Het vluchtelingenkamp p New-Yorksche Beurs ANTWOORDMEMORIE AAN EERSTE KAMER WOENSDAG 14 JUNI 1939 Voor het kamp zal ingesteld worden een commissie van toezicht en bijstand Bedenkingen tegen formeele garantie Prins Bernhard in de Cineac Z. K. H. ziet Zijn dochter op het witte doek Beslag op benzine gehandhaafd Vervroegde uitspraak van Arnhemsche rechtbank TOT GERINGE GELDBOETEN VEROORDEELD Wilde autobus-exploitanten in hooger beroep Motorrijder gedood Na botsing met vrachtwagen tegen een boom geslingerd De nieuwe burgemeester van Ravenstern WIELRENNEN „Baol Draaiom" Gerrit Schulte wint voor De Korver en Van Peer Tilly Perin-Bouwmeester Academische examens RONDE VAN DU IT SC H LAND Spiessens wint de tiende etappe Gerber (D.) wint de elfde etappe SCHAKEN DE WEDSTRIJD EUWE—KERES Gaat niet door MOTORSPORT T.T. RACES OP HET EILAND MAN Ongeanimeerde stemming herstel aan het slot. WISSELKOERSEN AMERIK. GOEDERENMARKT Mei VERKORTE BALANS Van de Nederlandsche Bank N.V. Clearingkoersen Aanbesteding kazernement AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 13 Juni STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN Blijkens de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer inzake het ontwerp van wet tot wijziging en verhooging van het vijfde hoofd stuk der Rijks begrooting voor l'et dienstjaar 1939 (vluchtelingenkamp) spreekt de minister van Binnenlandsche Zaken zijn teleurstelling er over uit, dat hem by de behandeling van het vluchtelingenvraagstuk een bureaucratische geest wordt verweten. Diep begaan met het lot van deze uit hun land verjaagde, volkomen ont wrichte slachtoffers, heeft hij zich van den eer sten aanvang af op het standpunt gesteld, dat dit vraagstuk uit een zoo soepel en humaan mogelijk standpunt moest worden benaderd. Overtuigd, dat de verschillende particuliere comité's, die zich het vluchtelingenwerk had den aangetrokken, recht hadden, in de van re- geeringswege te nemen maatregelen te worden gekend, heeft hij een centrale commissie inge steld onder zyn voorzitterschap. De minister kan verklaren, dat de commissie In groote harmonie heeft samengewerkt en, wat de hoofdzaken betreft, steeds een eenstemmig oordeel heeft vastgesteld. De minister kan tot zijn voldoening mededee- len, dat het Joodsche vluchtelingencomité ver klaard heeft, zich, behoudens het uitspreken van enkele desiderata op ondergeschikte pun ten, met den gedachten opzet van het centrale kamp ten volle te kunnen vereenigen. Het valt, behoudens ten aanzien van de ca tegorieën ouden van dagen en uitgesproken in validen, niet a priori te zeggen, wie wel en wie geen mogelijkheid tot emigratie zal hebben. Doch het staat vast, dat, hoe de kansen zich ook zullen ontwikkelen, zij zooveel mogelijk moeten worden benut. De opening van de daarvoor in aanmerking komende categorieën jonge kinderen en ouden van dagen heeft de minister met kracht ter hand genomen. Echter blijkt het zelfs bij beperking tot deze categorieën uiterst moeiiyk, een voldoend aantal gezinnen, die waarborg geven voor een goede, meer duurzame verzorging, bereid te vinden. De minister is overtuigd, dat, gelet op de ge brekkige inrichting van het tehuis, dat te Hel- Jevoetsluis bij gebrek aan beter moest worden betrokken, de aldaar ondergebrachte vluchte lingen door hun overbrenging naar het cen trale kamp er aanmerkeiyk op vooruit zullen gaan. In verband met defensiebelangen zou Hellevoetsluis voor inrichting van een meer duurzaam verbiyf overigens hoogst ongeschikt zijn. De minister stelt zich voor, voor het kamp in te stellen een commissie van toezicht er. bijstand, samengesteld uit vooraanstaande per sonen op het gebied van het vluchtelingenwerk, in hoofdzaak door de comité's zelf aan te wij- zen. De taak van deze commissie ligt in haar naam besloten. De minister meent, dat langs dezen weg aan het particulier initiatief voldoende invloed wordt gegeven, om de vrees, dat de particuliere offervaardigheid door de oprichting van eer. centraal kamp sterk zal verminderen, onge grond te doen zijn. Men vergete trouwens niet, dat de thans in gebruik zijnde tehuizen even zeer onder leiding en toezicht der regeering staan. Formeel verandert de situatie derhalve niet. Het joodsche comité is alsnog volledig bereid financieel al de zorgen op zich te nemen, voor zoover het die kan dragen. In dit verband moet hij mededeelen, dat hem uit een recente brief wisseling met het joodsche vluchtelingencomité is gebleken, dat dit thans tegen een formeele garantie van het genoemde bedrag van 5 a 6 millioen gulden eenige bedenking heeft. Noch tans heeft hij opnieuw de toezegging van dit comité ontvangen, dat het in alle opzichten met de regeering wil medewerken en dat de joodsche gemeenschap zoolang als maar eenigszins mo gelijk is alle kosten, aan de verzorging van de vluchtelingen verbonden, zal dragen, terwijl hem nadrukkelijk is verzekerd, dat het joodsche co mité van oordeel is, dat de geraamde jaarlijk- sche exploitatiekosten kunnen worden by een- gebracht. De minister is van oordeel, dat op deze loyale toezegging en dit oordeel vertrouwd mag wor den. De ervaring, welke hy in de samenwerking met het joodsche comité heeft opgedaan, geeft aan deze gevolgtrekking sterken steun. Indien de jonge kinderen, wier ouders hier niet te lande vertoeven, en de ouden van dagen niet in het kamp worden opgenomen en voor de niet-joden een andere oplossing is gevonden, zullen voor het centrale kamp ongeveer 1950 personen overblijven. Intusschen worden op dit oogenblik pogingen aangewend, om hier te lande vertoevende kin deren, wier ouders in een ander land verblijven, uit te wisselen tegen in andere landen vertoe vende kinderen, wier ouders zich hier te lande bevinden. De vraag, waar de Protestantsche en Roomsch- Katholieke vluchtelingen, nu dezen niet in het voorgestelde kamp zullen komen, zullen worden ondergebracht, is nog bij den minister in over weging. Hij stelt zich voor, ter zake met de be treffende comité's nog nader overleg te plegen, zoomede omtrent de wyze van financiering van deze verblijven. imiiiminiiiminmniniiMiniinmmmmmimfnmniMmiinuiinai Na het bijwonen van de zitting van den Raad van State heeft Z. K. H. Prins Bernhard Dins dag een bezoek gebracht aan de Cineac op het Buitenhof te Den Haag, waar Hy de film heeft aanschouwd, welke Hij zelf van Prinses Bea trix heeft opgenomen. De Prins was vergezeld van Zyn secretaris, jhr. mr. C. Dedel en zyn adjudant, kapitein J. K. H. de Roo van Alder- werelt. De hooge bezoekers werden verwelkomd door de directie van de Cineac, die den Prins en Zijn gevolg allereerst de cabine liet zien en de daar in aangebrachte technische snufjes, welke het mogeiyk maken, een smalfilm op het groote doek te vertoonen. De Prins, als deskundig ama teur, toonde hiervoor zeer groote belangstelling. De directie bood den Prins daarna een boek aan, waarin allerlei herinneringen aan het vertoonen van deze film zijn aangebracht, zooals persver slagen, foto's enzelfs een bewijs van de filmkeuringscommissie, dat de film van Prinses Beatrix voor alle leeftijden was goedgekeurd. Ten slotte heeft de Prins zelf de film aan schouwd, hetgeen voor hem ook al daarom een attractie was, omdat hy verschillende door Hem opgenomen gedeelten zelf nog niet gepro jecteerd had gezien. was voor den Prins dus een geheel nieuw gedeelte bij. Geen wonder dus, dat hij, evenals de vele bezoekers van de Ci neac. hartelijk meelachte bij de vertooning. oordeeld waren wegens overtreding van het Reglement Autovervoer Personen. Thans heeft de rechtbank te Rotterdam in deze zaken uit spraak gedaan en den exploitanten slechts ge ringe geldboeten opgelegd, n.l. geldboeten van f 5. De president van de Arnhemsche rechtbank heeft Dinsdag bij vervroeging uitspraak gedaa» in kort geding betreffende de lading van het Duitsche tankschip „Konigsberg", welke bestond uit 160 ton Mexicaansche benzine. Deze ben zine was 27 Mei op verzoek van de petroleum- maatschappij „Mexican Eagle", die eigendoms rechten op deze benzine gelden laat. in beslag genomen. In kort geding had de Pransche petroleu.m- maatschappy „Petro-service", voor welker re kening de lading naar Straatsburg werd ver voerd, opheffing van het beslag gevorderd. Dezen eisch heeft thans de president van de Arnhemsche rechtbank afgewezen, zoodat her beslag voorloopig gehandhaafd blijft Op 30 Mei heeft de rechtbank te Rotterdam in hooger beroep een aantal zaken behandeld tegen exploitanten van autobusondernemingen, die het kantongerecht tot hooge boeten had veroordeeld. De exploitanten waren allen in ap pèl gekomen van vonnissen, waarby zij ver- Dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vier is op den Koningsweg tusschen Bunnik en Utrecht nabij de boerderij Knapschinkel een doodelijk verkeersongeluk gebeurd. Uit de richting Bunnik kwam een vrachtwagen gereden, bestuurd door T. B. uit Benschop, die een tegenligger ontmoette uit de richting Utrecht. De laatste was een mo torrijder, die midden op den weg reed. De chauffeur van den vrachtwagen trachtte hem, door naar rechts uit te wijken, voorbij te rijden, maar tengevolge van deze manoeuvre slipte de auto en kwam dwars op den weg te staan. Met het linkerachtergedeelte van den vrachtwagen kreeg de motorrijder een zoo hevigen klap, dat hij tegen een boom werd geslingerd. Het slacht offer was op slag dood. Het is de 39-jarige K., wonende in de Kromme Rijnstraat te Utrecht. Hij is gehuwd en vader van vier kinderen. De nieuwe burgemeester van Ravenstein, mr. J. H. W. A. Hoefnagel, is 16 Augustus 1910 in Schaik geboren. Hij is thans tijdelijk ambte naar van de gemeente Nistelrode en volontair ter gemeente-secretarie van Oss. vJ od beproeft het rwacrrst dien Hij het meest bemint umiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiniiiiiiiuu Te Baarle-Nassau-Hertog is onder groote belangstelling de „Baol Draaiom" verreden. Hoewel het weer er aanvankelijk zeer slecht uitzag, is er toch geen druppel gevallen. Het percours, dat deels over Nederlandsch, deels over Belgisch gebied liep, was 138 K.M. lang en werd door den winnaar in 3 uur 30 min. afgelegd. In de eerste vijf ronden lagen Gommers, Motke en De Korver, aan den kop, gevolgd door twee groepen, met onderling 44 sec. ver schil. In de zesde rond viel Motke uit en be hielden Gommers en De Korver de leiding, op 12 sec. gevolgd door een groep, getrokken door Van Amsterdam. Schulte, die in de achterste groep had gereden, had zich toen bij de eerste groep geplaatst. In de negende ronde nam Binnenans (Brus sel) de leiding over, gevolgd door een peleton, getrokken door Leysen, Gommers, Schulte en Braekegeldt. Even later moest Gommers echter den strijd staken. In de tiende ronde liepen Schulte, Van Weel en De Korver uit. Schulte zette in de elfde en laatste ronde een eindspurt in en passeerde als eerste de eind streep. Tweede werd De Korver op 1.9 sec., terwyl Van Peer mt een groote groep op 2.5 sec. volgde. De uitslag luidt: 1. Schulte (Den Bosch) 3 uur 30 min., 2. De Korver (Willemsdorp), 3. Van Peer (Ant werpen), 4. Van Amsterdam (Marxen), 5. Tou- beaux (Brussel), 6. Middelkamp (Kieldrecht), 7. De Cecq (Deurne), 8. Noens (Stekene), 9. Braekeveldt (Gent), 10. Saeremans (Brussel). Naar we vernemen zal mevr. Tilly Perin Bouwmeester in het komend seizoen niet meer aan het A.B.C.-Cabaret verbonden zyn wegens een engagement als omroepster-conferencière by de V.A.R.A AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats examen rechten mej. J. Druyf en de heer M. van Ginneken en voor het doctoraal examen ge neeskunde mej. N. M. Buis, mej. M. P. I. van Beverwijk, mej. H. G. Tietz en de heeren K. van Walbeek, M. Ziekenoppasser en E. E. Geelen. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candi- daatsexamen rechten: de dames Th. F. Le- maire en E. de Groot. GRONINGEN. Geslaagd voor het candi- daatsexamen rechtsgeleerdheid: mej. J. Bürbach te Leeuwarden en de heeren K. R. Reitsema te Groningen, W. H. Enklaar te Groningen, Sj. C. Homan te De Leek, J. G. Steenbeek te Mantgum (Fr.) en A. J. Roem te Leeuwarden. Voorts zijn geslaagd voor het doctoraal exa men wis- en natuurkunde, hoofdvak pharma- cie, de heer P. J. van Linge te Veendam en voor het candidaatsexamen wis- en natuur kunde F: de heer E. Dijkstra te Deventer. LEIDEN. Geslaagd doctoraal examen genees kunde: de heer H. W. Hoets, Den Haag; doc toraal examen rechten: de heeren F. H. Nei- singh, Leiden; H. Jochems, Den Haag. Candidaatsexamen rechten: de heeren D. M A. Houtman, Den Haag; S. F. J. M. Goossens, Amstelveen. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde, de heeren J. Hulstkamp, Voorburg en E. F. J. Ja- netzky, Den Haag. Maandag is de tiende étappe van Grax over Bruck, Trieben, Bad Ischl en St. Gilgen naar Salzburg, een afstand van 278 km. gereden. Deze rit werd in den sprint door den Belgischen renner Spiessens in een tijd van 9 uur 3 min. 58 sec. gewonnen. Georg Umbenhauer (Duitsch- Iand) bezet nog de eerste plaats in de alge- meene rangschikking. De uitslag luidt: 1 Spiessens (België), 9 uur 3 min. 58 sec.; 2 Oberbeck (Duitschland)3 Canardo (Spanje); 4 Amberg (Zwitserland); 5 Level (Frankrijk)allen zelfden tijd; 6 Prior (Spanje) 9 uur 5 min. 27 sec.; 7 Wierinckx (België); 8 Umbenhauer (Duitschland); beiden zelfden tijd; 9 Diedrich (Duitschland) 9 uur 5 min. 56 sec.; 10 Petersen (Denemarken); 11 Wengler (Duitschland); 12 Schmidt (Duitsch land) 13 Zimmermann (Zwitserland)14 Nie- vergelt (Zwitserland)15 Oubron (Frankrijk) 16 Stettler (Zwitserland); 17 Sztrakati (Duitschland)18 Scheller (Duitschland)allen zelfden tijd. De algemeene rangschikking luidt: 1 Umben hauer, 71 uur 29 min. 15 sec.; 2 Scheller, 71 uur 34 min. 5 sec.; 3 Zimmermann, 71 uur 34 min. 11 sec.; 4 Oubron, 71 uur 39 min. 6 sec.; 5 Wie rinckx, 71 uur 44 min. 25 sec.; 6 Thierbach, 71 uur 45 min. 52 sec.; 7 Petersen, 71 uur 46 min. 16 sec.; 8 Wengler, 71 uur 47 min. 50 sec.; 9 Spiessens, 71 uur 54 min. 29 sec.; 10 Amberg, 71 uur 54 min. 58 sec. Het landenklassement luidt: 1 Zwitserland, 215 uur 26 min. 17 sec.; 2 België, 215 uur 39 min. 36 sec.; 3 Frankrijk, 215 uur 53 min. 35 sec.; 4 Duitschland, 216 uur 20 min. 35 sec.; 5 gemengde ploeg, 216 uur 37 min. 1 sec. Dinsdag is de elfde etappe van de ronde van Duitschland van Salzburg over Endorff, Mün- chen en Dachau naar Augsburg, een afstand van 223,5 K.M., gereden. Het was zeer zwaar voor de renners, want zij hadden den geheelen rit tegenwind en het heeft voortdurend hard geregend. Herbert Gerber won deze etappe in een tijd van 6 uur 38 min. 49 sec. voor Meyer. Umbenhauer draagt nog steeds de gele leiders trui. De Franschman Chocque heeft den strijd moeten opgeven. De uitslagen luiden: Elfde etappe SalzburgAugsburg 223,5 K.M.: 1. Gerber (Duitschland) 6 uur 38 min. 49 sec.; 2. Meyer (Duitschland) zelfden tijd; 3. Hupfeld (Duitschland) 6 uur 39 min. 15 sec.; 4. Grysolle (België); 5. Seidel (Duitschland); 6. Ziegler (Duitschland)7. Thierbach (Duitsch land), allen zelfden tijd; 8. Le Calve (Frankrijk) 6 uur 40 min. 2 sec.; 9. Woelkert (Duitsch land); 10. Oberbeck (Duitschland). De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer 78 uur 1 min. 34 sec.; 2. Scheller 78 uur 16 min. 25 sec.; 3. Zimmer mann 78 uur 16 min. 31 sec.; 4. Oubron 78 uur 21 min. 24 sec.; 5. Thierbach 78 uur 25 min. 7 sec.; 6. Wierinckx 78 uur 26 min. 45 sec.; 7. Petersen 78 uur 28 min. 36 sec.; 8. Wengler 78 uur 30 min. 10 sec.; 9. Spiessens 78 uur 36 min. 49 sec.; 10. Nievergelt 78 uur 39 min. 57 s. Het landenklassement luidt: 1. Zwitserland 235 uur 39 min. 2 sec.; 2. Bel gië 235 uur 40 min. 13 sec.; 3. Frankrijk 236 uur 33 sec.; 4. Duitschland 236 uur 27 min. 35 sec.; 5. Gemengde ploeg 236 uur 44 min. 9 sec. Naar wy vernemen heeft de heer Keres aan het Euwe-comité bericht gezonden, dat hy, in verband met een reis naar Zuid-Amerika, niet in staat ia dezen zomer in Estland tegen Euwe te spelen. Donderdag zijn onder groote belangstelling de T. T. races op het eiland Man begonnen. De 61 deelnemers moesten het parcours, ter lengte van 62 K.M., zeven maal afleggen. De Ier Stanley Woods won de race voor motoren tot 350 ccm. voor den lOen keer achtereenvolgens, in 3 uur 10 min. 30 sec NEW YORK, 13 Juni (Part.). De effecten beurs gaf heden een voortzetting van de onge animeerde stemming van gisteren te zien. De markt had opnieuw een gedrukt voorkomen en de handel was, hoewel iets ruimer dan gisteren, van weinig beteekenis. Het aanbod was echter weer overheerschend, vooral in staalfondsen en andere leidende waarden. Stimuleerend nieuws was er niet en ook de berichten uit Europa geven geen aanleiding tot het ontstaan van grooteren ondernemingslust. De vermindering van de bedrijvigheid in de staalindustrie heeft teleurstelling gewekt. Het is mogelijk, dat deze daling reeds de inleiding tot den seizoensach teruitgang beteekent en indien dit zoo is, is daarmede aan de vrij optimistische verwachtin gen, dat de bedrijvigheid als gevolg van de door de jongste prijsverlagingen ontvangen orders tijdens de zomermaanden gehandhaafd zou kunnen worden, de bodem ingeslagen. Hier door werd de gunstige indruk van de stijging der afleveringen der U. S. Steel met ruim 20.000 ton in Mei te niet gedaan en het betreffende fonds lag dan ook gedrukt in de markt en liep na lager opening nog verder terug. Trouwens de geheele markt gaf een dergelijk verloop te zien. De opening was reeds algemeen lager, al bleven de verliezen aanvankelijk tot fracties be perkt, maar tijdens het eerste en tweede uur brokkelde het koerspeil, afgescheiden van een kortstondig herstel in het tweede uur, ononder broken af, al was de koersontwikkeling eenigs zins onregelmatig. Naast staalfondsen waren ook koperaandeelen, sporen en automobielfond sen overwegend aangeboden, terwijl ook public Utilities terugliepen, vermoedelijk als gevolg van het feit, dat voorstellen zyn gedaan voor een nieuwe leening der Tenescee Valley Autho rity, welke middelen bestemd zyn voor over neming van particuliere ondernemingen. Hier uit concludeert men, dat de regeering haar uti- lity-programma niet wenscht op te geven. Aan- deelen General Motors reageerden niet op het practisch mislukken van de staking der maat schappij. Wij zeiden trouwens reeds gisteren, dat een staking op het oogenblik geen groote nadeelen voor de maatschappij met zich zou brengen. Overigens draagt deze stakingsbewe ging en de daardoor geschapen onrust natuur lijk wel tot de algemeen gedrukte stemming by. De omzetten bedroegen in het eerste uur 150.000 shares en in het tweede uur 140.000 snares. By sterk inkrimpenden handel waren er in de tweede beurshelft niet veel fluctuaties te re- gistreeren. Het koerspeil onderging zoo goed als geen verandering. Eerst in het laatste kwartier kwam er voor verschillende soorten goede vraag los. Zoo was er één order voor U. S. Steel van pl.m. 15.000 shares, hetgeen resulteerde in een koersverbetering van dollar. Ook de overige fondsen profiteerden hiervan. Voor Chrysler volgde een herstel van 5/8 punt, voor Atch. Topeka van terwijl Bethlehem Steel even eens bijna 1 dollar aantrokken. Nadat in het vierde uur slechts 40.000 shares van eigenaar waren verwisseld, volgde in het laatste uur een omzet van 140.000 stuks en het totaal kwam op 530.000 stuks terecht. Het herstel, dat laat- beurs intrad, zou een gevolg zijn van gunstige berichten uit de staalindustrie. De betreffende waarden konden echter het vorig slotpeil niét meer bereiken, hoewel voor U. S. Steel het na- deelig verschil maar 1/8 punt bedroeg. Voor Bethlehem Steel bedroeg dit een half punt, evenals voor National Steel. Koperwaarden on dervonden den nadeeligen invloed van de ge ringe vermindering der kopervoorraden, het geen eenige teleurstelling wekte. Het gevolg hiervan was een terugloopen van de prijzen, zoowel op de lodb- als op de termynmarkt. De nadeelige verschillen voor koper- en mijnwaar- den bleven echter, evenals op de afdeelingen van automobielwaarden, luchtvaartfondsen, rubber waarden, equipmentshares en tabakken van kleine afmetingen. Sporen, oliewaarden, public- utilities en warenhuisfondsen lagen of iets on der of iets boven de vorige slotprijzen. Van grooter aanbod hadden te lijden Amer. Tel Sc Tel., Du Pont en We'stinghouse, die resp. 1, 1 en 1% punt in reactie verkeerden. Laatst gedane koersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C pper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing Chase National B. Ches. Ohio Chicago Rock IsL Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawcsl. 5% Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Central Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building 5 ex. dividend nieuwe aandeelen gedaan en laten t bieden S nominaal 13 12 10 163% 163% 165% 95% 95 96 21% 223/4 23 13% 14% 14% 42 42% 433/4 167% 168% 169 84% 85 85 9% 9% 10 24 24% 25 28% 28% 29% 4% 5% 5% 56% 573/8 58% 4% 43/8 4% 78 79% 80 32% 33% 33% 32% 32% 33% 69 69% 71% 5% 6 6 31% 31% 31% 24 23% 243/s 22% 18% 18% 18% 16% 16% 17% 66% 67% 69% 148% 149% 149% 169 170% 1683/1 8% 8% 8% 35% 36% 36 Va 44% 44% 45 283/8 28% 29% 4% 5 5 123/8 12% 12% 60 60% 61 48% 493/8 49% 7 7 73/s 32% 33% 34 1 1 1% 51 51% 52% 25% 26 26% 16 163/g 16% 14% 15 15% 15% 15% 15% 21% 21% 22% 186 186 186 18% 18 18% 36 35% 36% 58% 57% 57% 36% 37% 373/s 6% 6 6% 16 16 16% 75% 75% 76 113/4 11% 12% 11% 11% 11% 13 13 13% 14% 15 Va 15-% 6Vs 6% 7 44% 44% 45% 12% 12% 12% 95 95% 97 36% 37% 37% 23/8 23/s 2% 42% 42% 43% 47% 48 49% 20% 20% 213/s 98% 100 101 48 47% 48 NEW YORK, 13 Juni Slotkoersen Juni 13 12 10 Brussel 17.00 17.02% 17.03 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.55% 22.54 22.53% Madrid Oslo 22.54% 22.54 22.53% A'dam 53.16 53.17 53.28 Londen 4.68% 4.68% 4.68 3/8 Parys 2.65% 2.65 2.65 iV Berlijn 40.11 40.12 40.12 NEW YORK, 13 Juni 12 Juni 13 Juni 12 Juni 13 Juni Suiker Juli 1.87-88 Sept. 1.92-193 Nov. 1.99 Dec. Katoen Juli 9.27 Oct. 8.37- Dec. 8.13 Koffie (Rio - Nieuw contract) 1.88-89 Jan. 1.93-94 Mrt. 2.00Mei Mrt. 1.93-94 1.95-97 l,:6-97 1-99-200 9.19Jan. 8.047.98- 8.32Mrt. 7.977.89- 8.07Mei 7.927.83- (Santos) Juli 4.35-- Sept. 4.24-- Dec. 4.24- Mrt. 4.42-- Mel 4.45 - Dec. 4.40- 4.25- 4.24- 4.47- Juli 5.99- Sept. 6.02 -- Dec. 6.08 - Maart 6.12-- Mei.. 6.16 5.94 5.98 6.04 6.09 6.13-14 Rubber Standaard Juli 16.2916.34—Jan 16.4216.48 Sept. 16.38-f 16.44—Mrt 16.4516.51-f Oct. f6.3916.45 Mei 16.4716.53 Dec. 16.4116.47Dec. Tin Loco 48.25 48.75 Termijn 48.15 48.65 CHICAGO, 13 Juni 13 Juni 12 Juni 13 Juni 12 Juni Tarwe Haver Juli 73%-% 73%-% Jul! 34% 33% Sept. 73%-% 73%-% Sept 32% 31% Dec. 74%-75 75 - Dec. 32% 32% Maïs Bogge Juli 49% 49% Juli 52 50% Sept. 51% 50% Sept. 533/4-% 52%-% Deo. 52% 513/4 'Dec. '55% 54%-- ex coupon. Reuze) Juli 6.25 Sept 6.40 13 Juni Tarwe Juli 60% Oct 61 - - Dec. 63% Rogge Juli 47 Oct 47% Dec. 48% Raver Juli 30% Oct. 29% 6.32% Oct. 6.4 2% 6.50 6.45 Dec. 6.47% 6.50 WINNIPEÓ, 13 Juni 12 Juni 13 Juni 12 Juni Gerst 60%Juli 38 37%- 61%Oct. 37%-— 37 62%Dec. 37%-— 37% Lynzaad 45%Juli 144- 144% 46%-— Oct. 142% 142% 46%Mei 29% Dec. 29 28% 29% Activa Binnenlandsche Wis sels, Promessen, enz. Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Pap. o.h. buit. i. disc. Idem Eig. Portef, Af: Verkocht, maar voor de Bank nog niet afgeloopen Totaal Beleen, (incl. Voors.; in Reken.-Cour. op Onderpand Hoofdbank Bijbank Agentschappen Totaal Op Effecten Op Goederen en Ceelen Totaal Voorsch. a. h. Ryk (Art. 16 d. Bankwet K.B. v. 1 Maart '37 Stbl. no. 401) Munt en Materiaal Munt. Goud Muntmat. Goud Totaal Munt. Zilv. enz Muntmat. Zilv Totaal Belegg. van Kap. ïes. en Pensioenf. Gebouwen en Meub. der Bank Div. Rekeningen Staat d. Nederlanden (Wet v. 27 Mei 1932 St.bl. No. 221) Totaal Passiva Kapitaal Reservefonds Bijzondere Reserves Pensioenfonds Bankb. in omloop Bankass. in omloop Rek.-Cour. Saldo's: Van het Rijk Van anderen Div. Reken. 12 Juni '39 5 Juni 9.969.576 455.609 1.066.381 9.967.820 503.728 1.102.456 11.491.568 2.250.000 11.574.005 2.700.000 2.250.000 2.700.000 171.701.117* 4.370.581 30 931.325 173.535.207'* 4.586.390 31.451.130 207.003.025 206.290.930* 209.572.729 208.901.188* 712.094 671.540 207.003.025* 209.572.729* 106.637.555 1.093.137.934 106.637.555 1.102.855.637 1.199.775.489 19.052.735 1.209.493.192 17.951.035 1.218.828.224 1.227.444.228 43.957.195 44.024.048 4.580.000 9.883.576 4.580.000 13.276.011 7.629.955 7.629.955 1.505.623.544 1.520.800.977 20.000.000 4.277.243 7.756.940 11.992.059 1.015.307.890 206.013 20.000.000 4.860.787 7.102.179 12.141.503 1.033.895.360 4.555 38.172.125 405.550.240 2.361.032 36.143.540 400.329.489 6.323.562 1.505.623.544 63.247.800 1.520.800.977 63.247.800 635.039.120 639.482.954 Totaal W.v. a. Ned.-Indië Besch. Metaalsaldo (KB. v. 4 Jan. 1929 Stbl. No. 3) Schatkistp. rechtst. b. d. Bank ond.gebr. Rentestand sedert 3 Dec. 1936: Wissel-disconto Promessen-disconto 2 y, pet. Beleening van Effecten 2 pet. Voorschotten in Rekening-Courant 2 V, pet. Beleening van Goederen en Ceelen 2 pet. pet. Koersen voor stortingen op 14 Juni tegen ver plichtingen, luidende in: Reichsmarken 75.70, lires ƒ9.80. Woensdag 28 Juni des morgens te tien uur zal in het bureel van de Genie te Arnhem (Vyverlaan 105) worden aanbesteed het bouwen van een kazernement voor een Regiment Motorartillerie te Ede (2e gedeelte). (Medegedeeld door Simoons en Co. A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Unilever Anaconda Rep. Steel 136 19—19 1/16 1K Van 4.30—5.00 uur Kon. Olie Philips 311% 202% BINNENLANDSCHE HAVENS ÏJMUIDEN, aangekomen 12 Juni, Flevo, mi" Rotterdam; Ella. s„ Sundsvall (mor Zaandam)' Cardita, ti»nk, Tarakan; Maria Tofü, s., Le® Falaises (voor Velsen). 13 Juni, Dotterel, s., Liverpool: Ransdorp, m-s-. Stockholm; Euterpe, s., Stettin; Iris, s„ Bordeaux, Dölius, s., Java. Vertrokken 13 Juni, Beaumanoir, s„ Antwer pen. Uitgaande vastgemaakt, wegens slecht weer. Prowess, m.s. Aangekomen 13 Juni, Helder, s., Antwerpen, Ajax, s., Gdynia; Marianne, s., Hernosand; Tri V' s, Rotterdam. Vertrokken 13 Juni, St. Annaland, s., New castle; Prowess, m.s., Londen; Caho, m.s., idem> Vida. m.s., Antwerpen Vertrokken 13 Juni, Spica, s., Bergen; Arrivam. m.s., Leith; Ileano. s., Hull; Draco, mts., West- Indië; Roek, sc., Londen; vliestroom, s., Hum Essen, s., Hamburg: S. N. A. I, s„ de Tyne. AMSTERDAM, aangekomen 12 Juni, Flevo. Rot terdam, proeftocht. Surinamekade, Verg. Carga doorskantoor. 13 Juni, Cardita, Tarakan, dieselolie, Steigy Bat. Petr. Mij. Ruys en Ca. Dotterel, Liverpool" stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomboot MU" Ransdorp, Stockholm, ledig, Nieuwendammerkade. Ketjen en Co; Euterpe, Stettin, stukgoed, Suri namekade, Verg. Oargadoorskantoor; Iris, d'eaux, stukgoed, Surinamekade, Nw. Rijnvaar» Mij; Dolius, Java .stukgoed, Bomeökade, Meyer ea Co's Scheepvaart Mij. Aangekomen 13 Juni, Helder, Antwerpen, stuk goed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantdor- Ajax, Gdynia, stukgoed, Levantkad'e, idem; Ma rianne, Hernosand, hout, Houthaven, SpliethoL Tritd, Belfast, ledig, Handelskade, Holl. Stoom boot Mij. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AJAX, 13 Juni tan Gdynia te Ammst. HERMES, 12 Juni van Tunis naar Alexandria- HELDER, 13 Juni van Antwerpen te Amst. SATURNUS, 12 Juni van Lissabon n. Amst. PYGMALION, 13 Juni van Candia naar Piraeif. ODYSSEUS, 13 Juni van Amst. te Gdynia. DRACO, 13 Juni van Amst. naar W. Indië. BAARN, thuisreis, 13 Juni te Antwerpen. BARNEVELD, 11 Juni van Balhao naar Bueft» Ventura. BREDA, uitreis, 10 Juni te Callao. DOURO, 12 Juni van Cristobal naar Buen» Ventura. HELDER, thuisreis,, pass. 13 Juni Vlissinge»' van Antwerpen. NEREUS, 12 juni van Musel naar Oportcr. STUYVES/VNT, 12 Juni van Paramaribo naar Trinidad. TITUS, naar Rotterdam, pass. 12 Juni n.m- uur 50 Ouessant. FLEVO. 12 Juni van R'dam te Amsterdam.', EUTERPE. 13 Juni van Stettin te Amst. IRIS. 13 Juni van Bordeaux te Amsterdam. AURORA, naar Tanger, pass. 11 Juni Ouessan»- VULCANUS, naar Malaga, pass. 11 Juni Oues sant. AMOR, 12 Juni Van W. Indië te New York. VAN RENSSELAER, 12 Juni van West-India »e New York. POSEIDON. 11 Juni van W. Indië te New York- HEBE, 13 Juni van Palermo naar Malaga. HERCULES, 12 Juni n.m. 10 uur van Brake te Hamburg. ORPHEUS, 12 Juni n.m. van Middl. Zee W Rotterdam'. THESEUS, 13 Juni van Kopenhagen te sfjet"»" PERSEUS, 13 Juni van Amst. te Kopenhagen- HALCYON LIJN STAD DORDRECHT, naar Gefle, pass. 12 Jun Brunsbuttel. VREDENBURG, Vlaara'ingen naar Wabana, 1 Juni uit den N. Waterweg. ROZENBURG, naar Vlaardingen, pass. 12 Ju" Ouessant. STAD VLAARDINGEN, naar Wabana, pass. l" Juni Prawlepoint. STAD SCHIEDAM, 13 Juni van Narvik te Vlaar dingen. STAD ARNHEM, 12 Juni van Bagnoli te Mor phoubaai. FLENSBURG, 12 Juni van Vlaara'ingen 'B Wabana. MIJ. NEDERLAND ..TARAKAN, thuisreis, pass. 12 Juni Gibraltar- VER. NED. SCHEEPVAART MIJ. HOLLAND—AFRIKA LTJN BLOEMFONTEIN, 13 Juni van Dar es Salaam naar Zanzibar. SPRINGFONTEIN, uitreis, 12 Juni n.m- v Mönbasa. RANDFONTEIN, uitreis, 13 Juni v.m. 7 uur 3 van Antwerpen. HOLLAND—O.-AZIE LIJN - ARENDSKERK, 13 Juni Van Rotterdam Bremen. ABBEKERK. thuisreis, 11 Juni van Aden. SEROOSKERK, 12 juni van Dairen te Manil'8* ZUEDERKERK, uitreis, 11 Juni van SJanhal. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN ALGENIB, uitreis, pass. 12 Juni Perirni. HOLLAND—AMERIKA LIJN NIEUW AMSTERDAM, 13 Juni van New YO™- naar Rotterdam'. - BURGERDXJK, uitreis. 11 Juni te Puerto Men"" EDAM. 12 Juni van R'dam te New Orleans. ROTTERDAM, toeristenreis, 12 Juni te York. DELFTDIJK uitris, 12 Juni van Londen. DRECHTDIJK, uitreis. 12 Juni te San Francis9" DAMSTERDIJK, uitreis, 12 Juni te Los Angel9"/ STATENDAM, 13 Juni van Rotterdam n. Ne Yokr. BREEDIJK, 10 Juni van Galveston te i'e Orleans. NOORDAM, uitreis, pass. 11 Juni Lizard. WESTÈRLAND, uitreis, pass. 11 Juni Lizard. SCHEEPSBOUW AMSTERDAM, 13 Juni Het. bij Gebr. Pot J;, Bolnis veer de Kon. Ned. Stoomboot Mij. te Am, sterdam! gebouwde motorvrachtschip heeft gisteren op de Noordzee den officieel9 proeftocht gehouden, waarna het schip door reederij werd overgenomen. De voornaamste afmetingen Van het schip zl.11 lengte over alles 188 voet, breedte 29.9 voet. hojL 1T voet en bruto tönnenmaat c.a. 400 ton. J-g „Flevo" is voorzien van een 570 P.K. Dieselmoto' waarmede een dienstsnelheid bereikt wordt V*L ca. 9% mijlen. Het schip is specifiek vodr tropen gebouwd en aal, na vooraf enkele koUj reizen) gemaakt te hebben, naar West-Indië ve* trekken. Opgegeven door v. d'. Graaf en Co. N.V- Afd. Handelsinformaties Surséance van betaling: 1 Juni 1939 is In de surséance van be tal'"® van F. J. A. M. van Beers, architect en a»9 j nem'er, te Rotterdam, naar aanleiding van 9 d'oor dezen ter Griffie nedergelegd akkoord, j paald: Schuldvorderingen, moeten vóór 14 J":,i as. worden ingediend. Verhoor: Woensd'ag 28 Ju,3 d.a.v., des n.m. 2 uur in het Gerechtsgebouw' Rotterdam. Bewindvoerder mr. P. B. Boum® Rotterdam 6 Juni 1939 is definitief surséance van taling verleend aan de N.V. Technische Vloef®*.,, bedrijf, gevestigd te Rotterdam, aan de RsA"* poortstraat no. 55, voor den tijd van 1% 1% ingaand op 19 Mei 1939. Bewindvoerder is D. van Oosten Slingeland, Rotterdam. BC- Eb' 8 Juni 1939 is definitief surséance van taling verleend aan de N.V. Nederlandsch gelsch Handels Syndicaat, te Den Haag, Kijfho® laan 31, voor deru tijd van 1% jaar. tef Surséance van betaling Paulus Marinus Wee, Zaandam. Door P. M. ter Wee, Zaandam- - bH de Aniondiissements-Rechtbank te Haaimat een verzoekschrift tdt verlenging van de aan h® t verleende surséance van betaling ingediend, gelijk tijdige nederlegging ter Griffie dier R69"]- bank van een ontwerp-akkoord. Verhoor: Za» dag, 24 Juni 1939, des v.m. 9.45 uur. Bewm,gi voerder mr. H. M. C. "Dekhuijzen, Westzijde J Zaandam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 Juni: W. F. Bosman, Den Haag. 9 Juni: F. K. Tulp, Groningen. 9 Juni: A. van Egmond, Rotterdam. 12 Juni: J. Heemsbergen, Bussum. B. Raven. Lareni. A. E. AlthofT, Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2