeds overleden te zijn. Intusschen was de Vlissingsche brandweer gearriveerd. Nu waren de vlammen spoedig ge- bluscht en konden ook de lijken van de twee andere inzittenden uit de wrakstukken worden bevrijd. Het duurde nog geruimen tijd alvorens de identiteit van de drie slachtoffers kon worden vastgesteld. Groot was de ontroering, welke zich van de honderden, die het ongeluk vooi hun oogen hadden zien gebeuren en met groote dapperheid hadden getracht hulp te bieden, meester had gemaakt, doch deze ontroering werd dubbel groot, toen kwam vast te staan, dat twee der verongelukten Vlissingers waren: Van Tijen en De Visser. Laatstgenoemde was havenmeester van Haamstede en was sinds korten tijd getrouwd. In Zeeuwsche korfbal kringen was hij een bekende figuur. Volgens ooggetuigen zou de bestuurder van het vliegtuig een bocht, die hij boven het strand op betrekkelijk lage hoogte maakte, te kort hebben genomen, waardoor het toestel af gleed met het bekende noodlottige gevolg. De wrakstukken zijn onder bewaking gesteld tot dat deskundigen zijn gearriveerd om een onder zoek in te stellen. R. van Tijen, geboren 5 December 1919 te Vlissingen en G. Faber, geboren 13 Februari 1920 te Amsterdam, waren leerlingen van de rijksopleiding voor verkeersvliegers. Reeds zeer geruimen tijd waren zij in het bezit van het vliegbrevet A en zij zouden binnenkort hun op leiding voor verkeersvlieger hebben voltooid. Zij maakten dezen Zaterdagmiddag een oefen- vlucht met de „Krekel" van Schiphol vla Haamstede naar Vlissingen. In Haamstede was De Visser in het vliegtuig gestapt om het laat ste gedeelte van de vlucht mede te maken. Het lot heeft echter gewild, dat de drie jongeman nen kort voor het eindpunt zijn verongelukt. DANZIG, 10 Juni. (D.N.B.) De te Gdynia verschijnende „Kurjer Baltycki" bericht, dat de Poolsche regeering besloten heeft 31 nieu we Poolsche douane-inspecteurs naar Danzig te zenden, aangezien de douane-beambten van Danzig niet voldoende hun plicht heb ben gedaan. Naar aanleiding hiervan schrijft de „Danziger Vorposten", dat men, nu gebleken is, hoe de werkelijke opdracht van de Poolsche douane inspecteurs is om te spionneeren, in het besluit nog meer inspecteurs te zenden slechts een pro vocatie kan zien. Het D.N.B. meldt verder, dat. een in het plaatsje Fiedlitz a. d. Weichsel in 1881 opgericht gedenkteeken voor den Pruisischen bouwmeester dr. Schmid-Marienwerder door „Poolsche chau vinisten" met touwen en breekijzers is omver gehaald. LONDEN, 10 Juni. (Havas) De voorzitter van de London County Council, het lid van het La gerhuis Herbert Morrison, heeft in een rede tot een vergadering van de Labourparty te Brig- house in Yorkshire gezegd, dat de Labourparty zich zal blijven verzetten tegen het vormen van een Volksfront. ROME, 10 Juni (Havas). De Italiaansche pers bericht, dat de minister van Buiten- landsche Zaken, graaf Ciano, zich einde Juni naar Spanje zal begeven, teneinde een tegenbezoek te brengen voor het bezoek van den Spaanschen minister van Binnenland- sche Zaken, Serrano Suner, aan Rome- Minister Suner en de leden van de Spaansche militaire missie zijn vandaag door Mussolini op het Palazzo Venezzia ontvangen. Tevens waren bij de ontvangst tegenwoordig de Spaansche ambassadeur bij het Quirinaal, de Italiaansche ambassadeur te Burgos, de onderstaatssecreta rissen van Oorlog en Marine, Pariani en Ca- vagnari en de chef van den staf van de fascis tische militie, generaal Russo. Mussolini heeft van Generaal Franco een tele gram ontvangen, waarin deze zegt, dat de natio nale raad van de Spaansche phalanx en de nationale jeugdvakvereeniging hun uitdrukking van erkentelijkheid en vriendschap willen ver nieuwen nu vandaag Spanjaarden en Italianen naast elkander defileeren in de straten van Rome. Hierop antwoordde Mussolini o.a.: Ik ben er zeker van, dat uw overwinning een nieuw tijd perk opent voor het nieuwe Spanje, dank zij den geleverden prestaties, die zoowel nationaal als sociaal zijn, waardoor een steeds nauwere ge meenschap tusschen onze volkeren gelegd wordt. Mussolini heeft vandaag hooge decoraties ver leend aan de generaals Bastico, Bergonzoli en Gambara, die de rtaliaansche legioensoldaten in Spanje hebben aangevoerd. Officieele gegevens zijn verstrekt, zoo meldt Stefani, over de medewerking van de Italiaan sche luchtmacht tijdens den Spaanschen bur geroorlog. Het militaire personeel dat aan de campagne deelnam bedroeg bijna 600 personen, het civiele personeel ruim 300 personen. De luchtmacht wierp twaalf millioen kilogram ont plofbare stoffen uit. Zij trof 224 „roode" schepen, haalde 900 vliegtuigen neer en vernielde 40 toe stellen, welke op de vliegvelden stonden. Het aantal neergehaalde Italiaansche toestellen be droeg 86. Het personeel, dat gedurende de krijgs verrichtingen is bezweken, bedroeg 175 en dat. der gewonden 192. BRATISLAVA, 10 Juni. (Havas) De regeering van Slowakije heeft van het Vaticaan bericht ontvangen, dat Sidor wordt aanvaard als gevol machtigd minister van Slowakije bij den Heili gen Stoel. Binnenkort zal Sidor naar Rome ver trekken. In officieele Slowaaksche kringen meent men tevens, dat de vroegere nuntius te Praag, Mgr. Xavier Ritter, het Vaticaan te Bratislava zal vertegenwoordigen. Het besluit van het Vaticaan, dat gelijk staat met een erkenning de jure van Slowakije, heeft in Slowaaksche regeeringskringen zeer veel vol doening gewekt. Het Weer iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiB VOOR HET GEHEELE LAND: Toenemende bewolking met plaatselijk eenigen regen, doch niet van beteekenis, in den middag iets koeler dan gisteren, zwakke tot matige wind uit Westelijke j= richtingen. LEIDSCHEPLEIN 5-9 - A'DAM - TEL. 33072 Dagelijks wisselende menu's Gevulde eieren Tomatensoep Gek. Zalm, Peterseliesaus, Nieuwe aardapp. Wiener Schnitzel, verschillende groenten Aardbeienijs met slagroom Zonder Visch 90 ct. Met Hors d'oeuvre 1.40 Ons Diner a 1.75 is een Lucullus-maaltvjd. NEW YORK, 10 Juni (Reuter) Zater dagochtend is het Britsche Koningspaar per trein tot Redbanks in New Jersey ge reisd. Per auto begaf het gezelschap zich vervolgens naar fort Hancock Sandyhook, waar men zich aan boord van den torpedo jager „Warrington" begaf om naar New York te stoomen. Langzaam voer het schip met den Britschen koninklijken standaard in top over de baai van New York en in het vroege ochtendlicht zagen de Koning en de Koningin langzaam het be roemde silhouet van Manhattan zich afteeke- nen. Vliegtuigen van de kustwacht verjoegen alle particuliere vliegtuigen, welke over den oorlogs bodem wilden vliegen. Zoodra de „Warrington" bij het Vrijheids beeld verscheen, kwam de havenbrandweer van New York in actie. Dikke waterstralen schoten de lucht in, terwijl de schepen in de haven hun sirenes lieten hooren en de kustbatterij van Governors Island de gebruikelijke 21 saluut schoten loste. Te 11.10 plaatselijke tijd meerde de torpedo jager „Warrington" bij de batterij. De beman ning, gekleed in de witte zomeruniformen, stond op het dek aangetreden. Het Koningspaar had plaats genomen op de brug- Terwijl het schip werd vastgelegd, wuifde de Koningin met haar zakdoek naar de duizenden die bij de landings plaats stonden en het Koningspaar toejuichten Te 1.20 uur zetten de hooge gasten voet aan land. Gouverneur Lehman stelde de leden van de commissie van ontvangst voor en burgemees ter Laguardia schudde hartelijk de hand van den Koning en de Koningin. Na eenige minuten met de commissie van ontvangst te hebben gesprokén, begaven de vor stelijke gasten zich naar de gereedstaande auto's en voorafgegaan door 42 politiemannen op mo toren begaf het gezelschap zich naar het ten toonstellingsterrein. In de straten van New York stonden langs den weg, welken het koninklijk paar volgde, naar schatting minstens vier millioen menschen opgesteld, waaronder een millioen schoolkinde ren, die de hooge gasten met een enthousiast gejuich begroetten. BERLIJN, 10 Juni. (Havas). Staatsraad Wohltat, een nauw medewerker van Goe- ring, heeft gisteren zijn sinds lang aange kondigde reis naar Spanje ondernomen. Men hecht aan deze reis zeer groote betee kenis. Het zal de taak van Wohltat zijn, den toestand in Spanje te bestudeeren, contact te zoeken met de Spaansche regee- rings- en handelskringen en zich reken schap te geven van de mogelijkheden, wel ke de opbouw van Spanje aan Duitschland op elk gebied geeft. Duitschland heeft vooral belangstelling voor de Spaansche rijkdommen aan delfstoffen. Waarschijnlijk wordt overwogen in de toekomst specialisten en technici naar Spanje te sturen voor den bouw Van nieuwe fabrieken, aanleg van wegen, enz. De reis van Wohltat is dus de inleiding eener Duitsch-Spaansche samenwerking, die men, na de overwinning van Franco, welke men laat niet na daarop in Duitschland te wijzen be haald is dank zij de doeltreffende hulp der Duitsche vrijwilligers, zoo nauw mogelijk hoopt te kunnen maken. CAIRO, 10 Juni (D-N.B.) Op den NSJ1 bij Mansurah is een veerboot omgeslagen. Van de 25 opvarenden zijn er 18 verdronken. Von Neurath heeft besloten geen verdere maatregelen te nemen tegen Kladno; bij gevechten tusschen Duitsche en Tsje chische politie werd een Tsjechisch agent gedood. 9 Polen zendt nieuwe douane-inspecteurs naar Danzig. Kardinaal Faulhaber over den offermoed der priesters in den wereldoorlog. Koning George van Engeland en Konin gin Elisabeth te New Kork aangekomen. De Duitsche staatsraad ohltat naar Spanje vertrokken. Ciano zal eind Juni een bezoek brengen aan Spanje. Koolhovenvliegtuig op het strand te Vlissingen neergestort; de drie inzitten den gedood. Memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over het wetsontwerp betreffende het vervoer van personen met motor rijtuigen. Slachtoffer van het ongeluk met de „Nachtegaal" te Lochem ter aarde be steld. Het 25-jarig bestaan van de Vereeniging „Nederland in den vreemde" te Den Haag herdacht. Landdag van de St. Adelbertsvereeniging te Utrecht. Dreigende staking in meubelbedrijf te Hillegersberg. Boschbrand op den Zandberg te Maas- bree. Beurs van New York: Stemming prijs houdend. O 14-d JEUGDREIS LOURDES f 59.50 Vertrek 31 Juli en 14 Aug. 9-d. JEUGDREIS ZWITSERLAND f 59.50 Vertrek 24 Juni, 8 en 22 Juli, 5 en 19 Aug., 2 Sept. 9-d en 15 d. TREK-BERGTOCHT JUNGFRAU-GEBIED Overnachten in berghotels f 79.50. Vertrek 16 - 22 en 30 Juli. 5 - 13 en 19 Aue 9-d WANDELTOCHT DOOR DE BELG. EN FRANSCHE ARDENNEN f38.50 Vertrek 8 en 22 Juli, 5 en 19 Augustus 8-d. FIETSTOCHT ARDENNEN f 29.50 Vertrek iedere week vanaf 11 Juni. 9-d. FIETSTOCHT BELGIë EN ENGELAND f 37.50. 15 en 29 Juli. 12 en 26 Augustus. 14-d GEZELSCHAPSBEIS LOURDES f 79.50. Vanaf 19 Juni om de 14 dagen. 5-d. PARIJS f 37.50 12 Juni. 3 en 24 Juni, 14 Aug.. 4 Sept. 7-d. PARIJS, LISIEUX, NORMANDIë 65.- Vertrek 26 Juni. 17 Juli, I en 28 Aug 13 dagen ZWITSERLAND f 120.— 19 Juni, 10 en 31 Juli, 21 Aug en 11 Sept. DEN HAAG - Laan van Meerdervoort 176 Vraagt programma IN5 i* ni>»niimiiiiiiiiiiiiimzzz irZ Stand op Zondag 1 uur v.m.: Vorige stand: 763.2 762.8

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 1