Het Britsche Koningspaar op weg naar huis New-Yorksche Beurs „THE OLD COUNTRY WACHT HET OP stoomvaartlijnen DINSDAG 20 JUNI 1939 Bij de terugkomst op 22 Juni wordt te Londen en Southampton een grootsche ontvangst bereid Belangrijk werk verricht De N.S.B. in Duïtsch- land Een nieuwe organisatie JEUGDIGE FIETSER GEDOOD Stand der clearing met Duitschland Betalipgscontingenten voor uit voer in het 3e kwartaal Door een vrachtauto gegrepen Prof. dr. W. Schutter overleden Academische examens R. K. Universiteit Landbouwhoogeschool Nuttige handwerken Notarieel examen Machinisten-examen Stuurlieden-examen Geen audiëntie Kazernement te Harderwijk ATHLETIEK DISTRICTSWEDSTRIJDEN VAN DE C.C.S.A. Stemming vast; later volgde eenige reactie CONTINGENTEERINGEN Katholieke economische hoogeschool FAILLISSEMENTEN WIELRENNEN AMBERG WINT DE ZESTIENDE ETAPPE Oberbeck heeft opgegeven MARKTNIEUWS WISSELKOERSEN 4.68-rè AMERIK. GOEDERENMARKT AMSTERDAMSCHE BEURS Nabeurskoersen van 19 Juni 31 ft Clearingkoersen (Van onzen Londenschen correspondent) Op aanstaanden Donderdag worden Ko ning George en Koningin Elizabeth terug ver wacht van hun groote reis naar hun Cana- deesch Dominion en de Vereenigde Staten. Het succes heeft alle verwachtingen overtroffen. Van het eerste oogenblik af en dat nog wel in het Pransche Quebec! werden de vorsten verwelkomd met een geestdrift, waarvan men niet gedacht had, dat zij opgewekt kon worden in een land dat, ofschoon staande onder de Britsche Kroon, in wezen republikeinsch is, en in voortdurend sterker mate den invloed van de machtige Noord-Amerikaansche republiek, waaraan het grenst, ondervindt. Dat uitbundige succes is gedeeltelijk te dan ken aan de stemming van het Canadeesche volk, dat niet alleen blijk wilde geven van loyaliteit jegens zijn vorsten, maar ook van solidariteit met het Moederland en het Rijk; anderdeels mag het worden toegeschreven aan het optreden der souvereinen zelf, een optre den dat strookte met de gevoelens en denk beelden van de Canadeesche bevolking; een be volking, die de geestesgesteldheid heeft van de Nieuwe Wereld, en een meer populaire op vatting van het Koningschap huldigt dan de Engelschen, wier democratische gezindheid geen strikte eerbiediging uitsluit van het in oude tradities wortelende koninklijk ceremo nieel. De Souvereinen hebben aan gene zijde van den Oceaan groot werk verricht in het belang van Canada, van Engeland en van het Rijk; zij hebben niet alleen de eenheid van het Brit sche Rijk opnieuw versterkt, maar ook de ban den tusschen dat Rijk en de Vereenigde Sta ten. Thans, na een langdurige afwezigheid, zullen zij feestelijk verwelkomd worden door him onderdanen in „the Old Country", maar bovendien zullen zij gehuldigd worden omdat zij, door een moeilijke taak op zoo voortreffe lijke wijze volbracht te hebben, een grooten dienst bewezen hebben aan hun volken. De „Empress of Britain", aan boord waarvan het Koningspaar de terugreis heeft aanvaard, wordt aanstaanden Donderdag om 2 uur 50 te Southampton verwacht. Zooals een ieder, die een reis met een van onze Indische of Ameri- kaansche booten gemaakt heeft, weet, bereikt een schip deze groote handelshaven door de Solent welke, met Spithead, het eiland Wight scheidt van het hoofdland. Aan deze breede vaargeul ligt ook Portsmouth, de volkrijkste stad aan Engelands Zuidkust, en bovendien de grootste oorlogshaven ter wereld. Het is op dit water, dat zoowel de beroemde zeilwedstrijden van Cowes als bij bijzonder feestelijke gelegen heden, de machtige vlootrevues gehouden wor den. Als de „Empress of Britain" de Solent op- stoomt, zullen de vorsten verwelkomd worden door een koninklijk saluut van 21 schoten, ge lost door alle oorlogsschepen, en vliegmachines en vliegbooten zullen het vaartuig escorteeren. In de dokken, waar de boot aanlegt, worden de terugkerende souvereinen verwelkomd door de leden der Koninklijke familie. Koningin Mary, thans hersteld van het auto-ongeluk, dat haar enkele weken geleden overkwam, zal met de beide prinsessen Elizabeth en Margaret van Waterloo Station naar Southampton reizen, op dat de Koninklijke kinderen de eersten zullen zijn om hun ouders te begroeten een begroe ting die, naar men vreest, aan formaliteit veel te wenschen over zal laten. Met groote voldoening heeft men er kennis van genomen, dat de Koninklijke trein niet van de dokken, maar van het Centraal Station naar Waterloo Station vertrekt. Het thuisgekomen vorstenpaar zal dus niet alleen zijn intocht doen in de hoofdstad, maar ook in het land. Van de dokken zal gereden worden naar het „Civic Centre", dat gevormd wordt door het nieuwe stadhuis en een aantal andere openbare ge bouwen. Verscheidene Engelsche steden hebben in later jaren zulk een „Civic Centre" aange legd en gebouwd; het indrukwekkendste is dat van Cardiff, in Wales. Aldus is een mooie archi tectonische trek der Middeleeuwen, waardoor vooral de Vlaamsche steden zich cfnderscheiden, opnieuw ingevoerd. Van het Civic Centre zal de rit voortgezet worden naar het station. Aldus zullen niet alleen de bestuurders der stad, maar ook de inwoners de vorsten kunnen verwelkomen en huldigen. En bij laatstgenoem den zullen zich duizenden en duizenden voegen uit het groote Portsmouth, en uit Bournemouth, een badplaats van 125.000 inwoners, en uit te oude koningsstad Winchester, de residentie van Alfred den Groote, en uit de kathedraalstad Sa lisbury, en uit al die kleinere steden en dorpen, waarmede het dichtbevolkte graafschap bezaaid is en uit het tegenovergelegen eiland Wight. Duizenden zullen daarvoor reeds, van de hooge rotskust van Hampshire af, het koninklijke schip hebben zien naderen, en de verwelkoming, te water en te land, belooft grootsch en spontaan te worden. Tegen half zes komt de koninklijke trein aan Waterloo station aan. Daar worden de vorsten opgewacht door velen der aanzienlijk sten, onder leiding van den Eersten Minister en den Markies van Crewe, den Lord Luitenapt van Londen (overeenkomend met een Commis saris der Koningin in ons land.) Indien het weer het toelaat zal in open gala landauers gereden worden naar Buckingham palace, met een escorte cavalerie, en de stoet zal trekken door eenige der breedste straten van het Westend: over de Westminsterbrug, door Whitehall, over Trafalgar-square, onder de Admiraliteitspoort door, naar de vorstelijke Mall die recht op het paleis afgaat. Wat zelden te Londen gebeurt, zal Donder dag gebeuren: langs heel de route zullen de vlaggen uitgestoken, de huizen versierd wor den, en de grootste koninklijke reis zal be kroond worden door de grootste koninklijke thuiskomst. en de heeren T. B. Kraft te Haren, T. Nauta te Jutrijp, G. N. Bouma te Groningen en T. Lemain te Paters wo'de. LEIDEN. Geslaagd voor het doctoraal examen wis- en natuurkunde hoofdvak geologie; mej. C. IJspeert, 's Gravenhage, de heeren S. v. d. Heide, Delft; G. Zijlstra, Groningen; A. Maas kant, Leiden. Candidaatsexamen rechten; mej. L. C. van Delft, Oegst'geest, mej. T. Heyligers, Utrecht; de heer R. Salm, Den Haag. UTRECHT. Geslaagd voor het candidaats examen geneeskunde: C. H. O. M. van Winning, H. Mulder, J. H. v. d. Berg, F', J. A. Huygen, H. Frima, H. Deenstra, W. den Boer, P. Dorre- steyn, F. van 't Hooft, W. H. H. Tegelaers, K. van Eekeren, Ch. van Rossem, J. W. H. Mali, C. A. Honig, H. J. J. van Sambeek, W. Beek, W. A. M. Rijken, A. L. Zijp, H. van Ylzinga Veenstra, P. M. H. Pascal de Hesselle. Doctoraal examen geologie; A. ten Dam. Candidaats-examen sociale geografie; mej. A. Kolkman. Men schrijft ons uit Duitschland: Het Nederlandsch vereenigingsleven in Duitschland is uitgebreid met een nieuwe orga nisatie, namelijk den nationaal-socialistischen bond van Nederlanders in Duitschland. Het is niet bepaald een toeval, dat deze bond bij afkor ting N.S.B. heet, want alle leden zijn eigenaars van het bekende driehoeksinsigne, dat zij even wel niet meer öp, doch ónder hun linker-revers dragen. O p hun revers dragen zij het insigne van den nieuwen bond, een oranje schildje met een blauwen wolfsklauw in het midden. Daar de nieuwe wetten het voor Nederland- sche politieke organisaties onmogelijk maken om er in het buitenland filialen op na te houden, moesten de talrijke N.S.B.-kringen in Duitsch land ontbonden worden en de in Duitschland wonendeleden der Mussert-beweging hun lid maatschap formeel opzeggen. Zij hebben dit ge daan, werden echter tegelijk en masse lid van den genoemden nat.-soc. bond en naar men ons mededeelde, hebben velen uit protest tegen de nieuwe wetten vrijwillig hun contributie ver hoogd. Intusschen is het aan Nederlandsche politieke partijen ook verboden om uit hét buitenland contributies of subsidies van welken aard ook te betrekken. Hoe men dit bezwaar denkt te ondervangen, wilde men ons niet meedeelen. Tot nu toe ontving de N.S.B. alleszins behoorlijke bijdragen van haar in Duitschland woonachtige leden. Daar de Duitsche regeering hiervoor alle bestaande deviezenmoeilijkheden ophief en transfer-„Genehmigungen" tot elk bedrag toe gestaan werden, konden de in Duitschland in gezamelde contributies en vrijwillige schenkin gen regelmatig worden overgemaakt ter sterking van de partijkas. Dit nu zal in de toekomst niet meer het geval kunnen zijn, want ook al zou de Duitsche regeering den nat.-soc. bond dezelfde faciliteiten willen verleenen, als tot dusverre de gelijknamige beweging genoten heeft, dan zou de N.S.B. toch oogenblikkelijk in moeilijkheden komen, wanneer haar via het clearinginstituut uit Duitschland geld gewerd. Ook de nat.-soc. bond houdt er, evenals vroe ger de beweging, „kringen" op na. Deze worden echter niet meer met cijfers aangeduid, doch genoemd naar figuren uit onze vaderlandsche geschiedenis. Zoo heet de kring Berlijn voortaan naar Jan van Lumey, den veroveraar van Den Briel, die, zooals men weet, gezworen had, zijn haar en zijn baard te laten groeien, tot hij den dood van Egmond en Hoorne gewroken zou heb ben. Booswillige tongen beweren nu, dat de Ber- lijnsche N.S.Bonders hun haar zullen laten groeien en hun baard zullen laten staan, tot Ir. Anton Adriaan Mussert aan de regeering komt. De Nederlandsche en de Duitsche regeerings- commissies hebben tijdens hun bijeenkomst in Den Haag besprekingen gevoerd over de vast stelling van de betalingscontingenten voor den «itvoer van Nederlandsche en Nederlandsch- Indische producten naar Duitschland. Bij deze besprekingen heeft men, evenals bij vorige gelegenheden, bijzondere aandacht ge schonken aan den stand van de clearing- rekening. Een vermindering van de betalings contingenten is tengevolge van den stand dezer rekening onvermijdelijk. Het bleek echter mogelijk te zijn de beper king der uitvoer-contingenten binnen matige grenzen te houden. Er zal n.l. een bedrag naar de algemeene clearing-rekening kunnen worden overgeboekt, afkomstig van stortingen uit hoofde van den invoer, die in de eerste plaats bestemd zijn om daaruit den rentetransfer te dekken. Deze stortingen blijken namelijk de bedragen, welke krachtens de bestaande over eenkomst benoodigd zijn voor den rentetransfer, te overtreffen. De beide commissies zetten haar besprekin gen over andere onderwerpen voort. Maandagavond is de 15-jarige meubelmakers leerling R. van Veen, wonende te Steenwijk, op den rijksstraatweg te Steenwijkerwold, nabij gehucht De Witte Paarden, door een vrachtauto overreden en gedood. De jongen wilde per fiets onverwachts den weg oversteken. Voorbijgangers maakten hem nog attent op den naderenden vrachtauto, doch dit heeft hij blijkbaar niet begrepen, met het vermelde droevig gevolg. Maandagmiddag is te zijnen huize te Gronin gen op 85-jarigen leeftijd overleden prof. dr, W. Schutter, oud-hoogleeraar in de neus-, keel- en oorheelkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen. y Prof. Schutter werd op 30 October 1853 te Aduard geboren. Van 1889 tot 1906 was dr Schutter privaat-docent aan de universiteit te Groningen, op 5 October 1907 werd hij be noemd tot buitengewoon hoogleeraar aan de zelfde universiteit. In 1921 volgde zijn benoe ming tot gewoon hoogleeraar aan de universi teit te Groningen, welk ambt hij drie jaar later neerlegde, wegens het bereiken van den zeven tigjarigen leeftijd. AMSTERDAM. Geslaagd voor het candidaats examen Fransche taal en letterkunde de dames C. M. Carvalho en A. M. Nieuwenhuysen; voor het candidaatsexamen rechten de heeren H. B Koetser en G. Th. J. Kaak. LEIDEN. Geslaagd voor het candidaats examen wis- en natuurkunde letter E. de heeren W. Hoogenstraten, Den Haag; J. Asscher Den Haag. Idem, letter L., mej. M. E. Hollander, Rot terdam, en de heer Yap Tjok King, Leiden. Idem letter F., de heer J. Smit, Oegstgeest GRONINGEN. Geslaagd voor candidaats examen geneeskunde de dames H. Heerema te Glimmen (Haren) en J. de Jong te Groningen NIJMEGEN. Geslaagd voor het candidaats examen Germaansche taal en letterkunde (Engelsch) mej. M. C. H. Gravenhorst te Nij megen. WAGENINGEN. Geslaagd voor het inge nieursexamen Nederlandsche landbouw, de heeren J. A. P. Franke, geboren te Sleen-, H. A. van Haaren, geb. te Overasselt, ir. P. ter Hof stede, geb. te Wijdenes, H. C. Muller, geb. te Soerakarta; voor het ingenieursexamen tuin bouw de heeren B. M. Bakker, geb. te Sema- rang, „met lof" J. H. ter Kuile, geb-. te En schede, P. J. Winterdijk, geb. te 's Gravenhage. Ges'aagd voor het candidaatsexamen Neder landsche landbouw de heeren C. H. Bool, C. A. Geertzema, G. J. Goemans. 's GRAVENHAGE. Geslaagd de dames: A. P. E. Bekker, G. Brüsewitz, C. J. van Etten en A. A. Weys, allen te 's Gravenhage en J. M. de Visser te Wassenaar. DEN HAAG. Geslaagd voor deel II: E. Hoog land te Amsterdam en A. A. Waverijn te Krui- ningen. DEN HAAG. Geslaagd voor diploma A: J. Maas te Domburg en J. A. Quisp^l, C. de Neef en H. Kip, allen te Rotterdam. DEN HAAG. Geslaagd voor len stuurman groote handelsvaart: A. J. de Bruijn en voor 3en stuurman groote handelsvaart: M. van Baren en J. Prins. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 23 Juni niet gehouden wor den. De bouw van een kazernement te Harderwijk (zesde gedeelte) is voor f 354.354 gegund aan E. J. F. Torremans te Tilburg. De voorwedstrijden van het District Zuid-Hol land (n) van de Centr. Commissie voor School- Athletiek werden gespeeld op het terrein van de voetbal-vereeniging „Rijswijk" te Rijswijk (Z.H.). Acht scholen, uit; Den Haag, Voorschoten en Leiden, namen aan deze wedstrijden deel. De uitslagen waren als volgt: maximum aan tal te behalen punten 28: St. Aloysius College, Den Haag, 23>/2 p.; Ie Chr. H.B.S., Den Haag, 23 p.; Gem. H.B.S., Leiden, 19 p.; Instituut „Wullings", Voorschoten, 17 p.; Ie Gem. H.B.S., Den Haag, 17 p.; U.L.O.-school, Laan 5, Den Haag, 6 p. en de O. G. Heldringschool, Den Haag, 6 p. De districts-wisselprijs kwam hiermede in handen van het St. Aloysius-College, Den Haag, terwijl deze school en de le Chr. H.B.S. Den Haag, het district zullen vertegenwoordigen op 8 Juli a.s. by de nationale scholen-ontmoetingen te Utrecht. NEW YORK, 19 Juni. (Part.) Hoewel de markt wederom zeer kalm bleef en de handel opnieuw vaq geringe proporties was, kenmerkte Wallstreet zich vandaag toch door een bepaalde vaste stemming en had de Zaterdag ingezette stijging over de geheele linie verderen voort gang, waarbij vooral door de leidende fondsen niet onbelangrijke verbeteringen werden ge boekt. De markt werd gestimuleerd door het niet onbevredigende nieuws uit het bedrijfs leven. In de staalindustrie is de bedrijvigheid deze week, naar verwacht wordt, wederom iets gestegen, n.l. van 53.1 pet. tot 55 pet. De auto- mobielverkoopen blijven op een bevredigend peil. De kleinhandelsomzetten geven nog steeds geen teruggang van het recordniveau der laatste maanden te zien. De chemische industrie meldt toenemende verkoopen. De winstvooruitzichten voor de petroleumindustrie zijn verbeterd als gevolg van de jongste benzineprijsverhoogingen, die de laatste weken hebben plaats gehad. De electriciteitsproductie blijft aanmerkelijk boven het vorig jaar en tenslotte zijn ook de berich ten uit de bouwvakken gunstig. Dit gepaard aan iets geruststellender berichten uit Europa om trent de politieke situatie, met name wat be treft de Engelsch-Japansche spanning in China en de vrij goede stemming op de Europeesche markten, riep vandaag iets grootere vraag in het leven, waartegenover het aanbod zeer gering bleek te zijn. De markt is klaarblijkelijk door de, hoewel niet sterke, maar toch constante afbrokkeling van de vorige week, in een zekere „sold-out"-positie geraakt, zoodat de op zich zelf niet van groote beteekenis zijnde vraag niet gemakkelijk bevredigd kon worden en dus stij gende koersen veroorzaakte. Staal- en auto mobielwaarden hadden daarbij de leiding, doch ook elders werden winsten van meer dan een dollar geboekt. Zeer vast lagen A.T.T. in de markt, die meer dan 214 dollar stegen. De tech nische positie van dit fonds was door de scherpe reactie van de vorige week, volgende op de publicatie van het rapport der Federale Ver- keerscommissie, aanzienlijk verbeterd. Men acht klaarblijkelijk geen grond aanwezig om ern stige gevolgen van dit rapport voor de maat schappij te vreezen, gezien de verdeeldheid hieromtrent ook in het Congres. Nadat in het eerste uur koerswinsten van tot I dollar waren geboekt, had de stijging in het tweede uur nog voortgang. Eerst tegen het einde van het tweede uur werd het aanbod iets sterker en trad eenige reactie in. De ondertoon bleef echter vast. De handel nam tijdens dezen lich ten teruggang trouwens in omvang af. De om zetten bedroegen in het eerste uur 130.000 sha res en in het tweede uur 60.000 shares. Bij inkrimpenden handel had ook in de ove rige beursuren het aanbod de overhand, het geen tot uitdrukking kwam in uiterst langzaam terugloopende prijzen. Het nieuws, dat in de ochtenduren de betere stemming in het leven had geroepen, was spoedig zijn uitwerking kwijt en de terughoudendheid van het publiek was oorzaak, dat het kleine aanbod slechts tegen Wijkende koersen plaatsing vond. Het slot kwam dan ook voor de meeste fondsen op pl.m. het laagste punt van den dag tot stand, hoewel toch de winsten de overhand hadden. Van de staalwaarden waren het Republic Steel, die fractioneel lager afkwamen, doch de overige fondsen boekten eenige winst. Het voordeelig verschil van 1% dollar, dat U.S. Steel 's morgens te zien had gegeven, was tot een halven dollar gereduceerd. Ook automobiel waarden vertoon den eenzelfde koersverloop, doch hier bleven de spanningen van kleiner afmetingen. Chryslers Ingediend zijn wetsontwerpen houdende be krachtiging van Kon. besluiten tot regeling van den invoer a. van garen van hennep en van koord en touw, b. van zakdoeken en c. van roggebloem en roggemeel. De beperking van den invoer van garen van hennep en van koord en touw werd bij Konink lijk besluit van 24 April 1939 met ingang van 1 Mei 1939 voor het tijdvak van een jaar ver lengd. De beperking van den invoer van roggebloem en roggemeel werd bij Koninklijk besluit van 29 April 1939 met ingang van 1 Mei 1939 voor het tijdvak van één jaar wederom ingesteld. De beperking van den invoer van zakdoeken werd bij Koninklijk besluit van 24 April 1939 met ingang van 1 Mei 1939 voor een tijdvak van een jaar verlengd. TILBURG. Gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen de heer A. H. A M. van Wagenberg, geb. te Vlijmen, na verde diging van het proefschrift „Over het begrip „fair competition" in de Vereenigde Staten van Amerika" en stellingen. De zestiende etappe van de ronde van Duitsch land van Frankfort over Wiesbaden, Altenkir- chen en Bonn naar Keulen, een afstand van 255 K.M., werd in de sprint gewonnen dooi den Zwitserschen renner Amberg, die een tijd van 7 uur 50 min. 40 sec. noteerde. Met uit zondering van Waegelin, Meijer en Le Calvez maakten alle renners dezen tijd. Oberbeck en Schmidt gaven den strijd op. De uitslag luidt: Zestiende etappe FrankfortKeulen 255 K.M.. 1. Amberg (Zwitserland) 7 uur 50 min. 40 sec.; 2. Diederichs (Duitschland);. 3. Wierinckx (België), 4. Klapperpert (Duitschland), 5. Gry- solle (België), 6. Lachat (Frankrijk), 7. Schild (Duitschland)' 8. Umbenhauer (Duitschland), 9. Scheller (Duitschland), 10. Seidel (Duitsch land) allen denzelfden tijd. De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer 114 uur 9 min. 42 sec. 2. Scheller 114 uur 16 min. 33 sec. Zimmermann 114 uur 18 min. 20 sec. Oubron 114 uur 18 min. 37 sec. 5. Thierbach 114 uur 22 min. 29 sec. 6. Wierinckx 114 uur 24 min. 53 sec. 7. Petersen 114 uur 25 min. 44 sec. Wengler 114 uur 29 min. 18 sec. Spiessens 114 uur 34 min. 57 sec. Nievergelt 114 uur 35 min. 48 sec. Het Landenklassement luidt: 1. België 343 uur 36 min. 7 sec. 2. Zwitserland 343 uur 39 min. 3. Frankrijk 343 uur 54 min. 57 sec. 4. Duitschland 344 uur 27 min. 49 sec. 5. Gemengde ploeg 345 uur 36 min. 47 sec. 3. 4. 8. 9. 10. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. Mutatie In het op 21 December 1938 uitgesproken fail lissement van J. D. Gerritsen Plaggert, te Am sterdam, is in de plaats van mr. J. S. Baron van Harinxm'a thoe Slooten, tot curator benoemd: mr. E. Reinhold, P. C. Hooftstraat 18, Amsterdam. Failliet) verklaard: 16 Juni: N.V. „Mafaver", Maatschappij voor Al gemeene Fabricatie en Vervoer, statutair geves tigd! te Den Haag. hoofkantoor houdende te Rot terdam, Mathenesserlaan 211. B.C. mr. H. M. B. ter Haar Romeny. Cur. mr. J. W. Huijser, R'dam. 19 Juni: Wilh. van Schalk, koopman in verf waren, wonende te Amsterdam, Oude Waal 21 1, zaak drijvende Oude Waal 21 huis. R.c. mr. A. C'. N. P. Ruys. Cur. mr. M. Knap, Rokin 109 III. P. C. de Rooy, wonende t)e Amsterdam, Schel- destraat 25 II.R.c. mr. A. C. N. P. Ruys, Cur. mr. E. H. P. Rosenboom, Amsterdam, Willem's- parkweg 198. A. J. v. d. Giessen, onderwijzer, wonende te Uithoorn, Hoofdweg 24. R.c. mr. A. C. N. P. Ruys. Cur. mr. J. h. de Pont, Amsterdam, Keizers gracht G3. Vernietigd: het faill. van K. J. D. Essinger, Amsterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief het faill. van J. C. Peters, Rotterdam; J. J. Kerbert. Poel dijk; A. de Kloe, Delft. Geëindigd door homologatie van het arcoord: H. Meeusen, Roosendaal. Uitk. 100 pCt. preferente en 10 pCt. conc. crediteuren. AMSTERDAM, 9 Juni. Eiervelling. Kipeieren: Hoogste prijs 4.middelprjjs 3.153.30, laagste prijs 3.Dagaanvoer 90.000 stuks. Handel ge woon. ROTTERDAM, 19 Juni. Aardappelenmarkt. Zeeuwsche Bonte 1.501.75, idem blauwe 1.50 1.75, Bevelanders 11.50, Red Star 1.501.75 per H.L., Westlandsche ronde zand 78, kriel 22.50, eerstelingen '56, ronde eerstelingen 3.504.50, Malta (Springs) 1012 per 100 kg. Aanvoer flink, handel kalm. ROTTERDAM, 19 Juni. Vlasmarkt. Aange voerd werd: 3200 kg. blauw, schoon 6878 ct., 12870 kg. Hollandsch geel 68—78 ct. per kg. Aanvoeren worden kleiner, vraag voldoende, prijzen onveranderd. Alles werd verkocht. ROTTERDAM, 19 Juni. Fijne zaden. Geen noteering. ZEVENAAR, 19 Juni. Varkensmarkt. Aan voer 43 stuks. Prijzen varieerende van 14.00 16.00, terwijl de handel flauw was. stelden zich bij het slot bijna 1 dollar hooger. Van de sporen konden Pennsylvania zich niet handhaven; de overige sporen boekten een kleiner of grooter winst, die over de geheele linie tot een halven dollar beperkt bleef. Ook warenhuisfondsen, public-utilities, kunstzijde- en rubberwaarden verlieten de markt in prijs houdende stemming. Amer. Tel. en Tel. bleven in het verdere verloop goed gedisponeerd en haalden 2 y, dollar van het de laatste dagen geleden verlies in. Du Pont en Westinghouse monteerden resp. 1 1/8 en 2 dollar. Koperwaar den, luchtvaartfondsen, oliewaarden en tabak ken waren of iets hooger of iets lager dan gis teren. Pure Oil boden weerstand, niettegen staande door deze maatschappij de prijs van ruwe olie in Illinois met 10 dollarcents per vat werd verlaagd. De omzetten, die in het derde en vierde uur teruggeloopen waren tot 40.900 shares, bedroegen in totaal 340.000 stuks Laatst gedane koersen Juni Allied Chemical American Can Co. Am. Car öf F.dry Am. Rolling Mills Am. Smelt Ref. Am. Tel. Tel. Am. Tobacco B. Am. Waterworks Anaconda C pper Atchison Topeke Baltimore Ohio Bethlehem Steel Canadian Pacific Case Treshing CÊase National B. Ches. Ohio Chicago Rock lsl. Chrysler Motor Cities Service Consol Gas N.Y. Continental Oil 7 Dawesl. 5/4 Young Deleware Huds. Douglas Aircraft Dupont de Nem. Eastman Kodak El. Bond Sh. General Electric General Motors Good Year Hudson Motor Illinois Centra) Intern. Harvester Intern. Nickel Intern. Tel. G? Tel. Kennecott Copper Missouri Pacific Idem pret. Montgomery Ward Nat. City Bank Nat. Dairy Prod. New York Central North Am. Av. North. Amer. n.a. Norfolk Western Pennsylvania Phillips Oil Proctor Camble Publ. Serv. N. J. Radio Corporation Rep. Steel Sears Roebuck Shell Union Oil Socony Vacuum Southern Pacific Southern Railway Standard Brands Stand. Oil of N.-J. Tidewater Ass. Oil Union Pacific United Aircraft United Corp A. U. S. Leather U. S. Rubber U. S. Steel Western Union Westingh. Electr. Woolworth Building 8 ex. dividend -1- nieuwe aandeelen gedaan en laten t 8 nominaal 19 17 16 164V4 163 163% 91 91% 91 21 21 203/8 133/8 133/8 131/8 42% 42 3/8 41 161% 1583/4 157% 82 82% 81 9V4 9% 9Vs 23% 23% 22% 27% 27% 27 5 4% 4% 55 V4 55 54y2 4% 4% 4% 75 74% 73% 33 32% 32% 32% 32% 32% 69i/4 683/s 67% 6 5% 5% 31Vs 30% 303/s 23% 23% 23% 213/8 213/s 21% 18 17% 16 15% 153/8 66% 67 67% 147% 146% 147 167 165% 1661/2 7% 7% 7% 35% 35 34% 44 43% 43% 27% 27 3/8 26% 4% 43/4 4% 11% 11% 113/8 57<A 56% 57 48% 47% 47% 6% 6 ®/8 6 3/8 32% 323/8 321/s 1 1 1 51% 50 3/8 49% 26 25% 25% 15% 15% 15% 14V4 14% 14 15% 15% 15% 21 20% 203/4 186y4 186 184 17% 17% 17% 35 35% 36 58% 583/4 58% 36% 35% 353/8 5% 6 6 15 15% 15 76 753/8 75 11% 11 11 11% 11% 113/8 12% 12 s/s 12% 14% 143/4 14V8 63/8 6 1/2 63/8 43 42% 423/8 12% 12% 12% 94 93% 93 35% 35% 36 23/8 23/s 2% 41% 413/8 4C3/, 47 46% 46 19% 19% 193/8 99% 97% 961/4 47% 47 47 ex coopon. bieden NEW YORK, 19 Juni Slotkoersen Juni 19 17 16 Brussel 17.01 17.00 17.00 Rome 5.26% 5.26% 5.26% Bern 22.54% 22.53% 22:53 Madrid Oslo 22.53 22.53 22.52% A'dam 53.14 53.09% 53.10 Londen 4.68 4.68^ Parijs 2.65 2M\i 2.64 !s Berlijn 40.11 40.12 40.11 NEW YORK, 19 Juni 19 Juni 17 Juni 19 Juni 17 Juni Suiker Juli 1.85-86 1.85-87 Jan. 1.92-93 1.93-94 Sept. 1.90-91 1.91-192 Mrt. 1.95-96 1..5-96 Nov 1.961.97Mei Dec. -Mrt. Katoen Juli 9.319.27 Oct. 8.468.45 Dec. 8.208.18 Koffie (Rio - Nieuw contract) Jan. 8.088.06- Mrt. 8.00-7.99- Mei 7.957.92- 4.25- 4.20-- 4.24- 4.41 - - 4.44-- Juli Sept. Dec. Mrt. Mei Dec. Rubber Standaard Juli Sept. Oct. Dec. Tin Loco 49.00 4.27- 4.20- 4.22- 4.40- 4.43 (Santos) 5.99 6.03 6.08 6.12 Maa-rt 6.15 Mei Mei Juli Sept. Dec t.97- 6.01 - 6.06- 6.11- 6.14- 16.2416.22Jan. 16.3716.30 16.3316.24Mrt 16.41-f 16.34 16.3416.25Mei 16.4316.36 16.36-f 16.28- -J- Dec. 19 Juni Tarwe Juli 70y4-% Sept 711/4-% Dec. 72% -1/2 Mais Juli 49% Sept. 51i/4 Dec. 51%- Keuze) Juli 6.27% Sept 6.42% 19 Juni Tarwe Juli 60%- Oct 61%- Dec. 63 - Rogge Juli 441/4 Oct 151/4- Dec. 45% Haver Juli 301/4 Oct. 29 48.75 Temn,!- 48.90 48.65 CHICAGO, 19 Juni 17 Juni 19 Juni 17 Juni Haver 71 - V4 Juli 33%33% 72%-72 Sept 32 32% 731/sDec. 32%32-% Rogge 50 Juli 48%50%-- 51%Sept. 501/4— 52 %-% 52 'Dec1. 5253%-- 6.25 Oct. 6.47% 6.45 6.40 Dec. 6.521/2 6.50 WINNIPEG, 19 Juni 17 Juni 19 Juni 17 Juni Gerst 60%Juli 37%37% 61%-- Oct. 36%37% 63%-- Dec. 3637%- Lijnzaad 45%Juli 1421/4— 143% 46%Oct 142 142 471/4 Mei 29% Dec. 29 28%— 29% (Medegedeeld door Simoons en Co., A. van Vliet en Zn. en L. Slijper) Van 3.304.30 uur Kon. Olie Philips Unilever Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel Tidewater U. S. Rubber Ver. Vorstenl. Cult. Mij. 89% Van 4.305 uur 306—306% 203—204 134%—1341/2 18%—18 13/16 36i/8-363/8 42% 1115/16—12 913/16 111. Central Kon. Olie Anaconda U. S. Steel Beth. Steel Rep. Steel 9 9/16 306% 18 13/16—18-% 36 421/4 12 Koersen voor stortingen op 20 Juni tegeb verplichtingen luidende in: Reichsmarken 75.66- en Lires 9.90. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 18 Juni: Melissa, W-®-; Kiel; Oostzee, m'.s., Colchester (voor ZaandanUj. Ilse, s., Swansea; Eïiksborg, s., Hernosand laat® Harlingen; Wilja, m.s., Londen; Vliestroöm. Hull; Simon Bolivar, s., Hamburg; Tilly, s., "eJ,. nau; Roek, s., Londen; Trajanus, s., Hamburg Kiruna, s., Narvik (voor Velsen); Lesto, s„ S}1" derland; ueenworth, s., Sunderland; Spica, s., Be 19 Juni: Rihein, 5., Hamburg; Perseus, s., penhagen; Gees, m..s, Lysekil (voor Velsen); S'. mos, s., Danzig; Theano, s. Fowey; Arrivain, Leit'h; S.N.A. I, s., Tyne; Eemland, s., B.-Aih Ton S., m.s., Port Talbot; Dora Ahrens, s- AbO (voor Zaandam); Rijnstroom m.s., Fowey; Odys seus, s., Danzig. Vertrokken 17 Juni: Lowestoft Trader, Klingslynn; QRegeja, m'.s.. Londten. 18 Juni: Dorine, s., Imm'ingham; Anna, dl-6" Duinkerken; Tjikandi, s., Java via Antwerpen. Aangekomen 19 Juni: Carelia, s., Raumo; tria, s., Gothenburg. Vertrokken 19 Juni; Clara, s., Ipswich. Aangekomen 19 Juni: Not-os. m.s., R'd'a-1"' Akershus, s., Oslo. Vertrokken 19 Juni: Queenwort'h s., de Tyn Ilse, s., R'dam; Jagersfontein m.s., Z.-Afrika 1 Rotterdam'. AMSTERDAM. Aangekomen 18 Juni: Melis8®.' Kiel, ledig, Zeeburgerkade, Scheepv. B>edr. Gru»"- Ilse, Swansea, steenkolen, Hoofdkanaal Oost, N® Bevr. kant.; Eriksborg, Herncsand laatst Hal lingen. hout), Houthaven, J. Sydzes So.; WdJ*! Londen, cement, Westerkanaal, Wagenborg; Co mopoliet, Memel, hout, Steiger H.A.L|., idel Wilbg, Londen, stukgoed, Steiger H.A.L., Kaïmj man; Vliestroom, Huil, stukgoed, Handelskad^' Holl. Stoom'b. Mij.; Simon Bolivar, Kair.'bU'S' stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Tilly. Pel nau, hout, j. P. Coenhaven, Abeca; Roek, Londe stukgoed, Hana'elskade, Gen. Steam. TrallSr Comp.; Trajanus, Hamburg, stukgoed, Sumatra kade, Verg. Cargadoorskautoor. 19 Juni: Lesto, Sunderland, steenkolen, J- f, Coenhaven. Ned. Steenk. Hand. Mij.; Quewï, worth, Sunderland, steenkolen, Rietlanden, b venbedr. De Rietlanden; Spica, Bergen, stukgas 1 J. P. Coenhaven, Verg. Cargadoorskantoor; Rb J| Hamburg, stukgoed, De Ruyterkade, v. Es V® Ommeren; Perseus, Kopenhagen, stukgoed, vantkade, Verg. Cargaci'oorskantoor; Stamos. Da1' zig, repareeren, Amst. Dok. Vinke Co.; Then" Fowey, stukgoed, en klei, Rietlanden, Verg. ~ae„. gadoorskantoor; Arrivain, Leith, stukgoed, Ze burgerkade, idem; S.N.A.I., de Tyne, steenkol®rJ J. P. Coenhaven, Gebr. van Uden; Eemland. Amerika, stukgoed' en graan. Handelskade, Holl. Lloyd; Ton S., Port Talbot, steenkolen. Coenhaven-, leheepv. Bedr. Gruno; Mari Elve)^ IJmuidtm, repareeren, Amst. Dok, Halverhout Zwart, Koningsdiep Mem'el, inklaren. steH® H.A.L., Abeca; Rijnstroom, Fowey, klei. Rietlandei Holl. Stgomb. Mij.; Odysseus, Danzig, stukgoed', L® vantkade. Verg. Cargadoorskantoör. Aangekomen 19 Juni: C'arelia, Raumo. stw\ goed en hout. Houthaven. Verg. Cargad'oorskan-'- Patria, Gothenburg, stukgoed, Zeeburgerka' idem; Notos, R.'dam-, proeftocht Levantkam idem; Akershus. Oslo, strukg.. Zeeburgerkade, Helios, Saffie, inklaren, Steiger H.'A.L., Wagenborv KON. PAKETV. MIJ. TEGELBERG, 17 Juni van Port) Elisabeth h®af Java. „n VAN HEUTSZ. 16 Juni van Fenang n. Be'.awa"' TASMAN, 17 Juni van Singapore naar SydWV; BOISSEVAIN, 17 Juni van Singapore na" Shanghae. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJIKARANG, 16 Juni van Batavia, naar JaPaI1' TJISADNE, arr. 17 Juni te Manilla. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN SALABANGKA. 17 Juni van Durban te Be!r® BENGALEN, 17 Juni van Singapore n. Pac. Kd® MADOERA, 17 Juni van Calcutta te Los Angele kon. holl. lloyd CERES, thuisreis, 17 Juni van Santos. EEMLAND, 19 Juni van B.-Aires te Amst- ZAANLAND, thuisreis, 17 Juni van Las Pal111®"' MONTFERLAND, uitreis, 19 Juni te Rio Janei1"" MIJ. NEDERLAND POELAU ROEBIAH, 19 Juni van Amst. tc CHR. HUYGENS. uitreis, 18 Juni van Sabaö| MARNIX VAN ST. ALDEGONDE, thuisreis, 1 Juni van Sabang. TJIKANDI, uitreis, 19 Juni te Antwerpen. POELAU LAUT, uitreis, 17 Juni van Genua- JOHAN DE WITT, thuisreis, pass. 18 Juni braltar. SALEIER, thuisreis, pass. 18 Juni G»braltar' Gi- JAVA-NEW-YORK LIJN KOTA NOPAN, 16 Juni van Philadelphia New-York. HALCYON LWN ROZENBURG, naar Bordeaux, pass. 17 Dungeness. M STAD MAASSLUIS, 19 Juni van Wabana 1 Vlaardingen. flj STAD MAASTRICHT, naar Rdam, pass. 19 Ju Lands End naaf ju»1 pel® KON. NED. STOOMB. MIJ. IRENE, 19 Juni van Civita Vecchia n. NaPc JUNO, 19 Juni van Thessaloniki naar Izm1/' ORPHEUS, 19 Juni van Amst. te Kopentoag NOTOS, 19 Juni van R'dam te Amst. „-u DEUCALION, 18 Juni van Istanboul te Ch® Kalyssi. ,„0. CRYNSSEN, 17 Juni van Amst. te ParamanL, EUTERPE. 19 Juni van Amst. te Gothenbu T, TRITON, 18 Juni van Izmir naar Kolymh® NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. MAGDALA, 19 Juni van Las Piedras te PefD VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-AFRIKA LWN RANDFONTEIN, uitreis, pass. 18 Juni n.'11- Gibraltar. JAGERSFONTEIN, 19 Juni van Amst. via terdam naar Z.-Afrika. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN ALGENIB, uitreis, 18 Juni te Bombay. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN HOOGKERK, thuisreis, 18 Juni van Algie18' 3>i DIVERSE SCHEPEN KERKPLEIN, naar Oxelosund, pass. 18 Holtenau. .-na11- WESTPLEIN. naar Lulea, pass. 18 Juni es' EMMAPLEïN, naar Rdam, pass. 18 Juni u sant. OOSTPLEIN, 17 Juni van Rdam te NarVi*-'aii- BE'RKEL, naar R'dam, pass. 18 Juni Hol1® Amsterdam, 19 Juni. Het bij Boele's Sclie da werven en Machinefabriek te Bolnes, vo<j!j0to®' Kon. Ned. Stoomb. Mij. gebouwde m'.s. "..grP® heeft heden op de Noordzee proef gevaren, 18 p® het schip door de reederij werd overgenom® 'ifd® „Notos" is een zusterschip van de bij f>r' werf gebouwde m-s. „Doros" en eveneens 3tit' zien van een 825 P.K. Stork Dieselmotor, ,(li mede een dienstsnelheld: van 10% mijlen bereikt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1939 | | pagina 2