naar een versterkte KATHOLIEKE FRACTIE MIDZA $100* Haarlem, 14 Juni C E B U T 0 - REISBUREAU RECTOR DROST OVER ONZE BEGINSELEN GESLAAGD WOENSDAG 14 JUNI 1939 ij, vrije burgers in het vrije Nederland hebben dezelfde rechten als niet- katholieken" telegram aan minister Goseling Rede rector Drost fM f I Dr. Th. Koot PROGRAMMA RADIO CENTRALE Donderdag 15 Juni Rondritten Haarlems Bloei Ie verantwoording boottochten „Snelverband" Albert de Klerk Diefstal van gouden tientjes openen U den weg naar het bezit van een Model RT Het uitbreidingsplan Geen behoefte aan goedkoope woningen? HET HUWELIJKSSLOKJE Hoe een dienstbode er aan kwam GEMEENTEZAKEN Luchtgevaar Middelbare scholen Hamerpunten Belastingen DIENSTPLICHT Wenschen omtrent inlijving BURGERLIJKE STAND AGENDA Bioscopen 15 Juni Bioscopen Apotheekdiensten Voor de premieuitkeering van deze week te be zorgen tot Donderdag middag 12 uur in één van de Midzabussen. FRANS HALS RATHB0NE KARL0FF LUG0SI CEBUTO-DAGTRIPS JAC. HEEMSKERK'S Dan een vulpen van ANEGAN614 TEL.H963 HAARLEM Speciaalzaak vulpenhouders Reparaties aan alle merken STAD ■.Een vergadering als deze," zei gisteren- *v°nd dr. Koot in het gebouw St. Bavo, Waar eenige honderden katholieken bijeen waren gekómen om naar de bezielende boorden van rector Drost te luisteren, "hioeten wij minder beschouwen als propa ganda dan wel als een demonstratie van °hs saamhoorigheidsgevoel, dan wel om naar buiten te toonen, dat wij, vrije bur sts in het vrije Nederland, dezelfde rech- hebben als niet-katholieken." het donderend applaus, dat op deze woor- volgde, vervolgde spr.: Er is weer de anti biotische geest opgedoken. Ik wijs u op de icgening van onze katholieke ministers en denk in het bijzonder aan den mateloos ver baden minister Goseling, een man met een totg, ®f0] 'Vaste overtuiging, die steeds heeft aange- 'bgen op de vorming van een christelijk kabi- b'ï dat zulk een kabinet tot stand kwam, heb- 0 de liDeralen en vrijzinnigen, die er daardoor "en kwamen te staan, mr. Goseling altoos erWeten; het is nooit vergeten, het is hem b°it vergeven; de zaak-Oss moest dienen als '"'ddel om een toomelooze critiek te ontketenen de uitspraak van het Ambtenarengerecht Van het Centraal Ambtenarengerecht moest Tweede Kamer-commissie de zaak nog eens otide: :1'zoeken, en hoewel deze tot de conclusie dat aan minister Goseling's goede trouw te twijfelen was en dat hij zonder bijbe langen had gehandeld, hoort men thans den re?';: minister Goseling moet weg! Weg, omdat betuigen het niet met hem eens zijn in een estie van beleid op een zeer ondergeschikt Dat alles met de bijbedoeling om in mr. .deling onze partij te treffen, haar een steek ^et hart toe te brengen, daartegen protesteer ik. Cvitisch besprak Dr. Koot het feit, dat enkele r'stelijken zich voor den wagen der liberalen ®^den laten spannen, een feit, dat wel eens herstelbare gevolgen zou kunnen hebben. Wij zullen onze eenheid niet loslaten, laten ons niet loswrikken van onze v°ormannen, wij laten ons niet loswrikken mr. Goseling. En onder daverende toejuichingen van <le enthousiaste vergadering, stelde dr. E°ot voor, een telegram te verzenden van •'en volgenden inhoud: algemeene vergadering van de R.K. Eiesvereenigingen te Haarlem betuigt U in voor U zoo moeilijke dagen haar volle ^hipathie en onwankelbare trouw. W.g. dr. Eoot en Brinkman. bit alles gebeurde in de pauze van de ver- hering der R.K. staatspartij, die in verband ifj de Haarlemsche gemeenteraadsverkiezing het gebouw St. Bavo werd gehouden en Amr°P bekende redenaar rector Drost uit '«sterdam het woord voerde. ijn rede werd evenals die van dr. Koot Smalen door applaus onderbroken. Zijn wekte ook het enthousiasme van hen, die bij^r aanhoorden en zij zal er het hare toe (i dragen, dat de katholieken mogelijk, zooals ïet y°orzitter- dr- Th. Th. Koot het zei, meer els in den Haarlemschen raad bezetten. avond moet zijn nut hebben, begon H>r°st. Hij is er niet voor belegd u ertoe Oib We§en katholiek te stemmen, maar wel anderen te bezielen. U moet de herauten wil u slechts wijzen op uw katholieken hebben allen onze verschillende plaatse- lijke belangen, maar de beginselen zijn voor aile katholieken hetzelfde. Wij hebben die ver schillende belangen te behartigen op dezelfde beginselen. Daar zijn zooveel verschillende stan den in een gemeente. En zij hebben allen hun verschillende belangen. Maar wij, katholieken, verbonden door denzelfden band, zullen, als wij goede katholieken zijn, elkanders recht vaardigheid erkennen. Wij moeten ieder het zijne willen geven. Dat is sociale rechtvaardig heid. Wij zijn allen middenstanders als het om het recht van den middenstand gaat, arbeiders als het om het recht van den arbeider gaat. Het komt er alleen op aan, dat men zich zijn ka tholieken verantwoordelijkheid bewust wordt tegenover de rechten, die ook anderen hebben. Wij zijn lid van een bovennatuurlijke gemeen schap. En wij zijn verbonden door Goddelijke banden. Wanneer wij deel uitmaken van een natuurlijke gemeenschap, waarvan de gemeente er een is, moeten wij de belangen daarvan be hartigen op grond van die bovennatuurlijke ge meenschap. Zoolang er een lidmaat daarvan ljjdt, lijden alle ledematen. Ik, als priester, kom op voor de stoffelijke be langen. Dat is onze plicht en dat is ons recht. Zonder die stoffelijke belangen immers moeten de geestelijke in vele gevallen verwaarloosd wor den. De Kerk heeft van het begin van haar be staan af deze belangen behartigd. Maar het is juist een van de rampen van onzen tijd, dat men bij de maatschappelijke bewustwording de gees telijke verwaarloost. Het liberalisme heeft getracht de menschen alleen oog te doen hebben voor den stoffelijken rijkdom, terwijl het toch van het grootste belang is geestelijke en stoffelijke bewustwording gelij ken tred te doen houden. De godsdienst is geen rem voor materieele belangen. Hij moet juist de geheele maatschappij doordringen. Wij Katho lieken, kunnen juist, met de encyclieken in onze handen, ook voor de arbeiders stoffelijke wel vaart eischen. De godsdienst is ook niet te scheiden van stoffelijke welvaart. De laatste alleen geeft im mers nog geen geluk. Al zijn we schatrijk, zonder godsdienst hebben wij niets. Dat is een stengel zonder bloem, als een aarde en geen hemel, als tijd en eeuwigheid. De groote wanorden op maatschappelijk ge bied zijn veroorzaakt door een gebrek aan gods dienst. Wij moeten ons dus bij een herstel van de maatschappij laten leiden door godsdienstige gronden. Waar de juiste verhoudingen stuk zijn heerscht wanorde. Wij moeten die verhoudingen herstellen: die tusschen God en den mensch, die tusschen de menschen onderling, die tussschen den man en de vrouw in de maatschappij. Wij moeten terug naar de natuurlijke verhou dingen. En dat kan alleen door den godsdienst, door den godsdienst weer in het openbare leven te brengen. En dit openbare leven is in de huidige con stellatie zoo, dat het staat of valt met de poli tiek. Wil men invloed in het openbare leven, dan is het ook noodig invloed te hebben in de politiek. Daarom is het politieke terrein het krijgsveld van wereldbeschouwingen. Daarom moeten ook wij zitting nemen in de politiek, om de richtlijnen van onze evangelies te doen door dringen in het openbare leven. De weg naar de verwezenlijking van onze maatschappelijke idealen gaat over de brug der politiek. De kerk kan haar taak niet vervullen als de staat niet aan haar zijde staat. Zelf doet zij niet aan politiek. Maar zij heeft menschen noodig, die niet namens haar, maar uit eigen overtuiging in bestuurscolleges spreken. De R. K. Staatspartij wil het openbare leven laten profiteeren van onze prachtige beginselen. En het gaat er thans niet alleen om onze maat schappelijke idealen verwezenlijkt te zien, doch ook om het heiligste veilig te stellen. Een ge meente zegt misschien te dezen opzichte niet zoo erg veel. De katholieke invloed van al die gemeenten te zamen echter wel. Bewaart als katholieken uw eenheid. De Staatspartij is ons politiek organisme. Het is niet zoo, dat wij in haar dienst staan, doch zij is slechts het middel ter bereiking van ons doel. Wij moeten haar spannen voor de zegekar van onze katholieke beginselen. „Straks staat u in uw stemhokje," besloot spr. „De roode stip, die u daar plaatst voor de ka tholieke lijst is een steen in het fundament van de nieuwe gemeenschap". De enthousiaste vergadering, die geopend was met het zingen van „Roomsche blijdschap", en die door het ensemble Nibbering muzikaal werd opgeluisterd, werd gesloten met een krachtig „Wilhelmus". Programma 1: Jaarsveld en Hilversum I Programma 2: Hilversum II Programma 3: 8.00 Keulen; 10.50 Radio PTT Nord; 11.20 Pauze of gram.muziek; 11.50 Radio PTT Nord; 12.15 Parijs Radio; 12.35 Brussel Ned.; 1.35 Keulen; 3.20 Diversen: 4.20 Keulen; 5.20 Brussel Ned.; 6.05 Radio PTT Nord; 6.20 Londen Reg.; 7.20 Parijs Radio; 8.20 Keulen; 8.30 Brussel Fr.; 8.50 Parijs Radio. Programma 4: 8.00 Brussel Ned.; 9.20 Parijs Radio; 9.30 Radio PTT Nord; 10.35 Londen R.; 12.50 Droitwich; 2.20 Londen Reg.; 3.35 Droit- wich; 5.05 Londen Reg.; 5.20 Droitwich; 6.35 Brussel Fr.; 6.55 Pauze; 7.00 Droitwich; 7.50 Londen Reg.; 8.20 Droitwich; 9.05 Keulen; 9.20 Droitwich. Programma 5 8.00—7.00 Diversen; 7.00—8.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Accordeon- en pianomuziek: 1. Un type en casquette, Emile Vacher; 2. Kitten on the keys - Russian Rag, I. Morton en D. Kaye; 3. Six Hits of the day, Primo Scala's Acc. Band; 4. Piano Medley, Pe ter Kreuder; 5. When mother played the organ, Art. Raymond's Acc. Band; 6. Quick Step Med ley, I. Morton en D. Kaye; 7. Le roi de musette, Victor Marceau; 8. Piano Medley, Charley Kunz; 9. In a little gipsy tea-room, L.P.A. Band o.l.v. S. Wood; 10. Nola—Polly, I. Morton en D. Kaye; 11. Je m'en fous pourvue que j'rigolle, Emile Vacher; 12. Jan Kiepura Film Melodies, Fred Stein; 13. Marina Waltz, L.P.A. Band o.l.v. S. Wood; 14. Tin Pan Alley Medley nr. 14, I. Morton en D. Kaye; 15. I. wonder how the old folks are tonight, Art. Raymond's Acc. Band; 16. Au revoir, L.P.A. Band oJ.v. S. Wbod. 8.00 12.00 Diversen, Rector C. Drost De eerste rondrit door Haarlem, na de her vatting, welke plaats vond op Vrijdag j.l., heeft wederom aangetoond, dat dit initiatief van „Haarlems Bloei" door velen op pnjs wordt gesteld. Zoolang zich daarvoor gegadigden aan melden, zullen iederen Vrijdag om 3 uur n.m. een of meer bussen van het Stationsplein, voor de fabriek der firma Beijnes, vertrekken. Alleen zij, die vóór Vrijdag 12 uur hun plaatsbewijs afhaien, kunnen er van ver zekerd zijn, dat er een plaats voor hen is gereserveerd. De Stichting „Haarlems Bloei" behoudt zich echter het recht voor, indien vaststaat, dat een der bussen slechts voor een sering gedeelte ge vuld zal kunnen worden, die week ook vóór Vrijdag 12 uur geen zitplaatsen meer te garan deeren. Zulks houdt verband met het feit, dat de prijs van den ongeveer 2 uur durenden. rond rit zoo uiterst laag is gecalculeerd, d.w.z. vrij wel tegen kostprijs, zoodat geen financieele risico's mogen worden aanvaard. Incasso-, Stortings- en Ophaaldienst f74.11; mej. R. R. f 0.50, hr. A. B. f3.mej. E. B f5.05; hr. B. B. f 1.50; hr. A. S. f 3.25; mej. v. G. fO.47%, hr. H H. f 18.01, mej. G. G. f23—; hr H. L. f5.35; hr. H. V. f 17.30; hr. W. G. P. f3.—; mej. H. K. f4.50; mej. de J. 15.25; hr. A G B f47.—; Openbare Werken f 12.73; hr. A. J. S f33.65%; hr. J. H. f 1.25; hr. G. C. L. f5.10; hr. D. K f5.—; mevr. W. f7.10; mej. V. f 1.—mej R. f 10.—mevr. G. S. D. f25.—; mevr. H. f 1.27; hr. J. v. R. f43.—; Politie le lijst f 18.25; hr. J. H. v. Z. f 11.20; mevr. R. f4.05; personeel fa. Droste f 20.61%; mevr. D. f 1.mevr. Q. v. U. f 3.mevr. B. f 5.—. Langs dezen weg zeggen wij allen geefsters en gevers hartelijk dank. De boottochten zullen dit jaar gehouden wor den op Donderdag 22 Juni en Vrijdag 23 Juni met als doel der reis Purmerend. Vertrekplaats Spaarne t.o. de fa. Droste, des morgens 8 uur precies. Leden, die nog inteekenlijsten in hun bezit hebben, worden verzocht deze zoo spoedig mo gelijk in te willen leveren bij de penningmees- teresse der Bootcommissie, mej. A. van Don selaar, Spijkermanslaan 2a. Aan het Amsterdamsch Conservatorium deed onze stadgenoot Albert de Klerk (leerling van Anthon van der Horst) zijn uitgangsexamen als organist en verwierf het diploma met speciale onderscheiding voor de improvisatie. Door een bewoner van Bloemendaal werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van vier gouden tientjes. Mevrouw verdacht haar 25- jarige dienstbode W. P. Het meisje werd door de Bloemendaalsche recherche te Haarlem aan gehouden en heeft bekend den diefstal ge pleegd te hebben. Proces-verbaal is opgemaakt. DKW dank zij ons afbetalingssysteem Standaard-Model t 245.- Luxe-Model. L 260.- Imp: HART NIBBRIG EN GREEVE N.V Paikstraal 91a Tel 116078 Den Haag. OVERAL AGENTEN. Officieel agent: F. P. VAN RUMPT, Spaarnwouderstraat 103 Haarlem De afdeeling geschillen van bestuur van den Raad van State heeft verschillende bezwaren behandeld tegen het besluit van Ged. Staten van Noord-Holland, waarbij dit college het be sluit van den Raad van Haarlem van 27 April 1938 heeft goedgekeurd. Bij dit raadsbesluit is vastgesteld een plan van uitbreiding voor het gedeelte der gemeente ge legen ten oosten van den Vondelweg, ten zui den van de Heksloot, ten westen van het Noor- der-buiten-Spaarne en ten Noorden van de Jan Gijzenvaart. Optredende voor het predikanten weduwen- fonds der Nederduitsch Hervormde Gemeente te Haarlem voerde mr. R. C. Bakhuizen van den Brink aan, dat het noodzakelijk is, dat er goedkoope woningen voor landarbeiders ge bouwd worden, die werkzaam zijn in de land bouwbedrijven, waarvoor gebouwen komen op de terreinen in eigendom van het fonds. De wo ningen, die in de buurt van deze terreinen zijn, zijn veel te duur volgens pleiter. Met het bouw- verbod van de gemeente is een normale exploi tatie van land- en tuinbouwbedrijven onmogelijk. Pleiter voelde het als een groot onrecht, dat een strook grond van 18.000 vierkante meter vol komen noodeloos aan bebouwing is onttrokken. De Directeur van de N.V. Bouw- en Admini stratie-Maatschappij Hulshorst te Amsterdam, de heer A. H. J. de Jong, ontwikkelde verschil lende bezwaren tegen de ontworpen rooilijn. Voor de gemeente Haarlem voerden het pleit de heeren A. Meeuwsen, hoofd van de zevende afdeeling ter gemeentesecretarie en ir. M. H. Maas, directeur van Publieke Werken. De heer Meeuwsen meende, dat op de boer derijen heel goed ongehuwde landarbeiders kunnen worden gehuisvest. Bovendien zijn er wel degelijk goedkoope woningen in de onmid dellijke nabijheid dier boerderijen. Wat betreft de strook grond van 18.000 vierkante meter, daarvan is de bestemming steeds dezelfde ge weest. Ten slotte betoogde pleiter, dat er in Haar lem geen behoefte meer is aan goedkoope ar beiderswoningen. De heer Maas gaf eenige nadere toelichtin gen aan de hand van kaarten. Na re- en dupliek deelde de voorzitter mede, dat de Kroon later zal beslissen. Het mr. Jan Gerritsz-monument in het Noorder Sportpark te Haarlem, dat Zaterdag onthuld zal worden Door een ingezetene van Overveen werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige flesschen drank. Hiervan werd verdacht de dienstbode J. M. V., die door de recherche werd aangehouden. Haar aanstaande echtgenoot V. werd. van heling' verdacht, in arrest gesteld. Het meisje had zich ook nog schuldig gemaakt aan diefstal van een flesch ccgnac bij een andere familie. Deze diefstallen stonden vermoedelijk in ver band met een aanstaande bruiloft. Om den dief stal te verbloemen had de dienstbode de fles schen leeg gemaakt en de dranken weg laten loopen. De recherche heeft de leege flesschen bij een opkooper in beslag genomen. Verdachten hebben een volledige bekentenis afgelegd en zijn op vrije voeten gesteld, zoodat hun huwelijk Vandaag kon doorgaan. Voordat de gemeenteraad hedenmiddag bijeen kwam, werd er aan de leden gelegenheid gebo den de verschillende cartons van den kunst schilder Herman Moerkerk te bezichtigen, welke 'n beeld geven van den grooten Hildebrand-op- tocht, die in September a.s. door onze stad zal trekken. Wethouder W. J. B. van Liemt. voorzitter van Haarlems Bloei, gaf eenige explicatie en bet was de raadsleden aan te zien dat zij vol bewondering waren voor Moerkerk's kunst werk. Ingekomen is het verzoekschrift van het be stuur der afdeeling Haarlem van het Wereld vrouwencomité tegen Oorlog en Fascisme, om verdere maatregelen te treffen, welke noodig zijn voor een doelmatige verdediging van de Haarlemsche bevolking tegen luchtgevaren. De heer KLEIN (R.K.) merkte op, dat deze vrouwen kunnen medewerken in de wijk-comi- lé's. De raad der gemeente Haarlem kwam heden middag om 2 uur in openbare vergadering bij een onder voorzitterschap van den burgemees- er, dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk. Eervol ontslag werd verleend aan den heer G. Bollebakker, als onderwijzer aan de U.L.O.- school A en als leeraar aan de avondschool voor Nijverheidsonderwijs. B. en W. stellen voor: Onder intrekking van een besluit van 1934 te ppalen, dat de bijdrage van andere gemeenten oor het bezoeken van leerlingen uit die ge- ueenten van de Scholen voor Middelbaar Onder wijs en van het Gymnasium, in de met die ge meenten te sluiten overeenkomsten moet worden bepaald op f 450.— per leerling en per jaar voor de leerlingen die een dagschool voor middelbaar onderwijs en op f 375.per leerling en per jaar voor de leerlingen, die het Gymnasium bezoeken of voor beide categorieën van leerlingen zooveel minder als de bruto-kosten per leerling van alle scholen te zamen (in guldens naar bo ven afgerond) over het kalenderjaar, waarin eenige nieuwe cursus aanvangt, hebben bedra gen. Aldus besloten. Voor het jaar 1938 werd aan de commissie voor Kindervoeding oorspronkelijk een subsidie van f 31.000 toegekend. Gedeputeerde Staten stelden vast, dat dit subsidie niet hooger mocht zijn dan X 28.500. De commissie heeft aan dit verlangen voldaan en de eindrekening bedraagt f 28.113.23. B. en W. stellen voor deze rekening goed te keu ren. Aldus besloten. De stichting „Centraal Woningbeheer", die 258 woningen aan en nabij het Junoplantsoen heeft, kan haar geldleening groot f 235.000 a 4% pet. per Augustus omzetten in een leening met een rente van 3% pet. B. en W. stellen voor zich garant te stellen voor rente en aflossing. Aldus besloten. B. en W. stellen voor om kosteloos en om niet voor de gemeente in eigendom te aanvaar den 270 M2 grond, gelegen aan de Vrouwehek- straat en behoorende aan H. v. Beem te Heem stede. Zij vragen een bedrag van f 1550 voor Openbare Werken aldaar. Toegestaan. B. en W. stellen voor te verkoopen aan de N.V. Vondelkwartier te Haarlem 2437 M2 grond aan de Oostzijde van de Oudaenstraat a f 9 per M2. Op dien grond zullen 18 woonhuizen en een garage gebouwd worden. Goedgekeurd. Voorgesteld wordt 300 M2 grond voor f 450 te koopen van den eigenaar van een perceel grond aan den geprojecteerden Vondelweg. Deze grond is noodig in verband met doortrekking van den weg. Goedgekeurd. De Doopsgezinde school aan het Groot Heilig land heeft een bedrag van f 590 noodig voor liet aanschaffen van banken en leermiddelen. B. en W. stellen voor de gevraagde medewerking te verleenen. Aldus besloten. Het bestuur der vereeniging voor Nijverheids onderwijs te Haarlem verzoekt B. en W. te ver klaren, dat uitbreiding van de avondvakteeken- school met lessen in werkplaatspractijk noodig wordt geoordeeld. De aan de uitbreiding ver bonden kosten bedragen f 7000, waarvan f 2100 voor rekening van de gemeente. B. en W. stel len voor de gewenschte verklaring te geven. Goedgekeurd. In verband met den bouw van een brug over de Jan Gijzenvaart besloot de raad een ge deelte grond in den geprojecteerden Vondel weg te onteigenen. Een aantal uitbreidingsplan nen werd gewijzigd. De heer KLEIN (R.K.) merkte op, dat deze vrouwen kunnen medewerken in de Wijk- comité's. De VOORZITTER zeide, dat straks de bestu ren van allerlei wijken bijeen zullen komen. Er zal wel degelijk doeltreffend gewerkt kunnen worden. Laat men dus eerst afwachten. De heer WESTERVELD (S.D.A.P.) vroeg in een vorige vergadering welke gevolgen de nieu we Rijksbelastingvoorstellen voor Haarlem zou den kunnen hebben. Het schriftelijk gegeven antwoord bevredigde spr. niet. De gevolgen voor de Woningbouwver. zullen zeer ernstig zijn. Zijn B. en W. bereid de kwestie alsnog verder in studie te nemen, opdat tijdig geadres seerd kan worden? Wethouder VAN DER WALL zegde een ver der onderzoek en een nader rapport toe. De ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen met betrekking tot de inlijving niet reeds bij de keuring of bij een andere ge legenheid hebben opgegeven of die iets an ders zouden wenschen dan zij toen hebben medegedeeld, hebben gelegenheid, hun voor keur alsnog vóór 10 Juli, liefst schriftelijk, op te geven aan den commandant van het indee- lingsdistrict. Deze voorkeur kan betreffen zoowel de in deeling bij de zeemacht of bij een bepaald korps en garnizoen als den tijd van opkomst, oplei ding tot officier of onderofficier enz. Voor sommige gevallen zijn bij de keuring bijzondere aanwijzingen verstrekt omtrent de wijze van aanmelding. Voor deze gevallen moeten die bijzondere aanwijzingen stipt wor den opgevolgd, ook al wijken zij af van het geen hierboven is te kennen gegeven. De hier- bedoélde bijzondere aanwijzingen stipt worden opgevolgd, ook al wijken zij af van hetgeen hierboven is te kennen gegeven. De hierbe- doelde bijzondere aanwijzingen hebben voorna melijk betrekking op vervroegde inlijving, in deeling bij den motordienst en opleiding tot reserve-officier-vlieger of reserve-officier-waar nemer bij de luchtvaartafdeeling. Belanghebbenden behooren er rekening mede te houden, dat niet aan ieders wenschen kan worden voldaan. Nadere inlichtingen zijn ter secretarie te ver krijgen. Gehuwd 14 Juni: J. Meijer en M. Lingscheid; P. J. van'den Nieuwenhof en H. T. P. van der Avoort; V. van Wooden en C. M. Kehrens; J. T. Heibes en H. W. C. Hooykaas; P. J. Nieu- wenhuizen en A. M. Prick; A. Langeveld en C. M. de Nijs; D. Akersloot en C. E. van Al phen; W. van Keulen en A. Goijaerts; P. Do- lieslager en D. Hagen; A. H. W. Theelen en A. Boon; G. P. G. Meunier en G. Schoonhoven; J. M. W. Schuijtvlot en S. L. C. Bakker; B. Hoogkamer en C. Elsing; A. H. Wildschut en C. M. Dekker; B. Vermeeren en J. M. Vermee- ren; C. G. den Tuinder en A. C. Nuesink; M. Teeuw en D. E. Bot; J. W. ten Brink en C. Nagtegaal; C. Egberts en B. van Gelderen; G. van Hemert en M. J- H. Betlem; A. J. H. Braak en J. M. Boersma; H. van der Kolk en A. M. van 't Woudt; L. Teunissen en D. Woestenenk. Geboren: 13 Juni: G. BruinenbergJager, d.; 14 Juni: G. W. Hablous—Brouwer, d.; 12 Juni: C. E. J. M. Slingervoet—Ramondt, z.; 12 Juni M. BoonAarsen, d.; 12 Juni B. VisserIJke- ma, z.; 12 Juni: S. J. Griekspoor—Schreuders, d.; 13 Juni: W. Hoogendijk—van Steijnen, d. Ondertrouwd 14 Juni: A. L. van de Loo en I. Zijnen; P. L. Harsveld en E. M. van der Wiel; J. Mica en M. J. Dernison; A. Meijers en J. G. Laatsch; B. Jans en J. E. Schotanus; J. ten Hove en J. H. Kooij; C. J. Kamer en D. Runia; J. F. L. de Zwart en T. Hars; H. E. Vreulink en G H. van Staveren; G. Appelboom en F. H. Bethlem; P. D. de Vries en J. Scheffer; A. J. de Brie en M. L. Efjpe; B. van Dijk en J. Miog; J. C. van Beem en W. Harpering; P. W. Heer schop en A. de Zwaan; F. P. Bos en M. P. Roos. Gebouw St. Bavo: Gec. Slagers, 8 uur; Proza, 8 uur: Best. Bouwvakbond 8 uur. Kunstzaal De Bois: Expositie 105 urn-. Ku"stzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Cinema: „Havenkwartier" en „Verwaarloosde jeugd" (volwassenen), 2 en 8.15 uur. Luxor; „Jongensstad" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Drie blauwe jongens en een blond meisje" (alle leeftijden), 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Gebouw St. Bavo: Bes t R. K. Volksbond, 8 uur; R. K. Smedenpatroons, 8 uur; Groenten- en Fruithandel, 8 uur; Best. Transportar beiders, 8 uur; Rechtskundig advies, 78 uur. Gebouw Domi, Z.undvoorterpad, Overveen: Grcote propaganda-vergadering voor R. K. Bloemendaalsche kiezers. Raadhuis Bloemendaal: Gemeenteraad, 2 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling 3—4 uur. Teylermuseum 'Expositie, 114 uur. Kustzaal De Bois: Expositie 105 uur. Kunstzaal Leffelaar: Expositie 105 uur. Frans Halsmuseum: Expositie 105 uur. Cinema: „Havenkwartier" en „Verwaarloosde jeugd" (volwassenen), 2 en 8.15 uur. Luxor: „Jongensstad" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ,,'t Zit in de lucht" (boven 14 jaar), 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac: „Drie blauwe jongens en een blond meisje" (alle leeftijden), 2.30, 7.15 en 9.15 uur. De avonddiensten der apotheken zullen tot en met Vrijdagavond worden waargenomen door de volgende apotheken: Duym en Keur, Keizerstraat 6; Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30; Marnixapotheek, Mamixstraat 65. Steeds geopend zijn: C. E. Schotman. Binnen weg 206208; Elswout-Apotheek Bloemendaal- scheweg 341; Apotheek Aerdenhout Zandvoort- schelaan, tel. 26772; Heemsteedsche Apotheek, Binnenweg 98, tel. 28197; de Bloemendaalsche Apotheek, Bloemendaalscheweg 85, tel. 22181. BORIS LIONEL ATWILL JOSEPHINE HUTCHINSON D0NNIE DUNAGAN* Emma Dunn Edgar Norton Antwerpen met Sportcentrum-Deume 3.50 Bredasche bosschen m. VOll. pension 5.— Twente Holl. Zwarte Woud 3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwg 3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen 3. Winterswijk, Geldersche Achterhoek 3.50 Naar den afsluitdijk Wieringermeer 2.75 Bad-Boekelo (Zee op de heide) 3.50 Montferland 3.25 Ouwehands Dierenpark 3.50 Naar Vorden en omgeving 3.25 Ommen en omgeving 3.25 Oost-Voome en omgeving 2.50 Nijmegen, Berg en Dal 3. Arnhem en Velper bosschen 2.75 Rond het IJsselmeer 3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bi): Houtplein 34 Tel. 16448 Agenten Sig.mag. Spaas, Byksstr.w, 21, Tel. 16631 BruynzeeI's Modemagazijn Velsen Pont, Tel. 3064

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 5