LITTHAUER- ANJEjSCHEVENINGEN Bij Examens FINANCIEN We luisteren Restaurant DORRIUS Dagfilm Kerkelijk leven Waters tan den Hl ZATERDAG 17 JUNI 1939 St. Lambertustoren te Hedikhuizen Na de restauratie officieel in dienst gesteld Nieuwe D.C.-3 voor de K.L.M. PSEUDO-DOOFSTOMME Geraffineerde oplichter ontmaskerd MA GEN BITTER ARBEID VAN MEISJES IN ONDERNEMINGEN Bezwaren van waschindustrie tegen voorontwerp LAWNTENNIS OM HET LANDSKAMPIOEN. SCHAP Selectie in de hoofdklasse gewenscht KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK Riggs tegen Mac Neil in den eindstrijd ATHLETIEK Chr. v. Osta geschorst ZWEMMEN Zwemwedstrijden te Amersfoort Rustige ligging t. o. luxe-bad. Prettige sfeer. Eigen parkeer terrein. Restaurant aan zee. Gemiddelde pensionprijs: f. 6.50 per dag. HOTEL HOCKEY OLYMPISCHE SPORTDAG TE NIJMEGEN Eindexamen Gymnasium Examens acte L. O. Godsdienstdiploma Examen Ziekenverpleging Eindexamen Middelbare Meisjesschool MARKTEN EEN WANDELWEG VAN DEN BOSCH NAAR BAZEL! Vijf gouden kloosterjubilea te Oudenbosch •8 t ■8 t Zondag 18 Juni Maandag 19 Juni Nuttige handwerken Vrijdagmiddag heeft jhr. rnr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin m de provincie Noord-Brabant, in tegenwoordig- heic van een groot aantal vooraanstaande per sonen, den gerestaureerden St. Lambertustoren te Hedikhuizen officieel weder in dienst gesteld. Tot de aanwezigen oehoorden de griffier der Staten, de heer Vincent Cleercin, jhr. dr. E. O. M. van Nispen tot Sevenaer, directeur van het Rijksbureau voor Monumentenzorg ourgemees- ter mr. F. J. van Lanschot, van 's-Hertogen- bosch, de burgemeester van Schijndel en Eethen, de pastoors van Hedikhuizen en Herpt, de dominé's van Vlijmen en Heusden, pater dr. T Heyman O. Praem., archivaris van de Abdij van Beme te Hees wijk, de Kerkvoogd H. H. Werther uit Haarsteeg, burgemeester en wet houders benevens de leden van den raad der gemeente Heusden, waartoe Hedikhuizen be hoort en ce heer A. van Delft, gemeentesecre taris, de architect A. A. Kok uit Amsterdam en de aannemer Jacob Prett te Oostzaan. Burgemeester Steemers, van Heusden. heette de aanwezigen welkom en gaf een uiteenzetting over het doel, waarvoor men in het portaal van den toren bijeen was. Hierna sprak architect De Kok, die een op somming gaf van de vele moeilijkheden, oie bij deze restauratie waren ondervonden in ver band met de oudheid van dit bouwwerk, dat vermoedelijk dateert uit 1150. Vervolgens voerde de Commissaris der Konin gin het woord. Hij verklaarde met groote vreug de, op dezen zomerschen dag naar Hedikhuizen te zijn gekomen, om het fraai gerestaureerde bouwwerk weder in gebruik te stellen. Hij ver heugde zich er over, dat de restauratie op zoo n deskunoige wijze is geschied en besloot met de hoop uit te spreken, dat de toren voor rampen bewaard zou mogen blijven en nog eeuwen niet alleen een stuk traditie, aoch tevens een sieraad en een monument voor Heusden en Hedikhuizen mocht b.ijven. Ten slotte verklaarde hij den toren weder in dienst gesteld. Naar wij vernemen heeft de K. L. M. ter verdere uitbreiding van haar luchtvloot bij de N. V. Nederlandsche Vliegtuigenfabriek Fokker te Amsterdam wederom een Douglas D. C.-3 in standaard uitvoering voor 21 passagiers be steld. Dit toestel wordt uitgerust met Wright- Cyclone G. 102 a-motoren en zal in September a.s. worden geleverd. De Tielsche politie deed dezer dagen 'n goede vangst door de hand te leggen op een 54-jarigen geraffineerden oplichter. 'Een surveilleerende agent van politie bemerkte in een der winkelstraten een man, die bij ver schillende winkeiers bedelde. Hij gaf voor doof stom te zijn, wekte het medelijden van velen op en ontving zoodoende talrijke aalmoezen. De agent vertrouwde het niet, en nam den man mee naar het politie-bureau. Hier werd zoo goed en zoo kwaad als het ging den man een schriftelijk verhoor afgenomen. De politie-auto- riteiten werden in hun vermoedens gesterkt door eenige afwijkende verklaringen. Enkele handige manoeuvres gaven het ver wachte succes, de man viel door de mand. Het bleek dat hij noch doof, noch stom was en dat hij over alle zintuigen kon beschikken. Het kwam vast te staan, dat hij in tal van plaatsen in Nederland op deze geraffineerde wij ze in zijn onderhoud had voorzien. Het laatste heeft hij zijn practijken in Dor drecht en Gorinchem uitgevoerd. Hij is ter be schikking van den officier van justitie gesteld. Het bestuur van de Federatie voor de wasch industrie. gevormd door .de beide groote werk geversbonden. den Bond van Waschindustriee- len in Nederland en den R.K. Nationalen Bond van Waschindustrieelen, vertegenwoordigende ruim 65 pet. van den omzet van deze industrie, heeft zich met een adres gericht tot de leden der beide Kamers van de Staten-Generaal' en van den Hoogen Raad van Arbeid, waarin het bezwaren aanvoert tegen het door den Minister van Sociale Zaken ingediend voorontwerp van wet, betrekking hebbende op den arbeid van 14- en 15-jarige meisjes. Adressant wijst er op, dat de werkzaamheden in het wasscherijbedrijf van specifiek vrouwe lijken aard zijn. In een zestal punten worden door adressant de moeilijkheden opgesomd, waarmede de bedrijven te kampen hebben en hij geeft daarnaast een overzicht van de te ver wachten moeilijkheden, indien onverhoopt het onderhavige voorontwerp tot wet zou worden verheven. Adressant acht zich mede teleurgesteld door de door den Minister in de Memorie van Toe lichting aangevoerde motieven voor de indie ning van dit ontwerp, met name die. als zou het ondernemingsmillieu voor het jonge meisje niet geschikt zijn en hij acht dit door de feiten niet gerechtvaardigd. Voorts wordt gewezen op de sociale taak, die de waschindustrie vervult en op het reeds nu bestaande doorloopend tekort aan vrouwelijk personeel, dat door het voor gesteld wettelijk verbod nog zal worden ver groot, omdat jonge meisjes, die in genoemde leeftijden een andere op gezinsarbeid georiën teerde opleiding krijgen, zich nadien niet meer zoo spoedig voor werkzaamheden in de wasch industrie zullen aanmelden, zoodat er ook onder het oudere personeel een nog grooter tekort dan het huidige zal optreden. Op grond van een en ander verzoekt adres sant de colleges bij de behandeling van dit voorontwerp met zijn bezwaren rekening te willen houden. Zooals wij reeds eerder mededeelden, zal dan Zóndag te Noordwijk de wedstrijd om het competitiekampioenschap van Nederland tusschen de landskampioenen 1938 D.D.V. en het Haagsche Leimonias worden gespeeld. Ook thans weer heeft de Amsterdamsche sta dionclub de beste kansen, nu ook de Daviscup- spelers Van Swol en Hughan van D.D.V. zullen uitkomen, terwijl de Haagsche club juist niet op haar sterkst uitkomt. Wij doelen hier niet op het ontbreken van mej. Kerckhoff, die Zon dag waarschijnlijk nog niet van haar Parijsch uitstapje terug is, maar op het feit, dat Lei- monias dit seizoen zijn-sterke spelers gelijkelijk over beide hoofdklassetea.nvi ..heefj;. yerdee.ld. En zoo zullen b.v. de reserve-cupspelers en dub- belkampioenen 1938, Karsten en Teschmacher. op het appèl ontbreken, daar zij dit seizoen in het tweede hoofdklasse-team uitkwamen. Niet temin zijn o.m. mr. Marinkelle, de Graaf en ook Heynen (voor wien dispensatie gevraagd is) zeker in staat den Amsterdammers waardig partij te geven. Het kan ongetwijfeld een aan trekkelijke wedstrijd worden op de fraai gele gen Noordwijksche tennisbanen. In de promotiecompetitie eerste klasse is Hil versum er j.l. Zondag in geslaagd, een fraaie 64 zege op Philharmonie te behalen. Zoodat deze kans voor het Zuiden, om weer een zuide lijk team in de hoofdklasse te verkrijgen, voor een jaar verkeken is. Met alle respect intus- schen voor de prestatie der Hilversummers, vragen wij ons af. of deze club wel reeds hoofd- klasse-fahig is. Wanneer wij volgend seizoen weer een herhaling krijgen van wat dit seizoen de gedegradeerde hoofdklassers D.D.V. II en Haarlem (en Festina, dat op het nippertje den dans onsnapte), ons te zien gaven, is dit zeer zeker niet bevorderlijk voor opvoering van het spelpeil in de hoofdklasse. De kwestie van een scherpere selectie (één hoofdklasse-afdeeling b.v. van vier of vijf teams) blijft urgent. Het competitieprogramma voor Zondag ten slotte bevat nog slechts enkele wedstrijden in de lagere af deelingen. De voornaamste uitslagen van de interna tionale kampioenschappen van Frankrijk lui den: Heeren enkelspel, halve eindstrijd: Mac Neil (V.S.) si. Cooke (V.S.) 6—2, 7—5, 7—0, 6—2. Dames dubbelspel, halve eindstrijd: mevr. Mathieu (Frankrijk) en mej. Jedzrejowska (Polen) sl. mej. Weivers (Luxemburg) en mej. Saint Omer Roy (Frankrijk) 63, 63; mej. Floridan en mej. Kovac (Zuid-Slavië) sl. mej. Goldschmidt en mej. Homer (Frankrijk) 63, 6—2. Gemengd dubbelspel: mevr. Mathieu (Frank rijk) en Kukuljevic sl. mej. Pannetier en Journu (Frankrijk) 46, 63, 61. Wegens zijn deelnemen aan de Nationale Atletiekwedstrijden voor de K.N.A.U., gehou den door de Atletiek VereenigiTig Pro Patria te Rotterdam, op Zondag 4 Juni 1.1., is de Roo- sendaalsche athleet Chr. van Osta door het be stuur van de R. K. Gymnastiek- en Athletiek- vereeniging T.H.O.R., van welke vereenTging hi.i als Ijd deel uitmaakt, voor den tijd van één jaar voor deelneming aan alle wedstrijden geschorst Op 25 Juni a.s„ des middags om 2 uur, zul'en in Pesie's bad te Amersfoort door Z.A.Z. en P.C. nationale zwemwedstrijden gehouden worden, waaraan tal van bekende Nederlandsche zwem mers en zwemsters zullen deelnemen. Het Nijmeegsch Hockey-elftal, dat op den Openingssportdag. 9 Juli a.s., van het Goffert- Stadion te Nijmegen uitkomt tegen de Batavie ren is als volgt samengesteld: Doel: Derckx (Union). Achter: H. v. d. Veen (Nijmegen) en C. Heiser (Union). Midden: B. v. Oppenraay (Nijmegen), Ver meulen (Union) en E. Leenen (Nijmegen). Voor: R. Schweers (Nijmegen), E. Moeys (Nij megen), E. Hekking (Union), Ferrari (Union) en Hagemeyer (Union). DELFT. Geslaagd voor diploma B: de dames L. C. Schermerhorn, N. C. Verhoeff en C. Wal ler en de heeren: W. A. Reijnders, P. Richar- dus, L. de Ruiter, J. M; W. Scheltema en na verlengd examen mej. H. Langen. Geen candi- daat werd afgewezen. 's GRAVENHAGE (Gemeentelijk Lyceum Stokroosplein). Van groep 2 is voor diploma b na verlengd examen geslaagd M. Verburg; van groep 3 na verlengd examen voor diploma A: J. B. van Benthem en Corry van Hylckama Vlieg. Van groep 4 zijn voor diploma A ge slaagd: Emmy Stahlie, Corry Tusenius en Nelie Wessels. Met vier candidaten wordt het examen voortgezet. LEIDEN. (Sted. Gymnasium). Geslaagd voor Afd. B: P. S. Loeb, Gerda Makkink, J. Zitman, allen Leiden. Het examen wordt met 1 cand. voortgezet. Van afd. B., Ie groep is alsnog ge slaagd Stans Eikelenboom, Oegstgeest. ZUTPHEN. (Stedelijk gymnasium). Eerste groep geëxamineerd 8 candidaten. geslaagd voor A: jkvr. R. D. de Jonge, jhr. W. H. de Jonge, beiden te Zutphen; geslaagd voor B: H. Boven kerk te Hengeloo (G.); C. J. Cleveringa, mej. E. Elzas, beiden te Zutphen en D. van Heuven te Voorst. Met een candidaat wordt het examen voortgezet. ROERMOND. (Bisschoppelijk college). Nog geslaagd voor A: R. van Basten-Batenburg te Tegelen. DORDRECHT. Geslaagd voor diploma B: de dames A. M. v. d. Esch en E. A. Streefland en de heeren P. A. de Langeen A. J. L. Snoek te Hillegersberg. Afgewezen één candidaat. MIDDELBURG Geslaagd de heeren J. Schipper, Serooskerke; H. H. Sijlsma, Vlissin- gen; S. Simonse, St. Laurens; W. de Voogd, Vrouwenpolder. SCHIJNDEL (Maria Kweekschool) Nog geslaagd de dames F. M. H. Scholte en J. P. Verschueren. GRONINGEN (Rijkskweekschool) Geslaagd de heeren R. Nienhuis, Vierhuizen; J. Meek, leek. Afgewezen 4. HILVERSUM (St. Ludgerus Kweekschool) Geslaagd de heeren A. F. Bremer te Almeloo; J. A. Dries te Utrecht; H. F. Fisscher te Lutje broek; J. Galama te Tjerkgaast en J. Th. Brob- bink te Buurse. MAASTRICHT (R.K. Kweekschool, Ursu- linen) Geslaagd de dames N. Lahaye, Heugem; J. Paulissen, Bergelijk; E. Pitz, Sittard; I. Pie- ters, Maastricht; M. Sluiter, St. Geertruid; B. van Susante. Boxtel. Afgewezen geen. UTRECHT (Rijkskweekschool) Geëxami neerd 12 candidaten. Afgewezen 7 candidaten. Geslaagd de dames A. Kijlstra, Bilthoven en M. M. Linssen, Utrecht; de heeren J. P. Lootsma, Zaandam; D. A. M. Meeles, Hillegersberg en W. Mulliè, Poortvliet. DRUTEN Geslaagd voor het Godsdienst diploma vanwege de Vereeniging van R.K. ge stichten en inrichtingen voor krankzinnigen en zwakzinnigen: de eerw. zuster Arnoldine-Marie, de eerw. zuster Agnes en de eerw. zuster Anna- Antonia van Huizen „Boldershof" te Druten. ARNHEM Voor het diploma R.K. Zieken verpleging A slaagden de eèrw. zusters Proce- lina. Ivangardis, Eva Maria en Norbertina, allen uit het St. Elisabeths Gasthuis te Arnhem; ver der de dames zr. Boekelman uit Den Haag, zr Dieselhuis, Amsterdam, zr. Scnilleman, Amster dam. zr. Van Mens, Eindhoven, zr. De Theye. Westervoort, zr. v. d. Ven Rotterdam. Afgewezen 5 candidaten. NIJMEGEN. „Mariënbosch". R. K. Middel bare School voor meisjes. Geslaagd de dames: A. Auping, Deventer; T. Berenschot. Maastricht. J. Bredero, Utrecht; S. Cammaert, Hontenisse, M. Derksen, Nijmegen; A. v. d. Erve, Amster dam; L. van Hesteren, Warmenhuizen; A. Hoef- smit, Rotterdam; E. Huf. Laren; T. de Jong, Oostërwijk; A. Knegtel, Tilburg; A. Kramer Heemstede; A. Kramer, Heemstede; A. Kruit wagen, Ginneken; M. L. v. d. Maesen de Som- breff, Nijmegen; H. van Nunen, Tilburg; F. Payens, Nijmegen; H. Peters. Amsterdam; A. Strijbos. Rotterdam: M. van Thiel, Beek en Donk; M. Touw, Rotterdam; N. Tromp, Sneek; Jacq. van Turnhout, Roosendaal; R. Verheij, Didam; Tr. Wakkerman, Hengeloo; L. Witte- veen, Eindhoven; T. Ypma, Almeloo; Tr. Ypma. Almeloo. 2 afgewezen. MAASTRICHT. (R. K. Meisjesschool Maria Virgo). Geslaagd: M. H. G. E. Hermans. Maas tricht; M. C. J. Janssen, Roermond; M. J, E. Kerckhoffs. Huisberg: IJ. M. J. Schijns, Val kenburg; J. W. Simon. Amsterdam. Afgewezen geen. ALKMAAR 17 Juni. Boter- en eierenmarkt. Aanvoer 1841 stuks van !/2 kg. Boter, groothan del, 0.65070, Boter kleinhandel 0.72 '/20.75, handel matig. Eieren, groothandel, 3.253.45. Eendeieren 2.70, handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni. Aange voerd werden 20000 Kg. Tomaten. A 19 20—20.50, B 18.70—20.10, C 19.20—19.30, CC 13.50—13.70 600 bos Rabarber 4.00—5.20. 500 bos Peen 7.30 92000 Kg. Aardappelen Schotsche Muis 5.00 6.00, Drieling Muis 3.00—4.50, kriel 1.00—2.30. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juni. Aange voerd werden 8700 kg. Aardappelen. Schotsche Muis 5.005.30, Drieling Muis 3.003.60, kriel 1.00—1.50. LEIDEN, 16 Juni. Vee- en Kaasmarkt. Runderen 326 St., Kalveren 287 st., Schapen 2340 st., Var kens 419 st. Prijzen. Stieren 17 st. 200280 per stuk, per kilo 5256 handel matig. 125 Kalf- en Melkkoeien 200270, handel tam. 56 Varekoeien 90170 handel z. m., 138 Vette ossen en koeien 190300 per stuk, per kilo 4875. handel tam. vl., 36 Vette kalveren 60—90, per kilo 60—82, handel z. m., 251 Nuchtere kalveren 4—9. handel iets vl., 500 Vette Schapen 1722 per stuk, per kilo 3844, handel vl.. 64 Weide Schapen 1215, 1576 Lammeren 47, 200 Zuiglammeren 914, 114 Mestvarkens 8—42, 281 Biggen 9—14.50, handel tam. 24 Zeugen 3570 per stuk, handel matig. LEIDEN 16 Juni. Kaasmarkt. Ie soort Goudsche kaas 2224 per 50 K.G., 2e soort 2021, aanvoer 78 partijen, le soort Leidsche kaas 2024.50 p. 50 K.G., idem 2e soort 1819, aanvoer 18 par tijen, handel matig. LEEUWARDEN. 16 Juni. Graanmarkt. Bultenl. granen: Gele Laplatamais disp. 163, boordvrij Leeuwarden, Gele Laplatamais disp. 155 idem Rotterdam, Noord-Am. lijnkoeken disp. 8.75 boordvrij Leeuwarden, idem 8.35 boordxrij Rotter dam, idem merk S.K. disp. 8.40, boordvrij Rot terdam. Stemming kalm. Gele Amerikaansche mais 166 Leeuwarden, 158 Rotterdam, Gele Java-mais 162 Leeuwarden, 154 Rotterdam. La plata gerst 170 Leeuwarden, 162 Rotterdam, merikaansche gerst 167 Leeuwarden, 159 Rotterdam. 's-HERTOGENBOSCH 16 Juni. Spinazie 15^41 per 10 kilo. Kropsla 58 per 10 krop, Bloemkool 511 per stuk, Savoyekool 3055 per 10 kilo, Spitskool 3940 per 10 kilo. Doperwten Rijs 713 per kilo, Peulen 1725, Tuinboonen 57. Stam- snijboonen 3435. Spercieboonen dubb. 3944, Wagenaars 3235, alles per kilo Komkommers wit 2638 per 10 stuks, idem groen 2034 per 10 stuks, Bospeen X 5067 per 10 bos, idem II 3344 pe.' 10 bos. Rabarber 1140 per 10 kilo. Postelein 3036 per 10 kilo, Tomaten 1317 per pond, Andijvie 34 per kilo. Juin 5455 per 10 kilo. Aardappelen nieuwe 68 per kilo, idem drie lingen 3—5, Asperges wit I 38—42. wit n 2637 idem III 17—24, idem blauw I 21—27, idem II 1417. alles per kilo. Aardbeien I 1925 per pond. idem II 1117 per pond, Kersen 1923 p. pond, Roode bessen 2439 per pond. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt Koker 75 ct. Bij Apothekers en Drogisten. N. 2. Voorburgwal b. h. Spui, Amsterdam1* PLATS OU JOUR EN LA CARf' De Agence Economique et Financiert verneemt van haar Amsterdamsehen cor respondent, dat door de fa. Mendelssohn en Co., de Nederlandsche Handel Mij., de Banque de Paris et des Pays Bas en de Amsterdamsche Bank een leeninq zal wor den uitgegeven van f 12 millioen, 4\'2 Pct rentende, tot den koers van 97l/2 pct. ten laste van de Compagnie Francaise des Pe- troles. De goudprijs te Londen steeg met Vz d. 148/6y2. 247.000 werd aan goud omgezet' De beurs te Parijs meent verband te ~°e- speuren tusschen de houding van Japan en de politiek van de as BerlijnRome. hecht aan de Engelsche persberichten be treffende de samentrekking der Duitsche troepen aan de grens van Slowakije meer geloof dan aan de tegenspraak hiervan. De North American Rayon Corporation keert een onveranderd kwartaal-dividend uit van 0.75 op de 6 pct. prior, preferente aandeelen. De American Bemberg keert een onver anderd haifjaars-dividend uit van 7 Pc*" op de cum. preferente aandeelen. De prijs van benzine in Texas is wederom verhoogd met l/z dollarcent tot 0.191/?. Per gallon, loaarmede de hoogste prijs iverd be-, reikt sedert Juli 1935. Ook in Oost-CalifornW werd de prijs met V2 d.c. verhoogd. De Amerikaansche trusts, banken en spaarbanken werden gelast voor deposito's maximaal 1 pct. rente te vergoeden. Een dochtermij. van de Beth. Steel Corpo ration ontving een order van het departe ment van Marine voor den bouw van twee lichte kruisers, waarvan de kosten voor el S 12.2 mill, bedragen. De Southern Railway boekte in April een netto-verlies van 76.245 tegen 5.198.608 in April 1938. In de eerste vier maanden een verlies van 329.330, tegen 3.008.321 in de overeenkomstige periode van het vorig j(0' De Atchison Topeka boekte in April een netto-verlies van 808.913, tegen 847-2M in April 1938. In de eerste vier maanden een verlies van 3.566.381, tegen 6.313.279 in het overeenkomstig tijdvak van het vofiS jaar. De Chicago Milwaukee leed in April een verlies van 1.91 mill., tegen 1.88 mill i7t April 1938. De Illinois Central boekte in April een verlies van 42.576, tegen 525.678 in Ap'jl1 1938. In de eerste vier maanden een verlies van 575.480, tegen 1.075.187 in dezelfde periode van het vorig jaar. De Pennsylvania Rrd. boekte in April een netto-verlies van 180.898, tegen 474.468 in April 1938. in de eerste vier maanden een winst van 1.861.766 of 0.14 per aandeel De Southern Pacific boekte in April een netto-verlies van 814.785, tegen 2.756-628 in April 1938. In de eerste vier maanden een verlies van 5.142.003, tegen 10.492.666 m dezelfde periode van het vorig jaar. De Missouri Pacific leed in April een ver lies van 1.686.000 tegen 1.768.000 in Apr*1 1938. Door de zorgen van den Kon. Ned. Toeristen bond A.N.WB. zal 20 Juni a.s. geopend worden de Bondswandelweg van Den Bosch naar Maastricht, aansluitende op dien van Maas tricht naar Luxemburg en dien van Luxemburg door de Vogezen naar Bazel. Vanzelfsprekend is de route zoo weinig moge lijk gelegd langs de drukke hoofdverkeersaders, doch juist langs rustige binnenwegen. Dat blijkt uit het overzicht van den wandelweg. Van Den Bosch wandelt men langs den Vughtschen IJzeren Man, de Oisterwijksche vennen en bosch en heide van de Meierij (o.a. Heezer Bosch) naar het Limburgsche Weert met zijn fraaien krans van Weerter Bosch, IJzeren Man, Geurts- ven, Tungeler Wallen (hooge zandverstuivingen) en Krang-Bosch. Dan gaat het Maaswaarts langs het roman tische Leu-dal en het historische kasteel van Horne. Qostelijk van de Maas wordt het eerst recht een onafgebroken reeks van kasteelen en merkwaardige kerken. In Zuid-Limburg paart zich hieraan bovendien nog het romantische heuvellandschap. De kasteelen van Hoensbroek en Voerendaal liggen hier langs de route, die ten slotte het Geuldal volgt, om met een boog over den Sint Pietersberg in Maastricht aan te komen, waar de weg aan het Belgische gedeelte aansluit. Op den feestdag van het H. Hart werd in het St. Anna Pensionaat te Oudenposch een zeldzaam feest gevierd, n.l. het gouden pro- fessiefeest van vijf kloosterzusters, aldaar. Het waren de eerw. zusters Ma. Angelina (in de wereld mej. v. d. Voort, geboren 11 Novem ber 1868 te Alkmaar), de eerw. zuster Ma. Justina (in de wereld mej. Switzar, geboren 4 Mei 1869 te Bleiswijk), de eerw. zuster Ma. Fidelia (in de wereld mej. Putters, geb. 4 Maart 1863 te Schiedam), de eerw. zuster Ma. Apollo- nia (in de wereld mej Zikwing, geboren 27 Fe bruari 1867 te Haarlem) en de eerw. zuster Ma. Monica (in de wereld mej. Peers, geboren 6 Februari 1866 te Delft). Na de plechtige H. Mis van dankbaarheid werden de gouden jubilaressen door haar mede zusters en de overige inwonenden van het huis gehuldigd, waarna zü in den loop van den dag, terwijl het feest in intiemen kring werd voort gezet, nog zeer veel blijken van belangstelling mochten ontvangen. 4>cbcfcefecfecfe,icb<Fcfccb*cbFcfe*cbcbcfccfe,Fcb*cfecbcbcfecbd>cbebcfeefc&cbcbcfocfecbFcbcfecfecfccfccfccbcbcfc&ctócb,i>cfe<4>cfc&cb&^^ •S F •8 8- •0 -w-w-r -a 8- HILVERSUM r, 1875 cn 415 5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.Ü0 NCKV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Gewijde muziek. 9.50 Ned. Herv. Dienst. 12.15 Middenstandspraatje. 12.35 KRO-orkest. 1.00 Boekbespreking. I.45 R. K. Dameszangkoor m. piano. 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.30 Gramofoonmuzlck. 2.45 Inleiding volgende uitzending. 3.00 3e acte opera „Die Walküre." 4.10 Gramofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuur 5.00 Gewijde muziek. 5.20 Geref. Kerkdienst. 7.45 Berichten. Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-Symphonie-orkest en Koninkl. Zangver. Schiedams Mannenkoor „Or pheus". 9.00 Radiotooneel. 9.20 Vervolg concert. 10.00 Rococo-octet. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Epiloog. 11.00 Esperantolezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00—10.00 VARA, 12.00 AVRO, 5.00 VARA. 8.00—12.00 AVRO. 9.00 Tulnbouwhalfuurtje. 9.30 Orgelspel. 12.00 Cyclus „Weg met de staketselen." 3.00 Residentie-orkest en soliste. 1.30 Causerie „Wat er ln Indlë gebeurt.' 1.50 Gramofoonmuziek. 2.00 Boekenhalfuur. 2.30 Baarns klein gemengd qoor. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.00 Resldente-orkest en soliste. 4.25 Gramofoonmuziek. 4.30 Dansmuziek en reportage. 5.00 Jack de Vries' Internationals en solist. 6.00 Esmeralda. 6.30 Sportpraatje. Sportnieuws ANP. 7.30 Bravour en Charme. 8.00 Berichten ANP. radio-journaal. 8.20 Residentie-orkest en solist. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.25 Radiotooneel met muziek. 10.05 AVRO-Amusementsorkest en de Me lody Sisters. II.00 Berichten ANP, Orgelspel. 11.30 AVRO-Dance-Band. DROITWICH. 1500 M. 12.40 Harry Davidson's orkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.55 Falkman's Apache-orkest. 2.40 BBC-Midland-orkest. 3.40 Ti'oise's Manflpline-orkest en solist. 4.40 Gramofoonmuziek. 5.20 Boekbespreking. 5.40 Radiotooneel met muziek. 6.50 Ch. Ernesco's kwintet en solist. 7.20 BBC-Theaterorkest en solisten. 9.10 Berichten. 9.40 BBC-Harmonie-orkest. 10.20 Fred. Hartley's sextet en solist. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00 en 10.00 Gramofoonmuziek. 11.20 Locatelli-orkest. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 12.50 Zang. I.25 Vlsciano-orkest. 2.20 Opera-uitzending. 6.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.50 André Cadou's orkest en solist. 9.20 Orkest, koor en solisten. 10.45 Gramofoonmuziek. II.20 Jo Bouillon's dansorkest. KEULEN. 456 M. 8.35 Solistenconcert. 9.50 Gramofoonmuziek. 11.35 Orkest. 12.20 Leo Eysoldt's orkest en solist. 2.20 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkest en solist. 11.00 Kleinorkest en solisten. 11.35 Angelini-orlcest. 12.20 Orkest. BRUSSEL. 323 ell 481 M. 322 M. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.20 Zang en orgelspel. 11.35 Orgelconcert. 12.05 12.20, 1.30, 2.05 en 2.35 Gramofoon muziek. 3.20 en 4.20 Fanfare „De Broederband." 6.20 Pianovoordracht. 6.50 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8.20 Bont programma. 10.30 Populair concert. 11.2.0 Gramofoonmuziek. 481 M. 9.20 Gramofoonmuziek. 10.20 Gevarieerd programma. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.55 en 1.30 Dansorkest. 1.55 2.50 en 3.10 Gramofoonmuziek 3.20 Zimmer-kwartet en solist. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.50 Planovoordraeht. 5.20 7.15 en 7.3 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaretprogramma. 9.05 Radiotooneel met muziek. 10.30 Dansorkest. 11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 „Aida", opera. 11.35 Kleinorkest. HILVERSUM 1, 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.15 Berichten, gramofoonmuziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Christ. Lectuur. 11.30 Christ. Friesche uitzending. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelspel. 1.30 Stiehts Salon-orkest. 3.00 Voor tuinliefhebbers. 3.40 Gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gramofoonmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Berichten, vragenuurtje. 7 00 Berichten. 7.45 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Gramofoonmuziek. 8.45 Causerie „Kerkgebouw cn Kerkdienst omstreeks 1600". 9.15 Orgelconcert. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 1030 De Vedelaars. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 De Vedelaars. 11.25 Gramofoonmuziek. 11.50 Schriftlezing. HILVERSUM H, 301.5 M. VARA-Uitzending 8.00 Gramofoonmuziek. 8.16 Berichten 10.20 Orgelspel. 10.50 Declamatie. 11.30 Viool en piano. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 12.17 Jack de Vries' Internationals. 12.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Vara-orkest. 2.20 Fantasie en Vara-orkest. 3.00 Declamatie. 3.30 Zang. piano. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Orgelspel. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.00 Esmeralda. 6.28 Berichten Muzikale causerie. 7.05 Sportpraatje. 7.30 Pianovpordrecht. 8.05 Berichten ANP 8.25 Gramofoonmuziek. 9.00 Vara-orkest en solisten. 10.00 Berichten ANP. 10.iO Jack de Vries' Internationals. 10.40 Declamatie met harp. 10.55 Gramofoonmuziek. DROITWICH. 11.20 Zang en piano. 1500 M. 12.45 Orgelspel. 1.50 Orgelconcert. 3.20 Jeffries' orkest. 4.15 Gramofoonmuziek. 5.20 Walter Collins' orkest. 6.20 Berichten. 7.25 Heralds of Swing. 8.00 Radiotooneel met muziek. 9.00 Solistenconcert. 9.20 Berichten. 10.05 BBC-orkest. 10.50 Van Stratens Band. 11.20 Eddie Carroll's Band. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Bailly-orkest. 12.30 Zang. 1.25 Gramofoonmuziek. 2.35 Pianovoorc-racht. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 en 4.40 Zang. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.40 Cellovoordracht. 6.35 Raugel-koor. 7.20 Roger Ellis-orkest. 8.50 „Brummel". operette. 10.50 en 11.20 Gramofoonmuziek. KEULEN, 456 M. 8.50 Amusements-sextet. 12.20 Orkest. 1.35 Ncdersaksenorkest. 2.30 Populair concert. 4.20 Koor van Keulsche Bachver. en soliste. 5.35 Militair concert. 6.40 Viool en piano. 7.30 Gramofoonmuziek. 8.30 Volksliederenconcert. 9.20 „Fünf fidele Musikanten" en soHst. 11.00 Orkest en solist. 11.40 Gevarieerd concert. 12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12 50 en 1.30 Dansorkest. 1.50 5.20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek, 8.20 „Die Blume von Hawaii", operette. 1030 Dansorkest 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Orkêst. 1.50 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Orkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Nat. orkest m.m.v. solist. 9.20 Radiotooneel in dialect. 935 Vervolg concert. 10.30 Cabaretprogramma. 11.05 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 9.00 Orkest m.m.v. soliste. 10.40 Viool piano. 1120 Kamermuziek. DOETINCHEM. RijksKweekschool. Geslaa^ zijn: mej. W. Bonsema, Borculo; H. Beverwijk W. Heersink, S. Heidenreich, W. MolekamP e° J. van Wijngaarden, allen Doetinchem. ETTEN (N.B.). (Bijzondere Kweekschool Withof"). Geëxamineerd zes candidaten. °e' slaagd de dames M. L. Neve, H. J. j. M. Be^' mers, M. M. Verbeem, H. L. de Waal, M- Wagemakers. A. M. H. van Wijck. ZATERDAG 17 Juni i fi u p 5 a CS w 00 Sedert Gisteren 11.32 Keulen 6 u. Loblth Nijmegen Kampen Westervoort Deventer St. Andr. W Belfeld Venlo Grave 2) Sluis Arnhem Vreesw. 1. w. Maastr. H.s. 1) Borgh. Llth Beneden de sluis 1) De waterstand aan de hoofdsluis wordt acht 0.40 M. hooger te zijn bij geheel geope" stuw. ve 2) De waterstand aan de peilschaal te u (stad) wordt geacht 0.10 M. hooger te zijn geopende stuw. Hoogste stand te Keulen tot dusver 43.2Z. AMSTERDAM 12 2 Kanaalwater .i 0.47— AP 0.52— AP 0.49— AP Stadswatei 0.47— AP 0.52- AP 0.49— AP 8 u 12 u 2 u Amstelwater 8 u 0.47- AP 12 u 0.52- AP 2 u 0.49— AP IJselm water 8 o 0.10- AP 12 u 0.18- AP 2 u 0.11— AP WATERSTAND OP DEN RIJN 17 Juni 16 JU 17 Juni 16 Juni Rheinl 3.49 3 55 Ems Brelsach 3 59 3 67 Caub 3.28 Keh) 3 94 4.04 Coblenz 3.01 Maxau 5 63 5.75 Trier 0.32 Mannh 4.91 491 Keulen 2 92 Strassb Ousselc 2 25 uiedesh 3 93 3.90 Ruhrori 30 Mainz 2 83 2.78 WeseJ 16 Lohr Emmerik 2.43 2 9^ c 41 2.81 2 24 1 1° 2.40

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 6